8, Van Keeken nog steeds gedreven Theo Platjouw titelkandidaat Paul Motwani versterking voor HWP vertoond GTI houdt kans op promotie in eigen hand TIEREIS MOET U BIJ ZIJN!l DE STEM SPORT ZEELAND B2 srentzen 'interapfel stel pils SCHAKEN Sasse vereniging streeft met grootmeester naar hoogste niveau Het lastige ventje uit de Zeeuwse voetbalvelden heeft zijn draai gevonden VOETBAL Gladde rug Toppers opnieuw present in titelstrijd beker-kader BILJARTEN sportnieuws KORT Kalendervergadering SV Aloy Kampioenschappen BFTS Berlaereloop in Koewacht Zeeuwen actief op Weissensee Titelstrijd vierde klasse bandstoten Zaalvoetbal gehandicapten ZAALVOETBAL sport KORT Voetbal Squash Wielrennen 54 i "oren van Pisa. Diner en over- i Bloemenrivièra. d-ltalië en het majestueuze rijden we naar het Zwarte ting op basis van logies en ont- ïpo arriveren we aan het eind itrale wisselpunt in Asten waar koffietafel. U wordt terugge- lats. XTA REIS HZ 8I9~ 19 - 27 998,- 998,- 998,- ilden (verplicht) >EGREPEN~ touringcar 195,- 35.- dse reisleiding kamer met bad of douche en stenklasse hotels asis van 7 x halfpension en 4 x rsieprogramma INBEGREPEN- tijden, entrees, toeristenbelas- annuleringsverzekering. emers: 35. I inulering bij onvoldoende deel- /ertrek. izen zijn de ANVR- den van toepassing. :ar is het roken niet toegestaan. WOENSDAG 31 JANUARI 1996 ndhoven: Stationsplein 28 - - Waalwijk: Stationsstraat 118. n volle gang. Bij de Cheeers een dik pak aanbiedingen daar een paar frisse voor- an deze jenever die wij ijs- Of van de Sonnema n Lawson's whisky, zo voor- an krijgt. Bij de Cheeers m verwelkomd met tips en iw winterse avond nog ge* :r wijn en gedistilleerd bent adres. Bovendien hebben serveertips en culinaire ideeën die wij graag met u delen. p Kom dus snel nog even langs deze wintert a 24 flesjes 0 Door Peter Snelders Sas van Gent - Internationaal grootmeester Paul Motwani komt de gelederen van HWP 1 in de KNSB-competitie ver sterken. Met de komst van deze momenteel in Brussel woonachtig Schot nemen de kansen op promotie naar de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie met stip toe. Die mogelijke promotie zou voor HWP de zoveelste mijlpaal in het 40-jarig bestaan betekenen. Voor deze competitie was voor zitter Walter Cardon nog gema tigd optimistisch. Sterker nog, de NU CRat%T'INSDAC! TwJr/LEUR0Pm :p5,-l'LR KRAT praeses van HWP vreesde dat zijn eerste team in de landelijke eer ste klasse B zou moeten vechten voor behoud. Vijf wedstrijden later voert de Sasse club fier en zonder puntverlies de klassering aan in die klasse. Ondanks een fikse aderlating aan het begin van dit seizoen. Cardon: „Het zag er inderdaad niet gunstig uit voor ons bij aan vang van deze competitie. Een zestal spelers haakte om begrij pelijke redenen af en enkele schakers waren slechts af en toe beschikbaar. Ik wist wel dat we ons eerste team redelijk op sterk te konden houden, maar door het verlies in de breedte ging dat toch ook ten koste van dat team. Maar nu moet ik zeggen, dat dit team boven alle verwachtingen pres teert. Wij staan er gunstig voor en nu Paul Motwani onze gelederen komt versterken gaan we er flink op vooruit. Hij zal misschien niet alle resterende wedstrijden mee spelen, maar de keren dat hij van de partij kan zijn is meegenomen. Vooral in het slotduel tegen naas te concurrent Eindhoven kan dat van cruciaal belang zijn." Hoe komt het dat een internatio naal grootmeester toe treedt tot de rangen van HWP? Walter Car don: „Wij kennen Paul al heel lang. Hij was bij ons in. 1978 te gast op het wereldkampioen schap voor de jeugd en veroverde toen de wereldtitel. Daarna heeft hij ook in 1992 de internationale meestergroep in ons ECI-toer- nooi gewonnen. De contacten met Paul Motwani dateren van dat jeugdkampioenschap en zijn altijd blijven bestaan. Toen ik vernam dat hij in Brussel ging wonen heb ik opnieuw contact met hem gezocht. Uit gesprekken bleek dat Motwani wel geïnteres seerd was om bij ons te komen spelen. Met de huidige stand in de klassering een welkome ver sterking waarmee we misschien een sportieve mijlpaal, promotie naar de hoofdklasse, kunnen bereiken. De 35-jarige Paul Motwani was de eerste Schot die de internatio nale grootmeestertitel behaalde. In 1990 gaf hij zijn baan als wis kundeleraar op om zich te volle dig toe te legen op het behalen van die internationale titel. Twee jaar later was het zover, hetgeen aangeeft dat Motwani veel capa citeiten heeft. Dat blijkt ook uit het gegeven dat hij reeds na vier jaar schaken wereldkampioen bij de jeugd werd in Sas van Gent. „Momenteel speelt Motwani niet zoveel meer, maar hij is natuur lijk nog van een niveau dat hij voor ons meer dan zomaar een versterking is. Ik zeg niet dat we zullen promoveren naar de hoog ste klasse van de Nederlandse competitie, maar de kans daarop neemt met de komst van Paul Motwani toe. Het zou natuurlijk een schitterende succes zijn voor dat 'clubje' uit Sas van Gent. De vraag is natuurlijk of we het bij eventuele promotie in die hoofd klasse zullen redden. Waar schijnlijk niet, maar dat is van latere zorg." Door Rien de jonge Waarde - Remco van Keeken, die al jaren achtereen tot de betere voetballers van Zee land gerekend mag worden, heeft dit seizoen zijn draai gevonden bij SHO in Oud- Beijerland. „Een club waar ik me echt thuis voel," stelt hij resoluut vast. „In velerlei opzicht, niet alleen omdat SHO momenteel koploper is in de tweede klasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal, maakt dat ik het in Oud-Beijerland uit stekend naar mijn zin heb. Ande re factoren doen daarbij eveneens een duit in het zakje. SHO is bij voorbeeld een club, die dankzij een krachtig bestuur, organisato risch goed in elkaar steekt. Dat ligt me allemaal wel. Want zelf houd ik ook van perfectie. Wat je ook aanpakt moet je naar vermo gen zo goed mogelijk doen, is mijn stelregel. Dat vind ik bij SHO terug. Daarom kan ik hier mijn ei kwijt." Dat lag voor Remco van Keeken wel een tikkeltje anders in de voorgaande jaren. Bij Hoek werd de begaafde technicus, die tevens uitblonk op tactisch gebied, zeker niet altijd op handen gedragen. Hij lag nogal eens overhoop met trainers en bestuursleden, terwijl ook de ver standhouding met een aantal jon gens van de selectiegroep te wen sen overliet. Kortom: in Zeeuws- Vlaanderen werd Remco van Keeken meerdere keren bestem peld als een lastig ventje, dat vaak te loslippig was. Al kon men er niet omheen dat hij op de gras mat kwaliteiten etaleerde die van allure waren. Wat laconiek de schouders opha lend blikt Van Keeken terug: „Och het was niet altijd leuk wat over me werd verteld en geschre ven, maar ik heb een gladde rug dus ik zit daar niet mee. Voor mezelf weet ik dat ik bij Hoek mijn uiterste best heb gedaan om er het beste van te maken. Daar voor kreeg ik niet de waardering die ik feitelijk verdiende. Dat klinkt misschien wat arrogant, maar zo steek ik nu eenmaal in elkaar. Als ik op het veld sta wil ik win nen. Dat miste ik te vaak bij diverse spelers van Hoek. Dat botste met mijn karakter. De grootste fout die ik ooit in mijn voetballoopbaan heb gemaakt, was dan ook mijn terugkeer bij Hoek in de zomer van 1992, nadat ik al eerder bij die club voor een seizoen aan de bak was geweest. Dat had ik nooit moeten doen, want echt naar mijn zin heb ik het nooit gehad bij Hoek, dat mag je gerust weten. De mentaliteit daar ligt me niet. Dat het ook anders kan heeft mijn overstap naar SHO inmid dels bewezen. De hele entourage bij die club spreekt me geweldig aan. We spelen onze thuiswed strijden gemiddeld voor zo'n achthonderd toeschouwers, die laaiend enthousiast zijn. Ik kan uitstekend overweg met onze trainer Kees Zwamborn, die ik als oefenmeester al eerder heb meegemaakt tijdens mijn jeugd periode bij Feyenoord, kortom ik voetbal nu weer met plezier." Kansen De geboren en getogen Rotter dammer, die in 1979 domicilie koos in Zeeland, in Waarde om precies te zijn, waar hij als zelf standige ondernemer zijn brood verdient in de uienhandel, begon zijn voetbalcarrière bij Feye noord. Hij ontwikkelde zich daar als jeugdig talent, viel op als technicus en toonde ook te beschikken over spelinzicht. „Maar om door te stoten naar de top moet je natuurlijk heel wat in je mars hebben," laat hij weten. „Zeker bij een gerenommeerde club als Feyenoord. De kansen om in de hoofdmacht te komen bij de Rotterdammers waren voor mij dan ook nihil, dat wil ik gerust weten. Dat stelde me ove rigens wel teleur. Ik haakte dan ook af bij Feyenoord toen ik zeventien was. Zag het opeens niet meer zo zitten in de voetbal lerij en heb een paar jaar stil gelegen." Bij Remco van Keeken kroop het bloed eveneens waar het niet gaan kon en inmiddels naar Zee land gekomen pakte hij de draad weer op bij Hoek. Niet voor niets, want zijn talenten waren onmis kenbaar. Er kwam voor hem belangstelling uit België. Hij kon als profvoetballer aan de slag bij Lokeren, dat toen in de hoogste divisie opereerde, maar dat werd toch geen succes. Bij VC Vlissingen duurde zijn optreden eveneens niet lang en evenmin bij de eerste divisieclub Wageningen. Die club kon het Remco van Keeken, de 'vedette' die zijn draai heeft gevonden bij SHO. FOTO TANNIE DE JONGE financieel niet bolwerken en ging op de fles. „Het zat me in die periode wat tegen en ik liet het betaalde voet bal dan ook maar varen en ging opnieuw aan de slag als amateur bij Hoek. Zoals ik al eerder stelde heb ik daar achteraf spijt van. Niettemin heb ik in het Zeeuwse voetbal ook wel prettige wed strijden gespeeld. Toen ik bij voorbeeld uitkwam voor het Zeeuws selectie. Ik denk bijvoorbeeld aan de wed strijd die we in Middelburg speelden tegen het Belgische nationale team, die we nipt met 0-1 verloren en het duel tegen Ajax in Zierikzee waar we met dezelfde cijfers werden geklopt. Dat waren beslist goede beurten van het Zeeuws elftal. Ik voelde me toen in mijn element. Alle lof trouwens voor de coach van de Zeeuwen Wies van Avermaete, met wie ik het zeer goed kon vin den. Hij liet me in mijn waarde en dan kom ik ook het beste tot mijn recht. Dat speelt nu ook mee bij SHO, waar Kees Zwamborn als trainer de scepter zwaait. Ook hij voelt me goed aan. We zitten wat dat betreft op één lijn. Zwam born heeft een duidelijke visie, laat zien hoe het moet en dat is voor mij van grote waarde." Remco van Keeken voelt zich dus bij SHO weer als een vis in het water. Hij opereert als schaduw spits. Het maakt hem trouwens niet veel uit op welke plaats hij moet spelen. „In de loop der jaren heb ik diverse posities bezet en dat gaat me nog steeds goed af," laat hij weten. Trainer Zwamborn over Van Keeken: „Remco is voor ons van grote waarde. Zijn snelheid en accura tesse paart hij aan een gave tech niek. Als dirigent en organisator op het middenveld is hij een stu wende kracht. Met zijn vaak rag fijne passes weet ook nog steeds kansen te benutten, zes keer tot nu toe. Bovendien ligt Van Kee ken goed in de selectiegroep. Tevens belangrijk dus voor het collectief." Hoewel er voor de 27-jarige Rem co van Keeken nog wel eens inte resse wordt getoond door clubs uit het betaald voetbal ziet hij dat niet meer zitten. „Sommige mensen zien het als een status om zich profvoetballer te mogen noe men," merkt hij op, „maar ik ga me zeker niet in een avontuur storten. In ieder geval ga ik niet als zodanig aan de slag voor een appel en een ei. Ik voel me momenteel happy in m'n werk en met mijn vrouw Sylvie en ons zoontje Jordi van ruim een jaar. Zij zijn voor mij het belangrijk ste. Het voetbal is daarnaast een leu ke hobby. Schaatsen vind ik trouwens ook een interessante sport. Dan speciaal over de lange afstand, zoals .de Elfstedentocht. In 1986 heb ik hem gereden en ik reed hem ook uit. Dat was echt een belevenis voor mij, een fan tastische ervaring, want dan moet je echt kunnen afzien. Fas cinerend ook door de massale belangstelling onderweg en aan de finish. Ooit hoop ik dan ook nog een keer mee te kunnen doen aan deze tocht der tochten." :ershofweg1l (naast A&P)- Van onze biljartmedewerker Eede - De biljartvereniging Hof van Eede uit het West-Zeeuws-Vlaamse grensplaatsje Eede staat van don derdag 1 tot en met zondag 4 febru ari garant voor de organisatie van de titelstrijd beker-kader van het district Zeeuws-Vlaanderen. Dit kampioenschap kader 38/2 geldt al jaren, evenals de titelstrijd topklas se bandstoten, als één van de aan trekkelijkste kampioenschappen binnen de regio. Bat komt omdat in dit kampioenschap Meestal de toppers uit het Zeeuws- "laamse present zijn. De strijd tussen gevestigde namen als Theo Platjouw, Johnny Rottier en Louis Dallinga zorgt altijd wel voor iets extra's. Omdat het handicapsysteem van toepassing is, is er zeker geen garantie dat een van die drie regionale toppers de titel zal veroveren, in een recent verleden hebben Kurt en Peter Verstraete dat al eens bewezen. Maar ook in een verder verleden door brak een speler als Theo Verlinde de hegemonie van de genoemde Zeeuws- Vlaamse top. Zoals in de voorgaande tien edities gaat Johnny Rottier opnieuw als belangrijk ste titelkandidaat van start. Hij won dit kampioenschap al diverse keren en zal ook nu ongetwijfeld hoge ogen gooien. „Ik weet momenteel niet precies hoe het met de vorm gesteld is. Daarvoor speel ik gewoon te weinig wedstrijden in deze spelsoort of het bandstoten. Mijn optre den tot nu toe bleef vooral beperkt tot voorwedstrijden en teamwedstrijden driebanden. Aan die spelsoort kun je natuurlijk niet aflezen hoe het met je vorm in de andere disciplines gesteld is. Maar het belangrijkste vind ik nog altijd deelnemen. En als ik dan toch eenmaal van de partij ben, dan wil ik natuurlijk graag winnen. Zo eerzuchtig ben ik ook nu nog." Platjouw Een man die na een aantal jaren absen tie opnieuw deelneemt, is Theo Plat jouw. Ook hij grossierde in het wat ver dere verleden in titels in het beker kader. Het is opmerkelijk dat hij terug grijpt naar deze spelsoort, omdat hij in de laatste jaren nauwelijks iets anders speelde dan driebanden. „Ik vind het weer eens leuk hier in de regio in actie te komen. Het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan en na lang getwijfeld te hebben, hakte ik de knoop door om aan het beker-kader deel te nemen. Hoe ik er voor sta, weet ik niet. Ik train nu iedere dag een half uurtje op de grote tafel bij mij thuis. Bij vlagen gaat het niet slecht, maar het is de vraag of ik in deze spelsoort onder spanning nog zo goed kan presteren als vroeger. Een pluspunt voor mij is wel dat ik nu niet zoveel caramnboles hoef te maken als toen. Er is een tijd geweest dat ik naar 400 caramboles moest spelen en de andere deelnemers naar 200. Ook de verhouding 300 tegen 150 was lang aan de orde. Nu moet ik naar 250 carambo les spelen. Dat is 50 caramboles minder dan Johnny Rottier en 125 meer dan de speler die het minste aantal moet maken. Ik denk dat dit aantal carambo les, mits ik een beetje goed uit de start blokken kom, niet in mijn nadeel is." Wedstrijden De wedstrijden beginnen donderdag 1 februari om 18.30 uur in de biljartzaal van het verenigingscentrum Hof van Eede te Eede. Dan komt poule A in actie. Daarin zijn ondergebracht: John ny Rottier (De Smickel Hulst) 300 car amboles, Louis Dallinga (SBC Sluiskil) 225, Cor Verlinde (De Smickel) 175, Robert van Stevendaal (Ed Horemans Axel) 150 en Koos Zwanink (KOT Ter- neuzen) 150 caramboles. In poule B, die vrijdag 2 februari om 18.30 uur begint, komen de volgende spelers in actie: Theo Platjouw (De Graanbeurs Axel) 250 caramboles, Kurt Verstraete (De Kastelein Eede) 175, Johan de Taeye (Hof van Eede) 175, Jack de Maat (KOT Terneuzen) 150 en Herman Cornells (SBC Sluiskil) 125 caramboles. De eerste twee uit de poules gaan door naar de finaleronde, waarin een halve competitie wordt afgewerkt. De num mers drie en de beste nummer vier Theo Platjouw, de Axelse biljarter die als favoriet van start gaat in het kam pioenschap beker-kader van het district Zeeuws-Vlaanderen in Eede. FOTO WIM KOOYMAN strijden om 11.00 uur verder en zondag 4 februari start men om 12.00 uur. De finale wordt zondagmiddag omstreeks 15.00 uur gehouden. De wedstrijdlei ding in de Hof van Eede is in handen van Eddy de Wispelaere en Cindv de Vriend. komen eveneens in een poule terecht, die de strijd van de vijfde tot en met de zevende plaats betwist. De minst goede nummer vier en de nummers vijf uit de poule spelen een halve competitie met als inzet de achtste tot en met de tiende plaats. Zaterdag 3 febuari gaan de wed- Terneuzen - SV Aloy houdt donderdag 1 februari de jaarlijkse kalendervergadering. De trimloopkalender voor het seizoen 1996- 1997 komt dan aan de orde. Plaats van handeling is de aula van het ROC Westerschelde aan de Zeldenrustlaan in Terneuzen, waar men om 19.00 uur begint. Terneuzen - De Biljart Federatie Terneuzen Stad (BFTS) houdt in de maand februari de kampioenschappen driebanden in de eerste en tweede klasse. De titelstrijd eerste klasse wordt afgewerkt bij de biljartvereniging Concordia in café 't Keldertje te Terneuzen en de organisatie van tweede klasse is in handen van BW in café Du Commerce te Terneuzen. De zestien deelnemers in de tweede klasse zijn verdeeld in vier poules en de tien deelnemers in de eer ste klasse in twee poules van vijf. Koewacht - In Koewacht staat zaterdag 3 februari de elfde editie van de Berlaereloop op het programma. Initiatiefnemers Jo David en Marco van der Sijpt hebben ook nu een keurig programma in elkaar gestoken. Voor de jeugd is er een 500 meter terwijl er voor de 'alle leeftijds categorieën' een twee, vier, acht en twaalf kilometer gelopen kun nen worden. Alle afstanden gaan om 15.00 uur bij sportpark 'Ber- laere' van start. Dit op een afwisselend parcours, gedeeltelijk door een bosrijke omgeving. Er kan vanaf 14.00 uur worden inge schreven in de kantine van de voetbalvereniging Koewacht waar tevens was- en kleedaccommodatie aanwezig is. Na afloop is er een verloting op startnummer met vele prijzen in natura. De orga nisatoren krijgen de medewerking van SV Aloy en de voetbalver eniging Koewacht. Weissensee - Een aantal Zeeuwen schaatste met succes de alter natieve Elfstedentocht op de in Oostenrijk gelegen Weissensee. Op de 100 kilometer realiseerde Sjaak Bogaard uit Sluis een tijd van 5 uur, 15 minuten en 56 seconden. Op de 200 kilometer was René Veenstra uit Oost-Souburg de eerste Zeeuw in 7.41.52. Ger ard van Etten uit Hulst kwam als tweede Zeeuw binnen in 7.58.28. Vervolgens arriveerden: Edwin Franckaert (St.-Jansteen) 7.58.34, Adrie van de Ende (Nisse) 8.44.55, Cees Natte (Noordgou- we) 8.51.04 en Peter Cuelenaere (Biervliet) 8.59.40. Axel - De biljartvereniging Ed Horemans uit Axel houdt van vrij dag 2 tot en met zaterdag 10 februari het kampioenschap vierde klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstrijd wordt onder leiding van Herbert Steinkamp afgewerkt in café Benelux te Axel. Vrijdag 2 februari start dit kampioenschap om 19.00 uur. Zater dag 3 en zondag 4 februari gaat men om 12.00 uur verder. De draad wordt opgepakt op vrijdag 9 februari om 19.00 uur en de slotdag is zaterdag 10 februari. Dan starten de partijen om 12.00 uur en zal de finalepartij omstreeks 19.30 uur afgewerkt worden. Deelnemers: 1. Willy de Nijs (CBC Clinge) algemeen gemiddelde 1,58, 2. Hans Verschuren (GBC Groenendijk) 1,57, 3. Rowdy Maho- ney (Concordia Terneuzen) 1,51, 4. Davy van Delft (WBC Walsoor den) 1,50 (allen promotie), 5. Florent van Hemert (OBV Oostburg) 1,38, 6. Jean-Pierre Vermeulen (JBH Hulst) 1,36, 7. Gijs de Boey (De Smickel Hulst) 1,33, 8. Paul de Kort (GBC) 1,32. Burgh-Haamstede - De KNVB afdeling Zeeland houdt op de zaterdagen 3 en 10 februari zaalvoetbaltoernooien voor gehandi capten, de zogenaamde G-toernooien. Deze toernooien worden afgewerkt in sportcentrum Westerschouwen te Burgh-Haamste de. Zaterdag 3 februari spelen daar vanaf 10.00 uur de teams van AZW, Dauwendaele, SSV'65 en Zierikzee. Dit toernooi is afgelo pen omstreeks 13.00 uur. Zaterdag 10 februari komen er twee poules in actie. Vanaf 10.00 tot 13.00 uur komen Zierikzee 1, Veerse Singel 2, Dauwendaele 2 en Walcheren 1 in actie. Van 12.30 tot 15.00 uur spelen Dauwendaele 1, SSV'65 1, AZW 1 en Veerse Singel 1. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal heeft GTI de promotiekans via het pakken van het kampioenschap in eigen hand gehouden. De mannen uit Terhole klopten in sport hal Den Dullaert te Hulst het bezoekende De Gravin met 5-2 en elimineerde daarmee tevens de kansen van de formatie uit Westdorpe. Van Haperen zorgde in Axel voor een verrassing door IZV met 3-5 te verslaan. Ron's Fashion- Wentzler/Pauwels werd 6-4, OZ- HKC 1-1 en Maas-Corn Boys/De Graaff 7-6. Maas passeerde via deze score de Sassenaren op de ranglijst en werd derde. IZV-VAN HAPEREN 3-5 - IZV moest enkele vaste basiskrachten missen en dat brak de equipe van coach Rinus de Bruine op. Carlo Picavet (2x) en Arno Wauters scoorden weliswaar, maar het bleek te weinig. August van de Bossche, André de Regt (2x) en Robbert Koole (2x) trokken de winst naar de Terneuzenaren toe. GTI-DE GRAVIN 5-2 - Met 1-0 op de borden werd van doel gewisseld en had De Gravin nog voldoende tijd om de zaken recht te zetten. Teveel praten leidde niet tot beter voetbal en daar profiteerde GTI van. Jurgen Ver meulen, Patrick Freyser en Ben ny Maes - via een zuivere hattrick - zorgden voor de winnende serie doelpunten. Ewald Pollet en Theo Goethals scoorden tegen. MAAS-CORN BOYS/DE GRAAFF 7-6 - De oranjehemden uit Sas van Gent begonnen met een onvolledig team en dat bete kende dat Maas uit kon lopen naar 5-1. Later werd een inhaal race ingezet, maar Sasse winst kwam niet meer op de borden. Maas was en bleef aan de goede kant van de score door rake inzetten van Jean Dooms (2x), Jan Cornelissen (2x), Hans en Leo Zegers en doelman Ronald Gort (strafschop). Christof de Beule (2x), Geert Braet (2x), Manuel d'Hont en Jim de Meyer kegelden voor de Sassenaren raak. RON'S FASHION-WENTZ- LER/PAUWELS 6-4 - De forma tie uit Hoek had in Robert van de Kevie de grote man. Hij scoorde vier keer. Eddy Breepoel maakte met twee rozen het halve dozijn zegevierende treffers vol. Voor Wentzler/Pauwels tekenden Wim de Laere, Marco van Vlierberghe, Edward Tieleman en Patrick Vonk voor het kwartetje. OZ-HKC 1-1 - Na een doelpunt loze eerste helft scoorde Hans Stoffijn 0-1. Deze stand bleef tot de laatste minuut staan. In die eindfase maakte Paul de Kort gelijk, waardoor beide teams een puntje rijker werden. STAND GTI 14-28, Qutility 13-24, Maas 13-23, Corn Boys/De Graaff 13-22, De Gravin 13-21, Ron's Fashion 13-20, IZV 13-19, Van Haperen 13-15, Wentzler/Pauwels 12-14, HKC 13-11, OZ 14-10. FRANK MILL, voormalig inter national van Duitsland, krijgt in de toekomst een baan als manager van Fortuna Düsseld- orf. De vraag is of de 37-jarige aanvaller na het huidige seizoen nog een jaar voetbalt, alvorens een stoel achter het bureau in te DE AUSTRALISCHE squasher Anthony Hill is twee jaar geschorst wegens wangedrag in een partij tegen de Pakistaan Mir Zaman Gul tijdens een landen- wedstrijd in Cairo. Hij was eer der al drie maanden op non- actief gesteld en had een geld straf van bijna 3500 gulden opge legd gekregen wegens verbaal geweld in een duel met Cyprus. DE DUITSE baanrenner Michael Hübner (36) neemt na de WK baan in Manchester afscheid met een wedstrijd in zijn woonplaats Chemnitz op 7 september. Hüb ner heeft als professional wereld titels op de sprint (2), keirin (3) en olympische sprint (1) op zijn naam staan. De voormalige Oost duitser veroverde een keer de wereldtitel sprint bij de ama teurs.

de Stem | 1996 | | pagina 11