Compromis over koelversmaaltijd ist voor eerlingen Sas van Gent strijdt samen met Zelzate en Assenede tegen drugs Expo van kunst verstandelijk gehandicapten Rowwen Hèze speelt op Kriebelrock '96 POLITIE RAPPORT Dienstverlening voor poging tot doodslag ZEELAND B3 afelbakactie Koewacht Ouders tevreden over jeugdgezondheidszorg Sluis/Aardenburg wil rust op herinrichtingsfront T. Bastiaansen nieuwe voorzitter stichting Gildefeesten Sluiskil Project voor werklozen Axel en Sas van Gent gaat dit jaar nog door Goesenaar trekt renteloze lening af bij de belasting ersbal Kernen Sluiskil, Hoek en Zaamslag behouden hun eigen voorziening Thuiszorg peilt meningen Tankdop beschadigd Slok te veel op Autodiefstal Junk blijft maar inbreken IANUARI 1996 B2 DE STEM VRIJDAG 26 JANUARI 1996 22.00 uur Filmpje 22.00 uur Goldeneye n 22.00 uur Dangerous 122.00 uur Dolores Claibor- ir Seven 122.00 uur Jade EL8URG - 20.00 uur Between the <d the deep blue sea jr Kréva BURG leater - 20.00 uur Somet- talk about INGEN ■a 1 - 19.00 en 21.30 uur dus Minds bra 2 - 19.00 en 21.30 uur bra 3 - 19.00 en 21.45 uur eye bra 4 -19.00 uur Babe, een ewone big ur The bridges of Madison 3GE dy Complex n 22.30 uur Kids ur Murder in the first n 22.30 uur Showgirls iur Goldeneye ur To die for ur The American President :oop 17.00, 20.00 en 22.30 uur n 22.30 uur Citizen X lur Seven 17.00, 20.00 en 22.30 uur train 17.00 en 20.00 uur The War 20.00 en 22.30 uur Murder in ;t 20.00 en 22.30 uur White burden 17.00,20.00 en 22.30 uur Fair 17.00, 20.00 en 22.30 uur iris uur The little rascals (Ned) 17.00, 20.00 en 22.30 uur neye en 20.00 uur A walk in the jur Indian in the cupboard en 22.30 uur The American ent 17.00, 20.00 en 22.30 uur nonths uur To die For uur Jade en 17.00 uur Pocahontas uur Braveheart OKKE ly Sereens en 22.30 uur Goldeneye en 22.30 uur Money Train en 22.30 Seven en 22.30 uur Fair Game e - Malpertuus, ANBO, 38 emers. Mat 1: 1. mevrouw De P. van Broeck, 2. mevrouw imaert/M. van Vlierberghe. 1:1. mevrouw Koole/E. Blom- t, 2. mevrouw Van Vlierberg- Baeyens. Mat 3: 1. mevrouw ens/J. Spitters, 2. mevrouw ré/J. Boonman. x Q. uit Westkapelle, in de rwijzer aan een Christelij- (isteren in Middelburg een wegens ontucht met drie ran seksuele gemeenschap >rand gestoken, is Q. al zijn ■nfuncties kwijt en was hij vongen om samen met zijn iw en twee kinderen te ver- en. eeft zich direct na het bekend den van zijn daden gemeld bij GRIAGG en is momenteel in apie. advocaat van Q., mr M. Jur" i, vond de eis van de officier tenproportioneel'. „Mijn it is alles kwijt en is al genoeg raft," vond hij. zelf gebruikte zijn laatste rd om duidelijk te maken dat nu pas besefte wat voor een hij de kinderen, zijn vrouw» uders en de gemeenschap had gedaan. „Ik hoop dat ze me eens kunnen vergeven." r veertien dagen wijst de itbank vonnis. ;wacht - Muziekvereniging dracht Maakt Macht (EMMJ Koewacht houdt morgen ee elbakactie. In repetitielokaal Roffel begint men in a egte te bakken en vanaf worden de vooraf bestel 'els aan huis bezorgd, t is het mogelijk om de v akken wafels af te halen, 'els kosten een gulden P Van onze verslaggever Sas van Gent - Het dagelijks gemeentebestuur van Sas van Gent werkt sinds kort samen met de besturen van de Belgische buurge meenten Zelzate en Assenede om de grensoverschrijdende drugproble matiek aan te pakken. Pe drie gemeentebesturen, de regiopoli tie Zeeland en de Belgische politie zijn jeze week voor de eerste keer bij elkaar geweest om over deze problematiek te Burgemeester J. van Rest deelde dat gis teravond mee tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Dit naar aanleiding van een vraag van M. Weemaes (D66) die wil weten hoe het staat met grensoverschrijdende samen werking van de drie buurgemeenten. Volgens Van Rest is het de bedoeling dat het overleg op het gebied van de drug problematiek een structureel karakter krijgt. De inzet van het structurele overleg is het maken van gezamenlijke afspraken op diverse terreinen. „Hierbij valt te denken aan een geza menlijk voorlichtingsprogramma op de scholen in de drie gemeenten en manie ren waardoor de politie over de grens beter met elkaar kan samenwerken. Want het probleem momenteel is dat België drie verschillende politiekorpsen kent. Het wachten is nu op advies van de politie over deze samenwerking," aldus Van Rest. Volgens Van Rest is ook het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) bezig met het opzetten van een grensoverschrijdend project. „Het ZCAD probeert daar een Euregio- project van te maken." Aanleiding voor het overleg is het vorig jaar verschenen rapport van een Belgi sche professor met als titel grensover schrijdende (on)veiligheid. A. van Belleghem (Gemeentebelangen Groot Sas) maakte gisteravond duidelijk dat de inwoners van Sas van Gent, Phi lippine en Westdorpe steeds meer over last hebben van de handel in drugs. „Mensen durven 's avonds niet meer over straat, durven de deur niet meer open te doen als de bel gaat of durven de auto niet meer in de garage te rijden omdat er mensen voor liggen. Ik weet ook wel dat de problemen in Terneuzen groter zijn, maar Sas van Gent mag niet van veilig heid verstoken blijven." Van Belleghem deed daarom een beroep op het college om het probleem aan te pakken. Van Rest belooft alles in het werk te stellen. „Het districtscollege, waarin de zeven burgemeesters zitten, komt morgen (vandaag red.) bij elkaar om onder ande re over de verdeling van de zeventien politiesurveillanten te praten die Zeeuws-Vlaanderen erbij krijgt. Wij wil len daar uiteraard ook aanspraak op maken. We proberen tot een zo'n eerlijk mogelijke verdeling te komen." Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeenteraad van Terneuzen en het college van B en W hebben gisteravond een compromis bereikt over de maaltijdvoorziening voor zelfstandig wonende ouderen. De kernen Zaamslag, Sluiskil en Hoek kunnen doorgaan met het verstrekken van warme maaltij den. Voor Terneuzen geldt dat in de loop van 1997 wordt overge gaan op koelversmaaltijden. Het college had aanvankelijk voorgesteld om zowel in Terneu zen als in de drie kernen over te gaan op koelversmaaltijden. B en W achtten dit noodzakelijk om tot beheersing van de kosten te kun nen komen. Bezwaren Bovendien, zo stelde het 'college, zou de capaciteit in het zieken huis waar de warme maaltijden bereid worden op termijn niet meer toereikend zijn. De stichtin gen Welzijn voor Ouderen in de drie kernen hadden aangegeven grote bezwaren te hebben tegen de invoering van koelversmaaltij den. Er lag reeds een voorstel om zelfstandig door te gaan met het uitrijden van warme maaltijden. Die noodgreep is dus niet meer nodig. SGP, GPV/RPF en CDA hadden daartoe een wijzigingsvoorstel ingediend, waarin ze een lans braken voor wat genoemd werd 'het goed geoliede vrijwilligers korps in de drie kernen'. De drie christelijke fracties stel den voor om de koelversmaaltij den alleen in Terneuzen in te voe ren en in Biervliet te handhaven. In de drie kernen moet de warme maaltijdvoorziening gehand haafd blijven, maar er moet wel naar kostendekkende tarieven gegroeid worden. Verpakking De drie fracties waren verder van mening dat het college een bedrag van ruim 50.000 gulden beschik baar moest stellen voor duurzaam verpakkingsmateriaal voor de maaltijdvoorziening in Zaamslag, Hoek en Sluiskil. Het wijzigings voorstel kreeg steun van de ande re partijen, behalve de WD. Die hield zich nog even op de vlakte. Daar kwam verandering in toen het college na kort beraad achter gesloten deuren besloot akkoord te gaan met het wijzigingsvoor stel. Wethouder A. Stahl voegde er nog wel twee punten aan toe. Wie in de drie kernen behoefte heeft aan koelversmaaltijden, moet die kunnen krijgen. Daar naast moet de prijs van de warme maaltijden in de drie kernen tege lijkertijd kostendekkend zijn als in Terneuzen. Dat was voor de liberalen voldoende aanleiding om ook met het gewijzigde voor stel in te stemmen. 2MJI1 Van onze verslaggever Terneuzen - De driehonderd ouders met kinderen van nul tot vier jaar die door de Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen zijn geënquêteerd over jeugdgezondheidszorg, zijn over het algemeen tevreden over die dienstverlening. De ouders werd onder meer gevraagd wat ze vonden van de bereikbaarheid en de opening stijden van de consultatiebureaus en de kwaliteit van de zorg. Negentig procent van de onder vraagden zijn over deze punten tevreden. Volgens voorzitter van de werk groep jeugdgezondheidszorg, Diny van der Staal, betekent dat niet dat alles bij het oude blijft. «Een aantal dingen gaan we opnieuw bekijken. Veel ouders hebben aangegeven dat ze liever s morgens de consultatiebureaus bezoeken. In lang niet alle kernen is dat mogelijk. Met een goede planning moet dat te verhelpen zijn. Opvallend is overigens wel dat maar weinig ouders hebben aangegeven op zaterdag naar het consultatiebureau te willen «omen. Landelijk leeft dat wel, naar hier blijkbaar niet." &jna alle ondervraagden zijn tevreden over de manier waarop artsen en wijkverpleegkundigen naar problemen luisteren en de adviezen die ze vervolgens geven. Toch moet ook hier nog een aan tal puntjes op de 'i' gezet worden. „Uit ons onderzoek is gebleken dat mensen wel eens verrast zijn door het feit dat op de verschil lende bureaus verschillende adviezen worden gegeven. Dat kan om hele kleine dingen gaan. Bijvoorbeeld, geef je een kind zijn eerste fruithapje als het drie of vier maanden oud is. Dat wordt door de verpleegkundigen wel eens anders geïnterpreteerd. We willen nu in kleinere groepen gaan werken, zodat de deskun digheid vanuit een team op dezelfde manier naar buiten wordt gebracht." Ten slotte blijkt uit het onder zoek dat bijna alle ondervraag den weten dat ze behalve bij de consultatiebureaus ook bij de kantoren van Thuiszorg in Hulst, Terneuzen en Oostburg terecht kunnen met vragen. Opvallend is dat tachtig procent van de mensen echter niet op de hoogte is van de mogelijkheid om 's avonds en in het weekend de wijkverpleegkundige om advies te vragen. Daarnaast weten veel mensen nog niet dat die ook thuis langs wil komen om vragen over (op)voeding te beantwoorden. an ck Witte heeft vorig jaar de oorzittershamer neergelegd. Wangs vond de eerste vergade rplaats onder voorzittersschap T. Bastiaanse. De voorlopige P'annen zijn rond. W. Dieleman: r! °Pemng van de 16e editie zal wederom verrassend zijn en E®. an °P het thema of de pre fatie ln de beurstent. De mode- ow is wegens groot succes geprolongeerd. De muzikale ijstmg van deze avond is van da„ i oorsProng." Vrijdagmid- 0, za^ Erans de Schepper de 'famidthg opluisteren met °P'redens door de jaar- l s« bingo. Sportievelingen kun- De expositie in de bibliotheek van Terneuzen wordt ingericht. Van onze verslaggever Terneuzen - De komende maanden is op drie plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen een tentoonstelling te zien van kunst, gemaakt door mensen met een verstandelijke handi cap in Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag vindt om 15.00 uur de officiële opening van de expositie plaats in de openbare bibliotheek van Terneuzen. De tentoonstelling doet op latere tijdstippen ook nog Oostburg en Hulst aan. Te zien zijn in totaal 63 kunst werken, schilderijen en kera miek. Om de voorwerpen te maken zijn er vorig jaar drie 'cre atieve dagen' georganiseerd op verschillende voorzieningen in de regio. Dat leverde een enorm aanbod van kunstwerken op, waaruit nu een selectie is gemaakt. Het initiatief voor de kunstexpo is uitgegaan van het Regionaal Overlegorgaan Zorg voor mensen met een verstandelijke handicap (ROZ) Zeeuws-Vlaanderen. In Terneuzen is de expositie te zien van vrijdag 26 januari tot en met zaterdag 15 februari tijdens de openingstijden van de biblio theek. Van zaterdag 17 februari tot en met zaterdag 9 maart worden de kunstwerken opgesteld in Den Hoekzak te Oostburg en van dinsdag 12 tot en met vrijdag 29 maart tenslotte in Hulst. In Hulst is een feestelijk sluiting gepland in de vorm van een veiling, waar bij de kunstwerken kunnen wor den aangekocht. Met de opbrengst wil het ROZ de kosten van de reizende tentoonstelling betalen. Een bestemming voor geld dat dan eventueel nog over blijft is er nog niet. „Maar ik zou wel graag willen dat deze expositie een vervolg krijgt," zegt ROZ-coödinator Van onze correspondent Sluis - De gemeente Sluis/Aardenburg is bepaald niet ingeno men met alle initiatieven die her en der ontplooid worden om te komen tot een nieuwe herinrichting van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Van onze verslaggever Bentille (B) - Geen mens in het. vlakke Meetjesland die de Limburgse klanken van Rowwen Hèze begrijpt, maar dat heeft de organisatie van Kriebelrock '96 er niet van weer houden de groep 'top of the bill' van het festival te maken. Van onze correspondent Sluiskil - Onder het voorzitterschap van T. Bastiaanse organi sed de stichting Gildefeesten ook dit jaar weer vier dagen eest. Van donderdag 29 augustus tot en met zondag 1 septem- er is Groenoord de plaats waar zich alles zal afspelen. nen hun hart ophalen bij de Cofa-loop.'s Avonds is er weer een swingend bal Zaterdagmiddag worden de kinderen vermaakt met een optreden van het jeugdcircus Reinardi. Voor de volwassen is er dan weer een zeskamp. Absoluut hoogtepunt van deze avond is natuurlijk het optreden van Ger ard Joling. Zondag starten de Gil defeesten weer met een gezamen lijke kerkdienstgevolgd door het super-ontbijt. Verder staan op het programma een rommel- en ambulantemarkt en de bingo ver zorgd door de Sluiskilse muziek vereniging. Het orkest de New Four sluit zondag de feesten af. Een vlammend betoog waar de vonken afvlogen tegen nieuwe herinrichtingsplannen kon giste renavond tijdens de raadsverga dering uit de mond van burge meester C. van Liere wordèn opgetekend. Dit tijdens de rondvraag toen F. van Dongen (WD/Gemeentebe langen) koren op de molen van de raadsvoorzitter strooide. Van Dongen vroeg zich af waar men mee bezig was. „Iedere dag komt er wel een ander plan uit de koker van voor aanstaande Zeeuwse burgers. Dan weer één gemeente, de vol gende dag twee en de derde dag drie. Toch absurd om de daarmee gepaard gaande financiën gewoon in zee te dumpen. Wie betaalt de 41 miljoen die daarmee volgens de berekeningen mee gemoeid gaan worden. We heb ben pas een fusie achter de rug. laat Sluis/Aardenburg toch eens bewijzen dat ze zelfstandig kun nen opereren." Van Liere ging voor meer dan honderd procent met van Dongen mee. „Wat bezielt mensen om steeds stenen in de annexatievij- ver te gooien. Laat de staatsse cretaris de knip dichthouden, want groot is niet altijd beter. Wij zijn niet blij met al die initia tieven. Wat we willen, is eindelijk een beetje rust." Ook de overige fracties schaar den zich achter hun voorzitter die te kennen gaf op zoek te gaan naar krachtenbundeling om de herinrichtingsplannen af te wen den. Het werd gelijk het meest oms treden agendapunt ondanks dat het niet was aangekondigd. Dat was wel de verhoogde subsi die aan de Stichting Raadskelder. Zij zag het verzoek om het bedrag van 2500 gulden verdubbeld te zien het groene licht krijgen van de Raad. Een afspraak dat voor lopig voor een jaar is gemaakt maar van Liere gaf te kennen dit jaar nog rond de tafel te gaan zit ten om een meerjarige afspraak te maken. Ook het gehandicaptenvervoer is - nu de ZWN met een goedkopere aanbieding is gekomen terwijl het contract met Taxicom bijna rond is - in deze gemeente een heet hangijzer. Daar zat ook wet houder A. Keymel mee in de maag. Een 'wat eigenaardige situatie' vond ze mede omdat ook eerst ZWN was benaderd om voor dit vervoer zorg te dragen maar toen anderhalf keer duur der de diensten aanbood. „Er zijn nog geen contracten getekend. Maandag gaan we met Taxicom rond de tafel zitten om alsnog te zien wat er aan de ontstane situ atie te doen valt." Kriebelrock vindt plaats in Bentille, enkele kilometers over de grens, tussen Water vliet en Eeklo. Het festival wordt gehouden op zaterdag 2 maart. De nog steeds in populariteit groeien de groep Rowwen Hèze was er in 1994 ook al eens te gast. De muziek die de band maakt, is een combinatie van Tex Mex, polka en Ierse folk, overgoten met een Limburgs sausje. Het affiche van Kriebelrock vermeldt verder optredens van '18 Karaat' en 'Acker-G'. De eerste is een band uit het Meet jesland die eigen, Nederlands talig werk aanvult met covers van anderen. Acker-G heeft zijn wortels in Rnesselare en is een pure coverband, met onder anderen Lenny Kravitz, Living Colour en Willy Deville op het repertoire. Het festival vindt plaats in een tent aan de Gravenstraat. De tent gaat om 19.30 uur open. Kaarten kosten 18,50 aan de kassa en 16,00 in de voorver koop. Festivalgangers uit Zeeuws- Vlaanderen kunnen in Aarden burg en in Oostburg op een speciaal ingezette festivalbus stappen. Informatie hierover kan worden ingewonnen bij Café Restaurant 's Lands Wel varen in Aardenburg en bij Café Markt 15 in Oostburg. Het laatste is tevens voorverkoop adres, evenals de vestigingen van Europe's Music Centre in Breskens, Hulst en Sluis. Koewacht - Een bewoner van de Repelstraat in Koewacht deed aangifte bij de politie van het feit dat een onbekende afgelopen woensdag gepro beerd had benzine uit zijn auto te stelen. De klep waarachter de vuldop zat, was opengebro ken en de tankdop was bescha digd. Hij miste echter geen benzine. Oostburg - Een 49-jarige man uit Waterlandkerkje is gisteren bij een controle op de rijksweg N58 met te veel drank in zijn lijf aangehouden. De blaastest wees 660 ug/1 uit. Dat leverde hem een proces-verbaal en een rijverbod van zeven uur op. Ook moest hij onmiddellijk zijn rijbewijs inleveren. Hoek - Een bewoner van de Azaleastraat deed aangifte van diefstal van zijn auto. De Opel Kadett 1.7D (kenteken TZ-60- RK) werd in de nacht van dins dag op woensdag voor zijn woning gestolen. Van onze verslaggever Sas van Gent - De verloving tussen Axel en Sas van Gent begint gestalte te krijgen. Een voorbeeld hiervan is het project Intensieve Begeleiding Langdurig Werklozen. De gemeente Sas van Gent combineert dit met een specifiek project in Axel. Hierdoor wordt een aanzienlijk financieel voordeel gereali seerd. De gemeenteraad van Sas van Gent ging gisteravond akkoord met voortzetting van dit project voor dit jaar. In 1994 en 1995 kreeg de gemeente een kosten dekkende subsidie van het Euro pees Sociaal Fonds (ESF). Maar eind november is bekend gemaakt dat het ESF met ingang van dit jaar minder gaat bijdra gen. Dit zou voor Sas van Gent resulteren in een te leveren bij drage van 35.000 gulden. Dit was voor het gemeentebe stuur in ieder geval geen reden om met het project te stoppen. „Met dit project wordt immers geprobeerd langdurig werklozen aan het werk te helpen. Dit pro ject is voor deze mensen vaak de enige manier. Gezien het goede resultaat van de voorgaande jaren moeten we hier zeker mee doorgaan," maakte wethouder L. Marquinie duidelijk. „Axel heeft een soortgelijk pro ject zodat het logisch is beide projecten te combineren. Dat levert daarnaast een aanzienlijk financieel voordeel op." De specifieke besparing bedraagt tienduizend gulden. De gemeente Sas van Gent hoeft derhalve 25.000 gulden bij te dragen. „Het blijkt in de praktijk dat een r; '.Q-frzh&iZ bepaalde doelgroep baat heeft bij dit project. Door het project wor den het komende jaar tien lang durig werklozen in de gemeente begeleid. En dat is een goede zaak," aldus raadslid M. Sparre- boom (WD). Fractiegenoot R. Noët maakte van de rondvraag gebruik om zijn verwondering uit te spreken over het uitblijven van een antwoord op een brief van een inwoner uit Philippine. Deze inwoner richtte in juli vorig jaar een verzoek aan de gemeente een stuk grond in het uitbreidingsplan Kanaalpol der in optie te mogen nemen. „Hij heeft tot op de dag van van daag geen antwoord gehad. Zelfs geen ontvangstbevestiging van de brief. Als we onze inwoners niet willen verliezen, moet de gemeente toch op zijn minst een bevestiging sturen." Burgemeester Van Rest was met stomheid geslagen. „Een ernstige zaak. Vooral omdat we grote nauwkeurigheid betrachten bij het nemen van opties in het nieuwe uitbrei dingsplan. We zijn altijd heel attent geweest op de aanvragen. Het verbaast me daarom dit te horen. Maar we zoeken het zeker uit." FOTO WIM KOOYMAN Rachel Oudshoorn. „In de vorm van een speciaal atelier of zo. Maar dan praat je waarschijnlijk toch over heel wat meer geld dan de veiling zal opleveren. Het is in ieder geval gebleken dat heel wat verstandelijk gehandicapten een heleboel talent hebben. Een aan tal tentoonstellingsvoorwerpen is gewoon echte kunst. Wat ik zou willen is dat deze mensen de kans krijgen die talenten verder te ontplooien." Van onze correspondent Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 63- jarige Goesenaar H.B. wegens belastingfraude veroordeeld tot 180 uur dienstverlening. Twee weken geleden werd er vijf maanden cel (210 uur dienstverlening) plus drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf tegen hem geëist. In de jaren 1987 tot en met 1993 De 48-jarige O. P. uit Renesse tilde B. de belasting voor meer dan 60.000 gulden door een ren teloze lening als 'betaalde rente' op te voeren op zijn inkomsten belasting. Deze 'betaalde rente' werd vervolgens afgetrokken. B. kwam in 1983 in financiële pro blemen en moest zijn huis verko pen. Na de verkoop bleef hij met een renteloze schuld van twee ton zitten, die hij met 1500 gulden per maand aan zijn schuldeiser Aegon mocht afbetalen. B. was van oordeel dat ondanks dat Aegon hem duidelijk had gemaakt dat die bedragen abso luut niet fiscaal aftrekbaar waren, hij daar wel degelijk recht op had en bracht de door hem betaalde bedragen aan aflossing dus jaarlijks in mindering op zijn aangifte inkomstenbelasting. Met het opleggen van de straf hield de rechtbank rekening met de leeftijd van B. en het feit dat de fiscus zelf niet eerder maatre gelen had genomen. kreeg wegens eveneens belasting fraude een gevangenisstraf van negen maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk opge legd. De officier had tegen hem een gevangenisstraf van een jaar geëist. Over de jaren 1991 tot en met 1993 had hij geschatte bedragen aan btw opgegeven, zonder deze te corrigeren. De zomermaanden waren de bedragen overigens wel correct. Dat deed P. voor zowel zijn Bruha Horeca bv die The Pub en The Game in Renesse exploi teert en vof Apollo Hotel Renesse. Daarnaast klopte de loonadmini stratie van P. niet al te best en werd de belastingdienst op die manier voor een dikke anderhal ve ton benadeeld. Bruha Horeca bv kreeg conform de eis een boete van 45.000 gulden. De inmiddels opgeheven vof Apollo Hotel Renesse kreeg na een eis van 130.000 gulden boete geen straf maatregel opgelegd. Van onze correspondent Middelburg - Wegens poging tot doodslag op haar ex-vriend is gisteren de 23-jarige Middelburgse B. de W. door de rechtbank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot 240 uur dienst verlening, een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maan den en toezicht van de reclassering. Van onze correspondent Middelburg - Talloze keren had hij beterschap beloofd, talloze keren zwolg hij in goede voornemens om af te kicken en ettelijke keren werd de 24-jarige Vlissinger J. H. door de kinderrechter, de politierechter en ook de rechtbank het voordeel van de twijfel gegeven door hem (deels) voorwaardelijke gevangenisstraffen op te leggen. Gisteren was officier van justitie mr T. de Jong het zoals hij zei 'meer dan zat' en eiste hij een gevangenisstraf van 18 maanden plus nog eens zes maanden cel als ten uitvoerlegging van een eerder vonnis. Medio vorig jaar werd de aan heroïne en cocaïne verslaafde H. ver oordeeld tot 18 maanden cel waarvan zes maanden voorwaardelijk wegens 47 woninginbraken. Deze keer stond hij terecht voor op de kop af dertig woninginbraken, gepleegd in Vlissingen, Middelburg en enkele plaatsen in de omtrek. „Meneer trekt zich geen ene moer aan van vonnissen en gaat maar door," brieste De Jong. „Het woord dienstverlening komt niet eens in mijn hoofd op omdat u alle kansen die u heeft gehad simpelweg aan uw laars lapt". Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis. Daarnaast moet de vrouw zich therapeutisch laten behandelen. De ex-vriend klopte in de nacht van 15 januari van het vorige jaar aan bij de woning van de vrouw en wilde met haar praten. Binnen de kortste keren ontstond er een ruzie en stak de vrouw hem met een mes in de buik. Volgens de psychiaters was de vrouw ten tij de van het delict sterk vermin derd toerekeningsvatbaar. De 24-jarige K. N. uit Vlissingen werd geheel overeenkomstig de eis veroordeeld tot een jaar cel waarvan de helft voorwaardelijk, zes maanden cel als ten uitvoer legging van een eerder vonnis, twee jaar niet rijden en toezicht van de reclassering wegens een poging tot doodslag op zijn tante. De relatie tussen N. en zijn tante was niet best. N. voelde zich door zijn tante gefrustreerd en bedreigd doordat zij kwaad naar hem keek en regelmatig haar middelvinger naar hem omhoog stak. Op 14 augustus van het vorige jaar wilde hij haar duide lijk maken dat het afgelopen moest zijn en reed hij vol gas op haar in toen zij met haar hondje op straat liep. Door snel opzij te springen kon zij aan een wisse dood ontsnappen. N. werd vorig jaar al voor een dergelijk feit ver oordeeld, toen hij zijn oom bij kans in diens garage verpletter de, door er met een auto op in te rijden. N. werd bovendien ver oordeeld omdat hij diverse keren achter het stuur van zijn auto had gezeten terwijl zijn rijbewijs door de rechtbank was ingetrokken.

de Stem | 1996 | | pagina 11