Problemen studiecentrum voorbij' JJecMing nabij voor door kevers aangevreten kerk in Goes W Spui legt laatste hand aan nieuwbouw t vloer aan vennotitie i Dichter en wijnkoper in Zeeuwse Slib-reeks POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Instituut De Vijvervreugd komt problemen te boven heSTEM ZEELAND Officiële overdracht aan Slotemalcer de Bruine Instituut in Doorn Eis vijftien maanden cel voor poging tot doodslag Showkorpsen timmeren aan de weg met indoor-taptoe Koninklijk zilver voor Terneuzense Diefstal jas Inbraak Slok te veel op Onder invloed Softdrugs Snelheidscontrole Winkeldiefstal Bedrijfstennis Cadzand Bedrijfstennis Ador Zwemmarathon voor Ronald Mc. Donald Nieuwjaarsconcert Vliegende Hollander Achttien maanden cel voor mislukte overval cafetaria 19 JANUARI 1996 B2 GRAAUW Imiddag KBO - Gemeen- hapshuis -14.00 uur SPUI aarting - De Drie Gehugten .00 uur SAS VAN GENT ntoonstelling strips - Openba- bibliotheek -13.30 tot 20 00 uur GROEDE iimavond jeugdsoos The oung Ones - Dorpshuis - 19.00 ur AXEL aarting - De Boemerang - 20.00 ur MIDDELBURG ingo - Eigenhaardstraat 2 Middel- urg-21.00 uur STOPPELDIJK oersbal - zaal 't Gelaag - 13.39 ur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.45 uur Goldeneye HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Babe, een buitengewone big 19.30 en 22.00 uur Dangerous Minds 19.30 en 22.00 uur Filmpje 19.30 en 22.00 uur Goldeneye 19.30 uur Bridges of Madison Coun ty 22.00 uur Desperado 22.00 uur Seven 19.30 en 22.00 uur Jade MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Seven 22.30 uur Chung King Express OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur The Net VLISSINGEN- Alhambra 1 - 19.00 en 21.30 uur Dangerous Minds Alhambra 2 - 19.00 en 21.30 uur Filmpje Alhambra 3 - 19.00 en 21.45 uur Goldeneye Alhambra 4 -19.00 uur Babe, een buitengewone big 21.30 uur The bridges of Madison County BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Murder in the First 20.00 en 22.30 uur Showgirls 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 22.30 uur The American President 20.00 en 22.30 uur To die for KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 20.00 en 22.30 uur Money Train 20.00 en 22.30 uur Showgirls 20.00 en 22.30 uur Fair Game van kritiek richting college B en eden dat er een degelijke notitie moet komen. Dat bleek gister van de financiële commissie. Die aangeven waarmee de gemeente uden of te lokken. L- d ls )u le ;n te te en en n- bij en •e- rat lie le- el. jen ier de ik ïen xje dat oe- het eg- rser tk." ids- tru- ider ties ner- het titie lan- het ien- ver- r de ieuw ach- Haag (anp) - Goes maakt in kerk en het gemeentebestuur kwamen grote kerk staat afgebeeld als een bouw- tengewoon goede kans heeft." Nuis raadde het gemeentebestuur i X pen buitengewoon goede kans naar Den Haag om aandacht te vragen val. De toestand van het monument is alar- de subsidieaanvraag de nadruk te 1 VRIJDAG 19 JANUARI 1996 nen Haag (anp) ,097 een buitengewoon goede kans subsidie voor restauratie van de !Le of Maria Magdalenakerk, gjachtoffer van de gevreesde bonte knaagkever. nat zei staatssecretaris Nuis gisteren in „erscentrum Nieuwspoort in Den Haag. Vertegenwoordigers van de hervormde kerk en het gemeentebestuur kwamen naar Den Haag om aandacht te vragen voor de noodzakelijke restauratie van de kerk uit 1475. De kosten worden geraamd op vijf miljoen gulden. Op het plein voor het gebouw van de Tweede Kamer werd de noodklok geluid. Een vertegenwoordiger van de hervorm de kerk overhandigde staatssecretaris Nuis 6000 ansichtkaarten waarop de grote kerk staat afgebeeld als een bouw val. „Ik ken de kerk. We moeten er echt iets aan doen," aldus Nuis. „Ooit stond ik oog in oog met de grote boosdoener, de bonte knaagkever. Goes staat hoog op het lijstje voor subsidie, maar niet voor aan. Ik kan nog niet zeggen dat het dit jaar al lukt. Maar ik schat met mijn tim mermansoog dat Goes in 1997 een bui tengewoon goede kans heeft." De toestand van het monument is alar merend. De houtm kapconstructie wordt in rap tempo verder aangetast. Voor de veiligheid van de omgeving zijn twee jaar geleden ook 24 natuurstenen pinakels verwijderd. Deze zuilen zijn gemaakt van een zacht soort natuursteen en dreigden los te laten. Luchtvervuiling is hier debet aan. Nuis raadde het gemeentebestuur aan in de subsidieaanvraag de nadruk te leggen op het multifunctionele karakter van de kerk. D. van der Zaag, burgemeester van Goes, geeft de staatssecretaris hierin gelijk. „Het is voor iedereen duidelijk dat een dergelijk gebouw intensiever gebruikt moet worden om na de restau ratie tot een sluitende exploitatie te komen." Van onze correspondent Middelburg - Het Zeeland Studiecentrum in Aardenburg is gisteren officieel overgegaan in de handen van het Slotemaker de Bruine Instituut (SBI) in Doorn. De overname vond plaats in de vorm van een algehele overdracht van het bestuur van de Stichting Volkshogeschool Zeeland. pa vier zittende bestuursleden namen gisteren afscheid en tege- lijkertijd traden er tien nieuwe 1, die gezamenlijk het bestuur van' het SBI vormen. De Stich- tug Volkshogeschool Zeeland blijft gewoon bestaan evenals de naam Zeeland Studiecentrum, zij het dat de laatste de onderti- SBI Studie en Advies mee krijgt. De aktes passeerden gisteren m Middelburg. Met de overname lijken na een 4.9 miljoen gulden :nde sanering de problemen m het studiecentrum voorbij. Voor het glas werd geheven schetste oud-voorzitter M. Stof fels nog even in het kort de ellen de waarin het studiecentrum verzeild was geraakt. „Bestuur lijke moeilijkheden medio 1994 en het in rap tempo instellen van een interim-bestuur dat nog veel rapper orde op zaken moest zien te stellen. De twee opties die tingen bij de raad 'wellicht wal hooggespannen' waren. „Maar wij hebben gekozen voor oe voorzichtige weg." Dat de notitie lang op zich heeft laten wachten kwam volgens Kessen omdat er in eerste instantie geen consen sus binnen het college van B en W over bestond. De kritiek van de commissre o( de concept-notitie vond Kessej niet terecht. „U heeft er 00 zeven maanden over kunn nadenken. Ik had vanavon gehoopt op een goede discussi op initiatieven van uw kan- Maar u laat het helemaal aan college over," bekritiseerde ices- sen de commissieleden. In de concept-notitie spreek college van zeven instrument® voor het aantrekken van me bedrijven, het behoud w bestaande bedrijven en het werken aan uitbreiding- gaat daarbij om verlaag grondprijzen, verbetering terreinontsluitingen, groa gifte in erfpacht in P'aa verkoop, uitstel van betaling w onroerend zaak belasting bouwgrond, het verstrekken 1 een (renteloze lening) en h strekken van een subsidie^ Hegger vond dat alle zev trumenten nader moeten word® uitgewerkt, eer de con®* daar een goed overwogen besP over kan nemen. Dat go voor De Vries en T. Blon®* (D66). De fracties van CDA, lijst Bruggeman en Hulst/GemeenschappehJK® Belangen lieten weten melijk achter de eerst'e trumenten te staan. trekken van subsidie aa ven, zo liet de chnsten-de® craat J. Van Eek we ar. alleen 'onder strikte VVP Gro» voorhanden waren. De sterfhuis constructie en het Plan Horatio, dat voorzag in de verkoop van het onroerend goed aan een der de en de voortzetting van het cursusbedrijf. En dan de kontak ten met SBI, die uiteindelijk leidden tot de overname." Overigens verliest door de over name de volkshogeschool een deel van haar zelfstandigheid doordat de directie, het beheer en de administratie voortaan vanuit Doorn plaats zal vinden. De cursusactiviteiten worden onveranderd doorgezet waarbij met name de op de Zeeuwse bevolking gerichte activiteiten meer aandacht zullen krijgen. Het hotel-conferentiecentrum De Elderschans gaat een zelf standig bestaan tegemoet. Het krijgt een eigen bestuur met M. Stoffels als voorzitter en tenmin ste nog een tweede bestuurslid uit Zeeuws-Vlaanderen. Begin vorig jaar kwam het insti tuut in de publiciteit omdat de ver beneden de maat was. Metten zonder deuren, te grote zalen, aftandse bedden, geroeste douchezitjes. Op velerlei gebied huisvesting, meubilair en privacywaarborgen ondermaats. Ook aan bijscholing van perso neel was twintig jaar niets Staatssecretaris Terpstra greep in, Ze eiste loskoppeling van de overkoepelende stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland en een plan van aanpak op straffe ran ondertoezichtstelling van het Die eisen waren korte tijd later De vrouw vertoefde vorig jaar in ®t Asielzoekerscentrum in Mid delburg. 1® de nacht van 11 juni bonsde een dronken landgenoot aan haar wur om nog een afzakkertje te De echtgenoot van O. lag toen al bed. Het latere slachtoffer "erd de deur uitgewerkt maar «aakte direct daarop zo'n heide- "i kabaal door tegen de deur te Moppen en te bonzen dat zij weer open deed. oen de man haar ook nog eens ledigde pakte zij een mes n stak hem daarmee in de buik. slachtoffer belandde met Dppmeer'10^11'5'neer *e zet^en en niet elkaar de loef afsteken," zegt J. lia, ^^en mee: Showband Axel, Hosanna, Jong Axel, Tha- Klóortie ,,U™' ■'rene Terneuzen, Jeugdbelang uit IJzendijke, sWbanrl r(rt?osterzanjJe> Jeugdkorps en Showband Sas van Gent en zitnla 6 a'uw Sluiskil. De aanvang is om 19.30 uur. Er zijn Vaitg aan d fe toe§an§ bedraagt 2,50 gulden. Kaarten voor aan- den' mogen plaatsvinde Kessen voegde eraan to (t er ook besloten zal w lenji gemeenteraad bij ste'u ...-j gen aan bedriiv®S;ven heH laatste woord zal blijven tHet Zeeland Studiecentrum in Aardenburg krijgt na de overname SBI Studie en Advies als 'ondertitels' erbij. fotoarchief de stem Middelburg (anp) - De kritieke situatie waarin Zwakzinnige- ninstituut Vijvervreugd in Middelburg vorig jaar verkeerde, behoort binnenkort tot het verleden. Voor de zomer zijn alle 100 van de 360 pupillen voor wie de huisvesting bèneden de maat was, in semi-permanente gebouwen op het terrein van de instelling ondergebracht. ingewilligd. Gisteren presenteerde directeur P. van den Beemt de stichting Arduin, waarmee de naam Vij vervreugd en alles wat daaraan herinnert tot het verleden moet behoren. De stichting heeft voor semi-permanente behuizing op het eigen terrein gekozen. Op ter mijn gaan de pupillen onder begeleiding in reguliere wonin gen in Middelburg wonen. Voor bijscholing van personeel is er een plan voor de komende vijf jaar. Het noodplan om de zaken in het Middelburgse instituut weer op orde te brengen kostte 1,5 mil joen gulden. Door Ronald Verstraten Middelburg - Twee Middel burgers -eentje vertrokken, de andere al lang dood - tekenen voor de nieuwste uit gaven in de Zeeuwse Slib-reeks, een serie boekjes van gevestigde en beginnende auteurs en beeldende kunste naars. Per jaar komen er zes Slib-deel- tjes uit. Met de gelijktijdige uit gave van Loodswezen I van Frans van Dixhoorn (nr. 73) en Journaal van een Wijnkoper van Hendrik Brouwer (nr. 74) opent de Stichting Kunstuitleen Zee land het dertiende zestal. Het eerstvolgende deel is van oud- Vlissinger, dichter Hans Verha gen. Hij laat beeldend werk zien en licht dit toe met een tekst. Verder staan er dit jaar twee gedichtenbundels op het pro gramma, een van Yvonne Né en de bundel Een Prachtige Tuin van Kees Spiering. Afkomstig van Zuid-Beveland woonde Van Dixhoorn lang in Middelburg, voor hij begin jaren tachtig naar Amsterdam ver trok. Daar kreeg zijn dichter schap definitief gestalte, om te beginnen met zijn lange gedicht Jaagpadgeïnspireerd door het voet-fietspad langs het kanaal door Walcheren. Het gedicht werd later onderdeel van een omvangrijke bundel die hem in 1994 de C. Buddingh'-prijs ople verde. Van Dixhoorns gedichten bestaan uit flarden bewustzijn, spontaan opgekomen gedachten en beelden die op het eerste gezicht weinig met elkaar te maken hebben, maar bij nader inzien soms verrassende verban den laten zien. 'Loodswezen I' bestaat ook uit dergelijke flar den. Over de (Vlissingse) boule vard, de zee, loodsen, boten en toeristen. Ze volgen elkaar schijnbaar willekeurig op, tel kens in vier fragmenten, maar vormen ook zelfstandig kleine gedichtjes: (../wanneer je str aks/op de boulevard/amorata tegenkomt/doe haar dan de groeten/ van mij en zeg haar dat/loods zwart/ weer naar zee is. Hendrik Brouwer was een wijn koper in Middelburg op het eind van de achttiende en het begin van de negentiende eeuw. Hij had een brede belangstelling en schreef een soort van encyclope die, die hij eigenhandig illus treerde. Daarnaast heeft hij een journaal bijgehouden over de turbulente tijd waarin hij leef de, met de Franse overheersing, de watersnood van 1808 en de landing van de Engelsen in 1809. Journaal van een Wijnkoper is samengesteld door Peter Sijnke, gemeente-archivaris van Mid delburg. Hij schreef ook de inleiding. Het boekje bevat een groot aantal fragmenten uit de memoires van Hendrik Brou wer, geïllustreerd met afdruk ken van documenten uit die tijd. Beide Slib-deeltjes zijn gedrukt in een oplage van duizend exem plaren. Bij een abonnement op zes deeltjes kosten ze zes gulden per stuk, los kosten ze tien gul den. Uitgave: SKZ, Kuiperspoort 22, Middelburg. ISBN 90- 6354-078-7 (Brouwer), 90- 6354-077-9 (Van Dixhoorn). Van onze correspondent Middelburg - De 39-jarige S. O. hoorde gisteren bij de recht bank in Middelburg wegens poging tot doodslag een gevange nisstraf van 15 maanden waarvan drie voorwaardelijk tegen ach eisen. geperforeerde darmen en een geraakte grote lichaamsslagader voor enkele weken in het zieken huis. Op de zitting zei O. dat het slachtoffer haar bij de borst had gegrepen en dat zij uit pure angst het mes had gepakt. Volgens het slachtoffer zelf was er geen enkel woord gewisseld en kreeg hij het mes in de buik toen zij alleen al de deur open deed. Psychiaters beschreven de ver minderd toerekeningsvatbare O. als een dwingende, manipuleren de en kinderlijke vrouw die gewend was om altijd haar zin te krijgen. De rechtbank wijst von nis over twee weken. M>n onze correspondent' sen?r7vc~ De tien SezamenHjke Zeeuws-Vlaamse showkorp- jad"S) houden op 27 januari voor de derde keer de indoor- ?.e'n sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Er wordt een geza- Mk show ingestudeerd. Het doel is naamsbekendheid te m de regio. Bouwploeg van vv Spui in de clubkantine achter de tap. foto camile schelstraete "Jitsen een van de organisatoren van de indoor taptoe, vindt dat de optrede ?eeds 'e weimg bekend zijn in de regio. „Als we in België ^euwsvi ennen mensen ons- A's we daarentegen in ons eigen borpsen" 7 nt^eren ^°Pen' worden we vaak verwisseld met andere bijjeook wer^ r' de bakker om de hoek je niet kent, zal indoor"'" °°k abs doel de samenwerking tussen de diverse r«n te versterken. ---- - - - „We proberen door deze dag samen te werken Van onze correspondent Spui - Twee jaar hebben ze gebouwd, de vrijwilligers van voetbalvereniging Spui. Bijna avond aan avond, na het werk, naar de Parklaan. Dezer dagen leggen ze de laatste hand aan de nieuwbouw: twee moderne kleedlokalen, scheidsrechters- en cv-ruimte en magazijn. De officiële opening is op 26 januari. Het resultaat is er naar. Twee kleedlokalen van vijf bij negen meter voor de spelers van thuisploeg en de bezoekers. De scheidsrech- tersruimte van 3,5 bij 5 meter is ruim beme ten. Alles is tot het plafond betegeld. Verder is er een magazijn voor de ballen en een spe ciale ruimte voor de centrale verwarming. Bestuurslid Piet Schuitvlot trad tijdens de bouw op als uitvoerder. „De gemeente Ter neuzen heeft 80.000 gulden ter beschikking gesteld. De bouwplannen werden echter geraamd op een slordige twee ton. We zijn met de subsidie net rond gekomen, dankzij de vrijwilligers en de gratis materialen. Alles is traditioneel gebouwd volgens de laatst bou- weisen." Veel van de werkzaamheden zijn door vaklie den. die zich vrijwillig aanmeldden, uitge voerd. Tegenslag is er tijdens de bouw niet geweest. Schuitvlot: „We hebben niets geforceerd. De warme zomers werkten niet altijd in ons voordeel. De vrijwilligers wilden met dat warme weer zaterdags ook weieens naar het strand met hun kinderen. Soms moesten we Van onze verslaggeefsters Terneuzen - Mevrouw Plad- det-Boneschanker is gister avond koninklijk onder scheiden. Ze kreeg de zilve ren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. De Terneuzense burgemeester R. Barbé speldde haar in kerk de Goede Herder de versierse len op. Mevrouw Pladdet (70) kreeg de onderscheiding voor onder meer haar verdiensten als ouderling, de eerste vrouwe lijk, van de hervormde gemeen te in Terneuzen. 25 jaar lang is zij lid geweest van deze kerke- raad. Behalve ouderling en moeder van twee kinderen is mevrouw Pladdet al ruim twintig jaar actief als vrijwilligster in het verpleeghuis Ter Schorre en in dienstencentrum De Veste. In Ter Schorre is mevrouw Pladdet namens drie kerken Zilver voor mevrouw Plad det. foto camile schelstraete voorzitster van de groep voor de gezamenlijke geestelijke verzorging. In de Veste leidt zij een groep vrijwilligers. Sinds 1 januari van dit jaar is mevrouw Pladdet gestopt met haar werk als ouderling van wege het bereiken van de 70- jarige leeftijd. St.-Jansteen - De jas van een 13-jarige meisje uit Nieuw- Namen is woensdag gestolen uit de garderobe van het gemeenschapscentrum. Haar paspoort en bankpas zaten in de jas. Hulst - Bij een inbraak op klaarlichte dag in een woning aan de Zandstraat zijn geld, cheques, sieraden en tafelzil ver gestolen. Axel - Een 34-jarige Axelaar is gisteren op de Kanaalkade in zijn woonplaats aangehouden met te veel drank op. De adem analyse wees 700 ugl uit. Zijn rijbewijs werd ingenomen. Cadzand - Een 23-jarige inwo ner van Cadzand is gisteren na controle op de Koolsweg betrapt op rijden onder invloed. De ademanalyse wees 390 ugl uit. Hij kreeg een pro ces-verbaal en een dagvaar ding. Terneuzen - Bij controle naar aanleiding van een kleine ver keersovertreding is van drie mannen (24, 23 en 24 jaar oud) uit Noord-Frankrijk de soft drugs afgepakt. Voor de ver keersovertreding kregen ze een proces-verbaal. Eede - Voor veel automobilis ten bleek het woensdagmiddag moeilijk zich op de rijksweg bij Eede (vijftig kilometer per uur) aan de maximumsnelheid te houden. Van de 425 bestuurders die langs de radarpost kwamen, reden er 125 te hard. De grof ste overtreder noteerde een snelheid van 98 kilometer per uur. Terneuzen - Een onbekende is woensdag in de Noordstraat zonder betalen de winkel uit gelopen met een videorecorder. VROUWEN Marian de Milliano/Gien Verha- gen-Connie van Eenennaam/Marjan Glimmer veen 9-10, Heike Blaeske/Marion van Overloop- Rianne van Wanrooy/Addy Carels 3-12, Nicky Verleye/Mariëtte de Craemer- Oda Koens/Anneke de Groene 12-7, Maria Schol/Suzan Enke- laar-Hanny Heijdens/Marleen Heijens 4-15, Marie-Anne Gros- veld/Klazien Minnaert-Anne- marie de Blander/Erna de Lod der 12-8, Ina Verhage/Carma W ondergem-Anita Maas/Jolanda Wisse 10-8, Netty de Winter/Sonja Cornelis-The- rese Henry/Lilian de Meijer 12- 1, Jolente Becude/Anita Corne- lis-Willy Vergouwe/Corrie van Kerk voort 3-13, Annie Mabe- lis/Marietje de Maillie-Trees Neuhaus/Lilian Heyens 6-10, Dirma Verheul/Ina Bartelse- Lena Kools/Matty Dees 5-10, Miriam van Waes/Hedy Bou- man-Koos Vermeulen/Marleen Cuelenaere 10-6, Ingrid Dusar- duyn/Jetty Henry-Paula van der Heijden/Paula du Bois 10-0. VROUWEN Poule B: Nouveau-Boskreek 1 0- 4, Doesburg-De Keyzer 0-4; poule C: Wit-wit-wit-TVS 4-0, Zeeland Supply-Petit Paris 4-0, Verplanke-Boskreek 2 2-2; pou le D: Tegenstanders-Ador Sport 1 2-2, Volhouders-De Jojo's 2-2, Meppers-Dropshotje 4-0; poule E: Nijsse-Boskreek 3 2-2, Denoek-Friends 1-3. MANNEN Poule C: SGZ 1-Breskens 11-1, Albert Sport-Polka Print 8-4; poule D: Ador Sport 2-SGZ 2 11-1, Onze Zorg-Positivo's 10-2. DUO Wisse/Maas-Witte/Gerijl 4-2, Dieleman/Buijsse-Brenner/Ver- duin 6-0, Gijssen/Vantricht- Lunteren/Straet 6-0, Van de Velde/Nijsse-Blaakman/Becude 4-2. MIXED Poule A: De Paepe-GVD's 7-5, Bougondiërs-Boskreek 1 8-4, Groosman-Ador Sport 1 4-8, De Kreek-Tricot Luxe 8-4. lang wachten op bepaalde materialen, die door bedrijven gratis voor ons werden gemaakt. Veel kon je ook weer niet zeggen." Naast de nieuwbouw zijn er nog meer werk zaamheden uitgevoerd. Zo werd er een stuk speelveld verlegd waardoor de club meer ruimte kreeg. Er werden ballenvangers en reclameborden geplaatst en er moest een extra lichtmast bijkomen. Het gaat de voetbalvereniging trouwens voor de wind. Momenteel heeft de club tweehon derd leden, waaronder 75 jeugdleden. De jeugd heeft bij het bestuur dan ook al de wens op tafel gelegd voor een eigen jeugdhonk. „De wens is zeer begrijpelijk. We zullen er echter eerst weer voor moeten sparen en op krachten komen. Twee jaar bouwen gaat je niet in je koude kleren zitten." Van onze correspondent Terneuzen - Leerlingen van r.-k. basisschool de Geule uit Terneu zen houden vandaag in zwembad de Honte van 11.00 tot 12.15 uur een zwemmarathon voor het Ronald Mc. Donald-huis. Alle acht groepen doen mee aan de marathon mee, die georgani seerd wordt door de leerkrachten en ouderraad van de Geule. Ver wacht wordt 1200 gulden bij elkaar te zwemmen. Van onze correspondent Terneuzen - Harmonie De Vlie gende Hollander geeft morgen een nieuwjaarsconcert in het Zuidlandtheater in Terneuzen in samenwerking met balletschool Lilian Butler. Tijdens dit concert zullen werken worden gespeeld van Strauss, Shostakovich en Nielsen. Zaterdag 27 januari wordt het nieuwe clubgebouw, dat geves tigd is in de voormalige Prins Willem Alexanderschool aan de E. Grieghof, geopend. Ter gele genheid daarvan is er van 15.00 tot 17.00 uur een receptie. Met dit nieuwe clubgebouw is er een gro te wens in vervulling gegaan. De leden van de harmonie hebben veel zelf gedaan. Van onze correspondent Middelburg - Twee inwoners van Heinkenszand, de 18-jari- ge M. van T. en de 19-jarige E. S. zijn gisteren na een eis van elk twee jaar waarvan acht maanden voorwaardelijk ver oordeeld tot ieder 18 maanden waarvan zes voorwaardelijk. Daarnaast moet S, zich onder toezicht stellen van de reclas sering. De 18-jarige M. J. uit 's Graven polder zal later nog worden berecht omdat zijn psychiatrisch rapport nog niet klaar is. Het drietal zat eind mei van het vori ge jaar zonder geld en besloot daarom maar een overval te ple gen. Omdat er op het eerste gezicht in Goes weinig viel te beroven, gingen zij naar Vlissin- gen waar zij gewapend een cafe taria binnenstapten en geld eis ten. De vrouw achter de toon bank zette het op een gillen en kennelijk niet berekend op een dergelijke reactie nam het trio de benen. Doordat een oplettende voorbij ganger het kenteken noteerde, werden zij twintig minuten later bij 's Heer Arendskerke door de politie aangehouden. In haar vonnis hield de rechtbank reke ning met de 'bijzondere persoon lijke problemen' van de beide veroordeelden.

de Stem | 1996 | | pagina 11