Van de Griendt favoriet in Braakmancross Andre Agasssi weer nummer een 'Ik vind het hypocriet en achterbaks' Coetzer maakt eind aan sprookje Hingis Becker maakt gebruik van mentale zwakheid Kafelnikov Terneuzen wint van Philippine 1IEUWS kort uien eyenoord ïpioene rman •1(1 rijden oor FC Utrecht voor Bartova moet wereld rond et met Stevens open STANDEN VOETBAL T IJSHOCKEY SPORTPRIJSVRAGËN BESTEM SPORT ZEELAND ATLETIEK I Door Cas Overzier Ex-HW'24-trainer Ad Roovers hekelt handelwijze van oudere spelers I ,i0e,n et bestuur hem meedeelde I Jat zijn contract aan het einde I «an?et seiz°en niet verlengd zou Jacobs Breda Electronics JBE wenst Jan Raas veel succes met zijn Rabobank wielerploeg SPORTNIEUWS kort Dikke van Dale kan champagne gereed zetten Beveren-Graauw langste Aloy-klassieker Opening Zeeuws zwemloopcircuit Titelstrijd tweede klasse regio open gevecht De Cocq niet te stuiten 25 JANUARI! 996 gj reldranglijst van januari de ;ar van de Gold Cup, zondag ie naar de achtste plaats. De gsement bleven ongewijzigd len, 2. Duitsland 61,58, 3. Italia 6. Nederland 57,86, 7. Areenti I a 55,43,10. Denemarken 55,07 17-jarige Ghanezen voor de fat om de jeugdinternationals I Beiden zijn in de verdediging I Hun landgenoot Jozef Ansah tóbij de Rotterdamse club. Het ■actief in het tweede team, dat John Metgod. sniann 1 Klinsmann heeft dinsdag in Jagliari een knieblessure opge- bg naar München gevlogen om |an Bayern München te laten een operatie moet ondergaan, art van de Duitse voetbalcom- lann geblesseerd is geraakt aan ünchen-woordvoerder Markus woensdag in het Oostenrijkse snowboard op het onderdeel I een score van 49,5 punten. De (44,7) en Cammy Potter (43,0) Interman van Cambuur overge- |r tekende een contract voor 4,5 van FC Zwolle over naar Cam- long het bewind voerde. 1 van Willem II, heeft zich deze |r de komst van Konterman. Na Paul van Gastel (Feyenoord) en iclub druk op zoek naar verster- ft de strijd om het vijfde ticket veldrijden op 4 februari in Mont- oevelaken kreeg van bondscoach len Marcel Scheffer. fins zich in trainingskamp en bij in Pont-Chateau te bewijzen, als 28e. Scheffer werd 35e. der Poel, Wim de Vos en Erik van een startbewijs. KNVB heeft FC Utrecht vrijge- Iwanordelijkheden bij de uitwed- )ren duel (2-1) uitte de aanhang beledigingen aan het adres van |stuur van FC Utrecht heeft bij de naakt dat voor en tijdens de wed- 1 zijn getroffen om te voorkomen |en. rechtse clubleiding wel aanspra- |de aanhang tijdens de thuiswed- Bartova heeft woensdag bij wed- ard polshoog indoor voor vrouwen hoogte van 4,20 meter. Het oude naam van de Chinese Sun Caiyun, ri van het afgelopen jaar in Erfurt In het Europese indoorrecord met itervolgingsploeg op de baan moet latie voor de Olympische Spelen in prstel van de KNWU om de baan- [m dure trips naar onder meer Aus- eeft bij NOCNSF bot gevangen. De |n gegeven de financiële middelen I verruimen. pontract met trainer Huub Stevens efenmeester heeft een verbintenis een optie genomen op Stevens tot tter Pickée woensdag mee na de Zwolle. 2. it- o- o •s- en 2. |Br) 5. iko en 3. ui- teg en): Jro- em- is 5 Lienz (Oos). WK. Halfpipe Vrouwen: 1. Van Kilsdonk (Nea) 49,5 pnt, 2. Uliasz (VSt) 44,7, Potter (VSt) 43,0, 4. Burke (Can 41,8, 5. Drovia (Can) 41,6, 6. Ot (VSt) 37,7 n Mannen: 1. Powers (VSt) 79,3 pnjj 2. Gregory (VSt) 75,4, 3 KingweU (VSt) 74,1, 4. Jansson (Zwe) 73,9, 5. Kambeitz (Can) 73,5, 6. Smit" VSt) 73,0 Spanje. Bilbao - Real Madrid 0-5' Atl. Madrid - Santander 2-0, Cel - Salamanca 2-1, Deportivci - Compostela 2-0, Espanyol -1® rife 2-1, Vallecano - Ovieci° l- Valladolid - Valencia 2-5, Seviua Albacete 1-1, Gijon - Sociedad 1, Zaragoza - Betis 1-2. Stand: Atl. Madrid 23-52, EfPfïï. ol 23-45, Compostela 23-43, o celona 22-42, Valencia 23-7J' Betis 23-37, Real Madrid Deportivo 23-35, Tenerife 23-^- Engeland. League Cup, kwart nale: Birmingham - Nonvich z- Halkis. Vriendschappelijk- «n KENLAND - ISRAEL 2-1 27. Glam 1-0 (e.d), 44. Tsartas i 89. Harrasich 2-1. Parijs. Vriendschappelijk- FRANKRIJK - PORTUGAL (1-2). 23. Couto 0-1, 24. Djorkaen 1-1, 30. Costa 1-2, 75. Djorkaefl 2, 77. Pedros 3-2. Terni. Vriendschappelijk. ITALIË - WALES 3-0 (1-0) Del Piero 1-0, 49. RavaneUi 77. Casiraghi 3-0. Eindhoven. Finale not'o?0-l beker. Nijmegen - Tilburg a- 1-1 2-0). Lotto 3A -.1.5. 3-9-10-15-30-39. Reservegeuu- Cijferspel: 7 2 4 4 5 8. (onder voorbehoud) DONDERDAG 25 JANUARI 1996 B3 Van onze verslaggever I Hoek - Hans van de Griendt is I zaterdag 27 januari in de 21e I jdjtie van de Braakmancross, 1 laatste wedstrijd voor de I Reeuwse crosscup, de te klop- „en man. De Hoekenees, die «een rol speelt in de strijd om I \e crosscup, omdat hij in de I voorgaande wedstrijden geen I enkele keer aan de start I i^am, wil voor eigen publiek I ongetwijfeld laten zien dat hij I niet voor niets in de nationale j selectie zit. I grote afwezige is Miquel van Tongeren. De regerende Zeeuwse crosskampioen en klassements aanvoerder verkiest het zwem- loopcircuit boven de Braakman cross. Dat zou hem wel eens duur kunnen komen te staan. Wil Edwin de Leeuw de Zeeuwse crosscup winnen, dan moet hij zaterdag de strijd aangaan met Hans van de Griendt om de volle puntenbuit te pakken. Het zit er voor de AV'56 atleet zeker in. Hij verkeert in topvorm, hetgeen hij onlangs bewees in de Delta-cross. Bovendien vindt hij in De Braak man als het blijft vriezen een ver edeld stratenparcours, dat hem als een maatpak moet passen. Ook Theo Rabout, Jan Guiljam, Peter Louwerse, Jan de Bart en zeker ook de verrassing van het huidige crossseizoen, Erik Goos- sen, mogen in De Braakman vooraan verwacht worden. Goossen prijkt op de tussenstand op een keurige vierde plaats (na van Tongeren, Rabout en Guil jam) en ziet zijn doelstelling om de Zeeuwse crosscompetitie op de vijfde plaats af te sluiten steeds dichterbij komen. „Het parcours moet me beter liggen dan Westenschouwen. Het is zo vlak als een biljartlaken en erg snel als het door de vorst hard is. Vorig weekend heb ik rust genomen, begin van de week nog wat getraind, ik ben er gereed voor. Vorig jaar werd ik tiende. Er moet dit jaar meer in zitten. Als het zo draait als op de Aardenburgse Elderschans, waar ik vierde werd, moet ik zeker mijn vijfde plaats veilig kunnen stellen." Bij de mannensenioren is de strijd dus nog verre van gestre den. De afsluitende wedstrijd in 'Den Inkel' op 10 februari zal uit sluitsel moeten brengen. Datzelf de geldt voor de jongste vetera nen, bij wie Wim Besuyen en John O verweel de messen in het recreatiegebied tussen Hoek en Biervliet extra zullen slijpen. Wint Besuyen, dan is het over voor Oveiweel. Kees Marcusse is de nieuwe kam pioen bij de oudste veteranen na winst in de voorgaande vijf wed strijden. Bij de vrouwen kan Anjolie Wisse zaterdag de beslis sende 'knock out' uitdelen aan Karin Bastian. Bij de veteranen is Jopie Daane al zeker van de titel. Ook Margot de Nijs heeft de zekerheid al over de titel op de korte cross bij de vrouwen. De Hulsterse, de laatste lopende telg uit de 'De Nijs-stal' heeft de voorgaande vijf wedstrijden gewonnen en is niet meer te ach terhalen. Dat geldt ook voor haar RKHAV-clubgenoot en A-junior Rik van Laarhoven, die dit sei zoen iedere wedstrijd beter was dan de concurrenten. Bij de mannen korte cross mag Pascal Meerman zich bij winst kampioen noemen. PROGRAMMA 12.08 uur - BC pupillen meisjes - 1100 mtr. 12.16 uur - jongens pupillen Al - 1100 mtr. 12.24 uur - meisjes pupillen Al - 1100 mtr. 12.32 uur - jongens pupillen A2 - 1100 mtr. 12.40 uur - meisjes pupillen A2 - 1100 mtr. 12.48 uur - meisjes D - 1500 mtr. 12.58 uur - jongens D - 2200 mtr. 13.13 uur - korte cross vrouwen en meisjes BC - 2200 mtr. 13.28 uur - jongens C - 3300 mtr. 13.43 uur - korte cross mannen en B jongens - 4500 mtr. 14.15 uur - vrouwen senioren, vete ranen en meisjes A - 5250 en 3500 mtr. 14.45 uur - mannen veteranen II en jongens A - 7000 mtr. 15.30 uur - mannen senioren en vete ranen I - 10.500 mtr. Melbourne - Agassi mag zich weer de nummer één van de wereld noemen. Blij? Welnee, het zal hem een zorg zijn. „Liever win ik hier het toernooi en sta ik tweede," meldt I de tennisser uit Las Vegas doodleuk. Agassi, die voor de Australian Open meer dan drie maanden geen partij meer had gespeeld, is zelf nog het meest verbaasd over de veerkracht die hij op Flinders Park toont. In vier partijen hikte de Amerikaanse megaster tegen een achterstand in sets aan, in alle vier duels boog hij die vlek keloos om in een overwinning. Die in zijn kwartfinale spreekt nog het meest tot de verbeelding. Tegen Jim Courier, zijn vroegere maatje op Nick Bollettieri's ten- nisacademie, maar ook de man m wie hij zes partijen in de laatste vijf jaar verloor, presteer de Agassi het schier onmogelijke. Courier zette zijn agressieve en overtuigende start om in een voorsprong van twee sets tegen nul en koesterde in de derde een break. „In het hedendaagse man- nentennis zijn er dan twee moge lijkheden: je stapt van de baan of I je hoopt op een wonder. Ik ging voor dat laatste," zei Agassi na afloop. Het mirakel voltrok zich. Brad Gilbert en fitness-trainer annex lijfwacht Gil Reyes hiel- I den twee sets lang de lippen stijf I op elkaar, maar daarna vuurden I zij de multimiljonair hartstoehte- I lijk aan. „Ik voel het, je gaat win nen Andre," riep Gilbert, sinds I maart 1994 Agassi's coach. I De vijftienduizend op het center- I court, waar het dak vanwege een I wolkbreuk hermetisch gesloten I bleef, waren buiten zinnen. Hun I lieveling bekroonde een onwaar- I schijnlijke inhaalrace met een I plaats in de halve finales (waarin I weer een landgenoot, Michael I Chang, als tegenstander wacht): [6-7,2-6,6-3,6-4, 6-2. Courier was verbluft. Zelfs na een verkwikkende douche kon hij het nog amper vatten. Hulde voor zijn rivaal. „Mijn petje af voor Andre. Zo sterk als hij die laatste I drie sets speelde, dat heb ik hem nog nooit zien doen." Agassi onderschreef dat. „Mijn beste tennis tot nu toe." Courier won de Open Australian in '92 en in 93. Triomfen die hij op geheel I eigen wijze vierde met een duik in de Yarra. Ditmaal dus geen plons in de rivier die zich een weg baant dwars door Melbourne. De wijze waarop Courier afscheid nam, vertoonde sterke gelijkenis met de editie van vorig jaar. De speler die het racket als een honkbalknuppel hanteert, zag toen eveneens in de kwartfi nale een 2-0-voorsprong in sets als sneeuw voor de zon verdwij nen. Een huilende Pete Sampras, dit jaar op Flinders Park ver schalkt door thuisspeler Mark Philippoussis, blokkeerde toen de weg van Courier naar de Yarra. „Waarom zou ik hier niet kunnen winnen," vroeg Jevgeny Kafelni kov zich in Melbourne hardop af. „Van iedereen die er nog in zit, heb ik al eens gewonnen." Zeker, de bijna 22-jarige Rus behoort tot de grootste talenten in het huidi ge proftennis, maar voor een greep naar een Grand-Slam-titel is hij mentaal nog lang niet sta biel genoeg. Boris Becker strafte Kafelnikovs uitspraak op hard handige wijze af: 6-4, 7-6 en 6-1. In de tiebreak van de tweede set knapte er iets in het hoofd van de Russische Davis-Cup-speler. Nadat hij een voorsprong van 5-1 zomaar had verspeeld. De gretige Becker greep de tiebreak en wan delde vervolgens in de derde over de aangeslagen Kafelnikov heen, die evenals vorig jaar in de kwartfinales bleef steken. Becker is opnieuw een stap verder op weg naar eerherstel. Na zijn triomf in 1991, zijn laatste over winning in een Grand- Slam- toernooi, bakte Becker er in Mel bourne niets meer van. Een keer derde ronde en vervolgens twee maal na de eerste ronde terug naar huis. Met twee vijfsetters, een viersetter en twee driesetters bereikte hij de laatste vier. Routi ne, de 27-jarige Becker draait al ruim elf jaar mee in het profcir cuit, en een goede fysiek hielden hem op de been. In de halve fina le wacht hem de Australiër Woodforde, die gisteren met drie keer 6-4 de Zweed Engqvist uit schakelde. Becker: „De laatste Agassi: 'Mijn beste tennis tot nu toe'. FOTO ANP twee, drie jaar heb ik hard gewerkt. Het tennis is dusdanig veranderd dat het meer eist van je lichaam. Ik train nu misschien vijf keer zo veel als zo'n vijf jaar geleden. Maar ik heb nog nooit lange vijfsetters verloren vanwe ge vermoeidheid." Melbourne. Australian Open, 11 mil joen gulden. Mannenenkelspel: kwartfinales: Agassi (VSt/2) - Courier (VSt/8) 6-7 2-6 6-3 6-4 6-2, Becker (Dui/4) - Kafelnikov (Rus/6) 6-4 7-6 6-1, Woodforde (Aus) - Enqvist (Zwe/7) 6-4 6-4 6-4. Halve finales: Agassi - Chang (VSt/5), Becker - Woodforde. Mannendubbelspel: kwartfinales: Lareau/O'Brien (Can/VSt) Damm/Grabb (Tsj/VSt) 7-5 6-2 6-4, Vrouwenenkelspel: kwartfinales: Coetzer (ZAf/16) - Hingis (Zwi) 7-5 4-6 6-1, Huber (Dui/8) - Martinez (Spa/2) 4-6 6-2 6-1. Halve finales: Coetzer - Huber, Seles (VSt/1) - Rubin (VSt/13). Meisjcsenkelspel: tweede ronde: Var- muzova (SMa) - Van den Hurk (Ned) 6-3 4-6 6-4. "oor Sjaak Begijn Hulst - Hoe hij zich voelt twee dagen na zijn ontslag als trai- |i ner van zondag derdeklasser HVV'24? „Ach, de wereld yer- Pat niet," verzucht Ad Roovers, in het dagelijkse I 'even fysiotherapeut. „Men- I sen in de praktijk praten er I wel over en de media willen I mijn verhaal. Nog een week I en het is niet meer aan de orde I van de dag." t toch blijkt al snél dat het pantser I jvnd de ontslagen coach teer is. I ue mens Roovers is gekrenkt en I Velt zich vooral door de oudere I spelers in de steek gelaten. Als I rainer heeft hij zich in mensen in 1m ?m?eving vergist. Als sport- fflan krijgt hij niet de kans datge- I e af te maken wat in zijn ogen I aar de toekomst gericht mooi 15®u kunnen zijn. I e eerste klap kreeg Roovers I aagsvoor oudjaar te verwerken, I°™en. „Dat was een teleurstel- I i i ^ort daarvoor had ik een I lat l^ing van een andere club I «Hopen, omdat ik ervan uit I Wg dat ik bij HW'24 zou blij- I Ju ^ent een Half jaar bezig en II. le's neerzetten. Het is fnis- I «if6'1'' a'^ 'e ^aar kans n'et I kolf krïiSk Buitenstaanders I om a"eel? maar naar de stand I ranglijst en niet naar wat er I <lI,ainaast ëepresteerd is en wat I ri°gelijkheden zijn." Afgelopen zaterdag kreeg hij ont slag. Als verrassing kwam dat niet, omdat geruchten de boze voorbode waren. Ad Roovers zelf had niet verwacht dat hij de laan uitgestuurd zou worden. „De dinsdag na nieuwjaar heb ik met de routiniers Peter van Dorssela- er, Carlo Blommaert en aanvoer der Angelo Verbraecken gespro ken. Ik heb hen gevraagd of er nog een draagvlak was. Zij ant woorden daar positief op. Ze hadden alle vertrouwen in me en wilden het seizoen met me afma ken." De realiteit zou echter anders blijken. Anderhalve week later werd het vertrouwen in de hoofdtrainer plotseling opge zegd. Roovers ervoer het als een dolksteek in de rug. „Ik vind het hypocriet en achterbaks. Om eer lijk te zijn word ik er niet goed van. Achteraf krijg ik te horen dat de oudere spelers de donder dag voor mijn ontslag bij het bestuur aangegeven hebben dat ze niet met me verder wilden. Als we dan een dag later tegen Teneuzense Boys voetballen, doen ze net alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Alles leek nor maal. Een dag later word je dan bedankt voor de bewezen dien sten. Ik heb altijd gedacht men sen goed in te kunnen schatten. Dit had ik nooit verwacht." Als een van de oorzaken voor het ontslag van Roovers haalde bestuurslid Rudy Neefs aan dat er onder Roovers te weinig disci pline was. „Dat is toch te gek voor woorden. En dat komt dan onder andere uit de mond van een speler als Peter van Dorsselaer, die zichzelf in een wedstrijd niet kan inhouden en door zijn gepraat met rood kan vertrekken. Als speler dupeert hij daarmee de groep. Als zo'n speler dan zoiets over mij roept, zijn de fatsoen snormen overtreden. Van de groep verlang ik een teampresta tie. Maar wat zie je: de ouderen beschermen elkaar en de jonge ren beschermen elkaar. Ouderen schuiven de verantwoordelijk heid en schuld af op de jongeren. Opmerkingen als 'ik heb nog nooit in zo'n slecht elftal gespeeld' kun je niet maken. Sommigen vergeten dat ze zelf ook jong zijn geweest." Ook zou volgens Neefs de bena dering van Roovers niet stroken met die van de spelersgroep en het bestuur. Ropvers daarover: „Dat heb ik ook maar uit de krant vernomen. Als trainer eis ik verantwoordelijkheid van de groep. Als er tijdens de wedstrijd een speler ontspoort, dan moet hij gecorrigeerd worden door de groep. Maar die verantwoorde lijkheid wilden spelers niet op zich nemen. Voor hen stond het eigenbelang voorop: 'als ik maar goed speel is het oké.'" Roovers hoopt op een fatsoenlijke afhandeling van zijn contract, hoewel naar zijn zeggen het bestuur daar in eerste instantie aan wilde tornen. „Daar ben ik principieel in. HVV'24 heeft mij laten vallen en zal dus de conse quenties moeten dragen." Óp de opmerking dat het bestuur van de Hulstenaren de persoon Roovers waardeert reageert de 'zondebok' laconiek. „Het bestuur heeft geen eigen mening. Het heeft zich laten beïnvloeden dooreen kleine groep spelers. Het bestuur had de spelers op de vin gers moeten tikken en de hoofd schuld niet bij de trainer mogen leggen. Dit was nooit gebeurd, wanneer technisch coördinator Etienne Delforge aanwezig was geweest, maar die is voorlopig afgehaakt om gezondheidsrede nen. Delforge is de enige binnen het bestuur die weet wat er speelt. Hij is de man die de spe lersgroep op haar verantwoorde lijkheden had kunnen wijzen." „Achteraf gezien ben ik mis schien op het verkeerde moment bij HW'24 gekomen. De ploeg had een rotseizoen achter de rug met een degradatie uit de tweede klasse. Spelers vertrokken. Ver sterking bleef uit. Misschien heb ik het wel onderschat. Langs de andere kant heb ik niet de tijd gekregen iets op te bouwen. Dat gene wat ik gerealiseerd heb, is niet onderkend. Het begin van de opbouw was er. Ik moest het lan- gere-termijnwerk aanpakken, maar werd beoordeeld op de kor te termijn. Door blessures en schorsingen heb ik nooit met het zelfde elftal kunnen spelen." Vast staat dat Ad Roovers zich voorlopig niet meer zal laten zien op het veld van HW'24. „Ik ben een voetbaldier en ga vast en zeker wedstrijden in de streek bekijken. Voor de rest wacht ik af wat er aan belangstelling op me afkomt." Hingis smijt uit frustatie haar racket tegen de grond. FOTO ANP Melbourne (rtr) - Het sprookje van tennisster Martina Hin gis in Melbourne is voorbij. De vijftienjarige Zwiterse hoopte bij de Australian Open als jongste speelster ooit de halve finales te bereiken. Amanda Coetzer maakte in de kwartfinales echter een einde aan de dromen van de num mer twintig van de wereld. De Zuidafrikaanse versloeg Hingis in drie sets: 7-5 4-6 6-1. Coetzer, voor het eerst halve finaliste bij een Grand-Slam- toernooi, moet het het in de halve eindstrijd opnemen tegen Anke Huber. De Duitse bereik te voor het eerste in haar car rière de laatste vier bij de Aus tralian Open door de als twee de gerangschikte Conchita Martinez te verslaan. De set standen waren 4-6 6-2 6-1. Hingis, die in de vierde ronde eenvoudig won van de als elfde geplaatste Brenda Schultz, bereikte als jongste speelster de kwartfinales van de Austra lian Open. Tegen Coetzer kon de Zwitserse haar opmars ech ter niet voortzetten. De tennis ster maakte veel onnodige fou ten. Uit frustratie over haar slechte spel smeet ze elf keer haar racket tegen de grond. De vijftienjarige gaf wel blijk van haar kwaliteiten door in de eerste set terug te vechten van een 4-0-achterstand. Coetzer won de set uiteindelijk met 7-5. In de tweede set leek Hingis de partij naar haar hand te zetten. Ze won met 6-4. Haar te slordi ge spel werkte uiteindelijk toch in het voordeel van Coetzer. De Zuidafrikaanse beheerste de beslissende set volledig en zegevierde met 6-1. Ondanks de nederlaag keek Hingis met een tevreden gevoel terug naar haar optreden in Melbourne. „Ik heb goed gespeeld," vond de Zwitserse. „Het is voor mij alleen nog moeilijk om twee weken lang geconcentreerd te blijven." Coetzer sprak met veel bewon dering over haar opponente. „Ik denk dat ze een grote toe komst tegemoet gaat," zei de Zuidafrikaanse. Anke Huber ging in haar partij tegen Con chita Martinez slecht van start. De als tweede gerangschikte Spaanse nam eenvoudig een 3- 0-voorsprong. Pas nadat de partij door regen was onder broken, kwam Huber goed in haar spel. Martinez won de eer ste set nog wel met 6-4, maar in de andere twee sets kon ze wei nig meer inbrengen. Nadat ze zich aan het einde van de partij drie minuten had laten behan delen aan een blessure aan haar hand, kwam ze er niet meer aan te pas. Na 1 uur en 44 minuten benutte de Huber haar eerste wedstrijdbal en bereikte voor de tweede keer in haar loopbaan de halve finales van een Grand- Slam-toernooi. In 1993 haalde de tennisster de laatste vier bij het toernooi van Roland Garros in Parijs. De andere halve eindstrijd bij de vrouwen gaat tussen de Amerikaanse speelsters Moni ca Seles en Chanda Rubin. (ADVERTENTIE) de voordeligste winkel voor geluid, licht en communicatie Liesbosstraat 14 Breda/Princenhage Tel. 076-5212881 Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal mag de formatie van Dikke van Dale de champagne zo langzamerhand in de koeling plaatsen. Na de 2-0- winst afgelopen week op de enige overgebleven conJ current, De Zeemeeuw, is de voorsprong met nog vier wedstrijden te spelen negen punten. Het duel tussen de beide topploegen in het ZAVIO was gelijkop- gaand. Het verschil zat hem in de produktiviteit. Terwijl Dikke van Dale de mogelijkheden wel benutte, waardoor de eindstand al bij de rust bereikt was, kreeg Zeemeeuw de bal niet voorbij de voortreffelijk keepende Eddy Paridaen. Dit ondanks het feit dat Zeemeeuw zich in de tweede helft legio kansen schiep. Stand: 1. Dikke van Dale 10-28, 2. Zeemeeuw 9-19, 3. Groosman/Casu- als 7-13, 4. Verduin 8-13, 5. Bron 7-9, 6. Leenhouts 8-7, 7. Rabo Aarden- burg/Eede 9-7, 8. Security 8-0. Graauw - Met Beveren-Graauw, komende zondag 28 januari, is het klassieke seizoen van SV Aloy alweer aan de derde wedstrijd toe, van de zes die al jarenlang op de kalender prijken. Het is met zijn dertig kilometer de langste Aloy-klassieker. Traditiegetrouw zullen ook nu wel weer onze zuiderburen de hoofdrol naar zich toetrekken met een Yvan Ghyselen, Christop- he Clijncke, Ignace van Nevel, Dirk van de Veire en Ivan Mees aan de start. Voor de Zeeuws-Vlamingen zit er niet meer in dan een bijrol. Het gezelschap wordt om 13.00 uur bij de sporthal in Beveren op pad gestuurd. In Graauw zelf staat er een tweetal afwachtingslo- pen op het programma: een zes en tien kilometer, die beide om 13.30 uur van start gaan. Vlissingen - In Vlissingen wordt zaterdag 27 januari het Zeeuwse zwemloopcircuit geopend. Een circuit dat dit jaar uitgebreid is tot zes wedstrijden, waarvoor de beste vier resultaten meetellen voor het eindklassement. Het is alweer voor de tiende keer dat er in Vlissingen een zwem- loop wordt georganiseerd. Organisator Sjaak Sinke krijgt weer een sterke bezetting aan de start in het Sportfondsenbad, waar men om 08.30 uur start met de kilometer zwemmen. Vervolgens moet er tien kilometer gelopen worden. Onder de deelnemers de tweevoudige winnares Bianca van den Kieboom uit Steenbergen. Haar grootste concurrente wordt Mitzy Nieuwenhuizen. Bij de mannen start de winnaar van vorig jaar Miquel van Tongeren als de grote favoriet. Wellicht komt ook Niels Koole aan de start. De Zeeuws-Vlamingen Ronny de Martelaere en Bram van de Wege gaan in outsidersrollen van start. Lein Lievense, Theo van Hal, Kees van Ginderen en Piet Verhage vertrekken in de favorietenrollen bij de veteranen. Om 09.30 uur gaat de kortere afstand (500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen) van start. Hier is een leuk vrouwenveld met Edith Gerards, Marjan van de Velde, Jeanette Willems en Chantal Maat. Ook de jeugd (250 meter/2,5 kilometer) start om 09.30 uur. De overige wedstrijden van het circuit worden afgewerkt in Oost burg (11 februari), Kapelle (17 februari), Bergen op Zoom (3 maart), Roosendaal (9 maart) en Middelburg (16 maart). RVE Zld zaalv 2e klas regionaal Axel - De strijd om het kampioenschap in de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal blijft voorlopig open. Deze week verde digde GTI via een nipte 1-2-zege op Van Haperen de koppositie met succes. Qutilitiy volgt door met 6-4 van concurrent De Gravin te winnen nog op een punt. Corn Boys/De Graaff, dat met 9-1 van OZ won, blijft eveneens een gegadigde voor de titel, evenals Maas, dat tegen het eveneen nog kansrijke IZV met 6-6 gelijk speelde. HKC versloeg Ron's Fashion met 6-4. CONR BOYS/DE GRAAFF-OZ 9-1 - De Sassenaren liepen na de hervatting van 2-1 uit naar 9-1. Chris de Beule was topschutter met vier treffers. Geert Braat (2x), Marco Broekhoven, Piet Scheele en Jim de Meyer maakten de andere doelpunten van de thuisclub. Ed Jansen schoot voor OZ raak. HKC-RON'S FAHION 6-11 - De mannen uit Hoek waren op dreef. Johnny Dieleman nam drie treffers voor zijn rekening. Rob van de Kevie, Jan Mieras, Jeroen Pijpelink en Eddy Breepoel scoorden tweemaal. Voor HKC troffen Johan Plamont (2x), Frank Piepers (2x), Bram van de Brink en Hans Stoffijn doel. QUTILITY-DE GRAVIN 6-4 - Qutility was de sterktste, maar kon ondanks vele kansen niet voldoende afstand nemen om rustig naar het einde te bollen. Mirco Tomic (2x), Patrick de Meyer, Hubert van de Hemel, Menno den Dekker en Daniël Dobbelaar tekenden voor het halve dozijn treefers van de winnaar. Bas van Waes en Gemel Noualie scoorden elk twee keer voor de equipe uit Westdorpe. VAN HAPEREN-GTI2-1 - De eindstand was bij de doelwisseling al bereikt. André de Regt schoot voor de thuisclub raak. Benny Maes en Jurgen Vermeulen deden dat voor GTI. MAAS-IZV 6-6 - Maas leek lange tijd met de winst te gaan lopen. Het stond met 5-2 voor. IZV kwam echter sterk terug. Voor IZV schoten Nico Mahu (2x), Patrick de Bruin (2x), Arno Wauters en Paul van Hove raak. Voor Maas scoorden Jan Cornelissen (2x), Jean Dooms (2x), Hans Zegers, Ronald Gort en Frans Scheele. Stand: GTI 13-25, Qutility 13-24, Corn Boys/De Graaff 12-22, De Gravin 12-21, Maas 12-20, IZV 12-19, Ron's Fashion 12-17, Wentzler/Pauwels 11-14, Van Haperen 12-12, HKC 12-10, OZ 13-9. Oostburg - De Cocq is in de hoofdklasse van het Zeeuwse zaal voetbal niet te stuiten. Na vorige week vergeefs gewacht te heb ben op Parbo Groenendijk 2, stond deze week het duel met Kloe- tinge 2 op de rol. Een strijd die met 7-0 in het voordeel van de mannen uit Aardenburg eindigde. De zege bracht de koploper, met straatlengte voorsprong, dichter bij de titel en mogelijke pro motie naar het divisie-voetbal. „We zijn bezig naar de mogelijkheden daartoe uit te kijken. Met enkele nieuwe spelers erbij en een sponsor lukt dat misschien aldus Frank de Cocq, die weet dat spelen op vrijdagavonden en ver reizen in het verleden diverse regionale teams de kop hebben- gekost. Tegen Kloetinge 2 deed De Cocq wat werd verwacht: gemakkelijk winnen. Dirk Verdonck opende de score (1-0), waarna Mario de Vreeze de ruststand op 2-0 bepaalde. Na de doelwisseling schoot Verdonck drie maal op rij raak (5-0), waarna Mario de Vreeze met twee treffers de eindstand op 7-0 bepaalde. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In een vriendschappelijk duel won Terneuzen met 4-2 van Philippine. Cadzand speelde knap gelijk (2-2) tegen Oostburg. TERNEUZEN-PHILIPPINE 4-2 - Terneuzen was de betere ploeg, maar keek na ruim een kwartier toch tegen een 0-1-achterstand aan door een doelpunt van Harry Vermeire. Daarna domineerde Terneuzen nog nadrukkelijker en was ook slagvaardiger voor doel. Michel de Ridder liet 1-1 noteren en kort voor de pauze scoorde Jean Dooms 2-1. Ook het grootste gedeelte van de tweede helft was de thuisploeg sterker en liep geheel in de lijn van het vertoon de uit naar 4-1 door goals van Michel de Vries en Mare de Kun- der. In de slotfase zakte Terneu zen wat weg en had Philippine een licht veldverwicht. In die periode legde Ostar Dieleman de 4-2-eindcijfers vast. CADZAND-OOSTBURG 2-2 - Cadzand kreeg de beste scorings kansen, maar het was Oostburg dat gesteund door het windvoor- deel met een 0-2-voorsprong ging rusten. Na een half uur opende Gerry Blaakman de score en tien minu ten later liet Bram Vercruysse 0-2 aantekenen. Na rust was Cad zand veelal op de helft van Oost burg te vinden en moesten de bezoekers zich beperken tot enkele counters. Met een fraaie treffer zorgde Angelo Martlé voor 1-2 en kort daarna bepaalde A-junior John ny van de Voorde de eindstand op 2-2.

de Stem | 1996 | | pagina 11