Theo Platjouw toont karakter lAC blijft overeind op ijsvlakte Debuut De Eikenhof in hoofdklasse ïgd mistl ïnale jubileum SAR/De Kombuis weer succesvol Dubbel succes voor Hoofdplaat stem iws kort Routinier grijpt titel beker-kader na zinderend slot SPORT ZEELAND B8 nooi we leider )al Door Henk van de voorde Tennisteam in sneltreinvaart naar hoogste klasse district TENNIS Derde overwinning op rij TAFELTENNIS weiman John Karelse uitblinker in duel tegen De Graafschap Eede - Na jaren van afwezigheid, in de nadagen van zijn biljartperiode, zette Theo Platjouw van de biljartvereni ging De Graanbeurs uit Axel nog een prestatie van for maat neer: hij werd kampioen in het beker-kader. Na een van spanning zinderende slotpartij klopte hij 'mister beker-kader' Johnny Rottier in deze spelsoort 38/2. SPORTNIEUWS KORT Gewestelijk kampioenschap driebanden Internationaal driebandentoernooi Rapide speelt inhaalduel Jean-Louis Smulder beste bandspeler Frans Hoek keepersdag Jan Peeters naar Terneuzense Boys Zaalvoetbaltoernooi voor veldteams in Oostburg ZAALVOETBAL BRUARI 1996 B7 MAANDAG 5 FEBRUARI 1996 uzen Sad Hoek op eigen veld werd het klasseverschil :d en strafte de aanval- os af. Bij de pauze wees en van Dave Gijsel (2x) ist liep de thuisploeg uit Vlarc de Kunder uit een issem bood de stand nog :oren, maar daarna ver loor goals van Dave Gij- iooi voor gehandicapten, tenschouwen in Burgh- les gewonnen. Dat team Zierikzee-Dauwendaele 2-3, 5-Dauwendaele 4T3. 2, 4. Zierikzee 0 punten. te Axel en Sas van Gent en F-pupillen gehouden 3. Temeuzen 2, 4. Zaamslag uzense Boys 1, 4. Zaamslag 2, ilippine 2,5. Biervliet 2. 3. Zaamslag 1,4. Hoek 1. lamslag 2,4. Philippine 2. 4. Temeuzen 2, 5. Biervliet. 4. Temeuzen 4. Clinge is de nieuwe leider ;reniging HGL/KOT'86 in It. Die eerste plaats dankt liet slechts met vier man, treden. De uiteindelijke J/De Troubadour in het eam tot een totaal van 240 KOT'86-HBC/De Trouba- /KOT'86 en zustervereni- izienlijk minder gescoord, ijfers 78-67. luden Arend (St.-Jansteen) +55, +25, 5. ABC (Breskens) +14, 6. -11,8. GBC (Groenendijk) -31, in) -66. ampetitie werd in verband slechts een beperkt aantal 9, Animo-TOP 20-9. 21-20. -13. 9-13, Vriendenschaar (H) 9-9, TOP 9-2. ft 2 9-11, De Meervogels 2 9-11, 1 3 9-6, Rust Roest 2 9-6. 2 9-16, Vitesse 2 9-14, ODO 2 9- lar (B) 2 9-5, Ventura Sport 3 9- vakvereniging SVWZV uit landelijke finale, maar zag plaats in rook opgaan, i Zwijndrecht en tot overmaat ramp ging Op Eigen Wieken een 1-0-voorsprong met 2'/:- onderuit tegen Vechtlust, ardoor eindigden Op Eigen eken en SVWZV precies met mveel matchpunten en bord- nten. Ook het onderling resul- it was onbeslist geëindigd. De dstrijdregel dat dan het resu lt aan het vierde bord in de tmoeting tussen Op Eigen Wie- n en SVWZV wegviel was in t nadeel van SVWZV. Daar- or zag dat team ongelukkig een ïaleplaats aan de neus voorbij an. Koen Leenhouts was oven-: ns sterk op dreef tijdens de»: sdstrijden en won al zijn partij' Jonathan Andeweg scoorde inten en Jacky Bron VA punt Koewacht-Tennis Vereniging sneftreinvaart is het eerste team vanuit de kelder van de zaterdagcompetitie doorge- - toten tot de hoogste klasse. Me„ ging een vijTtal jaren gele ien van start in de vijfde klasse. In dit tijdsbestek mocht De Eikenhof drie kampioenschap pen vieren. De laatste titel ver gaarden 'De Vlassers' vorig jaar in de derde klasse. Normaal gesproken zouden de Koewachtenaren dus komend voorjaar in de tweede klasse uit komen. Via een eventuele promo tie bij keuze lonkte zelfs de eerste klasse. Dat het uiteindelijk de hoofdklasse werd overtreft hun stoutste verwachtingen. De dub bele promotie bij keuze moet worden bezien in het licht van de rij aanwinsten in Koewacht. Bovendien had men geluk dat er een plaats vrij gekomen was in de hoofdklasse door de vrijwillige stap terug van Goblin uit 's-Gra- venpolder. Mare de Brouwer (B2), Robin de Witte (Cl), Werner Crombeen (Cl) en Maikel van Jole (C2) komen de Koewachtse gelederen versterken. Van de oude kern zijn de C2-spelers Geert Saman en Rudi Martens overgebleven. „Het is mooi dat we naar de hoofdklas se zijn gegaan. Die promotie bij keuze hebben we natuurlijk niet voor niets aangevraagd. Als we erin kunnen blijven is het prima. Zelf zal ik flink aan de bak moe ten. Derde of vierde man zijn in de hoofdklasse is wel wat anders dan in de tweede klasse," aldus captain Rudi Martens. Een aantal interessante krachtmetingen ligt in het verschiet voor zijn team. Zeker nu de helft van het aantal teams in de hoofdklasse uit Zeeuws-Vlaanderen komt. Zo moet De Eikenhof aantreden tegen titelverdediger Game'78 uit Clinge waar De Witte en Crom been vorig jaar nog deel van uit maakten. Verder tegen De Bos- kreek uit Breskens en Philten uit Philippine. Dat laatste team werd vorig jaar ongeslagen kam pioen in de eerste klasse. Overigens komt De Eikenhof dit jaar met vier teams uit in de zaterdagcompetitie. Een stijging van honderd procent. „Jammer is alleen dat alle drie de andere teams van ons in de vijfde klasse zijn ingedeeld. Vooral jammer voor Marc Matthijs en Ad van Mossevelde, die vorig jaar nog in het eerste team speelden," zegt Martens. w De tien deelnemers aan het districtskampioenschap beker-kader in Eede. foto wim kooyman yan onze tafeltennismedewerker Joosterzande - Voor het loosterse SAR/De Kombuis kent de landelijke tafeltennis- pnpetitie nog altijd een kermate florissant verloop, katerdag won de koploper in (le derde divisie de derde uit- redstrijd op rij ruim met 8-2 tan Hotak'68. De concurren te blijft ondertussen kostbare punten verspelen. fan tevoren zag SAR/De Kom- Ns op tegen de wedstrijd in noogerheide. Uitwedstrijden »gen Hotak zijn per definitie las- Jig, zodat de Kloosterse ploeg op bescheiden 6-4-zege gokte. Mat SAR/De Kombuis zich rfta door een moeilijke start [M geworsteld liep de wedstrijd boven verwachting goed. Kopman Pascal Neve, net her teld van een korte ziekte, kwam pliswaar niet tot spectaculair Pd, maar was desondanks beter J® zijn tegenstanders. Neve de wedstrijd met een pnnend duel tegen Peter van Genegen. Het verlies in de eerste game, 21-19, werd in de tweede game door Neve met dezelfde cij fers rechtgezet. In de beslissende rondgang kwam Pascal Neve nauwelijks nog in gevaar. Met 21-13 kreeg SAR de 1-0-voor sprong op het bord. Even moeilijk had Wim 't Hooft het tegen de jonge Robin Theuns. Ook hier won Theuns de eerste game met 21-19. Ternauwernood pakte Wim 't Hooft de tweede game, waarna het met de tegenstand van Theuns gedaan was. Freewheel end liep 't Hooft vervolgens door naar 21-6: 2-0. De derde partij betekende voor Johan 't Hooft vooral een overwinning op zich zelf. Nooit eerder had de Kloos- terzandenaar een wedstrijd tegen Paul de Graaf met succes afgeslo ten. Na voor de derde maal ver lies in de eerste game kwam 't Hooft echter steeds beter in de wedstrijd. De tweede game ging met 21-15 naar 't Hooft. De derde game gaf een spannende strijd te zien, waarbij beide spelers elkaar niets toegaven. Pas in de verlen ging zag de zich kapot knokken de Johan 't Hooft kans toe te slaan. Met 23-21 was 't Hooft voor de eerste maal sterker dan De Graaf en koesterde SAR/De Kombuis een niet verwachte 3-0- voorsprong. De eerste tegenvaller kwam voor SAR in het dubbelspel, dat ook al in drie games beslist werd. Nu was het echter Hotak dat op het laatste moment sterker was dan Pascal Neve en Wim 't Hooft. Het dubbelspel betekende tevens het einde van de spannende beginfa se, want in het restant van de wedstrijd was SAR telkens dui delijk beter dan de Brabanders. Op 4-1 kon alleen Peter van Genegen nog wat terugdoen met een zege op Johan 't Hooft. Wim 't Hooft stond tegen De Graaf en Van Genegen geen game meer af. Paul de Graaf ontfutselde Pascal Neve nog wel een game, maar dat kon de zege van Neve evenmin in gevaar brengen. Johan 't Hooft boekte zijn tweede overwinning door Robin Theuns naar een kansloze nederlaag te tikken. De concurrenten van SAR/De Kombuis verslikten zich onder tussen hevig in hun opponenten. Sibbe kwam na 6-4 met de schrik vrij tegen De Sprint, terwijl Spaarne zichzelf blameerde met een 5-5-gelijk spel tegen hekke- sluiter Cosmos/TTW. De voor sprong van SAR op de naaste belagers liep hierdoor op tot veertien punten. In de landelijke jongenscompeti tie blijft het debuut van Reynaert moeizaam verlopen. De Hulster ploeg sleepte tegen Vice Versa in Oudenbosch opnieuw een paar derde games uit het vuur, maar bleef uiteindelijk toch puntloos achter: 10-0. Voor het stevig onderaan staande Reynaert blijft het vooralsnog hopen op betere tijden. UITSLAGEN VROUWEN Derde divisie: Unicum-MZ 4-6, ATC-Westa 3-7, Korenbeurs-Toe komst 9-1. Vierde divisie: Vice Versa-ATV 1-9, DNW-MZ 2 2-8, Tanaka-Belcrum 0- 10. MANNEN Tweede divisie: Blue Star-OKI 7-3, Cosmos 2-FVT 2 6-4. Derde divisie: Sprint-Sibbe 4-6, Cos- mos 3-Spaame 5-5, Hotak- SAR/Kombuis 2-8. Vierde divisie: Wibats-MZ 2-8, Zand 2-FVT 4 3-7, Shot-Kubo/Smash 5-5. MEISJES B-klasse: TTCV/Nedlin-MZ 4-6. C-klasse: Vice Versa-Amemuiden 4- 6. JONGENS B-klasse: Zand-Rijnsoever 3-7. C-klasse: Vice Versa-Reynaert 10-0, Westerzicht-Zand 2 3-7. ie jubilerende Sasse schaak^ ;n die de jubilerende sC^aa^ nt een warm hart toed1 J tandigheden en de on8® felicitaties over te breng ider tevreden dat veel1 por Jacques Hendriks - Achteraf was Wim a/gen best blij dat de pedstrijd tussen 'zijn' NAC en Fe Graafschap was doorge ur De winst bleef immers Breda, 2-1. Toch was Waald niet iedereen in de .Ktiixstraat zo gelukkig dat I JWanks de kou en sneeuw t'oetbald was. lats van de 'normale' 10.000 aten er bijvoorbeeld nu 8109 op de besneeuwde en daar baalden Martien Vreijsen en J°hn Peek vanzelf- ®®nd behoorlijk van. riim 8000 trouwe volgelin- :Za^eij NAC starten zonder e Abdellaoui, die (weer lesseerd geraakt was op kte training. .ij u® gevolg van het harde irkia j 4 last van ziin lies>" gaarde trainer Wim Rijsber- verenig® «t het duo e gaven in De Roselaer, waaT vaj 411 sP'ts> speelde Daarnaast waren er ook ei'gezien de omstandig- VH° j S ft 1 v,eel behoorlijke eerste gië en zelfs uit Zuid-Holla elft „n een afgevaardigde van d j, Jsl bleef het, regelmatig Je receptie en de daarop v J^nerend, veel beter op le sfeer. \0 ndatum 15 september, «raltei le werd toen ook voorzitte morzittershamer hanteer Scheepers-Amold l0n.„,oP de ijsvlakte dan de °n®t uit Doetinchem. Toch was de eerste mogelijkheid voor De Graafschap, in de zesde minuut. Na een verre inworp trapte Dick van Burik half wegglijdend over de bal heen, waardoor Erik Vis- caal een vrije kans kreeg op vier meter van het doel. John Karelse verkleinde de hoek goed en ran selde de bal uit z'n doel. Strafschop Verder was het voornamelijk NAC wat de klok sloeg. In de 25e minuut kreeg het een cadeautje van scheidsrechter Sterk. Want toen na wat wederzijds duwen en trekken tussen de met korte mou wen spelende Arnold en Redeker de Bredase Australiër zich liet vallen, legde hij de bal op de wit te stip. Een goedmakertje, want dat had hij beter vier minuten daarvoor kunnen doen. Tot ieders verbazing nam vervol gens de dit seizoen bepaald niet trefzekere Twan Scheepers bij afwezigheid van specialist Remie de strafschop. Hij schoot de bal slap in en door het midden, waar door doelman Olyslager de bal met zijn voet kon keren. „Wie zich goed voelt, mag de penalty nemen," zei Wim Rijs- bergen. „Voor Twans zelfver trouwen was het op zich een goe de zaak om hem te nemen. Maar hoe het nu met zijn zelfvertrou wen is, dat weet ik niet," zei hij licht spottend. Even later was iedereen dat ver geten. Uit een corner van Lokhoff belandde de bal bij Brood die op Olyslager schoot, waarna Arnold in de rebound raak knalde, 1-0. Rode kaart De tweede helft was een kwartier lang erg saai. De vlam sloeg in de pan in de 62e minuut, toen Lin- denbergh nota bene op de mid denlijn Arnold neersabelde en geheel terecht zijn tweede gele en dus de rode kaart kreeg. De spe lers van De Graafschap protes teerden wederom fel en waren vervolgens nog aan het namok- ken, toen Van Burik de vrije trap snel nam op Van Wonderen, die Olyslager voorbijliep, vanaf de achterlijn keurig voorgaf en Arnold via de paal de 2-0 liet bin- nenknikken. NAC vierde feest, De Graafschap belaagde de scheidsrechter mas saal. „Lindenbergh was nog niet eens het veld af toen NAC die vrije trap al nam," overdreef Korbach, die als slecht verliezer een beetje flauw klaagde dat De Graafschap het altijd heeft gedaan in de ogen amboles spelen) en pakte na jaren weer eens de titel in het beker kader. EINDSTANDEN POULES Poule A: 1. Robert van Stevendaal (Ed Horemans Axel) 6 matchpunten, algemeen gemiddelde 16,53, 2. John ny Rottier (De Smickel Hulst) 6- 30,17, 3. Louis Dallinga (SBC Sluis kil) 5-27,81, 4. Koos Zwanink (KOT Temeuzen) 2-11,61, 5. Cor Verlinde (De Smickel) 1-11,83. Poule B: 1. Herman Comelis (SBC Sluiskil) 6 matchpunten, algemeen gemiddelde 13,28, behaald percenta ge 85%, 2. Theo Platjouw (De Graan- beurs Axel) 6-28,23-84,7%, 3. Kurt Verstraete (De Kastelein Eede) 6- 20,75-83%, 4. Johan de Taeye (Hof van Eede) 2-13,16, 5. Jack de Maat (KOT) 0-7,26. Eindstand: 1. Theo Platjouw alge meen gemiddelde 27,60 en hoogste serie 130 caramboles, 2. Johnny Rot tier 31,83-223, 3. Herman Comelis 12,54-73, 4. Robert van Stevendaal 14,08-63, 5. Kurt Verstraete 20,23- 108, 6. Johan de Taeye 13,87-58, 7. Louis Dallinga 24,36-117, 8. Koos Zwanink 13,46-73, 9. Jack de Maat 7,90-40, 10. Cor Verlinde 12,46-58. Van onze biljartmedewerker Dit kampioenschap werd geken merkt door verrassingen. In de aanloop naar de finalepoule sneuvelden er reeds enkele ex- winnaars in Hof van Eede. De eerste twee uit de beide poules van vijf stroomden door naar de finalepoule. Louis Dallinga redde het niet in poule A. Hij moest Robert van Stevendaal en Johnny Rottier voor laten gaan. Steven daal verraste Rottier in de tweede ronde (156-150 in 8 beurten), verloor daarna nog wel van Dal linga, maar omdat laatstgenoem de na verlies tegen Rottier (300- 215 in 7 beurten) ook nog een punt inleverde tegen Cor Verlin de, kwam Dallinga op de derde plaats terecht. In poule B was de verrassing nog groter. Daarin kwam Herman Cornelis wel bijzonder sterk voor de dag als winnaar met drie winstpartijen. Comelis klopte Platjouw, Johan de Taeye en Jack de Maat en verloor alleen van Kurt Verstraete. Theo Platjouw moest in het slottreffen van deze poule Kurt Verstraete met groot verschil verslaan, wilde hij een kans hebben om op moyenne door te stromen naar de finalep oule. Platjouw presteerde het vrijwel onmogelijke, liet blijken nog steeds over een uitstekende mentaliteit te beschikken en klopte Verstraete met voor zich sprekende cijfers: 250-56 in 9 beurten. Daardoor eindigde hij net boven Verstraete als tweede in de poule. In de finalepoule konden Robert van Stevendaal en Herman Cor nelis hun stuntwerk niet door trekken. Cornelis startte met ver lies tegen Rottier (300-95 in 4 beurten) en Van Stevendaal ging onderuit tegen Platjouw (250-104 in 8 beurten). De rol van de pou lewinnaars was in de daarop vol gende ronde helemaal uitge speeld. Comelis verloor van Plat jouw (250-45 in 8 beurten) en Rottier klopte Van Stevendaal met 300-72 in 9 beurten. In de finale leek Platjouw aan vankelijk op een kansloze neder laag te worden 'getracteerd' toen het scorebord 269-147 in het voordeel van Rottier aangaf. Maar de produktie van Rottier viel stil en op zo'n moment is Platjouw er als de bekende kip pen uit om nog even alles uit de kast te halen. Gesteund door een serie van 78 caramboles klopte hij Rottier in 13 beurten met 250- 286 (Rottier moest naar 300 car- Ovezande - De biljartvereniging DOS uit Ovezande houdt van vrijdag 9 tot en met zondag 11 februari het kampioenschap hoofdklasse driebanden van het gewest Zuid-Nederland. Deze titelstrijd wordt afgewerkt in dorpshuis 't Trefpunt te Ove zande. Voor het district Walcheren en De Bevelanden zijn Rinus Hoondert en Lous Westdorp van de organiserende vereniging gerechtigd aan dit kampioenschap deel te nemen. Voor het dis trict Zeeuws-Vlaanderen is dat Jack de Maat van KOT Temeu zen. Rilland-Bath - In biljartpaleis Jacobs te Rilland-Bath wordt opnieuw een internationaal toernooi driebanden op zowel groot als een klein biljart gehouden. Het toernooi begint op maandag 4 maart en ook nu vallen er flinke geldprijzen op zowel het klein als het groot biljart te verdienen. De organisatie is in handen van Gerrit Blom. Hij verwacht, net als vorig jaar, dat de deelname uit zowel Nederland als België groot zal zijn. De deelnemers worden in de voorronden in poules van vier ondergebracht. Daarvan gaan de eerste twee door naar de volgende ronde. Men werkt zo naar acht finalisten toe, die via een halve competi tie de eindstrijd betwisten. Er wordt gespeeld op handicap-basis. Het aantal te maken caramboles op zowel klein als groot biljart is: 15, 18, 20, 22, 25 en 30. Men kan inschrijven tot donderdag 29 februari. Hulst - Het eerder afgelaste hockeyduel in de derde klasse A tus sen Zevenbergen en koploper Rapide uit Hulst wordt, als de weer somstandigheden het toelaten, zondag 11 februari afgewerkt. Het treffen begint dan om 14.30 uur op het sportpark te Zevenbergen. Van onze biljartmedewerker 's-Heerenhoek - Jean-Louis Smulder van de biljartvereniging OHGL uit Kwadendamme veroverde de titel in de vijfde klasse bandstoten van het district Walcheren en De Bevelanden. Door in de slotpartij van (30-16 in 17 beurten) van Jan Odijk te win nen verzekerde Smulder zich van de titel in café De Kroon te 's- Heerenhoek waar de biljartvereniging De Toekomst voor de organisatie zorgde. De kortste partij in deze titelstrijd kwam op naam van Mark Nuijten. Hij maakte de 30 caramboles in slechts 13 beurten vol. Nummer drie in de klassering, Max Luijk van Avontuur Goes, is gerechtigd deel te nemen aan het kampioenschap van het gewest Zuid-Nederland dat van vrijdag 1 tot en met zondag 3 maart in biljart- en snookercentrum De Smickel te Hulst gehouden wordt. EINDSTAND 1. Jean-Louis Smulder (OHGL Kwadendamme) 10 matchpunten, algemeen gemiddelde 1,16 en hoogste serie 8 caramboles, 2. Mark Nuijten (VEG/ABV Oost-Souburg) 9-1,27-7, 3. Max Luijk (Avontuur Goes) 8-1,02-7, 4. Wietske Huizen (VEG/ABV) 7-0,94-5, 5. Nico de Leeuw (Avontuur) 6-0,94-10, 6. Jan Odijk (Avontuur) 6-0,92-6, 7. Bertus van den Dries (DOS Ovezande) 6-0,87-7, 8. Ko Bosman (HBC Heinkenszand) 4-0,81-7. van de scheidsrechters. De woede van de 'Zebra's' was in het veld snel gekoeld. Bijna vanaf de aftrap bediende invaller Schultz (afkomstig uit Zevenber gen) Meijer, die de bal bij Karelse tussen de benen door schoof, 2-1. Benauwd NAC kreeg het ondanks de nume rieke meerderheid nog benauwd. Het joeg de bal met lange halen naar voren, maar zag die telkens net zo snel terugkomen. Viscaal soleerde knap door het Bredase strafschopgebied en Godee krulde de bal uit een vrije schop akelig nauwkeurig richting kruising. Beiden stuitten op de beste NAC'er van de avond, doel man John Karelse. NAC - DE GRAAFSCHAP 2-1 (1-0) - 34. Arnold 1-0, 62. Arnold 2-0, 63. Meijer 2-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 8109. Rode kaart (2x geel): 61. Lindenbergh (Graafschap). Gele kaarten: Vidmar (NAC), Schultz (Graafschap). NAC: Karelse; Atmodikoro, Brood, Van Burik en Vidmar; Gaasbeek (46. Sas), Van Wonderen, Lokhoff en Brusselers; Arnold en Scheepers (84. Schaap). DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Wil ms, Redeker, Oosterhuis en Linden bergh; Van de Brink, Matthaei (49. Schultz), Godee en Paauwe; Meijer en Viscaal. Veere - Op het sportpark De Bie- weg te Veere wordt bij de gelijk namige voetbalvereniging Veere woensdag 6 maart een Frans Hoek keeperspromotiedag gehouden. Deze dag voor keepers vanaf 8 jaar begint om 10.00 uur en is omstreeks 16.30 uur afgelo pen. Tijdens deze dag zal een keeper uit het betaalde voetbal het geheel opluisteren. Er worden wedstrijden gehouden om de titel 'beste keeper van Zeeland', er is training op techniek en tactiek, uitleg over keepen, men kan trai nen met voetbalkanonnen en er wordt een demonstratie gegeven. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Jan Peeters uit Hoofdplaat wordt met ingang van het nieuwe seizoen trai ner van Terneuzense Boys 2. Hij tekende een contract voor minimaal één jaar bij de club van voorzitter Becht. Peeters, die aan zijn tweede sei zoen bij zondagvierdeklasser Hoofdplaat bezig was, haakte enkele weken na het begin van deze competitie af. De slechte resultaten van de club waren daaraan debet. Een aanvaller van Groede schiet op het doel van Sluis tijdens het zaalvoetbaltoemooi in sport hal De Veerhoek in Oostburg. foto wim kooyman Van onze sportmedewerker Oostburg - Het door degra- datiezorgen geplaagde Hoofdplaat won gisteren in de Oostburgse sporthal 'De Veerhoek' het zaalvoetbal toemooi voor West-Zeeuws- Vlaamse veldclubs. In de finale bleven de geel-zwar- ten van trainer Benny Piel- aet met 4-0 de baas over SV Oostburg. Aangezien een dag eerder Hoofplaat ook het toernooi voor reserve teams had gewonnen was er dus dubbel succes voor de ploeg uit 't Durp. „Goed voor het moreel om str aks de tweede competitiehelft aan te vangen," oordeelde Piel- aet. „De jongens krijgen hier door toch weer wat zelfvertrou wen, ze scoren weer en dat is toch een heerlijk gevoel al blijft het hier natuurlijk spielerei." Het initiatief van de Stichting Voetbal Verenigingen West- Zeeuws-Vlaanderen (SVVWZ) om het voetballoze weekend op te vullen met een zaalvoetbal toemooi gaf gisteren bij de diverse betrokkenen niets dan positieve geluiden. Paul Steya- ert, die na het opstappen van Dick de Pooter de trainingen bij IJzendijke verzorgt: „Je weet door de weersomstandigheden niet hoe je deze te lange winter stop op moet vullen. Op de vel den kun je bijna niet terecht en het strand gaat op den duur ook tegenstaan. Dit is een welkome opvuRing, al blijft het surro gaat, maar we gaan Breskens toch inpakken," gaf hij kort voor de plaatsingswedstrijden te kennen. Ook Rudy Comelis, trainer bij Biervliet en volgend seizoen bij Philippine, vond het initiatief een uitstekende zaak. „Jammer dat je een aantal spelers thuis moet laten omdat je aan acht man wel genoeg hebt om ieder een aan zijn trekken te laten komen. Daarnaast vind ik de speeltijd van tien minuten wel wat aan de korte kant." Misschien puntjes waaraan aandacht besteed kan worden, want als het aan Johan van Espen ligt, die als voorzitter van de SWWZ een van de mensen was uit wiens koker dit toernooi kwam, wordt het een jaarlijks terugkerend evenement. „Nu kwam alles in een te korte tijd tot stand. Volgend jaar gaan we de zaken eerder op papier zet ten." Verrassend Een finale Breskens-IJzendijke, toch de twee hoogsgeplaatste formaties van de tien teams die in actie kwamen, kwam er niet. In de A-poule pakte Hoofdplaat ondanks het verlies tegen Bres kens de winst. Dit omdat Bres kens in de openingswedstrijd tegen een verrassend goed spe lend Cadzand de punten liet lig gen. Het doelsaldo bracht de pupillen van Benny Pielaet in de finale. Ze kregen SV" Oost burg tegenover zich. De rood-zwarten pakten onge slagen de winst in de B-poule. Dit met slechts twee verliespun- ten, omdat ze tegen Groede niet verder kwamen dan een doel puntloos gelijk spel. In de finale kwam Oostburg duidelijk klas se tekort tegen een collectief beter spelend Hoofdplaat. Patrick Sutin opende de score voor zijn ploeg. Hij mocht nadat hij was neergehaald door Oost burg-doelman Johnny Moer man de penalty zelf verzilveren. Jean-Pierre Pielaet knalde ver volgens de 2-0 voorbij Moer man. Toen Jeroen Verstraeten de score op 3-0 bracht wist Oostburg zich geklopt, al kreeg het nog een dot van een moge lijkheid om tegen te scoren. Brian Verhulst mocht vanaf de stip aanleggen, maar zag geen kans de bal voorbij doelman Stefan Dijkers te jagen. Martin Scherbeijn legde kort voor het eindsignaal de 4-0-cijfers vast. In de kleine finale liep IJzendij ke tot 3-0 uit tegen Breskens. De Bressiaanders, met John Alleman in de hoofdrol, kwa men nog wel tot 3-2 terug, maar moesten uiteindelijk toch bui gen. Een troostprijs dus voor de IJzendijkenaren, die ook de zaterdag met lege handen naar huis moesten na de verloren finale tegen Hoofdplaat. EINDSTANDEN Eerste teams: 1. Hoofdplaat, 2. Oostburg, 3. IJzendijke, 4. Bres kens, 5. Cadzand, 6. Biervliet, 7. Aardenburg, 8. Schoondijke, 9. Groede, 10. Sluis. Reserveteams: 1. Hoofdplaat, 2. IJzendijke B, 3. IJzendijke A, 4. Oostburg, 5. Aardenburg, 6. Schoondijke, 7. Breskens A, 8. Breskens B, 9. Sluis, 10. Cadzand, 11. Groede, 12. Biervliet.

de Stem | 1996 | | pagina 19