Verschuiving drughandel Axel Com Hulst vangt wellicht een paar ganzen af 'Bevolking van Clinge regelt zaakjes zelf' DE STEM DAG KLAPPER UITSLAGEN Drie jaar geëist voor ontucht met leerlingen Sas van Ouders te jeugdgezo T. Bastiaa voorzitter Gildefeest Steeds meer op straat in plaats van vanuit woningen Kessen wil 'behoorlijk' deel nieuwe surveillanten DE STEM ZEELAND Bijeenkomsten over gebruik geneesmiddelen Eindversie notitie steunverlening volgende maand in Hulster raad Kaarting Koersbal Wafelbakactie in Koewacht DE STEM Kernen Sluis Thuiszorg peilt me VRIJDAG 26 JANUARI 1996 B2 Door Harold de Puysseleijr Axel - De drughandel in Axel verplaatst zich langzaam maar zeker vanuit woningen naar de straat. De omvang van de straathandel is niet schrikbarend, maar toch treedt de verschuiving op doordat woningverhuurders strenger optreden tegen de handel in verdovende midde len vanuit hun huizen. Drugdealende huurders kiezen vaak eieren voor hun geld en houden op met de handel in ver boden roesmiddelen als de woningbouwvereniging of parti culiere woningverhuurder dreigt met uitzetting uit de woning. Immers: als ze daadwerkelijk uit gezet worden, maakt dat het moeilijker om elders aan een huurwoning te komen. De op zichzelf lovenswaardige manier van optreden van de woningver huurders heeft echter een nega tief bij-effect. Brieven Volgens een medewerker van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging, de grootste verhuurder in Axel, zijn de afgelopen tijd enkele tiental len brieven gestuurd aan huur ders waarvan het vermoeden bestond dat vanuit hun woning in drugs werd gehandeld. Steeds vaker zoeken deze dealers hun toevlucht tot de straat om hun waren te slijten. „Want in het huurcontract staat dat de woning bedoeld is om in te wonen en niet om in drugs te handelen. We ver zoeken mensen in samenwerking met de politie dan ook vriendelijk maar wel zeer dringend met die activiteiten te stoppen." Ver plaatsing van drughandel vanuit huizen naar de straat is een trend die de Axelse wijkagent G. Zon dervan in de dagelijkse praktijk van zijn werk signaleert. Zo zijn volgens Zondervan in de avondu ren op het Szydlowskiplein de meest uiteenlopende drugs te koop, of het nu om hasj of mari huana (softdrugs) gaat of heroïne en cocaïne (hard-drugs). Beperkt De straathandel vindt momenteel nog in de luwte en op beperkte schaal plaats, zo is de ervaring van de Axelse wijkagent. Het neemt nog niet de vormen aan van de Terneuzense binnenstad, waar opdringerige drugrunners argeloze voorbijgangers aanspre ken met de vraag of ze verdoven de middelen willen kopen. De doorsnee-Axelaar zal het, aldus Zondervan, nog niet opvallen dat het gebeurt. „Zolang je niet met een auto met Belgisch kenteken het plein oprijdt of met en een dikke portemonnee loopt te zwaaien, zal het je niet gebeuren dat je wordt aangesproken." De straathandel is volgens de wijkagent moeilijk te bestrijden. Want zodra hij er werk van maakt, zoeken dealers en gebrui kers andere plaatsen, zoals plein tjes in woonwijken, om te hande len. Van onze verslaggever Hulst - De zeventien nieuwe politiesurveillanten die Zeeuws- Vlaanderen begin volgend jaar erbij krijgt, mogen niet allemaal aan Terneuzen worden toebedeeld. Ook de rest van Zeeuws- Vlaanderen moet van de nieuwe mensen profijt kunnen hebben. Dat liet burgemeester A. Kessen van Hulst tijdens de raadsverga dering van gisteravond weten. Hij zal zijn standpunt vandaag in het districtscollege nog eens dui delijk bepleiten. Kessen gunt Terneuzen 'best een substantieel aandeel' in de nieu we mankracht. „Maar ik vind dat ook de flanken van Zeeuws- Vlaanderen, zoals Hulst en Oost burg, een behoorlijk deel moeten krijgen." De zeventien surveillanten die Zeeuws-Vlaanderen er bij krijgt, zijn - als alles volgens de plan ning verloopt- over iets meer dan een jaar volledig inzetbaar in het gebied. Het merendeel van de extra krachten komt in de bin nenstad van Terneuzen te werken in de strijd tegen de drugcrimina liteit. Het is de bedoeling de serieuze kandidaten, die na een voorselec tie overblijven, op 1 juni voor te dragen bij het Landelijk Selectie centrum Politie in Hilversum. Daarna volgt hun opleiding. Kessen deed zijn pleidooi voor een aandeel in de nieuwe surveil lanten na vragen van het CDA- raadslid J. Steijaert over de stop zetting van het stadswachtenpro ject per 1 juli van dit jaar. En net als Steijaert noemde Kessen het 'enorm jammer' dat dat project afloopt. Het project in Zeeuws-Vlaande ren krijgt geen rijkssubsidie meer en komt - ondanks pogingen van EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editiechef), Peter van den Assem, Frank van Cooten, Rein van der Helm, Harold de Puysseleijr, Eugene Verstraeten. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel. 0113-273700, fax 0113-273701 Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Steenstraat 14,4561 AS tel. 0114-372770, fax 0114-372771 Redacteuren: Frank Deij (plv. ed. chef), Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tel. zondag 0115 - 645753 Advertentie-exploitatie De Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 Vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Silvia Broekhoven, privé 0115-452732, Hans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: Steenstraat 14,4561 AS tel. 0114-372770. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, privé 0114-314570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. Verkoopleider: Harrie Muurmans, privé 076-5020894 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30 - 17.00 uur de gemeente Terneuzen - niet in aanmerking voor de zogeheten Melkert-gelden. Vandaar dat Hulst het toekomstig gemis van de stadswachten enigszins hoopt óp te vangen met de nieuwe sur veillanten. „Het zou in ieder geval een extra ondersteuning van onze wijkagenten beteke nen," aldus Kessen. Van onze verslaggever Heikant - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO), afdeling Heikant, houdt dinsdag 30 janu ari en dinsdag 6 februari bijeen komsten over verantwoord geneesmiddelengebruik. De gra tis toegankelijke presentaties, in samenwerking het met Genees- middelTeam, vinden plaats in HetHeike. Aanvang 14.15 uur. 'Ouderen hoeven niet alles te slikken' luidt het thema van de bijeenkomsten. In de eerste bijeenkomst behan delt P. Maters, arts van het GeneesmiddelTeam, uiteenlo pende vragen over het gebruik van geneesmiddelen. Hoe werken ze, wat zijn de verwachtingen, wat de risico's? Ook praat hij over bijwerkingen van geneesmiddelen en het com bineren van medicijnen. In de tweede bijeenkomst staan de rechten en plichten van de patiënt centraal. Daarbij wordt dieper ingegaan op de communi catie tussen arts en patiënt. Van onze verslaggever Hulst - De definitieve versie van de Hulster notitie 'steunverlening bedrijven' komt aan de orde in de raadsvergadering van 22 febru ari. Dat beloofde burgemeester A. Kessen gisteravond. De commis sie financiën uitte vorige week felle kritiek op de beleidsnotitie. Die nota moet aangeven op welke voorwaarden bedrijven in Hulst kunnen rekenen. Maar de matige uitwerking van de notitie beviel de meeste commissieleden maar matig. Dat de notitie gisteravond niet meer is besproken, komt omdat het college van B en W na de uit gebreide behandeling in de com missievergadering van vorige week, voldoende aanknopings punten heeft om de notitie verder uit te werken. „De eindversie zal een synthese zijn van hetgeen het college heeft opgemerkt tijdens de vergadering van de financiële commissie," aldus Kessen. Van onze verslaggever Hulst - Dicht op elkaar, schui lend voor de snijdende kou. De ganzen in de binnenvest bij de Graauwse Poort weten hun dikke vacht als bescher ming tegen de winterse omstandigheden. Het zijn er volgens P. Müller van de gemeente Hulst zo'n 30 tot 35. Eigenlijk zijn er dat wat te veel, laat hij weten. „Daar zit ten we elk jaar mee." Vandaar dat de gemeente er een paar, een stuk of tien, wil afvan gen. „Dat doen we omdat hun uit werpselen voor vervuiling van het oppervlaktewater zorgen. En dat kan in de zomer weer botu- lisme en verspreiding van ziek tekiemen veroorzaken. Zoiets wordt extra versterkt doordat het water in de binnenvest niet stroomt." Bovendien willen de ganzen ook wel eens de weg oplopen. „En dat leidt af en toe wel eens tot gevaarlijke situaties," aldus Müller. Afgelopen december heeft de gemeente getracht een aantal ganzen te vangen. Dat mislukte. „Ganzen laten zich niet makke lijk vangen, het zijn slimme vogels. Als een zwerm ganzen vanuit de lucht naar een weiland wil afdalen, dan kijken ze wel tien keer of de kust veilig is. Dan pas vliegen ze naar beneden. Als ze onraad ruiken, hoeft er maar een gak,gak te roepen en ze vlie gen allemaal de lucht in." Toch wil de gemeente niet te lang wachten met het afvangen van een deel van de ganzen. Want in het voorjaar gaan ze nesten bouwen en dan groeit de populatie alleen maar. „En om dan koppeltjes ganzen te gaan vangen, dat doe ik liever niet." Onfatsoenlijk, zo laat Müller weten, zou het ook zijn om de ganzen in deze huidige barre tij den te vangen. Vandaar dat ze nu nog met rust gelaten worden. Dat afvangen gebeurt op een 'humane manier', benadrukt Müller. „Daar gebruiken we netten voor." De gevangen ganzen gaan ofwel naar een handelaar, of de gemeente zet ze uit in andere vij vers. Soms wordt er ook wel eens een aan een particulier verkocht. Er zitten eigenlijk wat te veel ganzen in de binnenvest bij de Graauwse poort. foto wim kooyman Door Harold de Puysseleijr Hulst - De wijkagent voor Hulst en de dorpen er omheen verkeert in een geze gende positie. Zijn uitvalsba sis is een van de drie politie bureaus in de streek die 24 uur per dag bezet zijn. Dat betekent dat hij directer dan andere wijkagenten informa tie met collega's kan uitwis selen. Een andere meevaller van het werken vanuit bureau Hulst is volgens wijkagent Jeroen Ber- ben dat er altijd wel een dienst auto over is. Zo kan hij de scooter dikwijls op stal laten staan. Want vooral in de winter heeft Berben er een broertje dood aan zich met dat vervoermiddel tussen de dorpen te verplaatsen. „Vorige week heb ik nog een dag veertig kilometer op dat malle ding gereden, maar daarna ben ik twee dagen ziek geweest. Het is stervenskoud op dat ding. Zo'n scooter is mooi, maar dan in de zomer. Om eens een keer naar Paal te rijden." Mogelijk verklaart dat de (slechts) 1322 kilometer die op zijn gemotoriseerd verplaats- middel staan. Terwijl Berben net als de andere wijkagenten een uitgebreid gebied te bewaken heeft: Hulst, St.-Jansteen, Clinge, Nieuw- Namen, Graauw, Heikant, Emmadorp, Paal, Kapelleburg, en Absdale rekenen op hem. Zijn werk concentreert zich in Hulst. In de dorpjes en gehuchten er omheen is het rustig. Daar is vooral klein leed, zoals klachten over de vuile tuin van de buren. Of verdachte auto's die 's avonds door de straat rijden. „Er zitten aparte plaatsen bij zoals Clinge. Daar heeft de poli tie nauwelijks bemoeienis met de bevolking. Die regelen hun zaakjes zelf. Dat is overigens altijd zo geweest." Toch maakt Berben er regelma tig zijn rondje om informatie op te doen. „Mensen bellen niet naar het bureau als ze zien dat bij een huis in de straat op een avond vijfentwintig vreemde Jeroen Berben laat zijn scooter liever op stal staan auto's langskomen. Dat wringt natuurlijk met het ver wachtings patroon dat de mensen van de poli tie hebben. Het vertrou wen in de politie is in de loop der jaren verd wenen. Maar als je niet doorgeeft aan de politie dat er iets mis is, kun je aan de andere kant maar moeilijk verwachten dat die er iets aan doet." foto wim kooyman I) Door meer te voet in de dorpen op ronde te zijn en tijd te maken voor zomaar een praatje met deze of gene op straat keert dat ver trouwen lang zaam maar zeker terug. „Je kunt meer tijd schen ken en vaak is dat het enige dat ze verlangen. Een willig oor. Niet dat koele, zake lijke contact." Het zwaartepunt van zijn werk ligt zoals gezegd in Hulst. Druk ke weekeinden met veel (Belgi sche) bezoekers. De winkelstra ten zijn dan een gewilde werk plek voor zakkenrollers. Verder heeft de Reynaertstad in toene mende mate last van softdrugs verkoop, aldus Berben. Hij con stateert een verschuiving van drugtoeristen van Terneuzen naar Hulst. „Auto's met Franse kentekens zag je hier vroeger nooit," aldus de wijkagent die voorheen der tien jaar in de rijdende surveil lance in Hulst zat. „Nu zie je ze steeds meer." Speciale aandacht schenkt hij sinds enige tijd aan de wijk Moerschans in Hulst, waar veel overlast is door jeugdcriminali teit. „Opgeschoten jongeren die uit verveling vernielingen aan richten en andere mensen in de wijk pesten. Jeugd in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar zijn de grote raddraaiertjes. Maar die tussen zes en twaalf jaar oud staan er op te kijken en denken dat het allemaal zomaar kan. „Ze staan bijvoorbeeld met z'n drieën tegen een schutting aan te leunen. De bewoner stuurt ze weg en een kwartier later bellen ze bij hem aan. Maar dan wel met veertien man sterk en een grote mond. Dat is dus pure inti midatie. Louter door veel in die wijk aanwezig te zijn, brokkelt de anonimiteit van die overlast- veroorzakertjes af. Alleen door er rond te lopen, is er al een ver schuiving opgetreden. Een deel houdt zich nu in de binnenstad op. Maar als je ze ook daar weer aanspreekt, voelen ze zich toch niet meer zo happy en dan houdt het op een gegeven moment van zelf op." Berben is de enige wijkagent die geen spreekuren houdt. „Het maatschappelijk werk houdt hier ook spreekuren in de buitenkernen. Er komt bijna niemand op af omdat de onder linge sociale controle hier in de dorpen nogal groot is. Boven dien heb je meer contact met de mensen door daadwerkelijk op straat te zijn." Dit is de tweede aflevering in de serie De Wijkagent. De vorige aflevering verscheen op 24 janu ari. THEATER SINT-NIKLAAS De Wijze Kater (massaspel) - door middelbare scholen: Presentatie en College - zaal Antigone van OU/ Presentatie - 20.00 uur - info tel. 00- 32.3.7760734 (26 t/m 28 jan, 2 en 3 febr) GOES Polyneikes - door Piet Arfeuille - Podium 't Beest - 20.30 uur VLISSINGEN Rosemie Warth (clownstheater met tuba) - Women Go Wild - Het Arsenaaltheater Arsenaalplein 7 - 20.00 uur (ƒ17,50) KLASSIEK TERNEUZEN The Journey (musical) - Sikulu Company - Zuidlandtheater Zuid landstraat 111 - 20.00 uur 45) POP EN JAZZ ELVERSELE Songs - piano, gitaar, zang - Huize de Wal Sint Jorisstraat - 20.00 uur DIVERSEN HEIKANT Vleeskaarting - café Du Commer ce - 20.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - Rozenhof -13.30 uur MIDDELBURG Aspecten van de democratie - lezing door prof. dr. de Valk - Zeeuwse Bibliotheek - 16.45-18.45 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon -14.00 uur CLINGE Bingo - Malpertuus - KBO - 13.30 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur STOPPELDIJK Bingo - 't Gelaag - KBO -13.30 uur TERNEUZEN Expositie - aquarellen en karakter poppen van papydou van mevrouw Van Nieuwenhuyzen - centrale Hal Ter Schorre - 09.00-21.00 uur (t/m 31 jan) SAS VAN GENT Tentoonstelling - strips van Michel den Hamer - openbare bibli otheek-13.30-20.00 uur SPUI Open huis - De 3 Gehughten - 21.00 uur AXEL Kaarting - clubhuis Thalia - 20.00 uur EEDE Kaarting - Hof van Eede -19.30 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.45 uur Filmpje HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Babe, een buitengewone big 19.39 en 22.00 uur Filmpje 19.30 en 22.00 uur Goldeneye 19.30 en 22.00 uur Dangerous minds 19.31 en 22.00 uur Dolores Claibor ne 22.00 uur Seven 19.30 en 22.00 uur Jade MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Between the devil and the deep blue sea 22.30 uur Kréva OOSTBURG Ledeftheater - 20.00 uur Somet hing te talk abeut VLISSINGEN AHiambra 1 - 19.00 en 21.30 uur Dangerous Minds Alhambra 2 - 19.00 en 21.30 uur Filmpje Alhambra 3 - 19.00 en 21.45 uur Goldeneye Alhambra 4 -19.00 uur Babe, een buitengewone big 21.30 uur The bridges of Madison Ceunty BRUGGE Keimady Complex 20.00 en 22.30 uur Kids 20.00 uur Murder in the first 20.00 en 22.30 uur Showgirls 20.00 uur Goldeneye 22.30 uur To die for 22.30 uur The American President GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Kids 17.00 en 22.30 uur Citizen X 22.30 uur Seven 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Money train 14.30,17.00 en 20.00 uur The War 17.00,20.00 en 22.30 uur Murder in the first 17.90, 20.00 en 22.30 uur White man's burden 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Fair game 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Showgirls 14.30 uur The little rascals (Ned) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 14.30 en 20.00 uur A walk in the clouds 14.30 uur Indian in the cupboard 20.00 en 22.30 uur The American president 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nine months 20.00 uur To die For 22.30 uur Jade 14.30 en 17.00 uur Pocahontas (Ned) 14.30 uur Braveheart KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 20.00 en 22.30 uur Money Train 20.00 en 22.30 Seven 20.00 en 22.30 uur Fair Game Zaamslag - Leden van de kaart- vereniging DW (Doer Vriend schap Verkregen) speelden in café Het Wapen van Zeeland te Zaam slag de eerste ronde in bieden- zonder-roem, meetellend voor het clubkampioenschap 1996. De uit slag was als volgt: 1. M. Gelder land, 2. A. Meijer, 3. B. Wilhelm, 4. P. van Doorn, 5. A. de Zeeuw. Clinge - Malpertuus, ANBO, 38 deelnemers. Mat 1: 1. mevrouw De Bot/ P. van Broeck, 2. mevrouw Blommaert/M. van Vlierberghe. Mat 2:1. mevrouw Koole/E. Blom- maert, 2. mevrouw Van Vlierberg- he/C. Baeyens. Mat 3: 1. mevrouw •aeyens/J. Spitters, 2. mevrouw Bouvré/J. Boonman. De ontucht met de meisjes, die toen het begon in leeftijd varieer den van tien tot dertien jaar, vond voornamelijk plaats na schooltijd. Met een van de meis jes had Q. zelfs een 'liefdesrela tie', die met name het afgelopen jaar leidde tot een maandelijks seksueel contact en - volgens O.- drie keer seksuele geraeensehap. Een en ander vond plaats aan de zeedijk of in de polder bij St. Phi- lipsland. De twee andere meisjes moesten zich de handtastelijkhe den van Q. laten welgevallen bij zijn blokfluitles of wanneer hij - als buurman - bij de jongste oppaste. Dat de meisjes de hand tastelijkheden van Q. toelieten, gebeurde volgens hen omdat hij de 'meester' was. Op het moment dat een inwoner Q. met zijn jonge relatie aan de zeedijk onder verdachte omstan digheden aantrof, kwam er abrupt een einde aan de hande lingen van Q. Hij werd door het schoolbestuur ter verantwoor ding geroepen en de toegang tot de school werd hem ontzegd. „Toen gingen mij ineens de ogen open en besefte ik dat ik verkeerd had gedaan," zei hij gisteren op de zitting. „Ik dacht altijd dat de meisjes het fijn vonden. Dat dat niet zo was, heb ik verkeerd inge schat." Door de hele affaire is Q. zijn baan kwijtgeraakt, werd zijn auto als wraakneming door een van de broertjes van de meisjes in de brand gestoken, is Q. al zijn nevenfuncties kwijt en was hij gedwongen om samen met zijn vrouw en twee kinderen te ver huizen. Q. heeft zich direct na het bekend worden van zijn daden gemeld bij het GRIAGG en is momenteel in therapie. De advocaat van Q., mr M. Jur- gens, vond de eis van de officier 'buitenproportioneel'. „Mij" cliënt is alles kwijt en is al genoeg gestraft," vond hij. Q. zelf gebruikte zijn laatste woord om duidelijk te maken dat hij nu pas besefte wat voor een leed hij de kinderen, zijn vrouw, de ouders en de gemeenschap had aangedaan. „Ik hoop dat ze me ooit eens kunnen vergeven. Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis. Koewacht - MuziekverenigM! Eendracht Maakt Macht (EMMJ uit Koewacht houdt morgen een wafelbakactie. In repetitielokaa De Roffel begint men in a" vroegte te bakken en vanaf P uur worden de vooraf bestel" wafels aan huis bezorgd. Ook is het mogelijk om de ve gebakken wafels af te halen, V wafels kosten een gulden P stuk. Van onze correspondent Middelburg - Tegen de 29-jarige J.Q. uit Westkapelle, in de jaren 1993 tot en met half 1995 onderwijzer aan een Christelij ke basisschool in St. Philipsland, is gisteren in Middelburg een gevangenisstraf van drie jaar geëist wegens ontucht met drie van zijn leerlingen en het hebben van seksuele gemeenschap met een van hen. Van onze verslaggever gas van Gent - Het gemeentebestuur van Sa; werkt sinds kort same besturen van de Belgiscl meenten Zelzate en Assei grensoverschrijdende matiek aan te pakken. De drie gemeentebesturen, c tie Zeeland en de Belgische deze week voor de eerste kei geweest om over deze protl praten. Van onze verslaggever Iterneuzen - De gemeenter B en W hebben gisteravcf maaltijdvoorziening voor De kernen Zaamslag, Sluis] Hoek kunnen doorgaan met] verstrekken van warme ma; den. Voor Terneuzen geldt d< de loop van 1997 wordt ove gaan op koelversmaaltijden. Het college had aanvank voorgesteld om zowel in Ten zen als in de drie kernen ove gaan op koelversmaaltijden. W achtten dit noodzakelijk on beheersing van de kosten te 1 nen komen. Bezwaren Bovendien, zo stelde het col] zou de capaciteit in het ziel huis waar de warme maalti; bereid worden op termijn meer toereikend zijn. De stich gen Welzijn voor Ouderen ir drie kernen hadden aangegr grote bezwaren te hebben te de invoering van koelversmaa den. Er lag reeds een voorstel zelfstandig door te gaan met uitrijden van warme maaltiji Die noodgreep is dus niet n nodig. SGP, GPV/RPF en CDA had daartoe een wijzigingsvoor| ingediend, waarin ze een braken voor wat genoemd w 'het goed geoliede vrijwillig! korps in de drie kernen'. De drie christelijke fracties s Van onze verslaggever Terneuzen - De driehondei vier jaar die door de Stich zijn geënquêteerd over je algemeen tevreden over die De ouders werd onder m| gevraagd wat ze vonden van bereikbaarheid en de openi: stijden van de consultatiebure; en de kwaliteit van de zd Negentig procent van de ond vraagden zijn over deze pun tevreden. Volgens voorzitter van de we groep jeugdgezondheidszc Diny van der Staal, betekent niet dat alles bij het oude bli „Een aantal dingen gaan opnieuw bekijken. Veel oud hebben aangegeven dat ze lie s morgens de consultatiebures bezoeken. In lang niet alle kerr is dat mogelijk. Met een go< planning moet dat te verhelj zijn. Opvallend is overigens i dat maar weinig ouders heblj aangegeven op zaterdag naar I consultatiebureau te wil] komen. Landelijk leeft dat w maar hier blijkbaar niet. Bijna alle ondervraagden z tevreden over de manier waar] artsen en wijkverpleegkundig naar problemen luisteren en adviezen die ze vervolgens gev Toch moet ook hier nog een as tal puntjes op de 'i' gezet wordi Van onze correspondent uiskil - Onder het voorzit seert de stichting Gildefee: leest. Van donderdag 29 augj r is Groenoord de plaats Johan de Witte heeft vorig jaar rwIiol1'ters'la?1®r neergelej van t d 1 voorzitterssch I. Bastiaanse. De voorlopi Plannen zijn rond. W. Dielemsi opening van de 16e editie tan, ?m verrassend zijn w8?- °P het thema of de pr entatre in de beurstent. De mod EemvU 1S W6gens groot succ' ombl0ngeerd- De muzifc Gri l g van deze avond is v da7 0°rsPr°ng-" Vrijdagmi ouL ans de Schepper t^TUddag oplazeren l&de 0Ptredens door de bmgo. Sportievelingen rr jaa ku

de Stem | 1996 | | pagina 10