DE STEM Spanning moet van vrouwen komen Stab B.V. 'De klanten wilden dat we doorgingen Willem Il'er Jaap Stam kiest toch voor PSV Niemand twijfelt aan nieuwe titel Rintje Ritsma op EK schaatsen George Weah dreigt te stoppen bij Liberia UITSLAGEN standen leam van BYS airace voort Priem: vier nieuwkomers )iensten JÊBÊk. Autobedrijf Gemser roept Falko Zandstra op het matje Ploegleider Cees Priem en hoofdsponsor Aad Bos denken eindelijk te gaan oogsten Skibby vreest voor carrière sportnieuws KORT Hoger beroep zaak Jol 28 februari KNMI bepaalt mede start proloog FIFPRO gaat praten met UEFA 19 JANUARI 1996 B4 kanaalzone 0115-674500. DIEREN ARTSEN ioes, Heinkenszand en Noord-Bev land - Dierenarts H.v. Diik Sim Jj" Jvei 2, Heinkenszand, tè oiK" |61290. il3~ Goes, 's-Gravenpolder, Kanell* Kruiningen, Krabbendijke e o tv braktijk van A. Mosselman, W Ver8 boom en B. Boer wordt waargenn" pen door dierenarts W. VerboorT \lexariderstraat 46, Kapelle t«}' 1)113-342486. teI- Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat [12.00 u. dierenarts R. Versol en T Versol-ten Hoopen, Plevierstr ia' Hengstdijk, tel. 0114-68236?' ppreekuur: za. 13.00 u. en vlgs afsnr Axel, Terneuzen, Zaamslag - DierPn kliniek J. Kop/M. Schaub, Bas" Jtionstr. 3, Axel, tel. 0115-5614fifl" ■Zat. spreekuur: 11-12 u. en vles laf spraak. s Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch iDullaertstr. 43, tel. oh4-314015' Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Oostburg Sluis - 'Dierenartsencentrum West' Itel. 0117-382769/Ö117-492398/0117 454484. Weekendspreekuur: Noord- wal 81, Oostburg, vrijd. 19.00-20 00 u. zat. en zond. 13.00-13.30 u. verder na telf. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David Westdam 54, tel. 0115-453800 bge' 0115-471319. Spreekuur za. 11-12 u en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7 Terneuzen, tel. 0115-696425' Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel 0115-619628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver Sirius 1, tel. 0117-452103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Die renkliniek IJzendijke, 0117-301388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen tel. 0114-312701, bgg. 0114-310546! Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Dieren artsen Van de Vijver. Weekend spreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 0117-301388, bgg. 0117-348424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tan darts L. Buijsse, Volderstraat 21, Oostburg, tel. 0117-455092. Spreek uur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tandarts E. Neve, Koninginnelaan 22, Terneu zen, 0115-617667. Spreekuur zat. 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts J. Chilla, Markt 11, Kruiningen. In het weekeinde tel. nr. 06-53257131. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 0115-562888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 0113-215255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstijden is de dienst doende apothekersassistente thuis bereikbaar tel. 0114-314255. Apotheek Reynaert, Steenstr. 7, tel. 0114-311156. Geop. zat. 10-18 u. zond. 11-12 u. en 14-18 u. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 0115-612090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17- 18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadple gen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 0114-373000. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 0117-459000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 0115-688000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 0118- 414444. lal zaalvoetbal an het regionale zaalvoetbal heeft et. Deze keer was ZVC/Max Kor- van de dadendrang van BVS. seld. Luc van Hecke (3x), Joh" I Boelens (2x) en Peter van Remor- tel maakten het winnende halve dozijn goals. Tonny Goossens en Harry Vermeire scoorden tegen_ j KEES MECHIELSEN-TER- NEUZEN 6-3 - Terneuzen haj een viertal invallers en dat bra op in deze derby. De doelpun e. van de koploper, via Pascal I Ridder (2x) en Erwin van m Wege, waren niet voldoende o de thuisclub van de winst at houden. Dicky Buyze, John Ritter en Jaap Romeynsen scoor den elk twee keer voor Mechielsen. GEMEENTE-ZVH 2 6-3-Naji lt r- in )e er -3 3- rn -2 :rs g- 10 eft en. al- ick dj. al hij an ide en an- uel nen iter ave ooy 'er- De en ,ens ake ikte nde 2x), de mek RT- ena- zege 1 op wis- cfoetc nut Stoë tyufrUUjjtóvuU 26-22. OotUnAout Tt.'S. Hel. O f62-460520 r nieuw-gebruikt-onderhoud-reparatie Soort mÊESr kïfK&sr kjië I—i Van onze verslaggers - Niets is zo ondoor zichtig als de voetballerij. Dat bleek de afgelopen dagen wel met de transfer van Jaap Stam van Willem II naar PSV. Woensdagavond leek de over gang naar Eindhoven nog af te ketsen op de persoonlijke eisen van de verdediger. Vol- s peter Gerards dan, de zaakwaarnemer van de 23-ja- rigeStam. Op advies van trainer Dick Advo caat belde manager Prank Arne- sen daarom woensdagnacht maar zelf met Stam en vroeg hem op de man af wat hij nu wilde. „Na tuurlijk kom ik naar PSV," was diens reactie. „Ik zou toch gek zijn als ik dit liet lopen." Gisterochtend, nog voor hij zijn handtekening onder het contract zette dat hem 5'A jaar aan PSV bindt, trainde de geboren Kam penaar op sportpark De Herd- gang al mee met de selectie van PSV. Willem II, zijn vorige club, kan per omgaande drie miljoen gulden tegemoet zien. Een res pectabel bedrag dat lekker aan tikt bij de ruim twee miljoen gul den die Feyenoord eerder deze week betaalde voor Jean Paul van Gastel. En dan te bedenken dat Willem II Stam aan het begin van de com petitie van Cambuur kocht voor anderhalf miljoen. Maar wat goed is, komt snel en kost veel geld. Vier jaar terug voetbalde hij nog bij de amateurs van DOS Kampen om daarna via FC Zwol le (een seizoen), Cambuur (twee seizoenen) en Willem II (half jaar) door te stomen naar PSV. „Het is inderdaad allemaal snel gegaan," beaamde hij gisteren. „Toen ik bij Willem II kwam, werd aan mijn kwaliteiten ge twijfeld. Vooral in vergelijking met de prijs die voor mij was be taald. Maar je ziet het. Het is nu PSV. Vraag me niet waar het zal eindigen. Natuurlijk ben ik klaar voor de top. Anders had ik deze keuze niet gemaakt. In Heerenveen werkt Stam van avond zijn eerste test af. Door de absentie van de geblesseerde Chris van der Weerden gooit Ad vocaat zijn nieuwe en zeer gewil de aanwinst direct in het diepe. Willem II zit wel met de gebak ken peren, want behalve de twee vertrokken spelers mist trainer De Jong Earnest Stewart, die ge opereerd is aan zijn knie en Dave Smits, die gistermiddag op- de training zijn enkelbanden scheurde en dus ook geruime tijd uitgeschakeld is. Als vervanger van Stam heeft Willem II Robert Molenaar van Volendam op het oog. FC Utrecht krijgt weer 'Utreg- se' trekjes. Op het moment dat het sportief beroerd gaat, blijkt clubliefde een waardevol goed te zijn. In navolging van technisch- directeur Nol de Ruiter, Feye- noorder John van Loen en toe komstige assistent-trainer Jan Wouters keert - zoals wij gisteren reeds meldden - ook Ron Spelbos definitief terug naar zijn 'roots'. De Utrechter van origine, die zijn loopbaan begon bij Velox, is de opvolger van de ontslagen trainer Simon Kistemaker. Dinsdag leidt Spelbos voor het eerst de trai ning. Eerder is niet mogelijk, om dat Spelbos maandag de afwik keling van het contract met de Arnhemmers definitief regelt. De arbitragecommissie bepaalde on langs dat Vitesse een afkoopsom van 490.000 gulden dient te beta len. Langer dan een half jaar wenste Spelbos zich niet te bin den. „De tijd was te kort om uit voerig te onderhandelen over een langdurige overeenkomst," zei voorzittter Van de Kant van Utrecht, die wel de wens uitsprak met hem verder te gaan. Doelman Hans Vonk van RKC verdedigt vanaf volgend seizoen de kleuren van Heerenveen. De 26-jarige Vonk tekende woens dagmiddag een contract met een looptijd van vijf jaar bij de Friese club. RKC ontvangt 350.000 gul den voor Vonk. Jan Versleijen is rond met JEF United. De VVV-trainer gaat op 1 februari aan de slag bij de club, die in de Japanse J-league uit komt. Van onze verslaggevers Heerenveen - De tegenstelling is groot. Bij de mannen twijfelt eigenlijk niemand aan een nieuwe Europese schaatstitel van Rintje Ritsma. Ook de overige podium plaatsen voor het EK kunnen al met potlood ingevuld kunnen worden. De strijd bij de vrouwen is daarentegen zelden zo hevig geweest. OdSlVlEiliirN llS-iJ vil v-« - werd het nog even spannena. Gemeente opnieuw uitliep en I 6-3 won. Voor de zegevwrö™ I reeks doelpunten tekenden Dehulsters (4x), Hans de Kle Eric Rooze. Dave SwartepooiM Bruno Vanassche en Fabia I Puy schoten voor de formati I coach Ben Ockeloen raak. VERVAET-VA# DERGUCHl 3 - Vervaet liep in de H derby tegen -een tactisch si spelende Van der J Aanvoerder Marcel I kwam zonder wissels bm I lijnen en koos voor het sp j de counter. Dit spelletje h ces. Na 0-2 bij de pauze, doelpunten van Ivan van rti;n I vere, werd het 1-2 door I Bisschop (strafschop) en tvanj slotfase 1-3 via een rake mze Verdurmen. STAND Ter. Eerste klasse: ABAB m 13-1 neuzen 13-28, Van der i3-26>| 27, Corn Boys/Benny Spor l3.| BVS 13-23, ZVC/Max KortmS l3. 21, Vooruit 13-21, PtahPP^erva- 17, Kees Mechielsen 13-i>h 2 j3- et 13-9, Gemeente 13-8. z. 4. Ijsstadion Thialf is dit weekeinde drie dagen uitverkocht. Elke dag ruim 12.000 toeschouwers. Maar deijstempel zou akelig leeg blij ven als alleen de vrouwen aan de start zouden verschijnen, erkent vrouwencoach Ab Krook. „Wij zullen de prestatie van vorig jaar nog een aantal jaren moeten her halen, willen wij net zoveel pu bliek trekken als de mannen. Maar na het EK werd er vorig jaar wel meer over de vrouwen gesproken dan over de mannen." [(Twee en drie werden Annamarie Thomas en Tonny de Jong tijdens het EK van 1995. Maar zelfs als ze net zo goed schaatsen als een jaar geleden, lopen ze het risico dat het podium dit keer buiten bereik blijft. „Voor hetzelfde geld word ik vijfde," zei Annamarie Thomas. „Maar ik heb niks te verliezen. Als ik voor mezelf maar weet dat ik er alles uitge haald heb. Dat is het belangrijk ste." Zeven kandidaten telde" Krook voor het podium. Met de ongenaakbare Gunda Niemann opéén. Dat wel. „Die knie-opera tie zegt me niks. Let op mijn woorden. Ze rijdt straks een sprint, zo snel. Zelfs als ze de rest minder rijdt, wordt ze kampioen. Maar de concurrentie daarachter is in de breedte enorm gegroeid." Het gebrek aan strijd bij de man nen wilde Krook niet op voor hand aangrijpen om een waarde oordeel te vellen. „Stel dat de Ne derlanders een, twee en drie wor den en ze doen dat met absolute prestaties, dan is waardering op z'n plaats." Accentverschuiving Henk Gemser schrijft de bloedar moede bij de mannen-allroun- ders toe aan een accent-verschui ving naar het specialistenwerk. Zelfs in Nederland ziet de bonds coach op dit moment maar twee echte allrounders die alle vier de afstanden goed aankunnen. Van dat tweetal verkeert Falko Zandstra bovendien in een vorm crisis, waardoor Rintje Ritsma dit weekeinde het rijk alleen denkt te hebben in Heerenveen. Ms Postma, al eens tweede op het WK allround maar daarna ge- Wen door de ziekte van Pfeif- Van onze verslaggever Heerenveen - De voorberei ding op het Ek schaatsen wil Henk Gemser er niet door la ten verstoren. Maar duidelijk werd gisteren wel dat de Ne derlandse bondscoach zich geërgerd heeft aan de open sollicitatie van Falko Zands- ,a deze week naar een Plaats in de Sanex-ploeg van ™dtje Ritsma. Komende maandag, daags na het EK in Heerenveen, eist Gemser tekst en uitleg van Zandstra. andstra, slechts reserve Z°l Europese titelstrijd, brak gisteren op de pers- •°^er®tie van de EK-ploeg n Thtalfhal. Gemser res- P cteerde de wens van Z. fa om zich in Davos, van het EK, te bezinnen di Z1^n,scdaatstoekomst. Als 7 "?°d aan de man komt, is lustra in twee uur overge- »n om de opengevallen ^-plaats in te nemen, ver- gg cw d„gt. fer, is in de ogen van Gemser nog geen volgroeide allrounder. „Ids en Martin (Hersman) zijn nog maar benjamins, komen pas kij ken bij de senioren." Het is veelzeggend over het all- roundschaatsen in Europa dat Postma en 1500-meter specialist Hersman favoriet zijn voor zilver en brons op het EK. Van de EK- top tien van vorig jaar zijn dit weekeinde alleen de nummers een (Ritsma), drie (Sighel), zes (Hersman) en negen (Anufrienko) actief. Zandstra (2), Sajutin (4), Johansen (5), Storelid (7), Tonat (8) en Sondral (10) ontbreken om uiteenlopende redenen. In het Nederlandse kamp wordt schaats-Belg Bart Veldkamp ge noemd als een van de weinige concurrenten met wie rekening gehouden moet worden. De aan wezigheid van Veldkamp en de Nederlandse Portugees Fausto de Marreiros, die vandaag een rechtstreeks duel uitvechten op de 500 meter, geeft extra voeding aan de kritiek dat het in Heeren veen om een open Nederlands kampioenschap gaat. Zachte dood Zowel Krook en Gemser voorziet dat het EK allround een zachte dood sterft. Voor de organisatie van de Europese titelstrijd in 1998 heeft zich bij de Internatio nale Schaatsunie nog geen lid staat gemeld. Krook: „Het is aan de Nederlandse vertegenwoordi- gers binnen de ISU te zorgen dat het EK niet verdwijnt." Het zou Henk Gemser en zijn schaatsers overigens goed uitko men als de kaarten dit weekeinde na drie afstanden al geschud zijn, zoals tijdens het afgelopen NK. Over twee weken volgt alweer het WK allround. Wie zondag op de tien kilometer diep moet gaan, kon in Inzeil daarvoor wel eens tol moeten betalen. „Daar heb ben alle Europeanen mee te ma ken," wist Gemser. Maar niet de Japanners, die tot meer weer werk in staat zijn dan heel Euro pa. Gemser: „We schaatsen het EK niet met reserve, maar na tuurlijk zal ik mijn jongens wel instructies geven voor de tien ki lometer." LOTING MANNEN 500 meter: eerste rit: Hersman (Ned) - Kohanez (Rus); Saetre (Noo) - Breuer (Dui), Hereide (Noo) - Postma (Ned), Sighel (Ita) - Anoefrijenko (Rus), Ervik (Noo) - Adeberg (Dui), Ritsma (Ned) - Carta (Ita), Priz (Oek) - Eminger (Oos), Dittrich (Dui) - Na- pora (Pol), Rosendahl (Fin) - Zyg- munt (Pol), Radke (Pol) - Tronet (Zwe), Novitsjenko (WRu) Laimgruber (Oos), Monte (Ita) - Jo nas Schön (Zwe), Balo (Hon) - Stroe- scu (Roe), Wolf (Oos) - Feigenwinter (Zwi), Veldkamp (Bel) - De Marrei ros (Por), Krasjeninin (Rus) - Kuentz (Fra). 5000 meter, eerste rit: Carta - Herei de, Hersman - Kohanez, Breuer - Anoefrijenko, Saetre - Dittrich, Postma - Ervik, De Monte - Ritsma, Rosendahl - Laimgruber, Adeberg - Zygmunt, Priz - Wolf, Novitsjenko - Radke, Napora - Schön, Sighel - Fei genwinter, Veldkamp - Balo, Kuentz - De Marreiros, Krasjeninin - Emin ger, Tronet - Stroescu. VROUWEN 500 meter, eerste rit: Hunyady (Oos) - Pechstein (Dui), Niemann (Dui) - Simionato (Ita), Hordobetiu (Roe) - Warnicke (Dui), Dascalu (Roe) - Tho mas (Ned), Bazjanova (Rus) - Antal (Oos), De Jong (Ned) - Christina Schön (Zwe), Vysokova (Rus) - Zijl stra (Ned), Belci (Ita) - Luse (Let), Io- nescu (Roe) - Trapeznikova (Rus), Konstantinova (Oek) - Yla- Sulkava (Fin), Wasilewska (Pol) - Klyga (WRu), Larsson (Zwe) - Pizio (Ita). 1500 meter (zaterdag), eerste rit: Bazjanova - Hunyady, Belci - Tho mas, De Jong - Warnicke, Niemann - Dascalu, Hordobetiu - Pechstein, Antal - Vysokova, Zijlstra - Simio nato, Schön - Trapeznikova, Yla- Sulkava - Luse, Ionescu - Konstan tinova, Wasilewska - Pizio, Klyga - Larsson. FOTO ANP Een stralende Cees Priem rechtsstelt zijn ploeg in Den Bosch voor aan de pers. Door Ad Pertijs Den Bosch - Natuurlijk her innert Aad Bos zich zijn woorden van vorig jaar. Op de jaarlijke persconferentie, toen in Almelo, liet de grote baas van TVM weten dat zijn verzekeringsmaatschappij zich ging terugtrekken als hoofdsponsor van de wieler ploeg van Cees Priem. Twaalf maanden, 51 zeges (de mooiste voor Jeroen Blijlevens in de Tour) en een schandaal (Polis Direct) later zijn de ban den tussen TVM en Priem alleen maar strakker aangehaald. In plaats van terugtrekken, besloot het Hoogenveense bedrijf het contract te verlengen tot en met 1998. „Een kwestie van psychologie," reageerde Bos gisteren lachend in Den Bosch, waar Neerlands sterkste formatie aan pers en re laties werd voorgesteld. „Wan neer ik vorig jaar had medege deeld dat we doorgingen, zou er niets gebeurd zijn. Dat is nega tief. Nadat ik had gezegd dat we gingen stoppen, kwamen de reacties. Vooral van onze klan ten. En dat is positief. Zoals je weet, zijn de klanten in feite on ze aandeelhouders. En zij wil den dat we doorgingen met sponsoren. 'Je gaat er nu toch zeker niet mee stoppen. Net nu het zo goed gaat, je zou wel gek zijn'. Van dat soort reacties kreeg ik. Daarnaast hadden we een marketingbureau laten on derzoeken wat na tien jaar wiel rennen de beste manier is om onze naam onder de aandacht te brengen. 'Doorgaan met de wie lerploeg', luidde hun advies." Thuis in Wemeldinge had ook Cees Priem zijn momenten van twijfel. Wie tien jaar achter het stuur van de ploegleiderswagen heeft gezeten, gaat onbewust Den Bosch - Jesper Skibby vreest voor zijn carrière als wieler- prof. De in België woonachtige Deen uit de TVM-pIoeg van Cees Priem raakte in december betrokken bij een auto-ongeluk. Skibby liep daarbij nekletsel op. Daar had hij gisteren in Den Bosch, waar de ploeg van TVM werd voorgesteld, nog zichtbaar veel last van. „Het is afwachten hoe mijn nek zich houdt als str aks de koersen beginnen. Als blijkt dat die blessure zo erg blijft, dan zal er niets anders opzitten dan stoppen met fietsen," aldus de Deen. aan een andere invulling van zijn baan denken. In oktober liet Priem zich echter ontvallen dat hij op dezelfde voet verder wilde gaan. „Nu we zover zijn geko men, wil ik er ook bij zijn wan neer er geoogst wordt," zei Priem. „Het doet me deugd dat we in tien jaar tijd zijn opge klommen tot de beste ploeg van Nederland. Ik ken geen renners die - nadat ze bij mij zijn ver trokken - bij een ander beter zijn gaan fietsen. Dan heb ik toch steeds het maximale uit de jongens en de ploeg gehaald." Nummer drie Priem was na Post en Raas ja renlang de nummer drie van de Nederlandse ploegleiders. Nu hij de nummer één is, doet het hem pijn dat voorbijgegaan wordt aan zijn verdienste voor de wielersport. „De Rabobank doet nu net of het de redder van de Nederlandse wielersport is, maar volgens mij zijn wij dat ge weest. Door onze resultaten is het bedrijfsleven weer geïnte resseerd geraakt in het wielren nen. Wat de Rabobank doet, is springen op een rijdende trein.. En dat is niet moeilijk." Zijn eigen schip ligt volgens hem op koers. „1995 was het jaar van de doorbraak. Dat is ook de reden dat ik het team niet drastisch gewijzigd heb. Er zit een stijgende lijn in de presta ties van mijn renners." De cou reurs zelf weten meer dan vorig jaar wat hen te doen staat. Ser- vais Knaven: „Er zit meer lijn in de ploeg. We zijn veel minder een vrijbuiters-club dan vroe ger." De enige doelstelling die vorig jaar niet gehaald werd, was een top-tien-notering in het eindklassement van de Tour de Den Bosch - De TVM-ploeg gaat dit jaar met 22 renners van start. Vier van hen zijn nieuw: de Rus Poelnikov, de Fransen Laurent Roux en Stephane Petiileau en de Noorse neo-prof Steffen Kjaer- gaard. Raymond Thebes en Steven de Jongh maakten eind vorig' seizoen al overstap. Renners: Maarten den Bakker (Ned), Jeroen Blijlevens (Ned), Michel Cornelisse (Ned), Hendrik van Dyck (Bel), Bo Hamburger (Den), Tristan Hoffman (Ned), Lars Kristian Johnsen (Noor), Steven de Jongh (Ned), Steffen Kjaergaard (Noor), Servais Knaven (Nederland), Jim van de Laer (België), Jelle Nijdam (Ned), Peter van Petegem (Bel), Stephane Pe tiileau (Fra), Vladimir Poelnikov (Rus), Hendrik Redant (Bel), Laurent Roux (Fra), Jesper Skibby (Den), Martin van Steen (Ned), Niels van der Steen (Ned), Raymond Thebes (Ned), Bart Voskamp (Ned.) France. Met het aantrekken van de Rus Vladimir Poelnikov denkt Priem ook die plooi recht te strijken. Affaire 1995 was voor TVM niet alleen het jaar van de doorbraak. Het was ook het seizoen van de 'af faire Polis Direct'. Sponsor Wim de Witte beloofde gouden ber gen, maar de Nijmegenaar kon geen woord houden. De toege zegde 1,3 miljoen gulden heeft TVM inmiddels via de rechter binnengesleept. Naar de 1,7 mil joen die Polis Direct dit jaar zou bijdragen kan Priem fluiten. „Geloof me, ik zit daardoor niet met een probleem. Voor het aan trekken van Poelnikov en vast houden van Blijlevens heb ik geen gebruik gemaakt van dat Polis-Direct-geld. Waarom? Hollandse nuchterheid. Ik heb nooit geloofd dat De Witte zijn woord zou houden. We hebben nu die 1,3 miljoen op zak. Voor een contract van een half jaar, hé. Daar zijn we dus goed uitge komen." Aad Bos knikt instemmend. „Wim de Witte was een onrust stoker. Hij belde de ploegleider om te vertellen wie er moesten rijden. Zoiets hadden we bij TVM nog nooit meegemaakt. Ik ben blij dat we van die man af zijn." TVM reageerde na de ont maskering van De Witte daad krachtig. Bos: „Zo leek het. Maar we hadden het nieuwe sponsorplan al maanden klaar liggen. De affaire De Witte had daar niets mee te maken. Het succes van Blijlevens uiteraard wel. Al was het niet doorslagge vend." En Cees Priem? Die stapt over anderhalve maand weer vrolijk in de ploegleidersauto. „Een an dere manier van leiding geven, werkt volgens mij niet. Dat zag je wel aan Peter Post. Een ploeg leider moet in de koers zijn." VRIJDAG 19 JANUARI 1996 DEEL 1 Durban - George Weah, onlangs bekroond met alle individuele prijzen die een voetballer zich kan wensen, dreigt na het toer nooi om de Afrika Cup te bedanken als international van Libe ria. De spits van AC Milan is zwaar ontevreden met de steun die de nationale ploeg krijgt van de Liberiaanse autoriteiten. Weah zei donderdag in Durban, na een training: „Als de omstan digheden niet verbeteren, trek ik me terug uit de ploeg. Ik heb de trainers en de bestuurders al van dat voornemen op de hoogte ge steld. We moeten gewoon het team verbeteren en de facilitei ten. Zo kunnen we niet doorgaan. Het is niet alleen een kwestie van geld. Nee, het is alles. Geld van de overheid zou wel kunnen hel pen bij het bouwen van een beter team." Weah is regerend Europees-, Afrikaans- en wereldvoetballer van het jaar. In Liberia, jaren lang verscheurd door- burgeroor log, is zijn populariteit bijna on begrensd. In het verleden betaal de hij geregeld vliegtickets voor ploeggenoten. „Ze zeggen dat ik de beste voetballer van de wereld ben, maar ik heb geen goed natio naal team om in te spelen. En, om eerlijk te zijn, heb ik het eigenlijk niet nodig om in de nationale ploeg te spelen." AFRIKA CUP GROEP A: KAMEROEN - EGYPTE 2-1 (1-0). 39. Omam Biyik 1-0, 49. Maher 1-1, 59. Tchami 2-1. Toe- Weah foto anp schouwers: 2000. Stand: 1. Zuid-Afrika 1-3 (3-0), 2. Egypte 2-3 (3-3), 3. Kameroen 2-3 (2- 4), 4. Angola 1-0 (1-2). GROEP B: ALGERIJE - SIERRA LEONE 2-0 (1-0). 45. Mecabih 1-0, 61. Mecabih 2-0. Toeschouwers: 1500. Stand: 1. Algerije 2-4 (2-0), 2. Sierra Leone 2-3 (2-3), 3. Zambia 1-1 (0-0), 4. Burkina Faso 1-0 (1-2). Den Haag - Het hoger beroep in de zaak-Jol dient op 28 februari voor het hof in Amsterdam. De Haagse voetbalarbiter kwam vo rig jaar in opspraak na beschuldigingen dat hij zou hebben gegokt op door hem geleide wedstrijden. Op 14 november wees de president van de rechtbank in Utrecht in kort geding twee eisen van Dick Jol af. De scheidsrechter eiste dat een wijze man de zaak zou onderzoeken en een voorschot op een schadevergoeding. Inmiddels heeft voor de rechtbank in Den Haag een voorlopig getuigenverhoor plaatsgevonden, dat formeel los staat van de beroepsprocedure. De resultaten van dat voorlopig getuigenverhoor en de op verzoek van de KNVB gehouden contra-enquête, zullen mogelijk worden ingebracht in het appel. Den Bosch - Het KNMI in De Bilt speelt een niet onbelangrijke rol in het bepalen van de begintijd van de proloog voor de Ronde van Frankrijk op zaterdag 29 juni in Den Bosch. De Société du Tour de France heeft de organisatie verzocht bij het nationale metereologisch instituut het weerbeeld van de laatste tien jaar op die dag op te vragen. Na de vervelende ervaring verleden jaar in Saint Brieuc met de weergoden - het openingstijdritje van de Tour viel letterlijk in het water - wil algemeen directeur Jean-Marie Leblanc de risico's op grillen en nukken van het weer zo klein mogelijk houden. Voorlo pig is besloten dat de start om 16.15 uur is, in plaats van aanvan kelijk 17.40 uur. Straatsburg - De internationale spelersvakbond FIFPRO gaat op 23 februari om de tafel zitten met de Europese voetbalunie UEFA om de gevolgen van de zaak-Bosman te bespreken. Dat heeft de organisatie, waarvan Theo van Seggelen van de WCS secretaris is, donderdag in Straatsburg, besloten. De FIFPRO zegt in een verklaring blij te zijn met de afschaffing van het transfersysteem. „Een belangrijke stap voor de vrijheid van de professionele voet baller." De ontmoeting met de UEFA heeft plaats in Straatsburg. BADMINTON Tokyo. Open Japanse kampioen schappen, 240.000 gulden Mannen, tweede ronde: Van Dijk (Ned/16) - Kishida (Jap) 15-5 18- 14, Sidek (Mal/8) - Van Soerland (Ned) 15-9 15-7. Gemengd dubbel, eerste ronde: Christensen/Thomsen (Den) - Mi- chels/Van den Heuvel (Ned/3/4) 15-8 15-3. LANGLAUF Stand: 1. Bologan, Stripoenski 21/2, 3. Delemarre 2, 4. Antunes, Miles, Onitsjoek, Van de Mortel, Van der Wiel VA, 9. Gretarsson, Kuijf, Nij- boer 1,12. Garcia lA. SNOWBOARD San Candido-Innichen (Ita). FIS wereldbeker snowboard, half pipe Vrouwen: 1. Van Kilsdonk (Ned) 48,2, 2. Ullasz (VSt) 45,9, 3. Potter (VSt) 41,2, 4. Drovin (Can) 39,2, 5. Motoyoshi (Jap) 38,7; 7. Ter Horst (Ned) 35,6. Ramsau am Dachstein. Open NK langlauf Mannen, 15 km vrije stijl: 1. Gobel (Dui) 39.38, 2. Brouwer (Rotter dam) 40.25, 3. Van Leeuwen (Reeuwijk) 40.27. Eindstand NK: 1. Brouwer 40.25, 2. Van Leeuwen 40.27, 3. Keurn- tjes (Leidschendam) 45.33. Vrouwen, 10 km vrije stijl: 1. Ten Bosch (Utrecht) 30.23, 2. Van der Bunt (Rotterdam) 32.24. Eind stand NK overall: 1. Elsbeth Straub (Rotterdam) 29.53, 2. Ten Bosch 30.23, 3. Van der Bunt 32.24. VOETBAL Spanje, beker Achtste finale, tweede wedstrijd: Tenerife - Deportivo 2-1 (1-1), Real Madrid - Espanyol 2-1 (1-4), Tenerife en Espanyol naar kwart finale. VOLLEYBAL SCHAKEN Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi Grootmeestergroep A, vijfde ron de: Timman (Ned) - Tiviakov (Rus) 0-1, Van Wely (Ned) - Hübner (Dui) A-A, Leko (Hon) - Gelfand (WRu) XA-A, Topalov (Bul) - Piket (Ned) 1-0, Anand (Ind) - Sokolov (Bos) 0-1, Ivantsjoek (Oek) - Dre- jev (Rus) Vz-A, Sjirov (Spa) - Adams (Eng) 1-0. Stand: 1. Sokolov 4, 2. Drejev, Hübner, Ivantsjoek, Tiviakov 3, 6. Anand, Gelfand, Leko, Piket, Sji rov, Topalov 21/2, 12. Adams, Tim man VA, 14. Van Wely 1. Grootmeestergroep B, derde ron de: Onitsjoek (Oek) - Delemarre (Ned) xA-/t, Van der Wiel (Ned) - Kuijf (Ned) A-lA, Antunes (Por) - Nijboer (Ned) 1-0, Gretarsson (IJs) Stripoenski (Oek) 0-1, Van de Mortel (Ned) - Miles (Eng) XA-A, Bologan (Mol) - Garcia (Col) 1-0. VROUWEN Champions League Groep B: Iskra Loegansk (Oek) - Schweriner SC (Dui) 3-1 (15-9 15- 5 5-15 15-11). Europese beker voor bekerwin naars Groep A: Alpam Roma (Ita) - CJD Berlin (Dui) 2-3 (15-3 8-15 15-8 12-15 15-17). CEV-beker, achtste finales Tweede wedstrijd: USC Münster (Dui) - Foppapedretti Bergamo (Ita) 3-0 (15-13 15-12 15-6), Uni- versitatea Bacau (Roe) - Teodora Ravenna (Ita) 2-3 (6-15 15-12 6-15 15-8 5-15). MANNEN Champions League Groep A: Panathinakos (Gri) - ASV Dachau (Dui) 1-3 (15-8 12-15 10-15 8-15), Daytona Modena (Ita) - Hapoel Haamakin (Isr) 3-0 (15-5 15-7 15-7). Groep B: Sisley Treviso (Ita) - AS Cannes (Fra) 3-0 (15-6 16-14 15- 11). Europese beker voor bekerwin naars. Groep A: Unicaja Almeria - Alcom Capelle 3-0 (15-13 15-10 15-8).

de Stem | 1996 | | pagina 13