HWP bestaat veertig jaar legen Ador-toernooi zet opwaartse lijn voort 'Dit seizoen moet de doorbraak op de triatlon komen' DESTEM lilt Sasse vereniging toonaangevend binnen Zeeuwse grenzen Virgil Greeve en Mike Simon 'op herhaling' Springgroep Volharding naar NK groepsspringen spor KORT SPORT ZEELAND ns KORT van Tour jpspraak ►en Bosch Jaarlijkse progressie van 30 partijen in De Braakman TENNIS SKIËN VOETBAL IJSHOCKEY SCHAKEN Bestuur HWP DEN Recordaantal deelnemers Zeeuwse indoortenniskampioenschappen r TENNIS SPORTNÈUtfVS KORT Zwemwedstrijden in Hulst TURNEN ATLETIEK Miquel van Tongeren: Cricket UARI 1996 B2 ZATERDAG 3 FEBRUARI 1996 B3 ■È*l al van Ajax gaf vrij de wedstrijd tegef selectie is momej :en beter," lichtte Vt islissing toe. ctie op peil te houden Dave van den BersL Zaragoza. De linker] .et tweede elftal - mj en traptechniek, vol Daal - maakte in Siti ie eerste keer deel fdselectie. jelasting ging vrijdag pandemonium in )oraf. Om kwart vo ilankenstein het veli rd, onder meer afgaan ersvoorspellingen eeuwbuien zouden i Vervolgens vielen assaal neer. was daarna nog slechij n het publiek - uitvet met 14.000 toescho» te leggen. Dat dede onder begeleiding va irten, beide trainers r. Verbeek: „De komen ij den tegen De Graa NEC zijn voor on er. Maar dat staat slissing; hier voetballe gelijk." bs kwamen onmiddell een nieuwe datu 28 februari, de eer keer dat de AmsteJ lelers geen midweek ia hebben. Zowel de plaatselijke autor. len hieraan nog goed oeten hechten. nk (Jan Raas) en TVM rt van de Ronde vanl ame, omdat zij op de oegen staan. De :m vijftiende. de competitie van de linde afgelast. >al, van 8 tot en met 30 Volgens het Engelse rond Nigel Rushman, ou ternauwernood een nanciële manipulaties i werd anderhalf jaar tbalbond. Zijn bedrijf ntwoordelijk voor de •digers, de spelers en len alsmede de pers. op 4,3 miljoen gulden, lorden, omdat hij ruim betrokken was bij del leeft overgemaakt naar irna failliet. p in Perth, Australië, na .agen, 2. McGinley (Ier), (Aus) 138, uitgeschakeld: St) 67 slagen, 3. Springer, Rinker, Maggert, Austin, WBO-wereldtitel van maandagavond 1 april serveerd. De tegenstan- aekend. Van onze tennismedewerker Hoek/De Braakman - Dethlef pjeters is één van de smaak makers tijdens de Open Ador- tenniskampioenschappen. get toernooi in De Braakman gaat zaterdag 3 februari van jtart. De finales worden op 11 februari afgewerkt. jjimo-speler Pieters is naast e Simon favoriet in de Bi le. De overige deelnemers in sterkste klasse zijn Patrick Marteijn. Bernd van Quekelberg- 1,5 en Guido Tolhoek. „Met deze vijf spelers hebben we een practi ce poule. Het was nog leuker ■est als Bierings en Verberk- mee zouden doen. De ene t echter te druk met stu- de andere met werk. Het is heel lang geleden dat KV Mechelen-Club Brug! Dethlef Pieters heeft meegedaan bij ons. Nee, die hebben we niet zelf benaderd. Ik vraag nooit iemand. Mijn principe is dat men het zelf leuk moet vinden om mee te doen. Spelers vragen of 'ronse len' past daarbij niet," aldus wedstrijdleider Hans van den Akker. Het Open Ador Sport-tennistoer- nooi is niet alleen kwalitatief sterk bezet, maar ook kwantita tief. Een bundeling van deze begrippen vindt men in de B2- categorie. Hier is sprake van een nagenoeg vol schema van zestien. Niek de Koster is hier als eerste geplaatst, voor Mario Leenhou wers. Beoogde halve finalisten zijn Mare de Brouwer en Rinke van Remortel. „We zijn best een beetje trots op al die B's. Vorig jaar moesten we BI en B2 nog samenvoegen, nu zijn het aparte categorieën." Van den Akker heeft in totaal 253 inschrijvingen ontvangen, afkomstig van 344 deelnemers. Het aantal te spelen partijen is 316. „We hebben 38 inschrijvin gen meer dan in 1995. Elk jaar zitten we in de lift met een stij ging van zo'n 30 partijen. Het aantal dubbel- en mixedpartijen neemt toe. Of men nu allemaal ouder wordt en daarom liever dubbelt, ik weet het niet," stelt Van den Akker. Hij krijgt bij de organisatie assistentie van Peter Vercruysse. Bondsgedelegeerde is Frans Strooband. In de weekends beginnen de partijen al om 08.00 uur. Op werkdagen wordt gespeeld van 17.30 uur tot 23.30 uur. De speeltijd per partij bedraagt een uur. De wedstrijd leiding heeft gekozen voor afval- schema's met verliezersronde. De prijsuitreiking geschiedt op de finaledag tussen 17.00 uur en 18.00 uur. OVERIGE PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: 1. Donovan Blackman, 2. Tony Seen. C2: 1. Gino Roctus, 2. Donovan Blackman, 3/4. Peter Vercruysse en Adrie Risseeuw. Dl: 1. Dylan Blackman, 2. Hans Ver moet, 3/4. Harry van Quekelberghe en De Vrie. D2: 1. Jan Gijsén, 2. Evert-Jan Tom mei, 3/4. De Schoolmeester en Susanna. E: 1. Lauret, 2. Loones. DUBBELSPEL B: poule van vijf: Leenhouwers/Mar- teijn, Pieters/Bernd van Quekelberg he, De Brouwer/Simon, Van den Akker/Onno van Quekelberghe, Duncan Blackman/Morel. C: 1. Riemens/Vercruysse, 2. Oppe- neer/Risseeuw, 3/4. Blackman/Blackman en Deij/Edwards van Muyen. Dl: 1. Mol/Wijland, 2. Blackman/Van de Vrie, 3/4. De Kra- ker/Vantricht en Hamelink/Hame link. D2: 1. Tommel/Tommel, 2. Diele- man/Mohsieurs, 3/4. Schoolmees ter/Schoolmeester en Klaver/Ron gen. VROUWEN ENKELSPEL C: poule van vier: Margriet Buize, Verbeke, Emmy Blackman en Els Dieleman. Dl: 1. Nel Groenewoud, 2. Elsa van Silfhout, 3/4. Marga Vercruysse en Miranda Buyck. D2:1. Roels, 2. Plasschaert, 3/4. Ger- ijl en Riemens. E: 1. Yigit, 2. Huygens. DUBBELSPEL Poule van drie: Körner/Vos, Buize/Verhelst en Blackman/Diele- man. Dl: 1. Lambert/Pieters, 2. Willem- sen/Willemsen, 3/4. Van Damme/Van Silfhout en Plasscha- ert/Vercruysse E/D2: 1. Berkers/Gijsen, 2. Fenijn/Vatteroth, 3/4. De Bock/Van Overloop en Nijgaard/Vermeulen. GEMENGD DUBBELSPEL D2: 1. Berkers/De Kraker, 2. Wit te/Huisman, 3/4. Plasschaert/Sche- linski en De Paepe/Willemsen. Dl: 1. Lambert/Pieters, 2. Vant- richt/Vantricht, 3/4. Vercruysse/Taalman en Dieleman/Bobelijn. C: 1. Blackman/Erpelinck, 2. Van de Vijver/Van de Griek, 3/4. Den Hol- lander/Klooter en Buyck/Risseeuw. Door Peter Snelders 1 Sas van Gent - Vrijwel nie mand, ook 'mister HWP' I Walter Cardon niet, kon I destijds vermoeden dat in Sas van Gent een schaak- club ontstond die toonaan- zou worden in Zee- 1 en nationaal eveneens een woordje mee zou spre- Met een klein gezel- ip 'huis-, tuin- en keu- I kenschakers' werd op 15 september 1955 besloten een schaakvereniging op de I richten. Nu, 40 jaar na o, is HWP een begrip in j Zeeland en zelfs buiten de provinciale grenzen. De stuwende krachten achter de verwezenlijking van HWP waren I Walter Cardon en Alex Bocksta- i el Gedurende een aantal jaar speelden zij wekelijks onderling M partijtje schaak, maar de eentonigheid van steeds maar tegen dezelfde tegenstander te I moeten uitkomen begon een rol I van betekenis te spelen en droeg I ertoe bij dat beiden het pian lan ceerden voor de oprichting van I een schaakclub in Sas van Gent. I Walter Cardon, als enige vanaf de I oprichting lid van HWP, kan het I rich nog goed herinneren. Hij 1 stelt: „We wisten dat er nog ver- I schillende mensen waren die regelmatig thuis een spelletje I schaak speelden. Die hebben wij benaderd en zodra we een man of j tien bereid vonden om in club- te gaan spelen hebben "ij HWP, Het Witte Paard, van de grond getild. Je weet ongeveer wel hoe dat gaat in de beginjaren. Het schaken was toen allemaal wat meer op recreatieve leest geschoeid. Als ik het me nog goed herinner was ons eerste clublo- I kaal La Petite Bourse, daarna Centraal - beiden zaken overigens niet meer - volgend De Roselaer, De Speye, de voormalige Aloysius- school en terug naar De Roselaer, Van onze schaakmedewerker Sas van Gent - Het bestuur van de schaakvereniging HWP uit Sas van Gent bestaat uit de volgende per sonen: voorzitter Walter Cardon, secretaris Adrie Meeuse, penningmeesteresse Pia de Ridder, vice-voorzit- ter Jan Verbrugge en de bestuursleden Marnix van der Zalm, Gert van Rij, Carlo de Cooker en Mark de Waal. ons huidige clublokaal. Onze ver eniging kende in de eerste jaren zeker geen spectaculaire groei. We moesten meestal actief zijn om het ledental op een enigszins aanvaardvaar peil te houden. Er waren door de jaren heen heel wat leden die maar tijdelijk naar Sas van Gent kwamen wonen voor hun werk. Die verkasten dan na een paar jaar. Daardoor schommelde het ledental nogal in de eerste jaren. Injectie Onze club kreeg pas een echte injectie met de komst van onder wijzer Adrie Meeuse uit Hulst. Daar was hij lid geweest van de plaatselijke schaakvereniging - die is overigens al heel wat jaren ter ziele - en sloot zich bij ons aan. Hij was het die de schaak sport onder aandacht bracht van de plaatselijke schooljeugd. Dat was ongeveer halverwege de jaren zestig. Door zijn inspannin gen kregen wij een flinke jeugd afdeling en groeide onze club met sprongen. Daarbij zat ook talent volle jeugd. Ik ga geen namen noemen, omdat ik bang ben bepaalde spelers over het hoofd te zien. Maar destijds hadden we jeugd die zich met de top in Zee land kon meten." Door de jaren heen waren er diverse mensen binnen HWP die veel voor de club betekenden. Walter Cardon laat zich toch ver leiden enkele namen te noemen. „Mensen als Jan Verbrugge, Cor Provoost, Klaas Steijn, Carlo de Walter Cardon, de enthousiaste voorzitter van de jubilerende Sasse schaakvereniging Het Witte Paard. foto camile schelstraete Cooker, ik zou zo nog wel even door kunnen gaan. We hebben veel leden gehad die zich in feite belangeloos inspanden en direct of indirect een bijdrage leverden tot hetgeen HWP geworden is wat het nu is." HWP kende veel sportieve suc cessen. In 1978 werd de eerste stap naar landelijke erkenning gemaakt. Goes, destijds de toon aangevende vereniging binnen Zeeland, degradeerde naar de ZSB-competitie en HWP promo veerde eindelijk, na in voorgaan de jaren de promotiewedstrijden niet overleefd te hebben, naar de KNSB. De opmars was ingezet. „Daarna hebben we veel sportie ve hoogtepunten gekend. Op een bepaald moment speelden we maar liefst met drie teams lande lijk. Ons eerste en tweede team kwamen vorig seizoen zelfs uit in de eerste klasse, net onder de hoogste klasse in Nederland. Dat is toch iets waarop een plaatsje als Sas van Gent trots mag zijn. Heel veel grote steden hebben een dergelijke prestatie nooit voor elkaar gekregen. Natuurlijk heb ben we die resultaten niet neer gezet met spelers uit Sas van Gent. Door onze goede contacten in Zeeland, in de rest van Neder land en zeker ook in België, kon den we rekenen op toeloop van sterke schakers. Die kwamen allemaal op vrijwillige basis, betaald hebben we nooit. Ook nu niet. Maar zoals dat vaak gaat trekt sportief succes, dus een hoger niveau, ook betere scha kers aan. Die zijn dan geïnteres seerd om zich met tegenstanders op een hoger niveau te kunnen meten." Organisatorisch HWP boekte niet alleen sportieve successen, maar onderscheidde zich ook op het organisatorisch vlak. Om de twee jaar, sinds 1974, houdt de Sasse vereniging het bekende internationale ECI- toernooi. Aanstormende talenten uit alle windhoeken van de aard bol komen dan op uitnodiging naar Sas van Gent om acte de présence te geven. Van de jeugd spelers die tijdens dit ECI-toer- nooi actief waren hebben velen reeds een meester- of grootmees tertitel achter hun naam staan. HWP hield ook het wereldkam pioenschap en Europees kam pioenschap voor de jeugd, liet en laat tijdens het ECI-toernooi een internationale meestergreep in actie komen en houdt gelijktijdig enkele open toernooien. Toch, al wordt het niet te luidruchtig gezegd, streeft de Sasse club naar nog een sportieve mijlpaal: pro motie naar de hoofdklasse. HWP 1 staat momenteel aan de leiding in de eerste klasse B en met de komst van internationaal groot meester Paul Motwani hoopt men die plaats tot aan het einde van de 'rit' vast te houden. Promotie naar het wahalla van de landelij ke schaaksport, de hoofdklasse, is dan het gevolg. Opnieuw een grootse prestatie is dan een feit voor dat 'clubje' uit Sas van Gent. Die promotie zou het jubi leum van HWP een gouden rand je geven. weer: 1. Yeo (Zko) 503,! (Zko) 500, 3. Joo (Hon]| Stadel (Ned) 486,9. ■re. Wereldbeker Super G, l. Seizinger <M 2. Götschl (Oos) Ul.58.jr lui) 1.11,73, 4. Ertl P™ 5. Street (VSt) l-ll,7?- YB super G: 1- Seizing iten, 2. Meissnitzer 'rtl 29°- «7 „Mf VB algemeen: 1. Wach >6 pnt, 2. Seizinger 8U, :h-Partenkirchen. Wereld afdaling, mannen: jf l(Fra)lS52,61,2 StemnJ 52,95, 3. Runggalcber (I I 4. Ghedina (Ita) 1.53,59, Oos) 1.53,86. J WB afdaling: 1- ^P]ljer Jrtlieb (Oos) 359, 3. Made VB algemeen: 1. Kjus Mader 798, 3. Von GW® i) 738. Wereldbeker skilopen- n, 5 km vrije stijl: r Ita) 12.52,9, 2. 2.53,5, 3. Valbe (B J WB: 1. Valbe 700 pub a (Rus) 540, 3. Di Cen i, 10 km vrije stijl: 1. 3) 22.58,2, 2. Vaibusa 1 6! 3. Isometsae (Fin) 2 WB: 1. Dahlie 810 (Kaz) 651, 3. Fauner l I Van onze tennismedewerker I Goes - „De Zeeuwse indoortennis kampioenschappen kennen meestal pél een behoorlijke deelname," Repliceerde districtsvoorzitter Kees Z'iidweg onlangs op de stelling van tee krant dat de belangstelling voor Zeeuwse (outdoor) kampioen- I ®iappen tanende is. Zuidweg is tra- |™iegetrouw bondsgedelegeerde bij De Zeeuwse'. I "at zijn woorden geen holle frasen zijn, ri)®n de cijfers uit. De Zeeuwse indoor- aopioenschappen 1996, deze beginnen ®3ndag 5 februari, voorzien in een ™wdaantal deelnemers van 465. In 83 waren dat er 442. Er wordt in 27 onderdelen, goed voor 448 Per traditie dienen de tennis- "en in Goes en Kapelle als locatie voor J Zeeuwse indoor'. Dit jaar worden «"Mia, zondag 11 februari, in Ten- «helde International te Goes afge- werkt. Ififblf D°°gste schema bij de mannen t de geschiedenis zich te herhalen. In I Vir finale van vorig jaar stonden IGreeve en Mike Simon tegenover aar. Greeve won in drie sets. De jeug- lalsf esenaar gaat dan ook opnieuw Bra70riet van start, de routinier uit De L*»an is als tweede geplaatst. Hope- v Iwhaalt de warrige arbitrage van Lp a jaar zich niet. Kenmerkend L en vele dubieuze beslissingen van kn 6n 'bnrec'lter in de finale waar- J Bukte 1°n meest 'giftige' vruchten [HarJueqSYan 't Halve Maantje uit Goes, Virgil Greeve (links) en Mike Simon stonden vorig jaar tegenover elkaar in de Zeeuwse eindstrijd. Deze finale ligt kt P?er.en Arno Jpngsma, zijn opnieuw in het verschiet. Het duo Greeve/Simon is in het dubbel als eerste geplaatst. foto jaap wolterbeek divisie: Nijmegen l 2-0 1-1). Gek® IJ rrziiiiu uuiigoiua, AiXjAX |to.a5 als derde en vierde geplaatst. Ir,» l m°n is de enige Zeeuws-Vlaming Iria 1 ',Waafi namen tellende Bl-sche- l'otaüa 'agere categorieën zien we de ntle Zeeuwen van beneden de Wes- terschelde terug: Robin Morel (Breskens, B2), Erik Heyndrickx (Hulst, C2), Andy de Bruijne (Oostburg, C2), Louis Nijsten (Terneuzen, C2), Ronny van Kessel (Ter- neuzen, C2). Verder in de Dl-groep de Animo-talenten Donny Hofman, Ralf Simpelaar, Davy de Waal en de Sluiskil- se Martine Simonse. Overigens staat in de eerste ronde op het C2-schema de partij Heyndrickx-De Bruijne gepland. Marjan Ganseman uit Kapelle - zij maakte onlangs haar opwachting tijdens de nationale indoorkampioenschappen - gaat als favoriet van start op het vrou- wen-Bl-schema. Vorig jaar moest zij in de derde set van de finale wegens een blessure afhaken. Marjet Groenleer uit Middelburg is als tweede geplaatst. Titelverdedigster Afke Hartog is er niet bij. Kelly Bouman ontbreekt wegens Jong Oranje-verplichtingen. Het moge niet verwonderlijk zijn dat op het dubbel-B-schema het duo Virgil Greeve/Mike Simon als eerste is geplaatst. „In het gemengd-dubbelspel willen we in de toekomst twee onderde len erbij: mixed-B en mixed-C. Tot en met de halve finales wordt er op tijd, een uur per partij, gespeeld. Als de stand na een uur gelijk is wordt de beslissende game volgens het 'no ad-systeem' gespeeld. Nadeel hiervan is wel dat in de hogere categorieën opslag-begin een beslissend voordeel kan zijn. Dit weegt: echter niet op tegen de pluspunten," aldus Hans Ganseman namens de wed strijdleiding. 'No ad' houdt in dat degene die het punt maakt bij 40-gelijk, de game gewonnen heeft. Dit is niet aan de orde in de om twee gewonnen sets te spelen finales. PLAATSINGEN ENKELSPEL MANNEN BI: 1. Virgil Greeve, 2. Mike Simon, 3. Harold Schipper, 4. Arno Jongsma. B2: 1. Walter de Maar, 2. Ramon de Jong. Cl: 1. Pascal van Driel, 2. Marco Jongsma, 3. Andrej Miljoen, 4. Armando Probert. C2: 1. Dennis Reijnhout, 2. Raymond Barten, 3. Ilco van Belzen, 4. Ivo Spinnewijn, 5. Bou- dewijn Ruisaard, 6. Pieter Petrignani, 7. Frank Clausing, 8. Ronny van Kessel. Dl: 1. Michiel Visser, 2. Coen Raas. D!: 1. Leo Nonnekes, 2. J. van de Ketterij. C vet.: 1. Leo Flipse, 2. Sake Kats. D vet.: 1. Max Jongsma, 2. Willy Verbeek. VROUWEN BI: 1. Marjan Ganseman, 2. Marjet Groen leer. B2: 1. Jessica Bakker, 2. Corine Blanken- burgh. Cl: 1. Danneke Bakker, 2. Tinta van Wely. C2: 1. Lenneke Clement, 2. Lydia Wisse. Dl: 1. Tessa Witteman, 2. Marleen de Koe- ijer. D2: 1. Anja van Laarhoven, 2. Corina Eek- hardt. Hulst - De derde wedstrijd voor de Zéfeuwse Neckermann-zwem- competitie (hoofdklasse) wordt zondagmiddag in het zwembad te Hulst gehouden. De teams van De Schelde, Scheldestroom, De Stormvogel en de zwemclub Koewacht komen aan de; start. Scheldestroom leidt met ruime voorsprong op De Stormvogel. Öe Schelde en ZC Koewacht strijden tegen c)e degradatie. Voorlopig heeft ZC Koewacht de meeste kans op behoud van het hoofdklasserschap. De wedstrijd begint om 14.15 uur. Van onze sportmedewerker Goes - De springgroep van SV Volharding uit Goes treedt 10 februari aan tijdens het nationaal kampioenschap groepssprin gen te Weersele. De deelnemende groepen strijden op de vol gende onderdelen: lange mat, minitrampoline, minitrampo- line/paard, minitrampoline/tafel en plank/kast. Vrouwen-, mannen- en jeugdteams hebben zich via de voorronde geplaatst. Om goede prestaties neer te kun nen zetten, traint de springgroep van SV Volharding al een aantal maanden fanatiek. Tevens zijn extra trainingen ingelast. Niet alleen de vrouwen en mannen van de springgroep doen mee, maar sinds dit jaar zijn ook de jeugdturnsters van de partij. Tij dens de plaatsingswedstrijd in november behaalden ze zulke hoge punten dat ze niet alleen deelnemers zijn, maar zeker ook kans hebben om te winnen. De jeugdturnsters doen mee op drie onderdelen:' lange mat, mini- trampoline en minitrampoline/paard. De Vrouwen doen mee op de onderdelen minitrampoline en minitrampoline/paard. Op deze onderdelen werden zij vorig jaar vierde en tweede. Een prestatie die zij hopen te verbeteren. Hoge verwachtingen zijn er ten aanzien van het mannenteam. Vorig jaar twee keer in de prij zen, eerste op de lange mat en tweede op de minitrampoline. Dit jaar dogh dé mannen op dezelfde onderdelen mee. De grootste rivaal is Swentibold uit Sittard, de kampioen op de minitrampo line. Voor een gedeelte van de groep is het de laatste keer dat het deelneemt, vandaar dat het gebrand is om dit jaar twee keer goud tijdens het nationaal kam pioenschap te behalen. «i ti. I Van onze sportmedewerker Arnemuiden - Miquel van Tongeren gooit dit seizoen alles op de triatlon. De 24-jarige Arnemuidennaar ontpopte zich de afge lopen seizoenen tot één van de meest veelzijdige sportmannen van Zeeland. Pakte twee keer de winst in het Zeeuwse Super Prestige triatlon (1994 en 1995), en won daarnaast vorig jaar zowel de Zeeuwse veldlooptitel als hét zwemloop- en Run- Bike-Run-circuit. Een veelvraat dus die zijn eigen mogelijkhe den nog niet kent. land links zal laten liggen. Als er hiér wedstrijden zijn terwijl ik géén Verplichtingen heb buiten de provincie ben ik zeker van de partij. Ik wil echter oppassen voor overbelasting." Diep Dat laatste ondervond hij duide lijk vorig jaar toen hij aan het einde van de Zeeuwse crosscom petitie voelde dat de pijp leeg begon te raken. Tijdens de slot wedstrijd van de veldloopcompe titie fnoest hij wel erg diep gaan om op de hoogste trede van het podium te komen. „Ik had toen trouwens enorm veel vrije tijd. Kwam uit militaire dienst en kon niet direct in het maatschappelijk leven aan de bak. Dat betekende een uitste kend leventje om te sporten. Twee keer per dag trainen, afge wisseld met de wedstrijden. Nu heb ik een werkweek van 40 uur éri Wordt het toch een andere pot éten. Dat merk ik dit seizoen tij dens dé crossen. Jongens die ik vorig jaar vrij vlot achter me hield komen me nu kloppen. Daarofft zal er een keuze moeten wordén gemaakt en die keuze is het triatlon met als aanloop het Zwemloop- en Run-Bike-Run- circuit dat hier in de regio wordt gehouden. Voor een triatleet zijn dit schitterende wedstrijden in de aahloop naar het seizoen. De Crtssseömpetitie wordt dus bij zaak, al zal ik straks niet nalaten om tijdens de laatste wedstrijd op 'Den Inkel' in Kruiningen de titel te pakken, want ik kom uit de Stletiekspèrt en dat blijft toch ergéns hangen." De man die ooit als een van de grootste talenten gold op de mid denafstanden (800 en 1500 meter) op de atletiekbanen verlegt dus duidelijk zijn interesses. „Inder daad, het lopen was leuk, maar ik bleef bij mijn overgang naar de senioren hangen. Ondanks dat ik er veel voor deed bleef de progressie uit. Dit terwijl dit bij mijn trainings- en clubmakker Sebastien Schletterer anders lag. Hij wist zich gelijk aan te passen bij de senioren. Liep vorig jaar zelfs een finale op het nationaal kampioenschap. Bij mij was die progressie er misschien ook wel gekomen, maar ik kon het geduld niet opbrengen en toen de gebroeders Koole me warm maakten voor de duatlon en triatlon bleek ik ook daar goed uit de voeten te kunnen. In mijn eerste jaar won ik het Zeeuwse Super Prestige al. Uiteraard betekent dit dat je op nationaal niveau nog maar hal verwege de ladder staat, maar het trok me, al was en is het zwemon- derdeel nog niet sterk genoeg. Toen ik vorig seizoen in de zeven wedstrijden tellende Zeeuwse veldloopcompetitie van start ging was dit eigenlijk alleen maar in dienst van het triatlongebeuren. Het ging echter dusdanig goed dat ik naarmate de wedstrijden vorderden de Zeeuwse titel bin nen mijn bereik kreeg. Prioriteit Trouwens, ook dit seizoen spee! ik zeker nog mee. Het gaat straks in Kruiningen tussen Edwin de Leeuw en mijn persoontje. Toch heeft die Zeeuwse crosstitel niet mijn hoogste prioriteit. Voor mij moet het komende zomer gaan gebeuren. De crosscompetitie wil ik uiteraard wel afmaken, maar daarna gaat alle aandacht uit naar het Nederlands kampioen schap Run-Bike-Run dat in april in Venray wordt afgewerkt. Vervolgens richt ik me voor de volle honderd procent op het triatlonseizoen waar ik me buiten de provinciale grenzen wil mani festeren. Zeker nu ik via de inlij ving bij het Rook-team meer mogelijkheden heb gekregen. Vorig jaar zijn ze als zesde geëin digd. Nu willen ze meer. Tussen een aantal ervaren jongens, zoals een Joan Mudde, moet ik mijn draai proberen te vinden. We gaan als team meedraaien in het nationale SPC-circuit en daar zal ik toch wat moeten laten zien. Anders hebben ze me volgend seizoen niet meer nodig. Dat wil niet zeggen dat ik Zee- DE NIEUWZEELANDSE cricketbond heeft een toer- nee van twee provincieteams door Sri Lanka afgelast. Dit iü verband met de bomaan slag op 31 januari in de Sri- laiïkaanse hoofdstad Colom bo, die aan zeker 60 mensen het leven kostte. De ploegen van Auckland en Otago zou den op 8 en 11 februari in reSjfSSCtievelijk Kandy en Colombo demonstratiewed strijden spelen. „We nemen geen enkel risico," aldus coaeh Graham Henry van Auckland. Sri Lanka is tevens mede-gastheer van het toernooi om de World Cup dat later deze maand wordt gehouden.

de Stem | 1996 | | pagina 13