Wonen in een molshoop de stem EElHEBHBglBtëE ALPHA TEAMBOUW-DONGEN Landbouwgrond Te koop: KWALITEIT EN SNELHEID EEN ONMOGELIJKHEID Ondergronds pionieren voor de rijpere zakenman SAS VAN GENT Jb O Dor jee Mr. M.M.W.M. Beijsens DE STEM WONEN Beverly Hills Molshoop lus in Etten-Le laagterecord hypotheekmi aan aatM tbaaaareaa [fanaal Binnenkort wordt in Etten-Leur gestart met de bouw van negen exclusieve singel-villa's en zestien riante duo-villa's op perfecte locaties in Etten-Leur- zuid. Het laatste uitbreidingsgebied in dit gewilde, groene deel van Etten-Leur. Nu de hypotheekrente het laagste niveau in dertig jaar heeft bereikt, kan de droom van menigeen om in een luxueuze villa te wonen werkelijkheid worden. Het is nu of nooit! ONTWERPERS EN BOUWERS VAN WONINGEN, BUNGALOWS EN BEDRIJFSHUISVESTING KLPHA TEAMBOUH/ Koopt uw huisü OPENBARE VERKOOP BEDRIJFSCOMPLEX TE ROOSENDAAL Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. groot 0.78.40 ha gelegen aan de Plantagelaan te Wouwse Plantage kadastraal bekend gemeente Wouw sectie O nr. 533 STIJLVOL WONEN VOOR OUDEREN: SERVICEFLAT RESIDENTIE TERNEUZEN Danilith bewijst al 75 jaar het tegendeel Danilith bouwde volgens GEAUTOMATISEERDE TRADITIE reeds 10.000 woningen met 400 man eigen personeel. n^fiilfHl Alles in eigen beheer V^ilHllllll van planontwikkeling WONINGBOUW tot en met uitvoering. Onze troeven zijn: ongelimiteerde mogelijkheden qua stijl, uitstraling en indeling van uw woning. Danilith Delmulle Bouw Bezoek onze showroom ook zaterdags van 10.°°-17.°°^ Nijverheidsweg 39 I7"" Fax: 076-5014355 Daarom wens ik vrijblijvend uw brochure te ontvangen: Telefoon 076- j Tel.: 501511 4 Ihebben 9ronc|/9een grond Jj pE STEM Der Sp 'Favorie opent te. Een van de nieuwste trends op het gebied van 'alternatief wonen' zijn ondergrondse woningen. Voor een grote groep mensen is wonen onder de grond een nachtmer rie, terwijl een selecte groep woonpioniers er een flinke bom duiten voor over heeft. Door Robert Paling Blaak kan binnenkort het woor denboek in als synoniem voor bouwkundige vernieuwing. De kubuswoningen op de Rotterdam se Blaak zijn al jaren beroemd in binnen- en buitenland. Maar ook de Tilburgse wijk De Blaak heeft met het nieuwbouwplan Delmer- weiden binnenkort zijn architec tonische hoogstandje. In het niemandsland tussen snel weg en nieuwbouwwijk verrijzen onder een dikke laag aarde zeven ruim opgezette woningen. De bouwlokatie langs de drukke Baromebaan in Tilburg en de prijs van 595.000 gulden hebben niet kunnen verhinderen dat zes van de zeven ondergrondse woningen binnen een mum van tijd waren verkocht. Op de handtekening na heeft ook de laatste woning een eigenaar. Adjunct directeur Tim mermans van bouwbedrijf Van der Weegen staat er niet van te kijken. „Exclusiviteit kost nu een maal wat." Heb blubberige bouwterrein geeft nog weinig hoop op een bouwkun dige toekomst vol allure en exclu siviteit. Bouwvakkers en toekom stige bewoners kunnen zich er maar net staande houden. Toch is het de bedoeling de eerste avontu riers binnenkort hun ondergrond se woning betrekken. Voor Ad van Hoek (48), manager van een makelaars- en assuran- tiënkantoor, is het nog niet zover. Hij kan zijn nieuwe huis pas in maart betrekken. „Ik had nog wat speciale wensen voor de inrichting van mijn huis." Het tijdstip van oplevering van de huizen is afhankelijk van de aan passingen die de kopers wensen. Een extra wandje hier, een wat kleinere ruit daar. Alle verande ringen die de bewoner wil, kan hij krijgen. „Ik laat een soort zwart beton in mijn huis storten. Dat kost wel een paar centen extra maar dat heb ik er voor over." Ad van Hoek zegt het zonder blikken of blozen. „Ik heb altijd 'onder architectuur' gewoond en ik wil niet anders." Voor bijna zes ton heb je een huis dat doet denken aan de villa's in Beverly Hills. Een enorme glazen pui is voor de toekomstige bewo ners de grens tussen boven en onder de grond. Om de privacy van de bewoners nog enigszins te waarborgen, wordt er vóór alle huizen een ligusterhaag van een meter hoog geplant. Van de verkeersweg die vlak ach ter de huizen raast, is binnen niets te horen. De achterkant van het huis is gesitueerd in een meters dikke aarden wal. De huizen en de aarden wal vormen een geluids wal. „Van de stilste vaatwasser hebben de mensen in hun tuin meer last dan van de snelweg," is de over tuiging van Timmermans. Het dak van het huis, dat met een helling van elf graden schuin afloopt, ligt onder een dikke laag dakbedekking, isolatiemateriaal en een halve meter grond. Over de hele breedte van de daken van de onderlandwoningen wordt klimop gepoot. Die moet voorkomen dat de grond op de woningen na ver loop van tijd verwaait of ver schuift. Van een soortgelijk bouwproject in Utrecht kwamen in maart 1995 berichten dat de grond langzaam van het talud afschoof. Van der Weegen verzekert dat de bewo ners van de Tilburgse onderland woningen ook na een aantal jaren nog 'onder de grond' wonen. „We zijn zo zeker van onze zaak dat we tien jaar garantie geven op de hui zen." Vanaf de Baroniebaan, de weg waar de woningen aan de achter kant vrijwel direct aan grenzen, lijken de zeven onderlandwonin gen op een gigantische molshoop. Op de onderlinge grens tussen de huizen steken op een speelse manier dikke betonnen platen en schoorstenen naar buiten. Archi tect Jo Hurkmans wil op die manier het effect van schuivende panelen bereiken. Voorbijgangers moeten zich gaan afvragen of er mensen in een hol onder de grond wonen. Het interieur van de onderland woningen doet in geen enkel opzicht denken aan de behuizing van holbewoners of mollen. Een statige entree geeft toegang tot een kapitale living die ruim twee keer zo breed als diep is. Het pla fond loopt vanaf de glazen voor pui van ruim vier meter hoogte terug tot ongeveer tweeënhalve meter. De ruimtelijke indeling en de kamerbrede lichtinval zorgen voor een indrukwekkend lijnen spel. De kopers van onderlandwonin gen zijn volgens Timmermans 'de wat rijpere zakenmannen van wie de kinderen al de deur uit zijn'. Ad Voor bijna zes ton heb jein Tilburg een huis waar je half onder de grond niets moet kunnen horen van het verkeer dat achter je lonji FOTO TON TOEMEI in de stad woont maar toch de rust en ruimte hebt van een villawijk." Voor de aannemer zijn de onder landwoningen een prestige-pro ject. Er hebben al veel mensen raast. van Hoek is een van de jongsten. „Iedereen die hier komt wonen, kiest voor het exclusieve aspect van het wonen onder de grond. Daarnaast is het ook prettig dat je naar de woningen geïnformeerd en ook de gemeente Breda kijkt met belangstelling naar het pro ject. „De mensen die een onderlandwo ning kopen steken hun nek uit, meent Timmermans. „De mensen kopen een woning die nog nergeni anders gebouwd is. Daar moet ji lef voor hebben." Quadrant architecten Singel-villa OSA architecten Bijzondere uitstraling De SINGEL-VILLA'S hebben een ultra-moderne uitstraling, maar worden op traditionele, duurzame wijze gebouwd. De woningen zijn zeer ruim en hebben een hoog afwerkings niveau. Nauwelijks meerwerk! Zo is in het ontwerp al gedacht aan een fraaie halfronde serre en extra bergruimte. De villa's zijn gesitueerd op ruime percelen tot 700 vierkante meter in een parkachtige omgeving met, zoals de naam al doet ver moeden, uitzicht op een singel. U kunt kiezen uit twee types, die in prijs variëren van 469.000 tot 529.000 v.o.n. Er is een variant met één ver dieping of één met een tweede verdieping in de vorm van een torenkamer/penthouse. De DUO-VILLA's zijn al even eigenzinnig. Dit inventieve ontwerp geeft een nieuwe dimensie aan wonen op, letterlijk, verschillende niveaus. Een ondergrondse garage met aparte hobbykamer/praktijkruimte, L-vormige living met dichte keu ken op de begane grond, drie slaapkamers op de verdieping en de optionele torenkamer verschaffen de woning een exclu sief karakter. De fraaie vide zorgt met fraaie lichtinval voor de kroon op het ontwerp. De duo-villa's variëren in prijs van 395.000 tot 411.000 Perfecte locatie De villa's worden in de nieuwste woonwijk in Etten-Leur: Hoge Neerstraat. Deze woonwijk is ruim 45 hec tare groot, waarvan zo'n 21 hectare wordt ingenomen door het nieuw aan te leggen sportpark. Er kan dan ook met recht worden gesproken van "wonen in de sporttuinen". De wijk, ten zuidoosten van de bestaande bebouwde kom, wordt begrensd door de Couperuslaan in het westen en de toekomstige omleiding van de A58 in het zuiden en oosten. De huidige rijksweg aan de noordkant van de wijk maakt plaats voor een groene Parklaan. Ten zuiden hiervan, aan de grens van de wijk dus, komt een grote vijver in het groen. Centraal in de wijk wordt een groenvoorziening met water loop aangelegd. En vanzelfsprekend draagt ook het sportpark bij aan het groene beeld van de Hoge Neerstraat. Nu of nooit De hypotheekrente heeft het laagste niveau in dertig jaar bereikt. Tegelijkertijd worden bestaande woningen bijna per dag meer waard. Dus zeker voor huiseigenaren is het nu inte ressant van de snel stijgende overwaarde te profiteren. Deze situatie kan natuurlijk niet lang meer duren. Dus is het écht nu of nooit Op dit moment kan bijvoorbeeld de netto-maandlast bij een hypotheek van 400.000 gulden circa 1.800 bedragen. Duo-villa Kwaliteitsplan Indien u geïnteresseerd bent in een van deze exclusieve woningen kunt u contact opnemen met Bax Regiomakelaar dij. Wij informeren u graag uitvoerig over de vele mogelijkhe den. Niet alleen is er uitgebreide documentatie voorhanden, ook bezoeken we met plezier met u de bouwlocatie. Verder kunnen we u natuurlijk vrijblijvend van dienst zijn met een persoonlijk hypotheekadvies. De woningen in Hoge Neerstraat worden gebouwd met zorg voor de toekomst. Niet alleen worden uitsluitend duurzame, onderhoudsarme materialen toegepast, ook is het energiever bruik zeer laag, dankzij optimale isolatiewaarden. BAX REGIO-MAKELAARDIJ BV Bisschopsmolenstraat 92 4876 AP Etten-Leur Telefoon kantoor: (076) 5033000 Kantoor vandaag geopend tot 15.00 uur Openingstijden ma t/m vr 09.00-18.00 uur Bestel ons uitgebreide documenfatieboek geheel gratis, bel: 0162-312785 ONTWERPERS BOUWERS Geer 19-5104 HE-Dongen-Tel.: 0162-312785 Wij bieden u direkte zekerheid Alles wordt notarieel geregeld! Evt, snelle financiële afwikkeling Achterstallig onderhoud geen bezwaar! Aanbiedingen: Tel. m-692569 Fix:mmi16.Dhr.v.d.Pol i krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek In Hotel Merks aan de Brugstraat 57 te Roos- sendaal zal op dinsdag 30 januari 1996 om 16.00 uur bij opbod en op dinsdag 6 februari 1996 om 16.00 uur bij afslag ten overstaan van notaris te Roosendaal en Nispen in het openbaar worden verkocht: een BEDRIJFSCOMPLEX, omvattende kantoren, magazijnen, erf, grond en verdere toebehoren aan de Zwaanhoefstraat 8a te Roosendaal, kadastraal bekend gemeente Roosendaal en Nispen, sectie B, nummer 6533, groot achtenvijftig are vijftig centiare, dit met inbegrip van de verpande roerende zaken als bedoeld in artikel 3:254 Burgerliik Wetboek. Veilingvoorwaarden: De openbare verkoop zal plaatsvinden onder de bepalingen van de Algemene Voorwaarden voor Executieveiling 1993, voorzover daarvan bij de akte van veilingvoorwaarden niet wordt afgeweken. Legitimatie: Bieders dienen bij de openbare ver koop te overleggen een verklaring van hun bankre latie, waaruit hun financiële gegoedheid blijkt, als mede een geldig legitimatiebewijs. Betaling: Uiterlijk 8 dagen na gunning: kosten en rechten: Uiterlijk 6 weken na gunning: koopsom. Inlichtingen: Voor de verdere inlichtingen terzake deze openbare verkoop en eventuele bezichtiging kunt u contact opnemen met notaris Mr. M.M.W.M. Beijsens (contactpersoon: Mr. R.E. Buisman), Post bus 181, 4700 AD Roosendaal, telefoon: 0165- 544930, telefax: 0165-536824. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden in deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend. En de makelaar weet van wanten en kranten Wegens omstandigheden te koop een goed lopend bedrijf met woonruimte en bedrijfswagen. In deze goed bekend staande zaak is voor een enthousiaste, startende ondernemer een goede toe komst verzekerd. Voor meer informatie belt u het kantoor. Makelaardij o. Graaf van Vlaanderenstraat 2 4553 CV Philippine L Tel.: 0115 491971 o Fax.: 0115 492129 S "Adverteren smaakt naar meer. kruidenier. 55 (BIJ INSCHRIJVING) een boeiend uitzicht over de Schelde diverse luxe appartementen beschikbaar uitstekende maaltijden (niet verplicht) receptie dag en nacht bezet huur vanaf f872,- en kosten dienst verlening vanaf f425,-per mand Stuur nu de bon in een ongefrankeerde envelop naar Stichting Serviceflats Zeeland Antwoordnummer 847,4460 WB Goes. U kunt ook bellen: telefoon 0113 - 228120. Graag ontvang ik uw vrijblijvende documentatie dhr/mevr: adres: postcode woonpl.: -"wmmmmÊWÊm IMBMUp. 1 ~'l Hl b I 4879 AP Etten-Leur 'n ben geïnteresseerd in uw kwaliteitsbouwmethode pen Haag/Hamburg (anp) - Duitse weekblad Der Spit moet in zijn editie van maan' uitspraken van Aad de Mos in uitgave van 18 december reef ceren. Ook mag Der Spiegel ir nabije toekomst de vermee: uitspraken niet meer gebruil in publikaties over de d maand ontslagen trainer Werder Bremen. Voor De Mos betekende het v dag in Hamburg alweer een ov winning voor de rechtbank. Door Chris van Nijnatten Amsterdam - Lang heeft ambt van bondscoach Minsk, na het verlies (1-0 zelfs eerder op te stappen elftal heeft geplaatst vooi zelfs meer dan alleen he naar het WK van 1998 in „Eerst een goed EK neerzetten daarna beginnen aan het W Mooier kan het niet gaan v< een bondscoach." En duidelijl wilde Hiddink niet zijn. Z opmerking kwam niet helem; uit de lucht vallen. Hij deed d( namelijk in een Amsterda hotel waar hij samen met bondscoaches Pol van Hin (België), Massimo Bonini (S Marino), Bobby Gould (Wales) Fatih Terim (Turkije) het spe schema van kwalificatiegroep voor het WK vaststelde. I schema, waarover ruim zeven i gepalaverd was, wil Hiddink z afwerken. Toch heeft de Achterhoeker zi bijna een jaar lang niet helem. happy gevoeld als bondscoat „Ik sta te weinig op het veld," hij weieens. Bovendien miste de wekelijkse wedstrijdspannii Ook de rond het Nederlands e tal gebruikelijke lobbies voor 1 toevoegen van Ajax- dauw Ajax-gezinde trainers hing he ver de strot uit. Sinds deelnai aan het EK echter vaststaat en een verhelderend gesprek n Louis van Gaal voelt Hiddi: zich de juiste man op de jui: plaats. Verlenging „Daarom wil ik best over verle ging van mijn contract prater sprak hij in een beperkt gezi schap, „maar dan zal de KNT het initiatief moeten nemer Daarbij deed Hiddink de suggt tie om ruim voor het aflop (eind juni) van zijn huidige ve bintenis tot zaken te kome „Geen club of bond wacht tot ji met contractbesprekingen." Hiddink is geen man die zoe! naar zekerheid. „Nee, want d< was ik wel in het onderw: gebleven. Ik wist dat ik daar t mijn zestigste kon werken juist dat idee maakte me onz ker." Maar voor een bondscoai moet wel de zekerheid van vaste cyclus gelden. „Een bondscoach leeft van E naar WK, daarop moet zijn coi tract afgestemd zijn," zei Hii dink en wees op Duitsland, wa men bondscoaches langzaa inwerkt en vervolgens ruim tijd geeft. Bij de KNVB sta Hiddink er momenteel goed o „Dat idee heb ik zelf ook en ben ook best in voor een nieu project. Maar je weet nooit wat de komende maanden nog k< gebeuren." Wat er in ieder gev niet gebeurt, is dat er een coa< Amsterdam - Het Nederlai reeks voor het wereldkamj 1996 in en tegen Wales. Or reeks in groep 7 af met een Het speelschema is vrijdagmic dag in Amsterdam na een lang durige bijeenkomst van deleg; ties van alle betrokken landt samengesteld en bekendg< ■naakt. Over de lokaties va juter een beslissing. Over het spelen tegen Oran; had iedere deelnemer andere opvatting omtrent datum. Vooral Turkije dee moeilijk. „Wij vinden Nederland absolute favoriet," stelde lurkse bondscoach Fati lerim, „dus dan mag nieman het gek vinden dat wij om we(dstrijd tegen ederlanders willen spelen, ranje speelt twee wedstrijde loo?60 vier dagen: 29 maa: 97 thuis tegen San Marino e Lapril uit tegen Turkije. Hic ■nk is een warm pleitbezorgf an een dergelijk speelsysteei et dubbele duels. Maar eeg slechts één keer zijn ee c h zii

de Stem | 1996 | | pagina 14