Spannende thriller over kinderlokker Jan Decleir als 'Meneer Paul' Lesbische films in Breda Kathy Bates formidabel als 'Dolores Claiborne' Stuk van Neil Simon ontroert nauwelijks Omroep en film investeren meer in co-produkties 06-0365 DE STEM UITGIDS D4| de STEM Rodin trekt ruim 200.000 bezoekers 'The cold light of day' van Rudolf van den Berg Ook in de bioscoop nederundi ZOMERVAKANTIE NÜ RESERVEREN! BEL ONS GRATIS nederland 2 nederland 3 belgië frans 1 belgië frans 2 duitsland 1 duitsland 2 DONDERDAG 18 JANUARI 1996 Den Haag (anp) - De dubbelten toonstelling van werk van de Franse beeldhouwer Auguste Rodin heeft 208.000 bezoekers getrokken. Naar het Singer Museum in Laren kwamen 110.000 mensen, naar Het Paleis in Den Haag 98.000. Afgelopen weekeinde sloten de twee exposities na drie maanden. Hilversum (anp) - De publieke omroep en de Nederlandse film wereld gaan meer investeren in co-produkties van speelfilms en documentaires. De overeenkomst van de Stichting Nederlands Fonds voor de Film, de Stichting Coproduktiefonds Binnenlandse Omroep (CoBO) en de NOS, die dinsdag is getekend, beoogt meer co-produkties met Nederlandse filmmakers te bren gen. De samenwerkingsovereen komst is aangegaan voor onbe paalde tijd. Het aantal co-pro- dukties is sterk toegenomen. CoBO heeft een budget van onge veer 25 miljoen gulden per jaar. Door Marjan Mes Europese co-produkties leve ren zelden een karakteristiek filmresultaat op, maar de Nederlandse regisseur Rudolf van den Berg heeft ondanks dit bezwaar van het Neder lands-Duits-Engelse The cold light of day toch een bui tengewoon spannende thril ler (over een levensgevaarlij ke kinderlokker) gemaakt. Hoofdzakelijk Engelse acteurs spelen Oosteuropeanen in een fictief land achter het (voormali ge?) IJzeren Gordijn, in een ver haal dat gehaseerd is op het toneelstuk Es geschah an hel lichten Tag van de Zwitserse toneelschrijver Friedrich Dür- renmatt en dat werd verfilmd in de omgeving van Praag. Van Dürrenmatts maatschappij satire is weinig of niets overge bleven, maar Van den Berg weet met uitstekend spelende acteurs en een agressieve montage de spanning vast te houden en op de juiste momenten te schokken. Een klein meisje wordt ver moord gevonden en inspecteur Marek (Richard E. Grant) moet de hevig ontstelde ouders (Ger ard Thoolen als verpletterde vader) inlichten. Hij belooft hen de dader te vinden. Wanneer zijn superieuren een seksueel delin quent (een onherkenbare Thom Hoffman) inrekenen, weet Marek bijna zeker dat deze het niet heeft gedaan. Uit onvrede over dit corrupte beleid trekt Marek zich terug in een afgelegen pompstation dat hij van de eigenaresse over neemt. Vanuit dat strategische punt kan hij misschien de auto van de moordenaar opsporen. Een alleenstaande moeder (Lyn- sey Baxter) neemt hij als huis houdster in dienst. Haar kleine, blonde dochtertje wil hij als lokaas gebruiken om de kinder lokker te pakken. Richard E. Grant in de spannende thriller 'The cold light of day' van de Nederlandse regisseur Rudolf van den Berg. foto polygram Terwijl Mareks genegenheid voor het vrouwelijke tweetal groeit en hij steeds bezorgder wordt over de veiligheid van het meisje, maakt de kijker kennis met het vreemde gedrag van een geperverteerde arts, die in de buurt van het pompstation rond hangt. De griezel (Simon Cadell) weet het argeloze kind met een speel goedhondje te lokken, maar wordt tweemaal gestoord als hij in het bos met het kind op schoot wil toeslaan met een mes. Het zijn huiveringwekkende momenten. Het ouderwetse, Amerikaans aandoende pompstationnetje is ongetwijfeld uitsluitend gekozen vanwege het nostalgische uiter lijk. Het doet even weinig Oos teuropees aan als de beschaafd Engels sprekende acteurs en dat geeft de film iets onwerkelijks. Rudolf van den Berg maakte eer der o.a. Nederlandse kwaliteits films als Bastille en De Avon den, die ook heel spannend in scène waren gezet. Met de hor rorfilm De Johnsons bewees hij moeiteloos te kunnen concurre ren met een doorsnee Ameri kaanse exploitatiefilm, hoewel het verhaal onnodig ingewikkeld was. The cold light of day is een stuk simpeler, met minder grove schokeffecten, maar daardoor juist doeltreffender. De eenvoudige, spannend opge bouwde intrige speelt zich op een maar heel beperkte locatie af, waardoor de film herinnert aan Duitse tv-Krimi's. Veel meer pretenties dan een goede televi sie-thriller heeft de film trou wens niet. En op tv zal hij zeker verschijnen, want Veronica tv was een van de geldschieters. 'The cold light of day' van Rudolf van den Berg draait in Casino 4 Breda, Heuvelpoort 2 in Tilburg. Van onze filmredactie Wegens succes is de Canadese film When night is falling van Patricia Rozema geprolongeerd in Chassé Cinema Breda. Hij beet vorige week het spits af van de filmreeks Ladies in Love, die iedere week een andere 'lesbi sche' speelfilm in het vooruitzicht stelt. Om ook anderen dan de specifie ke doelgroep de gelegenheid te geven om de nieuwe Rozema te zien, draait dit aardige sprookje over de liefde tussen een universi teitsdocente en een circusartieste nog door. Daarnaast is deze week Thin Ice geprogrammeerd in de serie Ladies in Love, in plaats van de Amerikaanse komedie The incredibly true adventures of two girls in love, die pas op 25 januari gaat draaien. Thin Ice van de Engelse Fiona Cunningham-Reid is een char mant niemendalletje over liefdes perikelen op de ijsbaan. Een kunstschaatsster, die traint voor de Gay Games in New York, ver liest haar partner en weet een ongelukkige, nogal gefrustreerde heterovrouw te overreden om zowel op het ijs als privé iets moois op te bouwen. Het loopt anders dan verwacht en de kunst schaatsster wordt voor het eerst gedwongen om over haar eigen verlangens na te denken. Bevrij ding en overwinning zijn het gelukkige resultaat. Zondagmiddag is er in Chassé Cinema ook weer een aflevering te zien van Gay Cinema: de docu mentaire Menmaniacs van de Duitser Jochen Hick, waarin leer- vrouwen, S/M acteurs, uniform fetisjisten en slaves de revue pas seren tijdens twee extravagante homo-evenementen in de leersce- ne. De film is niet ondertiteld, er wordt Engels en Duits in gespro ken. Breda - Chassé Theater. 'Ver dwaald in New York' (Lost in Yonkers) van Neil Simon door het Haarlems Toneel. Vert aling: Jan Donkers. Regie: Pie- ter Loef. Gespeeld door o.a. Nelly Frijda, Arnoud Bos, Hein van Beem, Paul Gieske, Metta Gramberg. Gezien op woens dag 17 januari. Vanavond in Bergen op Zoom, 25 januari in Etten-Leur. Door Marjan Mes Lost in Yonkers van Neil Simon werd in 1991 met veel succes op Broadway gespeeld en bekroond met twee presti gieuze prijzen, de Pulitzer Prize en de Tony Award. In de vertaling van Jan Donkers is het Verdwaald in New York geworden en het Haarlems Toneel speelt het zonder hele maal duidelijk te kunnen maken waarom. Simon is zo'n typisch Newyorkse (komedie)schrijver wiens stukken vaak een deel vormen van zijn eigen autobiografie. In ons land werd onder meer De memoires van een Benjamin, dat ook wor- (ADVERTENTIE) U hoeft niet eens terug „aar het reisbureau waar u de gidsen heeft gehaald. D-reizen Direkt biedt u een snelle, makkelijke service om vanuit uw stoel uw vakantieboeking in orde te maken. Onze reisadviseuse maakt voor u direkt een onafhankelijke prijsvergelijking zodat u zeker bent van de laagste prijs! Dit geldt voor ALLE GIDSEN zoals: Arke, Sudtours, Oad, Hotelplan, Fit, Neckermann, Holland International, De Jong, D-tours, Bel Air, Vrij Uit, Olympia en nog vele anderen! V MANOAQT/MVKJDAG 09.x-21.00 UUR WEEKEND i FEESTDAGEN 09.00-11.00 UUR Kathy Bates als getergde huishoudster in de psychologische thriller 'Dolores Claiborne'. foto Columbia Door Marjan Mes Kathy Bates, de potige kwelgeest uit de spannende Stephen King-verfilming Misery, bevestigt opnieuw haar formidabele acteertalent in een ver filming van een boek van Stephen King: Dolores Claiborne. In de imposante titelrol speelt zij een krachtige, rebelse, maar ook murw gebeukte vrouw van middelbare leeftijd, die ditmaal meer slacht offer is dan dader. De spannende openingsscène, die suggereert dat Dolores haar werkgeefster heeft vermoord, krijgt een enigszins ander vervolg dan we gewend zijn bij de doorgaans bloedige King-horror. Regisseur Taylor Haekford neemt aangenaam 'ouderwets' de tijd (zonder horror-effecten of ande re overbodige franje) om een psychologisch drama te schilderen, waarin met sfeervolle flash-backs de treurige omstandigheden van Dolores' leven en dat van haar dochter Selena (Jennifer Jason Leigh) uit de doeken wordt gedaan. Dolores, afkomstig uit een armelijk kustplaatsje in Maine, heeft als huishoudster twintig jaar gezwoegd onder de terreur van een schatrijke, auto ritaire werkgeefster. Halverwege de film wordt dui delijk dat Dolores haar kwelgeest helemaal niet heeft vermoord, hoewel ze de erfgename was van deze rijke vrouw, maar dat wist ze zelf niet eens. Ze wordt niettemin hardnekkig aan de tand gevoeld door een plaatselijke, wraakzuchtige rechercheur (Christopher Plummer), die nooit geloofd heeft dat Dolores indertijd, tijdens een zonsverduistering, onschuldig was aan de dood van haar man. Hij wil telde in Simons eigen jeugd in een joodse familie met een problema tisch Europese achtergrond, suc cesvol opgevoerd'. Ontroerend werden de familiever houdingen geschilderd, gezien door de ogen van een jongen, waarbij de komische wendingen en uitspraken de tragische onder toon niet konden verhullen. Verdwaald in New York is ook zo'n stuk. Het speelt zich af in 1942 wanneer twee tienerbroers door hun vader, die pas weduw naar is geworden, worden onder gebracht bij hun grootmoeder. De man moet op reis om geld te ver dienen in de oorlogsindustrie en laat de twee jongens tot hun grote tegenzin achter bij zijn strenge, kille moeder; een vrouw van Duits-joodse afkomst die zich zo gewapend heeft tegen alle ellende en verdriet, dat zij al haar kinde ren met complexen heeft opge zadeld. Zij leeft met haar kinder lijke, geschifte dochter Bella (Metta Gramberg), die vergeefs droomt van een gelukkig huwe lijk. Een andere dochter (Teuntje de Klerk) heeft aan haar kille jeugd een spraakgebrek overgehouden en zoon Louie (Paul Gieske) is een louche, criminele figuur gewor den, met evenwel een warm hart voor zijn geteisterde zusters. Zijn twee neefjes kijken tegen hem op en hopen via hem 'rijk' te worden. Hun gevoelige vader neemt zijn moeder nog altijd de ijzeren opvoeding kwalijk. Helaas wordt deze sympathieke vader erg zwak geacteerd, wat nadelig is voor de hele voorstelling. De twee belang rijke jongensrollen worden heel aardig gespeeld door Arnoud Bos en Joris van den Heuvel (in korte broek), die echter eigenlijk te oud zijn voor hun rol waardoor hun kinderopmerkingen nauwelijks doel treffen. De enige, die op een gegeven moment weet te ontroeren, is Nel ly Frijda als die ijzige grootmoe der met haar snijdende Duitse accent, die haar gekwelde ziel niet helemaal kan blijven verbergen. De regie slaagde er echter niet in om nuances aan te brengen in de karakters, terwijl van de rake opmerkingen veel verloren gaat en eigenlijk geen van de acteurs in staat is om de wisselende stem mingen voelbaar te maken. Zo gaat ook de tragische ondertoon goeddeels verloren, waardoor een Nederlands publiek weinig voe ling kan krijgen met dit typisch Amerikaanse stuk. Jan Decleir, de grootse Vlaamse acteur die de laatste jaren steeds ingetogener en indringender speelt, komt zaterdagavond met de Blau we Maandag Compagnie naar het Chassé Theater in Breda als Meneer Paul, een raadselachtig, symbolistisch stuk van de Duitse schrijver Tankred Dorst. Meneer Paul is een onaangepas te zonderling, die samen met zijn zuster in een oude zeepfabriek woont. Hij heeft zich verschanst tussen de oude machines en loopt halfnaakt rond. Het leven interesseert hem niets meer, hij heeft geen enkele ambitie en het leven buiten de deur gaat volle dig aan hem voorbij. Als de eigenaar van de fabriek overlijdt, komt de erfgenaam het gebouw opeisen met de bedoe ling om er een modern bedrijf van te maken. Hij wil dat meneer Paul naar het voorhuis vertrekt, maar deze negeert en frustreert dat verzoek. Hij smijt de man gewoon van zijn erf, tot dat deze zijn zelfbeheersing ver liest en meneer Paul om het leven brengt. Net als de man spijt begint te krijgen van zijn daad staat het slachtoffer weer voor hem, ken nelijk onuitroeibaar en op een bijna religieuze manier onover winnelijk en onsterfelijk. Een en ander speelt zich af op een duister, mistig, onttakeld toneel, met in de lucht een stoel waar Jan Decleir soms als een aap aan gaat hangen. Onder regie van Johan Dehollander wordt Meneer Paul met veel fysiek vertoon en in charmant (en slecht verstaanbaar) Vlaams dialect als een chaotisch sprook je opgevoerd, dat uitloopt op een soort revue met grappen en grol len. Elsje de Wijn en Jéróme Ree huis spelen vanavond in Chassé Theater Breda ieder een eenak ter in De Juf en de Meester van de Nederlandse toneelschrijver Edward Montie, vooral bekend van de vrouwenkomedie De Gid sen, geregisseerd door Victor van Swaay, die ook nu regisseer de. Elsje de Wijn speelt een nieuwe juf die een beetje in de war is omdat ze werkloos is geweest. Ze is haatdragend jegens een nieuwe leerling met een Griekse achternaam en dan blijkt dat ze iets onaangenaams heeft beleefd met een Griek. Sterker is de tweede eenakter, waarin Jéróme Reehuis als het hoofd van een school in zijn bestaan wordt bedreigd door zijn adoratie voor een 13-jarige jongen. De acteur speelt een gekwetste figuur die zijn onge oorloofde verlangens heeft moe ten sublimeren tot een passie voor schoonheid. Urbanus staat op 20, 21 en 22 januari in Chassé Theater Breda met zijn voorstelling Hiep hiep rahoe, waarmee hij na tien jaar succesvol terugkeerde naar de podia. Zotte verhalen met een onontkoombare eigen logica en aanvallige liedjes door een Vlaamse komiek die zich nog altijd presenteert als een onbe kommerde amateur. Hij schakelt heen en weer tussen de onnoze laar die altijd de klappen krijgt en de slimme nar die anderen een hak weet te zetten. Het Vrouwen Comedy Festi val, Women go wild, begint op 23 januari in de kleine Chassé-zaal in Breda met een optreden van de Frans-Noorse theatermaak ster Guandaline Sagliocco. Miniatuurtheater, schaduwpop- penkast en tien verschillende, komisch fysieke transformaties in een voorstelling over oude Griekse mythen. Oud-Lady Komedie Kris Niklis- on komt op 24 januari in het fes tival met androgyne acrobatiek. In de voorstelling M/V combi neert zij mime met acrobatiek, trapezewerk, stelten en jongle ren tot een show vol dolle inval len, waarin tweeslachtige figu ren een rol spelen. Dansgroep De Stilte uit Breda geeft zondagmiddag in het Chassé Theater een voorstelling van Kleine meiden, groot gevaar van choreograaf Jack Timmer mans. Een jeugdvoorstelling door drie jonge danseressen over meisjesangsten en vriendschap- Jan Decleir in de voorstelling 'Meneer Paul' van Tankred Dorst door de Blauwe Maandag Compagnie. Zaterdagavond in Breda. foto corneel maria ryckeboer pen bij een muziekcollage met o.a. Tom Waits, John Zorn, David Bowie, Brian Eno en André Rieu (Second Waltz). Soekarno, het stuk van Jan Blokker bij Het Nationale Toneel, is op 25 januari in het Chassé Theater in Breda. Met een magistrale Victor Löw als de slimme Indonesische politicus en president met zijn hartvero- verende charme, waarmee hij vriend en vijand wist te impone ren. Het stuk gaat over de laatste zeven jaar voordat Indonesië in 1949 ook door Nederland werd erkend als onafhankelijk land. Met o.a. Han Kerkchoffs, Johan Ooms, Ad van Kempen, Joke Last en Esgo Heil. Seth Gaaikema treedt van avond op in De Kring in Roosen daal met zijn nieuwe soloshow Schande!, waarin hij net als twee jaar geleden een fellere toon aanslaat tegen het publiek. Een reeks slimme grappen die in een informele sfeer worden gedebiteerd maar ook half gezongen teksten op rijm die minder doeltreffend zijn. Het Volk speelt morgenavond in De Kring in Roosendaal Blauwdruk. Bert Bunschoten, Joep Kruijver en Wigbolt Kruij- verzijn daarin drie even treurige als hilarische underdogs, die samen aan de hand van een inge wikkelde bouwtekening een project moeten realiseren. De werkomstandigheden worden vertroebeld door egoïsme, opportunisme en zelfoverschat ting. Op een onbeholpen manier proberen zij in steeds wisselende combinaties bij elkaar in het gevlei te komen. Waardenberg De Jong komen op 24 januari naar De Bussel in Oosterhout met hun hartstochtelijke en anarchisti sche theatervoorstelling Naggel- wauz. Danny de Munk en Laura Vlasblom zingen en spelen vak kundig en aanstekelijk samen met twee Amerikaanse artiesten in de muzikale show Pump Boys and Dinettes. Wel heel erg klein schalig en zonder verhaal, maar met uitstekende country en rock-muziek. Zaterdagavond in Bergen op Zoom. Het Franse gezelschap Satur- ne pas Rond presenteert op 24 januari in Bergen op Zoom Amphitryon, komedie van Molière met dubbelrollen en gedaanteverwisselingen. De Romeinse oppergod Zeus neemt voor een nacht de gedaante aan van Amphitryon terwille van een avontuurtje met diens echt genote. Verwarring alom als de echte Amphitryon thuiskomt. De populaire Vlaamse zan ger/acteur Stef Bos is vanavond in De Nobelaer in Etten-Leur met een try-out van zijn nieuwe sqloprogramma Schaduw in de nacht. Jeans 5 - The Party is een nieuwe theatershow met jonge, energieke artiesten die zingend en dansend door de jaren vijftig, zestig en zeventig gaan. Zater dagavond in Etten-Leur. Djazzex komt op 24 januari naar Etten, 25 januari naar Roosendaal en 26 januari naar Oosterhout met de nieuwe cho reografie Azul van Neel Ver doorn en met twee reprises. Azul begint streng maar loopt uit op vrolijke anekdotische dansscè nes, zo ook de begeleidende muziek van José-Luis Greco, die met grommend lawaai start maar uiteindelijk overgaat in smakelijke synthesizer-kitsch. Vooral Daan Wijnands is hier een razendsnelle, energieke krachtpatser met een nochtans fijnzinnige stijl. Jazzy en sexy is Cell Walk van Glenn van der Hoff voor twee danseressen bij muziek van Cecil Taylor. In Darimana blikt dezelfde chore ograaf terug op zijn jeugd in Indonesië. haar per se laten veroordelen voor deze 'tweede' moord. Dochter Selena, een succesvolle Newyorkse journaliste, komt over naar Maine om haar moeder op borgtocht vrij te kopen. De jonge vrouw is ver slaafd aan drank en pillen en heeft haar moeder vijftien jaar niet meer gezien. De oorzaak van hun verwijdering wordt langzaam maar zeker duidelijk uit de flash-backs. De brute, alcoholistische man van Dolores vernederde en mishandelde niet alleen zijn vrouw, maar heeft zich ook aan zijn dochtertje vergrepen. Bovendien heeft hij het geld, dat zijn vrouw met keihard werken bijeen had gespaard voor haar dochter, er doorheen gejaagd. Het vervulde Dolores van haat tegen haar man, waarbij ze onverwachts bijval kreeg van haar werkgeefster, die in haar een zielsverwant herkende. Wat er tijdens de zonsver duistering echt met de man van Dolores is gebeurd, levert een spannende ontknoping op. Tijdens haar bezoek aan haar opnieuw van moord verdachte moeder wordt de depressieve Selena gedwongen om eindelijk haar verleden onder ogen te zien. Blijk baar heeft ze de incest altijd verdrongen, maar in een flits herinnert zij zich weer het gebeurde van toen. Behalve de prachtig geacteerde rol van de imposan te Kathy Bates is ook Jennifer Jason Leigh uitste kend als de trieste Selena in deze onderhoudende film. Dolores Claiborne' van Taylor Haekford draait in Cinésol 1 in Breda. Michelle Pfeiffer speelt een mooie rol al, onderwijzeres die een zooitje onJ geld discipline bijbrengt in de sirrlb sentimentele film Dangerous Mind (Casino 3 in Breda, Cinemactueel in Be- I gen op Zoom, City in Roosendaal n» Koning van Engeland in Hulst) De heerlijke, lichtvoetige film Smok, van de Chinese Amerikaan Wayne Wan is een subtiel groepsportret van J aantal gewone mensen uit Brooklyn I met o.a. Harvey Keitel en William H,m (Cinésol 3 in Breda) De sobere Franse documentaire Délit, I flagrants van Raymond Depardononi hult via veertien gesprekken tussen een officier van justitie en kleine criminelen veel over de Parijse zelfkant en hetjusti- tieel apparaat. (Chassé Cinema Breda) In het retrospectief van de Portugese I cineast Manoel de Oliveira draait deze week diens mooie debuut uit 1942, Ani- ki Bobo, waarin twee jongens in m volkswijk van Porto verliefd zijn op het zelfde meisje. Minder statisch en leven- diger dan zijn latere literair-kunstmati ge films. (Chassé Cinema Breda) Een vertederende, sprekende big speelt I de hoofdrol in het kostelijke en schatti ge diersprookje Babe, een buitenge-1 wone big van Chris Noonan. (Mignoc in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, De Koning I van Engeland in Hulst) De nieuwe James Bond-film Goldeneye I met Pierce Brosnan herinnert aan de I oudere. Russische slechteriken, leuke I technische snufjes en oogverblindend» locaties. (Grand in Breda, Cinemactuet I in Bergen op Zoom, City in Roosendaal Centraal in Geertruidenberg, DeKonis» I van Engeland in Hulst) Paul de Leeuw draaft grappend en grol 1 lend als zijn favoriete typetjes Annie e I Bob de Rooy door Filmpje!. Veel plat I vloerse flauwekul en enkele krankzinn; I leuke scènes. (Casino 1 en 2 in Breda I Roxy in Bergen op Zoom, City in Roosen daal, De Koning van Engeland in Hukt: In de amusante Disney-tekenfilm Pora- L hontas (Nederlands- en Engelstalige I versie) wordt een 16e eeuws indianen prinsesje verliefd op een blanke kok I nist. (Casino 1 en 4 in Breda, Roxy en I Cinemactueel in Bergen op Zoom, Cen-1 traal in Geertruidenberg, City in Rot» I daal, De Koning van Engeland in Hulst f In de kostelijke Nederlandse jeugdli'l Lang leve de koningin van Es«t| tammers fantaseert een meisje dat zi een paleis van een koningin (Monipul van der Ven) leert schaken met levendi| schaakstukken. (Cinésol 2 in Breda) In de voortreffelijke en fascinerend I thriller Seven van David Finchervrf den twee rechercheurs geconfronteerd I met de gruwelijke daden van een bijhecI geïnspireerde seriemoordenaar. (Casircl 2 in Breda, Roxy in Bergen op Zoom, Cit- in Roosendaal, De Koning van Enge!ara| in Hulst) Sandra Bullock speelt in de cybersparel thriller The Net van Irwin Winkler ee l computer-expert, die verwikkeld Ml in een gevaarlijk computermisdaacI schandaal. (Cinésol 2 in Breda, Centia»| in Geertruidenberg) Meryl Streep (44) en Clint Eastwood IB I spelen in The Bridges of Madiseil County ontroerend mooi een getrowT de vrouw en een fotograaf die wel slechts vier dagen haar geliefde s| (Cinemactueel in Bergen op Zoom, D»| Koning van Engeland in Hulst) Een indiaan in de kast is een aardig»! Amerikaanse jeugdfilm over een jochef dat zijn jongensdroom over indianen!'! cowboys werkelijkheid ziet wordt'I Cinésol 1 in Breda, De Koning van Ehjf| land in Hulst) Farinelli is een fraai aangeklede succ«| film over een beroemde 18e eeuwse®! traatzanger van de Belg Gérard Corbinl (Chassé Cinema Breda, zondag 16.00, woensdag om 14.00 uur) Antonia Banderas speelt een zich irf! wapens wrekende, rondtrekkende <F| rist in Desperado, een fraaie, ons*! ne Mexico-western van regisseur Rcte >B Rodriguez. (De Koning van EngeW'l Hulst) Chassé Cinema Breda vertoont n*| dagavond de ijzersterke Japanse I klassieker Tokyo Monogatan "I Yasujiro Ozu uit 1953. Een oude'8, paar gaat vol verwachting op bszow"„l hun kinderen in Tokyo maar w° teleurgesteld. De prachtige Zeeuwse boerendoc*'I taire Het is een schone dag ge* van Jos de Putter draait maandagav in Chassé Cinema Breda na afloop I een filmcollege van Wim Franssen «I Film en werkelijkheid. Land and Freedom, de mooieiP'J film van de Britse scciaal-realn>J Loach over een jonge Brit in de sp Burgeroorlog, draait vanavond dij et Arti in Oudenbosch. presente«i| Filmtheater Oosterhout r-i zaterdagavond de prachtige Fran i Les Roseaux Sauvages van I Téchiné over het seksuele ontwa I een groepje leerlingen aan een intenwj Filmclub Cinema Paradiso draaj11 maandag in Bergen op Zoom d horrorfilm Freaks van Tod Bro j 1932 en op maandag inRoose, Ein Stadt sucht seinen Morde Fritz Lang uit 1931. Dinsdag i J op Zoom: Pulp Fiction van Que I antino en woensdag in .J Don Juan de Marco met Johnny ais vrouwenverleider. 1045 Opening brug bij Zaltbommel, live (tot 12.00) 14 36 Tijd van leven, serie: Goudzoe kers (524 Teevee Studio 1600 Journaal 16 05 De week van, gesprekken ,631 Peak Practice, serie 1733 The Cosby Show ,800 Boggle, spelletje ,826 Operavox, geanimeerde opera: Die Zauberflöte van Mozart 18 69 Meisjes van 13, vier jaar later, reportage (slot) 1929 Filmspot 20.00 Journaal 2030 Vesuvius, journalistiek program ma 21.22 IKON 50 jaar. Hoogtepunten 2| 26 Oog in oog: Verloren reiziger, tv-spel 2151 Wilde Ganzen 21.53 IKON 50 jaar 2159 (Z)onderdak, 4-delige reportage (deel 3)) 22.26 Close-up: Het geheim van de pyra- mides 23.21 Salomo, een kerkeraad spreekt rijn oordeel uit (tot 23.51) 09.00 Typisch techniek. Afl. 1 t/m 8 (tot 1132) 15.00 Open Australische Tenniskam pioenschappen ,7.00 De Russ Abbot Show 17.20 (PP): CD 17.29 2 Vandaag met actualiteiten 17.30 en 18.00 Journaal, 18.43 Sportjour naal en 18.51 Hoofdpunten uit het nieuws 18.59 Vraag 't aan Dolly, comedy 19.28 Natte neuzen, spelletje voor hon den en hun baasjes 20.04 De leukste thuis, homevideo bloopers 20.34 Fort Alpha, serie 21.28 Quigley Down Under, speelfilm 23.25 Journaal 23.30 Klassiek vanuit Kasteel de Haar klassieke muziek: Werken van Bach, Haydr en Schumann, uitgevoerd door het Radic Kamer Orkest o.lv. Frans Bruggen (to' 00.03) 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.22 Aubrey 07.29 Ontbijt-tv met elk half uur Jour naai en 8.10 NOS-Sportjournaal 09.00 Journaal 09.05 (PP): Groen Links 09.08 Kook tv 09.30 Vrouwzijn 10.00 Gospelclip 10.11 Oog in oog: Een sympathiek: kandidaat 10.36 Oog in oog: Dank je. God 11.02 De week van 11.30 Boggle 11.59 MiddagEditie met Journaal, 12.1 Den Haag en 12.30 NOS-Sportjournaal 13.00 Journaal 13.09 Wie van de drie 15.10 Vacaturebank 15.25 Turbulence| maatschappelijk magazine 16.30 Nerg bours, soap 17.00 La bande a Carlo magazine 17.30 Auf Achse, serie 18.1 Régions soir, actualiteiten 18.50 Cartes s table, magazine 19.10 Le quotidien d sports 19.30 Nieuws 20.10 Autant savo: magazine 20.35 Les marmottes, Fran: komedie uit 1993 van Elie Chouraqui mi Jean-Hugues Anglade, Jacqueline Bisset e Christine Boisson 22.20 Cine-dub de mi uit: L'odeur de la papaye verte, Fran komedie uit 1993 van Tran Anh Hung m Tran Nu Yên-Khê, Lu Man San en Truon Thi Loc 00.05 Nieuws 17.30 Foot mondial 18.00 lei Bla-bla, ki derprogramma 19.00 Neighbours, so: 19.30 Nieuws 20.00 Coib, portrettl Olympische atleten: Valery Brumel 20. Retro 95: Atletiek 22.10 Nieuws 22.' Aquatica, watersportmagazine 23J Regards FGTB (tot 23.35) 05.30 Morgenmagazin 09.00 Sport Ext met Tennis Open Australische kampioe schappen 13.00 Mittagsmagazin 13.- Wirtschafts-Telegramm 14.00 Tagessch 1403 Rehmsen, talkshow 15.00 Tage cnau 15.03 Juliane Andrea, talkshc 15.55 Jürgen Fliege antwortet 16J Tagesschau 16.03 Fliege, talkshow 17. lagesschau 17.10 Brisant, magazine 17. Regionale informatie 17.50 Tagessch, elegramm 17,55 Verbotene Liebe, se Marienhof, serie 18.49 Tagessch, elegramm 18.54 Praxis Bülowbogi serie 20.00 Tagesschau 20.15 Schlageq rade der Volksmusik 21.00 Panoran actualiteiten 21.45 Pleiten, Pech und P en-Extra, amusement rond de leuk homevideos 22.30 Tagesthemen 23 Miriam Makeba-Mama Afrika, port In The Heat of the Night, misdaad n 100,30 Nachtmagazin 00.50 Sport ex ennis °pen Australische kampiO' schappen (tot 05.30) Morgenmagazin 09.00 Heute 09 tie inn«P °9'45 Tele-GVm» skigymn 10«?'r Heute 1003 Ratgeber; G li'ni x Arbeit und Beruf 1100 He Pr Arzte. serie 12.35 Umschau 12 Oaiii nCnau 1300 Mittagsmagazin 13, erzihh Spe"etje 14'15 Astrid i-indgl Alhert vwha'en voor de jeugd 14 15 nc iSaBt Natur-aber nur!, tekenf unHJ0?0, ieu9dj°urnaal 15.15 Wi Manner, tekenfilm 15 serie ik D'e wicherts von neben Hei l Jede Men3e Leben, serie 17 lauterh k Landeriournal 17.55 Hef 19 00 y EurocoP in Kóln, misdaad: serie20«O-19'25 Alle meine Tèctl socialHitparade im ZDF 21.15 W, te innomisch magazine 21.45 i Journal 22.15 Live® talkshow

de Stem | 1996 | | pagina 26