kring Wielerprofs ontvluchten de kou DE STEM Vrede en Van Haaren van RKC naar Roda JC De Vos rijdt stiekem over de weg naar Parijs Dallas Cowboys evenaren record UITSLAGEN standen Jeroen Blijlevens: 4In Nederland viel niet meer fatsoenlijk te trainen' tbeelden edentocht 400 AUTO'S OP VOORRAAD! 'Wetzikon paste niet in mijn voorbereiding op het WK' Seles telefonisch met dood bedreigd Slaapruimte voor dronken Elfstedenfans sportnieuws KORT Willem II wil pas op 28-2 tegen NAC Comeback 'Magie' Johnson definitief Blessure De Nooijer valt mee Seriese niet naar toernooi in Parijs Novacek ontkent drugsgebruik Schattorie tijdelijk trainer VW BOKSEN KORFBAL SCHAATSEN SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL ZEILEN TENNIS NUARI 1996 lp het huis van toenma- FOTO MARTIN MOOIJ pijn geleden. Hun col- I bijna falliet en ze staan [ook in de verre omtrek te 1 die jongens van RaRa. Iste het verdriet hun dat [sten - vriendinnen, kin- ouders - ook klappen gekregen. Jan Müter: luders werden plotseling er door bepaalde beken- [beld. Dat heeft diepe lop me gemaakt. Ik ben Ite nog goed gebekt, kan verweren. Die mensen telukkig hebben ze me Igeloofd, zijn achter me Jstaan." Is Krikke: „Na de invallen Ijn zoontje Tom, hij is zes, Ing helemaal in de ban van lood. „Dat is een goeie, he iep hij altijd. Vanaf die ik hij alleen zijn Robin ik, compleet met pijl en [an. Dat zal me altijd bij- :erherstel zullen ze zelf knokken. Van justitie |iets te verwachten: „De gesloten, geen commen- Krikke is des duivels, ies horen blijkbaar niet In het rijk van waanideeën bookbeelden dat justitie [Hans Krikke en Jan Müter nog vaker van zich laten Krikke: „We gaan proce- totdat we er bij neerval- 1n Müter: „We zullen niet voordat we onze goede terughebben." zich af van de christelij- iek en zochten hun heil en de WD en waren dus itiek opzicht 'verloren Ook het boek van >iedt geen enkele aanlei- )or zo'n complottheorie. jft echter een feit, een oor ergernis en frustratie, e geschiedenis kun je nu 1 niet wissen. lijk ging het niet alleen getalsmatige inbrengt tok om de invloed op de op het beleid van de gevormde partij. Het rige premierschap van _,ubbers heeft heel lang in val de beeldvorming M ;ehouden dat de katholie- idgroep nog wat te bete had in het CDA. Nu is het de Fries Heerma die de ■t bij het CDA. Weliswaar e Hoop Scheffer aan zijn maar diens uitstraling ieer aan de Elfstedentocht an een gezellig boeren café denken. Maar hoe iek was Lubbers eiS®n" [oe kwam hij over op he ntse moeke of de kroegtij' an Thorn? it die behoefte eigenlijk el, dat gemis aan de oude lieke nestwarmte? Of zijn klaagzangen echt me dan de persoonlijke frus- van een groepje steeJ? wordende, gefrustreerd en? Het boek van Zwart daarop geen antwoor zocht daar ook niet naa^ misschien ligt hier nog ee terrein braak voor een vo proefschrift. Van een socio bijvoorbeeld. Zwart: 'Gods wil in Neder .uita^uitdeVeeksHistori; boekerij van Kok in ISBN 9024277809. Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas ,a 500 fietsen tegen bodemprijzen Alle auto's ANWB-gekeurd huurkoop Sport 0HHHI Van onze verslaggever Oosterhout - Wim de Vos ont brak zondag in het Zwitserse Wetzikon, waar de veldrijders hun negende Superprestige- cross afwerkten. „Ik heb me ziek gemeld. Wat dat betreft, kwam het griepje van vorige week me goed van pas." Met een leugentje om bestwil liet je Oosterhouter zo de WK- generale lopen. Want voor alle duidelijk: De Vos niet ziek. Integendeel, zes igen voor het wereldkampioen in de Parijse voorstad Montreuil voelt hij de vorm met de dag groeien. „De kans is groot dat ik alsnog ga pieken op het WK. Daarom wil ik nu geen enkel risi co meer lopen. De omloop van Wetzikon kan enorm afmattend zijn. Het was niet voor niets dat Dieter Runkei zich er inhield." De Vos was contractueel ver plicht te rijden in Zwitserland. Het onnozele griepje van vorig week kwam daarom als geroepen. De Vos bleef 'ziek' thuis. De Oos terhouter laat de concurrentie graag in de waan dat hij met zijn gezondheid sukkelt. „Ik ga zondag als underdog van start in Montreuil, beter kan het niet." De nummer twee van het NK bleef echter niet thuis om de con currentie zand in de ogen strooi en. „Gezien de aard van het par cours in Montreuil vond ik Wet zikon geen ideale voorbereiding op het WK. Ik ben ervan over tuigd dat het een ontzettend snel kampioenschap gaat worden. Het is daarom zaak zondag met volle snelheid aan de start te staan. Die snelheid kun je veel beter op de weg opbouwen en dat heb ik de afgelopen dagen dan ook gedaan. Wetzikon paste niet in die voor bereiding. In plaats daarvan heb ik zondag een wegrit gereden in Breda. Daarnaast ligt Breda een stuk dichter bij huis dan Wetzi kon. Zo'n wedstrijd in Zwitser land kost veel tijd. Die heb ik nu veel beter kunnen benutten met trainen." De Vos voelde zich vorige week een stuk minder. Een opkomend griepje hield hem toen weg bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Pont-Chateau. „Ik heb er geluk kig geen koorts bijgehad en daar om was ik snel weer hersteld," aldus de Brabander. „Ik voel nu dat alles toch nog op tijd goed gaat komen. Na mijn twee SP- zeges in Pilzen en Gavere werd ik ziek en vanaf dat moment heb me volledig geconcentreerd op het Nederlands en wereldkampioen schap. Het NK kwam iets te vroeg, al was ik daar al dik tevre den met mijn progressie. Ik verl oor anderhalve minuut op Richard Groenendaal. Dat lijkt veel, maar in wezen had ik toen de aansluiting al weer bijna te pakken." Door Ad Pertijs Mallorca - Jeroen Blijlevens en Maarten den Bakker zijn de Nederlandse 'poolwinter' ontvlucht. Het TVM-duo is neergestreken op het Spaanse eiland Mallorca, waar ze gisteren al een eerste trainingsrit van 175 heuvelachtige kilometers wegtrapten, volgen Morgen zeven Rabo- ik-coureurs hun voorbeeld. „Blijlevens en I Den Bakker hebben groot gelijk," zegt teammanager Jan Raas. „Je kunt midden in de voorberei ding best wel eens vier dagen thuiszitten, maar wanneer het langer duurt, moet je een andere oplossing zoe ken." De ren ners van Raas strijken neer in het Italiaanse Florence. De rest van de ploeg volgt vrijdag. Jeroen Blijlevens, stramme benen van de Hollandse kou. foto de stem/johan van gurp Melbourne (dpa) - Bij de organisatie van de zondag afgesloten open Australische tenniskampioenschappen is een telefoontje binnengeko men waarin Monica Seles met de dood is bedreigd. Dat staat in de krant Herald Sun. De organisatoren verscherp ten daarop de bewaking van de voormalige Joegoslavi sche, maar vertelden haar niets over het telefoontje van een onbekende. Anders zou Seles haar aandacht moge lijk niet bij het tennis kun nen houden. Ze won het toer nooi, door een zege in de finale op de Duitse Anke Huber. De bedreiging is vol gens de krant bevestigd door toernooidirecteur Paul McNamee. Seles overleefde in 1993 een aanslag. Een gestoorde Duit ser, fan van Seles' concur rente Steffi Graf, stak haar tijdens een toernooi in Ham burg met een mes. Leeuwarden (anp) - Ladder zatte toeschouwers bij een eventuele Elfstedentocht krijgen in Leeuwarden een exclusieve uitslaapruimte. De GGD (Gemeenschappe lijke Gezondheidsdienst) wil In Leeuwarden een sporthal inrichten voor de opvang van de Elfsteden-f ans die te diep j" het glaasje hebben geke ken. Tijdens de laatste twee Elf stedentochten kwamen Waar benevelde en onder koelde toeschouwers in het ziekenhuis terecht. Het bestuur van de Vereniging De Friesche Elf Steden en de riGD vinden dat ongepast. De twee instanties hebben «spraken gemaakt om dron ken mensen één dag vóór en eén dag na de Elfstedentocht op te vangen in een sporthal, volgens GGD-functionaris iViehers hoeven dronken en onderkoelde mensen niet in een ziekenhuis te worden opgenomen. „In ziekenhui zen verstoren ze alleen maar oe rust van ernstig zieke Patiënten. Iemand In dron ken toestand kan ook in een «warmde ruimte herstel len." „In Nederland viel niet meer fatsoenlijk te trainen," meldt 'supersprinter' Blijlevens van uit Mallorca. „„Het regent hier alleen 's morgens een beetje. We stap pen dus wat later op de fiets, maar hier valt tenminste te trainen. Thuis wisten we niet hoe lang het zou duren eer we weer normaal konden fietsen. Ik had al bijna twee weken niets gedaan. Nog eens zo'n week zou funest geweest zijn. Maarten den Bakker dacht er net zo over. Hij wil op tijd klaar zijn voor de voorjaarsklassiekers en zijn ploegmaatje is vast van plan net als vorig jaar al in de voorberei dingswedstrijden zijn eerste slag slaan. „Want een snelle zege brengt rust in de tent." Zaterdag stapte het tweetal naar het reis bureau en de andere dag vlogen ze al naar Spanje. Blijlevens: „We blijven hier een week. Er waren nog meer TVM-renners die zin hadden in deze 'vlucht', maar zij moeten zich zondag al melden voor de Ster van Bessè- ges." Ploegleider Cees Priem juicht het privé-initatief (de 1000 gulden, die de trip kost, betalen de twee uit eigen zak) van zijn werkne mers toe, maar hij heeft niet - net als de Rabobank - overwogen om de hele ploeg naar het zuiden te evacueren. De 'klassieker-ploeg' reist vol gende week af naar Frankrijk en de ronderenners gaan over veer tien dagen een week eerder naar Mallorca, als voorbereiding op de populaire eiland-ronde. „De meeste jongens blijven vier weken aaneengesloten weg. Niet iedereen heeft zin om daar nog eens een extra periode aan vast te plakken," weet Priem. Blijlevens wilde niet nog eens twee weken wachten. „Ik merkte vandaag al dat ik aan die de Nederlandse kou stramme benen heb overgehouden. Daarom is het volgens mij beter om nu eerst een week duurwerk te doen in de heuvels en daarna thuis te trai nen voor we weer terug te vliegen naar Mallorca." Traditiegetrouw krijgt de winnende coach, in dit geval Barry Switzer (links) van de Dallas Cowboys, aan het einde van de Super Bowl een bak met ijskoude limonade in zijn nek. foto ap Door Tim Overdiek New York - De Dallas Cowboys profile ren zich graag als de eliteclub van de Verenigde Staten, of met nog meer pre tentie, als het nationale geweten van het American football. Op de dag dat Amerikanen zich laten mee slepen in de gekte rondom de Super Bowl en luidkeels prediken dat sport belangrijker is dan het leven, bleken de 'Cowboys' een betrouwbaar baken. In Tempe (Arizona) won Dallas zondag voor de derde maal in vier jaar de Super Bowl door Pittsburgh Steelers met 27-17 te verslaan. Big D is de bijnaam van de kapitaalkrachti ge Dallas Cowboys, geschatte waarde circa 240 miljoen dollar, en na de overwinning in de finale tussen de kampioenen van de Ame rican en National Football Conference staat de letter D met recht voor Dynastie. Inmid dels zijn vijf Super Bowls veroverd, een record dat wordt gedeeld met San Francisco 49-ers, en het ziet er naar uit dat de Texaan- se club de komende jaren een sportieve dic tatuur zal gaan uitoefeften. Geld vormt bij die hegemonie het middel tot onderdrukking, en in dat opzicht is Dallas Cowboys inderdaad een door en door Ame rikaanse onderneming. Eigenaar en oliem agnaat Jerry Jones regeert met straffe hand en duldt daarbij niemand die een mogelijke bedreiging voor zijn gigantische ego zou kunnen vormen. Om die reden kon hij het zich permitteren hoofdcoach Jimmie Johns on te ontslaan nadat deze in 1993 en '94 de Super Bowl had gewonnen. Zijn opvolger Barry Schwitzer had de moei lijke taak het succes vervolg te geven. Vorig jaar strandde hij in de Conference-finale tegen de latere Super Bowl-winnaar San Francisco, en dit seizoen kreeg hij vrachtla dingen vol kritiek van pers, collega's en zelfs zijn eigen spelers over zich heen. Maar Schwitzer doorstond die moeilijke periode en nam zondagavond in het Sun Devil Sta dium de Vinee Lombardy-trofee in ont vangst. Zijn spelers overlaadden hem dit maal met complimenten, maar in ieders achterhoofd blijft hangen dat Dallas Cow boys de Super Bowl hoofdzakelijk won dankzij het superieure team. Dat verdediger Larry Brown tot meest waardevolle speler van de wedstrijd werd uitgeroepen, een zeer prestigieuze titel (MVP) in de Amerikaanse sportwereld, zegt wellicht alles over de kracht van het collec tief. De aandacht ging op voorhand uit naar sterren als Deion Sanders, quarterback Troy Aikman en zijn mede-aanvallers Emmitt Smith en Michael Irvin, stuk voor stuk multimiljonairs van wie verwacht wordt dat zij de wedstrijd hoe dan ook domineren en dienen te beslissen. Zij deden hun werk, maar het was Brown die de Steelers de kans ontnam Dallas te verrassen. Hij onderschepte tot tweemaal toe een pass van quarterback ONeill en beroofde Pittsburgh daarmee van riante mogelijkheden om het heft in handen te nemen. Wat wellicht ook meespeelde in de benoeming van Brown tot MVP, was het persoonlijk leed dat hem afgelopen seizoen achtervolgde. Brown verloor zijn zoontje kort na diens geboorte, en niets leent zich in de Verenigde Staten beter voor nationale waardering dan het overwinnen van een tragedie middels sportieve triomf. De wedstrijd was ditmaal tot in de slotfase spannend, tot grote opluchting van de tele visiemaatschappij NBC die haar sponsors meer dan 100 miljoen Amerikaanse kijkers had beloofd. Want behalve het wereldkam pioenschap football is de Super Bowl inmiddels traditioneel uitgegroeid tot een titelstrijd commercials. En ook in dit schaduw-toernooi werd een record gevestigd. Per dertig seconde moest gemiddeld 1,2 miljoen dollar worden betaald. Breda - De RKC'ers Regilio Vrede en Ramon van Haaren hebben maandag een contract getekend bij Roda JC. Beiden zijn aan het einde van het sei zoen transfervrij, de overeen komst gaat in op 1 juli. Voor stopper Vrede (23) tekende voor drie jaar; linksachter Van Haaren (23) zelfs voor vier sei zoenen. Met de komst van beide spelers lijkt Roda JC zich te wapenen tegen een eventuele verkoop van centrum verdediger Johan de Koek en het afkeuren van links achter Mare Luijpers. Vrede, vorig jaar nog spelend voor Blauw-Wit in Amsterdam, en Van Haaren, sinds twee jaar spe ler van RKC, staan bekend als talentvolle spelers. Eigenlijk valt het moeilijk te rijmen. Het is snijdend koud, maar een Elfstedentocht zit er voorlopig niet in. En ondanks de Siberische omstandigheden wordt er vanavond 'gewoon' gevoetbald in Leeuwarden. In de Friese hoofdstad speelt van avond de plaatselijke voetbal- trots Cambuur tegen Ajax. De inzet is een plaats bij de laatste acht van het toernooi om de KNVB-beker. Afgelopen weekeinde nog werd het complete competitiepro gramma in het betaalde voetbal door de KNVB geschrapt. De ijzige temperaturen in combina tie met de harde wind zouden gevaar opleveren voor spelers en ook toeschouwers. Zeker voor Noord-Nederland zijn de voorspellingen voor komende avond nauwelijks beter dan voor het afgelopen weekein de. Maar de bal zal vanavond rollen in Leeuwarden. Dat is wel zeker. Jos Kuitert van Cambuur gistermiddag: „Zelf wilden we al dolgraag spelen. Bovendien is er vanochtend al om half negen gebeld door de KNVB. De mede deling was dat we alles in het werk moesten zetten om het duel te laten spelen. Blijkbaar zitten ze in Zeist nogal omhoog met het programma van Ajax." Vanochtend wordt het veld hele maal sneeuwvrij gemaakt. Het stadion is al een tijdje uitver kocht, er worden ondanks de kou dus 11.000 mensen verwacht. Chemie Halle hoopt dit jaar een oefenwedstrijd te kunnen spelen tegen PSV. De Duitse voetbalclub wil met dat duel stil staan bij de hotelbrand in 't Sil- veren Seepaerd aan het Stations plein in Eindhoven, 25 jaar gele den. Bij die ramp, op 28 september 1971, kwamen elf mensen om het leven, onder wie één voetballer, de 20-jarige Wolfgang Hof fmann. Twee spelers en de mas seur van Chemie Halle behoor den tot het twintigtal gewonden. De wedstrijd die de Duitsers daags na de ramp tegen PSV in het toernooi om de UEFA Cup moesten spelen, werd afgelast. De oorzaak van de brand is nooit achterhaald. Chemie Halle leidt tegenwoordig een nooddruftig bestaan in de vijfde klasse van het Duitse voet bal en is zo goed als bankroet. Aad de Mos wil terugkeren als trainer van Werder Bremen. De oefenmeester eist dat morgen voor een arbitragecommissie van de Duitse voetbalbond (DFB). Wordt zijn dringende wens door de club niet ingewilligd - waar vanuit mag worden gegaan - en bereiken de partijen geen akkoord over de afwikkeling van het contract, dan volgt maandag met dezelfde inzet de rechtszaak die De Mos heeft aangespannen tegen zijn ontslag. De eis van Aad de Mos, het recht op arbeid, heeft aan kracht gewonnen door een dubbele overwinning die hij behaalde in een rechtszaak tegen Der Spie gel. Het Duitse weekblad publiceer de op 18 december van het vorig jaar vermeende uitspraken van de oefenmeester, die onder meer zou hebben beweerd dat het met Werder Bremen 'nooit iets zou worden'. De Mos heeft die uitla tingen altijd ontkend. De club zag er niettemin de voornaamste reden in om de trainer aan de kant te schuiven. Gisteren plaatste Der Spiegel, op bevel van de rechtbank, echter de rectificatie waarin De Mos ruimte kreeg het indertijd gepu bliceerde verhaal te weerspre ken. Bovendien bepaalde de rechtbank gisterochtend dat Der Spiegel zich in de toekomst dient te onthouden van negatieve ver halen over De Mos, als de trainer daarin zelf niet sprekend wordt opgevoerd. „Ik heb de laatste dagen met spe lers gesproken die achter mijn terugkeer staan. Dus waarom zou ik niet verder kunnen gaan in Bremen. Mijn eis is simpel, ik wil mijn baan terug," aldus De Mos. DINSDAG 30 JANUARI 1996 DEEL B Zeist - Een groot deel van de afgelopen weekeinde afgelaste wed strijden betaald voetbal zal volgende week woensdag warden ingehaald. Alleen Willem II reageerde afwijzend op het verzoek van de KNVB om op woensdag 7 februari tegen NAC in te halen. De Tilburgse club speelt twee dagen later thuis tegen Vitesse en heeft daarom woensdag 28 februari als inhaaldatum voot de der by voorgesteld. Los Angeles - Earvin 'Magie' Johnson keert definitief terug in de Amerikaanse profcompetitie NBA. Maandag heeft hij een con tract getekend voor zijn vroegere club Los Angeles Lakers, waar van hij voor vijf procent eigenaar is. Met het contract zou een bedrag van vier miljoen gulden gemoeid zijn. Johnson stopte in 1991 abrupt toen bij een medische controle aan het licht kwam dat hij seropositief was. Een jaar later maakte de inmiddels 32-jarige mega-vedette wel nog deel uit van het gouden Dream Team van de Verenigde Staten tijdens het olympisch b«s- ketbaltoernooi. Sindsdien speelde hij louter demonstratiepartijen en was hij actief bij voorlichting over aids. Rotterdam - De blessure van Dennis de Nooijer valt erg mee. De spits van Sparta heeft maandag tijdens een uitgebreid medisch onderzoek een MRI-scan laten maken in het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam. Daaruit bleek een verrekking van het kapsel en de mediale knieband. De door het Celtic van Pierre van Hooijdonk begeerde aanvaller, die vorige week woensdag in het bekerduel met AZ geblesseerd raakte, werkt op Spangen aan zijn revalidatie. De verwachting is dat hij op korte termijn weer inzetbaar zal zijn. „Wanneer hij zijn rentree maakt, is moeilijk te zeggen, maar zondag tegen FC Utrecht speelt hij zeker nog niet," aldus technisch-directeur Thijs Libregts. Rotterdam - Judoka Angelique Seriese ziet af van deelname aan het internationale toernooi in Parijs (9-11 februari). De Europees en wereldkampioene in de categorie boven 72 kilogram heeft een lichte knieblessure. Met het oog op de Olympische Spelen, waarvoor ze inmiddels officieel is geaccrediteerd, wil Seriese geen enkel risico lopen. De Zevenbergse doet eind februari wel mee aan het toernooi in Mün- chen. Beide evenementen vallen in de A-categorie, waartoe alleen sterk bezette toernooien behoren. De voorlopige selectie voor het toernooi in Parijs bestaat uit: Veronique Akkermans (- 52 kg), Jessica Gal (- 56 kg), Jenny Gal (- 61 kg), Claudia Zwiers (-66 kg), Karin Kienhuis (- 72 kg), Monique van der Lee (+72 kg), Patrick van Loon (-71 kg), Patrick Klas (- 78 kg), Maarten Arens en Roy Poels of Alex Smeets (-86 kg), Rogier Smulders (-95 kg), Dennis van der Geest en Danny Ebbers 95 kg). Praag - Tennisser Karei Novacek heeft in zijn woonplaats Praag ontkend drugs gebruikt te hebben. „Ik kan alleen zeggen dat Mats Wilander en ik absoluut onschuldig zijn," verklaarde de Tsjech. „De zaak is in handen van advocaten, verder wil ik geen com mentaar geven." Volgens de Engelse krant News of the World zouden Wilander en Novacek vorig jaar bij de open Franse titelstrijd zijn betrapt op het gebruik van cocaïne. De advocaat van het tweetal, de Amerikaan Samuel Abady, heeft verklaard dat de urinemonsters zijn gecontroleerd in een labora torium in Parijs en dat het rapport vol met fouten zit. Venlo - De leiding van eerste divisionist VW heeft assistent-trai ner Eelco Schattorie aangesteld als hoofdtrainer ad interim. De pas 24-jarige Roermondenaar, reeds drie jaar werkzaam in de Koel, volgt de onlangs naar Japan vertrokken Jan Versleijen op en is daarmee veruit de jongste hoofdtrainer in het Nederlandse betaalde voetbal. Bangkok, wereldtitelgevecht ban- tamgewicht WBA-versie: Konadu (Gha) wint na een knock out in de tweede ronde van Veraphol (Tha/titel verdediger) Wormer, oefenwedstrijd GROEN GEEL - NEDERLAND 12-17 (9-6). Doelpunten Neder land: Mulders 6, Meienhoven 5, Daniël Huizebosch 2, Jiska Brandt, Vlietstra, Wip en Simons 1. Scheidsrechter: Hegi. Toeschou wers: 300. Weis6ensee. Ronde van Oostenrijk, eerste dag: 1. Borst (Hoogmade) 40 km in 1.05.53, 2. De Vries (Heeren veen), 3. Takken (Amsterdam), 4. Kramer (Ouéeschoot) 0.18, 5. Henk van Benthem (Ens). Lotto 4: eerste prijs: geen winnaar; tweede priis: 2 winnaars, f. 50.000,00; derde prijs: 28 win naars, f. 1000,00; vierde prijs: 160 winnaars, f. 250,00; vijfde prijs: 1998 winnaars, f. 25,00; zesde prijs: 3912 winnaars, f. 10,00; zevende prijs: 42.927 winnaars, f. 5,00. Cijferspel, vaste prijzen: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 7 winnaars; 4 cijfers goed: 29 win naars; 3 cijfers goed: 246 win naars; 2 cijfers goed: 2487 win naars. (VSt) 4465, 4. Becker (Dui) 4297, 5. Chang (VSt) 3502, 6. Kafelnikov (Rus) 2709, 7. Enqvist (Zwe) 2519, 8. Courier (VSt) 2400, 9. Ferreira (ZAf) 2144, 10. Ivanisevic (Kro) 2027, 11. Krajicek 1678, 20. Siev merink 1209, 23. Haarhuis 1102, 46. Schalken 798, 71. Eltingh 849, 163. Winnink 249. Dubbel: 1. Woodbridge (Aus)/Woodforde (Aus) 3788, 3. Haarhuis/Eltingh (Ned) 3474. Vrouwen: 1. Graf/Seles (Dui/VSt) 337,07, 2. Martinez (Spa) 246,34, 8. Sanchez (Spa) 210,87, 4. Magdale- na Maleeva (Bul) 159,53, 5. Huber (Dui) 156,05, 6. Date (Jap) 153,26, 7. Sabatini (Arg) 142,83, 8. Majoli (Kro) 139,26, 9. Mary Joe Fernan dez (VSt) 122,43, 10. Rubin (VSt) 114,29, 11. Schultz 106,06, 30. Boogert 42,18, 53. Oremans 28,95, 94. Kamstra 16,25, 97. Rottier 15,82. Dubbel: 1. Sanchez 470,12, 2. Gigi Fernandez (VSt) 411,49, 3. Novot- na (Tsj) 403,12, 9. Bollegraf 220,55, 11. Schultz 205,48. Engeland, vierde ronde FA Cup: Queens Park Rangers - Chelsea 1- 2 (0-2). Bijzonderheid: Allen (QPR) mist strafschop. Sjanghai. Mannen, 500.000 gulden Mannen, eerste ronde: Petchey (GBr) - Campbell (VSt/7) 6-4 6-4, Arazi (Mar) - Paes (Ind) 6-4 7-6, Pescariu (Roe) - Ogrorodov (Oez)/3) 6-7 6-2 6-2, Tebbutt (Aus/4) - Nainkln (ZAf) 6-4 6-2, Henman (GBr/2) - Fleurlan (Fraj 6-7 6-2 7-5, Grabb (VSt) - Ding (Chi) 6-2 6-3. Zagreb. Mannen, <00.000 gulden Eerste ronde: Sanchez (Spa/7) - Marques (Por) 6-3 6-4, De Wulf (Bel) - Mantilla (Spa) 6-3 6-3, Car- bonell (Spa) - Vitoux (Fra) 6-7 6-2 6-3, Pioline (Fra) - Hlasek (Zwi) 6- 2 5-7 6-3, Goellner (Dui) - Goos- sens (Bel) 6-1 6-2, Raoux (Fra) - Boetsch (Fra/2) 6-3 7-6. WERELDRANGLIJSTEN Mannen: 1. Agassi (VSt) 4495, 2. Muster (Oos) 4474, 3. Sampras Miami. Internationale regatta in olympische klasse. Europe: 1. Armstrong (NZe) 77, 2. Jensen (Den) 85, 3. Mohberg (Can) 93, 18. Matthijsse 172. Finn: 1. Presti (Fra) 59, 2. Loeff (Zwe) 68, 3. Clarke (Can) 70, 23. Heiner 222. Laser: 1. Warkalla (Dui) IS, 2. Ainsley (GBr) 21, 3. Tanscheidt (Bra) 25, 11. Kats 55. Soling: 1. Johannessen/Paul/Stok- kelland (Noo) 43, 2. Holmberg/Alm/Barne (Zwe) 46, 3. Westergaard/Andersen/Moller (Den) 48, 10. Potma/Hettingn/Pbt- ma 76. Star: 1. Reynolds/Haenel (VSt), 2. Beashel/Giles (Aus), 3. Brun/Lilje- dahl (VSt). Tornado: 1. Hagara/Schneeberger (Oos) 46, 2. Thorens/Wohnlieh (Zwi) 55, 3. Leon/Ballester (Spa) 63, 11. Van Teylingen/Dercksen 109. Mistral, mannen: 1. Marciel (Spa), 2. Galvan (Arg), 3. Philp (Pij). Vrouwen: 1. Benedict (VSt), 2. Horgen (Noo), 3. Alie (Can). 470, mannen: 1. Iwtldi/lvaldi (Spa), 2. Bengtssoo/Nystrom (Zwe), 3. Sturman/Little (VSt). Vrouwen: 1. Stookey/VaS Voorhts (VSt), 2. Swanson/Probst (VSt), 3. Zabell/Via Dufresne (Spa).

de Stem | 1996 | | pagina 9