OED" enheid Mate: dertig gegadigden Plan De DÈSTEM DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS ZAKEN NIEUWS Balletje hoog houden bij Steen Vergunninghouders kunnen extra parkeervergunning aanvragen Start renovatie Graaf Jansdijk in Westdorpe pB STEM ZEELAND C2 Hulst Kloosterzande Hulst wil krediet voor drie nieuwe huurwoonwagens Koopcentrum Waasland contra Sint-Niklaas Gestolen caravan 'even' in verkoop Veel schade bij aanrijding efeliciteerd anuari 1996. etje 18 jaar. Buutreednersfestival Hulst mét brunch als opkikker iculieren OCHT DONDERDAG 18 JANUARI 1996 THEATER Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur VLISSINGEN KLOOSTERZANDE Nelleke Burg - Solo m.m.v. Paul Kaarting - café De Kastanje -19.30 Diekman (piano) - Vestzaktheater uur Bellamypark 5 - 20.00 uur 17,50) FILMS DIVERSEN GOES ClINGE Grand Theater Biljarten - Malpertuus -13.30 uur 20.00 uur Goldeneye Ouderengymnastiek - Malpertuus HULST -15.00 uur De Koning van Engeland Anton Pieck ANBO - Malpertuus - 20.00 uur Filmpje 13.30 uur 20.00 uur Goldeneye HEIKANT 20.00 uur Bridges of Madison Coun Jokeren-bieden - De Manege - ty 19.30 uur 20.00 uur Desperado Kaarten en bingo - 't Heike -13.30 20.00 uur Seven uur 20.00 uur Jade WESTDORPE MIDDELBURG Vleeskaarting - zaal Concordia - Cinema - 20.00 uur Seven 13.30 uur VLISSINGEN TERNEUZEN Alhambra 1 - 20.00 uur Dangerous Kaarting - buurthuis De Hoeve - 20 Minds uur Alhambra 2 - 20.00 uur Filmpje Expositie aquarellen en karak Alhambra 3 - 20.00 uur Goldeneye terpoppen - Ter Schorre - 0.900 tot Alhambra 4 - 20.00 uur The bridges 21.00 uur of Madison County LAMSWAARDE BRUGGE Schieting - café De Lamsoren - Kennedy Complex 14.00 uur 20.00 uur showgirls HENGSTDIJK 20.00 uur Goldeneye Vleeskaarting - café 't Jagershuis - 20.00 uur The American President 14.00 uur 20.00 uur To die for OSSENISSE KNOKKE Koersbal - Hof ter Nesse -14.00 uur Beverly Sereens GRAAUW 20.00 uur Goldeneye Bieden - Gemeenschapshuis -13.45 20.00 uur Money Train uur 20.00 uur Showgirls AXEL 20.00 uur Fair Game BRIDGEDRIVE - Het Katho liek Vrouwengilde houdt maandag 30 januari een bridgedrive in Reynaertshof. De middag begint om 13.30 uur. Ook beginners zijn wel kom. Tot 24 januari kan men zich telefonisch opgeven bij T. de Bruijn-van Rossum, tele foon 310990. BRIDGEN - Bridgeclub Hulst houdt iedere dinsdag 'open namiddagbridge'. Dat vindt plaats in Den Dullaert. Aan vang 13.30 uur. Deelname kost 2,50 gulden per persoon. DANSAVOND - Dansvereni- ging Flamingo houdt zaterdag 20 januari een dansavond in gemeenschapscentrum Malper- tuus. De avond begint om 21.00 uur. VOGELKWEKER - Vogelkwe ker Hubert Roels, lid van de vereniging 'Zang en Kleur' is tijdens de Bondskamioen- schappen in Het Turfschip in Breda kampioen met en stam (vier vogels van dezelfde kwa liteit) Bergparkieten geworden. Roels behaalde 370 punten. Wellicht tentenzaak in oude Citroën-garage Hulst - Walther de Block juni or, van de voormalige Citroën- garage aan de Oude Zoutdijk in Hulst, heeft plannen om in de showroom een tentenspeci aalzaak te beginnen. Momen teel onderzoekt hij de moge lijkheden om een dergelijke winkel op te zetten. De Block is onlangs gestopt als Citroën-dealer. Momenteel zoekt hij driftig naar alterna tieven. Waarom een tentenspe ciaalzaak? „Omdat die bran che in deze regio slecht verte genwoordigd is," vertelt De Block die inmiddels in gesprek is met een aantal tentenleve ranciers. „Als het doorgaat, zullen we ons gaan richten op familiekampeerders." De Block mag dan als Citroën- dealer gestopt zijn, het Q8- benzinestation blijft bestaan en wordt uitgebreid. „We bou wen het uit tot een omvangrijk Service Station," laat De Block weten. Hij heeft concre te plannen voor een autowas- gelegenheid, met twee zelf was-boxen en een automati sche washal. Bovendien komt er een afdeling waar mensen terecht kunnen voor kleine onderhouds- en reparatie werkzaamheden. Daarnaast wordt de shop gerenoveerd en uitgebreid met een deel van de showroom. „We gaan nog meer produkten verkopen. Onze gunstige lig ging en parkeermogelijkheden maken de shop tot een ideale plaats waar men ook 's avonds terecht kan voor de 'vergeten boodschap'." Van de acht werknemers, die bij De Block in loondienst waren, blijven er vijf voorlopig in dienst. Drie anderen hebben inmiddels een betrekking elders weten te vinden, aldus De Block. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst wil 145.000 gulden uittrekken voor de aanschaf van drie huurwoonwagens voor gezinnen aan de Kamillestraat. De woonwagens kosten 69 mille per stuk. In totaal gaat het dus om 207.000 gulden. Maar omdat er nog een krediet beschikbaar is voor aan de aankoop van woon wagens van 62.000 gulden, is een bedrag van 145.000 gulden nodig. Die 62 mille is minder dan het was, omdat de raad in december heeft ingestemd met de aanleg van centrale verwarmingsinstal laties in de huurwagens aan de Kamillestraat. De gemeente Hulst ontvangt onder bepaalde voorwaarden een Van onze verslaggever Sint-Niklaas - Het Koopcentrum Waasland in Sint-Niklaas heeft een kort geding aangespannen tegen de gemeente. Aanleiding daarvoor is het verle nen van een bouwvergunning aan de NV Waaslandcombinatie voor de bouw van een nieuw winkel centrum. Dat zou zijn gebeurd zonder dat de vereiste milieuver gunning in órde was. Het 'oude' Koopcentrum, ook druk bezocht door Oost-Zeeuws-Vlamingen, ziet de komst van een nieuwe winkelvoorziening met gemengde gevoelens aan. bijdrage van het Rijk. Deze bij drage zorgt samen met de inkom sten uit de huur een kostendek kende exploitatie mogelijk. De leden van de financiële raads commissie bespreken vanavond het voorstel van burgemeester en wethouders. Aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Van onze verslaggever Schoondijke - Een inwoner van Schoondijke wilde een caravan kopen en zette daar voor een advertentie. Giste ren werd bij hem aangebeld. Voor de deur stond een auto met daarachter een caravan. Die is te koop, zei de bestuurder tegen de Schoon- dijkenaar. De caravan werd losgekop peld en uitvoerig door de aspirant-koper bekeken. Hij had wel zin om hem te kopen maar vond dat er aan de zaak toch een luchtje zat. Hij vroeg even tijd om met de politie in contact te treden. Daarop koos de verkoper het hazepad. Met achterlating van de caravan. Niet zo vreemd: die bleek gestolen te zijn in Hoogerheide. zal zijn acht zij het raadzaam snel te reageren via telefoon 0114-314457 of de Korenbeurs in Hulst. Ondertussen zijn de voorberei dingen voor het dertiende festival in februari in Den Dullaert in Hulst in volle gang. Het grote orkest is druk aan het repeteren om iedere spreker op gepaste wij ze zijn entree te laten maken. De presentatie is weer totaal anders en zal het nodige stof doen opwaaien volgens de buutreed- ners. 'Keert Uncle Joe terug uit de States en gaat hij weer met Dolf Bordeveger aan de zwier, zorgt Sies voor een nieuwe coup, is Tiele nu uitgestraald en waar kan het Kakkernestje verwacht worden Zou Stien van de Markt zich wel aan haar kloostergelof ten houden, welke trucs heeft Kadé bedacht, waar heeft Sui- kerke zijn decoraties dit jaar aan te danken en wat is er van het Meesterke geworden? Allemaal vragen die tijdens het buutreednersfestival worden beantwoord. De netto-opbrengst gaat in ieder geval ook dit jaar weer naar enkele Hulsterse ver enigingen. Westdorpe - De Oostpoortweg in Westdorpe is dinsdagavond na een aanrijding enkele uren volle dig geblokkeerd geweest. De politie leidde het verkeer om. Een, naar later bleek dronken, Belgische automobilist reed 's avonds rond half acht op de Oost poortweg in de flank van een truck met oplegger, die dwars op de weg stond. De chauffeur van de wagen, een 45-jarige man uit Breda, was op dat moment bezig om zijn combinatie te keren. De zijkant van de oplegger was niet verlicht. De schade was aanzien lijk. Pas om half tien, twee uur later, werd de rijbaan weer vrij gegeven. Er klonk een spreekwoordelijke zucht van verlichting, toen de Sasse burgemeester Van Rest en wethouder De Mul gisteravond de eerste strook beton goten op 'd'n Zwarten'oek'. Daarmee gaven zij de aanzet voor de langverwachte renovatie van de Graaf Jansdijk in Westdorpe. Eind maart 1997 zal, ijs en weder dienende, het eindsignaal klinken. Met deze grote ingreep, waarvoor de gemeen te Sas van Gent 1,4 miljoen gulden heeft uitgetrokken, gaat een langgekoesterde wens van de dijkbewoners in vervulling. De dijk geheel asfalteren, was niet mogelijk vanwege de vele leidingen die onder het wegdek liggen. Nu komt er eerst een extra zware puin- fundering met daarop een laag brekerszand. Aan beide zijden krijgt het wegdek een rand van gewapend beton. De huidige klin kerbestrating wordt vervolgens teruggelegd. Door de zware funde ring en de aaneengesloten betonnen kantopsluiting wordt voorko men dat het wegdek door het zware verkeer weer uiteengedrukt wordt en de klinkers gaan 'zwemmen'. foto camile schelstraete jen, Dergen. van Meer, Breda. Zij die dit stukje extra sfeer wil len proeven kunnen genieten van een champagne-brunch in res taurant de Korenbeurs waar de slichting Hulster Buutreedners n°g voor een verrassing zorgt. Hoe ze dit in het vat gieten wordt wijselijk geheim gehouden, maar een van de deelnemers krijgt het arrangement: gereserveerde Plaats in Den Dullaert en de crunch, voor niets. Omdat de stichting verwacht dat de vraag "aar deze combi-kaartjes groot EDITIE ZEELAND H hrneuzen: Elandstraat 32,4532 CG HO' 15-645769, fax 0115-645742. "«Meuren: Peter Oggel (editiechef), etervan den Assem, Frank van Cooten, ein/an der Helm, Harold de Puysseleijr, jwjeie Verstraeten. Goes Wpkaraat 1,4461 jk 0113-273700, fax 0113-273701 fleur: Cees Maas (provincie- Hliggever). Hulst: Waat 14,4561 as «1114-372770, fax 0114-372771. Redactie Zeeland: «iKoomen «■nat/m vrij. 0115-645751 «liondag 0115 -645753 Wwentie-exploitatie en ZVK '«(leuzen: tel rosdfaat32'4532 CG W 645740-fax 0115-645741 '«tegenwoordigers- iilvli'Rrn°t'i.e' Privé l5-563976, Han Hoven, privé 0115-452732, Hulst- ers, P'iVé 0115-562354 j'«nstraati4,456i as H0114-37277O ;™9enwoordigers: Cnïi" Brande' P™é 0114-314570, Yikoonlf-a en privé 01 '4"3'6755. ^076-502Q894arr'e Muurmans' jHingstijden: H. t/m vr. 8.30 -17.00 uur loera udia en Yoery. URETERS bankw ./lassers 1r./C02/Tig) zers/kotteraars (zowel \j. als CNC) termijn werk hten voor de metaal- kende industrie aat 6, 4811 NA Breda Voor de tweede maal hield jeugdafdeling van voetbalvereniging Steen gister middag een jeugdinstuif. Ruim vijftig leerlingen - zowel jongens als meisjes - van basisscholen in Sint Jansteen en Heikant wisten de weg naar de velden van Steen te vinden. Trainers en jeugdtrainers van Steen schotelden de kinderen allerlei facetten van de populairste sport in Nederland voor: balletje hoog houden, vier tegen vier, afwerken op doel, enzovoort. Voorzitter Frank Boussen noemt de instuif net als de eerste in november, een 'groot succes'. Vandaar dat de instuif wellicht een regelmatig terugkerend evenement wordt. - foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hulst - Bewoners en bedrij ven die in Hulst een parkeer vergunning hebben voor het betaald-parkeergebied, kun nen binnenkort een tweede vergunning aanvragen. Bur gemeester en wethouders van Hulst komen met dit voorstel omdat veel vergunninghou ders over meerdere auto's beschikken. Volgens de parkeerverordening uit 1993 kan de gemeente per woning of bedrijf binnen het betaald-parkeergebied slechts één vergunning verstrekken. „Maar de laatste tijd horen wij steeds vaker van vergunninghou ders, die over meerdere auto's beschikken, dat zij van deze regel erg veel ongemak ondervinden," constateren B en W. Bedrijven verrichten werkzaam heden waarvoor dikwijls twee auto's nodig zijn. In sommige gevallen moet men dan voor die tweede auto een dagvergunning aanvragen. „Als men regelmatig binnen het betaald-parkeerge bied werkzaamheden heeft, is dat een lastige manier van werken," vindt het college. Huishoudens beschikken steeds meer over een tweede auto maar ze kregen tot nu toe slechts één vergunning. Daarom willen B en W bewoners en bedrijven de mogelijkheid bie den een tweede parkeervergun ning voor hetzelfde tarief (respectievelijk vijftien en 360 gulden per jaar) aan te schaffen. Voor bewoners geldt de vergun ning voor één parkeerplein, bedrijven mogen hun auto's in het gehele betaald-parkeergebied plaatsen. Was het tot nu toe mogelijk op een parkeervergunning een twee de kenteken te laten bijschrijven, in de nieuwe regeling is dat niet meer mogelijk. Vooral omdat die maatregel de controle eenvoudi ger maakt. „Bovendien bieden we met de voorgestelde uitbreiding voldoende parkeergelegenheid een tweede auto binnen redelijke loopafstand van de woning te parkeren," aldus B en W. De gemeenteraad neemt in zijn vergadering van 25 januari een besluit over het B en W-voorstel. Aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Van onze correspondente Huist - De belangstelling voor het buutreednersfestival op vrij dag 9, zaterdag 10 en zondag 11 februari is groot en daarom lanceren de tonpraters nog een extra activiteit. De zondagmid dag-voorstelling wordt voorafgegaan door een brunch. tankje, jubileum, lijk, verloving, statie, examen, ti enz. im 0,65 incl. BTW, jel verplicht, beelding, n 26.- incl. BTW. n op aanvraag, at geretourneerd. 3 of geef uw tekst tsing af bij één van hriftelijke opgaven jeaccepteerd, indien nd zijn, ook indien uw gevoegd is. et recht voor teksten redenen te weigeren, chten bereiken over de loudt de uitgever zich n de naam van de pekend te maken. Van onze verslaggever Sint Jansteen - Zo'n dertig gegadigden hebben zich tot gistermiddag bij de gemeente Hulst gemeld om in aanmerking te komen voor één van de 37 percelen bouwgrond die beschik baar komen in het plan De Mate in Sint Jansteen. Belangstellenden konden zich tot gisteren inschrij ven. Volgens A. Totté van de gemeen telijke afdeling Bouwen en Wonen zijn er in ieder geval negen kavels waarvoor twee kan didaten zich gemeld hebben. Dat wordt dus loten, laat hij weten. Die openbare loting vindt mor gen plaats om 14.00 uur plaats in het Hulster stadhuis. Hij ver wacht overigens dat er nog meer geloot wordt, „want ook tussen tweede of derde keuzen kunnen zich dubbele inschrijvingen bevinden." Totté noemt het aan tal inschrijvingen 'naar verwach ting'. Het plan De Mate is voorlopig de laatste kans om nog een stukje bouwgrond in het gebied Hulst/Sint Jansteen te bemachti gen. In Hulst is het plan de Linie zo goed als vol en in Sint Jan steen geldt hetzelfde voor het plan Oversprong. Het gebiedje De Mate, tegenover de voetbal velden aan de Oude Drijdijck, wordt opgedeeld in 37 percelen, waar in totaal 43 woningen kun nen worden gebouwd. Enkele kavels zijn namelijk bedoeld voor de bouw van twee-aaneen- woningen. Mensen konden vanaf maandag hun belangstelling voor de kavels door het invullen van een kant en klaar formulier duidelijk maken. De gemeente heeft ervoor geko zen alle aanvragen te dateren op het dezelfde tijdstip. Totté: „We hadden kunnen kie zen voor wie het eerst komt, het eerst maalt. Maar dan kan het gebeuren dat mensen op maan dagochtend om 7.00 uur al voor de deur van het stadhuis staan. Dat wilden we voorkomen.

de Stem | 1996 | | pagina 17