'Het Nut heeft nog steeds nut' HALEN BÉTALEN! 65.- - fotograaf 29273 UITSLAGEN WSJENZ^I Nuts-departement Sluis-Aardenburg viert zaterdag 175-jarig bestaan portages RBA wil vrouwenscholing behouden Wagenbouwers bijeen in Betekoppestad wintefjeegverKoo ZEELAND C4 NU 67.50 arte restaurant d 9(ennec(yv GANGEN MENU I N E M A bruin-wittonen lakt herinneringsalburn 1996 X 74 DE STEM DONDERDAG 25 JANUARI 1996 portsaus en een garnituur Vanilleroomijs met een warme kersensaus en slag room Koffie BIERKAAISTRAAT 8 HULST TEL. 0114-31 34 44 nlunch e dineren artijtje tot ±35 personen ren 3 ecialiteiten geschenkenbonnen verkrijgbaar tnuari en februari r 2 pers. PECIALITEIT 7ISPANNETJE SCAMPPS r zowel uitgebreide als kleine kaart Ir menu Esplanade a 45.- k zakenlunches en kleine partij tjes tot circa 30 personen k 's middags koffie met gebak diverse PANNEKOEKEN CERSTMENU OP AANVRAAG 'hilipsplein 1 'HILIPPINE el. 0115-491720 openingstijden: woensdag l/m zondag van 12.00-22.00 h. ER BREDA .tel.076-5303132 1-20 uur*; za 13-17 uur*; zo indien 'oorstelling 19-20 uur. ianvang laatste voorstelling, an de kassa van het Chassé Theater. aar 25 50. t o.a. Victor Löw ekarno" (AD) vggiss (G.B.) ance-act TOREN jlaire liedjesschrijver/zanger ïotel d ererondje" (De Telegraaf) 20.30 uur VSB Zaal 20.45 uur Kleine Zaal 20.00 uur Venco Zaal 20.30 uur VSB Zaal ia Cassi (It.) ient 20.45 uur Kleine Zaal emie Warth (Dtl.) 20.45 uur Kleine Zaal Salsaband Mueve Nueve ast met swingende salsa 20.30 uur VSB Zaal i) en muzikanten 20.45 uur Kleine Zaal even elopen jaren 20.00 uur Venco Zaal ek bij de kladden 20.30 uur VSB Zaal MA ironie in bizarre cursus ir tel. 076-5303131 20.45 uur Kleine Zaal 25 t/m 27 jan: 19.00 uur matinee 28 31 jan: 14.30 uur_ eira Retrospectief ie van cinema en opera 19.00 uur NTURE lesbische Love Story (NRC) 20.00 uur 22.15 uur (NRC) 21.15 uur 29 jan: 22.15^ :ilms du Paradis film versus Hollywood 20.00 uur iEMA ■Itman XT (4+) - Kindermatinee n, 74 min ,Ik keerde mijne gedagten af van de hooger geplaatsten en bepaalde dezelve op den zoogenaamden gemeenen bur ger in ons Vaderland. Daar zag ik velen zuchten om en reik halzen naar wijsheid: maar de weg om tot dezelve te komen, was zo stijl, zo moeilijk, zelfs zo kostbaar om te beklimmen, dat duizenden den moed lieten zakken, en zich aemechtig nederzetteden. Is er, dacht ik toen, geen middel om deeze naar wijsheid zoekenden de behulpzame hand te bieden - hen toe te lichten." Zo omschreef ruim 200 jaar gele den dominee Joh. van Nieu- wenhuyzen zijn denkbeeld, dat uiteindelijk leidde tot oprich ting van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Het Nut breidde zich na de stich tingsdatum in 1784 via zijn departementen als een olievlek over de Nederlanden uit. Na Zierikzee (1797) en Vlissingen (1818) kreeg 'Sluis in Vlaande ren' in 1820 zijn eigen departe ment. Zaterdag wordt het 175- jarig bestaan hiervan herdacht. Door Reiri van der Helm HET BEVORDEREN van het geven van onderwijs aan alle kinderen van het volk. Zo vat de huidig vooritter M.J. (Rinus) Leenhouts van het Departement Sluis-Aardenburg de doelstelling van Van Nieuwenhuyzen samen. Een doelstelling die gestalte kreeg in de oprichting van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen in 1784 en zijn talloze departementen. „Gelukkig waren er in ons land meerderen uit de 'gegoede stand' die achter de denkbeelden van Nieuwenhuyzen (en niet te vergeten zijn zoon Martinus) stonden," zegt Leen houts. Voor 1830 - de Belgische omwen teling- waren er ook departementen in wat nu België is. „Tot in Namen toe, die departementen verdwenen echter na de totstandkoming van de Belgische zelf standigheid." Bestonden de activiteiten in de beginja ren vooral uit het praten over de Maat schappij, vanaf 1843 ging men in West- Zeeuws-Vlaanderen tot daden over. Uit de notulen, die nagenoeg compleet vanaf de oprichting in 1820 nog steeds te raad plegen zijn, blijkt dat in dat jaar 24 gul- Voorzitter M. J. Leenhouts met het eerst notulenboek van het departement 'Sluis in Vlaanderen' van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. den werd uitgetrokken om in Sluis vijf en in Aardenburg drie kinderen uit behoeftige gezinnen naar school te kun nen laten gaan. „Dat was natuurlijk bescheiden, maar er was een begin," zegt Leenhouts. „Bijna zestig jaar voor de Leerplichtwet van 1900 werd aangeno men, kon een aantal arme kinderen toch onderwijs genieten." Dat op termijn de Leerplichtwet is aan genomen, kan gedeeltelijk ook op het conto van de Maatschappij worden 19.45 uur 21.15 14.15 uur 'Dominee Johan van Nieuwenhuyzen, stichter van Het Nut. FOTO WIM KOOYMAN geschreven, zo denkt de Sluis-Aardenburgse voor zitter. „Alleen invloedrij ke figuren konden, na een strenge ballotage, lid van het Nut worden. En die notabelen, onder wie ook veel predikanten, hadden toch wel de nodige invloed, waarmee ze druk konden uitoefenen." De ledenlijsten van het departement Sluis-Aar denburg van de vorige eeuw zijn dan ook een soort Who is Who? in dat deel van West-Zeeuws- Vlaanderen. Talrijke leden kwamen uit vooraanstaan de families, die nu nog voortleven in straatnamen als Hennequinstraat en Callenfelsstraat. „Wie voorzitter van een Nutsdeparte- ment was, had een hoge erefunctie. Dat is nu wel anders. Nu is men al blij als er iemand is die dat wil doen. Wel een groot verschil." Onder al die prominente namen, die in bijna gecalligrafeerde aantekeningen in de oude notulenboeken staan, springen er twee toch nog méér uit. Johan Hend rik van Dale en G. Vorsterman van Oyen. Van Dale, de man van het woor denboek, trok kennelijk al vroeg de aan dacht in Sluis. Op 19-jarige leeftijd al mocht hij in 1847 toetreden tot het Nut. In 1852 werd hij bibliothecaris en een jaar later - tot aan zijn dood in 1872 - secretaris. Trots laat Leenhouts de folioboeken zien waarin, in het gelijkmatige fraaie hand schrift van Van Dale, notulen van verga deringen en afschriften van brieven zijn te lezen. Met daaronder de steeds zwie riger wordende handtekening van deze bekende Sluizenaar. Trots In 1880 trad Vorsterman van Oyen tot het departement toe. De grote Aarden burger die zoveel betekende voor de Nederlandse landbouw en het zelfs tot Tweede-Kamerlid schopte. „Terecht," zo vindt Leenhouts, „zijn in hun respectieve woonplaatsen stand beelden voor hen opgericht." Hij wijst er ook op dat de oprichter van het Nut, ds. Van Nieuwenhuyen, in de periode 1763- 1771 als doopsgezind predikant heeft gewerkt in Aardenburg. „Wellicht zijn toen al de plannen ontstaan voor zijn latere maatschappij, misschien wel De sierlijke handtekening van Johan Hendrik van Dale onder een van de tal rijke vergaderverslagen. geïnspireerd door de geest van deze streek, die zelfs nu nog zeer tolerant genoemd mag worden. Ons departement is er in ieder geval trots op dat de stich ter in Aardenburg heeft gewoond en gewerkt," zegt Leenhouts. De Nutsdepartementen inmiddels had den zich naast het onderwijs op allerlei andere activiteiten gestort. Het geven van onderwijs aan alle kinderen van het volk werd bereikt door de Leerplicht wet, maar er bleef toch nog wel iets te doen over. De doelstellingen werden in de loop der tijd veranderd en luiden nu: 'Het maatschappelijk en cultureel wel zijn van het individu en gemeenschap te bevorderen, onafhankelijk van enige levensbeschowuelijke, politieke of eco nomische groepering'. En Leenhouts somt een aantal van die activiteiten op. Er ontstonden Nutsscho- len, Nutsspaarbanken, woningbouwver enigingen, fotoclubs, volkstuinen en cursorisch onderwijs. „Er schijnt zelfs een departement te zijn geweest dat een tijdje een eigen ijsbaan had." In Sluis-Aardenburg had men nauwe bemoeienis bij de totstandkoming van de Kantwerkschool in Sluis, die op zeker moment meer dan honderd leerlingen telde, de oprichting van bewaarscholen, voorloper van het huidige kleuteronder wijs en het blibliotheekwerk. Tot 1969 bleef de bibliotheek bestaan, eerst in Sluis en Aardenburg, later nog alleen in Aardenburg. De laatste bibliothecares se, mej. Janneke Nieskens, is nog steeds erelid van het departement. Sociaal-cultureel In de loop der tijd werden veel activitei ten van het Nut overgenomen door over heid, stichtingen en beroepskrachten. Allemaal zaken die zijn ont staan uit de behoefte om iets te doen om mensen op een wat hoger niveau te krijgen. „Dat was een goede doelstelling. Nu ligt het accent meer op sociale contacten," denkt Leen houts. Het departement Sluis-Aar denburg telt bijna tachtig leden. „Er wordt weieens wat lacherig gedaan over het Nutsdepartement, dat het een oude- mensenclub is waarbij men zich afvraagt wat die vereniging eigenlijk doet. Welnu, ik denk dat wij toch nog een bepaald 'nut' hebben. Al was het alleen maar voor. de sociale contacten. Onze leden zitten in de categorie vijftig .jaar en ouder. En vooral voor de ouderen betekenen we echt wel wat. Dat zijn mensen die zich uit het zakelijke leven hebben teruggetrokken of uit hun func tie zijn gestapt. Niet allemaal mensen die er zelf gemakkelijk op uittrekken. Op een Nutsavond komen ze dan oude bekenden tegen, kan er leuk gepraat worden en trekken we er in gezelschap soms op uit. Naar de opera of naar toneel in Brugge of Gent. Dan is de belangstel ling groter dan op de algemene vergade ringen, want dan zijn er - inclusief het bestuur - hooguit tien mensen." Veel van de vroegere doelstellingen zijn bereikt. Maar volgens Leenhouts zijn er ondanks de huidige welvaartsmaat schappij nog best behoeften. „Wij pro beren door het organiseren van Nuts- avonden iets te bieden waaraan de leden plezier beleven, iets wat men interessant of leerzaam vindt. Daarom denk ik dat het Nut nog 'nut' heeft en dat wij moeten zorgen dat ons departement blijft voort bestaan, Niet alleen uit eerbied voor onze Nuts voorouders maar ook voor het welzijn van de inwoners van onze gemeenten en van de inwoners van de omliggende kernen waar geen departe ment meer is." Wat Leenhouts betreft, komen er zeker nog 175 jaar bij. De jubileumviering vindt zaterdag plaats in de raadzaal van het stadhuis in Sluis. Aanvang 15.00 uur. Van onze verslaggever Middelburg - Het Regionaal ureau Arbeidsvoorziening Zee- and zal er zorg voor dragen dat ,n ®inste negentien opleidings- Paatsen voor vrouwenvakscho- Ven 'n ^ee'and beschikbaar blij- j?et RBA-bestuur betreurt het er op dit moment geen t de i 8 °P'ossing is waarmee collectieve ontslagaanvrage v- 'e medewerkers van de ^uwenvakschool Janneke I Uj8rx ^an worden voorkomen. I omH°etSk®aanvra8e *s ingediend r ven iv 8 sch0°l wordt opgehe- I Ho nadat de financier van school -RBA Zeeland- t voor het komende school jaar nog maar negentien van de huidige tachtig cursusplaatsen te financieren. Het schoolbestuur vroeg voor het 34 mensen tellen de personeel collectief ontslag per 1 augustus aan. In een gisteren uitgegeven ver klaring zegt het RBA er alles aan gedaan te hebben om de vrou wenvakschool extra te financie ren. „Dit is niet gehonoreerd," staat te lezen. Wel is vanuit Zee land contact opgenomen met aangrenzende RBA's om die te bewegen opleidingsplaatsen bij de J. Dierxschool te kopen. De extra scholingsplaatsen zijn door het RBA Zeeland niet meer te betalen door van rijkswege opgelegde bezuinigingen. „Niet- C temin garandeert Arbeidsvoor ziening voor het lopend school jaar de financiering van het afge sproken aantal plaatsen en houdt zich voor het volgend schooljaar aan het voor Zeeland vastgestel de minimum van 19 opleidings plaatsen voor vrouwenvakscho- ling." De school in Zeeland is eigenlijk slachtoffer van zijn eigen succes geworden. Vanmiddag om 16.30 uur schrijft het personeel van de school zich in bij het Arbeidsbureau in Mid delburg. Arbeidsvoorziening Zeeland wordt op die manier, zo laat het actiecomité J. Dierx school weten, geconfronteerd met 28 herintredende vrouwen en 6 mannen. Van onze correspondent Sas van Gent - Nog een keer de groene en twee keer de grijze. Menigeen zal de wenkbrauwen fronzen bij het lezen van deze cryptische omschrijving. Liefhebbers van het feest der zotten zijn echter al enkele maanden in de weer om er weer een groots feest van te maken. De carnavalsoptocht in Sas van Gent op zondag is altijd weer een hoogtepunt dat vele duizenden bezoekers naar het kanaalstadje trekt. Met recht, want ieder jaar weten de deelnemers aan de stoet er een bont spektakel van te maken. De wagenbouwers verdienen wat dat betreft een pluim. Vele avonden brengen zij door in hun schuur of loods met lassen, doppen, foamen en spuiten. Het resultaat mag er zijn. De Sasse wagenbouwers zullen zich niet verlagen door een complete wagen elders te kopen. Iedere pop, alles wat op de wagen staat, is voor 99 procent 'made in Sas van Gent'. Dankzij de medewerking van vele sponsors, maar niet in de laatste plaats van de gemeente Sas van Gent, zitten nu alle Sasse wagenbouwers op hun eigen stek. Om deze wagenbouwers ieder jaar een hart onder de riem te steken, en uiteraard om weer eens een feestje te kunnen vieren, houden de Betekoppen het Wagenbouwersbal aanstaande zaterdag. Zoals de traditie het wil, ook dit jaar bij Staf en Melda in zaal de Engelenroos. Daar zijn niet alleen de wagenbouwers welkom, maar uiteraard iedereen die carnaval een warm hart toedraagt. De Betekoppen hebben beslag weten te leggen op alle Sasse dweilbendes, dus het belooft weer een waar feest te worden. Daarnaast zal er een grote delegatie uit Moergestel aanwezig zijn, om hier eens van het Sasse karnaval te proeven. Tijdens de avond zal tevens een grote loterij gehouden worden. De aanvang van het wagenbouwersbal is 20.30 uur. Kaartingen Nieuw-Namen - Cafe De Nachte gaal: 1. G. Verhulst-H. Bogaert, 2. F. de Bleyser-A. Bruynooghe, 3. G. de Maayer-M. Thieleman. Axel - Bridgeclub Axel, korteda- gencompetitie, vierde ronde. A-lijn: 1. Van Bambost-Kuijk, 2. Vermunt- De Wever, 3. Groenewoud-Scheele. B-lijn: 1. De Regt-Vogels, 2. echt paar Brökling, 3. Scheele-De Block. C-lijn: 1. Bisschop-De Maagt, 2. Kock-Lambert, 3. Jordens-Dooms en Burm-Matthijssen. D-lijn: 1. echtpaar De Wever, 2. Kaan-Van de Casteel, 3. Kind-Van de Windt. Vijfde ronde. A-lijn: 1. De Koning- Schreurs, 2. Van Straten-Stoelinga, 3. Groenewoud-Scheele. B-lijn: 1. Juffermans-Vogels, 2. Knöpker- Schelleman, 3. Scheele-De Block. C-lijn: 1. Van Bunderen-Meijer, 2. Jordens-Dooms, 3. echtpaar Luycks. D-lijn: 1. Blankers-Van der Hoofd, 2. Van de Wagt-Juffermans, 3. Kaan-Van de Casteele en Mor- tier-Peeters. Eindstand. A-lijn: 1. Van Bombast-Kuijk 275,95 procent, 2. Keeman-Knöpker 273,57, 3. Groenewoud-Scheele 272,53. B- lijn: 1. Willems-Geertse 282,76, 2. De Regt-Vogels 265,21, 3. Juffer mans-Vogels 265,14. C-lijn: 1. Jor dens-Dooms 275,54, 2. Bunderen- Meijer 262,96, 3. Van Weelden- Zaman 260,74. D-lijn: 1. echtpaar De Wever 289,23, 2. Van de Wagt- Juffermans 282,01, 3. Kind-Van de Windt 277,28 procent. Hulst - Bridgeclub Hulst, eerste wedstrijd competitie, 59 paren. Groep A: 1. De Nijs-Taalman, 2. echtpaar Biesbroeck, 3. Baggen- Mast. Groep B: 1. Van Dorselaer- Van Wijnsberghe, 2. Verbist-Bod- daert, 3. De Kort-Atkins. Groep C: 1. Adriaansen-Kint, 2. echtpaar Veldhoen, 3. Hofman-De Nijs. Groep D: 1. Lossie-De Ridder, 2. De Wolf-Huis, 3. echtpaar Du Puy. Vrije wedstrijd, tien paren: 1. Van Barneveld-Stallaert, 2. Biesbroeck- Sanders, 3. Van de Linden-Adri- aansen. Tweede wedstrijd competi tie, 61 paren. Groep A: 1. De Jonge- Koopman, 2. Baggen-Mast, 3. echt paar Aarts. Groep B: 1. Melchers- Snuverinck, 2. De Kort-Atkins, 3. Baggen-Van de Wielen. Groep C: 1. Seton-De Nijs, 2. echtpaar Lam- mers, 3. Adriaansen-Kint. Groep D: 1. echtpaar Du Puy, 2. Lossie-De Ridder, 3. echtpaar De Maaijer en Simpelaer-Schouwaert. Groep E: 1. De Waal-Vereecken, 2. Wendels- Eggink, 3. Heijens-De Deckere. Axel - Gregoriuscentrum, zestien personen. Jokeren: 1. Th. Theuni- sen, 2. A. van Gink, 3. J. Haak. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 48 personen. Biedenrl. R. van Boxtel, 2. R. Belviso, 3. L. Elegeert. Joke ren: 1. mevrouw Bode, 2. mevrouw Verplanken, 3. mevrouw De Pan. Axel - De Halle, 28 personen. Bie den: 1. J. Hamelink, 2. A. van Esbroek, 3. P. Scheele. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. G. Navest, 3. J. de Poorter. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 personen. Jokeren: 1. mevrouw Acke, 2. mevrouw De Bruyn, 3. R. de Vos. Bieden: 1. C. Weemaes, 2. E. Bracke, 3. R. Schuren. Graauw - Gemeenschapshuis, acht tien personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Geertruy, 2. J. Kamoen, 3. mevrouw Weemaes. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 22 personen. Bieden: 1. J. Janssen, 2. J. Michielsen, 3.1. de Winkel. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. C. Weema es, 3. mevrouw Van de Keelen'. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, veertien personen. Bieden: 1. P. Pauwels, 2. H. Coalone, 3. T. Bleyenberg. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 24 personen. Bieden: 1. J. Tie- leman, 2. R. Verschuren, 3. P. Neve. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, achttien personen. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. J. Steketee, 3. W. de Maayer. Jokeren: 1. L. de Bruyn, 2. M. Haulez, 3. R. Roctus. Axel - Gregoriuscentrum, twintig personen. Bridgen: 1. J. Schelle- man-P. Lambert, 2. N. Cock-G. Knöpker, 3. P. Peters-M. Cappon en echtpaar Lammens. Hulst - Zaal De Kroon, 48 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw Reyns, 3. mevrouw Riet jes. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. T. Maerman, 3. T. van Driel. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 24 personen. Bieden: 1. H. van de Berg, 2. N. de Geus, 3. E. Zwarte- lee. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw Van de Velde. Koewacht - Zaal De lange Akkers, 31 personen. Bieden: 1. mevrouw De Koeyer, 2. H. van Hijfte, 3. L. Maenhout. Westdorpe - Zaal Concordia, 29 personen. Bieden: 1. W. Guineau, 2. W. Kalle, 3. Th. de Guchteneire. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, dertig personen. Bieden: 1. A. Hen- ze, 2. L. van Goethem, 3. A. Sturm. Jokeren: 1. J. de Bruyn, 2. I. de Waal, 3. C. van Goethem. Graauw - Gemeenschapshuis, negentien personen. Bieden: 1. V. de Caluwé, 2. J. Kamoen, 3. C. Boone. Axel - Gregoriuscentrum, veertig personen. Bieden: 1. P. van Esbroek, 2. A. van Esbroek, 3. J. Cordeel. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, negentien personen. Bieden: 1. S. Ykema, 2. W. Neve, 3. Th. Neve. Jokeren: 1. M. Hendrikx, 2. R. Doe- beek, 3. G. van Dalsen. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 personen. Jokeren: 1. mevrouw Acke, 2. mevrouw Hak, 3. mevrouw De Bruyn. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. R. Verschuren, 3. F. Piessens. Axel - Zaal De Boemerang, 28 per sonen. Jokeren: 1. L. Verschraegen, 2. R. Sponselee, 3. A. van Tol. Bie den: 1. F. den Beer, 2. R. de Waal, 3. J. Jansen. Sluiskil - Zaal Dallinga, 85 perso nen. Bieden: 1. R. van Eerdenburg, 2. mevrouw Poppe, 3. J. Hofstad. Jokeren: 1. mevrouw Cortvriendt, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Die- leman. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 27 personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. J. de Loos, 3. P. Jonkers. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2. R. Warrens, 3. mevrouw Den Beer. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 68 personen. Jokeren: 1. mevrouw Strijb, 2. mevrouw Rietjes, 3. F. Buys. Bieden: 1. A. Vonk, 2. mevrouw Lucasse, 3. P. Haulez. Aardenburg - Dorpshuis, 62 perso nen. Bieden: 1. A. Breyaert, 2. J. Musson, 3. G. Roets. Jokeren: 1. N. Bonnewei, 2. F, Eversdijk, 3. M. Fij nhout. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 55 personen. Bieden: 1. J. van Damme, 2. R. de Nijs, 3. J. de Cock. Jokeren: 1. mevrouw Asselman, 2. mevrouw Van Gutshoven, 3. mevrouw Neve- De Bakker. Eede - Kantine voetbalvereniging Eede, veertig personen. Jokeren: 1. F. Blondeel, 2. D. de Thaeye, 3. E. Verstraten. Bieden: 1. R. Bonte, 2. F. Verstraten, 3.1. Cocquyt. Zandstraat - De Straete, 41 perso nen. Jokeren: 1. A. Broekhoven, 2. A. de Rijk, 3. mevrouw Vonhout. Bieden: 1. T. Bleyenberg, 2. L. Knuyt, 3. F. Roep. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Bieden: 1. J. Hermans, 2. P. Saman, 3. F. Geluk. Jokeren: 1. mevrouw Van de Bos, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Van de Ende. IJzendijke - Zaal Les Amies, 45 per sonen. Bieden: 1. T. Samijn, 2. G. Cousemaker, 3. J. van Oostende. Jokeren: 1. A. Scheele, 2. S. Blaak man, 3. R. Timmerman. Hulst - Zaal De Kroon, zeventig personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Dorselaar, 2. mevrouw Van de Lee, 3. mevrouw De Bruyn. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. J. Bogaert, 3. F. de Block. Schietingen Zuiddorpe - Schutterslokaal, 38 schutters, koningsschieting. Koning: P. Gauwe, eerste minister: C. Martens, tweede minister: M. Suy. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, dertien schutters. Hoge vogel: Th. Kint, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: R. van de Velde, grootste aantal (4): E. Rottier. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 34 schutters. Hoge en eerste zijvogel: E. Fierens, tweede zijvogel: G. Ivens, grootste aantal (4): H. D'Hondt. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 22 schutters. Hoge vogel: S. Cocq- heyt, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zij vogel: D. de Bakker, grootste aantal (5): J. Strobbe. Hulst - Zaal De Kroon, 36 schut ters. Eerste hoge vogel: L. van Kerkhoven, tweede hoge en eerste zijvogel: J. de Bin, tweede zijvogel: A. Dobbelaar, grootste aantal (5): W. van Delft. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 38 schutters. Hoge en tweede zijvogel: M. Suy, eerste zijvogel: M. D'Hondt, grootste aantal (5): Th. Baart. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaarge tijden, 32 schutters. Hoge vogel: P. de Rijk, eerste zijvogel: T. Verscho ten, tweede zijvogel: P. D'Hondt, derde zijvogel: Th. Boone, vierde zijvogel: M. van Houten. Koersbal Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 30 personen: 1. M. van Goethem/T. de Waal, 2. H. de Gucht/L. Ivens, 3. G. Cornelis- sens/L. Neve. Clinge - Malpertuus, KBO, zeven tien personen. Mat 1: 1. M. van Vlierbergen, 2. G. de Bodt/E. Piers- sens. Mat 2: 1. M. Deyaert/C. Bay- ens, 2. S. de Bodt/J. de Pooter. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, KBO, tien personen: 1. J. Everaert/P. Roe- lands, 2. mevrouw Dankaert/R. van de Velde, 3. mevrouw Van Laar/J. Lauwers. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. A. Rottier/M. Radema- kers-Warrens, 2. A. Mannaert/R. de Waal-Cambeen, 3. R. Reyns-de Kort. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen. Mat 1:1. G. Antheunis, 2. A. Willems. Mat 2: 1. I. Zegers, 2. mevrouw Markusse/G. Hylkema. Westdorpe - Zaal Concordia, acht tien personen. Mat 1: 1. W. Kalle/C. de Block, 2. C. de Smet/M. de Bock. Mat 2: 1. R. van Hecke/E. de Smet, 2. C. Spuessens/A. Jansen. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, twaalf personen: 1. A. de Maer- schalk, 2. J. de Pan, 3. A. Vale. Axel - De Halle, elf personen: 1. J. Vercauteren, 2. B. Linthout/J. de Pooter, 3. J. Wondergem. Koewacht - De Vlaschaard, dertig personen: 1. H. van Waes/M. de Groene, 2. T. Roelands-van Waes- berge/J. de Groene, 3. Ch. Wijknac- ker/M. Saman-van Hove. Clinge - Malpertuus, 21 personen. Mat 1: 1. L. Kegels/C. Bayens, 2. M. Deyaert/M. Koole. Mat 2: 1. M. Goovaert/P. van Broeck, 2. Cl. van Gijsel. Zuiddorpe - 't Kaaike: 1. A. de Mey/H. van Waes, 2. F. Roeland/M. van Waes, 3. A. de Bock/E. van Damme. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. L. Sala/J. Plat jouw, 2. F. Janssen/A. Lauwers, 3. L. Plat- jouw-van Poelle/E. van Driessche. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. C. Freijzer-van Hoeij/E. Volleman- Caluwé, 2. M. van Campen-Schelf- hout/A. Lauwers, 3. A. Hemelaar- van Himst/G. Volleman. Gaaibollen Hengstdijk - Camping De Vogel, 37 personen. Hoge vogel: Th. van de Kraay, linker zijvogel: mevrouw Van Hiel, rechter zijvogel: R. Sturms, grootste aantal (4): Th. van de Kraay. Geldig t/m 27-01-V6 Geldt vooralle afgeprijsde artikelen (met gele prijsstieKer) Laagst geprijsde artikel gratis!

de Stem | 1996 | | pagina 21