I pESTEM 'The American President' aardige komedie van Reiner Spot en vermaak in 'Window to Paris' Victor Löw schittert als Blokkers Soekarno Man en vrouw ineen bij 'Women go Twee jonge lesbo's krijgen elkaar toch DE STEM UITGIDS Museum voor oudheden wordt voor acht miljoen verbouwd Schotse dichter MacCaig overleden Ook in de bioscoop DONDERDAG 25 JANUARI 1996 Leiden (anp) - Het Rijksmuseum voor Oudheden in Leiden zal een ingrijpende verbouwing onder gaan, waarbij de expositieruimte wordt vergroot en de klimaatbe heersing in het museum wordt verbeterd. De verbouwing, die acht miljoen gulden gaat kosten, moet grotere tentoonstellingen mogelijk maken met voorwerpen die hoge eisen stellen wat temperatuur en vochtigheid betreft. Om meer expositieruimte te scheppen wordt de binnenplaats van het museum overkapt. Daar naast worden de entree van en de route door het gebouw verbeterd en er wordt een onderhoudspro- gramma uitgevoerd en klimaat voorzieningen aangebracht. Door Marjan Mes Hoe twee schoolmeisjes verliefd op elkaar worden en elkaar tegen de verdrukking in toch krijgen; daarover vertelt op simpele, lichtvoetige wijze de Amerikaan se speelfilm The incredibly true adventure of two girls in love van Maria Maggenti. Een aardig, goedkoop geprodu ceerd niemendalletje dat als onderdeel van de Chassé Cinema reeks Ladies in Love ongetwij feld aantrekkelijk is voor jeugdi ge lesbo's die er veel in kunnen herkennen. Randy Dean, zeventien en jon gensachtig, blijft op school niet bij de les omdat haar prille liefde voor vrouwen haar meer in beslag neemt. Ze heeft zoiets als een geheime affaire met een opzichtige, getrouwde vrouw en thuis is het een chaotisch rom meltje. Hoewel vertrouwd genoeg, want haar moeder leeft samen met een vriendin. Randy is dikke maatjes met een zwarte, homoseksuele jongen, maar verder wordt ze door haar klasgenoten als een raar buiten beentje beschouwd. Als hulpje bij een pompstation ontmoet Randy een aardig meisje dat in een dure landrover rondrijdt en dat ook bij haar op school blijkt te zitten. Evie is in alles haar tegendeel: zwart, vrouwelijk, uit een rijk, ontwikkeld milieu en ze heeft keurige vriendinnen (die haar laten barsten). De twee meisje voelen zich meteen tot elkaar aangetrokken en zoeken, hoewel aarzelend, steeds vaker contact. Het prille, aarzelende begin van hun ver liefdheid is het beste getroffen in deze film, waarin de geshockeer de omgeving nogal onschuldig om de hoek komt kijken en uit eindelijk kluchtig het onderspit delft. Randy en Evie krijgen de kans van hun leven als Evies moeder een paar dagen naar een congres moet en Randy stiekem komt logeren. Het wordt een eet- en drinkfestijn met z'n tweetjes (Evie viert haar 18-jarige ver jaardag) en uiteraard gaan zij ook - voor het eerst - met elkaar naar bed. Een obligate, onper soonlijke scène overigens, zoals je ze ook in Hollywood-films ziet. Als Evies moeder onverwacht thuiskomt, barst het familiet umult los, want ook Randy's moeder is kwaad omdat haar dochter haar school heeft ver waarloosd. De twee jonge gelief den vluchtten naar een motel, waar hun complete achterban opgewonden op komt draven, om vervolgens vertederd toe te zien hoe het duo elkaar in de armen sluit. Het natuurlijke spel is een van de charmes van deze nauwe lijks opzienbarende film. 'The incredibly true adventure of two girls in love' van Maggenti draait in Chassé Cinema Breda. Edinburgh (dpa/anp) - De Schotse dichter Norman MacCaig is dinsdag op 85- jarige leeftijd in Edinburgh overleden. Tussen 1955 en 1988 publiceerde hij negen dichtbundels. MacCaig wordt als een van de grootste Schotse schrijvers van deze eeuw beschouwd. Een element in zijn werk is zijn hartstochtelijke liefde voor zijn geboorteland, met name voor de hooglanden. Zijn vroege bundels waren Far Cry (1943) en The Inward Eye (1946). Zijn late re werk doet sterk denken aan de 17e eeuwse metafysi sche dichter John Donne. Voor het eerst is dat merk baar in Riding Lights (1955) en vervolgens terug te vinden in Selected Poems (1971). In 1986 ontving MacCaig van koningin Elizabeth de Gou den Medaille voor Poëzie, nadat hij 1979 al met de Order of The British Empire was onderscheiden. Door Jos Kessels Blijkbaar vond regisseur Rob Reiner dat hij na A few good men nog een goede man vergeten was, namelijk de leider van de vrije wereld: de president van de Ver enigde Staten. In The American President wordt hij gespeeld door Michael Douglas, die overi gens heel anders is gecast dan je van hem zou verwachten. Geen snelle vrouwenversierder, die in een bijkantoor even een nieuwe verovering uitprobeert en zich dan weer aan staatszaken wijdt. Maar een brave weduw naar, die voldoende meent te hebben aan zijn werk en popula riteit. President Andrew Shepherd (Douglas) staat er in het vierde jaar van zijn bewind gunstig voor. Maar liefst 63 procent van de bevolking staat achter hem. Toch denkt hij soms dat die ado ratie mede te maken heeft met het feit dat hij weduwnaar is en vader van een leuk dochtertje. Toch is Shepherd een handig politicus. Hij wil de misdaad wel bestrijden, maar vindt het raad zamer een wet op het wapenbezit uit te stellen tot na de komende verkiezingen. Al even omzichtig manoeuvreert hij met milieu maatregelen. De president wordt door het broeikaseffect getroffen als hij kennismaakt met de kwieke milieu-lobbyiste Sydney (Annet te Bening). Hij nodigt haar uit voor een banket ter ere van het bezoek van de Franse premier. Sydney is aanvankelijk overrom peld en geïmponeerd door de avances van de president, maar aarzelend valt ze toch voor hem. Tot de milieukwestie aan de orde Michael Douglas en Annette Bening in de romantische komedie 'The American President'. komt. De president van Amerika mag dan de machtigste man op aarde zijn, hij is ook een mens van vlees en bloed. Met dat thema is Rob Reiner in The American Presi dent aan de slag gegaan. Een gewone man in een ongewone situatie, al is de president ook weer niet zó gewoon in deze film. De humor put de film vooral uit het contrast tussen de gewone menselijke behoeften en alle daagsheden en de extreem bevei ligde en geïsoleerde positie van de president. Gewoon contact is bijna niet mogelijk en dat levert grappige scènes op. Zo wordt de eerste kus op het Witte Huis onderbroken door de mededeling dat de president snel een beslis sing moet nemen oyer een vergel dingsactie in het Midden-Oosten. Op de romance wordt even heftig als wisselend gereageerd. De adviseurs van de president weten zich met de situatie geen raad, de media storten zich op Sydney, de populariteit van de president daalt en een kandidaat van de republikeinen strooit met laster. In bepaalde opzichten is The American President een geslaag de komedie. Door de film krijg je enigszins zicht op het dagelijkse gang van zaken in het Witte Huis, waarvan het interieur tot in de kleinste details is nagebouwd. De humor is van het slimmere soort en Michael Douglas en Annette Bening zijn innemend. Als een moderne variant op Asse poester is het verhaal echter ook nogal zoetelijk, terwijl Reiner een standbeeld opricht voor de presi dent, zo aardig, eerlijk, besluit vaardig en briljant is hij in deze film. In de komedie When Harry met Sally en de geestige horrorfilm Misery toonde regisseur Rob Rei ner (de schoonzoon van Archie Bunker in All in the Family) zich toch wat minder glad en gepo lijst. 'The American President' van Rob Reiner draait in Grand in Breda, Heuvelpoort in Tilburg. Van onze filmredactie In Window to Paris spot de Rus sische regisseur Yuri Mamin op komische wijze met de ontred derde geestesgesteldheid van zijn landgenoten. De film begint in Sint Petersburg met het defini tieve doodsbericht voor de Rus sen: de wodka is op. Een woedende menigte gooit de laatste hele ruiten van de drank fabriek in. Een orkestje probeert de menigte uit elkaar te drijven met het spelen van de Internatio nale. Elders in de stad ontdekt hoofdpersoon Nikolai, een muziekleraar, een kast die linea recta naar Parijs leidt. Met zijn lamlendige, oudere huisgenoot Gorokhov belandt hij in de Fran se hoofdstad, verbaasd over alle weelde en decadentie. Ze drinken zich er meteen lam en op de terugweg ontmoet Nikolai zijn verbijsterde, jonge Franse buurvrouw, op wie hij verliefd wordt. Nikolai moet zich haasten omdat hij nog maar dertien dagen op deze manier van Rus land naar Parijs kan. Zijn maat Gorokhov heeft andere motieven voor de uistapjes: hij sleept hele huisraden en auto's uit de Franse hoofdstad mee naar huis. Als het Franse meisje per ongeluk in Sint Petersburg belandt en daar prompt aan lager wal raakt, moet Nikolai heel wat listen ver zinnen om het meisje terug de kast in te krijgen. Window to Paris is een vermakelijke kome die, die veel humor put uit de naïeve visie van de Russen op de westerse welvaart. Ze snappen maar niet waarom een slagerij zoveel verschillende soorten vlees verkoopt en er zoveel verschillen de dranken zijn. Ze gaan zelfs zover om auto's en motors te ste len, die in de buurt van vuilnis zakken staan, in de veronderstel ling dat het om afgedankte voer tuigen gaat. Regisseur Mamin kiest uiteinde lijk toch partij voor zijn eigen land. Zoals Fransen niet in Rusland kunnen leven, zo kunnen Russen ook maar moeilijk wennen in het westen. Hij propageert een nieuw Rusland, dat door de jeugd opge bouwd moet worden. 'Window to Paris' van Yuri Mamin draait in Chassé Cinema Breda. Breda - Chassé Theater (kleine zaal). Festival 'Women go wild': optreden Kris Niklison met het programma 'M/V'. Gezien op woensdagavond 24 januari. Vanavond: Liz Agiss, Engelse dadaïstische dans- comédienne. Morgenavond: Maria Cassi, Italiaanse zange res met komisch muziek theater. Zaterdagavond: Rose- mie Warth, Duitse theater clown. Zondag: gezamelijk slotoptreden met salsa-orkest. Door Marjan Mes Het zit de vijf internationale comedy-theatervrouwen, die momenteel in het festival Women go wild langs een aan tal Nederlandse theaters moe ten reizen niet mee. De kou en de gladheid maken bovendien ook het publiek minder bereid om te gaan kijken naar femi nistische performers zonder grote naamsbekendheid. De Amerikaans-Argentijnse artieste Kris Niklison (de enige die in ons land woont en deel uit maakte van Lady Komedie) gaf gisteravond een voorstelling van haar bewegingstheaterprogram ma M/V. 'Man or female?' Dat was de vraag van een stem uit de ruimte aan het frêle maar atleti sche clowntje Niklison. In haar vleeskleurige body-stocking en met haar kaalgeschoren jongens hoofd geslachtloos ogend, tracht te ze op deze prangende vraag een afdoende antwoord te geven, dat vooral haarzelf tevreden moest stellen. Een enorme berg kleurrijke, gebruikte kleren deed denken aan een teveel aan strijkgoed van een luie huisvrouw. Maar daar ging het niet echt om. Wel om de mannen- en vrouwenkleding, die eruit werd gehaald en beurtelings aangetrokken, met een nogal voor de hand liggend parodis tisch resultaat. Een sjaaltje om en daar koketteerde een vrouwelijk typetje. Een broek voor en hup: daar baste een macho-man, met een ondeugend vingertje als een penis door de gulp,. De transformatie tot bruid bij de romantische klanken van Some day my prince will come en even later tot een gelukzalige moeder met kind (twee in elkaar gefrom melde afwashandschoenen) was vooral visueel verrassend. De hebzuchtige man, die om alles te bezitten, lagen kleren over elkaar aantrok en daarna bijna stikte, liet aan symboliek weinig te raden over. Na nog wat vergeefse pogingen om de juiste sekserol te vinden, buitelde Niklison uitein delijk bevrijd van ieder rolpa troon aan een trapeze. Haar enige demonstratie overigens van de in het vooruitzicht gestelde 'andro gyne acrobatiek'. Op het ope ningsbeeld na, waarin zij als een groen insect langs een touw omlaag kronkelde. De symboliek in, op en rond de stapel kleding kwam op mij wat achterhaald over, als een perfor mance uit de jaren zeventig. Ook de humor was niet overweldi gend, maar een dwingende the atrale uitstraling kon Niklison niet worden ontzegd. De jonge, briljante acteur Victor Löw schittert als Soekarno, de charismatische Indonesische politicus in het gelijknamige toneelstuk van Jan Blokker, dat vanavond in het Chassé Theater (20.30 uur) in Breda wordt opge voerd door Het Nationale Toneel, in de onderhoudende regie van Johan Doesburg. Op 8 februari ook nog in Tilburg. Met een brede, gulle grijns en hartveroverende charme speelt Löw lichtvoetig de man, die voorging in de vrijheidsstrijd tegen de Nederlanders, hoewel hij van Nederland hield en levenslang een gecompliceerde haat-liefde met het land had. Overigens zien we Soekarno niet tijdens zijn presidentschap toen hij steeds dictatorialere neigin gen kreeg. Het stuk speelt zich af in de periode tussen februari 1942 toen de Japanners een eind maakten aan Soekarno's door Nederland opgelegde interne ring, en 27 december 1949, de dag van de soevereiniteitsover dracht. De theatrale elementen over heersen in deze voorstelling, waardoor het bepaald geen dro ge, historische documentaire is geworden. Zij komen vooral tot uiting in de heftige aanvaringen tussen Soekarno en zijn naaste medewerkers: Sjahrir (Han Kerckhoffs) en Hatta (Menno van Beekum). Beiden willen net als Soekarno de onafhankelijk heid, maar niet tegen elke prijs. Daarover gaan de indrukwek kendste discussies in deze voor stelling. Daarnaast zijn er meer komi sche scènes, wanneer de harke rige en potsierlijke Nederlandse politici (Drees in een te nauw tropenpak) zich in bochten wringen om het koninkrijk en zijn delen overzee te behouden. Gespeeld wordt verder onder meer door: Herman Frank, Esgo Heil, Ad van Kempen, Joke Last, Johan Ooms en Alice Reys (als Fatmawati, Soékarno's geslepen tweede vrouw). In het vrouwen-komedie-fes tival Women go wild treedt van avond in de kleine Chassé-zaal in Breda de dadaïstische, Engel se danscomédienne Liz Aggiss op met satirische acts waarin de rol van de vrouw hilarisch wordt belicht. Aggiss is een opmerkelijk internationaal fenomeen, dat eerder furore maakte als danseres en chore ografe van de Engelse groep De Diva's, bekend om hun zwarte, Britse humor. Haar huisvrou wenballet ontketende lachorka- nen. Morgenavond komt de Italiaan se actrice/zangeres Maria Cassi naar het festival met A Saintro- twist; komisch muziektheater, waarin zij een diva speelt die verwoede pogingen onderneemt om haar onwillige pianist te ver leiden. Met haar mooie zang stem zorgt zij ook voor nostal gisch muzikaal entertainment. De Duitse theaterclown Rose- mie Warth geeft zaterdagavond tijdens Women go wild een voor stelling van haar komische revue Nasser wie Wasser. Ze danst, speelt tuba en acteert in deze show waarin de banale aspecten van het leven van vrouwen hilarisch en met zelf spot te kijk worden gezet. Zondagavond wordt het vrou- wen-komedie-festival in Breda afgerond met de feestelijke slot- avond Women go completely wild, waarin vier van de vijf 'wilde vrouwen' samen optre den, hoewel ze elkaar geen van allen kennen. Ze worden daarbij geassisteerd door de negenkop pige salsaband Mueve Nueve. Theater van de Lach is mor genavond en zaterdag in Breda en op 1 februari in De Bussel in Oosterhout met de jubileum voorstelling Jubileum Hotel van Ray Cooney. Hiermee neemt komediant John Lanting tevens voorgoed afscheid van het toneel. Zelf speelt hij weer een onhandige sukkel die voor ande ren de kastanjes uit het vuur moet halen. De verkeerde men sen die op de verkeerde momen ten de verkeerde deur binnenlo pen; daar draait het allemaal weer om. Lanting wordt geassi steerd door zijn trouwe steunpi laren: Flip Heeneman, Marja Lieuwen, Guido Jonckers en Niek Pancras. De laatste kans om het 25-jarige Theater van de Lach nog een keertje te zien voordat het doek voorgoed valt. Dansgroep Reflex geeft op 30 januari een voorstelling in de kleine Chassé-zaal in Breda van drie nieuwe stukken. Hét accent ligt ditmaal op de speelse ver beeldingskracht. Artistiek leid ster Patrizia van Roessel maakte samen met Jos Zandvliet, acteur en muzikant bij de Dogtroep Aboe-Hannes, waarin humoris tisch gebruik wordt gemaakt van de tegenstelling tussen de gedrongen, elastische danser Shaun Smith en de slungelige Victor Löw in 'Soekarno', het stuk van Jan Blokker waarin hij de rol van de cha rismatische Indonesische poli ticus vertolkt. Vanavond in Breda. foto pan sok Zandvliet. Sa men voeren zij een soort stripverhaal op van een meneertje dat viool speelt en krasserig zingt en een mannetjes dat zich steeds aanpast aan de stemming. Heel leuk voor een jong publiek. Van de Franse choreograaf Lio nel Hoche wordt een mooi droomachtig ballet, Elephant 'n Castle, bij barokmuziek van Bach en Couperin uitgevoerd, met een strakke structuur en geometrische grondpatronen. Het energieke en aanstekelijke Chez dré van Patrizia van Roes sel vult het programma aan, begeleid door twee muzikanten. Seth Gaaikema is in zijn nieuwe show Schande minder vriendelijk tegen het publiek dan vroeger en dat is leuk. Hij zwiept er een conference van drie kwartier uit waaraan elke cabaretliefhebber plezier kan beleven. Als een volleerd stand- up comedian knalt hij de ene na de andere one-liner de zaal in en is hiermee voor zijn doen beslist vernieuwend bezig. Op 31 janu ari is hij er mee in Breda. Marijke Boon en Harrie Pie- kema, zangeres en acteur, zijn aan elkaar gewaagd in hun nieuwe programma Vogelkijken voor beginners. Op droogkomi sche wijze verhaalt Boon van haar vogelliefde en groeit uit tot de feministische ornithologe Suus van der Vlist. Piekema laat met zijn mooie stem zijn aange- versrol uitgroeien tot een even waardige performance. Natuur lijk ontbreekt ook de onbeant woorde liefde niet, Boons spe cialiteit, Op 31 januari is het duo in de kleine Chassé-zaal in Breda. Op 1 en 2 februari wordt het genieten in Breda met Zzinde- rella, de nieuwe musical van Jos Brink en Frank Sanders. Een buitengewoon leuk Assepoester verhaal waarin Brink de rol van de boze stiefmoeder speelt. Het begint trouwens als cabaret, want deze musical is een aan trekkelijke mix van van alles wat. Zang, dans en kluchtigheid wisselen elkaar soepel af, terwijl tien spelers deze vaardige show tot een uitstekend jubileumeve nement maken. Brink en San ders vieren namelijk dat ze (artistiek) 25 jaar bij elkaar zijn. Bert Klunder komt zaterdag avond naar De Schattelijn in Geertruidenberg met een try- out van zijn programma Vette Jus, het derde deel van een 'tri logie', waarin de hoofdpersoon Henk Zwakjes ditmaal de puin hoop van zijn bestaan overziet, na in het vorige programma nog zijn huwelijksreceptie te hebben gehouden. Klunder is een scher pe conferencier, die zich ditmaal liet regisseren door Kees Prins (Jiskefet). Verdwaald in New York, de mooie tragi-komedie van Neil Simon, is vanavond te zien in De Nobelaer in Etten-Leur. De voorstelling door het Haarlems Toneel mist helaas, een genuan ceerde vertolking, waardoor zij nauwelijks ontroert, maar ook weinig humoristisch is. Nelly Frijda speelt de mooiste rol, als een verbitterde, joodse groot moeder, die haar twee kleinzo nen hard behandelt. Marietje Kessels, de toneel voorstelling van het artistiek hoogwaardige ONS-produkties uit Tilburg, is morgenavond in Etten-Leur als try-out. Het betreft een geactualiseerde kijk op de lustmoord op een Tilburgs meisje anno 1900, waarvan onder meer de pastoor werd ver dacht, hoewel nooit iemand kon worden ingerekend. ONS toont verschillende visies op de moord en betrekt er op een niet-realis- tische manier ook de seksuele delicten van onze tijd bij. Carmen, de Nederlandse musical naar de opera van Bizet, staat vanavond in De Bussel in Oosterhout. Er wordt fraai gezongen, maar verhaal en enscènering zijn weinig drama tisch of spannend, ondanks de fatale driehoek die de zigeuner in Carmen (Janke Dekker) ont ketent tussen haar, Don José en diens geliefde Micaela (Joke de Kruijf). Mario van Duimen mist bovendien als José het nodige acteertalent. The Sound of Music, de legendarische musical, komt op 30 en 31 januari naar De Nobe laer in Etten-Leur. Een ontwa penende uitvoering door het Koninklijk Ballet van Vlaande ren. Er wordt goed gezongen en geacteerd in deze evergreen van Oscar Hammerstein en Richard Rogers. Alleen de Nederlandse bariton Ernst-Daniël Smid blijkt als kapitein Von Trapp niet erg overtuigend. Diens zeven kindertjes zijn echter om verliefd op te worden, terwijl de lieftallige An Lauwereins de show steelt als de Vlaamse Julie Andrews. Martine Bijl is de auteur van de komedie Walters Hemel die zaterdagavond is te zien in De Bussel in Oosterhout. Marga (Ingeborg Elzevier) is een suc cesvol schrijfster van televisies oaps, maar haar eigen leven laat veel te wensen over. Ze is haar tweede man (Huib Broos) voor bijgestreefd, want diens beken tenisliteratuur wordt door geen hond gelezen. Verder heeft zij de zorg voor een roerige puber uit haar eerste huwelijk, voor haar zwaar gehandicapte zoon en voor huisvriend Theo. De kritie ken waren niet erg lovend. Djazzex presenteert morgen avond in De Bussel in Ooster hout een fraai modern danspro- gramma met het stuk Azul met vrolijke anecdotische scènes in een bar van Neel Verdoorn, het zeer jazzy Cell Walk en het met Indische motieven gelardeerde Darimana, beide van Glenn van der Hoff. Theater Antigone, het verras sende Vlaamse gezelschap, speelt morgenavond in De Kring in Roosendaal Een veelvoud van stilte van Wim de Wulf, geba seerd op het werk van de verge ten Belgische schrijver André Baillon (1875-1932). Het stuk gaat over diens stormachtige liefdesleven, zijn onrust, zijn gevecht tegen de waanzin en zijn strijd om te kunnen schrij- Kathy Bates speelt een formidabele hoof. drol als getergde huishoudelijke hulp ,n de boeiende psychologische thriller Dolores Claiborne van Taylor Hackford naar het boek van Stephen King. (Qnésoi 1 in Breda, De Koning van Engelandi. Hulst) The cold light of day van Rudolf van den Berg is een eenvoudige, maar zeer spannende thriller over de speurtocht naar een levensgevaarlijke kinderlokker Met uitstekend spelende Engelse acteurs (Casino 4 in Breda) Michelle Pfeiffer speelt een mooie rol als onderwijzeres die een zooitje ongere geld discipline bijbrengt in de simpele sentimentele film Dangerous Minds (Casino 1 in Breda, Cinemactueel in Jen gen op Zoom, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) De heerlijke, lichtvoetige film Smoke van de Chinese Amerikaan Wayne Wang Is een subtiel groepsportret van een aan tal gewone mensen uit Brooklyn, met onder anderen Harvey Keitel en William Hurt. (Cinésol 2 in Breda) In het retrospectief van de cineast Manoel de Oliveira draait c week diens excentrieke film Os Canibais (De Kannibalen). Een opera-achtige, sta tische enscènering van een absurdistisch i verhaal waarin een gravin gehuwd blijkt met een robotachtig man, die zijn lichaamsresten in de open haard gooit, waarna de familie van de bruid het ongeïdentificeerde stuk vlees verorbert. (Chassé Cinema Breda) Een vertederende, sprekende big speelt de hoofdrol in het kostelijke en schattige diersprookje Babe, een buitengewone big van Chris Noonan. (Mignon in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in I Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) Russische slechteriken, leuke technische snufjes en oogverblindende locaties zijn te bewonderen in Goldeneye met Pierce Brosnan als James Bond. (Cinésol 3 in Bre da, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, Centraal in Geertrui-1 denberg, De Koning van Engeland in Hulst) Paul de Leeuw draaft grappend en g lend als zijn favoriete typetjes Annie en Bob de Rooy door Filmpje!. (CasinoSin Breda, Roxy in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) In de amusante Disney-tekenfilm Poca hontas (Nederlands- en Engelstalige vet- sie) wordt een 16e eeuws indianenprin- sesje verliefd op een blanke kolonist. (Casino 4 in Breda, Roxy en Cinemactueel in Bergen op Zoom, Centraal in Geertrui denberg, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) NEDERLAND 1 14,38 Tijd van leven, serie 15 25 Teevee Studio ]g 00 Journaal I j 07 De week van, gesprekken ,5 36 Peak Practice, serie ,7 34 The Cosby Show ,8'o1 Boggle, spelletje 18.27 Operavox, geanimeerde operl Rigoletto van Verdi ,8.59 Fast Forward, jongerenmagazin ,929 Filmspot 20.00 Journaal 20.30 Kenmerk, actualiteiten 2i 13 Set et Society, film 21.30 Oog in oog: Een dag als eel ander, tv-spel 21,55 Wilde Ganzen 21.59 (Z)onderdak, reportageserie ovel de nachtopvang van daklozen i| Amsterdam, het zogenaamd Stoelenproject (slot) 22.26 Close-up: Nederlandse bouw kunst in de Oriënt 23.21 Salomo, een kerkeraad mo beslissen (tot 23.51) NEDERLAND 2 09,00 Kernpunt. Afl 1t/m 4 (tot 10.20j 11.00 De wereld va 1 de VN (tot 11.26| 15.00 Open Australisch a Tenniskan pioenschappen 17 01 De Russ Abbot Show 17.23 (PP): SP 17.29 2 Vandaag met -"rtualiteiter. 17.30 en 18.00 Journaal, 18.4 Sportjournaal en 18.51 Hoofdpur ten uit het nieuws 18.58 Natte neuzen, dierenmagazine 19.31 Op nieuwe toeren wintej muziekprogramma. Afl. 1 20.15 Ik ben je moeder niet, serie. Afj 1 20.43 Fort Alpha, serie 21.37 Deadline, magazine over misdaa| 22.15 Derrick, misdaadserie 23.30 Journaal 23.38 EK kunstrijden (tot 00.38) NEDERLAND 3 In de kostelijke Nederlandse j Lang leve de koningin van Esmée Lam mers fantaseert een meisje dat ze in m paleis van een koningin (Monique m der Ven) leert schaken met levende schaakstukken. (Cinésol 2 in Breda) In de voortreffelijke en fascinerende thriller Seven van David Fincher worden twee rechercheurs geconfronteerd met de gruwelijke daden van een f geïnspireerde seriemoordenaar. (1 2 in Breda, Roxy in Bergen op Zoom, City I in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) Meryl Streep (44) en Clint Eastwood (65) spelen in The Bridges of Madison County ontroerend mooi een getrouw de vrouw en een fotograaf die voor slechts vier dagen haar geliefde is. (Cen traal 2 in Geertruidenberg, De Koning van Engeland in Hulst) Een indiaan in de kast is een aardige Amerikaanse jeugdfilm over een jochie dat zijn jongensdroom over indianen en cowboys werkelijkheid ziet worden. (Cinésol 1 in Breda) Farinelli is een fraai aangeklede succes-1 film over een beroemde 18e eeuwse tas-1 traatzanger van de Belg Gérard Corbiau (Chassé Cinema Breda, 25,26 en 27 ja» ari, 28 en 29 januari matinee) Antonia Banderas speelt een zich met® wapens wrekende, rondtrekkende gil* rist in Desperado, een fraaie, ongewone Mexico-western van regisseur Robed Rodriguez. (Cinemactueel in Bergen of Zoom) Vanavond bij Fideï et Arti in Oudenbosch Les 101 Nuits van Agnès Varda, Maandagavond in Chassé Cinema Breda On the waterfront van Elia Kazan u 1954, de filmklassieker over de NewF se havenvakbond, met de jonge Man® Brando als een onvergetelijke, onaange paste mislukkeling. The Player van Robert Altman, def- tuoze, satirische misdaadfilm over I praktijken van Hollywood (met Tim Ro bins en massa's sterren) draait maaiw avond in Chassé Cinema Breda als on® deel van het filmcollege Kunsten"" mercie door Raymond Uppelschoten- Filmclub Cinema Paradiso vertoont di® dag in Bergen op Zoom en woenst"!. Roosendaal Como aqua para cn« te, een Cubaanse film over een In suele relatie. j(i Maandag in Bergen: L'Atalamft mooie klassieker van Jean Vigo- dag in Roosendaal: Freaks van Browning, bijzondere horrorfilm 1932. In de society-thriller Jade van Friedkin wordt een officier van J' (David Caruso) verliefd op een p ge (Linda Fiorentino) die van wordt verdacht. (De Koning van land in Hulst) 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.29 Ontbijt-tv met elk half uur Jou! naai en 8.10 NOS-Sportjournaal 09.00 Journaal 09.05 (PP): SP 09.08 Kook tv 09.30 Vrouwzijn 10.00 Gospelclip 10.11 Vesuvius 11.02 De week van 11.30 Boggle 11.59 MiddagEditie met 12.00 Jocj naai, 12.15 Den Haag en 12.j N05 Sportjournaal 13.00 Journaal 13.09 Wie van de drie 13.36 Een spoor van blauw zand 14.01 Ik weet het beter 14.37 De plantage BELGIË FRANS 1 15.05 Vacaturebank 15.20 Les pieds dal Ie plat, politieke discussie 16.35 Neig| bours, soap 17.00 La bande a Carlos, mag zine 17.30 Auf Achse, serie 18.30 Régio. soir, actualtiteiten 18.50 Cartes sur tabl magazine 19.10 Le quotidien des spoi 19.30 Nieuws 20.10 Autant savoir, magaz ne 20.35 Under Siege, Amerikaanse acti film uit 1992 van Andrew Davis met Steve Seagal, Tommy Lee Jones en Gary Bust 22.20 Cine-dub de minuit: Trust Me, Am rikaanse komedie uit 1991 van Hal HartlJ met Adrienne Shelly, Martin Donovan i Meritt Nelson 00.05 Laatste nieuws BELGIË FRANS 2 12.55 Kunstrijden EK ijsdansen vrije da paren 16.00 Kunstrijden samenvatting I 17.00 Aquatica watersportmagazine 17., Foot mondial 18.00 lei bla-bla, kinderpi gramma 19.00 Kunstrijden EK vrije k beren 21.05 Coib, portret Olympisc- atleet: Leon Stukelj 21.15 Kunstrijd samenvatting EK 22.15 Nieuws 22.40 Coi d'envoi, voetbalmagazine wedstrijd CS Br ges-Standaard Luik (tot 23.00) DUITSLAND 1 87.00 Morgenmagazin 09.00 Sport exl met tennis Open Australische kampioe schappen, halve finales dames en her enkelspel 13.00 Tagesschau 13.05 Mittai magazin 13,45 Wirtschafts-Telegrarr 14.00 Tagesschau 14.03 Rehmsen, ta show 15,00 Tagesschau 15.03 Juliane Andrea, talkshow 15.55 Jürgen Fliege a wortet 16.00 Tagesschau 16.03 Flier talkshow 17.00 Tagesschau 17.10 Brisar magazine 17.40 Regionale informa 17.50 Tagesschau-Telegramm 17.55 Jotene Liebe, serie 18,25 Marienhof, sej 18.49 Tagesschau-Telegramm 18.54 Pre oulowbogen, serie 20.00 Tagesschau 20. «e Goldene 1-ARD-Fernsehlotterie 21J Monitor, actualiteiten 21.45 Heimatsi schichten 22.30 Tagesthemen 23.00 S p aft? Das Schicksal der Kinder von Dl prominenten, reportage 23.45 Sport Ex et kunstrijden EK vrije kür heren 00. "acntmagazin 00.50 In the Heat of f "W, misdaadserie 01.35 Between Lr .oor, speelfilm 03.05 Sport extra n nnis open Australische kampioenschi pen halve finale heren enkelspel (tot 05. DUITSLAND 2 jjj>.30 Morgenmagazin 09.00 Tagesscf rih, k J allas' serie °9-45 JOYrobic- 16» Winter' aerobics 1000 Ta9l nau 10,03 Ratgeber: Technik 10.35 Ir wit und Beruf 11.00 Tagesschau 11 Linh/ Se.rie 12-20 Hallervorden's Spc du, «,lre 12,45 12-55 Press MnTa9es*ha" «.05 Mittagsr. te i,- 5 Dalli Dalli' spelletje 14.15 L .kinderserie 14.40 Albert s, tur-aber nur,_ tekenf||m 1M5 Lq ken M°Urnaal 15'15 Wickie und die si Unroner' tekenfilm 15.45 Heute 15| oe I Ha9enbecks, serie 16.35 Jede m| en, serie 17.00 Heute-Sport-Euroi

de Stem | 1996 | | pagina 26