Van den Honert raakt op drift Van d Andi Rayonhoofden kalm en rustig bijeen Op deze kans heeft Raas jaren gewacht uitslagen standen 'Ik vine Milan-supporter hoort eis van ruim elf jaar Hockeyspits leidt Nederland met vijf treffers naar winst op België: 9-4 Becker ma DE STEM SPORT Van Benthem Aurelio Vidmar maakt seizoen af bij Sion Krol met Egypte naar laatste acht Selectie ploeg Raas SPORTNIEUWS kort Mexico rukt top-tien binnen Jonge Ghanezen naar Feyenoord Knieblessure voor Klinsmann Van Kilsdonk wereldkampioene Willem II strikt Konterman Gerritsen naar WK-veldrijden Vrijspraak en boete voor FC Utrecht Wereld indoorrecord voor Bartova Achtervolgingsploeg moet wereld rond Roda breekt contract met Stevens open autosport badminton kunstschaatsen voetbal schaatsen skiën sportprijsvragé£ pESTEM IJSHOCKEY atletiek t Ex-H W' 24-train DONDERDAG 25 JANUAR11996 [$2 Leeuwarden (anp) - De rayon hoofden van de Vereniging de Friesche Elfsteden komen donderdag bijeen om enkele evaluatiegesprekken te voe ren, zoals ijsmeester Piet Venema het noemt. Uit de bijeenkomst mag volgens Venema beslist niet de conclusie worden getrokken dat er een tocht op stapel staat. „Daarvoor zijn er teveel wakken en zwakke plekken. Sommige kanalen liggen zelfs nog hele- maal open," verklaarde Venema. Dinsdagmiddag is de bemaling op de Friese polderwateren gestaakt en daardoor kan het ijs volgens Venema nu beter aan groeien. Het ijs van de eerste natuurijsperiode is behalve op de grotere ondiepe plassen helemaal verdwenen. Op de plekken waar wel ijs ligt, is bijna niet te schaatsen. De aanhoudende oos tenwind heeft de toplaag bedekt met een laagje zand. „Er zou eigenlijk een dweilmachine op het ijs moeten. Maar dat is niet te realiseren", vertelde Venema. Gemiddeld ligt er op de Elfste- denroute nog maar drie centime ter ijs. De rayonhoofden komen toch bij elkaar. „Als de Elfste dentocht er dit jaar eventueel toch komt, dan willen we de zaken organisatorisch goed op de rails hebben. We kunnen nu nog kalm en rustig vergaderen. Dat zal wanneer het er echt om gaat spannen ondenkbaar zijn." Het rijschema van het schaatspe loton loopt vertraging op. De marathonschaatsers zouden aan staande zondag naar Oostenrijk vertrekken, waar drie dagen later de 200 kilometer lange Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee plaats heeft. Maar de vorstperiode in eigen land zorgt ook voor voldoende natuurijs. Tweevoudig elfstedenwinnaar Evert van Benthem vindt het onbegrijpelijk dat het marathon peloton naar Oostenrijk vertrekt. Hij is een van de weinige A-rij ders die zich in eigen land voor bereiden op een eventuele Elfste dentocht. „Ik vind het gek dat mijn collega's allemaal naar Oos tenrijk vliegen. Ik vind dat wan neer er in Nederland natuurijs ligt, je er ook op moet schaatsen. Er is geen enkele ijsclub die vol gende week een marathon in Nederland wil organiseren. Ik kan dus geen wedstrijden rijden. Maar trainen op echt Hollands natuurijs doe ik des te meer. Ik ben er namelijk van overtuigd dat de Elfstedentocht er dit sei zoen nog komt. Eén weekje strenge vorst en we kunnen in Leeuwarden van start," aldus Van Benthem. Door Eddy van der Beek Barcelona - Nederland-België 9-4. De uitslag doet sterk denken aan lang vervlogen tijden toen de dappere natio nale voetbalelftallen met de bijnamen Oranje en de Rode Duivels heroïsche gevechten leverden. In De Kuip of in de Hel van Deurne. Gisteren was Real Club de Polo de Bar celona plaats van handeling en ontmoetten de hockey teams van beide landen elkaar tijdens het Olympisch kwalificatietoernooi. De monsteroverwinning van de ploeg van bondscoach Roelant Oltmans op België betekent vrij- wel zeker dat Nederland de tic kets voor Olympisch Atlanta kan afhalen. Een plaats bij de eerste vijf in Barcelona is voldoende. Enkele zwakke broeders van het uit acht landen bestaande deelne mersveld in de Catalaanse hoofd stad vormen nog slechts een theo retische bedreiging voor Oranje, dat vandaag bij winst op Groot- Brittannië definitief voor Atlanta is gekwalificeerd. De Belgen, vorig jaar nog vierde op het EK in Dublin, zijn de grote verliezers van het toernooi. Het team van coach Alain Geens ('wij spelen een pechtoernooi') staat na vier wedstrijden nog steeds op nul punten en zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid niet in Atlanta geraken. België raakte in de eerste wedstrijd tegen Maleisië spits Alexandre de Chaffoy kwijt die al na negen minuten zijn kuit- en scheenbeen brak. Jean Michel Deville keerde begin deze week naar huis wegens droeve familieomstandigheden en voor de rest telt de equipe van Geens drie, vier min of meer zwa- j re blessuregevallen. Voor Nederland verloopt het eve- nement na de zware nederlaag van zondag tegen India (1-4) min of meer volgens plan. Oranje, favoriet voor de toernooizege, staat nu op de eerste plaats, een plek waar de nummer twee van de wereld eigenlijk ook gewoon thuishoort. Voor Taco van den Honert was het gisteren een bij zondere dag. De bijna 30-jarige spits en 198-voudig international passeerde de 100 doelpunten- grens. Hij mikte tegen België vijf maal raak en kwam op een totaal van 101 treffers voor Oranje. Van den Honert heeft 'iets' met Van onze verslaggever Rotterdam - De Australische spits Aurelio Vidmar maakt het seizoen op huurbasis af bij Sion. Feyenoord bereikte woensdag avond met de Zwitserse club mondelinge overeenstemming over de financiële voorwaarden van het tijdelijke dienstverband. Vidmar, die tijdens zijn eerste seizoen in Rotterdam geen basis plaats en zelfs geen vaste plaats bij de laatste zestien kon afdwin gen, is op een paar details ook rond met zijn nieuwe club. „Nog niet alle contracten zijn i getekend, maar ik reken erop dat Vidmar dit seizoen niet meer in actie komt voor Feyenoord," zei voorzitter Jorien van den Herik na de bekerwedstrijd tegen NAC (1-0). De mislukte transfer van Regi Blinker naar een andere Zwitserse club, Luzern, heeft de Rottérdamse clubleider voorzich tig gemaakt in zijn uitspraken over transacties die nog niet schriftelijk zijn afgerond. België. Op het WK in Sydney in 1994 versloeg Nederland haar buurland ook met grote cijfers (8- 1) en nam Van den Honert even eens vijf doelpunten voor zijn rekening. „Als de strafcorner loopt, krijg je dit soort scores," aldus de Amsterdamse balkunste naar, die gisteren vijf van de zeven Nederlandse korte hoeksla- gen raak schoot. „België kon ons tempo absoluut niet volgen. Had ik niet zo veel uit de strafcorner gescoord, dan was er ook zeker een behoorlijk aantal velddoel- punten gevallen." De derde maal dat Van den Honert in zijn interlandcarrière vijfmaal de roos trof was tijdens de Champions Trophy '93 in Maleisië. Tegen Pakistan verzil verde de centrumspits toen vijf strafcorners. België viel gisteren pas in het tweede gedeelte van de tweede helft door de mand. Voor de pau ze schoten Maurits Crucq, Step- han Veen en Taco van den Honert namens Oranje raak, maar Fabian Berger en Joeri Beunen verschalkten met evenveel over tuiging de debuterende Oranje doelman Guus Vogels. Van den Honert en Joeri Beunen voerden na de pauze het aantal doelunten rustig op (4-3), waarna Mare Delissen, Taco van den Honert en hun Belgische collega Mick Beu nen de eerste contouren van korf- balcijfers op het scorebord zicht baar maakten: 6-4. Veen en Van den Honert (tweemaal) beëindig den tenslotte het schuttersfeest. „Onze doelstelling vandaag was zo aanvallend mogelijk spelen," aldus bondscoach Roelant Olt mans. „Nou, dat hebben we gedaan. Vier tegendoelpunten? Tja, die neem ik dan maar op de koop toe. Als je aanvallend speelt, moet je er wel voor zorgen dat de organisatie in de verdediging op peil blijft. Bij één van die vier Belgische goals ging onze defen sie echt in de fout. Twee andere tegendoelpunten kwamen uit een strafcorner, die bij België goed liep. Tegen Groot-Brittannië gaan we weer gewoon aanvallen, Nederlandse hockeyteams vallen in principe altijd aan." Barcelona. Olympisch kwalificatie toernooi. Mannen. NEDERLAND - BELGIË 9-4 (3-2). 4. Crucq 1-0, 5. Veen 2-0, 9. Berger 2-1, 17. Van den Honert 3-1 (sc), 23. Joeri Beunen 3-2 (sc), 37. Van den Honert 4-2 (sc), 46. Joeri Beunen 4-3 (sc), 48. Delissen 5-3, 50. Van den Honert 6-3 (sc), 54. Mick Beunen 6-4, 59. Veen 7- 4, 62. Van den Honert 8-4 (sc), 65. Van den Honert 9-4 (sc). Scheids rechters: Prior (Aus), Sasidharan (Mal). Toeschouwers: 500. Strafcor ners Nederland: 7, België 3. NEDERLAND: Vogels; Delmee, Jazet, Crucq en Klein Gebbink (15. Van Pelt); Brinkman, Delissen en Van der Wal; Veen, Van den Honert en Van Wijk (36. De Nooijer). Vliegende wissels: Westbroek, Van Heeswijk. SPANJE-GROOT - BRITTANNIË 2- 2 (0-1). 17. Giles 0-1, 43. Amat 1-1, 45. Thompson 1-2, 56. Garcia-Mauri- no 2-2. MALEISIË - CANADA 2-1 (1-0). 27. Nawawi 1-0, 40. D'Abreo 1-1, 43. Saiful 2-1. INDIA - WIT-RUSLAND 2-0 (0-0). 48. Singh 1-0, 53. Pillay 2-0. Stand: 1. Nederland 4-6 (19-10), 2. Spanje 4-6 (9-3), 3. India 4-6 (9-4), 4. Maleisië 4-6 (7-6), 5. Groot-Brittan nië 4-5 (10-7), 6. Canada 4-3 (6-10), 7. Wit-Rusland 4-0 (2-11), 8. België 4-0 (7-18). De rechter bepaalde dat Barbag- lia de familie van Spagnolo 150 miljoen lire (ruim 150.000 gul- den) aan smartegeld moet beta len. De dramatische gebeurtenis bracht destijds heel Italië in beroering. De zondag erna wer den alle sportevenementen in het land afgelast uit protest tegen het geweld in en rond de voetbalsta- Van den Honert wordt gefeliciteerd met het passeren van een magische grens: de spits staat nu op een totaal van 101 doelpunten. foto anp Johannesburg (anp) - Onder lei ding van bondscoach Ruud Krol heeft Egypte zich woensdag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Afrika Cup. Het team van de Neder landse record-international ver sloeg in Johannesburg het gast land met 1-0. Daarmee eindigde Egypte in Groep A op de tweede plaats, met evenveel punten als Zuid- Afrika, maar met een slechter doelsaldo. Ahmed El Kass maakte in de zevende minuut het doelpunt in de laatste groeps wedstrijd. In Durban verspeelde Kameroen tegen het al uitgeschakelde Ang ola de laatste kans op kwalifica tie. De Ontembare Leeuwen ble ven steken op 3-3. Met een grote zege was een plaats bij de laatste acht nog mogelijk geweest. Kameroen ontsnapte overigens aan een nederlaag. Tien minuten voor tijd was de stand nog 1-3. Een treffer van Mouyeme en een eigen doelpunt van Hector Vicente in de laatste minuut zorgden alsnog voor evenwichti ge eindstand. AFRICA CUP Groep A EGYPTE - ZUID-AFRIKA 1-0 <1- 0). 7. El Kass 1-0. KAMEROEN - ANGOLA 3-3 (1- 1). 26. Omam Biyik 1-0, 39. Joni 1-1 (strafschop), 54. Paulao 1-2, 78. Quinzinho 1-3, 80. Mouyeme 2-3, 90. Hector Vicente 3-3 (e.d.). Eindklassement: 1. Zuid-Afrika 3-6 (+3), 2. Egypte 3-6 (+1), 3. Kameroen 3-4, 4. Angola 3-1. Zuid-Afrika en Egypte geplaatst voor kwartfinales. Groep B: BURKINA FASO - ALGERIJE 1- 2 (0-1). 2. Lounici 0-1, 75. Dziri 0- 2, 83. Zongo 1-2. ZAMBIA - SIERRA LEONE 4-0 (2-0). 2. Kalusha 1-0, 9. Kalusha 2-0, 84. Kalusha 3-0, 87. Malitoli 4-0. Eindklassement: 1. Zambia 3-7 (+8), 2. Algerije 3-7 (+3), 3. Sierra Leone 3-3, 4. Burkina Faso 3-0. Zambia en Algerije geplaatst voor kwartfinale. Genua (rtr) - Een rechter in Genua heeft tegen een Italiaanse voetbalsupporter elf jaar en vier maanden gevangenisstraf geëist wegens moord op een andere supporter. De 19-jarige Simone Barbaglia, fan van AC Milan, stak de vijf jaar oudere Vincenzo Spagnolo op 29 januari van het vorig jaar dood voor het stadion van Genoa. dions. Spagnolo was het vierde overlijdensgeval als gevolg van voetbalrellen in Italië sinds 1979. Op 12 maart komen ruim dertig andere supporters van AC Milan en Genoa voor de rechter. Justitie legt hen onder meer verboden wapenbezit en gewelddadighe den in het stadion van Genoa op 29 januari ten laste. Door Ad Pertijs Utrecht - Jan Raas zei het gisteren in Utrecht met de hand op het hart: „Als ik van de Rabobank had mogen kiezen, óf alles op de grote hoop gooien voor één sterke wielerploeg, óf zoals nu een groot gedeelte van het budget reserveren voor de opleiding van jongeren, dan had ik toch voor het laatste gekozen. Gelóóf me, op deze kans heb ik jaren gewacht." De presentatie van de nieuwe Rabobank-for- matie van teammanager Jan Raas en ploeglei der Theo de Rooy, begon gistermiddag in het Utrechtse kantoor van de hoofdsponsor met een filmpje over de roemruchte wielergeschie- denis van het vaderland. Van de val van Wim van Est tot en met de Tour-successen van Rooks en Theunisse. Daarna werd het stil, akelig stil. „Het is tijd om te bouwen aan een nieuw tijdperk," zegt Raas dan ook aan het einde van het filmpje. Aan opleiding was in al de succesjaren geen cent uitgegeven en dat begon zich de laatste jaren te wreken. Jan Raas: „Iedereen riep dat er iets met de jeugd moest gebeuren, maar nie mand deed er wat aan." Raas beseft dat hij zelf een van hen was. „Man, ik loop al jaren met plannen rond voor een aan de ploeg gekoppelde opleiding en trainingsbegeleiding. Ik heb er alleen simpelweg nooit het geld voor gekregen. Want zo werkt dat. Wanneer een sponsor tien miljoen in mijn ploeg stopt, kan ik daar niet zonder toestemming een miljoen- tje van af halen voor een eigen amateur-afde ling. Al het geld moest ik in de profploeg stop pen. Degene die betaalt, bepaalt. Ook in de wielrennerij." De Zeeuw had de hoop al opgegeven, tot zijn oog op de 'nieuwe' Rabobank viel. Raas: „Ik dacht, een nieuwe huisstijl, een nieuw logo. Misschien is dit wel het moment om over sportsponsoring te gaan praten." In eerste instantie zei de bankier nee. Bij een tweede poging van Raas ging de kluisdeur op een kiertje open. „Er valt met ons te praten, mits er een 'ontwikkelingsdimensie' aan het plan gekoppeld wordt,zei directeur Herman Wijf fels. „Voor ons horen top- en breedtesport bij elkaar." Jonge sportmensen moesten van de bank de gelegenheid krijgen zich te ontwikke len. „Dat was precies wat ik steeds gewild heb," zegt Raas nu. De Rabobank stopt naar schat ting 12 miljoen gulden per jaar in het wielren nen. Een bedrag waarmee een aardige top- ploeg op de weg gezet kan worden. Raas ging akkoord met 7 miljoen voor het profteam. De Jan Raas: 'Dit wil ik al jaren.' rest gaat op aan een amateurformatie (1 mil joen vanaf 1997), een juniorenteam en onder steuning van de KNWU. „Ik zou het niet anders willen," zegt Raas. Ook de Zeeuw zelf gaat de zaken vanaf dit jaar anders aanpakken. „Tien jaar heb ik als prof de wereld rond gereisd. Daarna was ik tien jaar als ploegleider langdurig van huis. Het is tijd geworden voor een nieuwe uitda ging." Raas gaat de wieleractiviteiten van de bank coördineren. „Dat betekent dat ik ook amateur- en juniorenwedstrijden ga bekijken. Utrecht - De formatie van Raas en De Rooy gaat van start met negentien ren ners. De ploeg telt zes nationaliteiten: elf Nederlanders, twee Denen, twee Austra liërs, twee Belgen, een Rus en een Let. Van de drie grote ronden, rijdt de ploeg alleen de Tour de France. Samenstelling: Michael Blaudzun, Leon van Bon, Michael Boogerd, Jan Boven, Erik Breukink, Johan Bruyneel, Erik Dekker, Viatcheslav Ekimov, Richard Groenendaal, Marcel Luppes, Robbie McEwan, Koos Moe renhout, Danny Nelissen, Arvis Piziks, Adrie van der Poel, Rolf Sörensen, Edwig van Hooy- donck, Aart Vierhouten, Henk Vogels. foto dijkstra Ik zal dus nog vaak van huis zijn, maar dan wel steeds voor korte trips van een of twee dagen. Of dat iets met de overval van twee jaar geleden te maken heeft? Absoluut niet. De daders zitten vast en mijn gezin heeft het voorval helemaal verwerkt. Einde verhaal." Raas laat de dagelijkse leiding van zijn ploeg over aan Theo de Rooy en diens assistent Adrie van Houwelingen. „Zeker in de grote wedstrijden zal ik mijn gezicht laten zien, maar. Theo de Rooy is de baas van de prof- ploeg. Daar bemoei ik me niet mee en ik weet ook zeker dat ik nooit de kriebels zal krijgen om het wel te doen." Zeker dit jaar zal er geen reden zijn tot ingrij pen. Zowel Rabobank als Raas weet immers dat van de huidige ploeg geen wonderen ver wacht mag verwachten. Raas: „Ik kon pas half september gaan zoeken naar renners. De top pers zijn dan al weg. Daarnaast wil de Rabo bank een sterk Nederlands getinte ploeg. Ze willen het liefst een Tour-winnaar uit eigen land. Die twee dingen passen nog niet goed bij elkaar." De ploeg bestaat nu uit een mix van routine (Breukink, Bruyneel, Ekimov en Sörensen) en veel jongeren. Raas: „Ik reken erop dat we van voren zullen rijden in de voorjaarsklassiekers en hier en daar een mooie zege boeken. Veel meer mogen we van deze ploeg nog niet ver wachten." Zurich - Mexico is op de FIFA-wereldranglijst van januari top-tien binnen gekomen. De winnaar van de Gold Cup, zont., in Los Angeles, klom van de twaalfde naar de achtste plaats. De eerste zeven posities in het klassement bleven ongewijzigd Nederland is zesde, Brazilië eerste. Stand aan kop: 1. Brazilië 69,61 punten, 2. Duitsland 61,58, 3. i»aiia 60,87, 4. Spanje 59,38, 5. Rusland 58,59, 6. Nederland 57,86, 7. Areenti nië 57,06, 8. Mexico 55,97, 9. Noorwegen 55,43,10. Denemarken 55,0] Rotterdam - Feyenoord heeft twee 17-jarige Ghanezen voor de komende jaren vastgelegd. Het gaat om de jeugdinternationals Patrick Allotay en Christian Gyan. Beiden zijn in de verdedig™ op verscheidene plaatsen inzetbaar. Hun landgenoot Jozef Ansah eveneens 17 jaar, is nog op proef bij de Rotterdamse club. Het Afrikaanse drietal blijft voorlopig actief in het tweede team, dat onder leiding staat van oud-speler John Metgod. Bonn - De Duitse aanvaller Jürgen Klinsmann heeft dinsdag het oefenduel tegen het Italiaanse Cagliari een knieblessure opge- lopen. De international is woensdag naar München gevlogen om het gewricht door de clubarts van Bayern München te onderzoeken. Het is nog onzeker of Klinsmann een operatie moet ondergaan. Als dat het geval is zal hij de herstart van de Duitse voetbalcom petitie missen. „Ik denk dat Klinsmann geblesseerd is geraakt aan de meniscus," vertelde Bayern München-woordvoerder Hörwick. Lienz - Carolien van Kilsdonk is woensdag in het Oostenrijkse Lienz de eerste wereldkampioene snowboard op het onderdeel halfpipe geworden. Zij kwam tot een score van 49,5 punten. De Amerikaansen Annemarie Uliasz (44,7) en Cammy Potter (43,0) eindigden als tweede en derde. Tilburg - Willem II heeft Bert Konterman van Cambuur overge nomen. De 25-jarige middenvelder tekende een contract voor 4,5 jaar in Tilburg. Hij stapte in 1992 van FC Zwolle over naar Cam buur, waar toen trainer Theo de Jong het bewind voerde. De oud-Feyenoorder, thans coach van Willem II, heeft zich deze week opnieuw sterk gemaakt voor de komst van Konterman. Na het plotselinge vertrek van Jean-Paul van Gastel (Feyenoord) Jaap Stam (PSV) is de Tilburgse club druk op zoek naar verster king. Woerden - Marcel Gerritsen heeft de strijd om het vijfde ticket voor het wereldkampioenschap veldrijden op 4 februari in Mont- reuil gewonnen. De renner uit Hoevelaken kreeg van bondscoach Martin van Dijk de voorkeur boven Marcel Scheffer. De twee veldrijders kregen de kans zich in trainingskamp en bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Pont-Chateau te bewijzen. Gerritsen eindigde in Frankrijk als 28e. Scheffer werd 35e. Richard Groenendaal, Adrie van der Poel, Wim de Vos en Erik Boezewinkel waren al verzekerd van een startbewijs. Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Utrecht vrijge sproken van enige schuld aan de wanordelijkheden bij de uitwed strijd tegen Vitesse. In dat verloren duel (2-1) uitte de aanhang van de Utrechtse club ernstige beledigingen aan het adres van oud-speler Edwin Gorter. Het bestuur van FC Utrecht heeft bij de tuchtcommissie aannemelijk gemaakt dat voor en tijdens de wed strijd alle mogelijke maatregelen zijn getroffen om te voorkomen dat de fans zich zouden misdragen. De tuchtcommissie stelde de Utrechtse clubleiding wel aanspra kelijk voor het wangedrag van de aanhang tijdens de thuiswed strijd tegen Ajax (0-3). Praag - De Tsjechische Daniela Bartova heeft woensdag bij wed strijden in Praag het wereldrecord polshoog indoor voor vrouwen verbeterd. Zij sprong over een hoogte van 4,20 meter. Het oude record stond met 4,15 meter op naam van de Chinese Sun Caiyiui, die deze prestatie op 15 februari van het afgelopen jaar in Erfurt leverde. Bartova was reeds houdster van het Europese indoorrecord met 4,09 meter. Woerden - De Nederlandse achtervolgingsploeg op de baan moet de wijde wereld in om kwalificatie voor de Olympische Spelen in Atlanta af te dwingen. Het voorstel van de KNWU om de baan- ploeg maar vast aan te wijzen om dure trips naar onder meer Aus tralië en Cuba te voorkomen, heeft bij NOCNSF bot gevangen. De sportkoepel heeft wel te kennen gegeven de financiële middelen voor de kwalificatie te kunnen verruimen. Kerkrade - Roda JC heeft het contract met trainer Huub Stevens opengebroken. De 43-jarige oefenmeester heeft een verbintenis tot juli 1997. Roda heeft nu ook een optie genomen op Stevens tot juli 1998. Dat deelde voorzitter Pickée woensdag mee na d( bekerwedstrijd Roda JC - FC Zwolle. Rally van Monte Carlo. Stand na veertien klassementsproeven. 1. Bernardini (Fra) Ford 3.52.19, 2. Delecour (Fra) Peugeot 3.29, 3. Schwarz (Dui) Toyota 4.56, 6. Pos tel (Ned) Subaru 12.20. Seoul. Open Zuidkoreaanse kam pioenschappen. Tweede ronde: Park Sung-woo (ZKo) - Van Dijk (Ned) 15-2 15-0. Sofia. EK paarrijden, eindstand 1. Kazakova/Dmitriev (Rus) 2, 2. Wötzel/Steuer (Dui) 2,5, 3. Abit- bol/Bernadis (Fra) 5,5, 4. Eltso- va/Boesjkov (Rus) 5,5, 5. Petro- va/Sikoeralidze (Rus) 7, 6. Zagors- ka/Siudek (Pol) 9, 15. Jeltje en Alcuin Schuiten (Ned) 23. Mannen. Stand na het korte pro gramma. 1. Zagorodnioek (Oek) 0,5 pnt, 2. Koelik (Rus) 1,0, 3. Cousins (GBr) 1,5, 4. Pasjkevitsj (Rus) 2,0, 5. Jagoedin (Rus) 2,5, 6. Dimitrenko (Oek) 3,0, 29. Deen 14,5. Lienz (Oos). WK. Halfpipe Vrouwen: 1. Van Kilsdonk (Nm) 49,5 pnt, 2. Uliasz (VSt) 44,7,3. Potter (VSt) 43,0, 4. Burke (Can 41,8, 5. Drovia (Can) 41,6, 6. Ott (VSt) 37,7 o Mannen: 1. Powers (VSt) 79,3 pnt 2. Gregory (VSt) 75,4, 3. KingWJ (VSt) 74,1, 4. Jansson (Zwe) 73,9, 5. Kambeitz (Can) 73,5, 6. Smitn VSt) 73,0 Bovenkarspel. Marathon, 100 ron den: 1. Angenent (Alphen aan den Rijn), 2. Stam (Sprang-Capelle), 3. De Vries (Luxwoude), 4. René Rui tenberg (Oldebroek), 5. Van Meg- gelen (Amsterdam). Scheemda. Marathon. Vrouwen (half uur plus 3 ronden): 1. Span (Stiens), 2. Pasveer (Gro ningen), 3. Sweertman (Scheem da). Mannen (drie kwartier plus 5 ronden): 1. Kadijk. Uitslagen snowboard Eindhoven. Finale """«(O-1 beker. Nijmegen - Tilburg J- 1-1 2-0). Lotto 3A +ai. 5, 3-9-10-15-30-39. Reservege"1' Cijferspel: 7 2 4 4 5 8. (onder voorbehoud) Spanje. Bilbao - Real Madrid 0-5. Atl. Madrid - Santander 2-0, Ceiw - Salamanca 2-1, Deportivo Compostela 2-0, Espanyol - Tenr rife 2-1, Vallecano - Oviedo .j- Valladolid - Valencia 2-5, Sevida- Albacete 1-1, Gijon - Sociedafl 1, Zaragoza - Betis 1-2. Stand: Atl. Madrid 23-52, EsPJn£ ol 23-45, Compostela 23-43, Ba -1« celona 22-42, Valencia 2.H- Betis 23-37, Real Madrid Deportivo 23-35, Tenerife 23 Engeland. League Cup, nale: Birmingham - Nomen Halkis. Vriendschappelijk. GJ KENLAND - ISRAEL 2-1 (2;ü' 27. Glam 1-0 (e.d), 44. Tsartas^ 89. Harrasich 2-1. Parijs. Vriendschappelijk. FRANKRIJK - PORTUGAL-1., (1-2). 23. Couto 0-1, 24. VWf 1-1, 30. Costa 1-2, 75.Djorkae^ 2, 77. Pedros 3-2. Terni. Vriendschappelijk. ITALIË - WALES 3-0 (1-fl) Del Piero 1-0, 49. Ravanelü 77. Casiraghi 3-0. Van onze verslaggever Hoek - Hans van de Griend zaterdag 27 januari in de editie van de Braakmanen de laatste wedstrijd voor Zeeuwse crosscup, de te kl pen man. De Hoekenees, j geen rol speelt in de strijd He crosscup, omdat hij in voorgaande wedstrijden g enkele keer aan de s| kwam, wil voor eigen publ ongetwijfeld laten zien dat niet voor niets in de natioij selectie zit.I Grote afwezige is Miquel Door Cas Overzier Melbourne - Agassi mag wereld noemen. Blij? W I „Liever win ik hier het j de tennisser uit Las Veg Agassi, die voor de Austri Open meer dan drie maai geen partij meer had gespeel zelf nog het meest verbaasd j de veerkracht die hij op Flinl Park toont. In vier partijen l' de Amerikaanse megaster tl een achterstand in sets aar alle vier duels boog hij die keloos om in een overwim Die in zijn kwartfinale spr nog het meest tot de verbeeld Tegen Jim Courier, zijn vroe maatje op Nick Bollettieri's nisacademie, maar ook de van wie hij zes partijen ii laatste vijf jaar verloor, pres de Agassi het schier onmogei Courier zette zijn agressiev overtuigende start om in voorsprong van twee sets t nul en koesterde in de derde break. „In het hedendaagse r nentennis zijn er dan twee ir lijkheden: je stapt van de ba: je hoopt op een wonder. Ik voor dat laatste," zei Agas: afloop. Het mirakel voltrok Brad Gilbert en fitness-tr: annex lijfwacht Gil Reyes den twee sets lang de lippei op elkaar, maar daarna vui zij de multimiljonair hartsto lijk aan. „Ik voel het, je gaat nen Andre," riep Gilbert, maart 1994 Agassi's coach. De vijftienduizend op het ce court, waar het dak vanweg wolkbreuk hermetisch ges bleef, waren buiten zinnen, lieveling bekroonde een onv schijnlijke inhaalrace met plaats in de halve finales (w< weer een landgenoot, Mi: Chang, als tegenstander we 6-7,2-6, 6-3, 6-4, 6-2. Courier was verbluft. Zeil een verkwikkende douche k( het nog amper vatten. Hulde zijn rivaal. „Mijn petje af Andre. Zo sterk als hij die la drie sets speelde, dat heb ik nog nooit zien doen." A onderschreef dat. „Mijn tennis tot nu toe." Courier! de Open Australian in '92 '93. Triomfen die hij op g eigen wijze vierde met een Door Sjaak Begijn Hulst - Hoe hij zich voelt] dagen na zijn ontslag als ner van zondag derdek HVV24? „Ach, de wereli gaat niet," verzucht Hoovers, in het dage: leven fysiotherapeut. ,J sen in de praktijk pratl wel over en de media tl mijn verhaal. Nog een eh het is niet meer aan dc van de dag." Toch blijkt al snél dat het p;l rond de ontslagen coach til e mens Roovers is gekrerir voelt zich vooral door de o: spelers in de steek gelatei trainer heeft hij zich in men 'in omgeving vergist. Als ™an krijgt hij niet de kans q e af te maken wat in zijn aar de toekomst gericht f°u kunnen zijn. c eerste klap kreeg Rc aags voor oudjaar te verwi' en het bestuur hem meei va c°ntract aan het n j schoen niet verten; li.? "^at was een tele' a u ^ort daarvoor had la, ding van een ander 'aten lopen, omdat ik ervl S'ng dat ik bij HW'24 zo «/in ^ent een balf jaar bi at iets neerzetten. Het i: v erend als je daar de kaï j, ?r bfijgt. Buitensta; nrwfn ^een maar naar de P de ranglijst en niet naar rnaast gepresteerd is e ae mogelijkheden zijn.'

de Stem | 1996 | | pagina 10