'Wijziging horecawet afwachten' Terneuzen vervangt oude lantaarnpalen 'Veel sociale problemen in Sas van Gent' Proefschrift Middelburgse doctor: 'Mosselen zegen voor het milieu' POLITIE RAPPORT ZAKEN NIEUWS PLAATSELIJK nieuws Commissie Sas van Gent niet onder indruk van rapport over paracommercialisme Minister wil opheldering over vrouwenvakschool Organisatie heeft recept Festival niet veranderd Rechtbank geeft inbreker celstraf achttien maanden B2 rten DE STEM ZEELAND B3 Uitstel indeling van Goeree bij Zeeland Aanrijdingen Inbraken Nieuw verwarmings systeem Cl000 slagerij Hoek onderscheiden Eis half jaar cel voor verkrachting van echtgenote II 1996 huis Thalia 19.30 lur Filmpje i Engeland I uur The usual Sus. hur Sudden Death bur Fair Game uur Filmpje uur Goldeneye uur Babe, een bui- 19.00 en 21.30 uur [ids 19.00 en 21.30 uur 19.00 uur Filmpje usual Suspects 19.00 uur Babe, een jbig gleneye nplex uur Sabrina jting to Exhale uur Kids uur Goldeneye Kwgirls nanji (avant-première) 20.00 en 22.30 uur linds 20.00 en 22.30 uur en 22.30 uur Waiting 20.00 en 22.30 uur fiO uur Citizen X 20.00 en 22.30 uur en 22.30 uur Money |fc.30 uur Murder in the 20.00 en 22.30 uur Fair howgirls pe little rascals (Ned) 20.00 en 22.30 uur walk in the clouds Jie American president '.00 uur Nine months !.30 uur To die For 14.30 en 17.00 uur Poca- Idi iraveheart preens £.30 uur Sabrina 2.30 uur To die For 2.30 uur Seven 22.30 uur Dangerous }jn: 1. echtpaar Wiltink, [tst/B. Vermaat, 3. echt te - Bridgeclub IJzendij- je wedstrijd: 1. echtpaar Van Waterschoot-Zwarti- i Damme-Lievens. tingen ihoeE - Zaal De Koren- schutters. Eerste hoge il. Verdonk, Concordia; hoge vogel: J. Goetheer, Teerste zijvogel: C. van de noranus; tweede en derde A. Dekker, Doel naar vierde zij vogel: J. B™, vliegende vogel: P. Vette, Lia; grootste aantal (7): J- Victoria. De volgende g is dinsdag 5 maart. J't Zoutvatje, 20 personen vertem, 2. J. Paff, 3. H. de B. van de Berg, 5. J- Ivens. sten voor de lezing zijn CVG-leden f 5 en voor den f 7,50. iw-Namen PAPIER - Zaterdag 1' i ri halen leden van fanfa- e Scheldezonen vanan uur oud papier op. U ing begint in de Hulster- aat. - Dinsdag 13 februan in verenigingsgebouw uter een avondje Tuss en Kitsch ingericht. ns zal deze avond ouae werpen op hun waard ;ten. De aanvang is is- drecht ,DAG - De Kieldrechtse amelaarsvrienden hou ag 18 februari de maan ruildag van 08.30 uur j uur in de feestzaal bw del. Tevens is er een®® oonstelling van scbrJjJP" door N. Kindt uit Kiei de VRIJDAG 9 FEBRUARI 1996 u3n onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse mosselen zijn niet alleen lekker, ze zijn ook een ware zegen voor het milieu. In tien dagen tijd bijvoorbeeld, filteren de mosselen in de Oosterschelde al het water in de totale zeearm, en voor komen zo dat het water te voedsel rijk wordt. Dat concludeert de Middelburger Prins in zijn proefschrift, waar hij gisteren op promoveerde tot doctor in de landbouw- en milieuwetenschappen. De studie was een onderzoek naar de invloed van grazende mosselen op plankton. Mosselen, stelt Prins, werken als filterpompen. Ze nemen voedsel in zich op en het grootste gedeelte van dat voedsel wordt gezuiverd weer terugge bracht in het water. Mosselbanken filte ren zo grote hoeveelheden water en voor komen dat het te voedselrijk wordt. Water dat te voedselrijk is, kan sterk teruglopen in kwaliteit. Er ontstaat veel meer algenbloei en dat overwoekert veel andere waterplanten. Het onderwater milieu stikt dan als het ware. Het grazen van de plantenetende mosselen voor komt dat proces. Prins onderzocht een mosselperceel in de Zandkreek, in de Oosterschelde. Hij berekende dat mosselen ook een zeer gunstige invloed hebben op het stikstof gehalte van het water. Ze helpen name lijk om dat voor het onderwatermilieu zo belangrijke stikstofgehalte op peil te houden. Maar er loert ook gevaar, zo gaat het proefschrift verder. Bepaalde algen kunnen de filterende werking van de mosselen verstoren. Het slijmkapsel van de zogeheten phaeocystis-alg ver stopt de kiewen van de mossel waardoor het schelpdier zijn filterende werking verliest. Tot slot heeft de mossel ook nog een positief effect op de hoeveelheid fos faat in het water. Dat komt omdat ze grote hoeveelheden van het zogeheten fytoplankton eten, waardoor er minder fosfaat in de biomassa komt. lewacht HEEST-De ijsclub vancM balvereniging en dt vandaag, ®or® n0 de dag een groot ijsfee® get kreek in Koewacht t duurt gedurende en van 13.00 tot 22. -s Boskreek is verlicht en tent met koek en zop Van onze verslaggever Sas van Gent - Er zouden nieuwe regels in de maak zijn, die het onder bepaalde omstandigheden mogelijk maken om bruiloften en partijen toch in (gesubsidieerde) vereni gingsgebouwen te houden. Volgens de gewijzigde drank en horecawet mag dat niet, maar wethouder L. Marquinie van Sas van Gent heeft zulke geluiden 'in de wandelgan gen' opgevangen en wil daar eens op wachten. Daarmee toont Sas van Gent zich aantal malen voorgekomen dat er niet bepaald onder de indruk van onderdak werd gevonden in een het evaluatierapport Paracom- dorpshuis en dat een plaatselijke mercialisme (oneerlijke concur rentie tussen vrije ondernemers en gesubsidieerde instellingen) dat in december vorig jaar gepre senteerd werd. In het rapport, dat is samenge steld door de Koninklijke Horeca Nederland afdeling Zeeuws- Vlaanderen en de Regionale Paracommerciële Commissie Zeeuws-Vlaanderen, krijgt Sas van Gent als enige Zeeuws- Vlaamse gemeente een slecht rapportcijfer als het gaat om klachten van horeca-onderne- mers over oneerlijke concurren tie. Volgens de samenstellers van de nota houden cultureel cen trum De Speije, verenigingsge bouw St. Albert, Dorpshuis Con cordia in Westdorpe en Dorps huis De Straete in Zandstraat zich bezig met bruiloften, partij en en andere gebeurtenissen in de persoonlijke sfeer. Maar volgens Marquinie en de overige commissieleden moet daar niet zo zwaar aan getild worden. „Sas van Gent is er nu als enige uitgelicht, maar dit soort praktijken gebeuren ook in andere gemeenten," relativeerde de wethouder gisteravond tijdens de commissie Midden- en Klein bedrijf. „Laten we er geen begra fenisstoet van maken. Kijk, er zijn maar weinig zaken waar je tijdens een bruiloft met zestig mensen terecht kunt. Het is al een horeca-exploitant voor de hapjes zorgde. Wanneer je die ruimte niet meer beschikbaar kunt stel len gaan de mensen naar een andere plaats en daarmee ont neem je de ondernemer een stuk van zijn inkomsten." Marquinie voegde daar aan toe dat de gemeente de laatste maan den in het geheel geen klachten van ondernemers over oneerlijke concurrentie heeft binnen gekre gen. Volgens de wethouder moe ten de nieuwe regels maar eens rustig afgewacht worden, zal de gemeente vervolgens de dan gel dende voorschriften zo goed mogelijk uitvoeren, maar moet de gemeente er tegelijkertijd voor waken dat de ondernemers niet op deze manier de boterham uit de mond wordt genomen. Of dat laatste een tegenstrijdig heid behelst, zal tijdens de gesprekken met Horeca Neder land blijken. Feit is dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten in 1992 al afspraken hebben gemaakt over de bestrijding van paracommerciële activiteiten, juist om de ondernemers te vrij waren van oneerlijke concurren tie. J. van Harn, van de Konink lijke Horeca Nederland afdeling Zeeuws-Vlaanderen dreigde vorig jaar nog met juridische stappen als Sas van Gent niet binnen een jaar die afspraken na zou komen. 'De oude gietijzeren lantaarnpalen, zoals in de Leeuwelaan, i vervangen, onze verslaggever «neuzen - De gemeente Ter- Beuzen vervangt 163 gietijze ren lichtmasten van. voor 1963 voor moderne exemplaren. Zo 'dt m elk geval het voorstel n het college van burge- ester en wethouders aan de gemeenteraad. hit naar aanieiding van een vorig Beho !S door De'ta opgesteld «Jersplan Openbare Verlich- 88<nn.i,te gemeente staan nog Lllclltmast® die voor 1963 gezegd 1!infi,Daarvan zÜn er als beheercni Van §letijzer. Het d»Van Delta §eeft aan verdenk nVervangen moeten Ont a j meuwe. outted!' het- ,advies 351 niasten an vijfendertig jaar weg wor- foto camile schelstraete te halen en er nieuwe voor in de plaats te zetten. De overige 375 masten zijn de laatste jaren nog behandeld en kunnen voorlopig blijven staan. Uit de inventarisatie blijkt tevens dat er nog 460 armaturen hangen die ouder dan vijfentwintig jaar zijn. In de loop der jaren is de verlichtingstechniek van de armaturen enorm verbeterd. In combinatie met energiezuinige lampen is het mogelijk de ener giekosten behoorlijk te drukken. Het plan van Delta geeft aan dat er de komende acht jaar steeds zestig masten, armaturen en lam pen vervangen dienen te worden. De geraamde kosten zijn tachtig duizend gulden per jaar. De commissie financiën bespreekt het voorstel in de ver gadering op dinsdag 13 februari om 19.30 uur in het stadhuis. Door Harold de Puysseleijr Sas van Gent - „De mensen in de gemeente Sas van Gent lossen onderlinge problemen niet snel zelf op. Vaak bellen ze onmiddellijk de politie met het verzoek of die er iets aan kan doen." De laatste tijd steekt die sociale problematiek weer sterker de kop op in Sas. Maar eigenlijk is het van ouds her al zo dat Sassenaren ruzies minder vlug onder elkaar oplos sen. Aan het woord is Jack van Zuid- land, de wijkagent voor de gemeente Sas van Gent. Hij gebruikt het voorbeeld van de inwoner met overlastklachten over de hond van de buurman. Van Zuidland noemt sociale kwesties als probleem dat er in zijn werkgebied uitspringt. In tegenstelling tot de alarmerende berichten over drugoverlast in de laatstgehouden gemeente raadsvergadering, valt het met die problemen volgens de wijk agent wel mee. „Er wordt hier natuurlijk gehandeld in drugs. Maar je moet oppassen dat het onveilig- heidsgevoel onder de bevolking toeneemt, terwijl dat helemaal niet nodig is. Op het Vlaande- renplein wordt wel iets vaker gedeald. Maar het is nou ook weer niet van dien aard, dat je zegt 'de problemen rijzen de pan uit'." Hij waarschuwt er nadrukkelijk voor de drugproblemen van Sas niet op te kloppen. „Het wordt maatschappelijk gezien een steeds groter pro bleem dat het grootst is op het moment dat het ergens zijn intrede doet. Uiteraard moet je attent zijn. Maar in Sas van Gent is het nog beheersbaar. Wel is het zo dat er hier meer overlast komt naarmate colle ga's meer gaan jagen in Terneu zen. Het is hier nog geen klein Terneuzen. Maar we moeten er wel voor waken dat we daar niet naartoe gaan." Van Zuidland begint zijn dien sten altijd op het voormalige groepsbureau van de Rijkspoli tie aan de Glacisstraat in Sas van Gent. Daar kijkt hij in de computer of er dingen gebeurd zijn waar hij achteraan moet. „Laatst was er bij een jonge Sassenaar ingebroken. Je staat er van te kijken hoe diep zo'n gebeurtenis ingrijpt in het leven van mensen. Mensen liggen er vaak toch een paar nachten wakker van en schieten over eind bij het minste geluid dat ze horen. Dan is het goed om na het opnemen van de aangifte nog eens langs te gaan en er over te praten. Samen het hang- en sluitwerk eens na te kijken en zo." Soms lukt het Van Zuidland amper de straat op te gaan, zegt hij, want de bevolking van Sas weet de weg naar het bureau nog goed te vinden. „De loop is hier eigenlijk altijd gebleven. Elke dinsdag van Jack van Zuidland: „Ik zie mezelf als een wegbereider, want er zijn gewoon meer wijkagenten nodig en die komen er op termijn ook." fotocamileschelstraete 10.00 tot 11.00 uur hou ik spreekuur op het Keizer Karei- plein, maar de mensen komen toch vaak nog langs op het bureau. Van de zomer was ik meer op straat, maar je merkt goed dat je grotere bekendheid hebt gekregen. En het weer heeft er natuurlijk ook mee te maken. Als het koud is zoals nu en ik heb een afspraak in Sint Albert dan ga ik daarna zonder omwegen snel terug naar het bureau. Als het mooi weer is, maak je je rondje automatisch wat groter." Van Zuidland, zeventien jaar bij de politie en voor de reorganisa tie voor de rijkspolitie actief in Axel en Sas, voelt zich 'een voor uitgeschoven post'. „Eigen lijk kan het niet om in Sas van Gent zon der plaatselij ke politie te zitten. Je staat te ver van de bevolking af als je alleen maar centraal van uit drie bureaus werkt en dat merk je goed. Betrokkenheid met je gebied is het sleutelwoord waar het om draait." „Mensen ervaren het anders als ik door de straat fiets of colle ga's met de auto uit Terneuzen. Ik zie mezelf als een wegberei der, want er zijn gewoon meer wijkagenten nodig en die komen er op termijn ook. Als je hier met man of vier zou werken kun je elkaar aflossen, de aandacht verdelen over alle plaatsen in de gemeente en op een fatsoenlijke manier contacten leggen met andere instanties. Aan het werk van wijkagent - de wijk in met de handen op de rug - kom ik op dit moment eigenlijk niet toe." Dit is de zevende en laatste afle vering in de serie De Wijkagent. De andere afleveringen versche nen op 24, 26 en 30 januari en 1, 2 en 6 februari. De wijkagent Oostburg wilde om persoonlijke redenen niet meewerken aan deze serie. Den Haag - Minister Melkert (Sociale Zaken en Werkgelegen heid) heeft bij het Centraal Bestuur voor de Arbeidsvoorzie ning (CBA) om opheldering gevraagd over de ontstane stituatie bij de vrouwenvakschool in Zeeland. De opleiding sluit 1 augustus omdat er volgens de regionale arbeidsvoorziening geen geld meer voor is. „De situatie rond de vakschool zit me dwars," zei Melkert donder dag tijdens een debat over zijn emancipatienota in de Tweede Kamer. Hij wil zo snel mogelijk horen wat er precies aan de hand is. De fracties in de Kamer maken zich grote zorgen over de situatie in Zeeland. De vrouwenvakscho len boeken goede resultaten. Voor de partijen is het onbegrijpbaar waarom juist op een moment dat alles uit de kast wordt gehaald om vrouwen aan een betaalde baan te helpen de succesvolle vrouwen vakscholen het loodje moeten leg gen. In een brief aan het regionaal bestuur van de Arbeidsvoorzie ning in Zeeland sluit het provinci aal Steunpunt Buitenlanders zich nu ook aan bij de protesten tegen de sluiting van de vrouwenvak school Janneke Dierx. Eerder al protesteerden politici en vakbonden tegen de sluiting op 1 augustus, die wegens bezuinigin gen wordt doorgevoerd. De school is zeker voor allochtone vrouwen van belang, schrijft het Steunpunt. In 1993 zijn er tien, in 1994 dertien en vorig jaar zestien allochtone vrouwen dankzij de opleiding op die school aan een baan geholpen. Omdat de Algemene Bijstandwet is veranderd, worden nu ook grote groepen vrouwen met een uitke ring verplicht een baan te zoeken, en om daar een kans op te maken is het voortbestaan van de Janne ke Dierxschool van groot belang, aldus de brief. Van onze Haagse redactie Den Haag - Staatssecretaris van de Vondervoort (Binnen landse Zaken) moet plannen om Goeree-Overflakkee in te delen bij de provincie Zee land voorlopig in de ijskast zetten. Dat vindt een meer derheid in de Tweede Kamer. PvdA, WD en D66 willen de herindeling van Goeree laten afhangen van de komst van de stadsprovincie Rotter dam. Daarom, zo stellen zij, moet de staatssecretaris de procedure voor herindeling stopzetten en 'pas een beslis- sing over dit gebied nemen als er duidelijkheid is over de gebiedsomvang van de nieu we provincie Zuid-Holland'. De regeringsfracties dienden hun voorstel in tijdens het marathondebat over de stadsprovincie Rotterdam. Volgende week dinsdag wordt gestemd over de motie van de paarse partijen. Hoofdplaat - In de nacht van woensdag op donderdag reed een 28-jarige man uit Hoofd plaat met de auto over de Rijksweg 58 vanuit de richting Sluis. De bestuurder verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij kwam eerst in de rechterberm terecht, geraakte in een slip en kwam vervolgens tegen een boom tot stilstand. De auto werd totaal vernield. De bestuurder is met hoofdletsel overgebracht naar het zieken huis in Brugge. Zuidzande - Een woning aan de Oostburgsestraat in Zuid zande is gisteren het doelwit geweest van een inbraak. Mee genomen zijn een radio, cd- speler, boormachine, telefoon toestel en wat kleding. Van een personenauto, dat deel uit maakte van de handelsvoor raad van een garage aan de Haarmanweg in Terneuzen is de radiateur gestolen. De scha de bedraagt ongeveer duizend gulden. Zuidzande - Speedheat Neder land bv in Zuidzande introdu ceert het voor Nederland nieu we Termo 2000 vloeropper- vlakteverwarmingssysteem. Het principe bestaat uit één millimeter dikke zogenaamde co-axiale verwarmingsdraden, die direct kunnen worden aan gebracht onder tegels, op de cementvloer of over een bestaande tegelvloer, vlak voordat de tegels gelegd wor den. Maar ook onder tapijt, vinyl en linoleum kan dit sys teem gemakkelijk worden toe gepast. Volgens de fabrikant warmt de vloer 20 keer sneller op dan conventionele vloerver warmingssystemen. Het sys teem is zuinig in gebruik, behoeft geen onderhoud en is zonder hak- en breekwerk een voudig te installeren. Termo 2000 kan zowel particulier, industrieel als commercieel toegepast worden. Voor infor matie: Speedheat Nederland in Zuidzande, 0117-455343. Hoek - De ClOOO-slagerij Hoek is met een oorkonde onder scheiden omdat de zaak vol doet aan de hoogste hygiëni sche eisen. In de jaarbeurs te Utrecht vond de uitreiking plaats tijdens de slotbijeen komst van een hygiëneproject van het Bedrijfschap Slagers- bedrijf. Slager Chris, Cl 000 Hoek, heeft afgelopen jaar aan het project deelgenomen. Het project omvatte een aantal onaangekondigde keuringen. Methode van werken, wijze van reinigen/desinfecteren en tem peratuur en hygiënische kwali teit van de eindprodukten werd onder de loupe genomen. Uit eindelijk doel is het bereiken van gegarandeerde hoogwaar dige hygiëne naar de klant toe. Terneuzen WANDELTOCHT - Wandel sportvereniging De Vrijbuiters houdt zaterdag 17 februari de derde tocht van de winterserie wandeltochten. Men kan van 10.00 tot 14.00 uur vertrekken vanaf 't Schelpenhoekje aan de Dokweg. De afstanden zijn 5, 10 en 15 kilometer. De laatste wandeltocht van deze winter serie is 2 maart. Dan kan men ook de verdiende medaille in ontvangst nemen. Bij al deze wandeltochten is verzorging aanwezig. ROMMELMARKT - Op zater dag 2 maart vanaf 9.30 uur houdt basisschool De Wiekslag de jaarlijkse rommelmarkt. Naast deze markt kunnen bezoekers sjoelen en meedoen aan een loting en bingo. Ook zijn er spelcomputers en een grabbelton. Om 12.00 uur start er een sponsorloop. De opbrengst van dit alles zal aan verschillende dingen worden besteed. Het in brand gestoken speelhuisje van de school wordt hersteld, er komen extra leermiddelen en er gaat een bedrag naar een school in Indo nesië. VOETBAL - Het eerste team van de voetbalvereniging Ter neuzen speelt vandaag een oefenduel tegen IJzendijke 1. Dit gebeurt om 19.30 uur op het veld van de voetbalvereni ging Terneuzen. Middelburg - De officier van jus titie heeft gisteren in Middelburg tegen de 39-jarige A.S., die momenteel 'ergens in België' ver blijft, een gevangenisstraf van zes maanden geëist omdat hij in 1991 in Schuddebeurs zijn vrouw zou hebben verkracht. Het echtpaar is inmiddels geschei den. S. zelf schitterde door afwe zigheid, zodat de zaak bij verstek werd behandeld. Zowel de man als de vrouw leef den die tijd gescheiden van elkaar. Toen op 30 december 1991 de vrouw S. opbelde en vertelde dat het 'uit' was tussen hen, ging hij naar de woning van zijn vrouw, trapte de deur open en gaf haar een enorm pak slaag. Vervolgens werd de vrouw door hem ver kracht. Dat de vrouw niet eerder een aan gifte had gedaan, viel toe te schrij ven aan de diepe angst die zij voor hem had. De rechtbank wijst vonnis over veertien dagen. VERVOLG VAN ZEELAND - B1 Het recept is niet veranderd. Er zijn naast de kwalitatief hoog staande uitvoeringen, inclusief het Muzikaal Kerkepad, een aan tal opstap- en fringeconcerten; de jeugd krijgt iets extra's in de vorm van een kinder- en een jon- gerenconcert. Er komt een demonstratie en een lezing over de vioolbouw, en de repetitie van het orkest Anima Eterna van Jos van Immerseel, bijna een vaste waarde in het Festival, is toegankelijk voor het publiek. De opening van het Fes tival van Zeeuwsch-Vlaanderen is deze keer in Oostburg waar het Filharmonisch Orkest van Vlaan deren een klassiek programma brengt en de violiste Ewa Zylka begeleidt in de Romanza voor viool van John Holloway. Dezelfde Holloway zal hoogst waarschijnlijk partita's en sona ta's van Bach vertolken tijdens het Kerkpadweekend. Het Natio naal Orkest van België vertolkt een symfonie van Sjostakovitsj en brengt de Elisabethconcours laureaat en Bartokspecialist Peter Zazofsky mee die het viool concerto nr. 1 van F. van Rossum speelt. Anima Eterna pakt uit met twee symfonieën van Schubert en het 12de pianoconcerto van Mozart met Van Immerseel zelf achter de piano. De samenwerking tussen violist Andrew Mauze en de Aca demy of Ancient Music is nog maar heel pril en dit concert met de dubbelconcerten van Bach belooft een topper te worden. Violiste Emmy Verhey wordt begeleid door de Zeeuws-Vlaam se musicus Carlos Moerdijk die op lutheaal speelt (een vleugel met een pianoklank en een luitre- gister). Nieuw Sinfonietta met Lev Markiz speelt naast 20e- eeuwse muziek samen met Can dida Thomson het derde viool concert van Mozart en het Litouws Kamerorkest gaat op de strijkerstoer met de Serenade voor strijkorkest van Tjaikovski en de bewerking voor kameror kest van het achtste kwartet van Sjostakovitsj. „Over de locaties is nog weinig zinnigs te melden. Er wordt gebruik gemaakt van ker ken en historische zalen. De Hul ster basiliek kunnen we niet gebruiken vanwege de geplande restauratie en eigenlijk liggen alleen de locaties vast voor de grote orkesten: Oostburg, Aar denburg, Philippine, Koewacht en Terneuzen." Van onze correspondent Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren in haar vonnis tegen de 24-jarige Vlissinger J.H. nog maar eens de hand over het hart gestreken. In plaats van de geëiste achttien maanden cel plus nog eens zes maanden als ten uitvoerlegging van een eerder vonnis, werd H. veroordeeld tot achttien maanden cel. In plaats van de gevraagde zes maanden kreeg H. een verlenging van zijn proeftijd met een jaar. Kreeg H. medio vorig jaar een for se celstraf wegens 47 inbraken, deze keer werd hij schuldig bevonden aan dertig woningin braken waaronder enkele pogin gen en de diefstal van twee auto antennes, alle gepleegd in Vlissin- gen, Middelburg en enkele plaat sen in de omtrek. De 27-jarige M.M., uit Zierikzee, die momen teel zonder vaste woon- of ver blijfplaats ergens in den lande vertoeft, kreeg wegens het ver krachten van de vriendin van zijn vriend vijftien maanden cel. Offi cier van justitie mr J. Valente had anderhalf jaar geëist. Volgens het slachtoffer werd M. op 16 oktober van het vorige jaar in haar woning handtastelijk. Uit angst liet zij hem zijn gang gaan en werd zij verkracht.

de Stem | 1996 | | pagina 11