Onderzoek naar onveilige plekken 0pnee owt de Sy 'We hebben een leuke tijd gehad en veel gelachen kM mi Grootste deel grond bedrijventerrein IJzendijke gereserveerd Informatiemap moet hulpverleners helpen RIJMEN LUX-yET LAND VAN H UITSLAGEN SPORT 'N HET KORT ïkzicht In in Othene lekker C3 dESTEM ZEELAND C4 blikschade stal busje al-loss [er de kop lot-gun Gemeente Oostburg maakt 'sociale veiligheid' speerpunt van beleid Kampioenendag vogelvereniging611 'Milieulasten' voor Pedagogisch Centrum Zeeland Om vragen ouderen te beantwoorden Hulp-kok Annie Aerssens en koffiejuffrouw Emelie Blaakman in de vut Congres over sport in Goes "i l<J IVI CINLAiLJ—1 -—-7 K» Het boek is verkrijgbaar voor slechts ƒ17.50 Bij de Stern-kantoren in Hulst en Terneuzen. SCHIETINGEN KAARTINGEN KOERSBAL GAAIBOLLEN Volleybal 'Vossenjacht' Squash WUARI 1996 WOENSDAG 17 JANUARI 1996 Ito aangehouden. Dat Ie bij een controle op de Iveg. De ademanalyse 15 ugl uit. Hij kreeg een ld en een proces-ver- - Een 33-jarige auto- ftte uit Graauw verleende fchtend op het kruispunt ISchenkeldijk met de Pol. Tit geen voorrang aan een ge autobestuurder uit I-Namen. Beide voertui- Ipen aanzienlijke schade - Een bedrijf Ujt £lag deed aangifte van de 1 van een bestelbusje vol ïalen. Het stond gepar- lin het Doktersstraatje. l voorrang brt - Bij een aanrijding jochtend op de kruising (rik Hendrikstraat/Hul- feg liepen de auto's van een lige en een 29-jarige man, li uit Lamswaarde, fikse Ie op. De 43-jarige autobe- Ider verzuimde zijn plaats- bt voorrang te geven. fcuzen - De auto van een Irige Terneuzenaar is gis- (htend total-loss geraakt pi aanrijding met het voer- van een 33-jarige man uit tden op de kruising Willem (Zwijgerlaan/Leeuwenlaan. bejaarde man kwam uit de ting van de Axelsestraat en kende geen voorrang aan de i van de man uit Woerden. Is voertuig liep aanzienlijke |de aan de voorkant op. denburg - Een 26-jarige uit Waterlandkerkje is gis- Jchtend door onbekende In met zijn auto in een slip lakt en over de kop gesla- Het eenzijdig ongeluk deed voor in de Bogaardstraat. Iskens - Bij onderzoek in de jiing van een inwoner van (skens heeft de politie een l-gun en enkele patronen, die Idat vuurwapen hoorden, in (lag genomen. lid: Bedrijfseconomie: Marco f lmendag, Terneuzen; Natha- van Poecke, Hoek; Annel lelse, Axel. immercieel economie: Reggy lert, Koewacht; Mark Boeck- lut, Breskens; Anja Wijffels, prdenburg. over vogels en een ronde Van onze verslaggever Oostburg - Een belangrijk deel van de grond op het bedrijventerrein IJzendijke is gereser- nat is op te maken uit het voorstel van het dagelijks meentebestuur van Oostburg om de exploitatie- fnzet voor het bedrijventerrein te herzien. Voordat het voorstel in de gemeenteraad aan de orde komt, legt het college van burgemeester en wethouders (B en W) deze herziening ter advisering voor aan de leden van de commissie gemeentefinan- ciën. Het bedrijventerrein in IJzendijke is in totaal 13.857 vierkante meter groot. Daarvan is momen teel 11.662 vierkante meter nog beschikbaar, waar van op dit moment 9.297 vierkante meter is gereser veerd. De totale plankosten om het terrein te reali seren beloopt 1.139.000 gulden. Het college van B en W stelt nu voor aan de financiële commissie de grondprijs met vijf gulden per vierkante meter te verhogen tot 55 gulden, exclusief btw. Deze grond prijs wordt trouwens voor alle bedrijventerreinen in de gemeente gehanteerd. De herziening van de exploitatie-opzet in IJzendij ke heeft een exploitatietekort van 447.000 gulden tot gevolg. Het vorige tekort bedroeg blijkens het collegevoorstel 612.000 gulden, zodat 165.000 gul den terug kan worden gestort in de algemene reser ve van het gemeentelijk grondbedrijf. De voorgestelde herziening komt vrijdag 26 januari aan de orde in de vergadering van de commissie financiën. Die is vanaf 16.00 uur in het gemeente huis. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oost burg laat een onderzoek hou den naar onveilige plekken in de omgeving van sportaccom modaties en voorzieningen in de sociaal-culturele hoek. Voor het onderzoek en het treffen van voorzieningen willen burge meester en wethouders (B en W) in het kader van de sociale ver ruwing vijftigduizend gulden uittrekken. Het knelpuntenonderzoek en de aanpassing van de verlichting bij sport- en sociaal-culturele accommodaties is opgenomen als nieuw speerpunt in het beleid met betrekking tot sociale ver nieuwing in de gemeente Oost burg. „De laatste tijd zien wij in het kader van de sociale vernieuwing steeds vaker het woord 'sociale veiligheid' opduiken," aldus het college in een voorstel aan de commissie gemeentefinanciën. „Een en ander wordt voeding gegeven door de reeële feiten dat op slecht verlichte en achteraf liggende plaatsen kinderen en wouwen lastig worden gevallen zoniet erger. Voornamelijk sport accommodaties hebben wat betreft verlichting achter in de rij gestaan. Voeg daarbij dat de meeste accommodaties in de periferie van de dorpen liggen, dan zijn alle ingrediënten aanwe zig om een dergelijke situatie van sociale veiligheid te laten ont staan." Het college deelt in het voorstel mee dat vijftig mille wellicht niet genoeg zal zijn om alle knelpun ten die er rond sociale veiligheid bestaan op te lossen. Dat bedrag is daarom te beschouwen als een e in eerste fase, aldus B en i vier semi-bungalows in hun van de Hoofdstraat en Dijk- lij Terneuzen nog steeds niet f Imdat daardoor hun woonomge- |ing (uitzicht) er niet fraaier op vordt. „Nu, veertien weken na het Jidienen van dit bezwaar, is men Ir bij de gemeente nog steeds met loe in staat gebleken het bezwaar lloor de commissie bezwaar en beroep te laten behandelen.' Het zit haar wat dat betreft bovendien dwars dat de voorbe reidingen voor de mini-woonwijk vel gewoon doorgaan. Er zijn i maatregelen genomen ten behoeve ban de aanleg van de weg en he bouwrijp maken van de grond, zo zijn begin deze week bijna alle bomen er omgezaagd. Volgens Van Dijkhuizen druist dat i tegen door de gemeente geclal? beloften op een hoorzitting 1 juni. „Daarin werd beweerd slechts een deel van de gekapt zou worden zonder daarbij het bestaande bee j wezenlijk zou worden aangetas Volgens gemeentewoordvoer F. Neve waren de gevelde bom kaprijp en bovendien van me te beste kwaliteit meer. komt nog bij dat de gemeente v het gebied een nieuw beplanting» plan gaat maken. De omW0?jn den krijgen daar nog inspraa zodat het groen op termijn in buurt weer terugkeert. IJzendijke - Zaterdag 20 jan1?®? j is in zaal Les Amies in IJze I een kampioenendag vo0^eSt, vogelverenigingen in lei. Zeeuws-Vlaanderen. Ona ding van quizmaster Hans worden er drie quiz-ronden werkt. Twee ronden me j„ L^et I W. Ook voor andere speerpunten trekt de gemeente dit jaar geld uit. Het gaat onder meer om tien duizend gulden voor wijkgerichte preventie, eenzelfde bedrag voor aankleding van wijken en buur ten en vijftigduizend gulden voor een werkervaringsplaats. De commissie gemeentefinanciën brengt vrijdag 26 januari advies uit over de verdeling van het geld in de pot sociale vernieuwing aan het dagelijks gemeentebestuur. De vergadering begint om 16.00 uur in het gemeentehuis. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland (RPCZ) Joijgt vrijdag 19 januari twee 'werkkisten' uitgereikt door wet houder A. Stahl. De kisten bevatten materiaal dat gebruikt kan worden voor het geven van milieulessen, zoals videobanden diaseries, boeken en brochures. 1 De werkkisten zijn een geschenk ven het bedrijf Ovet en vertegen woordigen samen een waarde van 3000 gulden. De kisten zijn gemaakt door het ™euws Biologisch Museum. Het hPCZ zal de twee leskisten gaan I °eheren, met de bedoeling ze uit I te lenen aan scholen. Door Willy van Leeuwen IJzendijke - Hulp-kok Annie Aerssens-Pielaet en koffiejuf frouw Emelie Blaakman van Huize Emmaus in IJzendijke krijgen vandaag een receptie aangeboden. Ze vertrekken na jarenlange trouwe dienst. Annie was 28 jaar werkzaam in het tehuis, Emelie ruim 23 jaar. Jarenlang hebben ze het vuur uit hun sloffen gelopen om het de bewoners van Emmaus zo goed mogelijk naar de zin te maken. „We hebben een leuke tijd gehad en veel gelachen," zeggen Annie en Emelie in koor. Ongeveer 28 jaar geleden had zuster Tarcilla, toendertijd directrice van bejaardenhuis Emmaus, een schoonmaakster nodig. „Toen ze aan de deur kwam had ik een rode zakdoek op mijn hoofd en een 'koppeja- ger' in mijn hand," herinnert Annie zich. „Zuster Tarcilla zei, kijk zo iemand heb ik net nodig." Het zou maar voor enkele weken zijn, maar Annie bleef 28 jaar lang 'hangen' in Emmaus. Emelie kwam haar enkele jaren later vergezellen en samen pro beerden ze er voor te zorgen dat Emmaus er piekfijn uitzag. „Toen mochten we nog veel meer, want soms hielpen we in de verzorging," zegt Annie, terwijl echtgenoot Willy meeluistert en beide dames van koffie voorziet. Emelie: „We waren aangenomen om schoon te maken, maar we moesten ook eens assisteren toen iemand gestorven was om die naar beneden te dragen. Destijds was er in het tehuis alleen maar een klein liftje." Annie en Emelie hebben veel beleefd in het bejaardenhuis en moesten vroeger ook allerlei klusjes opknappen. „In een bejaardenhuis voel ik me altijd jonger," zegt de 61-jarige Annie met een glimlach. „De bewoners zeggen dan, eigenlijk kom je nog maar pas kijken, want zelf zijn ze veel ouder dan ik." Volgens Emelie hebben de bewo ners geen weet meer van leeftij den. „Tenslotte ben je zo oud als je je voelt," merkte ze op. Dat er in de loop der jaren veel veran derd is, wordt door beide dames onderstreept. De werkomstandig heden, maar ook de bewoners. „Vroeger was de gezondheid van de mensen die in het huis kwamen wonen veel beter. Ze deden zelf meer in hun kamer en wij kwamen toen als schoon maakster alleen maar om een goede beurt te geven," vervolgt Annie. „Nu is het meer een ver zorgingstehuis." De twee IJzendijkenaren werk ten in de beginjaren bij de non nen, die toen allerlei functies in het tehuis hadden. Samen met Martha Verdonk en Rachel de Jaeger en veel anderen hebben ze veel streken uitgehaald en vaak gelachen. algemene vragen. 0)®ioen( 15.40 uur worden de kamp gehuldigd. De kampioenen 0 den tentoongesteld tusse Van onze verslaggeefster oostburg - Hulpverleners in de ouderenzorg kregen giste- ri® m Verpleeghuis De Stelle in Oostburg een informatie- aP aangeboden die het hen makkelijker moet maken vra- 6® van ouderen te beantwoorden. map is een initiatief van de c"ting Welzijn voor Oude ren in West Zeeuws-Vlaande- ffl. Voorzitter van de stich- ln§, mevrouw H. Remijn-de Mts overhandigde gisteren hÜ jers';e exemplaar aan wet- uder L. Cuelenaere-Faes. eigens T. Bakker, functiona- van de stichting, moet de Jap vooral duidelijkheid bie- .3' !»£owel professionele- als JWilhge hulpverleners krij sen met veel verschillende vra- jr!an ouderen te maken. De dm 7^ ^an duidelijkheid bie- vp« lTi omdat er zo veel «sclu lende organisaties zijn. knjTerleners kunnen de slaan inlormat'e eroP na In de map zijn voornamelijk praktische gegevens, zoals tele foonnummers en contactperso nen, opgenomen. Behalve informatie over de zorg- en dienstverlening voor ouderen, staan in de map gegevens over wonen, financiën en belangen organisaties. De map is ook handig ook voor de ouderen zelf. Uit onderzoek van de stichting is gebleken dat ouderen graag persoonlijke informatie krijgen van hun hulpverlener. Dit initiatief is het eerste deel van het voorlichtingsproject voor ouderen. Wat het volgende onderdeel van het project wordt, is nog niet bekend. en 14.00 uur. Annie Aarssens (l) en Emelie Blaakman: "We hebben altijd genoten van de contacten met de bewo ners'. foto camile schelstraete Zo liep Annie eens in een berevel rond. Tot verbazing van collega Martha Verdonk, die zelf van schrik tegen een emmer water stootte en viel, met alle gevolgen vandien. „Zuster Tarcilla was erg ruimdenkend en werd door iedereen en ook door ons erg gewaardeerd," aldus Emelie en Annie, die vandaag in de bloeme tjes worden gezet. voor de bewoners en dat vond ik erg jammer," aldus Emelie, die evenals Annie vijf kinderen heeft opgevoed en dit combineerde met 20 uur per week werken in Emmaus. „Dat was altijd erg druk." Annie valt haar bij maar is het met haar collega eens dat dat geen probleem was. „Ik heb altijd met plezier gewerkt. Je Na tien jaar als schoonmaakster te hebben gewerkt werd Annie overgeplaatst naar de keuken. Emelie was de laatste tien jaar koffiejuffrouw. „In de keuken had je bijna geen contact meer met de bewoners en dat vond ik in het begin erg vervelend," zegt Annie. Emelie ging rond met koffie en had nog wel contact met de bewoners. „Ik bracht de koffie, maar moest eens een vestje dichtdoen of de gordijnen slui ten, dat hoorde er allemaal bij. Doordat alles snel moest gaan hadden we steeds minder tijd vergat er je zorgen van je gezin en tussen de jeugd deed en doe je nog altijd inspiratie op." Het valt beide dames op dat tegenwoordig anders wordt gewerkt. „De jeugd van tegen woordig is zo flauw," zegt Eme lie. Dat heeft volgens Annie te maken met de welvaart. „In een bejaardenhuis werk je niet alleen voor het geld. Je moet liefde voor de mensen hebben," weet Emelie. „Als er dat niet is, dan moet je er niet aan begin nen." Terugkijkend op haar loopbaan zegt Annie dat ze het werk op de afdeling toch het leukste vond. „Hoewel ik ook graag in de keu ken ben." Emelie is ook erg duidelijk. „Ondanks rottige werkjes in de beginjaren en een oude doek op ons hoofd hebben we toch veel leute gehad." De twee vrouwen hebben vol doende hobby's en zullen zich straks niet verve len. „Alles mag en niets moet meer, we hebben nu een lange vakantie voor de boeg," redeneert Emelie. „Ik lees en brei graag." En Annie schrijft gedichten, wil nog meer gaan schilderen en op de kleinkinderen passen. „Het klikte altijd met de jeugd en we hebben nooit ruzie gehad. Je kunt of je kunt niet in een team werken. Als je ouder wordt dan denk je wel eens, ze zullen er nog wel achter komen. We hebben ook veel stomme dingen gedaan." Toeval of niet maar een dezer dagen start de kleindochter van Annie met een snuffelstage in Emmaus. Vandaag is er een receptie in Emmaus van 16.30 tot 17.30 uur. Van onze correspondent Goes - De Landelijke Con- tactraad van het district Zuid houdt vandaag en morgen een tweedaags sportcongres in Goes. Het congres is bestemd voor gemeentelijke bestuurders, sportmanagers en sportfunctio narissen in de provincies Zee land, Noord-Brabant en Lim burg. Ruim honderd deelnemers heb ben voor dit congres, dat onder leiding staat van voorzitter mr. F. Jacobs (burgemeester van Veld hoven en voorheen van Hulst) ingeschreven. Het thema is: 'De maatschappe lijke betekenis van de sport in het licht van de nieuwe verhoudin gen'. Vanuit verschillende invalshoe ken worden de veranderingen en de gevolgen ervan belicht. Inlei ders zijn G. Bravenboer (hoofd algemene zaken van de gemeente Barendrecht), M. Bottenberg (onderzoeksbureau Diopter), F. Molanus (bureauchef sport en cultuur van de gemeente Zaan stad), J. Janssens (politicoloog en socioloog) en J. Boogaard (secre taris van de Goese sportraad). (ADVERTENTIE) P\JMENU1TH 1 w door EN ponnvivens Je moet, als het dialect van het Land van Hulst niet spreekt, de tekst even op je laten inwerken. En soms is het wel enkele malen lezen voordat de frank valt. Toch neemt elke zaterdag, en dat al meer dan tien jaar lang, een grote schare lezers van dagblad De Stem de moeite om dat aanloopje te nemen. Het telkens weer nemen van die hindernis is misschien wel het grootste compliment dat volksdichter Free van de Schoofkas en illustrator Ronny Ivens uit Hulst kunnen krijgen. Want iedere schrijver en journalist weet hoe moeilijk het is de aandacht van de lezer te vragen als woorden niet toegankelijk lijken. Wie over de drempel stapt komt binnen in de kleurrijke gedachtenwereld van Free van de Schoofkas die met groot gevoel voor humor en een sterk relativeringsvermogen over alledaagse en ongewone gebeurtenissen in Zeeuws-Vlaanderen schrijft. De pentekeningen van Ronny Ivens beelden al die grote en kleine voorvallen zo treffend uit dat je als lezer soms het gevoel krijgt dat dichter en illustrator in één en dezelfde persoon verenigd zijn. Dat is overigens niet uitgesloten, want Free van de Schoofkas is een pseudoniem en alleen enkele redacteuren van De Stem kennen de ware identiteit van de volksdichter. Voor u ligt de derde gedichtenbundel van Free en Ronny, een keus uit de beste werken vanaf 1988. Juwelen van gedichten in Schoofkas-taal. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 9 personen. Hoge vogel en tweede zijvogel: O. de Schrijver, eerste zij vogel F. de Meijer, groot ste aantal (6): H. de Kint. Zuiddorpe - Schutterslokaal met 26 personen. Eerste hoge vogel: R. Rottier, tweede hoge vogel: M. Suy, eerste en tweede zijvogel: M. van Hoeke, grootste aantal (5): L. van Hoeke. IJzendijke - Zaal Les Amies met 25 personen. Hoge vogel: F. Blaak man, eerste zijvogel: L. Tas, twee de zij vogel: D. de Wilde, grootste aantal (4): H. de Potter. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden met 24 personen. Hoge vogel: M. de Munck, eerste zij vo gel: F. de Meijer, tweede zijvogel: G. Cornelissen, grootste aantal (4): R. Rottier. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse met 23 personen. Hoge vogel: P. Rot tier, eerste zijvogel: E. de Kort, tweede zijvogel: E. Cornelissen, grootste aantal (10): P. Neve. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs. Eerste hoge vogel: N. Schouwenaar, tweede hoge vogel en tweede zijvogel: C. Eversdijk, eerste zijvogel: P. Daalman, derde zijvogel: H. de Jonge, vierde zijvo gel: J. van de Dries, grootste aan tal (9): N. Schouwenaar. Volgende schieting 23 januari. Ovenzande - Zaal Bar R2 met 30 personen. Wip 1: hoge vogel: A. van Beers, eerste zijvogel: J. Ver- meule, grootste aantal (6): A. Rijk. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Bela- ert, tweede hoge vogel: B. de Jon ge, eerste zij vogel: Ria Breemer, tweede zijvogel: J. van Steenber gen, derde zijvogel: B. Rooze, vier de zijvogel: H. van Leeuwen, grootste aantal (9): M. Boonman. Axel - Zaal De Halle met 30 perso nen. Bieden: 1. J. Verschuren, 2. F. Vink, 3. N. van der Plas. Jokeren: 1. J. Hamelink, 2. R. Witte, 3. M. de Cock. Clinge - Zaal De Gouden Kroon met 24 personen. Bieden: 1, G. Blommaert, 2. E. Bracke, 3. E. Dankaert. Jokeren: 1. mevrouw Ras, 2. mevrouw Sponselee, 3. mevrouw De Beer. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 53 personen. Bieden: 1. C. Kok, 2. E. Zwartelee, 3. A. de Caluwé. Jokeren: 1. mevrouw Rammeloo, 2. mevrouw Van de Velde, 3. mevrouw Hellen. Axel - Gregoriuscentrum met 19 personen. Jokeren: 1. A. van Gink, 2. L. van Cadsand, 3. mevrouw Van Gink. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve met 57 personen. Bieden: 1. mevrouw De Burger-Van de Ha, 2. R. van de Branden, 3. J. Bogaert. Clinge - Zaal De Gouden Kroon met 24 personen. Bieden: 1. F, Piessens, 2. J. van Remortel, 3. R. Himbrecht. Jokeren: 1. mevrouw Rombout, 2. mevrouw Van de Kee- len, 3. mevrouw Th. de Bleyser. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak met 16 personen. Bieden: 1. H. Coalone, 2. Th. Bolsens, 3. P. Haulez. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 22 personen. Bieden: 1. J. Ceton, 2. mevrouw Goossen, 3. mevrouw Hemelaar. Jokeren: 1. P. Neve, 2. J. Tieleman. Nieuw-Namen - Zaal Sint-Cecilia met 23 personen. Bieden: 1. A. de Bruijn, 2. R. Tilleman, 3. W. de Maayer. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2. F. Buijs, 3. R. Warrens. Sas van Gent - Zaal De Regenboog met 36 personen. Bieden: 1. T. Bleyenberg, 2. mevrouw Samijn, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw Timmerman, 2. mevrouw Verplan ken, 3. mevrouw De Pan. Koewacht - Zaal De Lange Akkers met 34 personen. Bieden: 1. J. van der Sijpt, 2. mevrouw Verbist, 3. mevrouw Den Hollander. Hulst - Zaal De Kroon met 54 per sonen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. D. Reijers, 3. J. Pierre. Jokeren: 1. J. Hamelink, 2. M. Boerjan, 3. T. Westrate. Westdorpe - Zaal Concordia met 28 personen. Bieden: 1. L. van Boxtel, 2. E. van Hoeke, 3. W. Gui- neau. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag met 35 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. J. Tieleman, 3. J. van de Velde. Jokeren: 1. mevrouw Boerjan, 2. mevrouw De Rijk, 3. mevrouw De Kort. Graauw - Gemeenschapshuis met 19 personen. Bieden: 1. P. van GAssen, 2. A. van Goethem, 3. Th. de Vet. Axel - Gregoriuscentrum met 37 personen. Bieden: 1. W. Dieleman, 2. N. Bolleman, 3. W. de Waele. Kloosterzande - Zaal De Kastanje met 26 personen. Bieden: 1. H. Westrate, 2. mevrouw westrate, 3. J. Pots. Jokeren: 1. C. van Dalsen, 2. R. Roctus, 3. N. Henderiks. Kloosterzande - Zaal Sint-Marti- nus met 36 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. P. Jonkers, 3. J. Drie sen. Sluiskil - Kantine W Sluiskil met 58 personen. Bieden: 1. F. Tomic, 2. F. Visser, 3. M. Lauret. Jokeren: 1. mevrouw Raes, 2. A. Coone, 3. R. Schollaert. Axel - Clubhuis Thalia met 64 personen. Bieden: 1. Th. Theunis- sen,2. mevrouw Van de Bergen, 3. R. van Opdorp. Jokeren: 1. J. Hamelink, 2. mevrouw De Feijter, 3. mevrouw A. de Beer. Terneuzen - Zaal 't Schelpenhoek je met 98 personen. Bieden: 1. J. Dolent, 2. L. de Leijzer, 3. J. Keijzer. Jokeren: 1. mevrouw Scheele, 2. mevrouw Van Opdorp, 3. mevrouw Van de Wege. Terhole - Zaal Staminee met 52 personen. Bieden: 1. J. Pierre, 2. E. Rietjens, 3. J. de Graaf. Jokeren: 1. mevrouw Rietjens, 2. R. de Waal, 3. P. de Waal. Nieuw-Namen - Zaal Sint-Cecilia met 26 personen. Bieden: 1. P. Jon kers, 2. E. de Kint, 3. R. Tilleman. Jokeren: 1. L. Rodrigo, 2. T. West- strate, 3. G. van Haver. Axel - Zaal showband met 57 per sonen. Bieden: 1. C. de Deijn, 2. R. Verhelst, 3. J. de Deijn. Jokeren: 1. mevrouw A. de Beer, 2. S. Diele man, 3. mevrouw Van de Bergen. Emmahaven - Zaal 't Verdronken Land met 16 personen. Bieden: 1. B. de Baar, 2. C. Vael, 3. R. de The- ije. Clinge - Zaal De Landbouw met 72 personen. Bieden: 1. mevrouw De Deijn, 2. D. Verbraeken, 3. E. Bracke. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2. H. de Vos, 3. F. Buijsse. IJzendijke - Bridge: 1. Arnoldi/Bukkens, 2. Van Dam me /Van Looy, 3. echtpaar De Groene. Aardenburg - Laatste competitie wedstrijden Bridgeclub Aarden burg. A-lijn: 1. J. van Eenen- naam/D. Janssens, 2. G. de Smet/R. Standaert, 3. dames C. van Eenennaam/S. Leenhouts. B- lijn: 1. dames F. de Rijcke/M. Onderdonck, 2. mevrouv M. Stey- aert/J. Steyaert, 3. dames C. Wijf- fels/L. van Daalen. Axel - Gregoriuscentrum met 24 personen. Bridge: 1. J. Schelle- man/A. Lambert, 2. A. de Cock/J. Maris, 3. echtpaar De Wispelaer. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: J. Kole/C. Baeijens, 2. L. de Wit/E. Blommaert. Mat 2: 1. R. v. Iteg- hem/C. Baeijens, 2. C. Kegels/M. Baeijens, 3. A. de Vos/L. de Bot. Mat 3: 1. I.M. Baeijens/J. de Poot- er, 2. C. Kegels/L. Koole, 3. M. v. Vlierbergen/T. Hermans. Kloosterzande - Zaal De Rozenhof met 28 personen: 1. A. de Waal/M. van Goethem, 2. A. Cortvriendt/A. Sponselee, 3. J. Rombout/A. Wee- sepoel. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike: 1. A. de Bock/M. Dhondt, 2. J. Verbrae- ken/J. de Caluwé, 3. A. de Meij/R. Kempe. Lamswaarde - Zaal De Luifel: 1. A. van Driessche/J. Platjouw, 2. F. Janssen/E. van Waterschoot, 3. L. Plat jouw-Van Poelle/A. Lauwers. Terhole - Zaal Dorpshuis: 1. A. Hemelaar-Van Himst/E. van Driessche, 2. A. Lauwers/J. de Maat, 3. C. Freijzer-Van Hoeij/E. Volleman-Caluwé. Ossenisse - Hof ter Nesse met 10 personen: 1. A. Rottier/M. Rade makers-Warrens, 2. A. Manna- ert/E. de Maat, 3. R. de Waal- Cambeen/T. van Vooren. Axel - Gregoriuscentrum met 10 personen: 1. A. Willems, 2. E. Snoek/G. Antheunis, 3. mevrouw Zegers/A. de Meij. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 10 personen: 1. A. Vale, 2. H. de Sutter, 3. B. Rammeloo. Westdorpe - Zaal Concordia met 18 personen. Mat 1: 1. E. Dhaene, 2. R. van Hecke-E. de Smet. Mat 2: 1. C. de Smet/W. Kalle, 2. L. Aude- naerd/M. de Block. Heikant - Zaal 't Heike met 32 personen. Groep 1: 1. E. Jon kers/A. de Cock-Van Vlierberghe, 2. E. de Betué-De Block/J. van Acker. Groep 2: 1. S. van Houten- Ferket/L. Ferket, 2. L. Inghels- Ceelaert/P. de Bot. Ossenisse - Hof ter Nesse met 16 personen. Hoge vogel: F. Serra- rens, linker zijvogel: A. Rottier, rechter zijvogel: mevrouw Rottier- Frederikx, grootste aantal (9): P. Rottier. Sas van Gent - In de tweede klasse vrouwen won Place du Marche makkelijk met 3-0 van Knape/De Sterre. C1000 Jan sen 1 had in de eerste klasse gemengd weinig problemen met Gilderakkers en won met 3-0. Rijschool Van der Tuyn en Savok hielden elkaar bij de mannen in de eerste twee sets goed in evenwicht: 1-1. In de laatste set bleef het lang span nend, maar het was Savok dat tenslotte met 15-13 won. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Savok 2- Savok/Joh.de Block 1-2 (14-16, 16-14, 2-5), De Doorzetters-Swa- gemakers 1-2 (12-15, 15-2, 8-15). Tweede klasse: Place du Marche- Knape/De Sterre 3-0 (15-4, 15-10, 15-6). MANNEN Savok-Rijschool Van der Tuyn 2-1 (15-7, 5-15, 15-13). GEMENGD Eerste klasse: C-Line- Savok/Outokumpu 1-2 (11-15, 15- 9, 8-12), Gilderakkers-C1000 Jan sen 1 0-3 (8-5, 13-15, 7-8). Tweede klasse: Rijschool Van der Tuyn-Garage Bode 1 1-2 (15-12,1- 15, 6-15), Fabricom-'t Stremijn 3- 0 (15-5, 15-3,15-4). 's-Gravenpolder - De tweede 'Vossenjacht' van de ZRTC Theo Middelkamp trok een behoorlijk aantal deelnemers, die op de B-wegen rondom 's- Gravenpolder actief waren. Zondag 21 januari wordt de derde en laatste 'Vossejacht' gehouden. Vertrek om 10.30 uur bij sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder. UITSLAGEN Amateurs: 1. Wilfred Geijs; 2. Dennis Mesu; 3. Antoine Goen- se. Junioren en nieuwelingen: 1. Richard Slabbekoorn; 2. Jack Schuit; 3. Walter van Overbee- ke. Trimmers: 1. Huib Slabbe koorn; 2. Kees Beenhakker; 3. Ko Blok. Terneuzen - Op de zevende speeldag van de bedrijfscom- petitie squash van Flying Dutchman raakte Taxi/Avis de eerste plaats in de eerste klasse kwijt aan Yellow Dot 2. In een rechtstreeks treffen wonnen de spelers uit Cadzand in sport centrum Foaks met 4-0 van Taxi/Avis. Vrijdag 26 januari worden de wedstrijden in de tweede klas se afgewerkt en vrijdag 2 februari komt de eerste klasse in actie. UITSLAGEN Eerste klasse: Foaks 1-Foaks 2 4- 0, Taxi/Avis-Flying Dutchman 3- 1, Yellow Dot 2-Taxi Avis 4-0, Elocoat 1-Aurora 4-0 (regelem- tair), Foaks 1-ING 3-1, Yellow Dot 2-Foaks 2 3-1, Aurora-ING 0-4 (reglementair), Elocoat 1-Flying Dutchman 3-1Elocoat-ING 4-0. STAND Eerste klasse: Yellow Dot 14-39, Elocaot 14-39, Taxi/Avis 14-37, Foaks 1 14-35, ING 14-28, Flying Dutchman 14-24, Foaks 2 14-12, Aurora 14-10.

de Stem | 1996 | | pagina 17