115 miljoen voor grote steden AANBIEDING ZITCOMFORT Waai Lot Iriaanse familie Radpour lijkt 'testcase China w l| voor bep aanval o Defensie: nieuwe staf landmacht helft kleiner Boze leerlingen bezetten school 'Bejaarden onterecht in beklaagdenbankje' STIJLVOL Voor 'oppeppen' probleemwijken Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht Chirac en Kohl komen voor drugoverleg naar Den Haag De Senioren Winkel DE STEM BINNENLAND Kok ziet niets in verhoging ao w-leeftijd DE STEM COMMENTAAR Persoonlijk of algemeen BINNENLAND KORT Directeur ziekenhuis pleegt zelfmoord 'Dachau-monument in Amsterdamse Bos' Alatas bezoekt Beatrix PËSTEM Palestijnse aut VS-diplomaten 1 ïSïïLto' Am,rik"~ DONDERDAG 25 JANUARI 1996 A4 Den Haag (anp) - Defensie gaat de staf van de landmacht fors inkrimpen. Als uitvloeisel van de prioriteitennota, die voorziet in een forse verklei ning van de strijdkrachten, wordt het aantal militaire en burgerfuncties bij de KL-staf teruggebracht van 3000 naar 1500. In de nieuwe situatie komt in Den Haag een beleidsstaf (250 perso nen), aangevuld met een ver kleinde directie Materieel, een Centrale Dienst Personeel en Or ganisatie en een aparte Operatio nele Staf. De totale reorganisatie moet in 1998 zijn voltooid. De inkrimping betekent niet dat 1500 banen verdwijnen. Zo'n 700 functies zullen overgaan naar la gere stafniveaus, elders in het land. Voor achthonderd functies zoekt Defensie binnen het eigen apparaat naar een alternatief. Defensie sluit gedwongen ontsla gen niet uit maar kan momenteel niet zeggen om hoeveel mensen het gaat. De operatie is niet meer dan lo gisch, gezien het besluit in 1993 de omvang van de strijdkrachten flink te beperken, stelt Defensie. Handhaven van de oude land machtstaf zou betekenen dat je een organisatie met een water hoofd kweekt, aldus een woord voerder. Vergeleken met de oude situatie verdwijnt per 1 februari de direc tie Economisch Beheer. De direc tie Personeel gaat'vanaf 1 juni verder als Centrale Dienst Perso neel en Organisatie. De Directie Materieel wordt in de loop van volgend jaar omgevormd tot een sterk verkleinde, uitvoerende, dienst. Defensie ruilt de Directie Opera- tiën in voor een nieuwe Operatio nele Staf die toekomstige vredes missies en humanitaire operaties coördineert. Deze staf gaat naast de landmachtstaf opereren maar houdt wel kantoor in Den Haag. Defensie wachtte met de inkrim ping van de Haagse staf om de in gang gezette reorganisatie van de landmacht en de overgang naar een beroepsleger goed te begelei den. De herstructuring van het leger volgens de richtlijnen van de prioriteitennota is momenteel voor 60 procent afgerond. Van onze verslaggever Den Haag - Staatssecretaris Kohnstamm van Binnen landse Zaken heeft er 115 miljoen gulden voor over: het oppeppen van de probleemwijken in de vier grote steden. Samen met de wethouders van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht heeft Kohn stamm gisteren een reeks wijk- plannen bekend gemaakt. Doel daarvan is de leefbaarheid van de achterstandswijken te verbe teren. Met de plannen moet het gevaar van gettovorming in de oude woonwijken voorkomen worden; het Sociaal en Cultureel Planbureau waarschuwde daar onlangs nog voor. Vlak voor de zomer sloot Kohn stamm een convenant met de vier grote steden. Deze maand zijn de eerste leefbaarheidspro jecten, onderdeel van dat conve nant, in uitvoering gegaan. In clusief de zogeheten Melkertba- nen heeft het Rijk in totaal bijna 3,5 miljard gulden ter beschik king gesteld voor het grote-ste- denbeleid. Over twee jaar wor den de gemeentes afgerekend, of hun plannen geholpen hebben. De staatssecretaris verzette zich tegen het beeld dat gettovorming vooral via volkshuisvesting be streden zou kunnen worden. Of, zoals de Amsterdamse hoofd commissaris van politie Nord- holt in een recent interview sug gereerde, dat het grote-steden- beleid een mislukking wordt als er niet snel meer cellen komen om alle drugs-misdadigers in op te bergen. „Er moeten meer cel len komen. Maar net zo belang rijk is een toekomstperspectief van opleiding en werk." Elk van de grote steden begint leefbaarheidsprojecten in vier tot acht wijken. Amsterdam noemde als voorbeeld een deel van de Staatsliedenbuurt. Het wijkje, twee generaties geleden nog een gezellige 'nette' woon buurt, moet zijn 'onderstukjes' terugkrijgen: de nu leegstaande of verloederde etages op de be gane grond. Voorheen zaten daar kleine win keltjes of werkplaatsen. Die be drijvigheid moet daar nu terug komen. Zo krijgt de buurt mèt levendigheid en gezelligheid weer een stukje stadseconomie en werkgelegenheid terug. Ook zullen na stadsvernieuwing buurtconcierges aangesteld wor den, om verloedering tegen te gaan en de buurt een betere so ciale samenhang te geven. Rotterdam wil onder meer een 'wederopstanding' van de oude stadswijk Hillesluis in Zuid. Een kwart van de bewoners is er werkloos, tweederde allochtoon, schuldsanering is er schering en inslag, jongeren gaan te vroeg van school. Wethouder Simons: „We moeten de jongeren direct in hun nek pakken, voordat ze al jaren spijbelend over straat lo pen." De Haagse wethouder Luyten wees op zwembad/sporthal De Houtzagerij in de Schilderswijk, een complex sinds zes maanden met succes wordt gerund en geëxploiteerd door wijkbewo ners. De buurtbeheersmaatschappij heeft inmiddels veertig mensen in dienst en de resultaten zijn goed. Het project draagt ook bij aan herstel van het sociale ver band in de wijk, die veel alloch tonen kent en waar 25 procent van de 35.000 bewoners zonder werk zit. Boze scholieren van het Motessori College in Nijmegen hebben de afgelopen nacht in het schoolgebouw doorgebracht. Zij protesteren hiermee tegen de bezuiningingsplannen van minister Ritzen van Onderwijs. De schoolleiding trad niet op tegen de 'slapers'. Gistermor gen bezetten meer dan 100 bovenbouwleerlingen de scholengemeenschap voor mavo, havo en vwo met in totaal vijfhonderd leerlingen. Zij eisten dat de directie zich via advertenties in de landelijke dagbladen openlijk uitspreekt tegen de plannen van Ritzen, die een ver korting van de studieduur van het hoger beroepsonderwijs en strakkere regels voor de studiefinanciering voorstaan. De schoolleiding wil een protestbrief ondertekenen, maar zal vanwege de kosten geen advertentie plaatsen. Wel heeft het actiecomité de toezegging dat het de bezetting tot morgen mag voorzetten. De léssen gaan echter gewoon door. foto anp meer op het gebied van drugsbe strijding, kan worden verbeterd. Verder staat de toekomst van de Europese Unie en de Intergou vernementele Conferentie (IGC) op de agenda. Tijdens de IGC be kijken de lidstaten in hoeverre het Verdrag van Maastricht (1992) moet worden aangepast. Den Haag (anp) - Premier Kok wil begin maart de Franse pre sident Chirac en bondskanselier Kohl voor overleg in Den Haag ontvangen. Bij de bijeenkomst die vooral in het teken zal staan van de grensoverschrijdende drugsproblematiek zullen ook de premiers Dehaene (België) en Juncker (Luxemburg) aanschui ven. De Nederlandse regering heeft nog geen exacte datum vastge steld voor het overleg, maar gaat voorlopig uit van 7 maart. Chirac en Kohl toonden zich af gelopen zomer al bereid het Ne derlandse drugbeleid nader te willen bespreken. Tijdens een bezoek aan Parijs eind oktober kwamen Kok en mi nister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo met Chirac overeen ook de premiers van België en Luxemburg voor het overleg uit te nodigen. Met name Frankrijk stoort zich aan het Nederlandse drugbeleid. Parijs stelt dat de liberale Neder landse wetgeving voor een inten sieve drugpendel zorgt van Fran se jongeren naar ons land. Behalve drugs komen tijdens het overleg in Den Haag ook andere onderwerpen aan bod. Zo gaan de vijf leiders na in hoeverre de justitiële samenwerking, onder Den Haag (anp) - Premier Kok ziet niets in het idee om de aow-gerechtigde leeftijd te verhogen. De premier erkent het probleem dat de bestaan de aow-regeling over een aan tal jaren nauwelijks nog be taalbaar is. Maar de leeftijdsgrens verhogen, zoals de WD heeft voorgesteld, vindt Kok geen goed idee. Dat blijkt uit een interview met de premier in het werkgeversblad Forum dat vandaag verschijnt. Kok vindt dat de toekomstige fi- nanciering van de aow tijdig goed besproken moet worden. „Die les hebben we geleerd met de wao," aldus de premier. De arbeidsongeschiktheidsuitke ring moest in de vorige regeerpe riode heel plotseling fors worden gesaneerd en dat heeft volgens Kok geleid tot een 'vertrouwens breuk tussen het kabinet en grote delen van de samenleving'. Van onze verslaggever Den Bosch - De Sociale Ver zekeringsbank (SVB) heeft met zijn beweringen over grote fraude onder aow'ers duidelijk een te grote broek aangetroken. Dat constateert ouderenbond Unie KBO in Den Bosch een dag nadat de SVB met zijn fraude- cijfers naar buiten is gekomen. „Ruim een jaar lang heeft de SVB 900.000 alleenstaande be jaarden in de beklaagdenbank geplaatst. Deze week moeten ze constateren dat mogelijk niet meer dan 200 bejaarden daad werkelijk in overtreding zijn," aldus woordvoerder A. Heltzel van de grootste Nederlandse ouderenbond. Een jaar geleden kondigde pre sident-directeur P. Schaafsma van de SVB aan dat er een 'grootschalig onderzoek' zou ko men naar gesjoemel met aow- uitkeringen. Schaafsma ver moedde dat ruim 17.000 alleen staande bejaarden verzwegen dat zij samenwoonden. Daar door zou de SVB jaarlijks voor 89 miljoen gulden worden bena deeld. Samenwonende aow'ers ontvan gen normaal gesproken twee maal 50 procent van het minu- mumloon, alleenstaanden heb ben recht op een uitkering van 70 procent. Door samenwonen te verzwijgen zouden ouderen dus onterecht veertig procent 'extra' aan uitkeringen binnenhalen. Na een onderzoek van een jaar naar deze praktijk presenteerde de SVB dinsdag de uitkomsten. Over de afgelopen acht jaar wordt 19,1 miljoen gulden aan onterecht uitgekeerde gelden te ruggevorderd, bij 3500 bejaar den werd de uitkering verlaagd. „In Nederland ontvangen 2,1 miljoen ouderen een aow-uitke- ring, van wie 900.000 alleen staand zijn. Zij zijn door de be schuldigingen van Schaafsma in de beklaagdenbank gezet. Wij hebben een jaar geleden al ge steld dat het allemaal mee zou vallen, maar in de tussentijd is wel een negatief beeld ontstaan van frauderende ouderen: jok kende hokkers," meent Heltzel. Heltzel: „Van die hele stapel van 35.000 dossiers zijn er op het eind 700 overgebleven waar mo gelijk fraude in het spel kan zijn. Vermoedelijk slechts 200 men sen worden op termijn vervolgd. Zet dat getal nu eens af tegen de 900.000 verdachten van vorig jaar! Dan spreken we over tien den van procenten. De aow is de meest fraudebestendige sociale uitkering van ons land." Door Harry Coerver Den Haag - In Maastricht dreigt de Iraanse familie Radpour uitgezet te worden. De rechter heeft bepaald dat moeder Nasrin en de dochters Shema (9) en Shemen (6) bin nenkort teruggestuurd zullen worden naar Iran. Een geval uit vele. Jaarlijks krijgen duizenden asielzoekers te horen dat ze niet erkend wor den als vluchteling en Neder land weer moeten verlaten. De uitzetting van de familie Nasrin is echter niet een uit duizenden. De media hebben de schijnwer pers op de zaak gezet. De fractie van de PvdA in de Tweede Kamer heeft schriftelij ke vragen gesteld aan staatsse cretaris Schmitz van Justitie. In die vragen dringen de kamerle den Middel en Van Oven er indi rect bij Schmitz op aan de fami lie Radpour niet uit te zetten. Niet alleen de PvdA-kamerle- den ontfermen zich de laatste dagen over het lot van de Iraan se vrouw met haar twee kinde ren. Ook het GroenLinks-ka- merlid Sipkes heeft Schmitz 'via de binnenlijn' aangesproken op de affaire Radpour. Dat het lot van moeder en doch ters Radpour aandacht trekt, is niet verwonderlijk. De moeder wacht bij terugkomst in Iran een gevangenisstraf of mis schien nog wel een wredere straf, omdat ze met haar kinde ren Iran ontvlucht is. Zij wilde haar dochters niet overleveren aan het islamitisch fundamen- Schmitz talisme dat in Iran heerst. Voor de oudste dochter wacht al een even wreed lot. Zij dreigt als ne genjarige uitgehuwelijkt te wor den aan een volwassen man. foto de stem/johan van gurp Het dossier Radpour ligt op dit moment letterlijk op het bureau van staatssecretaris Schmitz. Het gebeurt regelmatig dat de staatssecretaris zich alsnog buigt over beslissingen om asielzoekers uit te zetten. Zelfs nadat de rechter een uitspraak heeft gedaan of nadat ambtena ren van haar eigen ministerie een besluit namen. Jaarlijks komt dat ongeveer 500 keer voor. Dat is veel te vaak vond het on- derzoeksbereau Berenschot vo rig jaar. Het bureau had in op dracht van het ministerie van Justitie onderzocht waarom de asielprocedures zo lang duren. Als een kamerlid, een wethou der of burgemeester de staatsse cretaris benaderen, betekent dat vaak dat nog eens extra gekeken wordt naar een beslissing in de asielprocedure. De staatssecre taris kan haar ambtenaren de opdracht geven om de asielzoe kers nog eens een keer te 'ho ren'. Dat leidt soms, maar zeker niet in alle gevallen, tot een ver blijfsvergunning op humanitai re gronden. Het onderzoeksbureau van het ministerie van justitie (WODC) wees er onlangs in een studie op dat asielzoekers die erin slagen de media of politici te interesse ren voor hun zaak meer kans maken om niet uitgezet te wor den dan anderen. Bij de staatssecretaris ligt in ié der geval de ondankbare taak om uiteindelijk de knoop door te hakken. Het kan niet zo zijn dat publiciteit of aandacht van poli tici de kansen op een verblijfs vergunning groter maken. Het asielrecht geldt immers voor ie dereen in gelijke mate. Schmitz zelf heeft wel eens het voorbeeld gegeven van de asielzoeker in het kleine dorp of de grote stad. Een kleine gemeenschap zijn mensen eerder bereid om te vechten voor asielzoekers, dan in de anonieme grote stad. „Toch moet ik ervoor zorgen dat zowel in het ene als in het ande re geval het oordeel even eerlijk is," aldus de staatssecretaris destijds. De strenger wordende asielwet geving heeft de problemen de laatste jaren nog groter ge maakt. Het aannemen van strenge wetten is één zaak. Maar als je in een concreet geval een moeder met twee kinderen moet uitzetten, ligt dat opeens heel anders. Dan roeren zich zelfs de kamerleden die de afgelopen ja ren de wetten strenger maakten. Ook het afschaffen van het ho ger beroep in asielzaken zal het aantal moeilijke gevallen ver groot hebben. CDA-k'amerlid De Hoop Schef- fer vindt dat kamerleden zich enige beperkingen moeten op leggen, voordat ze op de bres gaan staan voor individuele asielzoekers. Binnenkort gaan kamerleden van enkele partijen daarover praten. Voor kamerlid Middel is de zaak Radpour hoe dan ook belangrijk genoeg om aan de bel te trekken. Middel: „We willen niet nog eens een keer rechtertje spelen nadat er een rechterlijk uit spraak ligt. Maar de rechter moet de zaak juridisch bekijken. De politiek moet de zaak poli tiek bekijken. Als er klemmende redenen van humanitaire aard zijn, is dat voor de politiek re den genoeg om in te grijpen." Wie niet in zijn schaamte of wanhoop tentoongesteld wil w0r- den, krijgt binnenkort rechten. Journalisten, vooral die van televisie, dienen zorgvuldiger om te gaan met de belangen van slachtoffers en verdachten. De hoge vlucht die reality-tv-pro- gramma's genomen hebben, heeft maatregelen nodig maakt. Het persoonlijk belang van het individu wordt boven dat van het algemene publiek gesteld. Wie niet langer badend in het eigen zweet of bloed ten volke vertoond wil worden, kan zulks terecht verbieden. De persoonlijke levenssfeer en intimiteit zijn belangrijker dan een algemeen belang van nieuwsvoorziening. En slechts meest direct betrokkene kan bepalen wat hij een inbreuk zijn privacy vindt. Het is daarom juist dat alleen het 'slachtof fer' toestemming tot uitzending kan geven of weigeren. De Postbank heeft weinig op met dit primaat van het persoon lijk belang boven het algemene. De bank registreert niet alleen welke telefoongesprekken haar medewerkers voeren en hoe lang die duren, maar luistert zelfs een deel daarvan af en neemt die op. Vanuit een zakelijk opzicht lijkt er in eerste instantie nauwelijks iets tegen deze praktijken. Waarom zou de baas immers moe ten betalen voor privé-gesprekken? Maar voeren alle medewerkers wel persoonlijke gesprekken op kosten van het bedrijf? Moeten de goede Postbankmede werkers zich maar laten welgevallen dat ze met de slechten op een lijn gesteld worden en gewantrouwd? Of een bedrijf waar in zoiets door het management gewoon gevonden wordt zake lijk op een adequate, laat staan motiverende wijze met het per soneel omgaat, kan betwijfeld worden. Zo'n inbreuk op de pri vacy van werknemers lijkt niet alleen in strijd met de wet, maar is ook contraproductief en zodoende direct in strijd met 'hogere' belang van onderneming. En is het vervolgens zo'n ramp dat medewerkers een enkel pri vé telefoontje plegen? Bijvoorbeeld omdat ze door drukke werkzaamheden wat verlaat zijn of met een leverancier om te spreken wanneer hij iets aflevert. In een maatschappij waar in steeds meer mannen én vrouwen werken, moet een werk gever accepteren, dat een klein deel van de telefoongesprek ken van privé aard is. Dat liever dan dat de medewerkers voor elke wissewasje verzuimen of vrij moeten nemen. Dat is ook in het belang van een onderneming die met zijn tijd meegaat. De Postbank, hoe modern ze zich ook in modieus blauw steekt, heeft daar blijkbaar weinig van begrepen. Dordrecht - De psychiater en directeur behandelzaken van het Dordtse Algemeen Psychiatrisch Ziekenhuis De Grote Rivieren, die vorige week werd geschorst, heeft zelfmoord gepleegd. Dat heeft de persofficier van justitie in Dordrecht bevestigd. De directie van het ziekenhuis stelde de man afgelopen vrijdag op non-actief, omdat hij een te grote emotionele band met een pa tiënt zou hebben gehad. Deze patiënt zou daardoor ernstig in ver warring zijn geraakt. Daarbij zou echter geen sprake van seksueel misbruik zijn geweest. Amsterdam - De Stichting Nationaal Dachau-monument voert overleg met de gemeenten Amsterdam en Amstelveen om een ge schikte plek voor het monument te vinden in het Amsterdamse Bos. Het plan om het monument in het Vondelpark neer te zetten werd eerder deze maand afgeblazen. Buurtbewoners hadden daar bezwaar tegen, onder meer omdat ze vinden dat het park bedoeld is voor luchtig vertier. Het gedenkteken zal bestaan uit groenha- gen met daartussen een stenen vloer. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Alatas is gisteren op paleis Noordeinde ontvangen door koningin Bea trix. Alatas brengt momenteel een staatsbezoek aan Nederland. Hij had eerder ontmoetingen met premier Kok en minister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo. Met hen sprak Alatas onder meer over de verhoudingen tussen Nederland en Indonesië en over de onderlinge handelsbetrekkingen. Ook de mensenrech ten in Indonesië zijn aan de orde gweest. Over concrete uitkom sten van de gesprekken is nog niets naar buiten gebracht. foto ANC (ADVERTENTIE) VRIJDAG 26 ZATERDAG 27 JANUARI] IJkV wk \skowdagey OPRUI M ING RELAXFAUTEUILSJ U wilt comfortabel en stijlvol zitten? Dan zijn 4 Doge-relaxfauteuils iets voor u. Speciaal voor de opruiming zijn de prijzen van de Doge relaxfauteuils spectaculair verlaagd. Met w topper de Doge-Relax type 300: bekleed n eerste klas leder en met bediening. Capelle a/d IJssel, Hoofdweg 20, Tel. 010 - 458 21 00. Breda, Ettensebaan 27, Tel. 076 - (5)22 16 10. Tijdens de showdagen zijn wij geopend van 10.00 tot 17.00 uun Vraag de gratis seniorenkrant aan! Bel 010 - 458 21 00 of stuur deze advertentie met uwadre5113 De Senioren Winkel, antwoordnummer 202900 VB Capelle a/d IJssej__^^^ Warschau (afp/dpa/rtr) poolse premier Jozef heeft woensdagavond een televisietoespraak aftreden bekend gemaakt, zei in het belang van de - te handelen. - D< Oleks; tijden, ziji Hi staa open Poolst Enkele uren eerder had de baar aanklager van het leger bekend gemaakt, dal onderzoek tegen de regeringslei der heeft geopend wegens denking van spionage voor k[°k treed af omdat ik onschuldig ben. Ik heb Polen, mijn vader land, nooit verraden," verklaarde de premier. De verdachtmakin gen zijn volgens hem een propa ganda-hetze die gevaarlijk voor de republiek. Er komt g staatscrisis. Wij hebben te makei ver Mos Jeruzalem/Eretz (afp/dpa/ap) de Palestijnse verkiezingen v; weer vertrokken en hebben w< fraude die zou hebben plaatsj Dat hebben verschillende Pale stijnse politici en een Israëlisch! waarnemer bij de verkiezinger gisteren gezegd. De Palestijnse autoriteiten heb ben opdracht gegeven om in twe< stembureaus in de Gazastrool een herverkiezing te houden en L verschillende andere gebieden d( stemmen opnieuw te tellen, nada' oppositiekandidaten hadder geklaagd over vervalsing van de uitslag, verdwenen stembusser en intimidatie. De meesten van de 700 interna tionale waarnemers, onder wie de Amerikaanse ex-presidnet Jim my Carter, zijn al weer vertrok ken uit de Palestijnse gebieden. Uitgesproken „Ze zijn te vroeg weggegaan. II ben er zeker van dat het betei was geweest als ze nog even had den gewacht," zei Haidar Abdu Shafi, een uitgesproken tegen stander van PLO-leider Yassei Arafat die een van de 88 zetels ir de Autonomieraad wist te vero veren. Eana Nashashibi, een oppositie kandidaat die na verloren te heb ben gezegd had dat er fraude wae gepleegd, zei dat de waarnemen in de meeste gevallen geen idee hadden wat er zich precies afspeelde. Nadruk Veel internationale waarnemers die samen met 2.900 Palestijner toezagen op de verkiezingen, rap porteerden onregelmatigheden Ze legden echter de nadruk op de grote politiemacht bij stembu reaus in Oost-Jeruzalem, waar door veel kiezers zich geïntimi deerd zouden hebben gevoeld. Critici beschuldigen de waarne mers ervan, dat ze hebben nage laten de stembussen te bewaken toen ze van de stemlokalen wer den overgebracht naar centre de New York/Peking (rtr) - Chii beperkte aanval op Taiwan. I ue zittende Taiwanese preside m maart wint. De regering in Peking heeft eer waarschuwing van die strekkin; doen uitgaan naar de Verenigd™ staten, zo meldde The New Yorl irnes gisteren. Amerikaanse diplomaten twijfelen evenwe aan de bereidheid van China on ot een aanval over te gaan. Haar verwachting wint Lee fierste democratische verkiezin gen voor het presidentschap oir «volgens verder te gaan me )jn inspanningen voor interna 'onale erkenning van Taiwan air-!? beschouwt het land noj tijd als een opstandige provin e en ziet jn diplomatiek tnt v ten van Lee een P°gin! kelijkh Vjrwerven van °nafhan China sprak het bericht uit Th v orb Times tegen. „Het i ongegrond," aldus eer woordvoerder van het Chines Zake Van Buitenlands eL r?EÏÏan®se president riep n< n 1 'e van bet krantenbe Faa„ Amerikanen op door te aan rrietde verkoop van wapen: Am T d' "^e hopen dat de merikaanse regering doorgaa »an 'everen van defensieve, Ch£,ens,maan de Republiek van Veile au (?,a'wan) en daarmee de Wan van de Straat van Tai- toea Waa,rborgt," aldus Lee in eeri De Verenigde Staten zijn d d(

de Stem | 1996 | | pagina 4