Sport Hans van de Griendt superieur Springruiter Ilyo de Loos in vorm mum.*)**- TOEGIFT OP MAANDAG Ui toespraken. Braakmancross in Hoek brengt optimale spanning in Crosscup SAR comfortabel op kop na winst op De Sprint DE STEM ZEELAND Kwestie van PR Beerenburg is klaar Vorst hindert roeiers Nieuwe bijnaam Girardelli gaat ver Haarlak Bisschop Muskens praat over sluiten kerken Blijlevens vlucht voor 'poolwinter' Presentatie van IRT-rapport uitgebreid op tv GAK gaat 4000 banen schrappen Jacco de Wee en Lokerse goed op dreef Levrier derde Kroatië dreigt Wet geweld Meer banen weg 1)jj De Schelde MAANDAG 29 JANUARI 1996 Door Fred Rabout Hoek - Hans van de Griendt maakte in de 21e uitgave van de Braakman cross de favorietenrol vol ledig waar. Even leek het nog mis te gaan, want kort voor de start kwam dè nationale kampioen op de 3000 meter steeple, Simon Vroemen van Ciko'66, zich nog aan de inschrijvingsta fel melden. Op papier leek het dus op het hardbevro- ren parcours in een winters decor nogeen spannend duel te gaan worden. Van de Griendt hield blijkbaar niet van die spanning want hal verwege, na drie van de zes af te leggen ronden van 1750 meter, liet hij Vroemen gewoon ter plaatse. Hij kon het zich zelfs permitteren om in de laatste hon derden meters een gesprek aan te knopen met veteraan Jo van Kle ven, die hij voor de tweede keer dubbelde. Een superieure Hans van de Griendt dus die ver boven de rest uitstak inclusief Vroemen. Die Vroemen, vriend van Anjolie Wisse, kon als excuus aanroepen dat hij lange tijd met een voet blessure was 'uitgeschakeld en het eigenlijk zijn eerste optreden weer was na die blessure, waar door zijn winterseizoen verloren is gegaan. Hoe knap ook de zege van Hans van de Griendt, de belangen lagen deze middag ergens'anders en wel om de pun ten voor de Zeeuwse crosscup waarvoor dit de voorlaatste wed strijd was. Titel Beslissingen vielen er al. Anjolie Wisse won van Karin Bastian en is de nieuwe Zeeuwse crosskam pioene bij de vrouwen-senioren. Pascal' Meerman liep in De Braakman naar een tweede opeenvolgende titel bij de man nen korte cross. Onzekerheden bleven er en zeker bij de mannen- senioren en veteranen 1. Hans van de Griendt heeft geen enkele interesse voor de Zeeuwse crosscup en voor hem was het pas zijn eerste optreden. Bij de senioren verkoos klasse mentsaanvoerder Miquel van Tongeren de zwemloop in Vliss- ingen boven de Braakmancross en dat kan hem op 10 februari wel eens zuur opbreken tijdens de slotwedstrijd in Den Inkel. Zijn grootste belager Edwin de Leeuw moest dan wel de volle Van de Griendt op kop tijdens de Braakmancross. Hij zou even later zijn achtervolger Vroemen van zich afschudden. FOTO CAMILE SCHELSTRATE puntenbuit aan Hans van de Griendt laten en zag ook nog een weer verbluffend sterk lopende Peter Louwerse voor zich eindi gen, maar de derde plaats heeft hem voldoende punten opgele verd om exact op gelijke hoogte met Miquel van Tongeren te komen. Het gaat dus straks tus sen Van Tongeren en De Leeuw. Wie van dit duo in Den Inkel als eerste eindigt wordt Zeeuws crosskampioen. Verliezers Grote verliezers van De Braak man waren Theo Rabout en Jan de Bart. Rabout, die uitstekende uitzichten had op de derde podi umplaats, zakte door het ijs. Hij was er wel nog bij toen zich in de eerste kilometer vier man (naast hem waren dat Van de Griendt, Vroemen en de Leeuw) losmaak ten, maar blokkeerde vervolgens helemaal. Hij werd nog voorbij gelopen door Louwerse en Guil- jam zodat het tussen hem en Lou werse tijdens de slotwedstrijd nog een aardig robbertje knok ken wordt met de derde podium plaats als inzet. Jan de Bart had zijn dag eveneens niet in De Braakman. Vijftien jaar terug kwam de AV'56-atleet er winnen. Nu kon hij zich nooit met de besten meten. Met een negende plaats is het podium voor hem niet meer haalbaar. Wie wel stand hield was Erik Goos- sen. Hij hield er een knappe zevende plaats in dit gezelschap aan over. John O verweel greep bij de man nen-veteranen 1 zijn laatste kans. De kalende Middelburger liep een goed opgebouwde race en zag een totaal in een off-day verke rende Wim Besuijen pas als vier de eindigen. Jo van Waesberghe liep via een ijzersterke tweede wedstrijdhelft onopgemerkt naar een keurige tweede plaats. In deze categorie dus eveneens pas de beslissing over veertien dagen met Overweel en Besuijen als hoofdrolspelers. Stroef Dat hoeft niet meer voor Anjolie Wisse. Ze kwam door omstandig heden wat stroef op gang. Rege rend Kampioene Karin Bastian pakte de volle buit in de eerste twee crossen. Wisse knokte zich terug. Begon met winnen in Domburg en bleef winnen ook in De Braakman, waar het een schitterend duel-was tussen haar en Bastian, waarvan laatstge noemde duidelijk ging om te win nen. Ze bleven lange tijd keurig bijeen, ook toen de beiden ten val kwamen (Wisse dook over de gevallen Bastian). Wisse wachtte na die val sportief haar concur rente op om even verder dan toch de beslissende tik uit te delen en haar eerste Zeeuwse titel-bij de vrouwen te pakken. Winnen en verliezen gebeurde allemaal in de hardbevroren Braakman, waar Scheldesport de organisatie had en waar de weer goden ook deze keer hun mede werking weigerden, al hadden de atleten daar weinig problemen mee. UITSLAGEN Meisjes-pupillen C 1100 meter: 1. Lotte de Kam (Dynamo) 4.48, 2. Kim van Nijnatten (Atletica) 4.51. Meisjes-pupillen B 1100 meter: 1. Marianne van der Heijden (Dynamo) 4.38, 2. Cathy de Vries (Wielingen) 4.39, 3. Marlon Dek (AV'56) 4.46. Meisjes-pupillen Al 1100 meter: 1. Tara Wouterse (RKHAV) 4.13, 2. Kayleigh de Block (Wielingen) 4.14, 3. Renske Doedee (RKHAV) 4.35. Meisjes-pupillen A2 1100 meter: 1. Ruth de Kraker (Sporting Walche ren) 4.05, 2. Astrid den Herder (AV'56) 4.16, 3. Cecilia Jangbahad- oer (Atletica) 4.20. D-meisjes 1500 meter: 1. Dorien Dek (AV'56) 5.09, 2. Linda Wouterse (RKHAV) 5.11, 3. Linda Gruber (Atletica) 5.30. C-meisjes C 2200 meter: 1. Sandra de Block (RKHAV) 7.50, 2. Veerle Ver- maire (Dynamo) 8.04, 3. Rachida Moerman (Wielingen) 8.08. B-meisjes 2200 meter: 1. Maaike van Dijk (Sporting Walcheren) 7.47, 2. Elcke Boogaarts (Atletica) 8.25, 3. Vivian Kabboord (Sporting Walche ren) 8.37. Vrouwen 2200 meter: 1. Linda Schuilwerve (Atletica) 8.29, 2. Tanja Gerards 9.00, 5. Marielle Huisman (beiden Delta Sport) 9.38. Vrouwen 5250 meter: 1. Anjolie Wis se (AV'56) 20.08, 2. Karin Bastian (Sporting Walcheren) 20.15, 3. Petra Rasenberg (Scheldesport) 22.46. Vrouwen-veteranen 5250 meter: 1. Nellie van Horssen (Dynamo) 22.10, 2. Elly Westerweele (Atletica) 22.30, 3. Mientje de Jonge (Dynamo) 23.12. Jongens-pupillen C 1100 meter: 1. Thomas Wouterse (RKHAV) 4.44, 2. Joran de Block (Wielingen) 5.18, 3. Ivo Brouwers (Atletica) 5.18. Jongens-pupillen B 1100 meter: 1. Wouter Jansen 4.23, 2. Andres Vla ming (beiden Atletica) 4.34, 3. Yan- nick Boidin (RKHAV) 4.50. Jongens-pupillen Al 1100 meter: 1. Jack Luteijn (Wielingen) 4.14, 2. Wesley Krakeel (Delta Sport) 4.25, 3. Guy de Wilde (RKHAV) 4.30. Jongens-pupillen A2 1100 meter: 1. Eric Wijnacker (Atletica) 4.09, 2. Richard Reijnhout (AV'56) 4.11, 3. Dennis Verburg (Atletica) 4.12. D-jongens 2200 meter: 1. Wouter Verdunnen (RKHAV) 7.56, 2. Tho mas Marinissen (Dynamo) 8.00, 3. Marco Weijland (Atletica) 8.07. C-jongens 3300 meter: 1. Roeland Landegent (Delta Sport) 11.12, 2. Sebanstian Vonck 11.36, 3. Eimert- Jan Goossens '(beiden RKHAV) 11.43. B-jongens 4500 meter: 1. Peter van de Pol 14.33, 2. Joost de Klerk 15.00, 3. Frank Vermeulen (allen AV'56) 15.14. A-jongens 7000 meter: 1. Gert-Jan Wondergem 26.34, 2. Ab Flipse (bei den Dynamo) 27.37. Mannén 4500 meter: 1. Pascal Meer man (Atletica) 13.30, 2. Patrickde Boevere (Scheldesport) 13.40, 3. Matthieu Warrens (Sprint) ,13.41, 4. Johan van Leeuwe (Wielingen) 13.47, 5. Ben Verbeem (AV'56) 14.42. Mannen 10.500 meter: 1. Hans van de Griendt (Atletica) 34.53, 2. Simon Vroemen (Ciko'66) 35.21, 3. Peter Louwerse (Sporting Walcheren) 36.01, 4. Edwin de Leeuw 36.14, 5. Jan Guiljam (beiden AV'56) 36.28, 6. Theo Rabout (Atletica) 37.00, 7. Erik Goossen (Scheldesport) 37.04, 8. Henk-Jan Joosse (Dynamo) 37.11, 9. Jan de Bart (AV'56) 37.20, 10. Peter Ramsteijn (Sporting Walcheren) 37.58, 11. Cor Koekkoek (Schelde sport) 38.27, 12. Ron Dellebeke (Atletica) 38.31, 13. Rik Steenaard 38.38,14. Manfred Meulmeester (bei den Dynamo) 39.36, 15. Caro Dehul- sters (RKHAV) 40.53. Veteranen 1 10.500 meter: 1. John Overweel (Dynamo) 37.56, 2. Jo van Waesberghe (RKHAV) 38.49, 3. Marius Dek (AV'56) 39.02, 4. Wim Besuijen 39.30, 5. Pieter van Horssen (beiden Dynamo) 39.40. Veteranen 2 7000 meter: 1. Kees Marcusse 28.04, 2. Hugo Poortvliet 29.29, 3. Hans Pluylaar (allen Dyna mo) 30.23. Veteranen 3 7000 meter: 1. Hans Bostelaar (Dynamo) 30.13. Van onze tafeltennismedewerker Kloosterzande - Na twee wedstrijden blijft SAR/De Kom buis comfortabel aan de leiding in de derde divisie tafelten nis. De formatie uit Kloosterzande rekende zaterdag in Brielle gedecideerd af met De Sprint: 7-3. maar toen het er op aan kwam pakte 't Hooft toch de winst. Opnieuw verkleinde De Sprint de achterstand toen een flinke hoeveelheid pech 'het succes voor Johan 't Hooft in de weg stond. Via tweemaal 22-20 toonde Blok zich in een span nend duel de sterkste. Het was de laatste stuiptrekking voor de thuisploeg. Pascal Neve hoefde tegen De Kregt zelden tot het uiterste te gaan om voor de winnende treffer te zorgen. In de slotpar- tij zorgde Wim 't Hooft voor de 7-3 eindstand. Het harde back hand contraspel van Ykema speelde 't Hooft regelrecht in de kaart. Met 21-7 en 21-10 bewees 't Hooft deze speelwijze aanzienlijk beter onder de knie te hebben. De concurrenten Sibbe en Spaarne kwamen zaterdag niet in actie. Ook de meisjesploeg van SAR blijft winnen in de A-klasse. In Schiedam klopte de ploeg thuisclub De Korenbeurs met 7-3. TAFELTENNIS LANDELIJK In een lastige uitwedstrijd ondervond SAR/De Kombuis in elk geval aanzienlijk meer tegenstand dan een week eer der tegen Cosmos/TTW. De thuisclub had met Ykema en Blok twee sterke spelers.met een groot vertrouwen in eigen kunnen. Van enige vorm van onderschatting kon voor de Kloosterse bezoekers dan ook geen sprake zijn. Pascal Neve opende voor SAR/De Kombuis het duel. De Kloosterse kop man speelde zaterdag gecon centreerd en scherp en hield zo Ykema de gehele partij op ach terstand. Via 21-17 en 21-19 kwam SAR/Dé Kombuis dus op 1-0. De gelijkmaker volgde al direct, toen Wim 't Hooft te veel problemen kende met het snelle korte noppenspel van Blok. Met 21-19 in de beslis sende game werd 't Hooft afge troefd en kregen de Zeeuws- Vlamingen de eerste tegen treffer in het seizoen te verwer ken. Onder de indruk raakte de Kloosterse ploeg hier echter niet van. Johan 't Hooft zorgde eenvoudig voor 2-1 ten koste van de zwakke De Kregt. Na Kloosterse winst in een ijzer- sterk gespeeld dubbelspel ver grootte Pascal Neve de marge naar 4-1 door Blok in twee games te kloppen. De beslissing leek gevallen, maar toch wilde De Sprint niet capituleren.Ykema slaagde er in het spel van Johan 't Hooft zodanig te ontregelen dat deze zelden goed in de partij kon komen: 4-2. In de daaropvol gende partij klungelde Wim 't Hooft te veel tegen De Kregt, UITSLAGEN Vrouwen tweede divisie: Zand- DOV 6-4 Pecos-Docos 7-3. Derde divisie: De Toekomst-Uni cum 2-8 Korenbeurs-ATC 3-7. Vierde divisie: Belcrum 2-DNW 8- 2 ATV-QutilityAlZ 2 10-0 Tana- ka-Vice Versa 2-8. Mannen tweede divisie: Heemste de-Blue Star 5-5 FVT 2-OKI 8-2 Zand-Cosmos 2 4-6. Derde divisie: De Sprint-SAR/De Kombuis 3-7 Hotak 2-Cosmos 3 7- 3. Vierde divisie: Kubo Smash- Wibats 7-3 FVT 4-Qutility/MZ 6-4 Shót'65-Zand 2 5-5. Meisjes A: Korenbeurs-SAR 3-7 B: Nieuwenhagen-Qutility/MZ 5-5 C: Luto-Arnemuiden 5-5 jongens B: Nileta-Zand 7-3 C: Vrienden schaar 2-Reynaert 9-1 Zand 2- Vice Versa 2 6-4 Westerzicht-Dor- drecht 4-6. Van onze paardesportmedewerker Axel - „Het waren wel mooie parcoursen, maar zeker geen gemakkelijke. Vooral voor de jonge paarden waren de lijnen in de barrage lastig. In het M- en Z-parcours, waar de paar den beter in de hand staan, ging het dus wel," aldus Ilyo de Loos, de 23-jarige spring ruiter uit Hulst. PAARDESPORT Hoewel hij geen concurrentie had in het klassieke parcours van de ZZ-klasse, reed hij met Factice en uitkomend voor de Axelse Oranjeruiters, een parcours uit het boekje in de snelle tijd van 58,80. In. het tweede parcours, een vastgestelde tijd, ging hij eveneens voor het volle pond met 18 punten in 48,14. De Loos plaatste zijn paard Nadir in de M-klasse in het klassieke par cours in de barrage. Hij forceerde niets, trok daarin een balk naar de bodem en reed in een tijd van 32,24. Christiaan van de Plassche met Evident van Zuid-Beveland pakte in deze rubriek twee keer de hoofdprijs. In het klassieke parcours en in de vastgestelde tijd. Ilyo de Loos met Nadir pak te in het tweede parcours zilver. In de L-klasse klassiek 'werd zwaar geknokt. Niet minder dan negen van de achttien deelnemers reden zich in de barrage en had den totaal geen moeite met het parcours van ontwerper Huibert Knook uit Fijnaart. De barrage eiste wel zijn tol met de moéilijke en scherpe wendingen. Slechs één deelnemer hield de lei schoon. Dat was landbouwkundig ingeni eur uit Bassevelde Stefaan de Smet met Nimrod in 40,48. Bij de pony's in de M-klasse klas siek reden 'de twee deelnemers zich keurig in de barrage. Caro- lein van de Plassche met DM Ambassador uit Yerseke kaapte het oranjelint weg voor de neus van Colinda Cornelissens met Au Springruiter Ilyo de Loos pakte met Nadir bij de M-paarden een Revoir uit Zaamslag. In het twee de parcours was de uitslag pre cies hetzelfde.Een goede derde wedstrijd van de springcompeti- tie Indoor Vlaanderen in manege Magrette. De landelijke rijver- eniging en ponyclub Graeve Jan tekende voor de organisatie. De laatste wedstrijd, de finale, wordt zaterdag 2 maart gehou den. UITSLAGEN KLASSIEK ZZ-paaren: 1. Ilyo de Loos met Fac tice (Oranjeruiters). Z-paarden: 1. Sandy den Exter met Golan (Kortgene), 2. Sandy den Exter met Gentleman. M-paarden: 1. Christiaan van de Plassche met Evident (Zuid-Beve land), 2. Ellen Briquet met Queen (Hulst), 3. Albert Vermue met Good bye (Weelruiters). L-paarden: 1. Stefaan de Smet met Nimrod, 2. Bart Keisse met Isba, 3'. Bart Keisse met Navaronne (beiden St.-Agatha). B-paarden: 1. Frederick met Orinka (St.-Agatha), 2. Martijn Cerpentier met Iduna, 3. Marion Tollenaar met Imagination (beiden Oranjeruiters). ZZ-pony's: 1. Christiaan van dp Plassche met Quary Hill. Z-pony's categorie D: '1. Chantal Frumeau met Beauty C (Klepper- tjes). Categorie C: 1. Esther de Vetter met Donja (Hulst). M-pony's categorie D: 1. Carolein van de Plassche met Ambassador (Zuid-Beveland), 2. Colinda Corne lissens met Au Revoir (Hulst). L-pony's categorie D: 1 Kim de Loos met Marcel van Graaf Janshof (Klep- pertjes), 2. Femke de Buck met Samanta (Hulst), 3. Colinda Corne lissens met Shipton. Categorie C: 1. Femke de Buck met Ilyo B. B-pony's categorie E: 1. Marloes Saaman met Jessica (Vroonruiters)' Categorie D: 1. Esther de Vetter met Mr. Rum (Hulst), 2. Monique de Jon ge met Bonita, 3. Marijke Thomaes met Ambert (beiden Kleppertjes). Categorie B/C: 1. Simone van Wezel met Roxanne (Kleppertjes). VASTGESTELDE TIJD ZZ-paarden: 1. 'Ilyo de Loos met Factice. M-paarden: 1. Christiaan van de Plassche met Evident, 2. Ilyo de Loos met Nadir, 3. Albert Vermue met eindredactie: Chris van Nijnatten bijdrage: Willy van Leeuwen DAT was vrijdag een vreemde gewaarwording voor Massimo Bonini (36). Hij kwam het hotelzaaltje binnen waar de vijf bondcoaches van de WK- kwalif icatiegroep 7 een verhaal over het speelschema zouden afsteken en trok zijn stropdas uit. Hij keek om zich heen. Daar zat onmiskenbaar een oud-speler, een vedette nog. Naast hem zat de Belg Pol van Himst, daarnaast de Nederlan der Guus Hiddink, daar weer naast Bobby Gould van Wales en helemaal aan het andere eind van de tafel de obstinate Turk Fatih Terim. De Turkse delegatie had de hele dag obstructie gepleegd in het overleg over de speeldata. Toen zij hun'zin hadden, was het overleg afgelopen. Bonini had het kalm aange hoord. Hij was er namens San Marino, het sogfestivalstaatje in Italië. En wat hadden zij nou te wensen gehad? Ze wilden geen twee interlands binnen vijf dagen afwerken, de café voetballers van San Marino. Meer niet. Toch was het gek. Bonini pres teerde als voetballer veel meer dan zijn collega's achter de confqrentietafel in Amsterdam. Tussen grote namen als Cabri- ni, Scirea en Platini boekte hij successen met Juventus. In 1985 nog won hij in Brussel de Europacup voor landskam pioenen. Een beker besmeurd met het bloed van 39 overleden Italianen, maar toch, het statis tische feit telt. Nu is hij bondscoach van San Marino. „Pas sinds vijftien dagen," zei hij vrijdag. Veel stelt hij er zich niet van voor. „Wij spelen voor de publiciteit. We willen San Marino promoten." Hij heeft er geen dagtaak aan, uiteraard. „Nee,-ik'heb een bedrijf in public relations." Het moet toch wennen zijn; boerenkoolvoetballers trainen en je mond houden als minder gelauwerden een schema in elkaar steken. „Mwah,. gaat wel. Het is de publiciteit van straks die telt." Hij kamde zijn haar, blikte in de camera's en hield verder zijn mond. Ooit speler van la vecchia signora (de oude dame) en nu achter aan sluiten in de rij. (CvN) EEN GERENOMMEERDE distilleerderij is al helemaal klaar voor de Elfstedentocht. Het bedrijf uit Leeuwarden heeft een Beerenburg-etiket laten drukken met het opschrift Elfstedentocht 1996. De eerste serie flessen met het speciale etiket is nog niet bestemd voor de verkoop. Slij terijen kunnen door middel van een bestelformulier in het bezit van de fles komen. DE HEVIGE vorst in Neder land doorkruist de voorberei ding van de roeiers op de Olympische Spelen. De olym pische kernploeg, die vorige week terugkwam van een trai ningskamp in Sevilla, houdt zich deze dagen alleen bezig met droogroeien op de ergome ter en krachttraining. Hoewel het missen van een of twee weken boottraining vol gens bondscoach René Mijn- ders niet dramatisch is, vindt hij een maand tot het volgende trainingskamp, dat weer in Sevilla zal zijn, tè lang om alleen met landtrainingen door te brengen. HET Zuidafrikaanse voetba lelftal moet een nieuwe bij naam krijgen. Het grootste dagblad van Zuid-Afrika, De Ster van Johannesburg, heeft hiertoe een verkiezing uitge schreven. De bedenker van de origineelste naam wordt beloond met ruim vijfhonderd gulden. Het Zuidafrikaanse' team wordt door de fans en de media Bafana, Bafana genoemd, wat in de Zulu-taal de jonkies bete kent. De blanke Zuidafrikanen en de officials van de voetbal bond in Zuid-Afrika (SAFA) hebben op een nieuwe naam voor het team aangedrongen. De huidige naam zou neerbui gend klinken. MARC Girardelli wil in het Himalaya-gebergte afdalen op de ski's. De Oostenrijker met Luxemburgse nationaliteit wil zijn poging wagen in mei. Hij heeft de 8021 meter Shisha Pangma als doel zen. Hij wil de piek tot 5700 meter beklimmen en daarna afdalen. De vijfvoudige winnaar van de wereldbeker heeft dat zondag in Milaan bekendgemaakt. Girardelli wil onmiddellijk na de laatste WB-race in Lille- hammer afreizen naar Nepal. De expeditie bestaat uit acht tien man. De speelsters van volleybalver eniging Spivo, die afgelopen zaterdag in de derde divisie van de landelijke volleybal competitie in sporthal den Dul- laert in Hulst moesten aantre den tegen Morres 2, zagen er in het veld keurig uit. Voor de wedstrijd hadden ze namelijk de lucht in de kleed kamer behoorlijk vervuild door het veelvuldig spuiten van haarlak op de weelderige haar dossen. Onder het motto 'als je haar maar goed zit gingen ze aan de slag', maar het mocht niet baten. Morres 2, het team van coach Joost Gommers, won (zonder haarlak overigens) overtuigend met 3-0 en pakte zijn eerste zege van het seizoen. Wellicht dat de haarlak bij de vrouwen van Spivo ook de spieren wat te stijf bad gemaakt. (WvL) Hulst - Bisschop Muskens va Breda heeft gisteren met c Zeeuws-Vlaamse burgemeester I gesproken over de toekomst vai se gezichtsbepalende kerkgebou wen in Zeeuws-Vlaanderen. Vol gens het Kaski-rapport zouder onder andere in Oost-Zeeuws- Vlaanderen vijf van de veertiei kerken moeten verdwijnen. ZIE ZEELAND - C1 Mallorca - Jeroen Blijlevens en Maarten den Bakker uit de wie lerploeg van Cees Priem zijn de Nederlandse 'poolwinter' ont vlucht en op eigen kosten neerge streken op het aanzienlijk war mere Mallorca. Deze week ver trekt ook de volledige ploeg van Jan Raas naar zonniger oorden om zich daar voor te bereiden op het nieuwe wielerseizoen, dat zondag al start met de Ster van Bessèges. ZIE SPORT-B1 Den Haag - De televisie pakt donderdag flink uit bij de presen tatie van het eindrapport van de parlementaire enquête opspo ringsmethoden. De NOS brengt 's middags (Nederland 2 van 13.00 tot 16.00 uur) de presentatie van het rapport van de Commissie Van Traa live in beeld. In dat programma ook een terugblik op de openbare verhoren en de eer ste politieke reacties op het rap- port. 's Avonds is op Nederland 3 een avondvullend programma te zien met als titel Misdaad in Nederland. Met uitzondering van het Journaal en het Sportjour- I naai verva)len daardoor alle andere programma's op die zen der. Amsterdam - Bij het Gemeen schappelijk Administratie Kan toor (GAK) vervallen 4.000 banen. Het GAK, verantwoorde lijk voor de uitvoering van onder meer de ziekte- en werkloos heidswet, hoopt de afslanking zonder gedwongen ontslagen op te kunnen vangen. De 14.000 werknemers werden gisteren geïnformeerd over de nieuwe I koers die het GAK gaat varen. "ZIE BINNENLAND-A4 SchaatSverslag in Sport International: „De burgemeester van het Olympische Hamar was uitgenodigd op het EK schaatsen in Heerenveen. Maar hij verkoos de voetbalwedstrijd Heerenveen- PSV boven ThialfHet zegt alles over de interesse die het schaat sen buiten Nederland nog opwekt. WCS-voorman Theo van Seggelen in De Volkskrant: „Heel veel clubs kijken maar naar één belang, hun eigen belang. Over het algemeen zijn voetbalbestuurders niet in staat verder te kijken dan hun eigen stadion. De clubs en de bond zijn zo arogant dat ze denken buiten de wet te kunnen leven. Azing Griever, trainer van Emmen, in Trouw: „Er is geen beleid bij de clubs. Een trainer in het betaald voetbal zit op een behoor lijk salarisniveau, maar er wordt nauwelijks onderzocht of hij wel bij een club past." tweede plaats. FOTO CAMILE SCHELSTRATE Goodbye. L-paarden: 1. Stefaan de Smet met Neri, 2. Bart Keisse met Navaronne, 3. Stef Nelisse met Evita (Schouwse- ruiters). ZZ-pony's: 1. Christiaan van de Plassche met Quary Hill. Z-pony's categorie D: 1. Chantal Frumeau met Beauty C. Categorie C: 1. Esther de Vetter met Donja. M-pony's: 1. Carolein van de Plas sche met Ambassador, 2. Colinda Cornelissens met Au Revoir. L-pony's categorie D: 1. Kim de Loos metf Marvel van Graaf Janshof, 2. Femke van Goethem met Max (Hon- teruiters), 3. Femke de Buck met Samanta. Categorie C: 1. Femke de Buck met Ilyo B. PROGRESSIEF B-paarden: 1. Theo Vaes met Ivan Deux (Oranjeruiters), 2. Han Wattel met Jacky (Vroonruiters), 3. Theo Perdaen met Jozias (Zwinruiters). B-pony's categorie E: 1. Marloes Saaman met Jessica. Categorie D: 1. Monique de Jonge met Bonita, 2. Esther de Vetter met Mr. Rum. Categorie B/C: 1. Simone van Wezel met Roxanne. Oosterhout - Jacco de Wee en Dennis Lokerse uit Axel hebben goed gepresteerd op de Open Oosterhoutse Judokampioen schappen. Ze pakten een eerste en tweede plek. In het sport- recreatiecentrum Heyl in Ooster hout werd gestreden om de Aras- hi Cup. De deelnemers aan de individuele judowedstrijden kwamen uit Engeland, België en Nederland. Daarnaast vonden er officiële teamwedstrijden plaats met twee Nederlandse teams, een Engels en Belgisch team. Elk team bestond uit zeven man, één in elke gewichtsklasse. UITSLAGEN Individuele wedstrijden: 15-16-17 jaar - 65 kg: 1. Jacco de Wee (Axel), 2. Dennis Lokerse (Axel), 3. Bram Goossens (Huijbergen). Van onze correspondent Zevenbergschen Hoek - P'e Levrier van de biljartverenig®» De Smickel uit Hulst eindigt een eervolle derde plaats in kampioenschap tweede H® libre van het gewest Zuid-Ne» land. In café De Vriendschap Zevenbergschen Hoek Levrier vijf partijen en so een algemeen gemiddelde 3,93 en een hoogste serie va» caramboles. Hij eindigde, evenveel matchpunten als pioen Willem de Jong uit St- lebrord en nummer twee A» Lips uit Bergen op Zoom, moegt hen voor laten ga» basis van een beter moyfflfl Jong behaalde 4,71 en Lips 1 De Jong gaat naar de natl0„ titelstrijd. Edwin Gduk van uit Heinkenszand werd met acht matchpunten »n algemeen gemiddelde van 3,74- Zonnig, maar koud Het wordt net als gisteren een vrij zonnige en droge dag. Opnieuw een matige, koude oostenwind. Londen - De Kroatische minister van Buitenlandse Zaken Mate ranic heeft gisteren gedreigd E? "ulitaire actie in Oost-Slavo- e als de internationale gemeen- zich niet houdt aan de F- reenkomst om het gebied aan oatm terug te geven. In een VN Londen eiste hij dat de de terugkeer van 100.000 "laken ®e'3ied mogehjk ■ZIE BUITENLAND-A5 Vlissingen Het aantal banen dat Vljqoi nin ike Schelde Groep in «ssingen schrapt als gevolg van L',rse «organisatie, is veel eekn„aanJaanvankelijk was aan- De Ron'fj*,n november meldde dwiin» u® ,at er 425 hanen ver- bliiiL!n -1 onderneming. Dat er nu 555 te zijn. zie economie-A7 Samsung: aanbevolen door topFokkers

de Stem | 1996 | | pagina 20