Wond zit nog diep bij Seles m isvragen Russische tiener doorbreekt hegemonie Bonaly Amerikaanse zeer emotioneel bij ter sprake komen van 4 mes-incident' Wereldrecord voor in hal debuterende Gebrselassie B2 bE STEM SPORT B3 JWS kort iporting itenlanders af agd \merique >rd net on Londen starten rdag fANDEN Uitslagen 'Melbourne' Geurts wint Alberta Cup SPORTNIEUWS KORT Luyendyck veertiende in eerste Indy-race Scheffer volleybalarbiter op OS Tour zonder wereldkampioen Olano Comeback Magie Johnson nabij Oud-wereldkampioen worstelen ver moord Marcel Wouda zwemt record Lange schorsing dreigt voor Emonds HAKA/De Treffers mist finale Twee wereldrecords met polsstok Tourdebuut Max van Heeswijk JANUARI 1996 MAANDAG 29 JANUARI 1996 e maanden alweer weg international speelde in Portugal. Hij keerde e spits werd niet gege- herhaaldelijk ongedis- ad de Tsjechische voet- in het nieuwe voetbal- uitenlandse spelers per anden van de Europese Et dat zaterdag besloten rzitter Luciano Mizzola as: „Wanneer de beper- g van het besluit in de voor alle andere buiten talig de regel dat slechts ;n ingezet. oord' van de Italiaanse n barst te vertonen, toen dat verschillende clubs n. laterdagmorgen in het thuis geopereerd aan de De door chirurg Cor van verlopen. nen aan zijn revalidatie, t maanden. lil Jet, met Jean Etienne de hippodrome van Vin- j om de Prix d'Amérique sjarige Cocktail Jet in de oriet Abo Volo, eveneens eur Jos Verbeeck, voor. lerde en maakte daarmee Wildenstein van Cocktail outsiders werd genoemd, ree miljoen francs (circa erdict Gédé) dat de win zeventien dravers aan de die vorig jaar als eerste n, werd dit keer met het- .j sterk bezette zwemwed- ;serse plaats Uster, waar g, zijn wereldrecord op de t. 55,02. Dat is wel de beste ivinens wereldrecord staat andse Atletiek Unie heeft de marathon van Londen, pril een poging had willen lische Spelen (2.12 uur) te ek voor de marathon van ampioenschap. dat Nederlandse atleten ederlands kampioenschap ationale titelstrijd mijden, oot om op te staan heeft, >ensatie zou verlenen, terdam aan de start ver It in Wenen een marathon leid. Maar ik verwacht dat al wil ik daar liever niet ;en van de klassiekers op :den. De wedstrijd over 150 vrijdag 9 februari op de ijd in het Groningse Baflo 3 februari op de Plansee in in het gedrang, or van de technische com- mingen, wil men de Neder ilijkheid bieden op natuur- -, de ronde van Loosdrecht op de agenda geplaatst. ter: 2870311. litse lotto: 3 - 10 - Reservegetal: 8. pergetal: 4. per 6: 974335. iel 77: 2310040. 21 - 33 - 36- HANDBAL EREDIVISIE MANNEN :VO - Tachos en O -ESCA en L - Sittardia HF Arnhem - Blauw Wit jlsmeer - Kolping an L sn 0 ttardia ilsmeer »CA chos EV0 a uw Wit IF Arnhem ilping 12 10 1 121 11 10 0 11 9 0 12 8 1 12 1 1 20 218 317 1 611 1 7 9 1 8 7 0 9 6 2 8 6 1 10 3 C Westl - UDSV olewijck - SEW wift R - V en L SV - E en O olewijck wift R en 0 ncora C Westl EW ellas DSV en L SV 12 12 0 12 11 0 12 8 0 12 7 2 12 6 1 12 5 0 12 3 1 12 3 1 12 2 12 0 024 "„e 1 22 305- 4 16 258 3 16 5 13 7 8 7 9 5 Sofia (rtr/afp) - Vijf jaar heer- ste ze aan het Europese front. Zaterdag kwam een einde aan je hegemonie van Surya Bonaly. In Sofia, waar ze in 1991 voor het eerst de Europe se titel kunstrijden veroverde, werd de 22-jarige Fran?aise onttroond. Door een bijna zeventienjarig (9 februari) kindvrouwtje uit Rusland: Iri- na Sloetskaja. Bonaly kreeg bet zilver, Sloetskaja's landge note Maria Boetirskaja ont ving het brons. Vrijdag na de verplichte kür had Bonaly de eerste plaats nog in handen, zaterdag werd ze over rompeld door haar vijf jaar jon gere opvolgster. De 1.58 meter lange en slechts 45 kilogram wegende brunette imponeerde met een vrijwel foutloze vrije kür. De jury honoreerde haar optreden navenant, een keer 5,9 en zes keer 5,8 voor techniek en drie keer 5,9 en vier keer 5,8 voor de artisticiteit. Bonaly ging een keertje in de fout. Maar de vijfvoudige Euro pese kampioene ging niet echt gebukt onder het verlies van haar patent op Europese titels. Ze had het record van zes kampioen schappen op rij als enige op haar naam kunnen brengen. Sonia Henie (Noo) en Katarina Witt (Dui) behaalden ook vijf Europe se titels op rij. „Je weet dat er een dag komt dat je serie onderbroken wordt. Echt teleurgesteld ben ik niet, hoewel ik graag voor de zesde keer op rij de titel had veroverd," zei Bona ly. „Ik was zaterdag niet in vorm, ik heb slecht geschaatst. Wellicht omdat ik een nieuw programma had. Zeker weten doe ik het niet." Sloetskaja is de eerste Russische kampioene. Toen Oksana Bajoel in 1993 wereldkampioene werd en in 1994 olympisch goud vero verde, deed zij dat namens de Oekraïne. Tot zaterdag telde Rusland op de erelijst slechts tweede plaatsen van Kira Ivano- va, Nathalie Lebedeva en Olga Markova. Sloetskaja begon op vierjarige leeftijd met kunstschaatsen. Haar moeder vond dat een uitste kend medicijn voor de zwakke gezondheid van de kleuter. Ze heeft al een wereldtitel bij de junioren achter haar naam. En straks in maart in Edmonton aast de tiener op de 'grote' wereldtitel. „Ik heb mijn grenzen nog lang niet bereikt. Vooraf heb ik geen moment gedacht aan het resul taat. Ik heb me nergens zorgen over gemaakt," verklapte ze. „Ik was helemaal niet nerveus. Ik ben erg blij met deze titel. En ik hoop dat de Russische schaatsfederatie ook tevreden is." Sloetskaja inde voor haar eerste Europese titel een bedrag van ruim 30.000 gulden. Een kapitaal voor een meisje dat met haar ouders in Moskou in een éénka mer-appartement woont. „Wat ik met het geld ga doen? Ik weet het niet. Een nieuwe woning? Ik denk het niet, want we wonen nu dicht bij het ijsstadion," liet het meisje nuchter weten. „Ik zal diep nadenken wat ik met dat geld doe." Sofia. EK kunstrijden, vrouwen individueel, eindstand na kür: 1. Sloetskaja (Rus) 2,0 punten, 2. Bona ly (Fra) 2,5, 3. Boetirskaja (Rus) 5, 4. Liatsjenko (Oek) 6,5, 5. Szewczenko (Dui) 6,5. Door Cas Overzier Melbourne - De euforie en het spontane gegiechel na het behalen van haar negende Grand Slam-titel verdwenen in één klap. Monica Seles schoot vol. Ze trok haar witte pet ver over het voorhoofd. De tranen die over haar wan gen dreigden te rollen, probeerde ze te verbergen. „Geen foto's hiervan," smeekte ze nog. 18-18 31-18 20-17 25-21 28-17 253-205 279- 201 260-108 311-235 238- 289 256- 259 207- 29' 225- 250 247- 309 224- 320 EREDIVISIE VROUWEN ncora - Hellas 23-17 28-17 23-16 10-16 286- 2'! 249- 243 227- 218 7W »S 234- 205 208- 241 208- 253 140- 263 0 12 0 tevergeefs. Als bliksemschichten boven het benauwde Melbourne flitsten de lichten door de bom volle perszaal. De tv-camera's zoemden. Even daarvoor had Seles zich nog wel zo kranig gehouden. Al was het tijdens de officiële prijsuitreiking even slik ken. Alleen vader Karolj pinkte toen op de tribune een traan weg. Dapper Hij zag dat zijn 22-jarige dochter zich dapper gedroeg. Op het cen- tercourt van Flinders Park ver sloeg Monica de Duitse Anke Huber in een finale die vanaf de baseline werd uitgevochten en die alleen in de eerste set hoog waardig en spannend tennis te zien gaf (6-4, 6-1). tijdens de huldiging lachte Monica volop. Met de cheque van 620.000 gulden in de ene en de trofee in de andere hand vertelde ze dat Australië in het algemeen en Melbourne in het bijzonder een zeer speciale plaats in haar hart hebben. Ze won er in 1991 en 1993 en na drie jaar afwezigheid in 1996 opnieuw. Die periode dat ze er niet kon spelen, is voor haar de moeilijkste geweest, aldfus Seles. Ook bij de persconferentie liep 1 aanvankelijk alles op rolletjes. Totdat ze met de vraag werd geconfronteerd of ze nog ooit in Hamburg zal spelen om haar 'e) herstelproces te com pleteren. „Ik weet het niet. Wat is gebeurd, is niet fair," pro beerde Seles nog, waarna ze in Ihuilen uitbarstte. [Ongekende rentree lOpde dag dat Monica Seles in het ■Duitse Hamburg door Günther IParche in de rug werd gestoken, [veranderde haar leven volkomen Het zag ernaar uit dat de meest [opzienbarende verschijning die |het vrouwentennis ooit heeft ïnd, niet meer op de baan zou Berugkeren. Paar in september 1994 vierde [Seles haar rentree. Een kilo of zes [zwaarder, maar in beste conditie Bloot ze haar heroptreden af met eindzege in de Canadian n. Twee weken later haalde [ze de finale van de Masters in [New York, waarin ze van Steffi lGraf verloor. Pa genezing van enkele blessures [vervolgde Seles haar comeback PP Australische territorium. [Eerst met een zege in Sydney [Mve finale tegen Brenda Pfflultz; in de finale ontsnapte ze Pan verlies tegen Davenport) en [ju met de Grand-Slam-triomf in [Melbourne. Liefst 32 partijen in ■Australië is ze nu ongeslagen. Pt de naad [take Huber (21) bleek in haar Barste Grand-Slam-finale een «Makkelijke prooi. In de eerste se' gaven de tennissters elkaar Jwi duimbreed' toe. De ope- [juigsfase was zelfs voor Huber, K?. t°t verbazing van de 15.000 Okers het spel van keihard [Wagen groundstrokes het best Toneerste. rende zich achter de base- Ij uit de naad, maar kon bij 2-2 Pe voorkomen dat Huber haar Ui l ^ra^' zes(ie game Lu twintig minuten en 1 cruciaal voor het vervolg liet Partii Ruber slaagde er I a zeven gamepunten te ver veren, waarna Seles terugbrak "aar 3-3. 6 H 'was de ommekeer. Had ik K?® gepakt, dan had de Li - ^eeI anders kunnen L. °Pen' Zoveel kansen als ik in eerste set had, heb ik tegen luk n°0it eer<ter gehad," sprak E, If na afloop. En Seles over F belangrijke zesde game: „Ik ïoit me >n'et hameren dat ik ,un lange game heb lifT" dat ik hem won, |^et in Duitsland Peer' Jan !Wie sPonsor Nike een an levensgrote poster op de wand van een winkelcentrum in de buurt van het spelershotel in Melbourne heeft laten bevesti gen, liet bij haar rentree direct zien niet voor niets de co-num mer een van de wereld te zijn. Naast Graf. Ze vond het ronduit 'jammer' dat Steffi er in Australië niet bij kon zijn. Na Grafs enkeloperatie heeft ze haar een kaartje gestuurd. Spelen tegen Graf, daar ziet Seles naar uit, maar dan niet in Duitsland. „Wat daar is gebeurd voor de ogen van acht duizend mensen, en die man niet eens een dag achter de tralies. Dat is gewoon hard, keihard voor me." De wond zit nog steeds diep. Melbourne. Open Australische kampioenschappen, finales, 11 miljoen gulden. Mannenenkelspel: Becker (Dui/4) - Chang (VSt/5) 6-2 6-4 2-6 6-2. Mannendubbelspel: Edberg/Korda (Zwe/Tsj) Lareau/O'Brien (Can/VSt) 7-5 7-5 4-6 6-1. Gemengddubbel: Woodforde/Neiland (Aus/Let/1) - Jensen/Arendt (VSt) 4-6 7-5 6- 0. Vrouwenenkel: Seles (VSt/1) - Huber (Dui/8) 6-4, 6-1. Vrouwendubbel: Rubin/San- chez Vicario (VSt/Spa/8) - Davenport/Mary-Joe Fernan dez (VSt/3) 7-5 2-6 6-4. Jongensenkel: Rehnqvist (Zwe) - Hellstrom (Zwe) 6-1 7-6. Jongensdubbel: Braccaiali/Robichaud (Ita/Can) - Lee/Trotman (Eng) 6-2 6-4. Meisjes: Grzybowska (Pol) - Dechy (Fra) 6-1 4-6 6-1. Dub bel: Pastikova/Schonfeldova (Tsj) - Barabantsjikova/Lucic (WRu/Kro) 6-1 6-3. Een stralende Monica Seles met de beker en een knuffel. Later, toen het mes-incident van Hamburg ter sprake kwam, barstte zij in huilen uit. foto anp Calgary (anp) - Rob Geurts en remmer Marcel Weiten hebben in Calgary een geslaagde generale repetitie afgewerkt voor de wereldtitelstrijd bob sleeën. De Nederlandse combinatie zegevierde in de Alberta Cup. Geurts en Weiten hielden sterke Canadese koppels achter zich. Op 16 en 17 februari wordt op dezelfde baan de wereld titelstrijd afgewerkt. Geurts en Weiten zitten al twee weken in de Canadese stad om zich daarop voor te bereiden. Ze trainen op de schema's van atletiektrainer Henk Kraaijenhof. Daar naast hebben ze in de per soon van Steve Hall een Canadese coach aangetrok ken. Onder extreme omstandig heden, de thermometer was in het weekeinde min dertig aan, verliepen de twee runs voorspoedig. Geurts en Wei ten waren in de eerste (57,66 seconden) en de tweede race (58,08) het snelst. „Voor ons een verrassing, want we hadden verwacht dat de Canadezen Samuel en Wiseman op hun thuisbaan zouden winnen. We lieten hen in de eerste manche ruim drietiende van een seconde achter ons. In de tweede was het verschil bij na een halve tel. Bovendien werd Samuel in die laatste race gediskwalificeerd, omdat hij met te warme ijzers van start ging. „Ik zie het WK met vertrou wen tegemoet," aldus Geurts. Sindelfingen (anp) - Haile Gebrselas sie heeft zich zaterdag in zijn eerste indoorwedstrijd meteen het wereldre cord op de 5000 meter toegeëigend. De Ethiopiër kwam in Sindelfingen tot een tijd van 13.10.98. Het oude record stond sinds 1981 op naam van de Tan- zaniaan Suleiman Nyambui, die in New York tot een handgeklokte tijd van 13.20.4 kwam. De prestatie van Gebrselassie was het enige hoogtepunt van deze eerste grote indoorwedstrijd op Europese bodem. Hij verbeterde afgelopen zomer de wereldre cords op de vijf en tien kilometer op de buitenbaan en werd in Gothenburg wereldkampioen op die laatste afstand. In de herfst trok hij zich terug in Ethiopië om op hoogte te trainen. Gewoonlijk onderbreekt hij die trainingen 's winters door in Europa crosswedstrijden te lopen. Dit keer koos hij in overleg met zijn manager Jos Hermens voor het lopen in een hal. „Ik vond het een leuke ervaring. Ik was bang moeite te hebben met mijn linker been door de scherpe bochten, maar dat viel erg mee. Vergeleken met een wed strijd in de open lucht was de tijd matig. Het belangrijkste was dat ik het record pakte," aldus de Afrikaan, die volgende week in Stuttgart wil proberen het wereldrecord op de 3000 meter te verbe teren. Op die in de hal gebruikelijker afstand zal hij het opnemen tegen de olympische kampioen Dieter Baumann. „Ik wil alle records op de langere afstan den verbeteren. Niet om het geld, maar om de eer," zei Gebrselassie. „Daarom zal ik dit seizoen ook minder veldlopen doen." De Surinaamse Laetitia Vriesde won de 800 meter in 2.02.25, een tijd waar ze heel tevreden mee was. „Ik heb de afgelopen weken in Florida kunnen trainen en ben pas sinds donderdag terug, maar gelukkig had ik geen last van jetlag," aldus de win nares van het zilver bij de WK in Göte- borg. „Voor mij zijn deze wedstrijden een leuke onderbreking van de wintertrai- ning. Ik loop er niet te veel, om me vroeg te kunnen voorbereiden op de Olympi sche Spelen". Stella Jongmans wil een volledig indoor- Haile Gebrselassie, die het indoor-wereldrecord op de vijf kilometer verpulverde. seizoen afwerken en was van plan in dezelfde race te voldoen aan de limiet voor de Europese indoorkampioenschap pen. Maar de Haagse kwam na twee ron den ten val. „Wat een pech. Die tijd moet ik makkelijk kunnen lopen, maar ik lette even niet op en toen lag ik plat op mijn gezicht," aldus Jongmans, die met een paar flinke schaafplekken op armen en benen haar trainingspak weer kon aan trekken. Jacqueline Poelman bleek tijdens haar eerste indoorwedstrijd van dit seizoen volledig uit vorm. Op de 60 meter werd ze met 7.66 laatste in een serie, op de 200 meter kwam ze niet verder dan 24.56. „Ik heb er geen verklaring voor. In de trai-' ning ging het niet super en ik ben een weekje ziek geweest, maar dat ik er zo slecht voor stond, had ik niet verwacht," aldus de Utrechtse. Ook Laurens Looye kon zich niet onder scheiden. Nadat hij de de lat op 5,20 meter gemakkelijk had gepasseerd, ging het op 5,40 driemaal mis. „Ik dacht de 5,30 wel over te kunnen slaan, omdat het zo goed ging. Maar opeens was alle kracht verdwenen," aldus Looije. Sindelfingen. Internationale indoorwed- strijden. Mannen: 60 m: 1. Surin (Can) 6,55, 2. Bail ey (Can) 6,60, 3. McKoy (Oos) 6,70. 200 m: 1. Bailey 21,05, 2. Schwarthoff (Dui) 21,21. 400 m: 1. Hall (VSt) 46,71. 800 m: 1. Terre- FOTO ANP longe (Jam) 1.48,85. 5000 m: 1. Gebrselas sie (Eth) 13.10,98 (wereldrecord), 2. Franke (Dui) 13.37,49. 60 m horden: 1. Li (Chn) 7,58, 2. Fenner (Dui) 7,59. Ver: 1. Glawatz- ky (Rus) 8,01, 2. Tretjak (Rus) 7,88. Pols- hoog: 1. Gataoelin (Rus) 5,50, 2. Voss (Den) 5,40,. 6. Looije (Ned) 5,20. Vrouwen: 60 m: 1. Pintoesewitsj (Oek) 7,26, 2. Opara (Nig) 7,27. In de series: Poelman (Ned) 7.66. 200 m: 1. Paschke (Dui) 23,20, 2. Donders (Zwi) 24,38, 3. Poelman 24,56. 400 m: 1. Ogunkoya (Nig) 53,53, 2. Fuchsova (Tsj) 53,53. 800 m: 1. Vriesde (Sur) 2.02,25, 2. Djate (Fra) 2.03,83. 1500 m: 1. Rydz (Pol) 4.15,93, 2. Quentin (Fra) 4.16,15, .3. Doesj- nova (WRu) 4.16,49. 60 m horden: 1. Taiwo (Nig) 8,00, 2. Russell (Jam) 8,02. Hinkstap- sprong: 1. Krawets (Oek) 14,00, 2. Marino- va (Bui) 13,56. Kogel: 1. Kumbernuss (Dui) 20,18. Orlando - Buzz Calkins heeft op het circuit van Lake Buena Vista de eerste wedstrijd van de nieuwe Indy Racing League gewonnen. Na 200 ronden had de Amerikaan een voorsprong van minder dan een seconde op zijn landgenoot Tony Stewart. Als derde eindigde Robbie Buhl. Voor de Nederlander Arie Luyendyck was er voor 50.000 toe schouwers een bescheiden rol. Luyendyck, door pech getroffen, eindigde als veertiende in het veld van twintig starters. Calkins was zesde na de training. Zaterdag nam hij na 66 ronden de leiding. Die stond hij niet meer af. Het verschil met Stewart bedroeg 0,86 seconde. Luyendyck had zich als vierde voor de race gekwalificeerd, maar maakte weinig indruk met zijn Rey nard Ford Cosworth. Orlando. Indy Racing League, eerste wedstrijd, 200 mijl: 1. Calkins (VSt) Reynard-Ford 1.33.30, 2. Stewart (VSt) Lola-Menard 0,86, 3. Buhl (VSt) Reynard-Ford twee ronden, 4. Alboreto (Ita) Lola-Ford twee ronden, 5. Guerrero (VSt) Reynard-Ford drie ronden, 14. Luyen- dijk (Ned) Reynard-Ford. Den Bosch - Peter Scheffer gaat als enige Nederlandse volley- balscheidsrechter naar de Olympische Spelen van Atlanta. De arbiter uit Den Bosch werd aangewezen door de wereld-volley balfederatie FIVB. Voor Scheffer wordt het de derde keer dat hij op Olympische Spelen actief is. De 51-jarige arbiter was eerder present in Seoul en Barcelona. Madrid - Wereldkampioen wielrennen Abraham Olano start dit jaar niet in de Ronde van Frankrijk. Olano zou als helper aan de wedstrijd deelnemen om zijn vriend en kopman Tony Rominger in diens laatste Tour aan de over winning proberen te helpen. Directeur Giorgio Squinzi van sponsor Mapei heeft de wereldkampioen echter verplicht aan de Ronde van Italië deel te nemen, vanwege een publiciteitscon- tract dat de geldschieter heeft afgesloten. De Italiaanse etappe koers stond aanvankelijk niet op zijn programma. Olano: „Ik heb er geen moeite mee om de Giro te rijden, als ik maar een sterke ploeg ter beschikking krijg. Voor mij is de Ron de van Spanje dit seizoen de belangrijkste wedstrijd van het sei zoen. Als eerste Spaanse wereldkampioen wil ik die etappekoers winnen." Los Angeles - De terugkeer van Earvin 'Magie' Johnson in de Amerikaanse profbasketbalcompetitie NBA is op handen. Mogelijk speelt hij volgende week al met Los Angeles Lakers tegen Chicago Bulls. Magic Johnson stopte in 1991 abrupt, toen bij een medische con trole kwam vast te staan dat hij seropositief was. Een jaar later maakte hij wel nog deel uit van het gouden 'Dream.Team' van de Verenigde Staten in het olympisch basketbaltoernooi van Bar celona. Johnson speelde sindsdien alleen in demonstratiepartijen en hij was actief bij voorlichting over aids. Hij is voor vijf procent eigenaar van de Lakers. Advocaten hebben zich al gebogen over de juridische aspecten van een terugkeer op het hoogste basket balniveau. Newton Square - Dave Schultz, de Amerikaanse oud-wereld- en olympisch kampioen worstelen (Seoul, '88) is vrijdag vermoord aangetroffen in Newton Square in de staat Pennsylvania. Schultz leefde in onmin met zijn sponsor John DuPont, erfge naam van het chemieconconcern DuPont. Hij woonde met enke le sporters in een huis van DuPont. De politie heeft een aan klacht tegen DuPont ingediend. De 36-jarige Schultz was in training voor de Olympische Spelen van Atlanta. Amersfoort - Tijdens zwemwedstrijden in Amersfoort verbeter de Marcel Wouda het Nederlands record op de 800 meter vrije slag (25 meterbaan). In het Amerfoortse sportfondsenbad zwom de 24-jarige Brabander 7.50,6. Daarmee was de zwemmer van PSV, net terug van een hoogtestage in Sierra Nevada, 9,3 secon den sneller dan Frank Drost op 19 maart 1988 in hetzelfde bad. Brussel - De Belgische wielrenner Nico Emonds hangt een schorsing van zes maanden boven het hoofd. De 34-jarige hou der van het Belgische uurrecord zou augustus verleden jaar geweigerd hebben zich te onderwerpen aan een controle op het gebruik van dope. Ambtenaren van de Vlaamse Gemeenschap riepen na de kermis- koers in Heusden op 15 augustus Emonds met Kurt Onclin, win naar van de wedstrijd, op voor een onderzoek naar doping. Onclin gaf gehoor aan het verzoek en werd betrapt op gebruik van verboden middelen. Hij werd twee jaar geschorst. Emonds verscheen niet bij de controle. Hij bestreed de geldig heid van het onderzoek. Bovendien beweerde hij tijdens de behandeling van de zaak niet op de hoogte te zijn geweest dat hij zich had moeten melden voor controle. Volgende week beslist de disciplinaire commissie van de Vlaam se Gemeenschap over het lot van Emonds. In november en december verbeterde de 'veteraan' twee keer het Belgisch uurre cord, dat op naam stond van Eddy Merckx. Met 52,466 staat hij als vijfde geklasseerd op de mondiale ranglijst aller tijden. Boedapest - Het vrouwenteam van de tafeltennisclub HAKA/De Treffers heeft zich zaterdag in Boedapest niet kunnen plaatsen voor de finale van het Europacuptoernooi voor landskampioe nen. De ploeg uit Klazienaveen verloor in de halve finales met 4- 2 van Statisztica Metalloglobus. Gerdie Keen en Bettine Vriese koop zorgden voor de Nederlandse punten. Boedapest. Vrouwen, Europacup landskampioenen, halve finale. STATISZTICA METALLOGLOBUS (HON) - HAKA/DE TREFFERS (NED) 4-2. Statisztica naar de finale. Ying - Vriesekoop 23-21 21-11, Ellö - Timina 21-12 21-14, Toth - Keen 9-21 11-21, Ying/Ello - Vriese- koop/Keen 21-13 21-19, Ellö - Vriesekoop 19-21 9-21, Ying - Keen 19- 21 21-16 24-22. Perth - De Australische atlete Emma George heeft bij wedstrij den in Perth tot twee keer toe haar eigen wereldrecord polsstok- hoog outdoor verbeterd. George bracht het record in twee stap pen op 4,41 meter. De 21-jarige studente uit Melbourne verbe terde haar één maand oude wereldrecord in totaal met 13 centi meter. In Perth ging George zondag in haar eerste poging over 4,30, voor 4,41 m had ze twee uitvoeringen nodig. Vervolgens pro beerde George het ook nog op 4,50 meter. Die hoogte kon de voormalige circus-artieste niet bedwingen. Wereldrecord pols- hoog indoor voor Sun Cayun De Chinese Sun Cayun bracht zondag bij atletiekwedstrijden in het Duitse Landau het wereldrecord polsstokhoogspringen indoor voor vrouwen op 4,21 meter gebracht. Het oude wereld record stond sedert afgelopen woensdag op naam van de Tsje chische Daniela Bartova, die in Praag over 4,20 meter sprong. Baexem - Beroepswielrenner Max van Heeswijk (22) uit Baexem debuteert dit jaar in de Tour de France. Dat is de renner tijdens een trainingsstage in Italië met de ploegleiding van Motorola overeengekomen. Het is de bedoeling dat de jonge Van Heeswijk tien dagen mee rijdt. Zijn Amerikaanse kopman Lance Armstrong debuteerde drie jaar geleden op dezelfde manier in de Tour. Van Heeswijk bereidt zijn seizoen voor in de Spaanse etappe koersen de Ronde van Mallorca, de Ronde van Valencia en de Ronde van Murcia. Op 3 mei wordt Max van Heeswijk geopereerd aan een trommel vlies, waarna hij een week volledige rust moet houden. Daarna mag hij drie weken niet met een vliegtuig reizen. Van Heeswijk: „Een extra rustperiode. Ik had ook in het voorjaar geopereerd kunnen worden. Dat paste echter niet zo goed in het program ma, omdat ik in de wintermaanden niet zo veel getraind heb."

de Stem | 1996 | | pagina 13