DE STEM 6Voetbal is van ons allemaaV fNVB wil af van transfersysteem Eltingh verwijt zichzelf niets We z: Hulster Witschge en Blinker Mij ven in de ban Van Gastel, Feyenoorder voor hij het wist 2 Lr rterdag zal er 'We kunnen niet om vonnis van het Europese hof heen' UITSLAGEN standen Sterk deel Achtervolgingsploeg wil andere selectieprocedure 400 AUTO'S OP VOORRAAD! GN3KGE DESTEM Politiek buitenspel in kwestie voetbalrechten sportnieuws KORT Geen Eurostadion in Antwerpen Clementie gevraagd voor Keen en Heister Blundell naar IndyCar Nieuwe start Henk de Velde SKIËN VOETBAL Meyer trainer FC Twente Zandstra overweegt overstap Tim Robijn uit mS°dr een select deelne- Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen Alle auto's ANWB-gekeurd huurkoop DAHLIASTRAAT 46 - MADE - TEL. 0162-683380 Door Carla Joosten Den Haag - „De KNVB straalt een arrogantie uit die de grootste club van Nederland niet past." Zo. Die zit. Maar Marijn de Koning gaat door. „De KNVB heeft een verplichting tegenover het Nederlandse volk', voetbal hoort bij ons. U legt die verplich ting met een grote arrogantie ter zijde. Door te eisen dat een sport- uitzending alleen uit voetbal bestaat, pleegt u broedermoord op andere sporten." Het D66-Kamerlid De Koning is niet naar de discussiebijeen komst van de KNVB gekomen om lieverkoekjes te bakken met bondsvoorzitter Jos Staatsen. Die staat met zijn bond al weken in het verdachtenbankje. De KNVB zou het voetbal verkwanselen en de sportjournalistiek op televisie muilkorven door haar precies voor te schrijven hoe het voetbal in beeld moet worden gebracht. In het hol van de leeuw - het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag - wil Staatsen duidelijk maken dat de KNVB de journa listieke vrijheid helemaal niet wil aantasten. Het wil niet echt luk ken. Het draait allemaal om de verkoop van de uitzendrechten van voetbalwedstrijden. Sinds jaar en dag zendt de NOS het gros van die wedstrijden uit. Maar door het nieuwe aanbod van commerciële televisiezenders kan de KNVB die voetbalrechten eindelijk verzilveren. „Want," zoals Staatsen het ook maandag in Nieuwspoort zegt, „we zijn jarenlang onderbetaald." De onderhandelingen met gegadigden lopen nog. Gister avond bleek zelfs dat de commer ciële gegadigden RTL, Veronica en Filmnet het op een akkoordje gooien met de NOS. De partijen willen zo voorkomen tegen elkaar te worden uitgespeeld. Hoofdrolspeler Staatsen weet tij dens de bijeenkomst van niets en dus gaat het gekibbel alleen maar over de opwinding over passages uit het het zogeheten bidbook, waarin verkoper KNVB zijn voorwaarden stelt. Zo zou de bond eisen dat het betaalde voet bal op een positieve manier in beeld wordt gebracht en mag 'het produkt voetbal' niet met andere sporten worden gepresenteerd. Waar de journalistenvakbond NVJ fel uithaalt naar de KNVB, heeft 'Zeist' van de politiek niets te duchten. D66'er De Koning mag dan wel van de daken schreeuwen dat de NOS de voet balrechten moet krijgen, maar ook zij geeft toe dat de politici weinig kunnen doen. De KNVB is immers een zelfstandige organi satie. Een onderneming, zoals Staatsen het zegt. Discussieleider Ed Nijpels stelt het voor de duidelijkheid maar even vast: „De politiek staat dus buitenspel" en hij citeert ook nog even PvdA-woordvoerster Marjet van Zuylen die de KNVB had laten weten zich geen zorgen over de kwestie van de voetbalrechten te maken en het een goeie zaak te vinden dat voetbal positief op televisie komt. 'Want voetbal zorgt voor integratie van bevol kingsgroepen'. Maar de eis om het voetbal posi tief in beeld te brengen, staat vol gens Staatsen helemaal niet in het bidbook. Andere omstreden voorwaarden, over strikte uit zendschema's - de eerste divisie moet tussen 23.15 en 24 uur wor den uitgezonden - en het niet her halen van grove overtredingen, prijken echter wel in het pakket. Staatsen is nu bereid om dit soort voorwaarden uit het bidbook te openbaren, want hij heeft zich enorm geërgerd aan 'het vrijelijk citeren uit het bidbook en het papegaaien erover'. De KNVB heeft ten einde raad ook maar eens advies gevraagd aan twee professoren. Die con cluderen dat het de bond niet past zich te bemoeien met de inhoud van sportuitzendingen. Staatsen begrijpt het allemaal niet. Het Concertgebouworkest doet er toch ook alles aan om optredens zo gunstig mogelijk naar buiten te brengen, probeert hij. Maar concerten gaan met heel wat minder nieuws gepaard dan voetbalwedstrijden. En anders dan op het toneel staat op het veld de uitslag niet bij voor baat vast. Den Haag (anp) - Jos Staatsen heeft maandag verklaard dat de KNVB af wil van het transfersysteem in het betaal de voetbal. „Wij zullen een commissie in het leven roepen die de gevolgen van afschaffing van het transfersys teem voor de betaald voetbal clubs gaan bekijken", zei de voorzitter van de sectie van het betaald voetbal in Den Haag. Staatsen wil de uitspraak van het Europese Hof van Justitie in de zaak-Bosman naleven. Het Hof veroordeelde het transfersysteem van de dertien bij de Europese Unie aangesloten landen als ille gaal en haalde bovendien een streep door de beperking van het aantal buitenlanders. „Wij kunnen niet om het vonnis van het Hof heen," aldus Staat sen. „Daarom zullen wij de 36 clubs in het betaalde voetbal voorstellen de transferregeling af te schaffen. Maar we willen eerst eens grondig bestuderen wat er dan met kleine clubs gaat gebeu ren en hoe we ze kunnen helpen." C3 Vitesse heeft met CSKA Mos kou overeenstemming bereikt over het huren van Dmitri Sjoe- kov. De 20-jarige middenvelder tekende een principe-akkoord tot het einde van het seizoen bij de Arnhemse eredivisieclub onder voorwaarde dat de speler een werkvergunning krijgt. In het akkoord is een optie tot koop opgenomen, inclusief een 5-jarig contract. De club uit Arnhem heeft deze week de Poolse doelman Bogus- law Wyparlo op proef. De 21- jarige keeper staat in zijn vader land onder de lat bij Stal Mielic, de tweevoudig Poolse landskam pioen. 0 Roda JC heeft de 22-jarige Russische linkermiddenvelder Alexander Karadaev op proef. De speler van Spartak Moskou speelt vanavond mee in een oefenwedstrijd van de Roda- reserves tegen Heerlen. Roda- trainer Huub Stevens volgt Alexander Karadaev al sinds 1989. Hij werkte toen nog bij PSV. Stevens zag de Rus de afge lopen jaren meerdere keren spe len en was telkens onder de indruk van zijn capaciteiten. De internationale voetbalbond FIFA heeft Maarten de Vos een licentie als spelersmakelaar vers trekt. 'Player's Agent' mag hij zich van de FIFA noemen. Eerder zijn in Nederland Ton van Dalen en Rob Jansen erkend als bemid delaar. Real Madrid heeft Davor Suker aangetrokken. Het betaal de 600 miljoen peseta's, 8,5 mil joen gulden, aan Sevilla voor de Kroatische topscorer en leende vijf spelers uit op huurbasis. Van de vijf was de Serviër Petkovic de enige die ooit in de basis-elf van Real verscheen. Mohammed Kallon bezorgde Sierra Leone maandag in Johan nesburg de eerste overwinning ooit in de eindronde om de Afrika Cup. Door zijn doelpunt in de laatste minuut won zijn land met 2-1 van Burkino Faso. Invaller Kallon werd met zijn zestien jaar de jongste doelpuntenmaker in de geschiedenis van de Afrika Cup. Groep A: Egypte - Angola 2-1 (2-0). 30. El Rass 1-0, 33. El Rass 2-0, 79. Quinzinho 2-1. Stand: 1. Zuid-Afrika 1-3 (3-0), 2. Egypte 1-3 (2-1), 3. Angola 1-0 (1-2), 4. Kameroen 1-0 (0-3). Groep B: Sierra Leone - Burkina Faso 2-1 (1-0). 10. Sesay 1-0, 70. Ouedraogo 1-1, 90. Kallon 2-1. Stand: 1. Sierra Leone 1-3 (2-1), 2. Zambia en Algerije 1-1 (0-0), 4. Bur kina Faso 1-0 (1-2)- Rotterdam (anp) - Trainer Arie Haan en voorzitter Jorien van den Herik weigeren Rob Witschge en Regi Blinker een herkansing bij Feyenoord te geven. Rob Jansen, de zaakwaarnemer van het afge dankte duo, slaagde er maandagmiddag tijdens een langdurig gesprek met alle hoofdrolspelers niet in de impasse te doorbreken. „Er veran dert niets in de huidige situatie", benadrukte Van den Herik. Witschge (29) en Blinker (26) raakten in december op een zijspoor bij Feyenoord. Na de winterstop kregen de routiniers van Haan zelfs te horen dat er geen plaats meer voor hen was in de A-selectie. Sinds eind vorige week dienen beiden onder leiding van hulpcoach Marcel Bout hun conditie op peil te houden op een bijveldje van Varkenoord, het terrein van de amateurclub Feijenoord. Witschge en Blinker voelen zich vernederd door Haan. De lotgenoten vinden dat zij een dergelijke behandeling na vele jaren van trouwe dienst niet hebben verdiend. Het tweetal overweegt met steun van de spelersvakbond WCS een arbitragezaak bij de KNVB aan te spannen. Daarin willen zij het recht eisen op passende arbeid en op een plaats in de A-selectie. Concrete belangstelling voor het ervaren koppel schijnt er niet (meer) te bestaan. Blinker heeft een transfer naar Luzern in elk geval uit zijn hoofd gezet. Temidden van nieuwe clubgenoten als Fraser, Maas, Bosz en Taument werkte Jean-Paul van Gastel (derde van links) gisteren zijn eerste training af bij Feyenoord. foto cor vos Door Chris van Nijnatten Rotterdam - Om half tien was hij al bij de Kuip en stond er helemaal alleen in de ochtendvorst van 15 januari. Jean- Paul van Gastel, een verse Feyenoorder, de hoofdpijn van het afscheid bij Wil lem II zat nog in zijn kop. Hij had het 's ochtends vier uur zien worden, slapen had hij van de zenuwen niet gekund. „Wat een gebouw hè, enorm." Hij keek op tegen het Maas-gebouw. Er naast ligt het trainingsveld. „Het lijkt wel kunstgras, zo strak." Niet dat hij er nooit geweest was, maar nu, nu lag het er allemaal ook voor hem. Om 10.33 uur stapte hij naast Giovan ni van Bronckhorst voor het eerst de oefen wei van Arie Haan op. De handtekening was gezet, zijn zaakwaarnemer Bob Maaskant zette binnen nog wat punten op de i bij voorzitter Jorien van den Herik, Van Gastel trok voor het eerst een shirt van Feyenoord aan. Hij was een Feyenoorder voor hij het goed en wel wist. JP komt uit Breda, uit een wijk waar het vroeger kiezen was tussen NAC en Feye noord. Hij koos voor NAC en hoopte als voetballer ooit naar Feyenoord te kunnen. Toen hij bij NAC problemen kreeg met een jeugdtrainer, nam Frans Bouwmeester Van Gastel mee naar Willem II. „Ik bleef naar thuiswedstrijden van NAC gaan, totdat ze promoveerden. Toen werd ik vaker herkend door supporters en voelde ik me niet lekker meer. Ik speelde immers voor de concurrent uit Tilburg." Bouwmeester liet hem niet meer los. „Hij heeft veel voor me betekend en nog. Aan hem heb ik veel te danken." Bouwmeester praatte hem bij Feyenoord naar binnen. Belangstelling van Standard Luik zette druk op de ketel. Bovendien werd duidelijk dat Van Gastel ook na het aflopen van zijn contract bij een binnenlandse transfer even veel zou kosten als nu: een kleine drie miljoen gulden. Zaterdagnacht besloten Van den Herik, Bouwmeester en Haan tot een kleine Blitzk rieg in Tilburg. „Het spel tegen NAC (2-2) was niet doorslaggevend, mogelijk wel het laatste duwtje," aldus de voorzitter. Zon dagochtend belde hij Maaskant uit zijn bed, die telefoneerde weer met Van Gastel en binnen enkele uren hing de vis aan de haak. „Ik was niet blij met dat telefoontje," bekende Van Gastel. „Er zaten een jaar of vier geleden eens een paar clubs voor me op de tribune. Dat wist ik en die wetenschap zorgde ervoor dat ik de slechtste wedstrijd uit mijn carrière speel de." Gisteren leek Van Gastel opgelucht en ook wel gelukkig. Dat wel, maar toch, eigenlijk is hij ook weer net te laat. Van Gobbel is immers vlak voor de kerst vertrokken. „En dat vind ik jammer. Uli was mijn maatje. Hij ging ook van NAC naar Willem II en daarna naar Feyenoord. Ik had graag weer met hem samen gespeeld." Zowel Van Gobbel als Van Gastel is van het soort waar Bouwmeester een zwak voor heeft. Het zijn precies die mentaal geharde straatvoetballers die hij graag naar de top brengt. Feyenoord twijfelde naar zijn zin veel te lang over Van Gastel. Hij kostte nog al wat. Zou er in het brein van de scout een masterplan ontwikkeld zijn? Hij adviseerde Van Gobbel in Istanbul miljonair te worden, zag Feyenoord een kleine vier miljoen incas seren en liet dat geld in Van Gastel investe ren. Bouwmeester, architect van het nieuwe Feyenoord, ziet met de komst van Van Gas tel zijn ideaal langzaam vorm krijgen. „We hebben nu een groep getalenteerde jonge jongens; Schuiteman, Kliouev, Glaucio, Van Gastel, Zwijnenberg. Er kan er best eens een afhaken, maar Feyenoord moet geduld heb ben met deze gasten. Dat brengen andere clubs ook op." Maar Van Gastel is niet gekocht voor de breedte, hij is duidelijk een investering in de diepte. Zondag speelt hij gewoon mee, uit tegen Volendam. En op wiens plaats? „Mij maakt het niet uit," zei de voormalige Wil lem Il'er. „Hij kan op veel plaatsen spelen," vond Bouwmeester, „als rechtshalf, als spel verdeler, als verdedigende middenvelder." Bij Feyenoord zien ze hem als de nieuwe Jan Wouters. „En qua leeftijd zou hij de opvolger van Peter Bosz kunnen zijn," sprak Haan cryp tisch. „Jean-Paul is een concurrent voor meer dan een positie," benadrukte Bouw meester, die nu op zoek gaat naar een links back. „Daar houden we ons voor aanbevo len, want die heb ik in Nederland nog niet gevonden," stelde de scout. DINSDAG 16 JANUARI 1996 DEEL B Antwerpen - Antwerpen trekt zich terug als kandidaat-gaststad voor het Europees voetbalkampioenschap, dat in 2000 in Neder land en België wordt gehouden. Om in aanmerking te komen voor het EK moest de stad een ultramodern voetbalstadion bouwen, want de huidige accommodaties zijn hopeloos verouderd. De keu ze voor de nieuwe locatie viel op het Straatsburgdok, maar giste ren maakte het stadsbestuur bekend dat daar geen plaats is voor een Eurostadion. Het gebied is te belangrijk voor de toekomst van het havengebied. Andere geschikte locaties zijn volgens stadsbe stuur niet voorhanden. Papendal - André Bolhuis heeft een delegatie van de NTTB, de Nederlandse tafeltennisbond, beloofd zich in te spannen een olympisch startbewijs voor Danny Heister en Gerdie Keen te krij gen. De twee haalden afgelopen weekeinde de IOC-limiet tijdens het kwalificatietoernooi in Manchester, maar voldeden nog niet aan de aanvullende NOC-eis. Londen - De Britse autocoureur Mark Blundell komt dit jaar in het Amerikaanse IndyCar-circuit uit. De voormalige Formule 1- piloot van McLaren-Mercedes heeft een contract getekend bij PacWest Racing Group, voorzien van auto's uit de stal van Ford- Cosworth. Blundell, die voor dit jaar geen plaats in de Formule 1 kon vinden, gaat een team vormen met de Braziliaan Gugelmin. Lissabon (ANP) - Henk de Velde heeft maandag in Lissabon een nieuwe start gemaakt voor zijn solozeilrace om de wereld. Met I zijn catamaran C1000 hoopt hij de tocht binnen 109,5 dagen te voltooien. Het record staat op naam van de Fransman Lamazou. Blacktomb (vst) freestyle wereld beker aeriels VROUWEN 1. Rohrbach (Zwi) 160,16 punten, 2. Blumer (VSt) 149,57, 3. Stone (VSt) 147,73. Oefenwedstrijd. Excelsior - GA Eagles 1-0. Doelpunt: Dijkhuizen. Venlo. VW - NEC 1-1 (1-0). Doel punten VW: Evans, NEC: Sumia- la. Toernooi om Gold Cup Los Angeles: Brazilië - Honduras 5-0 (2-0). 9. Caio 1-0, 31. Jamelli 2-0, 61. Jamelli 3-0, 80. Savio 4-0, 81. Caio 5-0. Brazilië naar halve finales. San Diego: Mexico - Guatemala 1- 0 (0-0). 88. Rizo 1-0. Mexico naar halve finales. Barbados, internationaal toernooi. Finale: Groningen - Dordrecht 3-1 (1-1). Van der Laan 0-1, Boudes- teyn 1-1, Rosén 2-1, Beerens 3-1 (strafschop). sportprijsvragën" Lotto 2: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs; 20 winnaars, bruto I 5000,00; derde prijs: 103 winnaars, 1000,00; vierde prijs: 304 win naars, 250,00; vijfde prijs: 1862 winnaars, 25,00; zesde prijs: 2202 winnaars, 10,00; zevende prijs: I 30.665 winnaars, 5,00. Cijferspel 2: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 1 win- naar; vier cijfers goed: 24 win naars; drie cijfers goed: 279 win- I naars; twee cijfers goed: 2574 win naars. Club Brugge - Telstar 3-1 (2-0). Doelpunten Brugge:. Spehar (2), Okon (strafschop). Telstar: M des. Den Haag (anp) - De Duitser Hans Meyer wordt de nieuwe trainer van FC Twente. De Duitser, wiens laatste werk gever Carl Zeiss Jena was in de tweede Bundesliga, wordt de opvolger van Issy ten Donkelaar, die eind novem ber ontslag nam. Meyer werd dit seizoen na vier wedstrij den ontslagen bij Carl Zeiss Jena. In 1994 had hij de voormalige Oostduitse club van de amateurs terugge bracht naar de profrijen. In het lopende seizoen leed hij in de eerste vier wedstrijden drie nederlagen in de tweede Bundesliga. Hij werd in Jena opgevolgd door Eberhard Vogel. Meyer tekent dinsdag een contract in Enschede. Bij FC Twente nam Fred Rutten na het vertrek van Ten Don kelaar tijdelijk de honneurs als trainer waar. Den Haag (anp) - Falko Zandstra I overweegt aan het begin van het volgende schaatsseizoen over t stappen naar Sanex, de commer-1 ciële ploeg van Rintje Ritsma. „Ik wil best praten", aldus Zand-1 stra. „Ik ga er absoluut over nadenken." Zandstra teta afgelopen zomer een contract bij I de KNSB dat hem tot en met de I Olympische Winterspelen van I Nagano 1998 aan de schaatsbond verbindt. „Contracten zijn er o gebroken te worden", aldt Zandstra, die geen plaats ver-1 wierf in de EK-ploeg. „Ik hou et I niet van, maar voor een beter contract bij Sanex ben ik in d markt."Wopke de Vegt, trainer I van Ritsma, bevestigde de inte resse van Sanex voor Zandstra. „Volgend jaar staan wij al open om in gesprek te gaan met Zandstra", aldus De Vegt. J' principe staan wij open voor elke goede schaatser." Zwolle (anp) - De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie doet 1 NOCNSF het voorstel de selectie van de ploegachtervolging op I baan nu reeds aan te wijzen voor de Olympische Spelen in Atlanta. Het kwartet Jarich Bakker, Richard Rozendaal, Robert Slippens I John den Braber heeft zich in oktober bij de WK in Bogota gekwal® I ceerd voor het olympisch toernooi met de 13e plaats. Volgens het NOCNSF moeten de Nederlandse achtervolgers nog6®' vormbehoud tonen middels een achtste plaats in een wereldbeker»'6I strijd. Nu worden deze in verre oorden (Mexico, Adelaide, Japa' I gehouden. Zeer kostbare ondernemingen. Zonde van het geld, vu I KNWU's voorzitter Atsma. „Indien NOCNSF deze renners nu aar-1 wijst, kunnen zij op een bepaald moment van de voorbereiding op I Spelen hun vormbehoud tonen door een scherpe tijd te rijden op6 nabij gelegen baan. Dan kost het niet zo veel geld en wordt de tra® I niet onnodig verstoord." Door Cas Overzier Melbourne - Thomas Johans son: nog nooit van gehoord? Als je Jacco Eltingh mag gelo ven, behoort de twintigjarige Zweedse tennisser tot de potentiële kandidaten voor de eindzege van de Open Austra lische titelstrijd. „Hij retour neert als Agassi en Enqvist," meende Eltingh na zijn ont luisterende nederlaag (6-4, 6- 3, 6-1) bij de ouverture van het eerste Grand Slam-toer- nooi van het jaar. Twaalf maanden geleden stapte Eltingh nog apetrots van Flinders Park. Hij wilde pieken op de vier grootste toernooien. Zijn eerste poging was er een om van te smullen. Kwartfinale in Mel bourne, waar hij onder meer Tho mas Muster - de huidige nummer drie van de computerlijst - ver morzelde. Het fundament van een piekfijn Grand Slam-seizoen had hij gestort. De ene start is echter de andere niet. 1996 begon eigenlijk Eltingh-onwaardig. Op het hard court van Jakarta versloeg hij vorige week nog wel de Frans man Vitoux, maar ging vervol gens onderuit tegen Emilio San chez, de Spaanse gravelbijter die eigenlijk al in de nadagen van zijn loopbaan verkeert. Op het rebound-ace van Flinders Park kreeg Eltingh een oorwas sing van een speler die tien jaar jonger is dan Sanchez. Johans son, een jongen uit het Zweedse Linköping. Een tennisser uit de Zweedse school. Met zijn over dreven, tweehandig geslagen backhand en een forehand met reusachtige achterzwaai doet hij aan Wilander en meer nog aan Enqvist denken. Met dat verschil dat Johansson in het profcircuit nog tot de rijen van anonymi behoort. Ook Eltingh kende de nummer 114 van de wereldranglijst niet. De atleet uit Heerde, al enkele jaren woonachtig in Monaco, had informatie ingewonnen bij land genoot Tom Kempers die het al twee keer met Johansson aan de stok had gehad. Kempers' omschrijving bleek haarfijn te kloppen. Al schoot Eltingh er uiteindelijk geen zier mee op. Hij werd tot eigen verba zing domweg weggeblazen. Hij weigerde zichzelf iets te verwij ten. „Ongelooflijk," verzuchtte de 25- jarige tennisser. „Die jongen stond verschrikkelijk te rammen. Ik kon slaan wat ik wilde, maar kreeg alles terug, en als ik bij de bal kon, was het geluk." Met Eltingh verdween ook Miriam Oremans van het strijd toneel. Al was de Berlicumse tegen de lager-geklasseerde Bel gische Laurence Courtois zeker niet kansloos. Twee tiebreaks (tweemaal 7-4) en een voorsprong van 5-3 in de tweede set bleken echter niet aan Oremans besteed. Evenals in '93 zit Oremans in een (tijdelijke?) dip. Het zit bij haar tussen de oren. "Ik snap er geen snars van. Ik geloof gewoon niet in mezelf. En dan is het natuur lijk snel over en uit." Melbourne. Open Australische kam pioenschappen, 11 miljoen gulden. Mannenenkelspel: eerste ronde: Johansson (Zwe) - Eltingh (Ned) 6-4 6-3 6-1, Chang (VSt/5) - Rikl (Tsj) 6- 2 6-1 6-2, Kucera (Slw) - Adams (ZAf) 7-5 6-0 6-0, Philippoussis (Aus) - Kiefer (Dui) 7-6 6-0 6-1, Woodbridge (Aus) - Ogorodov (Oez) 7-5 6-4 6-4, Hlasek (Zwi) - Norman (Bel) 6-4 6-4 6-1, EU wood (Aus) - Delaitre (Fra) 6-4 6-2 6-1, Tarango (VSt) - Kilderry (Aus) 6-2 6-2 6-4, Spadea (VSt) - Nainkin (ZAf) 6-2 6-0 6-1, Wayne Ferreira (ZAf/9) - Stark (VSt) 6-2 6-1 3-6 3-6 7-5, Tillstrom (Zwe) - Krickstein (VSt) 6-4 6-4 1-6 5-7 6-2, Ruud (Noo) - Gilbert (Fra) 4- 6 6-4 7-6 5-7 6-1, Agassi (VSt/2) - Etlis (Arg) 3-6 7-6 4-6 7-6 6-3, Lars- son (Zwe) - Lapentti (Equ) 6-7 6-3 7- 6 6-3, Carlos Costa (Spa) - Volkov (Rus) 1-6 6-4 0-6 7-5 6-4, Rulti (Zwe) - Gaudenzi (Ita) 5-7 7-6 6-4 6-2, Fur- lan (Ita) - Draper (Aus) 2-6 6-3 7-6 5- 7 9-7, Lareau (Can) - Carlsen (Den) 4-6 4-6 6-3 6-4 7-5, Tramacchi (Aus) - Noszaly (Hon) 7-6 7-6 6-2, Kafelni kov (Rus/6) - Santoro (Fra) 6-16-17- 5, Hadad (Col) - Tsjesnokov (Rus) 4-6 6-4 6-2 6-2, MacPhie (VSt) - Apell (Zwe) 7-5 6-4 6-4, Gumy (Arg) - Ala- mi (Mar) 4-6 6-2 6-0 6-1, Tebbutt (Aus) - Steeb (Dui) 6-3 3-6 6-1 6-4, Raoux (Fra) - Norman (Zwe) 6-3 7-6 6-1, Ulihrach (Tsj) - Pescosolido (Ita) 6-4 7-6 1-0 opgave Pescosolido, Sin ner (Dui) - Belobrajdic (Aus) 5-7 3-6 6-4 7-5 6-3, Courier (VSt/8) - Van Herck (Bel) 7-5 7-6 6-4, Ran (Isr) - Tsjerkasov (Rus) 6-1 6-3 6-1, Voinea (Roe) - Roux (Fra) 7-6 6-7 3-6 6-1 7- 5, Rafter (Aus) - Rios (Chi) 6-3 6-4. Vrouwenenkelspel: eerste ronde: Courtois (Bel) - Oremans (Ned) 7-6 7-6, Kschwendt (Dui) - Begerow (Dui) 6-0 6-2, Farina (Ita) - Ghirardi- Rubbi (Fra) 6-3 6-4, Sabatini (Arg/6) - Stafford (VSt) 6-0 6-1, Sanchez- Vicario (Spa/3) - Reinstadler (Oos) 6- 2 6-2, Appelmans (Bel) - Baudone (Ita) 7-5 6-4, Rittner (Dui) - Gros sman (VSt) 6-3 6-2, Habsudova (Slw) - Demongeot (Fra) 6-3 6-3, Wild (VSt) - Husarova (VSt) 6-2 6-1, Sawamatsu (Jap/15) - Cristea 4-6 6-2 6-1, Fusai (Fra I -Jones dt I - Testud'(Fra) 6-4 '6-7 8-6, A"», I (VSt) - Radford (Aus) Dechaume-Balleret (Fra) - "j ki (Fra) 6-4 7-6, Carlsson (A» Sharpe (Aus) 6-2 6-0, Studen" Sharpe (Aus) 6-— - mpu r* (Slw) - Monami-Van R°ofj 1» A)| I 6-4, Watanabe (VSt) - J16 rjl-1 (ZAf) 6-4 6-3, Kruger (ZAU -)(|l wood (Aus) 4-6 7-5 6-1, K{1Z porltrl - McGrath (VSt) 6-2 2-6 -Uj (VSt) - Lee (VSt) 6-3 6-7 6-A f., I (Jap) - Gaidano (Arg) 3-6 Dragomir (Roe) - De Lone I I 6-2 6-4, Richterova (Tsj) Jjl (Aus) 6-3 6-3, Hingis (Zw)-^ I (Can) 6-1 6-1, Smashnova I I Zvereva (WRu/12) 6-2 ,siw) 0-1 Sugiyama (Jap) - Zrubakoval B(|,l 6 7-5 6-1, Cacic (VSt) - CaUsB^I 6-3 6-4, Grande (Ita) - (VSt) 6-4 6-3, Drake-Br« fjl (Aus) - Godridge (Aus) 6- Aus)(.| Rubin (VSt/13) - McQuillan 6 6-3 6-2. Van onze zwemmedewerker Vlissingen - In Vlissingen won de Speedo-ploeg van De Stormvogel na een uitermate enerverende strijd de voor ronde van de Speed-Club jjeet 1996 van de als favoriet gestarte ploeg van Schelde- stroom. ZWEMMEN Scheldestroom zette na acht nummers een aanvankelijk rede lijk grote achterstand om in een voorsprong van 0,7 seconde. Van af dat moment werd het uiterma te spannend, want het verschil tussen beide ploegen bedroeg l| V i - f- Door Eddy de Schrijver Biervliet - Met Tim Robijn binned ciële voorzitter van de wie Zeeuws-Vlaanderen wordt een l ingeslagen. De laatste twee jaar' lerschip geen kapitein meer om van Waterschoot in eerste instap het er net zo aan toe zou gaan a' Fiets Unie; namelijk op basis met elkaar praten. De KNWU vaak - al is men daar nu omzwaaien - strakke regels en Waterschoot geen weg mee. Van bedankte voor de eer. Inmiddels is de vereniging in rust» gekomen en kan een nieuwe kapite: nengehaald, iemand met een 'blah wielergebied. Tim Robijn ziet duidel ven voor de wielervereniging Zeeuwl „We moeten naar de toekomst kijken renners. Daarom verheugt het mij onze vereniging mensen hebben di{ jeugdopleiding kiezen. Want daar f allemaal vandaan komen. Als je als doet, kun je binnen tien jaar de tenj zijn met z'n allen goed bezig en ik het goede spoor zitten, met de spons straks nieuwe namen op de shirts. werk verzet," aldus Robijn. Geen bekende klank Tim Robijn is een naam die in het geen bekende klank heeft. Maar o Terneuzen weten ze hem wel te vind. hij op de afdeling sociale zaken. En is de lobby allemaal begonnen. „Bel Pijpelink werken bij mij in het gebot) zitten ook bij de wielervereniging eil over de drempel geholpen. Ik had e| dingen aan mijn hoofd, maar nu 1 maken voor de wielerclub. Ik heb id vergaderingen meegedraaid en het i me wel aan. Al ben ik geschrokken v, die nodig zijn om een club als deze j den. Wedstrijden rijden kost geld. j En je hebt natuurlijk ook de uitrust grote uitgave. Ik ben blij dat we n groep hebben. Tijdens de bijeenkon hebben we de belangstellende spons ven over de club en wat ze van ons n ten. Dat heeft verhelderend gewerkt we deze week een grote slag met hetj een hoofdsponsor. Als dat lukt, dar een goed begin van het jaar. Ik m Meerten Dallinga zich ook voor on kend inzet," legt Robijn uit. I Ooit zat Robijn in de klas samen mj Van onze tennismedewerker Terneuzen/Hulst - In de mixed» nS van de Zeeuwse indoorter: competitie moest Hulster Ambl in vertrouwde omgeving, spoi Den Dullaert, aantreden tegeif Uoes. De Hulstenaren versloega I0°21°Ven^US de eers^e klassq TENNIS cm?6! man Guido van Poecke ondanks een knieblessure royaal vd ppinnewijn: 14-2. De Hulsterse b3 verseer °?+^le fronten tegen de1 Pascal U n Zlin i°n§ere Hint f Poecke verzaakte evJ har] |ogen Kris van Weye: 7-8. Lani f an Poecke het betere van hetl snel Z gewoonlijk fris aanvaj spel nam hl] een 6-4-voorsprong ted Vanwner Uit Goes' Van Poecke an Weye onder druk middels offer op diens 'slice-backhand'. Van onze njotorsportmedewerker Jwes - Voor de vierde maal in Jessie houdt de Stichting' Motorsport Zeeland (SMZ) Zeeland°)?r!f0t0rcross in de vriida en te Goes- °P gebod nodlge sPektakel geboden worden, waarbij de' naar daandacht zal uitgaan Eurn/Nrlasse van del Waan nalen 125 CC, schiin a?n de Start zal ver" nte) Maar 00k in de lokale flaSSen zullen tal van gunst °5ieten naar dei dingen 3n toeschouwers| ccn vaste'tra jrt-S erin Seslaagd _^aste traditie te maken van

de Stem | 1996 | | pagina 8