Sport Afgetekende winst Wim Mouton Ciska Maton verbetert record Sluiskil heeft draai gevonden TOEGIFT OP MAANDAG Belgische successen in Midwinter halve marathon Cadzand-Bad Vos kegelt Roctus omverj DE STEM ZEELAND Belg superieur in elfde editie Berlaereloop in Koewacht Via 8-4-overwinning in kanaalzonederby tegen Sasse Drive r Pikuur Zakenman Dag van de scheidsrechter Ratels Adviezen Open Ador tenniskampioenschappen: TENNIS Peter Picavet wint open Belgisch kampioenschap] Belangstelling voor Philips-personeel Geboorteplaats I Boeddha ontdekt [Duitser rijdt 232 lometer per uur latrosoof ondanks vrijspraak toch laar gevangenis indemol verlaat lolland Media iuurders komen opstand Jubs beslissen -iver voetbal op tv Van onze atletiekmedéwerker Koewacht - De elfde editie van de Koewaehtse Berlaere- loop werd afgetekend gewon nen door de Belg Wim Mou- ton. Op de twaalf kilometer, die bestond uit drie rondjes van vier, liep hij al na één kilometer weg van de concur renten. Zij zagen hem pas na de finish terug. ATLETIEK Het was voor het eerst dat de 33- jarige atleet uit Lokeren in een Zeeuws-Vlaamse trimloop in actie kwam. Een trimloop die voor hem volledig in het teken staat van het komende duatlon- seizoen, want hij heeft een vijftal jaren geleden de pure atletiek afgezworen. „Twaalf jaar heb ik alleen maar gelopen. Dit hoofd zakelijk toegespitst op de 1500 en 3000 meter, waarop ik als beste tijden respectievelijk 3.49,49 en 8.23,00 heb staan. Tijden die in België amper meetellen. Daarna MAANDAG 5 FEBRUARI 1996 ■H heb ik door privé-omstandighe- den het actieve sporten op een laag pitje gezet en me vervolgens op de duatlon geworpen, waarop ik op nationaal niveau aardig mee kan komen." In Koewacht, waar zich voor de langste afstand 76 deelnemers op de thuishaven van de plaatselijke voetbalvereniging kwamen mel den, was hij veruit de sterkste van het gezelschap. Bij de eerste van de drie passages liep hij al ruim voor een trio, bestaande uit Matthieu Warrens, Marnix Moenssens en Geert Cnops. Daarachter volgde 'Sepp Vermeu len. Qua stijl nog steeds van afstand te herkennen, maar nu toch dui delijk zwaarder dan in zijn top- periode toen hij onder meer- Zeeuws veldloopkampioen werd. „Er moet inderdaad een paar kilogram af, maar ik heb weer heerlijk gelopen. Alleen in het laatste rondje ging het wat moei zamer," aldus Vermeulen, die sinds een aantal jaren in Koe wacht woont en weer plezier in het lopen heeft gevonden. Was de strijd om de eerste plaats al na een kilometer beslist, om de volgende ereplaatsen werd knap strijd geleverd. Warrens, Moens sens en Cnops kwamen ook bij het ingaan van het laatste rondje nog in eikaars gezelschap door. Cnops viel weg en Warrens had in de laatste hectometers duidelijk meer over dan Moenssens. De jeugdige Kloosterzandenaar, die studeert in Breda en daar lid is van Sprint, maakt dit seizoen veel progressie en wil zich vol gend seizoen laten zien in de Zeeuwse crossen. Als eerste vrouw kwam tussen de sneeuw vlokken Lut de Clerck uit het Belgische Stekene binnen. Naast de twaalf kilometer ston den er ook een 8000, 4000, 2500 en 500 meter (jeugd) op het pro gramma. Op de acht kilometer won bij dë mannen de Belg Benny Aper. Addie Dieleman, zesde in totaal, was de eerste vrouw. De Sasse, die niet voluit ging om een dag later de Midwinter halve marathon in Cadzand-Bad te lopen, kwam trouwens niet onge schonden uit de strijd. In de beginfase ging ze op het asfalt onderuit. „Ik hoop dat ik daar morgen niet al te veel hinder van zal ondervinden," verklaarde ze wat zorgelijk kijkend na afloop. Zij was een van de 132 deelne mers, waarmee de Berlaereloop ruim onder de deelname van de afgelopen jaren bleef. Jo David, ooit de initiatiefnemer van deze loop en nog steeds bij de organi satie betrokken, niet geheel fit als twaalfde binnenkomend op de 12 kilometer, stelde dat het schaat sen daar debet aan was. „Er waren hier in Koewacht wed strijden voor de jeugd. Dat scheelt toch vlug een aantal deel nemers. Zeker bij de jeugd." UITSLAGEN 500 METER Jongens: 1. Yordi de Vlieger (Koe wacht) 4.57, 2. Kevin Colpaert 5.06, 3. Jens van der Stiechel (beiden Bel gië) 5.22. Meisjes: 1. Sara van de Ende 5.11, 2. Ester van de Ende (beiden België) 5.13, 3. Priscilla de la Ruelle (Koe wacht) 6.04. MANNEN 2,5 km: 1. Yarno van Guijse (België) 11.00, 2. Marcel Morcus 11.16, 3. Wouter Swagemakers (beiden Koe wacht) 11.17, 4. Malamba van de Ende 12.02, 5. Gilian van der Stie chel (beiden België) 13.24. - 4 km: 1. Erwin van de Broeke (Axel) 14.24, 2. Pol van de Vijver (Koe wacht) 14.26, 3. Roger Neijs 15.08, 4. George Colleman 15.32, 5. Leander van Haver (allen België) 16.39. 8 km: 1. Benny Aper (België) 28.12, 2. Angelo van Goethem (Terneuzen) 28.13, 3. Fonny Martens (Koewacht) 29.37, 4. Wies Martens (Hulst) 30.01, 5. Emiel de Kraker (Sas van Gent) 30.25. 12 km: 1. Wim Mouton (België) 38.47, 2. Matthieu Warrens (Kloosterzande) 39.47, 3. Marnix Moenssens 39.54, 4. Geert Cnops (beiden België) 40.10, 5. Sepp Vermeulen (Koewacht) 40.46, 6. Rudy van Guijse 40.52, 7. Eric van Bocxlaer (beiden België) 41.00, 8. Marlon Roels (Axel) 41.31, 9. Patrick van Daele 42.46,10. Patrick Colpaert (beiden België) 42.56. VROUWEN 2,5 km: 1. Femke van der Stiechel 13.05, 2. Margo van de Ende (beiden België) 16.55. 4 km: 1. Ingrid van Overloop 22.00, 2. Adda de la Ruelle (beiden Koewacht) 23.38. 8 km: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 32.23, 2. Matthy Buijs 32.53, 3. Germaine de Clerck (beiden België) 42.34. 12 km: 1. Lut de Clerck 46.19, 2. Rita Slowack (beiden België) 53.37, 3. Tanneke Herenthals (Terneuzen) 57.07. Door Fred Rabout Cadzand-Bad - De vijfde editie van de Halve Marathon van Cadzand-Bad kreeg gisteren met Ivan Degrieck en Ciska Maton twee Belgische winnaars. Bleef Degrieck met een tijd van 1.11.53 ruim boven het parcoursrecord van Sepp Vermeulen (1.08.01), Ciska Maton mocht wel de 200 gulden die stond voor de verbetering van het par coursrecord mee naar Brugge nemen. De 38-jarige atlete van Olypmic Brugge kwam op de Boulevard De Wielingen binnen in 1.21.51. Daarmee deed ze het twaalf seconden beter dan in 1993. ATLETIEK Ze was ook naar Cadzand geko men met de intentie om haar eigen parcoursrecord aan te val len. „Ik had me er serieus op voorbereid en wist dat het haal baar was. Een val na een achttal kilometer leek dit te gaan verhin deren, maar toen ik na 17 kilome ter van het publiek hoorde dat het er nog steeds in zat ben ik nog maar eens voluit gegaan." Voor haar is het de aanloop naar het marathonseizoen. Ivan Degrieck was superieur bij de mannen. De 36-jarige instruc teur bij het Belgische leger voelde in de openingsfase al dat hij hier geen concurrentie had. „Na vijf ^kilometer wist ik al dat alleen pech me hier van de winst af zou kunnen houden. Over het par coursrecord maakte ik me toen al geen illusies meer. Dat staat bij zonder scherp en ik wist dat ik alleen met wat steun een geslaag de aanval zou kunnen doen. Onze zuiderburen beheersten dus deze Midwinter halve marathon. Dat was al duidelijk bij de eerste passage op Boulevard De Wielin gen toen men terugkwam van de eerste westelijke lus over vijf kilometrer. Patrick Merckx, de winnaar van vorig jaar, Johan Hoppe en Ivan Degrieck liepen al afgescheiden in de spits. Daar achter kwamen Wilko de Vos, Paul Meulebroeck, Cor Koek koek, Frank Verschorre en Sjaak Luteijn. Hoppe moest op de zware zand stroken zijn gezellen laten gaan en Patrick Merckx verklaarde na afloop dat hij steeds weer alle zeilen moest bijzetten om Deg rieck bij te kunnen houden. „Ik kon nooit de kop overnemen en wist dat er een moment zou komen dat Ivan me er af zou lopen." Dat moment kwam er na dertien kilometer, kort na het keerpunt bij Matour. Vanaf dat moment was het Degrieck die de regie van deze wedstrijd voerde. De Zeeuwen maakten er een onderlinge wedstrijd van. Van dit trio liep Cor Koekkoek lange tijd als eerste. Een wegvergissing deed hem achter Luteijn en De Vos belanden. „Ik heb zeker een minuut verspeeld. Ik lag vierde en ineens zag ik De Vos en Lute ijn voor me lopen. Luteijn heb ik nog kunnen achterhalen, maar De Vos was voorgoed weg. Jam mer, maar niets aan te doen," aldus de Terneuzenaar. Dat bete kende dat Wilko de Vos dus als eerste Zeeuw het koude Cad zand-Bad kwam binnengelopen. De oorzaak van deze onregelma tigheid was gelegen in het feit dat iemand het nodig had geacht om de linten die voor de afzetting zorgden weg te halen. „Daar sta je als organisator machteloos tegenover," aldus Jan van de Linde, die met zijn man nen alles in het werk had gesteld om het parcours zo veilig moge lijk te maken. Kilo's zout waren op de geasfalteerde hellingen gestrooid en kruiwagens zand vervoerd. Dat een onverlaat dan linten weghaalt was voor die ploeg van de organiserende ver eniging De Wielingen dan ook niet het prettigste bericht dat ze na afloop kregen. UITSLAGEN JEUGDLOOP OVER 1500 METER Jongens: 1. Gert-Jan Lauret 6.25, 2. Remco Ultee (beiden Oostburg) 6.34, Ivan Degrieck uit Brugge wint hier de Midwinter halve marathon in Cadzand-Bad. 3. Ivo van Muiken (Groede) 6.51. Meisjes; 1. Kayleigh de Block (Oost burg) 6.44, 2. Milou Anthonisse (Biervliet) 7.35, 3. Judith van de Lin de (Oostburg) 8.03. - 5,1 KM Mannen: 1. Johan van Leeuwe (Sluis) 17.23, 2. Patrick de Boevere 18.05, 3. Angelo van Goethem (beiden Ter neuzen) 18.19, 4. Tonny Lauret (Zaamslag) 19.13, 5. Klaas Goossen (Cadzand) 20.17. Vrouwen: 1. Ineke Guequierre (Mid delburg) 22.58, 2. Lenie van Kleven (Vlissingen) 24.36, 3. Magda Duysse- rinck (Oostburg) 24.47. MIDWINTER HALVE MARATHON Mannen licentiehouders: 1. Ivan Degrieck (Road Runners Brugge) 1.11.53, 2. Patrick Merckx (Volhar ding België) 1.12.43, 3. Wilko de Vos (AV'56) 1.16.19, 4. Paul Meulebroeck (Olympic Brugge) 1.16.37, 5. Cor Koekkoek (Scheldesport) 1.17.09, 6. Jack Luteijn (Wielingen) 1.17.35, 7. Frank Verschorre (LPK) 1.17.50, 8. Paul Darthet (Road Runners Brugge) 1.18.20, 9. Yvan Mees (ACNS België) 1.19.14, 10. Ko Eversdijk (AV'56) 1.21.18, 11. Ronald van Vlierberghe (AV Holland) 1.21.25,12. Johan Hey- tens (Olympic Brugge) 1.21.52, 13. Hans Wolters (Sagitta) 1.23.59, 14. Sjaak Vervuurt (Scheldesport) 1.24.19, 15. Ron Ie Roy (Atletica) 1.24.38. Mannen veteranen: 1. Guido de Kesel (ACME België) 1.17.24, 2. Ron Goos sen (Wielingen) 1.21.18, 3. John Gui- quierre (Dynamo) 1.23.10, 4. Jan van de Linde (Wielingen) 1.25.43, 5. Jac ques Rodrigo (RKHAV) 1.26.52. Mannen niet aangesloten: 1. Johan Hoppe 1.13.22, 2. Eddy Biselle (bei den België) 1.19:31, 3. Peter Remmé (Philippine) 1.22.44, 4. Jaap den Engelsman (Terneuzen) 1.23.26, 5. Karei de Kom (Vlissingen) 1.25.26, 6. FOTO WIM KOOYMAN. Lieven Dendooven (België) 1.26.13, 7. Jan de Jonge (Terneuzen) 1.26.38, 8. Teun Overbeek (Utrecht) 1.26.56, 9. Frans van Dierendonck (België) 1.27.02, 10. Bram de Hullu (Nieuw- vliet) 1.27.51. Vrouwen licentiehouders: 1. Ciska Maton (Olympic Brugge) 1.21.51, 2. Huquette Declercq (Atletica) 1.47.16, 3. Gladys Gansemans (AVRA België) 1.56.27. Vrouwen niet aangesloten: 1. Addie Dieleman 1.28.23, 2. Trees Ver- meersch (beiden Sas van Gent) 1.33.57, 3. Vivian van Nevel (België) 1.52.18. Terneuzen - Sluiskil heeft zijn draai gevonden in de hoogste klasse van de Zeeuwse indoortenniscompetitie voor mannen. In het Terneuzense Racketcentrum bleek Sluiskil opnieuw te sterk voor Drive uit Sas van Gent. TENNIS Door dit resultaat blijft Sluiskil de rang lijst aanvoeren in de eerste klasse, op vier punten gevolgd door Schouwen Duiveland 1. In het streekduel tegen Dri ve waren de afsluitende dubbels door slaggevend voor Sluiskil. In een partij die bol stond van de harde klappen versloeg het duo Paul Cort- vriendt/Onno van Quekelberghe met 9-5 Menno Leeuwenburg en Tim Poppe. Het tweede dubbel was eveneens met duide lijke cijfers een prooi voor Sluiskil, dankzij Edward Bleyenberg en Riny Kort. Zij waren te sterk voor Cor de Jon- ge/Niek Stellenaar. De winst in het eerste dubbel betekende een revanche voor Paul Cortvriendt. In zijn single was de Sluiskil-captain namelijk met 12-4 het schip ingegaan tegen Menno Leeuwenburg. De service van Cortvriendt liep in deze partij voor geen meter. Leeuwenburg serveerde en volleerde daarentegen alsof het een lieve lust was. Doordat de 'hardhitter' uit Sas van Gent ook vanaf de baseline solide speelde, is zijn zege verklaard. Leeuwenburg's neef en dubbelmaat Tim Poppe tekende voor de overige twee pun ten aan Sasse zijde. Hij bedwong na een spannende strijd met 7-6 Riny Kort. Het betrof een mooie, gelijkopgaande base line-partij. Poppe dicteerde de rally's, maar Kort sloeg middels zijn prima loopvermogen en dito backhand veel terug. Aan de kant van Sluiskil spreken de duidelijke overwinningen van Onno van Quekelberghe en Filip Heinze op Niek Stellenaar respectievelijk Cor de Jonge voor zich. In dezelfde eerste klasse was Hulster Ambacht in thuishaven Den Dullaert zeer onfortuinlijk tegen Schouwen Dui veland 1. Wanneer het een beetje meege zeten had voor de Hulstenaren, was het duel geëindigd in 6-6. Nu werd het 11-1 voor de Schouwse formatie. Aanvoerder Roland Renique (C2) stond tegen B2- speler René Schimmelpenninck dapper te spelen. Menigmaal bediende hij zich van mooie passeerslagen en nam zelfs een 6-5-voorsprong. Maar hij moest lijd zaam toezien dat Schimmelpenninck op de valreep beide punten mee naar huis nam: 7-6. Reggie van de Berg kon niet verhinderen dat Hans-Jan Goedegebuure bij het scheiden van de markt noglangszij kwam, ondanks het feit dat de Hulste naar nog met 5-1 had voorgestaan. En wat te denken van het doorgaans zo betrouwbare duo Jean-Loup Deltour/Stanny Verstraeten. Tegen de B-spelers Coppoolse en Schimmelpen ninck gaven de routiniers een 5-0-voor- sprong als sneeuw voor de zon prijs. Op 6-6 verloor Verstraeten op 'love' zijn opslag, waarna het tijdsignaal klonk. Met name op ballen die zacht aankwa men, konden de Schouwse B's zich uitle ven. De Sluiskilse reserves hebben zich na een moeizame start in de tweede klas se opgewerkt naar de tweede plaats. Gevolg van een royale 11-1-zege in Kapelle op De Schelde. Alleen Vlissinger Henri Guingo wist Mario Simonse een punt te ontfutselen. Henk Jansen, Marco van Avermaete en Huib van den Akker boekten allen klinkende overwinningen. In de derde klasse mixed blijft 't Halve Maantje uit Goes aan kop meedraaien door de winst van 8-4 in. Goes op MLTC 5. In de vierde klasse maakte SJEF in Terneuzen een lelijke misstap tegen Zierikzee: 2-10. Aardenburger Piet Baas liet bij een 2-0-achterstand zijn partij wegens rugklachten voor wat hij was. Onno van Queckelberghe/Paul Cortvriendt en Menno Leeuwenburg/Tim Pop pe poseren nog even voordat ze elkaar in het dubbelspel gaan bestrijden. FOTO WIM KOOYMAN Lange-Henk Jansen 3-12, Henri Guingo-Mario Simonse 7-7, Bastiaan Verschoore-Marco van Avermaete 1-15, Walther ten Hacken-Huib van den Akker 5-13, De Lange/Guingo-Jansen/Van den Akker 6-8, Verschoore/Ten Hacken-Simon- se/Van Avermaete 5-14. UITSLAGEN MANNEN EERSTE KLASSE SLUISKIL - DRIVE 8-4 - Paul Cortvriendt-Menno Leeuwenburg 4-12, Onno van Quekelberghe-Nïek Stellenaar 12-2, Riny Kort-Tim Poppe 6-7, Filip Heinze-Cor de Jonge 9-3, Cortvriendt/Van Quekel- berghe-Leeuwenburg/Poppe 9-5, Edward Bleyen- berg/Kort-De Jonge/Steltenaar 11-4. SCHOUWEN DUIVELAND 1 - HULSTER AMBACHT 1 11-1 - Peter Coppoolse-Jean-Loup Deltour 10-6, André Goedegebuure-Stanny Ver straeten 12-6, René Scbimmelpenninck-Roland Renique 7-6, Hans-Jan Goedegebuure-Reggie van de berg 8-8, Coppoolse/Sehimmelpenninck-Del- tour/Verstraeten 7-6, Goedegebuure/Goedege- buure-Renique/Van de Berg 12-6 TWEEDE KLASSE DE SCHELDE 1 - SLUISKIL 2 1-11 - Sjors de VIERDE KLASSE SJEF - ZIERIKZEE 2-10 - Piet Baas-Jeroen Vol- keri 0-2 (opgave Baas), Willy de Coninck-Y. Volke- ri 4-9, Marie-Rose de Coninck-Ingrid Saman 3-11, Marie Baas-Esmee Hoogendoorn 7-5, De Coninck/Cor Baas-Volkeri/Volkeri 3-15, De Coninck/Baas-Saman/Hoogendoorn 8-10. Overige uitslagen: mannen: eerste klasse: Souburg 1-Schouwen Duiveland 2 5-7, tweede klasse: Vrou wenpolder 1-DOS 1 4-8; derde klasse: MLTC 2- Souburg 2 2-10; mixed: tweede klasse: WPD 1- Kapelle 1 4-8, De Schelde 2-MLTC 4 8-4; vierde klasse: DOS 1-Goblin 1 8-4, Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Eddy de Schrijver en Wiljy van Leeuwen. JEAN-MARIE PFAFF zat vori ge week tijdens de sponsor avond van de internationale Juniórendriedaagse Axel op zijn praatstoel. Hij had het onder andere over de medische begeleiding. En dan over het verschil tussen Bayern Mün- ehen en Beveren. „Ik weet nog goed dat je daar soms gewoon een pikuur kreeg om het vitaminegehalte op peü te houden. Bij Beveren was dat wat anders. Daar kreeg je van die pilletjes. Nou, de meesten liepen er direct mee naar het toilet en spoelden ze door. Medische begeleiding is soms een goede zaak. Ik meldde me eens ziek bij Bayern, maar had dat beter niet kunnen doen. Ik werd direct langs de dokters gestuurd en dat duurde meer dan drie uur. Dan had ik toch beter op het veld kunnen blij ven staan, want dan was ik in anderhalf uur terug bij moeder thuis geweest," aldus Pfaff. JEAN MARIE PFAFF mengde zich als sportman in de politie ke discussie rondom de invul ling van het stuk grond dat Morres ten westen van het moederbedrijf heeft gekocht. Hij waarschuwde zelfs de gemeente Hulst. „Ze moeten gewoon Morres een gebouw laten neerzetten, want dat betekent dat er tweehonderd mensen extra aan de slag kun nen. Daar hoef je naar mijn mening als gemeente niet over na te denken. Morres. is een groot bedrijf, dat moet je hier houden," aldus Pfaff, die daar mee tevens zijn eigen boterham wat wilde veilig stellen, want Pfaff verzorgt voor een groot gedeelte de pr-activiteiten van Morres Meubel. ZATERDAG WERDEN weer vele volleybalscheidsrechters in het zonnetje gezet tijdens de 'Dag van de scheidsrechter'. Dit initiatief van ex-DSA- voorzitter Jo Hageman wordt nog steeds ten uitvoer gebracht en de man of vrouw op de bok ontvangt dan een fles wijn bonbons of andere lekkernijen.' I Scheidsrechter Bram Manu- putty, die was aangesteld voor de wedstrijd Mytilus-Savok 2, in de eerste klasse vrouwen! viel buiten de prijzen. Hij was I niet in Goes om te fluiten, waardoor invaller-arbiter Henk Bos met de bonbons i de haal ging. DAT HET eerste mannenteam j van volleybalvereniging -De Sterre uit Zuiddorpe zich jarenlang in een fanatieke sup- portersschare mag verheugen, is al lange tijd bekend. Zater- j dag tijdens de topper in de pro- motieklasse mannen, die werd gespeeld in sporthal De Veer- hoek in Oostburg, waren die supporters natuurlijk ook weer van de partij. Deze welbespraakte suppor- ters, toevallig het volledige j vrouwenteam van de Zuid- j dorpse vereniging, was na gewonnen uitwedstrijd teg WS'92 4 direct richting Oos burg gereisd om daar hun team met veel kabaal en met behulp van ratels mentaal te onder steunen. Het waren echter niet alleen de ratels die veel deci- bels veroorzaakten, de vrou wen lieten zichzelf ook met onbetuigd. Het mocht niet baten, op het nippertje verloor j De Sterre met 3-2 van YVC, 1 Misschien kunnen de vrouwen I' de ratels bewaren tot hun eigen kampioenswedstrijd. COACH ERIC de Gucht, maar I ook de spelers van het eerste mannenteam van De Sterre, kregen zaterdag in sporthal De Veerhoek in Oostburg weer veel adviezen van hun ei_ vrouwelijke supporters, waar-1 van enkelen wellicht zo Emile Ratelband kunnen imiteren. Een greep uit de talrijke advie-1 zen die 'De Ratels' voor Del Sterre in petto hadden: meerl praten, minder drank, wisse len, meer bewegen, 's avonds I groot, 's morgens greot, er I wordt te mak gespeeld en....ill de derde divisie moet je ntgf harder werken. Wellicht voor een cursus: hoe krijg ik mijn ploeg op scherp? Van onze tennismedewerker Hoek - Christiaan Vos verraste in aangename zin tijdens Open Ador tenniskampioenschappen in De Braakman te Hi De Terneuzenaar versloeg met duidelijke cijfers C2 aanvoerder Gino Roctus: 10-4. VROUWEN ENKELSPEL C: Margriet Buize-Emmy man 11-2, José de Wit-Err"! Blackman 12-4. I Dl: eerste ronde: Elsa van Si:::: I Lucia Voster 17-2. T D2: tweede ronde: Trees Gerifj Yvonne Bakker 16-3, Sonja Vallij roth-Jolente Becude i6-2. DUBBELSPEL E/D2: eerste ronde: De Paep mens-Van Leeuwe/Verdonck 13-t| Timmers/Verdonk-NijgaardA'er' I meulen 12-5. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Dieleman/®^ lijn-Lauret/Lauret 18-2. Vervolgens stootte Christiaan Vos door tot de halve finales door met 11-5 ook Macky Edwards van Muyen te verschalken. In de Bl-categorie leverde Mike Simon meteen twee keer zijn visite kaartje af. Eerst versloeg hij Gui do Tolhoek, daama Patrick Mar- teijn. Beiden werden door Simon naar een kansloze nederlaag gespeeld. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: Mike Simon-Guido Tolhoek 10- 3, Mike Simon-Patrick Marteijn 12-3, Bemd van Quekelberghe- Patrick Marteijn 9-7. B2: eerste ronde: Duncan Black- man-Robin Morel 7-6; Tony Seen- Onno van Quekelberghe 7-5; twee de ronde: Duncan Blackman-Rinke van Remortel 8-5 Cl: eerste ronde: Donovan Black- man-Peter van der Sloot 7-6, Jacky de Paepe-Kees Kommers 7-4; twee de ronde: Tony Seen-Donovan Blackman 11-4. C2: eerste ronde: Hans van den Akker-Marco van Avermaete 9-8, Charl van Leeuwe-Eddo Lokken 13-9, Peter Vercruysse-Jack Beun 7-6, Donovan Blackman-Ruben Verheul 8-4, Macky Edwards van Muyen-Dylan Blackman 9-8, Christiaan Vos-Gino Roctus 10-4, Riny Deij-Adrie Risseeuw 10-9; Harry Riemens-Hans van de Sande 15-4; tweede ronde: Christiaan Vos-Macky Edwards van Muyen 11-5. Dl: eerste ronde: Beny IJsebaert- Jan Gijsen 10-4, Nico Verheul-Leen Wijland 11-6, Jack Beun-Joop de Rechter 9-6, J. de Krijger-J-P de Kraker 12-5; Roland de la Ruelle- E. Houg 11-5; tweede ronde: Dylan Blackman-Nico Verheul 14-5, J. de Krijger-Hans Vermoet 10-7. D2: eerste ronde: N. Smekens-A. Susanna 9-8, P. Hamelink-F. Sche- linski 16-4, M. Rijk-H. Berendsen 9-7, J. Saman-L. Maas 16-4; tweede ronde: P. Hameiink-Jan Gijsen 9-8; M. de Rijk-A. Kaan 11-5, Dyon Beuzenberg-L. de Schoolmeester 12-7, M. Buitendijk-J. Klaver 13-4. E: eerste ronde: R. Corijn-A. van de Gouwe 15-4, Peter Reijnierse-Jack de Braai 10-5, C. Lauret-R. Keyzer 16-3. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Van Quekelberg- he/Gijsen-Willemsen/Willemsen 1- 0 (walk over). C: eerste ronde: Hamelink/Mol-Van Leeuwe/De Rechter 12-6. Van onze atletiekmedewerke' I Kachtem - Peter Picavet hw een uitstekend debuut in de velj ranencategorie gemaakt. L1 Belgische Kachtem won bi] open Belgische kampioensct run-Mountain Bike-Run. De Hulster duatleet, die J richt op het komende Europ» kampioenschap duatlon veteranen, eindigde in het tot' klassement als zesde. Dit na hij als twaalfde binnenkwaï^ de wisselzone na de eerste Tijdens het fietsonderdeel i hij op naar de zesde plaats^ stek die hij tijdens de afsluit® J run consolideerde. Zijn ein - was 1 uur, 8 minuten en 25 sei den. Dé totaalzege was voo Belgische senior Marc He mans, wiens tijd 1.06.34 vWs ,1 de vrouwen, die in een geco neerde categorie senioren/ve nen strijd leverden, ein Terése van Lare, ondanks ee 1 met de fiets, op de derdtp achter de senioren MieK (1.17.28) en Josianne H» 1 (1.22.51). De tijd van de W» was 1.23.12. In totaal W® 175 deelnemers aan de start. PERSON NODIG? nat probleem lost u net beste mot oen ..Kleintje in de Jir"an de ytien Stamleder» Xn IM®'®»son d" «P®®1®»1 ,-j tje,anostolli®9 voor °Kiointiea' -rubriek SnMl gsvraaod" ligt nat Joor de hand. dat er anal en veel reacties komen. 136e JAARGANG gas van Gent/Temeuzen - Auto- I bekledingsbedrijf IPCA bv in Sas I van Gent heeft belangstelling om ken deel van het Philips-perso- j nee! in Terneuzen over te nemen. I IPCA overlegt al met diverse per- I soneelsleden. Bij Philips Lighting Izijn 92 personeelsleden op zoek I naar een andere werkgever, I omdat ze in-juni hun baan zullen I verliezen. ZIE ZEELAND - C1 Kathmandu - Archeologen heb- I ben onder een eeuwenoude tem pel in het zuidwesten van Nepal [de geboorteplaats ontdekt van I Prins Siddharta, de grondlegger Ivan het boeddhisme. Een inter- nationaal team van archeologen [zegt tal van relikwieën gevonden [te hebben. Driebergen - De rijkspolitie heeft gistermiddag op de A50 tussen Arnhem en Apeldoorn een Duitse automobilist aangehouden, die net 232 kilometer per uur over de raasde. Nadat de 43-jarige nan tot stilstand was gebracht, a-eeg hij een boete van 1500 gul den. Hij betaalde meteen en nocht daarop zijn weg vervolgen. ïreda - De 44-jarige iatrosoof J.P. de K. uit Den Haag is giste ren door de rechtbank in Breda ■ijgesproken van doodslag op ben tweejarig meisje. De als een soort goeroe bekend staande man sou mede schuldig zijn geweest aan de dood van het Tilburgse Meisje Emma Smulders. Hij moet au alsnog een gevangenisstraf uitzitten wegens een eerdere ver oordeling in een andere zaak. I ZIE BINNENLAND-A3 IMINVMAX. I -5/0 Kans op sneeuw Vandaag eerst opklaringen. Later toenemende bewolking i en in de avond kans op sneeuw. Vanaf morgen toenemende kans op sneeuw. De Holland Media jroep moet het voortaan zonder Endemol stellen. RTL 4 en Vero- uca gaan als overblijvende part ners gewoon verder. Endemol verlaat de groep omdat de Euro- Pese Commissie vorig jaar bepaalde dat Endemol een te Toot aandeel had. I ZIE GIDS - Dl Nijmegen - Een beter huurbeleid 0 Af261 van een huurderspro- V dat het grootste van na de ™g raoet worden. De Neder- S®5 Woonbond en andere belangenorganisaties proberen |«e week zoveel mogelijk huur- ltnm„ejmo ren' vinden de maxim i huurverhoging van 1 1 zes Procent te hoog. 1 ZIE BINNENLAND-A4 jLrag"za De voorzitters van konum betaalde voetbalclubs een zaterdag bij- Welkn heslissen over de vraag komen rlo zend§emachtigde de Nchln tJler jaar de voetbal- lijkt hot *aatste weken [oesDikt6r °p dat de strijd zich tombinat°P e kandidaten: een Medri r eVanN0S' de Holland InekLt p»en FilmNet aan dé aan deVa ade (TV-10 Gold) bod van A a kant' Het laatste ^er laar bedragen;°U U0 miljOM?'-

de Stem | 1996 | | pagina 20