DE STEM Krajicek pijnloos ronde verder Europese Commissie boos op UEFA Rooks geeft gebruik amfetamine toe Jaap Stam wijst bod van PSV af BOSCH Nederlands hoogst geklasseerde tennisser verslaat Deens heethoofd 'ranse bondscoach passeert Cantona en Ginola UITSLAGEN standen |ar een 11. 'an de 140!) /£>sPr/Y, </s m?STa's/ïïi,c<nM«< SENSATIONEEL Kleintje Van Hooijdonk alleen aan kop sportnieuws KORT Vierklau naar Vitesse Obiekulu heeft malaria Von Weiier teammanager hockeyvrouwen Van Aerde in beroep tegen straf Geschil TVM en sponsor opgelost SCHAKEN *57 1/ l! Aanbiedingen geldig tot en met 24 januari 1996. W/s ontdooiing Mergfezufn/A ^indestt - felomaa, per minuut Jwperatuur traploos regelbaar 1162)45 3201 alow 2) op vr.pr. 0165- sMTRa wagon primeur bij van rielr Ha f 31.950. uVUnDfll <S>van Rlel autobedrijven B.V. 1 |Jl*L--r^7lMROK Gen. Maczekstraat 6-14 - Breda - Tel. 076-5213825 Sport i DONDERDAG 18 JANUARI 1996 DEEL B Brussel (anp)-De Europese Commissie heeft gisteren de Europese voetbalbond ge- met maatregelen als lt weigeren de buiten- taiderregel in te trekken en jut transfersysteem aan te assen. ie UEFA moet zich houden aan uitspraak van het Europese [0; yan Justitie, die in de zaak van de Belg Bosman bepaalde dat deze praktijken in strijd zijn met jeEuropese regels, aldus de com- missie. „Niemand staat boven de wet," onderstreepte woordvoer der Klaus van der Pas. De commissie zegt zeer bezorgd te zijn over het besluit van de UEFA zich voorlopig slechts aan de eigen wetten te houden. De voetbalbond zal deze week een formele waarschuwing uit Brus sel ontvangen dat ze zich dient te conformeren aan de Europese wetten. De commissie zal in die brief ook verklaren dat ze zich het recht voorbehoudt om maat regelen te nemen als de bond dwars blijft liggen. Het Hof in Luxemburg bepaalde in december dat het vrij verkeer van werknemers tussen de landen van de Europese Unie ook geldt voor voetballers. De rechtbank verklaarde de bui- tenlanderregel, die clubs toestaat slechts maximaal drie buiten landse plus twee 'geassimileerde' spelers tegelijk op te stellen, on wettig. Na een vergadering - maandag in Genève - waarbij ook de wereld voetbalbond FIFA was betrokken besloot de UEFA echter „in be lang van de continuïteit en de eerlijkheid" de reglementen voor de drie Europese bekertoer nooien tijdens dit seizoen niet aan te passen. Volgens de bond speelt in het Eu ropa-Cupvoetbal niet alleen het clubbelang, maar vertegenwoor digen de ploegen ook hun land. In een reactie liet de UEFA weten bij haar standpunt te blijven. Volgens een woordvoerder heeft de Europese commissie in 1991 zelfs meegewerkt aan het tot standkomen van de regeling van drie buitenlanders en twee „geas simileerde" spelers. „Het heeft al die jaren perfect ge werkt, waarom moet dat nu dan veranderen? Wij zien daar het nut niet van in." De commissie wil nog niet zeggen welke maatregelen ze in petto heeft als de voetbalorganisatie voet bij stuk houdt. „Op dit moment kunnen we onze strategie niet prijsgeven", aldus een woordvoerster. Door Cas Overzier Melbourne - Twee keer reikte Richard Krajicek in zijn zevenjarige profcarriè- tot de halve finales van een Grand Slam-toernooi. Ophef gravel van Parijs in 193 en het jaar daarvoor de hardcourtbanen van Melbourne. Het rébounda- ceop Flinders Park ligt de e maand 24 jaar ge worden tennisser nog het meest. Zeker als fysieke ongemakken hem bespaard blijven. Wat dat betreft ziet t er op het ogenblik zon- nig uit voor de nummer twaalf van de wereld. Want 'de Kraai' die in Melbourne :de ronde bereikte via een kende 6-2, 6-4, 6-4-zege op Frederik Fetterlein, is nu een- blessuregevoelig. Knieën, arm en schouder zijn de grootste istpakken. Zoals in 1992 toen hij e latere winnaar, Jim Courier, oodgedwongen vrije doorgang af naar eindstrijd van de Open Australische. Begin dit jaar zag het er wederom somber uit. Van de eerste vijf ver lorenpartijen in '96 moest hij er twee voortijdig staken. Nu was bet geen schouder zoals vier jaar ':n, maar een pijnlijke bo venarm. Rosset (in de Hopman en Rafter (in het exhibitie- toernooi van Kooyong) kregen de overwinning cadeau. Om zo veel mogelijk kwetsures te voorkomen, heeft Krajicek een preventieplan bedacht. Bij de op slag, veruit zijn voornaamste wa- levert hij voortaan wat in. n kogels meer met snelheden van 215,6 kilometer in het uur, mar zo'n twintig procent min der. Dat moet in de meeste geval len voldoende zijn, redeneert Krajicek die op de lijst van hard- serveerders eervolle derde plek imeemt achter Rusedski (220.4 bm/uur) en Ivanisevic (218.8 km/uur), Vrees .De meeste tegenstanders vrezen "'"i opslag toch wel," weet de gse inwoner van Monaco. Op flinders Park heeft hij het gelijk vooralsnog aan zijn zijde. Jason Steltenberg en een dag later Fre- mk Fetterlein stonden erbij en Wen ernaar. Tegen de Austra- produceerde Krajicek twintig lccs en een tiental service-win- Richard Krajicek houdt de bal nauwkeurig in het oog in zijn partij tegen de Deen Frederik Fetterlein. De Nederlander won vrij eenvoudig in drie sets. FOTO ANP ners, tegen de Deen reikte hij - eveneens in drie sets - tot vijftien aces en een handvol service-win ners. De blessure in de bovenarm, waardoor zijn deelname aan de Open Australische titelstrijd aanvankelijk twijfelachtig was, lijkt zo goed als genezen. Hoewel haptonoom Jan Naaktgeboren, een compagnon van de bekendere Ted Troost, voorlopig nog in Mel bourne blijft, voelt het 1.96 meter lange en 86 kilogram zware lichaam 'losjes' aan. Ergeren „Alleen in de eerste set waren de spieren wat stijfjes. Mijn borst en triceps. Maar dat komt omdat ik voor de partij niet had geser veerd. Daarna had ik helemaal geen problemen," aldus Krajicek, die zich vreemd genoeg niet hele maal tevreden toonde over zijn spel. Toch liep zijn forehand al gesmeerder dan de dag ervoor. „Maar," zei hij, „die jongen had geen echte wapens. Ik had ge woon veel dikker moeten winnen. Dat ergerde me." Krajicek stoorde zich niet aan het ietwat vreemde gedrag van zijn tegenstander. Fetterlein, 96e ge klasseerd op de wereldlijst, ont popte zich op het stomende re bound-ace als een heethoofd. Riep telkens wat naar Krajicek en spuugde in de derde set zelfs naar een lijnrechter. Dat kwam de man uit Kopenhagen op een waarschuwing te staan. Zijn Nederlandse opponent bleef onverstoorbaar en bluste het Deense vuur door zijn racket te laten spreken. „Het zal wel in het Deense bloed zitten. Fetterlein is misschien gek, maar daar hebben meer Denen last van. Die Tauson bijvoorbeeld is helemaal ge stoord. Maar gelukkig merk ik daar meestal niets van, omdat ik me op de baan snel omdraai." Edberg niet In de derde ronde treft Krajicek Jean-Philip Fleurian, de speler uit het kwalificatietoernooi die in de eerste ronde vroegtijdig de fe licitaties kreeg van de zieke Sjeng Schalken. Fleurian ver scheurde vervolgens eigenhandig een alleraardigste affiche: Kraji cek contra Edberg. Edberg, die zijn afscheid als pro fessionele tennisser reeds aan kondigde, werd in zijn laatste Grand Slam-toernooi op Austra lisch grondgebied al in de tweede ronde door de Fransman naar huis gestuurd. Vrijdag viert Ed berg zijn dertigste verjaardag en had dat maar al te graag gedaan met een partij (mogelijk op het centrecourt) tegen Krajicek. Ook Krajicek zag dat avontuurtje wel zitten. Op de Australische tv had hij de commentator van Channel Seven horen zeggen dat Edberg een goede loting had. „Daar schrok ik toch even van. Daar had ik zelf graag een stokje voorgestoken," klonk het strijd baar. Eens kijken of Krajicek ook tegen Fleurian vuur kan spuwen. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/11) - Fetterlein (den) 6-2 6-4 6- 4, Agassi (VSt/1) - Spadea (VSt) 6-4 6-2 6-3, Muster (Oos/3) - Frana (Arg) 6-4 6-4 1-6 7-6, Chang (VSt/5) - Hla- sek (Zwi) 6-1 6-3 6-3, Courier (VSt/8) - Tarango (VSt) 7-5 6-7 6-4 6-3, Ku- cera (Slw) - Ferreira (ZAf/9) 6-1 6-3 6-0, McEnroe (VSt) - Medvedev (Oek/14) 0-6 2-6 6-2 6-3 6-2, Martin (VSt/15) - Reneberg (VSt) 6-2 7-5 3-6 7-6, Bryan (VSt) - Stolle (Aus) 6-3 7- 6 6-1, Kulti (Zwe) - Costa (Spa) 6-3 6-3 6-2, Woodbridge (Aus) - Ulihr- ach (Tsj) 6-3 2-6 6-2 6-4, Raoux (Fra) - Ellwood (Aus) 6-3 6-4 7-6, Till- ström (Zwe) - Ruud (Noo) 6-3 3-6 6-4 4-6 6-4, Fleurian (Fra) - Edberg (Zwe) 6-4 2-6 4-6 6-2 6-3, Björkman (Zwe) - Henman (GBr) 6-1 6-3 6-1, Ondruska (ZAf) - Adams (VSt) 7-5 7- 6 6-0. Dubbelspel, eerste ronde: El- tingh/Haarhuis (Ned/2) - Kul- ti/Larsson (Zwe) 6-3 7-5, Gal- braith/Olhovsky (VSt/Rus) - Wahl- gren/Wibier (Zwe/Ned) 7-5 4-6 8-6, Sinner/Winnink (Dui/Ned) - Kem- pers/Noteboom (Ned) 6-1 6-7 11-9, Tebbutt/Tramacchi (Aus) - Nijs- sen/Van Emburgh (Ned/VSt) 6-4 7-6. Vrouwen, tweede ronde: Seles (VSt/1) - Studenikova (Slw) 6-1 6-1, Sanchez-Vicario (Spa/3) - Rittner (Dui) 6-3 6-2, Sabatini (Arg/6) - Habsudova (Slw) 6-4 6-3, Majoli (Kro/7) - McNeil (VSt) 6-3 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt/9) - Sanchez Lo renzo (Spa) 6-2 6-0, Rubin (VSt/13) - Krizan (Slw) 6-7 6-2 6-3, Sawamatsu (Jap/15) - Wild (VSt) 6-4 6-3, Su- giyama (Jap) - Deehaume (Fra) 6-2 6-2, Appelmans (Bel) - Spirlea (Roe) 6-3 6-3, Courtois (Bel) - Kruger (ZAf) 6-3 7-6, Whitlinger (VSt) - Smasjno- va (Isr) 5-7 6-4 6-2, Arendt (VSt) - Farina (Ita) 3-6 6-3 8-6, Cacioc (VSt) - Drake (Aus) 6-2 7-5, Halard (Fra) - Lubiani (Ita) 6-2 0-6 6-2, Kschwendt (Dui) - Miyagi (Jap) 2-6 6-2 6-1, Fusai (Fra) - Watanabe (VSt) 7-6 7-6. Dubbelspel, eerste ronde: Schultz/Stubbs (Ned/Aus/6) - Haka- mi/Scott (VSt) 3-6 6-0 6-1, Boo- fert/Bradtke (Ned/Aus/14) - La- e/Poruri (GBr/VSt) 7-6 7-5, Ba- suki/Vis (Ino/Ned) - Dragomir/Kru- ger (Roe/ZAf) 6-2 6-3. wuuH, - Steven Books 'vluchtte' tijdens zijn "ïèlercarrière in het gebruik va.j,verk°den simulerende "rodelen om zijn afkeer te- 8® de reeks van profcrite- nums na afloop van de Ron- evan Frankrijk te overwin nen. Die bekentenis deed de 35-jari- 00rdhoUander gisteravond bet Sportjournaal waarin hij besluit om met onmiddellij- e ingang definitief een punt te tn<.v1acllter ziin Pfofloopbaan fc6:. VolSens R°<*s ge- Hukte hij nooit 'zware' midde- ttdm? ,de °£ficiele dopinglijst L spilde de dertien jaar dat i ot het internationale korps van de beroepscoureurs behoor de. „Wel eens pilletjes afkom stig uit Spanje die amfetamine bevatten," zo bekende Rooks. Volgens de Noordhollander, die stopt omdat hij geen ploeg van enige faam kan vinden, nam hij zijn toevlucht tot de pillen om dat hij het na een zware Ronde van Frankrijk vaak nauwelijks kon opbrengen om de kalender van kermiskoersen in Neder land af te werken. „Toch was je het verplicht aan het wielervolk," aldus de open hartige Rooks, die daaraan toe voegde dat het meestal hoge startgeld ook een factor vormde om de tegenzin met een 'oppep per' te overwinnen. „Je nam je zo'n pilletje en dan zag je het le ven weer zonnig in. Ik deed dat niet om harder te gaan fietsen, maar om geestelijk in evenwicht te blijven. Zeg maar een geeste lijke oppepper." Rooks kon naar zijn zeggen de Spaanse pillen nemen omdat na Nederlandse profcriteriums nauwelijks of nooit op verboden stimulerende middelen wordt gecontroleerd. „Als dat bij toeval wel was ge beurd, zou ik zeker positief zijn bevonden," realiseerde Rooks zich. Overigens raakte Westbraban der Johan van der Velde tijdens diens actieve wielerloopbaan aan de amfetamine, die hij tot zich nam om dezelfde tegenzin als Rooks tegen reeks van profs- criteriums na de Tour te kunnen overwinnen, verslaafd. Eindhoven - Jaap Stam heeft gisteravond de neus opgehaald voor een contract dat PSV hem heeft voorgelegd. De verdediger van Willem II kon in Eindhoven voor 5,5 jaar tekenen en was vandaag al welkom op de training. Rooks FOTO ARCHIEF DE STEM Een nieuw pluspunt in reclame: Het plaatsen van we- KLEINTJE vormt ee zenlijke bijdrage to 0 liseren van uw doet Dl II7FNDFN Ipran "ola J 7 Eric Cantona en David Gi- Èiipp] s twee Franse voetballers in PetFnv ns£> 'geacclimatiseerd' voor %r,Z°pees kampioenschap voetbal ko- z°mer- Desondanks zijn ze op- |^imé Ja«jT^Se^ecteerc^ ^oor k°n(1scoach ItogEUnuf8'Voor ket oefenduel tegen Por- fiieuw sJn 7 We,ek woensdag in Parijs, op gebruik van zijn 'Engelse' super sterren. De bondscoach selecteerde zeventien man. De groep die kwalificatie voor het EK afdwong, aangevuld met debutant Lamouchi van Auxerre. Cantona van Manchester United keerde nog niet in het Franse team terug na zijn mondia le schorsing van acht maanden. Hij speelde zijn laatste interland twaalf maanden gele den. Ginola, die afgelopen zomer verkaste van Pa ris SG naar Newcastle, leeft al langer in on min met de bondscoach. Sinds hij een keer liet weten niet voor een plaats op de reserve bank terug naar Frankrijk te reizen, werd hij niet meer geselecteerd. De selectie: Doel: Lama (Paris SG) en Martini (Montpellier). Verdedigers: Angioma (Torino), Desailily (AC Milan), Di Meco (Monaco), Leboeuf (Strasbourg) en Thuram (Monaco). Middenvelders: Deschamps (Juventus), Ferri (Nantes), Guerin (Pa ris SG), Karembeu (Sampdoria) en Lamouchi (Auxerre). Aanvallers: Djorkaeff (Paris SG), Loko (Paris SG), Ouedec (Nantes), Pedros (Nantes) en Zidane (Bordeaux). Zijn debuut had dan morgen in de uitwedstrijd tegen Heerenveen moeten volgen. In plaats van een handtekening te zetten, schoof Stam het contract echter resoluut terzijde. Volgens technisch manager Mar tin van Geel van Willem II was Stam verbolgen over de aanbie ding. „Ik ben goed genoeg, dus er komt vanzelf wel een topclub die mij wel een correct bod doet," liet Stam, die voor commentaar on bereikbaar bleef, de manager we ten. „Hij zou bij PSV minder gaan verdienen dan bij Willem II", aldus Van Geel. Frank Arnesen had zich gistera vond laat nog niet bij een defini tief afketsten van de zaak neerge legd. „In de loop van morgen (vandaag, red) kan Jaap Stam nog op ons aanbod ingaan. Maar vanavond vroeg hij gewoon te veel." Stewart Willem II zal naar verwachting wel drie maanden zonder aanval ler Eamie Stewart verder moe ten. De 26-jarige aanvaller on derging gisteren een knieoperatie wegens kraakbeenletsel. Van Gastel Technische staf en bestuur van Willem II buigen zich vandaag verder over invulling van de va catures. Voor de opvolging van Van Gas tel heeft de Tilburgse club reeds contacten met een middenvelder en diens club waarvan de namen niet bekend zijn gemaakt. De Tilburgse club hoopt al in het duel met Fortuna Sittard (zater dag) over nieuwe kracht(en) te beschikken. Menzo Stanley Menzo mag aan het eind van het seizoen transfervrij bij PSV vertrekken. Het contract van Menzo loopt nog door tot 1 juli 1997, maar wat PSV betreft is hij na afloop van deze competitie vrij om te gaan en staan waar hij wil. Glasgow - Pierre van Hooijdonk blijft aan de lopende band sco ren. Ook gisteravond weer trof hij het doel van de tegenstander. Celtic won mede door de goal van de Westbrabander met 1-2 bij Heart of Midlothian. Als gevolg van dit resultaat, het betrof een inhaalwedstrijd, is Celtic koploper Glasgow Rangers tot op twee punten genaderd. Celtic kwam met 1-0 achter, maar Van Hooijdonk kopte veertien minuten voor tijd de gelijkmaker binnen. Walker maakte de win nende treffer. Door zijn doelpunt staat Van Hooijdonk nu alleen aan kop van de Schotse topscorerslijst met vijftien goals uit 23 wedstrijden. Hearts-Celtic 1-2. Stand aan kop: Rangers 23-56, Celtic 23-54, Hibernian 23-32. Utrecht - Ferdy Vierklau speelt komend seizoen voor Vitesse. De verdediger van FC Utrecht, wiens verbintenis aan het einde van deze competitie afloopt, bereikte woensdag overeenstemming over een vijfjarig contract bij de Arnhemse club. De 22-jarige Vierklau is bezig aan zijn vijfde seizoen als contractspeler bij FC Utrecht. Hij debuteerde onder Ab Fafié en groeide langzaam uit tot vasté kracht. Dat werd hij ook van het olympisch elftal, waar mee hij kwalificatie'voor de Olympische Spelen in Atlanta echter misliep. Deventer - Go Ahead Eagles moet het voorlopig stellen zonder de laatste buitenlandse versterking, Obiekulu. De Nigeriaan werd in het ziekenhuis opgenomen met malaria. Het kostte GA Eagles heel wat moeite Obiekulu aan de selectie toe te voegen. De verde diger van het Nigeriaans olympisch elftal, ploeggenoot van Aja- cied Kanu, wachtte bijna drie maanden op een werkvergunning. Na drie korte invalbeurten begon voor Obiekulu het kerstreces dat hij in eigen land door wilde brengen. Hij vergat echter mala ria-tabletten in te nemen en keerde ziek terug in Deventer. Bunnik - Sophie von Weiier is de nieuwe teammanager van het Nederlands vrouwen hockey-elftal. De oud-international volgt Marjolein Bolhuis op. De overeenkomst is gisteren bekrachtigd. Von Weiier krijgt het onmiddellijk druk. De Nederlandse selectie en coach Tom van 't Hek reizen zaterdag naar Atlanta voor een oefenserie tegen de Verenigde Staten. De duels zijn op 24, 26, 29 en 30 januari. Op 31 januari keert de ploeg terug naar Nederland. Waalwijk - Romeo van Aerde en RKC gaan in beroep tegen de schorsing van vier wedstrijden die de middenvelder kreeg. Van Aerde werd in de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Hee renveen het veld uitgestuurd wegens 'het trappen naar een tegen stander'. RKC vindt de straf overdreven. „Het ging om een sliding die net zo goed als een overtreding van de tegenstander afgefloten had kunnen worden," luidt het verweer. Van Aerde en RKC moe ten zich volgende week donderdag in Zeist voor de mondelinge afhandeling van de zaak melden. De schorsing is opgeschort, waardoor Van Aerde zondag met RKC bij Vitesse kan aantreden. Bunnik - Wielerploeg TVM heeft woensdag het beslag op de banktegoeden van Polis Direct opgeheven. De manager van de formatie van Cees Priem had een geschil met Wim de Witte, de toenmalige directeur van de autoverzekeraar, over een sponsor contract. Dat is nu naar bevrediging opgelost. Bovemij, mede-eigenaar van Polis Direct, en TVM hebben een fi nancieel vergelijk getroffen. De samenwerking wordt echter niet voortgezet. Polis Direct treedt ook sinds een half jaar op als shirtsponsor van de Nederlandse volleybalsters. Bovemij onderhandelt nog met de Stichting Top Volleybal Nederland (TVN) over de afwikkeling van de contractuele verplichtingen. De eerste gesprekken daar over zijn volgens de advocaat van Bovemij positief verlopen. Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi, grootmeestergroep A, vierde ron de. Tiviakov (Rus) - Siirov (Spa) 1/2- 1/2, Adams (Eng) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Drejev (Rus) - Anand (Ind) 1/2-1/2, Sokoio v (Bos) - Topalov (Bul) 1-0, Piket (Ned) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Gel- fand (WRu) - Van Wely (Ned) 1/2- 1/2, Hübner (Dui) - Timman (Ned) 1-0. Stand: 1. Sokolov 3, 2. Anand, Drejev, Hübner, Ivantsjoek, Piket 2 1/2, 7. Gelfand, Leko, Tiviakov 2,10. Adams, Sjirov, Timman, To palov 1 1/2,14. Van Wely 1/2. Grootmeestergroep B, tweede ron de: Delemarre (Ned) - Bologan (Mol) 1/2-1/2, Garcia (Col) - Van de Mortel (Ned) 0-1, Miles (Eng) - Gretarsson (IJs) 1/2-1/2, Stripoenski (Oek) - Antunes (Por) 1-0, Nijboer (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Kuijf (Ned) - Onits- joek (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1. Bologan, Delemarre, Stripoenski 1 1/2, 4. Gretarsson, Miles, Nijboer, Onitsjoek, Van de Mortel, Van der Wiel 1, 10. Antu nes, Garcia, Kuijf 1/2. SKISPORT Ramsau am Dachstein. Open NK skispringen: 90-meterschans: 1. Schraml (Oos) 223 (87,0+89,5 meter), 2. Gruber (Oos) 220 (86+90,5), 3. Geuder (Dui) 218,5 (88,5+87), 4. en Neder lands kampioen Nikkel (Maarsse- veen) 189 (81,5+81), 5. Homan (Wijk bij Duurstede) 158 (73+76,5). Open NK skiloop, mannen, 10 km klassieke stijl: 1. Verdenius (Flata- seu/Noo) 26.19, 2. Rein (Dui) 26.38, 3. Greinere (Dui) 27.14. NK: 1. Verdenius 26.19, 2. Brouwer (Rotterdam) 29.26, 3. Stevens (Den Haag) 32.29. Open NK vrouwen, 5 km klassiek: 1. Renner (Can) 15.35, 2. Armanda Fortier (Can) 15.59, 3. Jaime Fort ier (Can) 16.06, 4. Hijman (Can) 16.28, 5. Ten Bosch (Utrecht) 16.48. Eindstand NK (met jeugd): 1. Elsbeth Straub (Rotterdam) 16.28, 2. Ten Bosch 16.48, 3. Anne- marie Straub (Rotterdam) 17.25. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse lotto Trekking A: 7 - 18 - 22 - 26 - 46 - 49. Reservegetal: 5. Trekking B: 18 - 20 - 32 - 40 - 43 - 46. Reservegetal: 29. Supergetallen: 7 en l.Spel 77:1 2 7 5 7 9 1. Super 6:0 88684. Belgische lotto 17 - 23 - 31 - 32 - 35 - 36. Reserve getal: 13. Joker: 8 8 1 1 5 2 8. VOETBAL Brussel. Oefenwedstrijd. Anderlecht (Bel) - Ajax 2-2 (1-1). 5. De Bilde 1-0 (strafschop), 15. Ronald de Boer 1-1, 56. Frank de Boer 1-2, 88'. De Witte 2-2. Turijn. Italiaanse Super Cup. Parma - Juventus 0-1 (0-1). 32. Vialli 0-1. Engeland, FA cup Derde ronde replays Manch.City-Leicester 5-0, Nott. For.-Stoke City 2-0, Tottenham- Hereford 5-1, Wimbledon-Wat ford 1-0, Wolverham.-Birming- ham 2-1, Sheff. Un.-Arsenal 1-0, Stockport-Everton 2-3, Newcastle Un.-Chelsea 2-2. Spanje, beker Achtste finale, 2e wedstrijd Barcelona-H.Alicante 4-1 (0-0), Compostela-Sevilla 0-1 (1-2), Za- ragoza- Bilbao 0-1 (3-2), Gijori- Numancia 0-0 (1-2), Valencia-Cel- ta 3-0 (1-1). Anaheim (VSt). Toernooi om Gold Cup. Groep A: Guatemala - St. Vincent 3-0 (3-0). 28. Funes 1-0, 41. West- phal 2-0, 45. Machon 3-0. Groep C: Verenigde Staten - El Salvador 2-0 (0-0). 64. Wynalda 1- 0, 75. Balboa 2-0. Toeschouwers: 52.355. Krefeld. Zaalvoetbaltoernooi. Groep A: FC Kaiserslautern (Dui) - PSV 3-0, FC Kaiserslautern - KFC Uerdingen (Dui) 1-2, PSV - KFC Uerdingen 0-3. Stand: 1. KFC Uerdingen 2-6, 2. Kaiser slautern 2-3, 3. PSV 2-0. PSV uit geschakeld. VOLLEYBAL Champions league, vrouwen. Groep B: Vrilission Athene (Gri) - Link/AMVJ (Ned) 3-2 (15-13 16- 14 7-15 7-15 17-15). Vught. Europese beker voor be kerwinnaars, vrouwen. WC - BTV Luzern (Zwi) 3-0 (15-3 15-8 17-16). WIELRENNEN Bremen. Zesdaagse, eindstand: 1. Villa/Martinello (Ita) 410 pun ten, 2. Risi/Betschart (Zwi) 393, 3. Veggerby/Madsen (Den) 376, 4. op 1 ronde Ludwig/Wolf (Dui) 341, 5. Bincoletto/De Wilde (Ita/Bel) 283.

de Stem | 1996 | | pagina 9