F aaaO Hontenisse denkt aan uitbreiding ODI uit Vogelwwarde op de versiertoer legenheid 1 ]\|alpertvivis tegen bepalen subsidie op basis van rekeningen DE STEM SE Hulster basiliekkoor bestaat zeventig jaar Hans en Irmé Gemeente wil lap grond aan Groenendijk kopen om in toekomst te kunnen bouwen Nog geen duidelijkheid over invulling Suoer Axel AKTIE-AKTIE-AKTIE NU 50% KORTING Speciaalzaak ,,Richard,,(flioalasol, Gymnastiekzaal Hengstdijk is hard aan nieuw dak toe Nieuwe telefooncentrale in gemeentehuis Hontenisse DAG KLAPPER pESTEM ZEELAND C2 Iiw r?f!f irticulieren jer gefeliciteerd /an Harte f)pa en (0)ma Ooyen jaar getrouwd Sara H.G. EINDELIJK! RESTANT ROESTVRIJSTALEN PANNEN met garantie Bijeenkomst van Agrarisch Jongeren Kontakt J Moerwijk 7 Breda Nieuwjaarsconcert in Hulst afgelast POWERRANGERS, KOSTUUMS! I CARNAVALS ARTIKELEN Door het lint Nog geen besluit over nertsfokkerij Belgisch Koewacht DONDERDAG 25 JANUARI 1996 N SB Van onze verslaggever eventuele meevallertjes in eigen zak dit blijde nieuws op de hoogte gebracht, eerst rekeningen op tafel moeten le goedgekeurde subsidie. jis, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, g, prestatie, examen, braham enz. fer kolom 0,65 incl. BTW, [>te regel verplicht. of afbeelding, 40 mm 26.- incl. BTW. brieven op aanvraag, len niet geretourneerd. 112.313 of geef uw tekst r plaatsing af bij één van In. Schriftelijke opgaven end geaccepteerd, indien [bekend zijn, ook indien uw ng bijgevoegd is. ons het recht voor teksten f van redenen te weigeren, er klachten bereiken over de fet behoudt de uitgever zich |por om de naam van de ever bekend te maken. aal. Van onze verslaggever fljnge - Het Clingse gemeenschaps centrum Malpertuus wil dat de gemeentelijke subsidie voor geplan- |e investeringen niet wordt afgere kend aan de hand van over te leggen rekeningen, maar op basis van de ingediende begroting. Dat zou Mal pertuus de mogelijkheid geven om eventuele meevallertjes in eigen zak te houden. De gemeenteraad heeft, op basis van een ingediende begroting, besloten het Clingse gemeenschapscentrum ruim 39.000 gulden toe te stoppen voor het treffen van energiebesparende maatre gelen en nog wat andere voorzieningen. In een brief aan Malpertuus hebben B en W van Hulst het stichtingsbestuur van dit blijde nieuws op de hoogte gebracht. „De definitieve subsidie zal worden vastgesteld na ontvangst van een finan ciële verantwoording betreffende de hiervoor genoemde investeringen," schrijft het college daarbij. Maar daar is men in Clinge helemaal niet blij mee. Want als de klus uiteinde lijk goedkoper uitpakt, betekent dat ook minder geld van de gemeente. Als er eerst rekeningen op tafel moeten komen, worden pogingen van Malper tuus om de kosten te drukken dus meteen afgestraft in de vorm van een subsidieverlaging. Volgens het gemeenschapscentrum is tijdens de onderhandelingen van gemeentezijde juist uitdrukkelijk beloofd dat dergelijke inspanningen geen invloed zouden hebben op de tota le goedgekeurde subsidie. „Het door u gestelde in dit schrijven is dus in tegenspraak met de eerder geda ne toezegging," concludeert het stich tingsbestuur in een bezwaarschrift aan het gemeentebestuur. B en W weten blijkbaar nog niet goed wat ze er mee aan moeten, want ze vra gen de gemeenteraad nog vier weken de tijd om zich over de kwestie te buigen. fO jaar samen prima rooien Kinderen en kleinkindera Gefeliciteerd. Ida, Nick en Simone. Jan, Esther, Robert, Mariëtte, André Nog 2 nachtjes slapen en dan is het zover. Veel geluk. Op de Autobahn ben je al helemaal r vakantiestemming. Vrijwel vanze" bereik je een snelheid die anders niet eens maij En dan heeft je Firc-motof nog genoeg pit over om even snel en veilig in te halen. "Wisselen?", vraagt Marcel Nou, nee hoor. rijs v.a. n. 499,- excl. BTW,.gecasseerd op^ oor het adres van de dichtstbijzijnde Van onze verslaggever lÜoosterzande - De gemeente Hontenisse wil in je toekomst niet gecon fronteerd worden met een tekort aan uitbreidingsmo gelijkheden. Vandaar dat het college van B en W met een vooruitziende blik alvast een lap grond van anderhalve hectare ten noorden van de Groenen dijk wil kopen. Hontenisse kan het perceel voor een schappelijk prijsje van vijf gulden per vierkante meter op de top tikken van de Dienst der Domeinen. Maar de gemeente mag er de eerstkomende tien jaar nog niet op bouwen. Domeinen heeft namelijk in het koopcon tract bedongen dat wanneer Hon tenisse in die periode de grond wel voor woningbouw wil gebrui ken, de gemeente met extra geld over de brug moet komen. Aan de ruim anderhalve hectare hangt een prijskaartje van 82.500 gulden, inclusief kosten koper. De aankoop betekent voor de gemeente een jaarlijkse rentelast van vijfduizend gulden. Om dat terug te verdienen en de grond dus niet al die jaren nutteloos te laten liggen, gaat de gemeente het perceel verpachten. Aan wie, dat is op dit moment nog niet bekend. Hoewel er volgens wethouder B. Pauwels zich al een paar gegadig den op het gemeentehuis gemeld hebben. De aankoop van het perceel vloeit wort uit de grote belangstelling voor bouwgrond in Kloosterzan- •de. Het plan Oosthof raakte in ten mum van tijd vol. En ook, zo laat Pauwels weten, het nieuwe plan Westhof (dat aan de Groe nendijk grenst) verloopt uitste kend. Naar verwachting loopt ook dat binnen afzienbare tijd vol. „Besturen is vooruitzien," motiveert de Hontenisser wet houder de aankoop van de lap grond. „We hebben onze ogen gericht op de toekomst. We moe ten ervoor zorgen dat we vol doende uitbreidingsmogelijkhe den achter de hand hebben. De commissie Middelen bespreekt het collegevoorstel in haar vergadering van maandag 29 januari. Aanvang 20.15 uur in de raadzaal van het gemeente huis. Van onze correspondente Vogelwaarde - De spanning bij toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde stijgt. In febru ari en maart wordt in vier Zeeuws-Vlaamse plaatsen een blijspel op de planken gezet. De repetities blijven prettig, maar de regisseur wijst wel nadrukkelijker de fouten aan. De Engelse klucht 'De Grote Ver sierder' van Philip King en Falk land F. Cary werd in 1973 met succes op de planken gebracht door John Lanting's Theater van de Lach. „Het is een plezierig stuk waar het publiek een zak doek voor nodig heeft. We vinden allemaal dat het heel geschikt is voor onze groep. We zitten niet zo dik in de acteurs en actrices en de bezetting is aan de kleine kant, dus kunnen we dit goed behappen. Voor de jubileumuit voering in 1997 zouden we best wat nieuw bloed kunnen gebrui ken," valt een van de spelers met de deur in huis. De technici hebben ondertussen plaats genomen achter de com putergestuurde lichtinstallatie, hier en daar wordt er nog gesleu teld aan het decor en het uittes ten van de microfoons blijkt een klus die men vaker klaart bij ODI. Regisseur Wilfried Vlassenrood ontwierp het decor en volgt met argusogen de prestaties van zijn spelers. Als er een wat te grote passen neemt, wordt het in mini- vorm voorgedaan. Het dribbeltje ziet er daarna veel natuurlijker uit. De dames schikken de haar tooi en nemen hun plaats in. Als de grote versierder zijn entree maakt, klinkt er veelzeggend gefluit. Tijdens de pauzes wordt er van gedachten gewisseld. De potente kantoorbeamte blijkt weinig ver siering te bezitten, maar dat hoort ook zo. ODI wil in vier bedrijven juist deze vreemde zaak uit de doeken doen. Plezier Peter Dobbelaar heeft er intens plezier in om deze rol te spelen. Hij maakt van Bernard Blom, een suffige veertiger een lekker type- Leden van toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde repeteren keihard om de Engelse klucht De Grote Versierder zo goed mogelijk op de planken te zetten. foto wim kooyman tje. Hij moet een man uitbeelden die op een kantoor van een koek jesfabriek werkt waar de enige aandeelhoudster, een autoritaire dame, de scepter zwaait. De rod delaarster Loes van Laere (Wille- mijn van Breda) beschuldigt hem ervan een jong meisje te hebben aangerand. De arme Blom krijgt het zwaar te verduren. Zijn chef (René den Doelder), de klerk (Alex Mannaert) en de kantoor dames Annet Vink (Marlou Baec- ke) en Magda Jansen (Gabien Borm) keuren zijn gedrag af. Maar de dames vinden het ook wel spannend zo'n viriele man in hun midden te hebben en begin nen hun interesse in de tot dat ogenblik grijze kantoormuis te tonen. Dit werkt bij Blom als een levenselexir en hij wordt plots klaps een vlotte aantrekkelijke vent, tot grote woede van klerk Hopmans die het nu ineens met minder belangstelling van de vrouwtjes moet doen. Als ook de hautaine mevrouw de Bouvré (Angelique van Goethem) voor zijn charmes valt, komt de waar heid aan het licht. Blom is ten onrechte voor de dader versleten. Zijn onschuld is bewezen, maar is hij nog die bedeesde onschul dige man van vroeger Hulp Voldoende stof voor een paar uurtjes plezier. De technische ploeg, regisseur en spelers zijn er klaar voor. „Vergeet niet te mel den dat we veel hulp hebben gekregen van onze souffleurs, grimeur, decorbouwers en -schil der en onze toneelmeester. Zon der hen zijn we nergens. We weten zeker dat we met dit stuk hoog scoren bij het publiek. Het is ongecompliceerde humor en we werken natuurlijk met effec ten," is de boodschap. De première van De Grote Ver sierder wordt traditiegetrouw verzorgd in Vogelwaarde. Zater dag 3 februari staan de zenuwen gespannen als kabels in het Dorpscentrum in Vogelwaarde. ODI speelt daarna nog in de Hal le Axel (24 februari), het Zuid- landtheater in Terneuzen (9 maart) en Den Dullaert in Hulst (30 maart). Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur en de toegangskaarten kosten een tientje. Ze kunnen besteld worden bij bovenge noemde theaters of bij R. den Doelder, telefoon 0114-671665. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Axel/IJmuiden - Er is nog geen duidelijkheid over de invulling van het pand van supermarkt Super aan het Szydlowskiplein in Axel. Het bedrijf sloot gisteren definitief de deuren. W. Brouwer van de Stichting Pensioenfonds Hoogovens in EDITIE ZEELAND Redactie ferneuzen: 'Elandstraat 32,4532 CG 40115-645769, fax 0115-645742. «Meuren: Peter Oggel (editiechef), wvan den Assem, Frank van Cooten, Sevan der Helm, Harold de Puysseleijr, fugene Verstraeten. vees; riokstraat 1,4461 JK «113-273700, fax 0113-273701. '«acteur: Cees Maas (provincie- paaggever). Hulst: fesatraat 14,4561 AS 4 0114-372770, fax 0114-372771 CSSachli(PlV-ed'Chef)' jportredactie Zeeland: tn Koomen e ma t/m vrij. 0115 - 645751 '"■zondag 0115-645753 Wvertentie-expiciitatie "'Stern enZVK "neuzen: lt(lnm?raat32'4532 CG I Wfl 40, fax 0115-645741 I jfiOenwoordigers: Privé 0115-563976, I Cn- khoven' Privé 0115-452732, Hulst-lmrners'privé 0115-562354 ife?f14'4561 AS I Vol* 2770. I [ddj3envvoort''9ers: I fcl!?vden Brantte- privé 0114-314570, I Vtrlmn i ?rae'en P"vé 0114-316755. f7P&9H4arrieMUUrmanS' glijden: -"mvr. 8.30- 17.00 uur f IJmuiden, de eigenaar van het pand, zegt dat met een aantal kandidaten 'vergevorderde gesprekken worden gevoerd'. „Met wie, dat kan ik nu nog niet zeggen. Er zijn nog te veel open eindjes, en ik ga nog niet voor de muziek uitlopen. Wij beogen een oplossing te vinden die zowel voor ons als voor de andere win keliers aantrekkelijk is. Het mag natuurlijk niet zo zijn dat het centrum hierdoor schade oploopt." De vestiging van Super, onder deel van detailgroothandel Unigro, leed al enkele jaren ver lies. De supermarkt verloor uit eindelijk de concurrentieslag met buurman Albert Heijn en A &P. Voor de achttien personeelsle den wordt ontslag aangevraagd. Van onze correspondent Kloosterzande - Het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) Oost- Zeeuws-Vlaanderen houdt dins dag 30 januari een bijeenkomst in hotel Van Leuven te Kloosterzan de. Te gast is dan Joop de Koeyer, voorzitter van de Nederlandse Akkerbouw Vakbond (NAV). Hij zal onder andere de beginjaren van de vakbond de revue laten passeren, de huidige ontwikke lingen aangeven en een blik in de toekomst werpen. De bijeen komst begint om 20.00 uur. kookshop - pannenspecialist - huishoudelijk Van onze verslaggever Hengstdijk - Aan het begin van het nieuwe jaar moet de gemeente Hontenisse meteen al een greep doen in het potje voor onderhoud van gebouwen. Het dak van de gymnastiekzaal in Hengstdijk is zo verrot dat het snel vernieuwd moet worden. Dat gaat de gemeente dertig mille kosten. Van onze verslaggever Kloosterzande - De telefooncentrale in het gemeentehuis van Hontenisse wordt vervangen. De huidige centrale heeft géén doorkiesfaciliteiten wat volgens het college van B en W de klantvriendelijkheid niet bevordert. Bewoners die een bepaalde amb tenaar meteen aan de lijn willen hebben, worden nu nog via de receptioniste doorverbonden. Met de komst van de nieuwe cen trale zal het ambtelijk apparaat beter en sneller bereikbaar zijn. De nieuwe telefooncentrale gaat 35.000 gulden kosten. De huidige centrale wordt vervangen door een centrale met als optie door- kiesnumemrs, het samenbrengen van enkele huidige aparte netlij nen via de nieuwe centrale en enkele faciliteiten voor de telefo niste en bellers. Zo krijgen bel lers een melodietje te horen als ze in de 'Wacht' staan. De commissie middelen bespreekt het B en W-voorstel in de vergadering van maandag 29 januari. Aanvang 20.15 uur in het gemeentehuis. Die commissie buigt zich dezelf de avond ook over een krediet van 2000 gulden voor een alarm installatie in basisschool De Schakel in Vogelwaarde. Tijdens een ontruimingsoefening in deze school is gebleken dat niet alle lokalen gealarmeerd kunnen worden. Bovendien is de school bel alleen op het speelplein te horen. De brandweercomman dant heeft na die oefening gead viseerd een eenvoudig ontrui mingsalarm in de school aan te brengen. Een dergelijke alarm is in 1992 ook aangebracht in basis school Ter Duinen in Klooster zande. Van onze correspondente Hulst - Het geplande nieuwjaars concert op zondag 28 januari in Den Dullaert in Hulst is afgelast. Het concert gaat niet door wegens ziekte van dirigent Johan de Witte. Het concert voorzag in een optreden van de tachtig leden tellende Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst en de harmonie de Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent. Omdat beide korpsen onder leiding staan van Johan de Witte uit Sluiskil is het onmoge lijk het concert te laten doorgaan en besloot het bestuur de optre dens af te blazen. De zaal (de Schuur) aan de Kie vitstraat verkeert in een slechte staat. Vooral de lekkages waar mee de Schuur te kampen heeft, maken de zaal allerminst aan trekkelijk. De dakbedekking is 28 jaar oud en helemaal verrot. Vernieuwing op korte termijn is noodzakelijk omdat de schade aan de zaal zich anders flink zal uitbreiden, blijkt uit onderzoek van de afdeling grondgebiedza ken. De totale kosten van het nieuwe dak zijn geraamd op 115.000 gul den. Het Hontenisser college van burgemeester en wethouders ver- Wij hebben ze!. Niet verder zoeken!... de originele Molenstraat 38 - Roosendaal - Tel. 0165-537808 TOEN JAN en Tineke twaalf jaar geleden een identieke tweeling kre gen, verbaasde de jonge vader vriend en vreemdeling door zijn scherpzinnige benadering van het fenomeen. Een voorbeeld. Op een zon dagmiddag verscheen hij met een bestelbus, die hij voor zijn werk en privé gebruikte, voor onze deur om de tweeling te laten zien. Wij hadden een schaal met bruidsuikers klaar staan, omdat zulks traditie is bij ons. Voorafgegaan door Tineke droeg Jan een plastic wipstoeltje met een kindje erin naar binnen. Hij zette het wip stoeltje op onze eettafel en deelde op plechtige toon mee, dat dit nou Laura was. Het wichtje had een rood lintje aan haar truitje zitten, ter identifi catie. De familie schaarde zich rond het wipstoeltje en begon naar gelijkenissen uit te zien. De een zag Tineke in het fijne, ronde gezichtje, een ander herkende er een neef van Jan in, maar vreemd genoeg repte niemand over de gelijkenis die deze kleine Laura met haar tweelingzusje Maaike moest hebben. „Da's waar ook," zei iemand in ons gezelschap. „Wanneer haal je Maaike ook hierheen, Jan De aangesprokene stak een bruidsuiker in zijn mond en mompelde: „Nou, dat is nergens voor nodig. Die ande re ziet er pecies .eender uit als deze hier Ik moet daar nu, zoveel jaren later, weieens aan terugden ken, als ik Maaike en Laura zie. Ze lijken nog steeds spre kend op elkaar. Onlangs vroeg ik ze voor de zekerheid wie nu Laura en wie Maaike was. De aangesprokene bleek Laura te heten, maar, ze zei: „Dat is niet helemaal zeker Ik weet zelf niet precies of ik nu Maai ke of Laura ben. Mijn vader heeft ons aan het twijfelen gebracht. Hij vertelde dat we, toen we pas geboren waren in het zie kenhuis, onze moeder een paar uur buiten kennis is gebleven, wegens een narcoce. Toen ze ons te zien kreeg had Laura een rood lintje aan haar truitje en ik een groen. Dat had een verpleegster zo gedaan. Als heel gauw mocht moeder ons in bad doen, waar bij de truitjes natuurlijk uit moesten en in de wasmand gingen. Maar niks aan de hand, we kregen allebei opnieuw een gekleurd lintje aan onze truitjes. Nu is het zo vervelend dat we zo enorm op elkaar leken (toen nog sterker dan nu), dat moeder, volgens papa, echt niet kon zeggen of ze dezelfde lintjes aan dezelfde kindjes heeft bevestigd. Ik kan dus best Laura zijn en Laura kan best Maaike wezen. Als we eikaars lintjes hebben gekre gen, hebben we ook eikaars namen uitgewisseld. Logisch toch Niemand kan erachter komen. We hebben er natuurlijk geen hinder van dat we misschien de verkeerde namen dragen, maar stel nu eens dat Laura gaat trouwen en dat haar nieuwbakken echtgenoot moet zeggen dat hij haar tot zijn vrouw neemtDan kan het best zo uitpakken dat degeen aan wie hij gekoppeld wordt in werkelijkheid destijds het groene lintje van Maaike ophad, terwijl de echte Laura, die van het rode lintje, zit toe te kijken. Zou zo'n huwelijk dan geldig zijn „Ik denk het wel," zei ik. „Maar de ambtenaar van de burgerlijke stand geeft je vader vermoedelijk een rode kaart wacht een rijksvergoeding van 85 mille (via de wet op het basison derwijs), zodat de gemeente zelf nog dertigduizend gulden uit het potje onderhoud gebouwen moet halen. In dat potje zit dit jaar twee ton. In de komende jaren zal de gym nastiekzaal nog vaker in de stei gers staan. In de jaarschijf 1997 is namelijk een bedrag van hon derdduizend gulden opgenomen om de accommodatie multifunc tioneel te maken. Daarbij gaat het om een inpandige verbou wing, zodat er geen wijzigingen zullen worden aangebracht in de dakconstructie. De leden van de raadscommissie middelen bespreken het B en W- voorstel maandag 29 januari in de vergadering van 20.15 uur in het gemeentehuis. Van onze verslaggever Koewacht - Het schepencollege van Moerbeke heeft nog geen besluit genomen over de aan vraag voor een milieuvergunning voor uitbreiding van de pelsdie- renfarm in Belgisch Koewacht. Het college wacht eerst het advies van de provincie af, maar heeft al wel een bouwvergunning verleend. Tegen de plannen voor een twee de vesting vlakbij de bestaande fokkerij is een regen van bezwa ren ingediend door omwonenden. Zij vrezen voor stankoverlast en milieuvervuiling. THEATER MIDDELBURG Orkater - Wie vermoorde Mary Rogers? - Stadschouwburg Molen water 99 - 20.00 uur 25) TERNEUZEN Jubileumhotei - Jonhn Lanting's Theater van de Lach - Zuidland- theater Zuidlandstraat 111 - 20.00 uur (uitverkocht) VLISSINGEN Maria Cassi (komisch muziek theater) - Women Go Wild - Het Arsenaaltheater Arsenaalplein 7 - 20.00 uur (ƒ17,50) KLASSIEK GOES Sikulu, the journey (Zuidafri- kaanse musical) - Prins van Oranje Nieuwstraat 14 - 20.00 uur 45) DIVERSEN ABSDALE Kaarting - Manege de Buck - 19.30 uur CLINGE Biljarten - Malpertuus -13.30 uur Ouderengymnastiek - Malper tuus-15.00 uur KOEWACHT Schieting voor bejaarden - Café 't Hoekske -13.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Vier Jaargetijden -13.30 uur STOPPELDIJK Prijskaarting - 't Gelaag - 14.00 uur WESTDORPE Vleeskaarting - Concordia -13.30 uur AXEL Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - café De Kastanje - 19.30 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur TERNEUZEN Expositie - aquarellen en karak terpoppen van papydou van mevrouw Van Nieuwenhuyzen - centrale hal Ter Schorre - 09.00- 21.00 uur (t/m 31 jan) SAS VAN GENT Bingo - De Regenboog -14.00 uur GRAAUW Bieden - Gemeenschapshuis - 13.45 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Filmpje HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Filmpje 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur Dangerous minds 20.00 uur Dolores Claiborne 20.00 uur Seven 20.00 uur Jade MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Between the devil and the deep blue sea VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Dange rous Minds Alhambra 2 - 20.00 uur Filmpje Alhambra 3 - 20.00 uur Golde neye Alhambra 4 - 20.00 uur The bridges of Madison County BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Murder in the first 20.00 uur showgirls 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur To die for KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur Money Train 20.00 uur Seven 20.00 uur Fair Game Van onze correspondente Hulst - Het basiliekkoor van Sint Willibrordus in Hulst bestaat dit jaar zeventig jaar. Dit jubileum wordt zondag 4 februari gevierd. Tijdens de eucharistieviering van 10.30 uur worden tevens zeven tien jubilarissen gehuldigd. Maar liefst 77 procent van de koorle den - het koor telt er 22 - komt in aanmerking voor een gouden of zilveren speld of medaille van de Nederlandse Gregoriusvereni- ging. Het koor telt drie leden die al vijftig jaar de rangen verster ken, tien leden die veertig en vier die 25 jaar lid zijn. Natuurlijk wordt er al langer dan zeventig jaar in de basiliek gezongen, maar na de heroprich ting in 1926 is het koor officieel begonnen. Sedert dat jaar heeft het koor slechts twee dirigenten gekend: Levien Ivens en de huidi ge dirigent Jo Ivens. De zangers luisteren minimaal tweemaal per maand de diensten op met Grego riaans en indien nodig bij extra diensten. De leden repeteren iedere week in Den Dullaert na afloop van de repetitie van het Hulster gemengd koor dat ook door Jo Ivens wordt geleid. De leden van het basiliekkoor zijn overigens allen lid van het gemengd koor. Na de feestelijke dienst is er voor het koor met familieleden een samenzijn in het Hof van Vlaanderen.

de Stem | 1996 | | pagina 17