Antillen hebben miljardenschuld Servi Tweede Kamer ernstig verdeeld over stadsprovincie Rotterdam Indonesische minister in Nederland Malaria-middel Lariam opnieuw ter discussie Den Haag houdt niet van 'andersdenkende' burgers D66 wil gevangenenruil Marokko en Nederland Melkert draait regeling voor kinderarbeid terug PvdA wil helderheid over kritiek inspraakprocedures Goedkopere medicijnen besparen 150 miljoen Nederlandse deelname aan Ifor nu compleet DE STEM BINNENLAND Onderzoekscommissie: 'Drastische en pijnlijke maatregelen noodzakelijk' Politie pakt snelheidsduivels u ROLTRAP Agenda BINNENLAND KORT Scenario dijkdoorbraak op cd-rom Twaalf jaar cel voor schieten op agenten Arnhem koopt twaalf prostitutiepanden PESTEM j Postcode/Plaats.- Bewijzen voo DINSDAG 23 JANUARI 1996 /\l Den Haag (anp) - De regeringsfrac ties van PvdA en D66 hebben grote moeite met het kabinetsvoorstel een stadsprovincie Rotterdam uit vijf ge meenten te laten bestaan. De derde coalitiepartij, de WD, zal het wets ontwerp 'in grote lijnen' steunen, al dus de liberalen gisteren. Ook het CDA wil zijn goedkeuring aan het '■plan geven. PvdA en D66 vinden dat het kabinets voorstel op gespannen voet staat met de iiitslag van het referendum in Rotterdam én met het standpunt van burgemeester en wethouders van Rotterdam. Scheltema-De Nie (D66): „Wij staan niet te juichen. Het draagvlak in Rotterdam ontbreekt. Het is voor mij nog absoluut onduidelijk wat de uitkomst van het de bat zal zijn." Ook Van Heemst (PvdA) wist gisteren niet hoe het bestuur in de Maasstedelijke regio eruit komt te zien. „Er valt niets van te zeggen. Wij houden heel veel moeite met het kabinetsvoorstel." De grootste regeringsfractie vindt dat er wel een stadsprovincie moet komen. De Kamer behandelt het plan morgen en donderdag. Minister Dijkstal en zijn staatssecretaris Van de Vondervoort (Binnenlandse Zaken) hebben het parle ment vorig jaar oktober voorgesteld om van Rotterdam en omgeving vijf nieuwe gemeenten te maken onder de paraplu van een provinciebestuur: Alexander- polder, Berg en Schie, Hoek van Hol land, Hoogvliet en Rotterdam zelf. De havenstad moet in dit plan krimpen tot het deel dat binnen de ringweg ligt. Dijkstals voorstel was een compromis. Aanvankelijk wilden de twee bewinds personen een stadsprovincie met tien ge meenten. De bevolking van de havenstad wees dat in een referendum massaal af. CDA'er Van der Heijden van de opposi tie zal proberen de Kamer achter een voorstel te krijgen dat beoogt de provin cie Rotterdam van acht gemeenten te voorzien. Hij wil IJsselmonde en Char- lois van de stad afscheiden en er twee aparte gemeenten van maken. Overschie wil hij van Hillegersberg/Schiebroek loskoppelen. In Dijkstals plan heten die stadsdelen straks gemeente Berg en Schie. Van der Heijden voorziet dat de Kamer donderdag uit twee bijna evengrote kampen bestaat: aan de ene kant PvdA en D66 en aan de andere zijde VVD en CDA. „Je kunt het Rotterdam niet aandoen dat de ouderenpartijen straks de doorslag geven. Als het idee van de stadsprovincie mislukt dan betekent dat de absolute lamlegging van de bestuurlijke vernieu wing in Nederland." PvdA, WD en D66 zullen vandaag een uiterste poging doen om alsnog op een lijn te komen. Den Haag (anp) - De schuld van de Nederlandse Antillen be droeg halverwege 1995 ongeveer 3,5 miljard Nederlands-Antil liaanse gulden. De schuld van de Arubaanse overheid bedroeg op dat tijdstip bijna 1,3 miljard Arubaanse gulden. Dat staat in het rapport van de commissie-Van Lennep, dat gis teren openbaar werd gemaakt. Deze commissie, onder voorzit terschap van minister van staat jhr. E. van Lennep, heeft vanaf maart vorig jaar gestudeerd op de schuldenproblematiek van de Nederlandse Antillen en Aruba. In haar rapport komt de commis sie tot de conclusie, dat er 'drasti sche maatregelen, die op de korte termijn pijnlijk zullen zijn, nodig zijn om het tij te keren'. De schuld van de Nederlandse Antillen bedraagt 79 procent van het bruto binnenlands produkt (bbp) en is stijgende. De schuld van de Aruba is 40 procent van het bbp. De commissie consta teert een ernstig tekortschietende administratie van de overheidsfi nanciën. De schulden bestaan voor een groot deel uit onbetaal de rekeningen. Afdrachten aan 4 het pensioenfonds voor de amb tenaren en aan de Sociale Verze- kerings Bank zijn domweg ach terwege gebleven. De slechte situatie van de over heidsfinanciën kan volgens het rapport 'de sociale omstandighe den op de Nederlandse Antillen een grimmig gezicht geven, met blijvend hoge werkloosheid, vooral onder de jongeren, onvol doende scholing, toenemende cri minaliteit en een algemene daling van het voorzieningenniveau'. De commissie beveelt onder meer aan onderzoek te doen naar de kerntaken van de overheid, zodat het aantal ambtenaren kan wor den verminderd. Hoge ambtena ren zouden beter moeten worden betaald, maar de salarissen van het middenkader zouden moeten worden bevroren. Er is volgens de commissie in het verleden te veel genivelleerd. De huidige ont- slagwetten moeten worden her overwogen. Verder pleit Van Lennep voor ho gere belastinginkomsten door de invoering van een omzetbelas ting. De vele belastingvrijstellin gen dienen te worden vermin derd, aldus de commissie. De ei landen zouden moeten streven naar evenwicht op de begroting tussen inkomsten en uitgaven. Het financieringstekort van de Nederlandse Antillen zou in drie jaar moeten worden weggewerkt. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het D66-Kamer- lid Boris Dittrich wil dat Ne derland gevangenen ruilt met Marokko. Daartoe moet Ne derland met Marokko een ver drag sluiten. In Marokkaanse cellen zitten op dit moment zo'n 70 Nederlanders veelal in behoeftige omstandigheden. Bezoek wordt veelal niet toegela ten. Dittrich die over de zaak schriftelijke vragen heeft gesteld Amsterdam (anp) - De poli tie heeft gisteren op de Bene- luxlaan in Amsterdam twee automobilisten gearresteerd die qua snelheid niet voor el kaar onderdeden. Zij raasden met een vaart van 160 kilometer per uur over de weg, terwijl zij daar niet harder mochten dan vijftig kilometer per uur. De snelheidsduivels werden tot stoppen gedwongen en moes ten hun rijbewijs inleveren. Ze moeten binnenkort voor komen. aan minister Sorgdrager van Jus titie, wijst erop dat Nederland al verschillende uitwisselingsver dragen heeft gesloten met andere landen. Daar kan Marokko nu best bij komen. Volgens zijn in formatie is Marokko daartoe be reid. Rabat zou tevens willen af zien van douane-boetes die in het verleden de uitwisseling proble matisch maakten. Deze boetes werden in het verleden geëist bij vrijlating van gevangenen. Om dat de boetes zo hoog waren (ze konden oplopen tot ruim een half miljoen gulden), kwam van die gevangenenuitruil meestal niets terecht. Dittrich wijst erop dat nu aan Marokkaanse zijde de be reidheid bestaat om af te zien van de boetes of de boetes te reduce ren. „De boetes blijken in te praktijk teruggebracht te kunnen worden tot 5 a 10 procent. Dat opent dus perspectieven." Het Kamerlid wijst er tevens op dat vooral oudere Marokkaanse gevangenen in Nederland gedeti neerd er veel voor voelen om te rug te gaan naar hun moeder land. „Je kan dan van Neder landse zijde wat eisen stellen be- treffende hun leefomstandighe den daar in de gevangenis." Deze eisen zouden dan geregeld kun nen worden in het uitwisselings verdrag. Minister Van Mierlo van Buitenlandse Zaken kreeg gisteren op zijn ministerie in Den Haag zijn Indonesische collega Ali Alatas (rechts) op bezoek. Alatas is in Ne derland voor 'politieke consultaties', zoals dat in Den Haag heet. Die werden noodza kelijk bevonden na het nogal tumultueus verlopen en met politieke spanningen om geven staatsbezoek van koningin Beatrix afgelopen zomer aan Indonesië. In het drie uur durende gesprek kwamen de bilaterale betrekkingen tussen Nederland en Indonesië uitgebreid aan de orde. Ook bespraken de bewindslieden de gijzelings actie van opstandelingen in de Indonesi sche provincie Irian Jaya. Strijders van de Beweging Vrij Papua houden daar nog der tien mensen gegijzeld, onder wie twee Ne derlanders. Ook de bezetting van de Neder landse ambassade in Jakarta in december vorig jaar door Oosttimorese activisten en hun sympathisanten is aan de orde ge- Door Hans Rube Rijswijk - Nog deze week komt het ministerie van Volksgezondheid met nieuwe richtlijnen voor het voor schrijven van het anti-mala- ria-middel Lariam. Recent onderzoek heeft uitgewe zen dat een veel groter percenta ge mensen dan tot op heden werd aangenomen ernstige bijwerkin gen krijgt na gebruik van dit me dicijn. Volgens Brits onderzoek zou een op vier mensen klachten ontwik kelen, fabrikant Roche ging tot op heden uit van een op de 10.000 mensen. Lariam is het sterkste anti-mala ria-preparaat dat momenteel in de handel is. Voor grote delen van de wereld - Afrika, delen van Azië en centraal Amerika - is Lariam het enige werkzame mid del dat nog kan worden geslikt om te voorkomen dat reizigers naar de tropen besmet worden. De malaria-parasiet, die door muggen wordt overgebracht, heeft zich tegen elk ander middel gewapend. Van Lariam is al bekend dat het bij gebruikers psychische klach ten kan veroorzaken. Dat vari eert van slapeloosheid, angstaan vallen tot onlustgevoelens. Ern stiger bijwerkingen worden ook gemeld. Zo kunnen mensen, die reeds psychische klachten heb ben, psychotisch worden. Fabri kant Roche waarschuwde daar al voor in de bijsluiter, maar heeft de tekst begin dit jaar opnieuw aangepast. Uit een onderzoek door het Britse consumentenprogramma Watch dog is onlangs gebleken dat een op de vier reizigers die Lariam gebruiken daardoor klachten krijgen. Naast de bekende pyschische aandoeningen, zijn dat huidproblemen (jeuk), haar uitval, evenwichtsstoornissen en maag- en darmklachten. Zeventig Britse reizigers willen Roche voor de rechter slepen om dat zij menen dat het farmaceu tische bedrijf hen onjuist en on voldoende heeft voorgelicht over de gevaren. De woordvoerder van Roche-Nederland bevestigt dat bij één op de negentien gebrui kers Lariam klachten kan geven. Het Britse ministerie van Volks gezondheid is desondanks inmid dels een onderzoek gestart naar aanleiding van het onderzoek door Watchdog. Ook het Neder- Het worden spannende dagen voor bestuurders en politici uit Rotterdam en omgeving. De Tweede Kamer buigt zich mor gen en overmorgen over de vraag hoe het Rijnmondgebied in de toekomst zal worden bestuurd. En omdat de meningen daar nog hopeloos verdeeld zijn, is men razend benieuwd voor welk mo del de Kamer uiteindelijk zal kiezen. De interesse voor het debat is ook in de rest van Nederland groot. Want niet alleen in Rot terdam en omstreken woedt de discussie over de vraag hoe dichtbevolkte stedelijke gebie den het beste bestuurd kunnen worden. Moderne bestuurders denken graag in grote eenheden. Dat is efficiënt; je kunt makkelijker en sneller beslissingen nemen. Bij de aanleg van wegen, tunnels, spoorlijnen of nieuwe woon- en werkgebieden kan één gemeente soms lang en hardnekkig dwars liggen. Als je alle bevoegdheden voor dit soort zaken nu samen brengt in één bestuurlijke orga nisatie, werkt dat een stuk mak kelijker. Zo denken ze vooral in de cen trumgemeenten. Want die heb ben vaak het. meeste belang bij een nieuwe rondweg, een tunnel of het verleggen van een vaar weg. Terwijl de omliggende ste den of dorpen er vaak alleen maar last van hebben. Bestuurders in de centrumge meenten denken ook dat de bur gers in de regio diep in hun hart graag bij de grote stad willen ho ren, omdat de dynamiek daarvan ook een beetje op hen afstraalt. Wie zo denkt, heeft zelf te lang in de grote stad gewoond. Want veel mensen daarbuiten hebben helemaal niks met die stad, som migen mijden de stad zelfs als de pest. Ze voelen zich er niet op hun gemak, bedreigd, overdon derd door lawaai en aan alle kanten oprijzend beton, staal en glas. De doorsnee burger zit niet op bestuurlijke vernieuwing te wachten. Die wil in de eerste plaats in een schone en veilige buurt wonen, het liefst met win kels en scholen op loopafstand. Van de ambtenaren in het ge meentehuis verwacht hij dat ze vriendelijk en dienstbaar achter hun balie klaar zitten. Het vastknopen van hun leefom geving aan de grote stad kan vol gens die burgers alleen maar el lende opleveren. De problemen van de grote stad zullen automa tisch uitwaaieren over het hele gebied. In gedachten zien ze de haveloze junks al door hun nu nog zo rustige buurtje scharre len. Maar ook de bewoners van de grote stad moeten niets hebben van al die mooie plannen. En dat vormt een van de knelpunten van het debat deze week over Rotterdam. Om de stadse bedrei ging zo op het oog wat te ver minderen, hadden ze bedacht dat je Rotterdam het beste in pakweg tien stukken kon opde len. Dan was er in de hele regio geen stad of stadsdeel meer dat er qua grootte opvallend uit sprong. Daar konden ze rond Rotterdam heel goed mee leven. Maar in Rotterdam bepaald niet. In een referendum sprak een grote meerderheid zich tegen opsplit sing uit. In Amsterdam gebeurde precies hetzelfde. De bestuur ders moesten met hun tengels van onze stad afblijven, zeiden de Rotterdammers en Amster dammers massaal. Even was de macht aan het volk. Want ook al konden de referenda formeel niet als definitieve beslissingen worden gezien, je zou als stads bestuurder natuurlijk wel gek zijn om zo'n uitspraak te nege ren. Zoals gebruikelijk legde ieder een de uitkomst van het referen dum op zijn eigen manier uit. Maar om één conclusie kon nie mand heen. Ondanks de enorme promotiecampagne zat in het Rijnmondgebied niemand op een stadsprovincie te wachten. Be halve de bestuurders in Rotter dam en Den Haag. Want daar hebben ze nu eenmaal hun kaar ten gezet op de bestuurlijke ver nieuwing. Voor Rotterdam kwam er een voorspelbaar en slap compromis. Er komt een stadsprovincie en Rotterdam wordt toch opgedeeld, zij het in aanmerkelijk grotere brokken dan eerst de bedoeling was. Wat er voor het Rijnmondgebied uiteindelijk uit de bus komt, is voor de rest van het land niet maatgevend. Wamt elk gebied verschilt in omvang en de pro- Dijkstal...geen referenda. foto de stem/johan van gurp blemen zijn ook niet overal ge lijk. Wat dit hele proces van be stuurlijke vernieuwing vooral zo interessant maakt, is de enorme kloof die zich openbaart tussen burger en bestuurder. 'Breng de politiek dichter naar de burger', belijdt menigeen met de mond. Maar in de praktijk lijkt de afstand alleen maar gro ter te worden. Zonder dat de burger begrijpt waarom dat no dig is. En meepraten mag ook al niet meer. Want als het aan mi nister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) ligt, worden over dit soort zaken geen referenda meer gehouden. Burgers, die compleet anders denken dan hun bestuur ders, daar houden ze in Den Haag niet zo van. illustratie mat rijnders De Tweede Kamer zal deze week ongetwijfeld aandacht besteden aan de ontwikkelingen rond Fokker. Of dat de eerder vastge stelde agenda ingrijpend zal ver storen, is nog niet duidelijk. Be halve de stadsprovincie Rotter dam vermeldt die agenda de wij ziging van de wet op het Neder landerschap, Europese afspra ken over de behandeling van asielverzoeken en de gevolgen voor de auteurswet van het ver spreiden van informatie via sa telliet en kabel. De Eerste Ka mer bespreekt de wet genees- middelenprijzen en de begroting van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer. Den Haag (anp) - Kinderen van dertien en veertien jaar mogen op schooldagen geen niet-industriële hulparbeid verrichten, zoals vakken vullen in winkels. Minister Melkert van Sociale Zaken heeft een sinds 1 januari be- staande regeling, die dit mogelijk maakte, teruggedraaid. Dat blijkt uit antwoorden van de minister op kamervragen. PvdA en D66 hadden de minister verzocht de regeling aan te passen Net als de onderwijsbonden vreesden deze partijen dat de kinder arbeid het schoolverzuim zou stimuleren. Melkert maakt een uizondering voor werkzaamheden als oppas. sen en het doen van klusjes rond het huis of in de buurt, zoals au- to's wassen, folders rondbrengen en helpen op een kinderboerde rij. Dat mag gedurende maximaal twee uur per schooldag. Op dagen dat 13- en 14-jarigen niet naar school gaan, mogen zij maximaal zes uur vakken vullen en dergelijke. Daarbij geldt een maximum van 12 uur per week. Op zondagen blijft het werken voor kinderen verboden. Voor kinderen van ouders die een bedrijf aan huis hebben, zoals een boerderij of een winkel, blijft alles bij het oude. Dat betekent dat 13- en 14-jarigen twee uur per dag in het ouderlijke bedrijf mogen meehelpen. weest. Wat de uitkomst van het gesprek op deze punten is, kon de woordvoerder niet zeggen. Actievoerende Papoea's, Oosttimo- rezen en Molukkers hebben naar aanlei ding van het bezoek van Alatas bij de Indo nesische ambassade in Den Haag de Neder landse. vlag verband. De ongeveer dertig demonstranten, onder wie ook Nederlan ders, vinden dat Nederland meer aandacht moet schenken aan de mensenrechten in Indonesië. foto anp Gorinchem - Het hoogheemraadschap Alblasserwaard en Vijf. heerenlanden heeft een cd-rom uitgebracht die diverse scenario's van een dijkdoorbraak in beeld brengt. Het is de eerste versie van dit onderwerp in Nederland. Met de informatie kunnen overheid en hulporganisaties sneller inspelen op mogelijke overstromin gen. De cd-rom laat aan de hand van kaarten en grafieken zien hoe het water zich verspreidt als een dijk het begeeft. Uitgaande van ver schillende soorten dijkbreuken, met als slechtste scenario een gat van 230 meter, waardoor een derde van de rivierafvoer naar bin nen zal stromen, kan worden voorspeld hoe de overstroming zich voltrekt. Amsterdam - Het gerechtshof in Amsterdam heeft gisteren de 27- jarige J.R. conform de eis veroordeeld tot twaalf jaar cel, omdat hij na een overval in Mijdrecht het vuur had geopend op twee agenten. De rechtbank in Utrecht had R. eerder tot negen jaar veroordeeld. R. overviel samen met de 26-jarige F.S. op 22 decem ber 1993 een geldloper bij een supermarkt in Mijdrecht. Onder bedreiging van een vuurwapen werd hem een geldcassette afhan dig gemaakt. De overvallers gingen er vervolgens in een gestolen auto vandoor. Toen twee agenten de overvallers wilden arreste ren, opende R. het vuur. Eén agent raakte gewond aan zijn arm. E, zelf werd getroffen door vijf politiekogels. Arnhem - De gemeente Arnhem heeft gisteren via bemiddeling van de gemeentelijke woningbouwcorporatie AWBA twaalf pros titutiepanden in het Spijkerkwartier in die stad gekocht. De raad moet formeel nog akkoord gaan met de aankoop, maar de fractievoorzitters hebben hun steun al mondeling toegezegd. De aankoop kost de gemeente 3,85 miljoen. De gemeente hoopt met de aankoop van de panden, die allemaal eigendom waren van een plaatselijke seksbaas, de woonfunctie in het Spijkerkwartier te kunnen versterken, zo meldt een woord voerder. Bewoners van die wijk en omliggende wijken voeren al maanden actie tegen de overlast door verslaafden, tippelaarsters en prosti- tuées in hun omgeving. landse ministerie heeft opdracht gegeven Lariam, dat jaarlijks door duizenden Nederlandse rei zigers wordt geslikt, nog eens na der tegen het licht te houden. Intern is al besloten dat het be leid bijstelling behoeft. De afge lopen maanden heeft het ministe rie, in samenwerking met de In spectie voor de Volksgezondheid, tropenartsen en artsen van de GGD een nadere studie verricht naar de gevaren van Lariam. Daaruit is de conclusie getrokken dat gezien de bijwerkingen maat regelen moeten worden genomen. De tekst voor het nieuwe zogehe ten malaria-bulletin is vorige week in concept klaargekomen. Die wordt deze week definitief vastgesteld, waarna een officiële mededeling van het ministerie naar buiten gaat. Den Haag (anp) - De PvcLA- fractie in de Tweede Kamer wil spoedig helderheid van minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) over de kritiek die een ambtelijke commissie van haar ministerie heeft geuit op de praktijk van inspraakprocedures. De fractieleden Crone, Van Gijzel en Van Heemst willen de minister vragen snel een politiek oordeel te geven over de rapportage en deze met de Kamer te bespreken. Volgens de commissie schieten de inspraakprocedures rond grote projecten als de Betuwelijn of de uitbreiding van Schiphol op veel punten tekort, zo bleek vrijdag al. Er is onder meer weinig ruim te voor discussie, het taalgebruik in de nota's is nodeloos ingewik keld en insprekers voelen zich vaak niet serieus genomen. betrokken topambtenaar die voor het onderzoek werd ondervraag! noemde de procedures ronduit een farce. Het ministerie heeft een vervolgonderzoek gelast. Dal moet later dit jaar resulteren ia concrete afspraken over een ver betering van de situatie. Uitgangspunt daarbij is aan aanbevelingen die de missie heeft opgesteld. Ook wordt nader bekeken of de regeling voor schadevergoeding aan gedupeerden ruimer worden. Den Haag (anp) - Apothekers hebben in 1995 150 miljoen gulden bespaard doordat duurdere middelen werden vervangen door goedkopere middelen. De besparing kwam ten goede aan de alge mene kas van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) Dit heeft de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevorde ring der Pharmacie (KNMP) bekendgemaakt. Voor sommige aan doeningen zijn gelijkwaardige medicijnen beschikbaar die onder ling sterk in prijs verschillen. Apothekers en artsen proberen, al tijd in overleg met de patiënt het goedkoopste middel af te leve ren. De besparing vorig jaar lag volgens de KNMP vooral bij de middelen voor hart- en vaatziekten (42 miljoen), maag- en darm- zweren (20 miljoen), pijn en reuma (15 miljoen), CARA (7 miljoen) en anti-conceptiemiddelen (15 miljoen). If or, de if meld de partijen controleert, ---o 650 militairen van het log(s en transport-bataljon, dat is stationeerd in Busovaca, Den Haag (anp) - Het Nederlandse contingent van Ifor, de in ternationale troepenmacht die toeziet op het vredesakkoord i- Bosnië, is compleet. Met de komst van de zestien Leopard' tanks zijn de manschappen en het materieel ter plaatse de Defensie gisteren. De Leopard-tanks zijn vrijdag van de Kroatische havenstad Split naar Novi Travnik in Bos nië gereden. Van die verzamel plaats zijn zij direct ingezet bij patrouilles. In totaal maken 2100 Nederlandse militairen deel uit van Ifor. De eenheden zijn inge deeld bij de Britse vierde divisie die opereert in West-Bosnië, in een gebied dat zich uitstrekt van Bihac tot Zenica. Het grootste deel is de grondcomponent van rond de 1700 militairen. Van hen behoren er 840 tot het gemecha niseerd bataljon dat rond Sisava de terugtrekking van de strijden- voor de bevoorrading en transport in de sector west. De overige 400 militairen om ten onder meer een mortiere pagnie, een brigade mare' t ilt see en een detachement nut' politie, een explosieven op mingseenheid, een transpori heid van de luchtmacht en squadron gevechtsvliegtuj (beide gestationeerd op de1 basis Rimini, in Italië) en stafpersoneel. Washington (anp) - Mos ,igt dwars bij de uitvoe: ,an akkoorden over nucle veiligheid- Van de voornen die de Amerikaanse presic Clinton en zijn Russische ieea Jeltsin tijdens hun afgelopen mei bekend me ten is nauwelijks iets terei «ek'omen. Dit zeggen Am kaanse functionarissen in krant Washington Post. Washington en Moskou hel afgesproken elkaar duidelijk Openbaar aanklager Rich wal Zagreb/Belgrado/Glogova (rtr/afp/anp/ap) - De bew massamoorden door Bosn viers na de verovering va Nederlandse bla tachermde -enclave Sreb pelen zich op. tl ii M 1 De Amerikaanse onderminis mensenrechten, John Shattu< gisteren in Belgrado bekend j De druk op de Bosnische meer openheid van zaken te g toe, nu zij na fors aandringer hington het afgelopen weel stemming hebben gegeven ten aan massagraven, waar lijk de lijken van duizenden r raven Shattuck zei gisteren na een massagraven bij Srebrenica, ten van het land, dat de tot n melde bewijzen heel duidelijl lat op grote schaal mensen ii djn geëxecuteerd. Hij zei dat materiaal een bevestiging va verklaringen die ooggetuig! Met de opbouvj maken wanneer je te zijn de PensioenTimer aan, PensioenDiskette waa coupon op of vraag he I Leeftijd: l~^ I In een en\ Bellen kar Bellen kaï EEN PUBL!

de Stem | 1996 | | pagina 4