wgrond Der Spiegel moet uitspraken De Mos rectificeren Hiddink wil zelf naar WK Te koop: LHEID HEID 'Favoriet' Oranje opent tegen Wales Ritsma mag starten in Elfstedentocht Tuchtcommissie onderzoekt zaak-Nilis Dorj ee wordt veldtrainer Jordi kiest vrijwel zeker voor Oranje UITSLAGEN standen de stem 1 SPORT (bij inschrijving) antage end gemeente Wouw sectie O nr. 533 R OUDEREN: IE TERNEUZEN deel den qua stijl, jw woning. Keen nog niet zeker van deelneming Franker positief over Krajicek sportnieuws KORT Jalabert en Zülle naar Gold Race Hill krijgt voorkeur boven Jordan Maatregelen tegen Tomba ATLETIEK SKIËN SQUASH GOLF KUNSTRIJDEN VOETBAL ZEILEN SCHAKEN Geen bloedtests in Atlanta 96 X 70 ZATERDAG 27 JANUARI 1996 B2 iet verkeer dat achter je langs FOTO TON TOEMEN tig kopen steken hun nek uit," sent Timmermans. „De mensen pen een woning die nog nergens iders gebouwd is. Daar moet je E voor hebben." izicht over de Schelde appartementen ar de maaltijden plicht) dag en nacht bezet naf f872,-en kosten dienst g vanaf f425,- per maand in een ongefrankeerde envelop naar ts Zeeland 7,4460 WB Goes, n 0113 >228120. qentatie Den Haag/Hamburg (anp) - Het Duitse weekblad Der Spiegel moet in zijn editie van maandag uitspraken van Aad de Mos in de uitgave van 18 december rectifi ceren. Ook mag Der Spiegel in de nabije toekomst de vermeende uitspraken niet meer gebruiken i„ publikaties over de deze maand ontslagen trainer van Werder Bremen. Voor De Mos betekende het vrij dag in Hamburg alweer een over winning voor de rechtbank. Der Spiegel ging eerder in beroep tegen het afdrukken van een rec tificatie. Ook de Unterlassung, het feit dat Der Spiegel zich dient te onthouden van negatieve berichtgeving over de trainer, is toegewezen aan De Mos. De trainer uit Den Haag heeft nu een goede uitgangspositie in zijn aanstaande rechtszaak tegen de clubleiding van Werder Bremen. In de ontslagbrief van De Mos stond onder meer dat het ontslag het gevolg was van zijn negatieve uitspraken over de club in de pers. Hij zou onder meer hebben gezegd dat het met Werder Bre men nooit wat wordt. Nu die uitspraken door de rech ter als niet gedaan zijn beschouwd, staat De Mos vrij sterk in zijn poging tot rehabili tatie. Aanvankelijk eiste de gewezen onderwijzer uit Den Haag dat hij weer een baan krijgt als hoofd trainer bij Werder Bremen. In de praktijk zal de genoegdoening neerkomen op het lospeuteren van een ruime afkoopsom. De verhoudingen tussen de partijen zijn namelijk behoorlijk ver stoord en de Vize-Meister van Duitsland heeft alweer een nieu we trainer (Dörner) aangesteld, zodat aanblijven van De Mos onmogelijk lijkt. Der Spiegel citeerde in de editie van 18 december onthullingen die De Mos gedaan zou hebben in het bijzijn van twee Belgische verslaggevers. Het onderonsje vond ook plaats op 5 december, in café Jimmy's in Bremen, enke le uren na de uitschakeling van Werder door PSV in de UEFA- beker. Maar de rechter vond de getuigen die de Belgen al praten de met De Mos hadden gezien blijkbaar minder sterk dan dege nen die verklaarden dat geen conversatie plaatsvond. Door de rechter zijn de Belgen, die niet bereid waren in Ham burg te getuigen, indirect uitge maakt voor leugenaars. Althans: de rechter bepaalde dat de uit spraken niet uit de mond van De Mos kwamen, dat De Mos ook nooit heeft gezegd zijn ontslag in te dienen bij de club, dat hij in de bewuste nacht tussen tal van biertjes door ook nooit met de Belgen heeft gesproken. De Mos, die in België bij Ander- lecht en KV Mechelen werkte, zei wel dat hij de Belgen kent. Hij noemde ze tijdens de zitting ver slaggevers van de tweede garni tuur. Door Chris van Nijnatten Amsterdam - Lang heeft Guus Hiddink getwijfeld of het ambt van bondscoach wel bij zijn persoon paste. In Minsk, na het verlies (1-0) van Wit-Rusland, overwoog hij zelfs eerder op te stappen. Nu hij zich met het Nederlands elftal heeft geplaatst voor het EK is hij eruit. Hij wil meer, zelfs meer dan alleen het EK in Engeland; Hiddink wil naar het WK van 1998 in Frankrijk. „Eerst een goed EK neerzetten en daarna beginnen aan het WK. Mooier kan het niet gaan voor een bondscoach." En duidelijker wilde Hiddink niet zijn. Zijn opmerking kwam niet helemaal uit de lucht vallen. Hij deed deze namelijk in een Amsterdams hotel waar hij samen met de bondscoaches Pol van Himst (België), Massimo Bonini (San Marino), Bobby Gould (Wales) en Fatih Terim (Turkije) het speel schema van kwalificatiegroep 7 voor het WK vaststelde. Dat schema, waarover ruim zeven uur gepalaverd was, wil Hiddink zelf afwerken. Toch heeft de Achterhoeker zich bijna een jaar lang niet helemaal happy gevoeld als bondscoach. „Ik sta te weinig op het veld," zei hij weieens. Bovendien miste hij de wekelijkse wedstrijdspanning. Ook de rond het Nederlands elf tal gebruikelijke lobbies voor het toevoegen van Ajax- danwel Ajax-gezinde trainers hing hem ver de strot uit. Sinds deelname aan het EK echter vaststaat en na een verhelderend gesprek met Louis van Gaal voelt Hiddink zich de juiste man op de juiste plaats. Verlenging „Daarom wil ik best over verlen ging van mijn contract praten," sprak hij in een beperkt gezel schap, „maar dan zal de KNVB het initiatief moeten nemen." Daarbij deed Hiddink de sugges tie om ruim voor het aflopen (eind juni) van zijn huidige ver bintenis tot zaken te komen. „Geen club of bond wacht tot juli met contractbesprekingen. Hiddink is geen man die zoekt naar zekerheid. „Nee, want dan was ik wel in het onderwijs gebleven. Ik wist dat ik daar tot mijn zestigste kon werken en juist dat idee maakte me onze ker." Maar voor een bondscoach moet wel de zekerheid van de raste cyclus gelden. „Een bondscoach leeft van EK naar WK, daarop moet zijn con tract afgestemd zijn," zei Hid dink en wees op Duitsland, waar men bondscoaches langzaam inwerkt en vervolgens ruim de tijd geeft. Bij de KNVB staat Hiddink er momenteel goed op. „Dat idee heb ik zelf ook en ik ben ook best in voor een nieuw Project. Maar je weet nooit wat er de komende maanden nog kan febeuren." Wat er in ieder geval "iet gebeurt, is dat er een coach aan de technische leiding van Oranje wordt toegevoegd. „Dat zal niet aan de orde komen," aldus Hiddink, die daarmee het tweejaarlijks gezeur (EK, WK) over andere of meer coaches (Cruijff, Van Gaal) in een vroeg stadium de kop indrukt. Dorjee Voor het EK heeft Hiddink zijn eigen ploeg rond. Hij haalt zijn oude PSV-vriend Hans Dorjee (bondscoach van het olympisch team) er naast Rinus Israel bij als veldtrainer en zoekt nog een man die evenals Jan Rab de andere wedstrijden tijdens het EK ana lyseert. De medische staf blijft hetzelfde, dus onder leiding van Frits Kessel, er wordt echter wel een fysio-therapeut aan toege voegd. Over de spelersgroep kon Hid dink gisteren begrijpelijkerwijs niet veel zeggen. „Ik volg dertig spelers, van wie er twintig tot de vaste kern behoren en tien er tegenaan zitten." Hij voorziet dat die groep van dertig nog lang meekan. „Met een paar kleine aanpassingen denk ik zelfs dat deze kern tot en met het EK 2000 bijeen kan blijven. Het is een groep met veel potentie." Overmars Op Mare Overmars rekent Hid dink niet meer in zijn plannen voor het EK. „Ik verwacht niet dat hij het redt. Maar voor ieder een geldt trouwens dat vormbe houd getoond moet worden. Daarom volg ik ook een grote groep." Hiddink blijft straks ook in Engeland volgens het Ajax-con- cept spelen. Dus met drie spitsen. Met dat stramien in zijn achter hoofd zoekt hij naar geschikte spelers. In dat verband is hij blij met de terugkeer van Taument, die de beoogd opvolger van Over mars is, terwijl hij Vos (Feye- noord) en Hoekstra (Ajax) bekijkt als concurrenten van Glenn Helder (Arsenal). Jordi De bondscoach heeft uit Barcelo na signalen opgevangen dat de met een knieblessure tobbende Jordi Cruijff, die zowel voor Spanje als Nederland kan voet ballen, vrijwel zeker voor Oranje kiest. „Hij kan op vier plaatsen spelen," weet Hiddink, „links, rechts, als diepe spits en als scha duwspits. Als hij in vorm is, is hij dus een belangrijke kandidaat." rdagsvanIO.°°-17.°°uur /aliteitsbouwmethode rochure te ontvangen: Amsterdam - Het Nederlands elftal opent de kwalificatie reeks voor het wereldkampioenschap voetbal op 5 oktober 1996 in en tegen Wales. Oranje sluit op 11 oktober 1997 de reeks in groep 7 af met een thuiswedstrijd tegen Turkije. Het speelschema is vrijdagmid dag in Amsterdam na een lang durige bijeenkomst van delega ties van alle betrokken landen samengesteld en bekendge maakt. Over de lokaties valt later een beslissing. Over het spelen tegen Oranje "ad iedere deelnemer een andere opvatting omtrent de datum. Vooral Turkije deed moeilijk. „Wij vinden Nederland de absolute favoriet," stelde de lurkse bondscoach Fatih rehm, „dus dan mag niemand bet gek vinden dat wij onze laatste wedstrijd tegen de Nederlanders willen spelen." Oranje speelt twee wedstrijden j'buen vier dagen: 29 maart 9thuis tegen San Marino en dink"1 UU te§en Turkije' Hid" is een warm pleitbezorger an een dergelijk speelsysteem pet dubbele duels. Maar hij ^eeg slechts één keer zijn zin. „Jammer, maar het was verder niet uitvoerbaar," gaf Hiddink aan. Alle winnaars van de negen groepen en de beste nummer twee plaatsen zich rechtst reeks. De acht andere nummers twee spelen om de vier overge bleven startbewijzen van het Europese deel. Het volledige speelschema in groep 7: 2 juni 1996: San Marino - Wales, 31 augustus: Wales - San Marino, België - Turkije, 5 oktober: Wales - NEDERLAND, 9 oktober: San Marino - België, 9 november: NEDERLAND - Wales, 10 novem ber: Turkije - San Marino, 14 december: België - NEDERLAND, 14/15 december: Wales - Turkije, 29 maart 1997: Wales - België, NEDERLAND - San Marino, 2 april: Turkije - NEDERLAND, 30 april: San Marino - NEDER LAND, Turkije - België, 7 juni: België - San Marino, 20 augustus: Turkije - Wales, 6 september: NEDERLAND - België, 10 sep tember: San Marino - Turkije, 11 oktober: NEDERLAND - Turkije, België - Wales. Guus Hiddink temidden van zijn tegenstanders (vlnr) Fatih Terim (Turkije), Bobby Gould (Wales), Pol van Himst (België) en Massimo Bonini (San Marino). foto anp Charleroi (anp) - In de voorlopige groepsindeling voor de Europese Top Twaalf is tafeltennisser Trinko Keen nog niet opgeno men. De Nederlander is de eerste reserve en zou bij een afmelding deelnemen. Keen wacht op de afmelding van de Griek Calin Creanga, een voormalige Roemeen. Die bles seerde onlangs bij het olympisch kwalificatietoernooi in Manches ter zijn schouder en zou het eve nement in Charleroi (begin februari) waarschijnlijk laten lopen. De Nederlandse bond ver wacht dat Creanga zich pas op het laatste moment terugtrekt. Bettine Vriesekoop treft in haar groep de Duitse Jie Schöpp, de Zweedse Asa Svensson, de Luxemburgse Ni Xia Lian, de Hongaarse Krisztina Toth en de in Nederland spelende Russische Elena Timina. De andere groep bestaat uit Nicole Struse (num mer één van Europese ranglijst), Csilla Batorfi (Hon), Emilia Cio- su (Roe), Fliura Abbate (Ita), Iri- na Palina (Rus) en Xiaoming Wang (Fra). De indeling is voor lopig. Mocht iemand uit de top-vier van de plaatsingslijst wegvallen, dan volgt een nieuwe loting. Dat gebeurt eveneens als in totaal twee van de twaalf deelneemsters zich alsnog afmelden. Leeuwarden - Rintje Ritsma hoeft zich geen zorgen meer te maken over deelname aan een eventuele Elfstedentocht. De drievoudige Europese kam pioen mocht in eerste instantie volgens de reglementen van de Vereniging De Friesche Elf Steden niet meedoen aan de tocht der tochten. Ritsma is geen lid van het nationale schaatsteam. Leden van de kernploeg van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond kunnen volgens de oude reglementen wel deelnemen aan de wedstrijdtocht, ook al zijn ze geen lid van de Elfste- denvereniging. Het bestuur van de vereniging heeft het regle ment echter gewijzigd. Neder landse langebaanschaatsen die startgerechtigd zijn op een Europees kampioenschap, wereldkampioenschap of Olympische Spelen, mogen nu wel de klassieke tocht schaat sen. Nu de Elfstedentocht in de lucht hangt is Jan-Eise Krom kamp getroffen door pech. De marathonschaatser uit Wolve- ga raakte vrijdagavond zwaar geblesseerd bij een val op het snelle indoor-ijs van Thialf, Kromkamp, nummer vier van het laatste NK op natuurijs, liep een diepe vleeswond in zijn rechterbeen op. Acht hechtin gen waren nodig om de wond te dichten. Kromkamp hoopt over enkele dagen weer te kunnen schaatsen. Yep Kramer Yep Kramer kan weer op meren en kanalen schaatsen. De marathonkampioen op natuurijs brak drie weken gele den tijdens de Oltambtrit in Scheemda de grote teen van zijn linkervoet. Rondjes rijden op de kunstijsbaan kan Kramer nog niet. „Ik moet dan over stappen in de bocht. Dat ver oorzaakt te veel druk op de teen. De pijn is dan onhoud baar. Op rechte stukken natuurijs heb ik geen last. Ik ben klaar voor een eventuele Elfstedentocht. Het enige wat me zorgen baart, is het klunen. Ik hoop dat het goed blijft vrie zen. Dan hoef ik tijdens de mogelijke Elfstedentocht niet zo veel op de schaatsen te lopen," aldus Kramer. Hilversum (anp) - Stan Fran ker heeft vrijdag de selectie bekendgemaakt voor het duel tegen India in de eerste ronde van het tennistoernooi om de Davis Cup (9-11 februari). De directeur sportief van de KNLTB had geen verrassing in petto. Dat betekent dat Richard Kraji cek in staat is te spelen. De Hage naar viel in de derde ronde van de Australian Open uit met een rug blessure. De selectie is: Richard Krajicek (12e op ATP-lijst van 15 januari), Paul Haarhuis (20), Jan Sieme- rink (24) en Jacco Eltingh (46). Het Davis-Cupduel in Jaipur vindt plaats op gras. De Indiase selectie van non- playing captain Jaidip Mukerjea bestaat uit Leander Paes (131), Mahesh Bhupati (386), Prahled Srinath (694) en Gaurev Natekar (826). Over de fitheid van Krajicek maakt bondscoach Franker zich geen zorgen. „Hij heeft niets laten horen, dus ik ga ervan uit dat alles okay is. In Melbourne was het gewoon in z'n rug geschoten. Dat kan ieder een gebeuren en het schiet er meestal net zo hard weer uit." Eindhoven - De tuchtcommis sie van de KNVB stelt een vooronderzoek in naar moge lijk wangedrag van PSV-aan- valler Luc Nilis woensdag in de bekerwedstrijd tegen De Graafschap (1-3). De Belgi sche international wordt ver dacht van het slaan van tegenstander Eric Viscaal. Vóór woensdag moet hij schriftelijk tekst en uitleg geven over het incident, dat door scheidsrechter Zuidema niet werd bestraft. Ook PSV-aanvoerder Arthur Numan en de clubleiding dienen hun visie op papier te zetten en naar Zeist te sturen. Na bestudering van alle rappor ten besluit de tuchtcommissie of zij Nilis daadwerkelijk in staat van beschuldiging stelt. Het col lege is op grond van 'diverse waarnemingen' tot actie overge gaan. Luc Nilis is zich van geen kwaad bewust. „Ik heb niet geslagen. De scheidsrechter stond er twee meter vanaf en ook hij heeft niets gezien." Mare Overmars wordt dit weekeinde in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis van Amster dam geopereerd aan de voorste kruisband van de rechterknie. Dat gebeurt door dokter Van der Hart. Overmars kwam 20 december, in het duel met De Graafschap, ver keerd terecht. Hij scheurde de kruisband en liep een beschadig de meniscus op. De medische staf besloot daarop dat eind januari een operatie zou volgen. De aan valler is al bezig met zijn revali datie, voor zover mogelijk. Hij meldt zich met grote regelmaat in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Ajax heeft met onmiddellijke ingang twee supporters voor vijf jaar uitgesloten van stadionbe- zoek. De straf is een reactie op wangedrag van het tweetal tij dens de uitwedstrijd tegen Wil lem II op 14 januari. De supporters brachten vernie lingen aan in het Tilburgse sta dion. Ajax verloor in Tilburg voor het eerst in ruim anderhalf jaar weer eens een wedstrijd in de vaderlandse competitie. De commissie van beroep van de UEFA heeft de Europese schorsing voor één seizoen van de Engelse clubs Tottenham Hots pur en Wimbledon opgeheven. Het college legde de twee clubs vrijdag in Zwitserland wel zware boetes op. Tottenham moet een bedrag van twee ton betalen, Wimbledon dient 130.000 gulden over te maken. De tuchtcommissie van de UEFA schorste beide clubs wegens het inzetten van inferieure teams in het vernieuwde toernooi om de Intertoto Cup. Op basis van nieu we feiten en een zorgvuldige documentatie besloot de commis sie van beroep de sanctie te ver zachten. Beide clubs voerden met succes aan dat ze bij de inschrij ving toestemming van de Engelse bond hadden gekregen om jeugd spelers en testspelers in het eve nement op te stellen. Faustino Asprilla is vrijdag in Newcastle gearriveerd om zijn definitieve overgang van Parma naar de Engelse koploper New- Madrid - Ploegleider Manoio Saiz heeft in Madrid het programma van de Spaanse wielerploeg ONCE bekendgemaakt. Zijn 'spitsen- duo' Laurent Jalabert en Alex Zülle zal in april vier wereldbe- kerklassiekers afwerken. De Fransman, vorig jaar winnaar van de Milaan - Sanremo, en de Zwitser starten naast de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en Luik-Bastenaken-Luik ook in de Amstel Gold Race op 27 april. New York - De Amerikaanse basketballiefhebbers hebben Grant Hill, de nog steeds rijzende NBA-ster van de Detroit Pistons, momenteel hoger staan dan Michael Jordan. Bij de verkiezing voor de 45e All Star-wedstrijd, die op 11 februari in San Antonio wordt gespeeld, kreeg Hill evenals vorig jaar de meeste stemmen: 1.358.004 om precies te zijn. De befaamde guard van de Chicago Bulls, terug na een kortstondig honkbalavontuur, kreeg er 20.000 minder. Jordan werd wel voor de tiende keer uitverkoren voor deze bijzondere wedstrijd tussen de 'besten' van Oost en West. De basisteams zijn op grond van de stemverhoudingen: Oost: guards Penny Hardaway (Orlando Magie) en Michael Jordan (Chi cago Bulls), forwards Grant Hill (Detroit Pistons) en Scottie Pippen (Chicago Bulls), center Shaquille O'Neal (Orlando Magic). West: guards Jason Kidd (Dallas Mavericks) en Clyde Drexler (Houston Rockets), forwards Charles Barkley (Phoenix Suns) en Shawn Kemp (Seattle SuperSonics), center Hakeem Olajuwon (Houston Rockets). Rome - De leiding van de Carabinieri neemt disciplinaire maatre gelen tegen Alberto Tomba. De bekendste Italiaanse skiënde poli tieagent toonde onlangs een naar hem genoemde onderkleding lijn. „Er bestaan regels die alle Carabinieri in acht moeten nemen. Niemand misgunt Tomba dat hij zijn financiële belangen in het oog houdt, maar dat moet wel overeenstemmen met de waardig heid van het uniform dat hij draagt," verklaarde woordvoerder Marchesini namens de Carabinieri, het semi-militaire politie apparaat in Italië. Volgens Marchesini heeft het gedrag van Tomba de waardigheid en het aanzien van de Carabinieri geschaad en dient hij daarvoor disciplinair te worden gestraft. Tomba is reeds twaalf jaar poli tieman en werd onlangs bevorderd. castle United te regelen. De Colombiaanse voetballer tekent overigens pas als zijn werkver gunning is afgegeven. Met de transfer is een bedrag gemoeid van 7,5 miljoen pond (ongeveer 18,75 miljoen gulden), waar schijnlijk met inbegrip van Asprilla's weeksalaris van een kleine veertig mille. Aanvankelijk werd een vergoe dingssom van 6,7 miljoen pond genoemd. De 26-jarige Asprilla is hoe dan ook de duurste aankoop ooit van Newcastle United. Tot dusver stond het record op naam van Les Ferdinand. Die werd voor aanvang van het seizoen 1 voor zes miljoen pond overgeno men van Queen's Park Rangers. „Ik ben zo opgewonden als een kind," zei Asprilla bij aankomst in Newcastle. „Trainer Kevin Keegan heeft grote belangstell- ling voor mij aan de dag gelegd. Dat was ik in Parma van Nevio Scala al lang niet meer gewend. Voor Keegan zal ik verschrikke lijk mijn best doen. Kampioen worden is mijn doel en de Cham pions League halen." St. Petersburg. Indoorwedstrij- den. Mannen, 60 m: 1. Sokolov (Rus) 6,73; 60 m horden: 1. Kazanov (Let) 7,72; ver: 1. Naoemkin (Rus) 8,01 m; kogelstoten: 1. Nikolajev (Rus) 20,44 m. Vrouwen, 60 m horden: 1. Sokolo- va (Rus) 8,11. Chemnitz. Internationale wed strijden indoor. Mannen, 60 m: 1. Surin (Can) 6,53, 2. Davidson Ezinwa (Nig) 6,62, 3. Osmond Ezinwa (Nig) 6,63; kogel stoten: 1. Buder (Dui) 20,41 m, 2. Urban (Dui) 19,73 m. Vrouwen, 60 m: 1. Guidry (VSt) 7,13, 2. Cuthbert (Jam) 7,24; 400 m: 1. Fuchsova (Tsj) 52,93; 2. Kisa- ba (Dui) 53,41; 3000 m: 1. Wessel (Dui) 9.09,22; hoog: 1. Astafei (Dui) 1,97 m, 2. Banabokva (Oek) 1,90, 3. Ewanje-Epee (Fra), Göl- lner (Oos) 1,90 m; ver; 1. Drechsler (Dui) 6,86 m, 2. Gerhardt (Dui) 6,76 m; kogelstoten: 1. Kumber- nuss (Dui) 19,97 m, 2. Neimke (Dui) 19,24. Gretarsson 4,10/11. Kuijf en Miles 3 1/2, 12. Van de Mortel 3. Lienz. WK snowboard. Reuzenslalom, vrouwen: 1. Ruby (Fra) 2.11,91, 2. Riegler (Oos) 2.12,50, 3. Van Ert (VSt) 2.12,87, 4. Fingerlos (Oos) 2.12,93, 5. Herbert (Oos) 2.13,28, 6. Kulawik (Dui) 2.13,49., 11. Boerma 2.19,34. Sestrière. Wereldbeker slalom, vrouwen. 1. Nef (Zwi) 1.47,1 (53,56/55,08), 2. Oester (Zwi) 1.47,29 (53,13/54,16), 3. Wiberg (Zwe) 1.47,40 (53,04/54,36), 4. Steggali (Aus) 1.47,44, 5. Kjörstad (Noo) 1.47,55, 6. Compagnoni (Ita) 1.47,65. Stand WB algemeen: 1. Wachter (Oos) 835 pnt, 2. Ertl (Dui) 794, 3. Seizinger (Dui) 782. Stand WB slalom: 1. Eder (Oos) 556, 2. Horvath (Slo) 368, 3. Kjör stad 338. Singapore. Johnnie Walker Clas sic. Stand na tweede ronde: 1. Els (ZAf) 134 slagen (67 67), 2. Karls- son (Zwe) 135, 3. Eales (Eng) 136, 4. Painter (Aus), Clarke (NIe), Riley (Aus), Coltart (Sch), Woos- nam (Wal), Couples (VSt) 137. Sofia. EK kunstrijden. Vrouwen, korte kür: 1. Bonaly (Fra), 2. Sloetskaja (Rus), 3. Szewczenko (Dui), 4. Boetriskaja (Rus), 5. Liatsjenko (Oek), 6. Gus- meroli (Fra). IJsdansen, eindstand: 1. Grits- joek/Platov (Rus) 2,0, 2. Krilo- va/Ovsiannikov (Rus) 4,0, 3. Romanova/Jarsjenko (Oek) 6,4, 4. Anissina/Peizerat (Fra) 7,6, 5. Lobatsjeva/Averboek (Rus) 9,0, 6. Drobiazko/Vanagas (Lit) 12,0. Amsterdam. NK. Mannen, kwartfinale: Scheffer - Cune 9-2 9-5 9-3, Vertogen - Scheerder 9-0 10-8 9-7, Smit - Van der Dussen 9-2 9-4 9-1, Buit - Van de Bosch 9-0 9-0 9-0. Halve finale: Buit - Vertogen, Scheffer - Smit.. Vrouwen, kwartfinale: Atkinson - De Winter 9-0 9-0 9-2, Van Hoorn - Kuijer 9-2 9-3 9-1, Hoogendoorn - Albada Jelgersma 9-2 9-4 9-1, Beumer - Butterlin 9-1 9-2 9-3. Halve finale: Van Hoorn - Hoogendoorn, Beumer - Atkinson. Spanje:Mérida-FC Barcelona 0-0. Stand aan kop: Atl. Madrid 23-52, Espanyol 23-45, Barcelona 23-43, Compostela 23-43, Valencia 23-42. Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Grootmeestergroep A. Elfde ron de. Topalov (Bul) - Tiviakov (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ina) - Leko (Hon) 1-0, Ivantsjoek (Oek) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Tim man (Ned) 1-0, Adams (Eng) - Hübner (Dui) 1-0, Drejev (Rus) - Gelfand (WRu) 1-0, Sokolov (Bos) - Piket (Ned) 0-1. Stand: 1. Ivantsjoek 7 1/2, 2. Anand 7, 3. Topalov 6 1/2, 4/8. Drejev, Piket, Sjirov, Sokolov en Tiviakov 6, 9. Adams 5 1/2, 10. Leko 5, 11. Hübner 4 1/2, 12/13. Gelfand en Van Wely 4, 14. Tim man 3. Grootmeestergroep B. Negende ronde Gretarsson (IJs) - Delemarre (Ned) 0-1 (meesterresultaat voor Dele marre), Van de Mortel (Ned) - Antunes (Por) 1/2-1/2, Bologan (Mol) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Garcia (Col) - Onitsjoek (Oek) 1/2- 1/2, Miles (Eng) - Kuijf (Ned) 1/2- 1/2, Stripoenski (Oek) - Nijboer (Ned) 0-1. Stand: 1/2. Bologan en Onitsjoek 6 1/2, 3/4. Nijboer en Van der Wiel 5, 5/6. Antunes en Stripoenski 4 1/2, 7/9. Delemarre, Garcia en Miami. Internationale regatta olympische klassen. Tornado, eerste race: 1. Hagara/Schneeberger (Oos), 2. Van Teylingen/Dercksen (Ned), 3. Williams/Rohdes (GBr); tweede race: Leon/Ballester (Spa), 2. Hagara, 3. Lovell/Ogletree (VSt), 11. Van Teylingen; derde race: 1. Hagara, 2. Grael/Pellicano (Bra), 3. Nyberg/Loyden (Zwe), 4. Van Teylingen. Stand: 1. Hagara 4, 2. Leon 12, 3. Nyberg 13, 6. Van Teylingen 17. Europe, eerste race: 1. Armstrong (NZe), 2. Rauch (Den), 3. Clakin (Can), 7. Matthijsse (Ned); tweede race: 1. Matthijsse, 2. Rauch, 3. Meylan (VSt); derde race: 1. Rauch, 2. Robertson (GBr), 3. Toll (Noo), 8. Matthijsse. Stand: 1. Rauch 5, 2. Armstrong 12, 3. Matthijsse 16. Lasers, stand na voorronde: 1. Tanscheidt (Bra) 6, 2. Warkalia (Dui) 7, 3. Kats (Ned) 10. Soling, eerste race: 1. Westergaard (Den), 2. Celon (Ita), 3. Hutchinson (VSt), 10. Potma/Hettinga/Potma (Ned); tweede race: 1. Leme (Bra), 2. Celon, 3. Baird (VSt), 11. Potma. Stand: 1. Celon 4, 2. Hutchinson 8, 3. Westergaard 9, 8. Potma 21. ZaalvoetbaL Eredivisie: Den Helder-FV Snoe- kie 7-2, Hoorns. V.-K.B.Volend 2- 2, GZS-Wychen 4-6, Veghel-Does- burg 7-8, SchVolend-Bunga Mei. 10-10, ZVW Vught-Hilversum 7- 5. Brussel (sid) - Bij de Olympische Spelen in Atlanta zal het IOC niet via bloedtests op het gebruik van dope laten controleren. Dat heeft Alexander prins de Merode, vice-voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité en voorzitter van de medi sche commissie, vrijdag in Brussel verklaard. De prins gaat ervan uit dat met de nieuwe massa-spectrometer het gebruik van anabolica beter is aan te tonen. Met het apparaat zijn in het laboratorium in Keulen reeds uitstekende resultaten geboekt. „In Atlanta zal niet via bloedmonsters op doping worden gecontro leerd. Bloedtests interesseren ons op dit moment niet. Het is een mis vatting dat bloedtests alle problemen zouden oplossen. Het merendeel van de anabolen steroiden is via het bloed niet aan te tonen. Boven dien stuiten bloedtests op juridische problemen," aldus de Belg. De Merode hoopt dat binnen afzienbare tijd het gebruik van het men selijk groeihormoon (HGH) valt aan te tonen. Volgens de Belg zijn in Londen reeds grote vorderingen gemaakt met het opsporen van het groeihormoon. Ook het vinden van gebruikers van erythropoietin (EPO) blijft belang rijk voor het IOC. De Merode praat komende week met politici in Frankrijk en Engeland over het gebruik door sporters van marihuana, dat overigens niet op de lijst van verboden middelen staat. Onlangs werden elf Franse handballers op het gebruik van die drug betrapt.

de Stem | 1996 | | pagina 15