'Fraude met telefoonlijn is eenvoudig' de Linschoten houdt vast aan ziektewet Papoea's demonstreren in Den Haag 'Strafrecht verloedert door zaken tegen drugbendes' 'Eucharistie slechts voor ware gelovigen' Kritiek vakcentrales op akkoord over hbo 6Programmamakers kopen hulpverleners orn Scheuring ArboUnie lijkt voorkomen DE STEM BINNENLAND Zware bom bij Nunspeet onschadelijk gemaakt Deskundige uit Breda: Bisschop Muskens over uitvaarten: DE STEM y COMMENTAAR Harde uithaal BINNENLAND KORT DB STEM 4Mi ZATERDAG 20 JANUARI 1996 A4 Temidden van al het Fokker-geweld bleef het bijna onopgemerkt, maar in het centrum van Den Haag vond gisteren nog een demonstratie plaats. Vijftig papoea's voerden actie voor een onafhankelijk West-Papoea, het huidige Indonesische Irian-Jaya, Aan het ministerie van Buitenlandse Zaken en de Britse ambassade boden zij petities aan. Vooraf (zie foto) maakten de demonstranten zich op het Malieveld klaar voor hun protestmars. foto anp Den Haag (anp) - Cameraploegen van reality-programma's geven geld aan hulpverleners in ruil voor tips. Dat zegt secretaris J. van Bree van het Nederlands Ambulance Platform (NAP). „Deze vorm van omkoping komt voor. Hulp verleners wordt gevraagd te bellen als ze iets leuks weten. En daar is dan een prijs aan ver bonden," zegt hij. In de reality-programma's trekken cameraploegen er met politie, brandweer of ambulance's op uit om de hulp verlening bij ongelukken of acties tegen cri minelen te filmen. Een woordvoerder van SBS6 in Amsterdam noemt de aantijgingen van Van Bree volslagen onzin. „Wij hebben onder onze correspondenten geen ambulancepersoneel en wij betalen ambulancemedewerkers niet voor tips. Van Bree komt met een grove beschuldiging en wij beraden ons daarover," aldus de zegs man. Ook RTL5 ontkent ten stelligste geld aan ambulancepersoneel te geven in ruil voor informatie. „Wij hebben wel een vaste medewerker in Noord-Holland die de scanner afluistert en Paterswolde (anp) - De twee deling van de grootste arbo- organisatie, ArboUniat lijkt voorlopig van de baan. De aangesloten leden/arbodien- sten zijn elkaar gisteren tij dens een vergadering in Paterswolde genaderd, deelde woordvoerder J. Schreurs Binnen de arbo-organisatie, een vereniging die bestaat uit 35 onafhankelijke arbodiensten waar 2000 mensen werken, bestaat onenigheid over de te vol gen koers. Sommige leden, vooral die in de Randstad en Zeeland, willen meer centrale sturing van uit het hoofdkantoor. Uit protest tegen het huidige beleid zegde een aantal arbodiensten pro for ma hun lidmaatschap op. Andere arbodiensten willen juist zoveel mogelijk zelf hun beleid bepalen. De opgestapte diensten dreigden een eigen organisatie te begin nen. Volgens Schreurs is na de vergadering die kou uit de lucht, al zijn de opzeggingen formeel nog niet van tafel. De leden zijn overeengekomen dat er in bepaalde gevallen meer centrale sturing komt. De juridische structuur - een vereniging - blijft voorlopig echter ongewijzigd. Sommige leden vinden dat een vereniging niet snel kan inspelen op de behoeften van de markt. In maart komt de ArboUnie opnieuw bijeen om knopen door te hakken. Arbodiensten verzorgen op com merciële basis de verzuimcontro le van zieke werknemers. Bin nenkort zijn alle werkgevers wet telijk verplicht een contract af te sluiten met een arbodienst. ArboUnie zit in beginsel in heel Nederland, maar de verschillen de kantoren zijn behoorlijk zelf standig. Ir. Het Explosieven Opruimingscommando heeft gisteren in Huls horst bij Nunspeet een Britse vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoor log onschadelijk gemaakt. De 500-pon- der was begin deze week gevonden. De gemeente evacueerde uit voorzorg enkele bewoners. Omdat de bom vlak bij de spoor weg lag, lag het trein verkeer tussen Harder wijk en Nunspeet tus sen 11 en 12 uur stil. De NS hadden gisteren ook anderszins een moeilijke dag. Naar schatting 100.000 treinreizigers kregen te maken met vertragin gen die konden oplo pen tot ongeveer een uur. De lijn Utrecht- Den Bosch was langdu rig gestremd door een botsing tussen een trein en een vrachtwagen. Niemand raakte gewond. Locomotief, truck en overweg wer den zwaar beschadigd. Verder waren er giste ren vier gevallen van mensen die voor de trein sprongen. Dat gebeurde in Leiden, Haarlem, Goes en bij Zoetermeer. Ook dit leidde tot groot opont houd. Een stroomsto ring tussen Arnhem en Tiel tenslotte veroor zaakte een vertraging van een half uur. foto anp Van onze verslaggever Breda - Het is technisch haalbaar om met een zogeheten diaier, een automatisch kiesapparaat, op kosten van een ander te bel len met 06- en 00-nummers. ons belt als er wat is. Maar hij werkt niet op een ambulance." Volgens Van Bree is het fenomeen reality-tv uitgegroeid tot een seri eus probleem, omdat de cameraploegen soms in de weg lopen. „Ik ken een voorbeeld van een hulpverlener die bij het behandelen van een slachtoffer de camera op zijn schouder voelde. Dat gaat natuurlijk te ver en daar moet iets aan gedaan worden." In februari bespreken de hulpverleners de zaak met het ministerie van Binnenlandse Zaken. Gedacht wordt aan een gedragscode voor cameraploegen. Dat kan door zo'n voorgepro grammeerd apparaatje te plaat sen in bijvoorbeeld de PTT-ver- deelkasten langs de kant van de weg of in de schakelkasten van een onderneming of een flatcom plex. Dat verklaart telecommuni- catie-deskundige ing. T. van Heusden uit Breda naar aanlei ding van een demonstratie van zijn diaier aan de landelijk Werk groep 06- en 00-gedupeerden. Hij heeft dit apparaat ter grootte van een plat pakje sigaretten ont worpen in opdracht van de werk groep, die onderzoek verricht naar onverklaarbaar hoge tele foonrekeningen oftewel spookno- ta's met 06- en 00-nummers. Het apparaat komt niet in de handel. Zonder sporen De vinding is bedoeld om PTT Telecom en justitie ervan te over tuigen dat met technische midde len eenvoudig in te breken is in het telefoonnetwerk in Neder land zonder sporen achter te laten. Het apparaat kost aan materiaal slechts enkele tientjes. De diaier werkt niet op batterij en, maar maakt gebruik van de elektriciteit op het telefoonnet. De vinding is overal op het net werk toe te passen. Met de diaier kunnen honderden 06-nummers op de telefoonlijnen van wille keurige telefoonbezitters en met een willekeurige tijdsduur wor den gebeld. Van Heusden veronderstelt dat de zogeheten spooknota's voort vloeien uit het gebruik van dit soort dialers of soortgelijke apparaten. Op de gespecificeerde overzichten van telefoonrekenin gen van gedupeerden staan namelijk lange reeksen 06- en 00- nummers die in een zeer kort Linschoten heeft dat de Eerste Kamer gisteren laten weten. Hij legt de meeste kritiek die de senatoren kort geleden leverden op het wetsvoorstel, naast zich neer. Volgens de nieuwe wet krij gen werkgevers de plicht om voor zieke werknemers maximaal een jaar lang 70 procent van het loon door te betalen. Nu is die ver plichting beperkt tot twee weken voor kleine ondernemingen en zes weken voor grote. Door de nieuwe wet zal het ziek teverzuim verder teruglopen, is de verwachting van de staatsse cretaris. Dat levert een bezuini ging op van 900 miljoen gulden. Het ziekteverzuim is de laatste De gangbare kerkelijke viering bij een uitvaart moet in de nabije toe komst de woord- of gebedsdienst worden, zegt Muskens. In een bro chure zegt hij: „Nastrevenswaard Amsterdam (anp) - „Zelfs de oorlogs misdadiger Pieter Menten is niet zo'n lang proces beschoren geweest. En de waarheid hebben we nog steeds niet gevonden," verzuchtte advocaat mr. J. Boone gisteren. Het proces tegen een Utrechtse drugbende ging gisteren bij het Amsterdamse gerechtshof de 37e zittingsdag in. De behandeling van de zaak neemt al zo lang in beslag, dat gistermorgen de hoofdver dachte, de 41-jarige B.K., uit voorlopige hechtenis is ontslagen. Hij zat al 32 maanden achter de tralies. Volgens K.'s raadsman mr. P. Doedens is het onwaarschijnlijk dat het hof hem een celstraf oplegt die die periode te boven gaat. De overige leden van de groep waren al langer op vrije voeten. Procureur-gene raal mr. A. Korvinus eiste reeds in mei 1995 vijf jaar gevangenisstraf en een mil joen gulden boete tegen K., en vier jaar cel en 750.000 gulden boete tegen de 44-jarige A.R. en de 35-jarige Van der H. Twee min dere goden hoorden drie en twee jaar tegen zich eisen. Volgens mr. Boone laten strafzaken tegen de grote drugbendes zoals die van K. en Charles Zwolsman, en de IRT-affaire, die pe, blijvende sporen na op de strafrecht pleging in Nederland. Er dreigt, aldus de raadsman, een 'systeem van standrechte lijke veroordelingen' te ontstaan. Allerlei zaken die niet geregeld zijn in het wetboek van strafvordering kunnen opeens door de beugel. Boone noemde inkijkoperaties, anonieme getuigen, het weigeren stukken aan het dossier toe te voegen en zelfs het gebruik van met opzet vervalste processen verbaal. Het hof laat zich volgens Boone gebruiken als politiek instrument om ver dere beschadiging van het openbaar ministerie te voorkomen. Die beschadiging is maatschappelijk onaanvaardbaar, aldus de advocaat. Maar hij vindt het evenzeer onaanvaardbaar dat het hof daaraan de belangen van verdachten afmeet. Het leidt er volgens hem toe dat de grondslag waar op een verdachte wordt veroordeeld, van geval tot geval wordt aangepast. Ook mr. J. Leijendekker bekritiseerde de veranderingen die de drugzaken en de IRT-affaire veroorzaken. „De rechtsstaat is weggeven aan de politie. Die bepaalt wanneer de tijd rijp is om iets openbaar te maken en plakt er vervolgens een etiketje op met een wetsartikel dat aardig van toe passing is." Een nieuwde poging van de verdedigers van de vijf verdachten om het hof over te halen, opnieuw getuigen te horen, strand de. Raadsman Meijering beweerde dat 'volgens een ambtenaar' de Criminele Inlichtingendienst (CID) in de zaak K. twee krooninformanten chanteerde. De twee moesten de politie van informatie voorzien. Deden ze dat niet, dan zouden ze zelf worden vervolgd en dreigde de CID bovendien hun naam te grabbel te gooien in het criminele circuit. „Een onrechtmatige manier van informan ten ronselen," vond Meijering. „De CID bracht willens en wetens levens in gevaar." Een van de informanten zou ook een rol hebben gespeeld bij andere grote strafzaken tegen drugnebdes, waaronder die van Zwolsman. Volgens de advocaat moet het hof daarom behalve de twee CID'ers die de informant 'runden', ook O. Dros en K. Langendoen van de CID 's Utrecht en Haarlem opnieuw horen. Het hof wees het verzoek af. Uitspraak op 2 februari. tijdsbestek moeten zijn gebeld. Zoiets is met een handmatige bediening van de telefoon vrijwel onhaalbaar. Met de plaatsing van zo'n diaier in een verdeelkast van PTT Tele com kan, aldus Van Heusden, een grote groep abonnees op kosten worden gejaagd. De verdeelkas ten zijn te openen met een badge, waarin een code zit die door een laser wordt afgetast. „De zwak ste schakel in de beveiliging is de mens. Wie weet kunnen dubieuze 06-exploitanten deuren open krijgen die voor anderen gesloten blijven," aldus Ton Claessen van de werkgroep. Uitdaging Van Heusden: „Er zijn zoveel methoden om spoorvrij in te bre ken op het telefoonnetwerk. Hoe veel mensen hebben wel niet toe gang tot de telefoonbekabeling? De diaier kan zo op een kabel worden aangesloten zonder dat iemand daar iets van merkt." PTT Telecom wijst op de 'uitste kende beveiliging' van het tele foonnetwerk. Een inbraak in de verdeelkast wordt bijvoorbeeld door controle op afstand vrij snel ontdekt. Dat geldt eveneens voor andere onregelmatigheden in het netwerk, aldus de PTT, die harde bewijzen wil zien voor zij het gelooft. De werkgroep neemt die uitdaging aan. Ze gaat proberen bestuursvoorzitter Dik van Koninklijke PTT Nederland op kosten te jagen door zijn tele foonlijn te manipuleren. Het is eveneens de bedoeling om een niet bij naam genoemde politicus en een vertegenwoordiger van het openbaar ministerie met een onverklaarbaar hoge telefoonre kening op te zadelen, ja Van onze Haagse redactie Den Haag - Ondanks de kritiek van de Eerste Kamer houdt staatssecretaris Linschoten (Sociale Zaken) vast aan zijn plan om de nieuwe ziektewet zo snel mogelijk, waarschijnlijk per 1 februari, in te voeren. tijd al flink gedaald. Daarom vragen enkele politieke partijen in de senaat zich af of de nieuwe wet nog wel nodig is. Linschoten schrijft dat verdere daling nodig is. Veel senatoren vrezen dat bedrij ven strenger gaan selecteren bij het aantrekken van nieuw perso neel. Minder gezonde mensen zullen moeilijker aan een baan komen. Linschoten ontkent dat risico niet, maar voor hem is dat geen reden om af te zien van de nieuwe wet. Ook heeft de staats secretaris geen boodschap aan de felle kritiek die allerlei maat schappelijke organisaties op de plannen hebben geuit. Van onze verslaggever Breda - Bisschop Muskens van Breda heeft voor zijn bisdom het beleid vastgesteld voor de kerkelijke uitvaartpraktijk. is om als gangbare viering de woord- of gebedsdienst aan te bie den en daar het beleid voor de toe komst op af te stemmen." De eucharistie blijft dan alleen voor degenen 'in wier leven de eucha ristie een grote rol heeft gespeeld'. De bisschop dringt er bij de parochies op aan om geleidelijk in het hele bisdom deze lijn in prak tijk te brengen. Muskens: „Het kan niet de bedoeling zijn om alleen het éne model van het ver leden te handhaven: uitvaart met eucharistieviering. En ook niet: de totale vervanging van de eucha ristieviering door een woord- of gebedsdienst. Het eerste is niet meer mogelijk en is ook niet aan gepast aan het diepgaand verschil in kerkelijke betrokkenheid van de gelovigen. Het tweede zou betekenen: afzien van de eucha ristieviering, ook in situaties waar het gaat om een overledene voor wie dit sacrament van vitale bete kenis is geweest." Muskens noemt ook het tekort aan priesters als argument om de vas te gewoonte van eucharistievie ring bij kerkelijke uitvaarten te doorbreken. DOCTERS VAN LEEUWEN, voorzitter van het college van pro- cureurs-generaal, heeft hard uitgehaald naar een aantal korps- beheerders en korpschefs. Hij verwijt ze dat ze tijdens hun nieuwjaarstoespraken getracht hebben afstand te nemen van de feiten die tijdens de parlementaire enquête aan het licht zijn gekomen. Docters van Leeuwen heeft gelijk. De politie-bazen hebben zich in het begin van het nieuwe jaar lelijk in de kaart laten kij ken. Hun redenering dat slechts een klein aantal mensen zich bezig heeft gehouden met methoden die niet door de beugel konden, raakt kant noch wal. De feiten die boven tafel kwamen waren zo schokkend dat ze de reputatie van justitie en politie een lelijke knauw hebben gegeven. Dat gegeven moet niet worden gebagatelliseerd. Maar gelijk hebben betekent niet dat dit gelijk in het openbaar moet worden gehaald. Zeker niet wanneer het gaat om orga nisaties die toch al onder zware publieke druk staan, zoals met justitie en politie heel nadrukkelijk het geval is. De IRT-affaire heeft daarbij escalerend gewerkt. De indruk is ontstaan dat jusitie en politie er op uit zijn om elkaar tegen te werken en dat ze vooral gebruik maken van methoden die iedere wettelijke grond missen. Kortom, instanties van wie het goede voor beeld mag worden geëist hebben in dat opzicht volledig gefaald. De manier waarop de politiek met de strubbelingen is omge sprongen, verdient ook geen schoonheidsprijs. De (demissio naire) ministers Van Thijn van Binnenlandse Zaken en Hirsch Ballin van Justitie zijn in het vorige kabinet over de affaire gestruikeld. De huidige minister van Justitie Sorgdrager van Justitie is nog in functie, maar dat is niet te danken aan haar sterke optreden. De aarzelende, hoogst onduidelijke Sorgdra ger mag blijven omdat 'paars' de coalitie niet uiteen wil laten vallen. De geloofwaardigheid wordt er al met al niet groter op. Die sfeer van achterdocht en onderling wantrouwen moet worden doorbroken. Wild om je heen slaan, zoals Docters van Leeu wen nu heeft gedaan, is daarvoor niet het meest geëigende middel. Grafschennis in Winschoten Winschoten - Op de algemene begraafplaats aan de Hofstraat in Winschoten zijn 14 graven vernield. Vier graven zijn onherstel baar verwoest. Verder zijn tekstplaten beschadigd. De schade loopt in de duizenden guldens. Dat heeft de politie in Winschoten bekendgemaakt. Ook drie graven op de naastliggende joodse begraafplaats zijn vernield. Volgens de politie is er op de joodse begraafplaats geen sprake van een racistische actie. Gedacht wordt dat de grafschenners de joodse graven 'in de wandeling' naar de algemene begraafplaats hebben beschadigd. Zuid-Holland wil Zestienhoven behouden Rotterdam - Een krappe meerderheid van WD, CDA en de oude renpartijen AOV en Unie 55+ in de provinciale staten van Zuid- Hollland heeft gisteren ingestemd met een WD-voorstel om Rot terdam Airport te handhaven als Europees regionaal vliegveld. Met dit standpunt maken provinciale staten van Zuid-Holland een ommezwaai ten opzichte van de vorige statenvergadering, die vond dat het vliegveld niet langer nodig was. Ziekenhuis schorst directeur Dordrecht - Het Algemeen Psychiatrisch Ziekenhuis De Grote Rivieren in Dordrecht heeft vrijdag de directeur behandelzaken met onmiddellijke ingang geschorst. Volgens de directie van het ziekenhuis heeft de man een te grote emotionele band met een patiënt hebben gehad, waardoor deze ernstig in verwarring is geraakt. Er is een ontslagprocedure in werking gezet. Van seksu eel misbruik zou geen sprake zijn. „Wanneer twee mensen een bepaalde relatie hebben, dan zou daar ook enige vorm van erotiek bij kunnen komen. Meer wil ik er niet over zeggen," aldus een woordvoerder. Of de directeur ook relaties heeft gehad met ande re patiënten, is niet bekend. Schmitz voert CDA-motie asielzoekers uit Den Haag - Staatssecretaris Schmitz (Justitie, PvdA) is bereid een door de Tweede Kamer aangenomen motie van CDA'er De Hoop Scheffer over het asielbeleid uit te voeren. Zij heeft dit het parlement gisteren laten weten. Net voor de kerst steunde een kamermeerderheid tegen de verwachting in een CDA-motie. Asielvragers krijgen nu min of meer automatisch een verblijfsver gunning als zij drie jaar vruchteloos op uitsluitsel hebben moeten wachten. De Kamer wil naar vijf jaar, zodat er meer tijd is om voormalige Joegoslaven naar hun land terug te sturen, nu de oor log voorbij lijkt. Schmitz was daar aanvankelijk fel op tegen. Medici stellen regels gebruik Taxol op Rijswijk - Het Convent van Wetenschappelijke Verenigingen van medisch specialisten gaat regels opstellen voor het gebruik van de dure kankerremmer Taxol. Het convent doet dit op verzoek van minister Borst (Volksgezondheid). Rond Taxol ontstond afgelo pen week commotie. Uit een rapport van de Ziekenfondsraad blijkt dat het middel niet voor iedere patiënt in gelijke mate beschikbaar is. Sommige ziekenhuizen vergoeden Taxol voor maximaal vijf patiënten per jaar. Anderen geven het patiënten alleen als ze meedoen aan een onderzoek of als de verzekeraar het vergoedt. Ziekenhuizen moeten de kankerremmer nu nog uit het eigen budget betalen. Artsen gebruiken Taxol voor de behande ling van vrouwen met borst- en eierstokkanker. Ambtenaren: Inspraak slecht geregeld Den Haag - De uitvoering van inspraakprocedures bij grote pro jecten als de Betuwelijn, de uitbreiding van Schiphol of de hoge snelheidslijn schiet op veel punten danig te kort. Veel insprekers voelen zich niet serieus genomen, de nota's zijn vaak nodeloos ingewikkeld en er is te weinig ruimte voor discussie. Deze kritiek staat in een nota van een ambtelijke onderzoekscommissie van Verkeer en Waterstaat. De ambtenaren adviseren dat inspraak in een eerder stadium moet plaatsvinden en niet wanneer de zaak al 'dichtgetimmerd' is. Inspraakavonden kunnen ook maar beter niet meer in vakantieperiodes plaatshebben en 'insprekers dienen volstrekt serieus genomen te worden'. Den Haag (anp) - De vakcentrales hebben forse kritiek op akkoord dat minister Ritzen (Onderwijs) heeft gesloten met HBO-Raad over de cursusduur in het hoger beroepsonderwijs- De afspraken hebben tot gevolg dat mbo'ers die naar een verwan te studierichting in het hbo gaan, nog maar drie jaar de tijd krijgen in plaats van de huidige vier. De centrales vinden dat mbo-leerlin- gen die naar het hbo willen door stromen daardoor onevenredig zwaar worden getroffen. De vakcentrales FNV, CNV, MHP en AVC, de Vereniging voor Beroepsonderwijs en Volwasse neneducatie (VBVE) en de onder nemersorganisatie MKB Neder land hebben gisteren in een brief aan de Tweede Kamer hun bezwaren kenbaar gemaakt. „Deze mbo'ers, waarvoor stude ren in het hoger onderwijs tocha geen gemeengoed is, dreigen dupe te worden van de verkorM van de cursusduur. Zij moeten kortere tijd hun diploma halen krijgen minder studiefinanci - ring," aldus de brief. De organisaties stemmen in w de oplossing die voor vwo ers gekozen. Die houden recht op een hbo-s die van vier jaar en bijbehoren studiefinanciering. De hoges® len hebben echter toegezegd P te bekijken of een student snel vai Door Jan van de Ven Tilburg - „De mentalitei van justitie deugt niet. houdt er geen rekening me dat verdachten mense zijn, die enorme schad oplopen als ze langduri als verdachte beken staan". Woorden van professor IV Groenhuijsen, docent stra: en strafprocesrecht aan d Universiteit Brabant in Til burg. Zijn kritiek op hi justitie-apparaat is nie mals. En de slechte menta liteit is nog maar één va de drie onderwerpen va kritiek. Groenhuijsen zet desgevraag kanttekeningen bij twee opziet barende zaken. De eis tot vri spraak tegen Joep van den Niei wenhuyzen (Begemann), omdi hij met voorwetenschap in aar delen zou hebben gehandeld. O er zelf beter van de worde natuurlijk. Voor de rechter gaf c officier van justitie toe daar g bewijs voor te hebben gevonde De tweede zaak betreft tw< Amsterdamse journalisten, werden vervolgd omdat ze terreurgroep RaRa betrokki zouden zijn geweest. Waarvo geen bewijs is gevonden. door de opleiding kan. wilde eerst ook de vwo'ers ma I drie jaar geven. I H. Krikke en J. Muter tijdej I vrijlating in april vorig jaar. Door Florence Imandt Breda - Mensen waar 'ie' |®ee is, komen al jaren moa ujk aan de bak als het om e| baan gaat. En het lijkt voor f hand te liggen dat de mee s<me selectie binnenkcl I alleen maar strenger wor<| Binnenkort, als het voorsl °m de ziektewet af te schaffl eenmaal door de Eer^ i Kamer is en werkgevers opdraaien voor de kosten zieke werknemers. I ?n van de ziektewet wo: wellicht de wulbz (wet uitb" I Mg loondoorbetaling bij ziel an kracht. Bedrijven wori luaarmee verplicht gedurende i lfr minstens zeventig proo I an het loon door te betalen. I e5n Paar laar geleden bet: IzieVt bedrijfsverenigingen ■ziekteverzuim van werknemi I, ,gans bet kabinet zou I nioIjVen daardoor echter te tor ?en bet ziekteverz Iatia® dringen. Om daarin I in n ntl4te brengen, kwamenl verc a1 B °P bet idee werkl van eerste twee tot zes wei 'beLZlekteverzuim zelf te lai I een i- YerkBevers zouden lvno„ actlef verzuimbeleid g: Ir ?n'was de gedachte. scheid prabtijk betekende Inent, ,r se'e°teren wie je stren! Proberen door 'zwakt6 m®dische keuring den^fen buiten boord te h| m Mensen met een stoma LatL?Ulkerziekte. ex-kanl I ideale mensen «iet een lallemi ze^s mensen I kunn^ u16 inen gebruil PPrekt dan bii sollicitatii prekken wel schudden. cliten igen fPeeec! Platforra VerzekeJ i Patiënten ndeling van derï katie1 en consumentenoa s) inventariseerde in 1

de Stem | 1996 | | pagina 4