Chang slaat kanjer aan de haak AGENDA Erotic-ploeg krijgt een nieuw gezicht Amerikaan in finale tegen 'hongerige' Boris Becker H\i SV wil in Nederland handballen DE STEM SPORT ZEELAND Kans groot dat Terneuzense vereniging punt zet achter carrière in België Bollegraf in duhlbel uitgeschakeld Wielrennen SPORT Moeilijk vissen SPORTNIEUWS KORT Outokumpu verrast Benny Sport Plantenmarkt verplettert Café B: 19-5 Titelstrijd hoofdldasse libre Gewestelijk kampioenschap bbre Eindstrijd bandstoten Barlow nieuw bd Zeeuws-Vlaanderen ZATERDAG 27 JANUARI 1996 B2 Rennerskleding niet op tijd voor presentatie in Philippine door Eddy de Schrijver Philippine - Nico van de Klundert maakt ook deel uit van de Erotic Discount Centre- ploeg van Joop de Jonge. Maandag besloot Van de Klundert in een gesprek met ploeglei der Vogelaar dat hij deel gaat uitmaken van deze topformatie. Van de Klundert is aange trokken om de jeugdige renners op te vangen en te begeleiden. „Ik zie voor mezelf een begeleidende rol wegge legd. Vooral om de jongeren op te vangen," aldus Van de Klundert gisteravond in Au Port in Phi lippine tijdens de ploegenpresentatie van de Ero tic Discount Centre formatie. Zo professioneel als de voorstelling was -met aan het eind een heuse show van twee Belgische ingehuurde vrouwen- zo onprofessioneel was het te zien dat de rennerskle ding niet was aangekomen. De schuld ligt niet bij Joop de Jonge, maar de vrachtauto met kleding kon niet verder dan Berlijn komen vanwege pech. Erotic presenteerde het programma met veel elan. De renners kwamen om beurten op het podium vergezeld door een licht ontklede dame. De ploeg is in de breedte versterkt. Dat werd ook in Philip pine bevestigd. Joop de Jonge liet weten dat hij nog betere prestaties van het vernieuwde team verlangt. Maar dat wordt moeilijk omdat mannen als De Koning, Farenhout en Timmermans niet meer voor Erotic rijden. Ploegleider Hans Vogelaar ziet het allemaal wel zitten al liet hij bij diverse gesprekken van ren ners doorschemeren dit jaar meer te investeren in de begeleiding van de jongere renners dan in de prestaties. Zo werd ook Nico van de Klundert op het allerlaatste moment overgehaald. Met Patrick van Passel, Michel Rommers, Dennis Brehm en Franklin Klaasse is de Zeeuwse inbreng genoemd. Manager Kees Bal wilde wel kwijt dat het ook een kwestie is van verantwoordelijkheid dragen. „De Zeeuwen kunnen het zich aantrekken dat er niet zoveel hier staan. Daarnaast moet de ploeg in Zeeland gewoon geaccepteerd worden en moeten bepaalde zaken minder op de man worden gespeeld. We staan allemaal voor de wielersport," aldus Bal. In de wandelgangen werd natuurlijk nog nage praat over het ontbreken van Louis de Koning. Die zou liever halve dagen gewerkt hebben bij zijn sponsor om zich beter te kunnen voorberei den op het seizoen. Toen De Koning afhaakte, haakte ook Farenhout af. Maar .volgens pr-man Ap den Doelder zouden de beide renners volgens de KNWU-regels niet voor een andere vereniging kunnen rijden. Ab Verplanke, ploegleider van Zeeuws Vlaanderen, bestrijdt dat overigens. „Ik heb me in deze zaak verdiept en het blijkt dat nie mand Farenhout tegen kan houden om voor ons te rijden. Er wordt ook beweerd dat wij Farenhout zouden zouden hebben geronseld, maar dat is niet waar. Wij kunnen hem niks bieden, behalve dan een goede sfeer. En dat is voor die jongen vol doende." Ook Westbrabander Henk van Hees maakt nu deel uit van de Eroticformatie. Hij won de slui- tingskoers in Hulst. Verplanke had graag Van Hees als lid van de wielervereniging gehad. „Maar Erotic wilde hem eerst niet hebben en nu wel. Dat betekende wel dat Van Hees al lid was geworden bij een andere vereniging. Jammer, want we hadden hem ook kunnen inzetten," aldus Verplanke. Pierre Eysackers praatte het geheel weer op zijn eigen manier aan elkaar. In elk geval was ieder een het over de presentatie eens en dat in het bij zijn van de familie Siemons en Jochemse van de KNWU. „Deze ploeg is geen bende meer zoals ik de jongens vorig seizoen wel eens oneerbieding noemde. De ploeg straalt wat uit en we mogen blij zijn een dergelijke ploeg in de topcompetitie te hebben," aldus Jochemse. Erotic start het seizoen op 24 februari in de klassieker Gent-Staden. De ploeg wordt mogelijk nog uitgebreid. De wielerploeg van Erotic Discount Centre. foto camile schelstraete Door Cas Overzar Melbourne -Zijn spaarzame vrije uurtjes brengt hij door op de oceaai. Geen tennis racket, maai een hengel in de hand. Het lsfst heeft hij dat dezeevisserhet aas voorlopig onaangeroed laten. Raar? Niet voor ftichael Chang. Die gebruikt eei dergelijke verpo zing als concentratie-oefe ning. Doordacht. Zoals de Amerikaai van Chinese kom- alles <p een weegschaal Ook bij de Australian Open houdt Cbng het bij tennissen en rissen. Dt gaat hem uitermate goed af. In het eerste Grand- Slam-tomooi van het seizoen gaf tot ni toe hij geen set uit han den. Oo! niet tegen een kanjer als Andre igassi, die hij in de halve iinaleprtij met 6-1,6-4,7-6 (7-1) aan delaak sloeg. Een hflgelaar koestert de stilte. Wanner er storm opsteekt, gaat het vigerei meestal snel de tas in. Op Finders Park blaast de hevi ge wild de hoofdrolspelers bij kans/an het centercourt, maar Chan; houdt zich fier staande. Het (hert hem geen zier. Hij is nu een man van uitersten. Verre Oosten Wie bij de familie Chang thuis in Hende^on (Nevada) de deur van het vorstelijk onderkomen opens laat, w; int zich in het Verre Oos- Manon Austral; Melbourne (rtr) - Tennisster lollegraf is er bij de Open an in Melbourne niet in de finale van het dub- :e bereiken. De Neder landse \irloor met haar partner Nicole -endt in de halve finale van het i merikaans/Spaanse duo Chanda |ïubin en Arantxa San chez. ten. Alles gebeurt er volgens de cultuurwetten, die het land van zijn voorouders voorschrijven. Onder mysterieuze klanken doet Michael aan yoga, eet hij netjes met stokjes en leest hij dagelijks verhalen uit het heilige boek. Alles dankt hij aan de Heer. Zijn vermogen van zo'n vijftig miljoen gulden en de kwaliteiten, die hij bezit als tennisser. Chang, 22 februari wordt hij 24 jaar, is watervlug. Zijn gedron gen, doch gespierde benen maken van hem de rapste speler in het profcircuit. Maar ook is hij een denker, een strateeg met een fris oog voor het spel. Razendsnel brengt hij zijn ideeën over op zijn racket. Af en toe wierp Chang een stuur se blik op de tribune van het cen tercourt van Flinders Park. Moe der Betty, die altijd met hem meereist en zijn oudere broer Carl, die hem coacht, gebaarden dat het allemaal wel goed zat. In de derde set kwam het tot een tie break, maar Chang was de zelf verzekerdheid zelve. Dat besefte ook Brad Gilbert. De coach van Agassi toverde op de perstribune een boek tevoor schijn. Op de kaft stond 'Agassi'. Hij bladerde en bladerde. Totdat hij 'het' had gevonden. Gilbert fluisterde iets in het oor van Gil Reyes, de bodyguard van Agassi. Heftig gesticulerend brachten ze de boodschap over aan Agassi, die prompt van tactiek verander de. Bij een achterstand van 3-1 in de tiebreak hield het tweetal het echter voor gezien. Gilbert trokt zijn jasje alvast aan. Hij concludeerde dat er niets meer te redden viel. Chang won de tiebreak met 7-1. Hij maakte het karwei af in stijl: met een return-winner. „Ik voelde me vandaag wat slap jes," verklaarde Agassi later. „Bovendien speelde de wind een negatieve rol. De ene keer heb je hem mee, aan de andere kant blaast de wind volop in je gezicht." Voor Chang vormde de wind geen excuus. „De omstan digheden zijn voor ons beiden hetzelfde. Ik heb me daarop inge- DE WIELERPLOEG Giant/Löwik heeft zich voor komend seizoen versterkt met ex- beroepsrenner Louis de Koning. De rest van de ploeg bestaat uit Bennie Gosink, Rik Reinerink, Peter Hoondert, Addy Engels, Daniel van Elven en Pelle Kil. De Koning zou aanvankelijk net als vorig seizoen rijden voor Erotic Discount, maar hij kwam niet tot overeenstemming met de ploeg leiding. Hij won afgelopen jaar de Ronde van Overijssel en de Gasbeltour. LAURENT Jalabert kan een mooie prijs aan zijn verzameling toevoegen. De Franse wielrenner krijgt op 30 januari tijdens de wereldwijde actiedag tegen geweld de Spaanse Premie Tonetti. De prijs voor humanitai re verdiensten krijgt Jalabert voor zijn gebaar naar de Duitser Bernd Dietz in de laatste Ronde van Spanje. Dietz reed in de rit naar Sierra Nevada de hele dag alleen op kop. Vlak voor de streep haalde Jalabert hem in. De Fransman besloot de Duitser toch maar te laten winnen. De internationale versie van de prijs gaat naar de Zuidafrikaanse pre sident Nelson Mandela. steld. Op de baan had ik er dan ook absoluut geen last van." Het typeert Chang. In mentaal opzicht steekt hij met kop en schouders boven de meeste van zijn tennissende collega's uit. „Het is hetzelfde als met vissen. Je moet als het ware naar de vis toe willen. Zo is ook mijn instel ling op de baan. Niet meer afwachten, maar zelf het spel dicteren." Chang heeft zich het laatste jaar enorm ontwikkeld. Hij is in alle opzichten sterker dan in 1989, toen hij als zeven tienjarige zijn eerste Grand- Slam-titel op Roland Garros pakte. Het Prince-racket met de langere steel helpt hem nog een extra handje om meer power uit zijn service te halen. Tegen Agas si haalde hij enkele keren 190 kilometer per uur. Tegen Becker Chang kan op Flinders Park zijn tweede Grand-Slam-titel grij pen. Als hij in de finale tenminste Boris Becker van zich kan afschudden. Is het voor Chang alweer zeven jaar geleden, Becker wacht inmiddels vijf jaar op een nieuwe Grand-Slam-triomf. De drievou dige Wimbledon-winnaar won in '91 de Australian Open en is dit jaar opnieuw in de race. Evenals Chang lijkt Becker ster ker dan ooit. Dat toonde de leeuw uit Leimen in de halve eindstrijd nog eens tegen Mark Woodforde. Zijn opslagen (twaalf aces in drie sets: 6-4, 6-2, 6-0) en ook zijn volleys waren als vanouds, maar de winst zat 'm in de sterk verbeter de groundstrokes. Bovendien is de honger naar een Grand-Slam-zege groter dan ooit. „Dat komt omdat ik de laat ste jaren weinig heb gegeten," sprak Becker cryptisch. Melbourne. Australian Open, 11 miljoen gulden. Mannenenkelspel: halve finales: Bec ker (Dui/4) - Woordforde (Aus) 6-4 6-2 6-0, Chang (VSt/5) - Agassi (VSt/2) 6-1 6-4 7-6. Finale: Becker - Chang (VSt/5). Vrouwendubbelspel: halve finales: Rubin/Sanchez (VSt/Spa/8) - Bolle graf/Arendt (Ned/VSt) 6-4 2-6 6-2. Michael Chang trakteert Andre Agassi op een dubbelhandige backhand. De Amerikaan met Chinees bloed zette zijn landgenoot in drie sets opzij: 6-1, 6-4, 7-6. foto anp Door Ha s Radt Terneuifcn - De vrouwen van de Tereuzense handbalver eniging HVSV doen het uit stekend in de Belgische com petitie. Zij hebben zich vast op de tjreede plaats genesteld. In het (poor van het ijzerster- ke Suierano, dat met nog geen fcnkel verliespunt de koppojitie inneemt. '^SV-trainer Louis Verburg: „Een nadeel in België is dat we 1 kunnen promoveren. foto wim kooyman HANDBAL Na een moeizame start heeft HVSVhet juiste ritme gevonden. Traint/coach Louis Verburg is dan ojk tevreden over het huidi- geresjiltaat: „De voorbereiding is matig verlopen en was eigenlijk te lort. We waren nog niet ver jeroeg toen de competitie al van stat ging. Daarnaast werden we ooi nog met diverse blessures S«onfronteerd en was een aantal rouwen in blijde verwachting. H:t is maar goed dat we over een sdectie van 16 speelsters «schikken, want regelmatig was [et schipperen om een team op de een te kunnen brengen. Nu zijn Ie blessures hersteld en zijn er »k weer twee speelsters na hun bevalling weer begonnen. Het ziet er rooskleurig uit. De tweede plaats moeten we zeker vasthou den." Op de vraag hoe de toekomst van de vereniging er uit ziet, zegt hij: „We moeten als vereniging nog een definitieve beslissing nemen, maar de kans is groot dat we weer terug in Nederland gaan handballen. We zijn nog steeds lid van de Nederlandse bond. Een nadeel in België is dat we niet kunnen promoveren. De belang rijkste reden echter om terug te keren naar de Nederlandse com petitie is om ons bestaansrecht veilig te stellen. We beschikken nu over een aantal gemotiveerde spelers en speelsters, maar er is geen aanwas. België kent geen jeugdcompetitie. Het gemis van een jeugdafdeling wordt in de toekomst de doodsteek voor HVSV. We zullen denk ik dan ook in maart, tijdens de algemene ledenvergadering, besluiten om terug te keren naar de Neder landse competitie en ons aanmel den bij de afdeling Rotterdam." Opbouw „Dit betekent ook dat we weer actief gaan werken aan de opbouw van een jeugdafdeling, want eenmaal terug in de Neder landse competitie kunnen we de jeugd wat bieden. Tijdens het komende schoolhandbaltoernooi in februari zullen we proberen jeugd warm te maken voor HVSV. Ik heb al een viertal men sen, dat zich actief wil inzetten voor de jeugd. Daarnaast wordt er nog een aantal personen bena derd. Ik heb vertrouwen in een goed kader, want er is momenteel een gezonde stroming binnen onze club. Allemaal zijn we ervan overtuigd dat er aan ledenwer ving gedaan moet worden onder de jeugd," vervolgt hij. „Lukt het met die jeugd, dan kunnen we weer uitgroeien tot een handbal- bolwerk. We willen terug naar de situatie van een aantal jaar terug. Toen hadden we nog ruim hon derd leden en speelden we met de vrouwen en mannen op landelijk niveau. „Volgend seizoen streven we er naar om twee jeugdteams in te schrijven. Daarnaast stellen we alles in het werk om met de man nen en vrouwen naar een hoger niveau te gaan. De komende maanden proberen we nog iets moois neer te zetten in België," aldus Louis Verburg, trainer/coach van het vrouwen team en tevens waarnemend voorzitter van HVSV. VOLLEYBAL Zaterdag 27 januari Tweede divisie: Morres-Rijnmond 2, sporthal den Dullaert, Hulst, aanvang 17.00 uur. Derde divisie vrouwen: Morres 3- Spivo, sporthal den Dullaert, Hulst, aanvang 17.00 uur, WS'92-Mikro Electro 2, sporthal Baskenburg, Vlissingen, aanvang 13.00 uur. Derde divisie F mannen: WS'92 2-Switch, sporthal Baskenburg, Vlissingen, aanvang 15.00 uur. Derde divisie E mannen: WS'92- Het is moeilijk vissen deze dagen. Waarom? Nu, dat kan een elk zien aan het weer. IJs- vissen? Leuk, maar het is gecompliceerd voor diegene die dat niet zo vaak doet. In de haven van Werkendam, Drim- melen en zo meer, is het goed te doen. Bovendien is het best leuk en de resultaten zijn soms heel aanvaardbaar. Op zee is het niet helemaal knudde, dat is maar net hoe je het bekijkt. Te vaak zie ik vissers aan boord stappen met een volko men gebrek aan goede kle ding. Zoiets houdt zelfs een gehard buitenmens in de snij dende zuidooster van de afge lopen weken niet vol. Toch zijn er resultaten te boe ken. Niet geweldig maar niet temin leuk. Zo visten wij vori ge zaterdag op de Oosterschel- de echt niet voor joker. Er werd veel bot gevangen, waar bij opviel dat er een heel best beetje aas op de haken moest worden gezet. Zagers moesten het wezen, liefst van die hele grote. Kleintjes deden het niet, pieren evenmin. De volhouders van het boven dek scoorden goed, al blijven er met koud weer (te) veel sportvissers benedendeks andere zaken 'scoren'. Boven de tien botten vangen was een ware kunst, maar dat lukte Novo, sporthal Baskenburg, Vlis singen, aanvang 17.00 uur. Promotieklasse vrouwen: Savok- Dynamo'70 2, sporthal de Vlaan deren, Sas van Gent, aanvang 16.15 uur. Eerste klasse vrouwen: Morres 3- YVC, sporthal den Dullaert, Hulst, aanvang 17.00 uur. Promotieklasse mannen: Savok- Mytilus, sporthal de Vlaanderen, Sas van Gent, aanvang 16.15 uur, De Sterre-Ardito, sportzaal Zuid- dorpe, aanvang 17.00 uur, Schel- desport-YVC, sporthal Oude Vaart, Terneuzen, aanvang 15.30 uur. Op en aan volle zee geldt een ander verhaal. Op de wrakken gaat het nog redelijk. De kant visserij is over, op enkele stek ken na langs de Westerschelde (bot). Bij de Blokkendam op de Maasvlakte heeft men een bijzonder goede wintervisserij achter de rug. Vooral wat ver der uit de kant scoorden de kleine bootjes geweldig. Als het koude weer aanhoudt is het een kwestie van keuzes maken. Fanatiekelingen hou den vol, anderen binden de schaatsen onder om eens wat nieuwe stekken te bekijken via het ijs en tegelijkertijd het lijf weer eens aan de smalle ijzers te wennen. Mijn ogen zijn gericht op de teletekstpagina's met het weer en de schaatstochten. Dat vis sen komt wel weer... Sas van Gent - Het laaggeklasseerde Outokumpu zorgde voor een grote verrassing in het zaalvoetbalrayon Sas van Gent door kop loper Benny Sport Veteranen met 4-3 te verslaan. Ondanks de deelname van twee spelers uit het regioteam van Benny Sport wist een hard werkend Outokumpu toch aan de positieve kant van de score te blijven. Frank de Meijer had bij dat team nog eens een 'ouderwetse' dag en scoorde alle vier de treffers. Door de nederlaag van Benny Sport Veteranen is Zelzate United, dat met 7-2 van Ranschaert won, aan de leiding gekomen. Ook Vriendenkring, dat overigens moeizaam met 5-4 van De Spetters won, speelt weer een rol van betekenis. Opvallend was de foose 0- 7-winst van Marinet tegen IZV 3. UITSLAGEN Cerestar-Vriendenkring 3-9, Philippine 2-Benny Sport Veteranen 1-5, De Spetters-Zelzate United 0-6, Outokumpu-Ranschaert 5-3, Marinet- SVG 2-5, IZV-ADEG 3-4, Outokumpu-Benny Sport Veteranen 4-3, Cerestar-Ranschaert 3-7, Zelzate United-Ranschaert 7-2, IZV-Marinet 0-7, Philippine 2-ADEG 3-1, De Spetters-Vriendenkring 4-5. STAND Zelzate United 14-33, Benny Sport Veteranen 13-30, Vriendenkring 13- 27, Philippine 2 12-25, ADEG 14-25, SVG 14-21, Ranschaert 12-16, De Spetters 13-13, Cerestar 13-13, Outokumpu 13-12, Marinet 14-10, IZV 3 13-6. Terneuzen - Koploper Plantenmarkt schoot met scherp in de vier de klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Met maar liefst 19-5 verpletterde die formatie het laaggeklasseerde Café B. Naaste concurrent Qutility 2, zo daar nog sprake van is met zeven punten achterstand, won eveneens vrij gemakkelijk met 10-4 van Gemeente 2. In het oog sprong de ruime nederlaag (6-1) van W Terneuzen 2 tegen W Dow 5. Het duel tussen Melk Bier en Atoom Boys eindigde onbeslist: 4-4. STAND Vierde klasse: Plantenmarkt 11-31, Qutility 11-24, Gemeente 2 10-16, Bonded Stores 9-14, W Dow 5 10-14, W Terneuzen 2 8-12, Atoom Boys 11-11, Melk Bier 9-4, Café B 11-4. Hulst - Bij de biljartvereniging De Smickel te Hulst komen van daag en morgen de deelnemers aan het kampioenschap hoofd klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen in actie. De wed strijden in brasserie De Smickel te Hulst beginnen vandaag om 12.00 uur onder leiding van wedstrijdleider Walter Mortier. Het deelnemersveld blijft beperkt tot zes personen. Meerten Dal- linga is door werkzaamheden verhinderd en Joke Breur geeft acte de présence in de nationale titelstrijd voor vrouwen. Om toch op een even aantal uit te komen is een speler van de eerste klasse libre aan het deelnemersveld toegevoegd. Dat is in dit geval Willy de Nijs van CBC uit Clinge, nadat de Romain Goethals en Jo Boogaert verhinderd waren. De overige deelnemers zijn: titelver dediger Ko Dieleman (KOT Terneuzen), Eddy Aerts (HBC/De Troubadour Clinge), Bram de Kraker (Concordia Terneuzen), George Mahu (Ons Vermaak Lamswaarde) en Rob Claerhoudt (De Smickel Hulst). Het programma van de eerste ronde ziet er als volgt uit: Dieleman-De Nijs, De Kraker-Mahu, Aerts-Claerhoudt. Zondag gaan de wedstrijden om 13.00 uur verder en de finalepar tij wordt dan omstreeks 17.30 uur afgewerkt. Zevenbergschen Hoek - Zowel Pierre Levrier (De Smickel Hulst) als Edwin Geluk (HIO Heinkenszand) zijn gerechtigd deel te namen aan het kampioenschap tweede klasse libre van het gewest Zuid-Nederland. Deze titelstrijd wordt vandaag en morgen afge werkt in café De Vriendschap te Zevenbergschen Hoek. 's-Heerenhoek - De biljartvereniging De Toekomst uit 's-Heeren- hoek houdt van vrijdag 2 tot en met zodag 4 februari het kam pioenschap vijfde klasse bandstoten van het district Walcheren en De Bevelanden. Deze titelstrijd wordt gehouden in café De Kroon te 's-Heerenhoek en staat onder leiding van Albert de Jon ge- Deelnemers: 1. Bertus van den Dries (DOS Ovezande) algemeen gemid delde 1,08, 2. Wietske Huizen (VEG/ABV Oost-Souburg) 1,03, 3. Jean- Louis Smulder (OHGL Kwadendamme) 1,02 (allen promotie), 4. Mark Nuijten (VEG/ABV) 0,99, 5. Jan Odijk (Avontuur Goes) 0,97, 6. Max Luijk (Avontuur) 0,96, 7. Ko Bosman (HBC Heinkenszand) 0,956, 8. Nico de Leeuw (Avontuur) 0,953. Reserves zijn: 1. Henk Knol (OBK 's-Hee renhoek) 1,02 (promotie), 2. Lex Schreurs (Delta Colijnsplaat) 0.93, 3. Walter Willemse (ALM Goes) 0,94. Biervliet - Andrew Barlow uit Nieuw-Zeeland is lid geworden van de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen. De Nieuwzeelander reed vorig jaar sterke wedstrijden in België en komt volgende week naar Zeeuws-Vlaanderen. Voor de wielervereniging bete kent dat een goede aanwinst. Wilfried de Krijger wordt de nieuwe begeleider van de nieuwelingen en junioren. De Krijger reed als amateur voor de wielervereniging.

de Stem | 1996 | | pagina 17