inheid 1 Internationaal overleg over drugs eerd j elkaar 'Parallelweg door Draaibrug levensgevaa ekmarkt centrum Terneuzen verhuist tijdelijk naar Rosegracht POLITIE RAPPORT ilieren 40 Jaar 6 Klein kattekwaad mondt vaak uit in criminaliteit' Royale zege voor Hulster tennisser Mare de Brouwer COC Midden-Zeeland start met voorlichting op scholen ZEELAND C3 }raten met Gent en Lille kan leiden tot vermindering overlast Terneuzen 'Pen prijzen in taraoke-wedstrijd 'oor deelnemende eeuws-Vlamingen Gefeliciteerd (0)MA JISSEN °to\vedstrijd fceuwse natuur x 58 V# idESTEM DINSDAG 6 FEBRUARI 1996 "Y 'ïMk Ie, jubileum, perloving, e, examen, Rz. 0,65 incl. BTW, erplicht. ding, !6.- incl. BTW. aanvraag. Iretourneerd. jeef uw tekst af bij één van slijke opgaven ;epteerd, indien n, ook indien uw legd is. ;ht voor teksten jien te weigeren, i bereiken over de de uitgever zich naam van de id te maken. Van onze verslaggever Lneuzen - De weekmarkt m het Centrum van Terneuzen verhuist in f'band met de herinrichting van de Ifarkt tijdelijk naar de Rosegracht. KL verplaatsing van de kramen geldt tan 21 februari tot ongeveer half |uni. vorstverlet zorgt weliswaar voor enige vertraging bij de bouw van het stadskantoor en de winkels en apparte menten aan de Nieuwe Havenstraat in Terneuzen, maar de projectontwikkelaar gaat er nog altijd van uit dat de gebou wen in de Steenen Beer volgens planning kunnen worden opgeleverd. De verhuizing van de ambtenaren naar het nieuwe stadskantoor staat voorlopig gepland voor augustus. De coördinator van de nieuwbouw stelt momenteel een verhuisplan op dat bin nenkort wordt besproken met de betrok ken afdelingen. Volgende week wordt de fundering gestort voor de winkelruimte die naast het kantongerecht in de Smidswal gebouwd wordt. Een week later worden de palen geboord. Als de vorst voorbij is, start de bouw van de glazen serre die deel uitmaakt van het Grand Café dat in het huidige kantonge rechtsgebouw aan de Markt komt. Heien of boren is daar niet nodig. Er komt een betonvloer met daarop een houten ske let. Daarna kan het glas worden aange bracht. Het kantongerecht blijft al die tijd nor maal in bedrijf. Uitgangspunt is dat de serre gereed is bij de opening van de winkels aan de Nieuwe Havenstraat. Volgens de planning is dat nog voor de zomer. Verder is het streven om de herin gerichte Markt eind augustus gebruiks klaar te hebben. Wie interesse heeft, kan zaterdag 10 februari van 12.00 tot 16,00 uur tijdens een open dag kennis maken met de nieuwbouwprojecten. Het eerder aange kondigde bezoek aan de bouwplaats van het stadskantoor is echter komen te ver vallen. Ten gevolge van het vorstverlet is dat gebouw nog niet geschikt voor bezoekers. argreet, Theo, Alicja, ja, Hisje, Hans, Susan, I, Simon, Leon, Niels, je gehad erd, jouw Ad. De jongsten van eel de kluts, is bij ons d'n oudsten duts. Man onze verslaggever Iterneuzen - Bestuur, politie, justitie en hulpverleners uit [erneuzen, Gent en Lille moe met elkaar overleggen fcver acties die gericht zijn op terugdringing van de drug- (overlast in de Scheldestad. [iet moet dan gaan over optreden i de vraag naar drugs, de ale handel in verdovende Bdelen en het witwassen van [druggelden. (Dat betoogde J. Boogerd-Quaak, Ed van het Europees Parlement (voorD66, gisteravond op een bij lenkomst met haar partijgenote Minister W. Sorgdrager (justitie) a Terneuzen. Specifiek Boogerd-Quaak vestigde er de Eandacht op dat het drugpro bleem niet louter nationaal aan te takken is en wees in dat verband fop de specifieke problemen die rensregio's als Zeeuws-Vlaan- Peren hebben als gevolg van mgtoerisme en -doorvoer. Ke pleitte onder meer voor het tonden van een aantal interna tionale conferenties over drugs, het als doel de samenwerking toet gelijksoortige kennis van het |robleem te bevorderen. Maar jok op kleinere schaal, zoals die tan eerder genoemde steden, was t volgens de Europarlementa ir uit Zaamslag zinvol bij elkaar te komen en te praten over Rcties. 'arallel trok de parallel met de grens- 'erschrijdende arbeidsmarkt- [roblematiek: „Simpelweg het lit dat mensen elkaar ontmoeten stuurgroepen en dergelijke lidt tot samenwerking en nieu- le initiatieven, die ook doorsij- ilen naar het Europees niveau." Iet Europarlementslid bracht jverigens wat dat betreft naar iren dat de bevoegdheden van [et Europees parlement op het rrein van de drugproblematiek iperkt zijn. 'olksgezondheid oor de belangrijkste beleidster ren (politie en justitie) zijn het lidstaten die moeten besluiten verdere samenwerking. Het uroparlement vindt slechts in volksgezondheidsaspecten van drugproblematiek een lichte Indische basis om zaken Euro- ees te regelen. an onze verslaggever as van Gent/Woerden - Dor- lySchreurs uit Sas van Gent Tonny Bakker uit Hulst jn afgelopen weekeinde niet prijzen gevallen tijdens e finale van het landelijk araoke-kampioenschap in voerden. Gezin en full-timebaan, toch MEAO gedaan!! Koos, Carla, Nicole liciteerd met g huwelijk, nkinderen en ikinderen. 1■Jkaat .jy.'xruv w=-Cdrt7~"*ni^ I T~~7 Mevrouw M. van de Kerkhove: „Ik vind het echt een schandaal. Door Frank van Cooten Sluis/Draaibrug - Bewoners van het buurtschapje Draaibrug voelen zich steeds meer in een verdomhoekje gedrukt door zowel het gemeentebe stuur van Sluis-Aardenburg als Rijks waterstaat. Rijkswaterstaat houdt namelijk vast aan de aanleg van een parallelweg door Draaibrug om het gedeelte van rijksweg 58 tussen Oost burg en Sluis veiliger te maken. Tijdens een gisteren gehouden hoorzitting in Sluis maakte een woordvoerder van Rijkswaterstaat kenbaar geen alternatief te hebben. En daar zijn bewoners van het buurtschapje diep bedroefd over. „Draaibrug is een jonge gemeenschap met veel kinderen. Een parallelweg is dus levensgevaarlijk. Maar ja, wij spelen niet mee in de plannen. Zowel de gemeente als Rijkswaterstaat laat ons in de steek. Ik noem het gewoon onwil," reageert M. van de Kerkhove uit Draaibrug. De plannen voor de parallelweg werden vorig jaar door Rijkswaterstaat gepresen teerd. Dat zorgde voor protest uit Draai brug. Een actie werd op touw gezet om de plannen terug te draaien. Dat protest was aanleiding voor het gemeentebestuur aan Rijkswaterstaat te vragen het plan nog eens te bekijken. Het resultaat hiervan werd gisteren naar voren gebracht tijdens de hoorzitting. „Het plan is wel wat gewijzigd maar niet naar ieders tevredenheid. Maar ja, je kunt het niet iedereen naar de zin maken," aldus wethouder J. du Fossé. „Rijkswaterstaat is ook aan bepaalde regels gebonden. En daarnaast moet het plan ook parallel lopen met het verkeersveiligheidsproject Duur zaam Veilig in West-Zeeuws-Vlaanderen. Daar moet je rekening mee houden. De bewoners vragen de parallelweg aan de andere kant van de rijksweg aan te leggen. Aan de noordzijde dus. Vanaf Oostburg ligt daar immers al een gedeelte parallelweg en die hoeft dus alleen maar doorgetrokken te worden. Volgens de bewoners gaat het maar om een traject van vijfhonderd meter waar plaats genoeg voor is. Maar Rijkswa terstaat en de gemeente vinden die oplos sing te duur. „We komen dan in strijd met een daar liggende boerderij. We zouden dan een onteigeningsprocedure op moeten starten en dat is veel te duur," aldus Du Fossé. De wethouder vertelt wel dat de gemeente bij Rijkswaterstaat de druk op de ketel gaat zetten om de pijn voor de omwonenden te verzachten. „Daar gaan we ons best voor doen. Zoals bijvoorbeeld het aanbrengen van verkeersremmende maatregelen om de snelheid uit de weg te halen. Wij vinden het overigens wel een goede zaak dat Rijkswa terstaat bereid was de studie opnieuw te doen. Dat was vroeger immers wel anders." Van de Kerkhove is er niet van overtuigd foto camile schelstraete dat er geen andere oplossingen te vinden zijn. Volgens haar is het argument van de in de weg staande boerderij niet van door slaggevende betekenis. „De gemeente wil alleen dat de schoolgaande Sluise jeugd op een veilige manier naar Oostburg fietst. Op zich natuurlijk prima maar aan het belang van Draaiburg wordt geheel voorbij gegaan. Kijk, in Sluis worden veertienhon derd handtekeningen opgehaald voor de aanleg van een rotonde bij Heille. Daar komen wij met dertig gezinnen natuurlijk nooit aan." Van de Kerkhove ziet weinig heil in de snelheidsremmers. „Want dan komen de landbouwers met hun trekkers in de pro blemen. Het gevolg is dat die remmers wor den weggehaald. Het vervolg laat zich raden. Er gebeurt dan helemaal niets meer en dan zitten wij met een levensgevaarlijke parallelweg. Ik vind het daarom echt een schandaal dat die parallelweg door Draai brug wordt aangelegd." och blikken de twee Zeeuws- amingen met voldoening en p® terug op de wedstrijd, r deden inclusief de voorron- totaal tienduizend mensen tel het land mee. Als je dan L j e ^en 'n de finale ein- 1 ls dat een prima resultaat" ®Dorthy. Haar optreden in Male afgelopen zaterdag ging H zo zegt ze zelf. „Alleen had fel pech omdat mijn miero- steeds uitviel." Ze dankt Se de suPPorters van Ton- i«ker die voor de nodige ^iance^orgden" bonze verslaggever hn Het Zeeuws Biolo- o Museum in Oostkapelle iirevJfL ofowedstrijd uitge- euwse Nat algemene titel De Natuur meekrijgt. !malmerf '5unnen hun produk- Ptemh SSen februari en half iH«fr',^leen kleurenfoto's Ier 1 vijfenveertig centi- r do^0^11166 naar een prijs. 'ishéttf t0t 611 met "vijftien thema ^gedrag'. De jerI vo,°r volwassenen zijn 4J5 ',ode aan de planten' hriiüu, J6. en vorra'- De g sluit op 15 septem- Wijkagent Van Stiphout: Door Harold de Puysseleijr Sluis/Aardenburg - „Wij zijn een duur onderdeel van de baas want ons werk levert niet zo veel tastbaars op. Het is niet zo gemakkelijk uit te drukken in cijfers." Dat vindt wijkagent Frank van Stiphout, verantwoordelijk voor de dagelijkse politiezorg in de gemeente Sluis/Aardenburg. Van Stiphout voelt zich in die baan als een vis in het water. Voorheen maakte hij zo'n vijf jaar deel uit van de rijdende sur veillancedienst in West-Zeeuws- Vlaanderen. In dat werk miste hij het contact met de bevolking. „Nu ben ik meer in staat om niet alleen het politiebelang maar ook dat van de mensen te dienen. Dat gaat vaak om op het eerste gezicht hele kleine dingen die ze met de politie willen bespreken. Het werk speelt zich ook meer af in de preventieve sfeer. Je hoort bijvoorbeeld van iemand dat hij een jongen op straat zag spelen met een mes. Dan ga je eens met dat ventje praten. Zo'n jongen voet zich op dat moment gecon troleerd en aangesproken op zijn normen en waarden. Doe je dat niet, zoals in de grote steden, dan ontstaat normvervaging. Het kleine kattekwaad bij de jeugd mondt zo gemakkelijker uit in grotere baldadigheden en het plegen van misdrijven. Daar ben ik van overtuigd." Een ander belangrijk aspect van zijn werk beschouwt hij de mogelijkheid om meer tijd te besteden aan slachtoffers van misdrijven. „De aangifte opne men is het werk dat we al jaren doen. Maar daar schieten de mensen meestal niet veel mee op. De daders blijven toch vaak onbekend. Zelf zou ik graag mensen helpen die slachtoffer zijn geworden. Er is wel Slacht offerhulp, maar er blijven vaak toch heel wat zakelijke vragen. Hoe ze hun school, woning of bedrijf beter tegen inbraak kun nen beveiligen bijvoorbeeld." Van Stiphout heeft een groot gebied te bestrijken. Sluis is daarin de drukste plaats met zijn kooptoerisme, middenstand en de negatieve effecten daarvan op de samenleving zoals par keerproblemen, zakkenrollerij en winkeldiefstallen. Toch geeft hij ook de andere dorpen alle aandacht. „Eede en Retranchement zijn voor mij even belangrijk als Sluis en Aar denburg. De omvang van de kern is niet van belang. Elke plaats heeft er recht op politie te zien." Dat doen de mensen over van alles en nog wat. Zaken die het maatschappelijk werk beter aan kan pakken. Problemen die niet op te lossen zijn door de politie maar wel door woningbouwver eniging of gemeente. Van Stip hout speelt ze door. „Op die momenten hoor je echter ook veel andere informatie waar je als politieman je voordeel mee doet." Veel mensen zijn volgens hem huiverig naar de politie toe te stappen uit vrees voor represail les. „De tasjesroof met dodelijke afloop in Aardenburg vormde wat dat betreft een positieve uit zondering. Daar legden de men sen die angst opzij, wellicht door de ernst van de zaak. Zo zoetjes aan begint het overigens wel te verbeteren. Ik denk dat het alles te maken heeft met vertrouwen. Je merkt het goed bij evenemen ten. In de massa maken mensen gemakkelijker een praatje. Je staat met iemand te praten en dan komt er iemand even bij staan en die mengt zich af en toe heel voorzichtig een beetje in het gesprek." Net als de meeste van zijn colle ga's houdt Van Stiphout ook spreekuren. De opkomst daar van is echter minimaal. Hij zegt dat hij daar van tevoren wel op gerekend had, omdat in de dorp jes door de bank genomen een bijzonder gesloten cultuur heerst. Mensen komen niet naar het spreekuur omdat ze bang zijn dat er dan over hen gepraat wordt in het dorp. „Maar als iemand iets bij me kwijt wil, is het om het even hoe ze dat vertellen. Ze mogen bellen naar het bureau in Oostburg, me aanspreken op straat. Desnoods maken we een afspraak om elkaar te ontmoeten midden in de polder. Dat maakt mij niets uit." Wijkagent Frank van Stiphout aan het werk: „Elke plaats heeft er recht op politie te zien.foto camile schelstraete Van Stiphout houdt iedere dins dag van 9.00 tot 10.00 uur spreekuur in het gemeentehuis van Aardenburg en iedere vrij dag van 9.00 tot 10.00 uur in het stadskantoor van Sluis. Verder is hij een keer in de veer tien dagen op dinsdag van 11.00 tot 12.00 uur te vinden in de Hof van Eede in Eede en een keer in de twee weken op vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur in d'Ouwe Schoole in Retranchement. ■Dit is de zesde aflevering in de serie De Wijkagent. De vorige afleveringen verschenen 24, 26, 30 januari, 1 en 2 februari. Drugrunner Terneuzen - De politie heeft gisteren in de binnenstad een 27-jarige Rotterdammer aange houden. De man had een ver bod om daar te komen en bovendien werd hij ervan ver dacht een drugrunnner te zijn. De man had een aanzienlijk bedrag aan Nederlands en Frans geld bij zich. Onder invloed Hulst - Een 50-jarige man uit Hulst is gisteren op de Poorter slaan betrapt met een glaasje op achter het stuur. De man is met een dagvaarding en een rij verbod van acht uur naar huis gestuurd. Onder invloed Clinge - Bij een alcoholcontrole gisteren op de Woestijnestraat is een 42-jarige man aangehou den. De man kreeg een proces verbaal en een dagvaarding omdat hij te veel had gedron ken. Harddrugs Terneuzen - Een 24-jarige man zonder vaste woon- en verblijf plaats is in de binnenstad aan gehouden. Hij had een verbod om daar te komen. De man had een hoeveelheid harddrugs bij zich. Auto-inbraak Terneuzen - In een auto aan de Blokken is ingebroken. De dief ging er met wegenkaarten, reservelampen en ANWB- papieren vandoor. De autora dio werd echter niet meegeno men. Ongeval Axel - Een 22-jarige vrouw uit Axel is gisteren met haar auto op de Nieuwendijk tegen de gevel van een woning gebotst. De bestuurster raakte in een slip toen ze moest remmen voor een auto die voor haar reed. De gevel werd licht beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Diefstal aanhangers Terneuzen - Bij twee bedrijven aan de Transportstraat zijn afgelopen weekend twee aan hangers met een totale waarde van 4.350 gulden gestolen. Aanrijding Sluis - Op de Rondweg, tussen St. Annastraat en Nieuwstraat, zijn in het weekend twee auto's op elkaar gebotst. Een 36-jarige man uit Sluis reed op de Rond weg vanaf de Nederlands/Bel gische grens, maar besloot te keren. Hij gaf daarbij een 24- jarige automobilist uit Knokke Heist geen voorrang. Beide auto's werden zwaar bescha digd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Vernieling Terneuzen - Bij een woning aan de Jacob van Lennepstraat is afgelopen weekend een brie venbus vernield. Ook verdween een hoeveelheid post van een hele maand. Mishandeling Oostburg - Een 29-jarige man uit Oostburg heeft het afgelo pen weekend in café Plek Zat enkele rake klappen ontvan gen. Volgens de politie zou een andere bezoeker zonder directe aanleiding de vechtpartij zijn begonnen. De Oostburger liep daarbij een scheurtje in de oog kas op. Hij heeft inmiddels aan gifte gedaan. De dader is nog niet aangehouden. Open Ador-kampioenschappen De Braakman Van onze tennismedewerker Hoek - Mare de Brouwer plaatste zich voor de laatste acht op het B2-schema van de Open Ador-tenniskampioenschappen in De Braakman. De Hulstenaar versloeg met royale cijfers Jacky dePaepe: 13-3. TENNIS In die kwartfinale zal De Brou wer het aanmerkelijker lastiger krijgen. Hij moet het dan opne men tegen Tony Seen die in de eerste ronde via 7-5 afrekende met Onno van Quekelberghe. In de hoogste klasse (BI) is Mike Simon in topvorm. Nu was Bernd van Quekelberghe het slacht offer. Eerder moesten Patrick Marteijn en Guido Tolhoek eraan geloven tegen Mike Simon. Op het Dl-schema plaatste Aery Bentley zich als voorlaatste voor de kwartfinales dankzij een forse zege op Hilaire Risseeuw. De als eerste geplaatste Dylan Black- man wordt Bentley's komende tegenstander. Andere kwartfina le-partijen zijn Beny IJsebaert- Jack Faas en Frank Huygens- Jack Beun. Huygens won zijn openingspartij ruim van Danny Vantricht en verraste daarna de als derde geplaatste Kees van de Vrie met 7-6. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: eerste ronde: Mare de Brouwer- Jacky de Paepe 13-3. Cl: tweede ronde: Duncan Blackman- Jacky de Paepe 10-4. Dl: eerste ronde: Hilaire Risseeuw- Dick Vrolijk walk over Risseeuw, Wilfried de Roeck-P. Alexander 15-1, Frank Huygens-Danny Vantricht 13- 3, Erik Houg-Roland de la Ruelle 11- 5; tweede ronde: Jack Faas-Wilfried de Roeck 10-8, Beny IJsebaert-Harry van Quekelberghe 12-3, Frank Huy- gens-Kees van de Vrie 7-6, Jack Beun-P. Hamelink 15-3, Aery Bent- ley-Hilaire Risseeuw 13-4. D2: tweede ronde: M. Smeekens-P. Pijpelink 7-6. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Van Avermaete/Van den Akker-Minnaert/Verheul 9-8; tweede ronde: Riemens/Vercruysse- Hamelink/Mol 13-5. Dl: eerste ronde: Geuze/Taalman- Freijser/Freijser 13-4. D2: eerste ronde: Van Leeuwen/Ver- beke-Corijn/Witte 20-1, Van Dries- sche/Machielse-De Krijger/Maas 14- 6, Burky/De Krijger-De Schoolmees ter/De Schoolmeester 11-8, Beuzen- berg/Brandt-Buitendijk/De School meester 13-5, Nanninga/Pijpelink- Haers/Van Looy 11-9, Tommel/Tom- mel-Hendrikse/Van Hoof 14-2. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Paula Buysse- Miranda Buyck 8-7, Marga Vercruys- se-M. Verhelst 15-5. D2: eerste ronde: Petra van Leeuwe- Ann Roels 22-1; tweede ronde: Nancy Plasschaert-Petra van Leeuwe 8-7, Monique de Paepe-Lucia Voster 11-4. E: eerste ronde: A. Cornelis-P. de Nood 14-2. DUBBELSPEL Dl: tweede ronde: Plasschaert/Ver- cruysse-De Milliano/Voster 14-3, WiHemsen/Willemsen-Gijsen/Steen- bakker 13-7, Van Damme/Van Wijck- De Krijger/Vantricht 12-7. E/D2: eerste ronde: Mol/Mol- Dees/Den Hamer 15-6, Brenner/Ver- duin-Nijsse/Van de Velde 10-6; twee de ronde: De Paepe/Riemens-Ber- kers/Gijsen 12-5, Gerijl/Plasschaert- Ulijn/Wisse 10-7, Van Halest/Van de Lijke-De la Ruelle/Huygens 22-0, Nijgaard/V ermeulen-Timmers/V er- donk 12-5, Buyck/Reijnierse-Bak- ker/Yigit 15-5, Mol/Mol-De Bock/Van Overloop 13-6. GEMENGD DUBBELSPEL C: eerste ronde: Buyck/Risseeuw-Ver- beke/Misilje 13-9. Dl: eerste ronde: Gijsen/Gijsen-Bley- enberg/Epskamp 10-9, Spuessens/Beun-Fenijn/De Neve 9-8, Rei j nierse/Rei j nierse- Groenewoud/Hougwijk 12-6, Ver- cruysse/Taalman-Witte/Risseeuw 15- 5. D2: eerste ronde: Roels/Serkedakis- De la Ruelle/Corijn 11-4; tweede ron de: De Paepe/Willemsen-Gerijl/Yast- rxembiec 10-9, Vatteroth/De Neve- Voster/De Lijser 12-5, Nijsse/Potvlie- ger-Witte/Huisman 10-7. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Mannelijke homo's gedragen zich als vrouwen. Binnen een homoseksuele relatie is er altijd één het 'mannetje' en één het 'vrouwtje'. Dit zijn bekende vooroordelen onder jon geren én volwassenen over homoseksualiteit. Om iets aan die beeldvorming te veranderen gaat het COC Midden-Zeeland voorlichting op middelbare scholen geven. De voorlichting wordt gegeven in de vorm van een open discussie met homoseksuelen. Homoseksu ele mannen en vrouwen komen naar de scholen om vragen te beantwoorden en met de leerlin gen te praten. Vooral de leerlin gen van de klassen uit de boven bouw worden benaderd, omdat die zich over het algemeen veel met relaties bezig houden. Volgens het COC past de voor lichting goed in maatschappij- leerlessen, maar kan het onder werp ook behandeld worden in de godsdienstles. Het COC Zeeuws-Vlaanderen geeft in dezelfde vorm al jaren voorlichting op scholen. Volgens Ronald Meijer van het COC Zeeuws-Vlaanderen heeft de voorlichting effect. „Tijdens een soort kringgesprek komen de vooroordelen aan bod. Door de onbekendheid vinden sommigen het vies of noemen het 'maten- naaierij'. Ook over de mannen- en vrouwenrol hebben jongeren ideeën, die niet altijd blijken te kloppen. Maar als we vragen, of ze zelf iemand kennen die homo seksueel is of dat ze een homo seksueel familielid hebben, barst er meestal een goede discussie los. Na zo'n voorlichting blijkt toch vaak dat sommige jongeren anders over homoseksualiteit zijn gaan denken." Voorlichters van het COC gaan niet langs alle scholen in Zeeuws- Vlaanderen omdat niet iedereen er voor open staat. „Er zijn nog altijd scholen die behoudend zijn en homoseksuali teit niet op hun school willen bespreken, maar we merken wel dat steeds meer scholen meedoen. Soms komen scholen bij ons terug voor nieuwe voorlichtings bijeenkomsten."

de Stem | 1996 | | pagina 15