Cito-toels voor kleuters „Rent e op m'n IJ rriir 'Holol Jager prins Willem-Alexander ligt nu zelf onder fax-vuur Britse o\ Hirsch Ballin hoopt op 'nuance' in IRT-rapport Wee de minister die zorgeloos wordt Snel onderzoek DE STEM BINNENLAND J DE STEM Ministerie onderzoekt mogelijkheid test van groep één van basisschool Hein Roethof was voorbode van 'paars' Verwarrend Opwinding Agenda DE STEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT Cannabis-goeroe wil voorschot justitie Niet iedere patiënt krijgt kankerremmer AID gaat mestregels sterker controleren Acties in thuiszorg tegen salariskorting Geuzenpenning voor Chinese activist Wu ia tr1r*r*t" kil ju tlC/ POSTBANK Israëlische presic Spanning in Tsjetsjeens drama loopt weer op Geen spoor van ontvoerde baby Sparen doe je gewoon bij de Postbank. DINSDAG 16 JANUARI 1996 Van onze redactie binnenland Den Haag - Prins Willem-Alexander krijgt de laatste dagen honderden faxen met de oproep, niet langer voor de lol te jagen. De lawine van faxen is het resultaat van een actie van de Stichting Kritisch Faunabe heer. Kritisch Faunabeheer publiceerde afge lopen weekeinde in verschillende kran ten een 'model-fax', die als voorbeeld moest dienen voor mensen die zich óók ergeren aan de uitgebreide koninklijke jachtpartijen - veelal onder leiding van Willem-Alexander - op de kroondomei nen bij paleis Het Loo. Die jachtfeestjes van de koninklijke familie en haar hoog geplaatste gasten kosten elk jaar honder den wilde zwijnen, reeën en herten het leven. Volgens N. Koffeman van Kritisch Fau nabeheer staat de kroonprinselijke fax sinds zaterdag 'roodgloeiend'. „In het weekeinde is de papierrol zeker vijf keer verwisseld. Dat kun je horen aan een bepaald sein als je hetzelfde nummer belt." Het hof reageert nauwelijks op het fax-offensief. Het enige was, gistermid dag, een briefje van de Rijksvoorlich tingsdienst aan Kritisch Faunabeheer, geschreven op verzoek van het secretari aat van Willem-Alexander. „De door u via de media gevoerde campagne tegen het deelnemen van de prins aan drijf jachten op Het Loo heeft geresulteerd in een groot aantal faxberichten," geeft de Rijksvoorlichtingsdienst in het briefje toe. 'Voor de goede orde' wordt eraan toegevoegd dat er ook faxers zijn die de prinselijke jachtlust juist toejuichen. Het is voor het eerst dat een lid van het koninklijk huis doelwit is van een kriti sche publieksactie. In de tekst die naar de prins gefaxt kan worden, wordt Alexan der aan zijn voorbeeldfunctie herinnerd. Een prins en zeker een aanstaand koning mag de vingers niet aan zo'n omstreden hobby branden, wordt geredeneerd. Willem-Alexander doet zijn best een goed koning te worden. Hij vertoont zich bij allerlei groeperingen en manifestaties Hein Roethof foto anp Van onze Haagse redactie Den Haag - Hij was een van de eerste 'paarse' kamerleden, nog ver voor het daadwerke lijk aantreden van een kabinet zonder CDA. De zaterdag overleden Hein Roethof (1921, Utrecht) leed al enkele jaren aan de ziekte van Parkinson. Hij probeerde zijn hele parlementaire carrière een brug te slaan tussen sociaal democraten en liberalen. Dat streven mondde in 1976 uit in een opmerkelijke initiatief wet met de VVD om abortus provoca- tus mogelijk te maken; de Eerste Kamer torpedeerde deze 'paarse' excercitie avant la lettre. Maar Roethof liet zich er niet door uit het veld slaan. Hij bleef zich inzetten voor een werkbare relatie tussen liberalen en soci aal-democraten, mede met het oogmerk de macht van de chris ten-democraten te doorbreken. Roethof was aanvankelijk lid van de WD en maakte later de over stap naar de PvdA. Vanaf 1969 zat Roethof - met een onderbre king tussen 1982 en 1986 - tot 1989 in de Tweede Kamer voor de PvdA. De laatste jaren concen treerde hij zich op de bestrijding van de kleine criminaliteit en op de liberalisering van de zedelijk heidswetgeving. Bij die parlementaire werkzaam heden - maar ook als vice-voor- zitter van het Humanistisch Ver bond, voorzitter van de Media raad en voorzitter van de Natio nale Commissie Ontwikkelings samenwerking - liet hij zijn sociale opvattingen samenvloeien met zijn liberale levensvisie. Eoc-minister Hirsch Ballin samen met voorzitter Van Traa (links) vanide parlementaire enquêtecommissie opsporingsmethoden, giste ren bij de presentatie van het boek 'Het IRT-rrioeras'. foto anp Amsterdam (anp) - „Het eigen gelijk is niet hetzelfde als het ongelijk van de ander." Voor malig minister van Justitie Hirsch Ballin hoopt dat de parlementaire enquête opspo ringsmethoden het evenwicht herstelt tussen alle partijen die inmiddels al ruim twee jaar lang elkaar op alle moge lijke manieren proberen zwart te maken. „Ik hoop dat het eindrapport van de commissie-Van Traa de nuan ce zoekt." Hirsch Ballin zei dat gisteren bij de presentatie van het boek Het IRT-moeras, grote ego's en hun vuile oorlog. Daarin beschrijven de NRC-jour- nalisten Marcel Haenen en Tom Jan Meeus de stammenstrijd bin nen politie, justitie en politiek in de strijd tegen de georganiseerde misdaad, in het bijzonder de drughandel. Echt onthullend is het boek niet, maar het geeft wel helder het ingewikkelde opsporingsdrama weer, dat al de kop heeft gekost van de ministers Hirsch Ballin en Van Thijn, de Amsterdamse pro cureur-generaal Van Randwijck en justitie-topambtenaar Suyver. Hirsch Ballin kon het overigens niet nalaten zijn voormalige col lega-minister Van Thijn (Binnen landse Zaken) in aanwezigheid van kopstukken als Van Traa (voorzitter parlementaire enquêtecommissie) en Wierenga (voorzitter van de gelijknamige commissie, die de opkomst en ondergang van het interregionaal rechercheteam Noord- Holland/Utrecht onderzocht) nog eens een trap na te geven. „De dag voor het kamerdebat op 7 april bereikten mijn collega (Van Thijn) en ik na een gesprek met de vice-premier (Kok) over- Je vergeet hem nooit meer, de dag waarop de partijchef je vraagt of je minister of staatssecretaris wilt worden. Je bedingt enige bedenktijd en je overlegt met je partner, je kinderen, je huidige baas, wat goede vrienden en vrien dinnen en misschien een enkel lid van je politieke familie. Je weet dat je krankzinnige werktijden te wachten staan, dat je niet meer de baas zult zijn over je eigen agenda. Je bent je ervan bewust dat je te maken krijgt met grote problemen. Het ministerie waarvoor je bent gevraagd, heeft moeilijke klus sen te klaren. Maar je durft het aan; je zegt ja tegen de partij chef. Vanaf dat moment verandert je leven volkomen. Niet alleen omdat je zwaar en verantwoor delijk werk krijgt. Of omdat je je weg moet zien te vinden in de jungle van coalitie en oppositie. Dat is al behoorlijk ingrijpend. Maar je bent ook in een klap publiek bezit. En dat is mis schien nog veel ingrijpender. Uit alle hoeken en gaten duiken ineens journalisten op. Nooit geweten dat er zo veel waren. Met microfoons, camera's en schrijfblokken cirkelen ze om je heen. Ze willen alles van je weten. De een hoe je denkt de actuele problemen op je beleid sterrein aan te pakken. De ander hoe je kinderen heten, wat je lie velingsgerecht is en waar je je kleren koopt. Een van overheidswege vers trekte batterij voorlichters schuift je heen en weer. Van de ene microfoon naar de andere camera. En tussen de bedrijven illustratie mat rijnders door houden ze je memo's voor. Over wat je wel en niet moet zeggen. En tegen wie wel en tegen wie niet. En tussen de bedrijven door fluisteren ze je nog allerlei goedbedoelde maar soms gék-makende raadgevin gen in het oor. In het begin is dat allemaal reu ze verwarrend. Maar geleidelijk aan krijg je het gevoel dat je de zaak onder controle begint te krijgen. Dat je weet hoe je met publiciteit moet omgaan. De media zijn je welgezind. Want je bent aardig en gevat. Je hebt een eigen stijl, die verfrissend afwijkt van 'die van veel colle ga's en voorgangers. Eén probleem blijft. Je weet nooit hoe de publiciteit met jou zal omgaan. Hoe ze je gevoelens, je emoties zullen weergeven. Dat zijn dingen, die je nooit zult leren begrijpen. Tijdens een moeilijk debat heb je last van een contactlens. Je wrijft in je oog. De volgende dag lees je in de krant dat 'de minister door emoties werd overmand'. Wie verkouden is kan politiek gevoe lige confrontaties met het parle ment beter mijden. Je hoeft maar één keer je neus te snuiten of het journaal meldt dat 'de minister zijn emoties nauwelijks kon bedwingen'. Youp van 't Hek legde het in zijn oudjaarsconference genadeloos bloot. We zijn nergens meer door te shockeren. De meest banale vergrovingen vinden we normaal, inclusief de overvloed aan overbodige vloeken die Youp zelf over ons uitstort. Ook in politieke berichtgeving begint meer en meer de over treffende trap de maat der din gen te worden. Steeds vaker zijn een beetje boze mensen ineens woedend. Of leidt een opgetrok ken wenkbrauw van twee parle mentariërs tot de conclusie Kamer verbijsterd. Als minister of staatssecretaris ben je niet langer de baas over je eigen emoties. De media maken wel uit of je 'diep teleurgesteld' of 'getergd' of 'uitgeput' bent. Minister wankelt, schrijven de kranten, terwijl je zelf het gevoel hebt rotsvast achter je bureau te zitten. Geleidelijk wen je eraan. Je schrikt niet meer zo als de kranten schrij ven: 'Minister in de problemen'. De minister-president spreekt sussende woorden en vervolgens hoort en leest iedereen dat de alarmfase alweer is opgeheven. Maar de nieuwsconsument is ook niet gek. Die heeft inmid dels wel geleerd tussen alle opwinding door te lezen. Die snapt ook wel dat de top van een ministerie niet een hele donder dag tot bijna middernacht op een brief van twee kantjes zit te worstelen als er geen problemen zijn. Uiteindelijk komt alles weer op z'n pootjes terecht. Maar wee de minister die denkt dat daarmee alles is afgewikkeld en zorge loos, misschien wel roekeloos wordt. Wat lezers en luisteraars hebben een geheugen. Journa listen en Tweede-Kamerleden hebben daarnaast nog een archief. En ineens is daar de klap, soms totaal onverwacht. Er zijn weieens ministers gesneuveld die na afloop pas doorhadden wat er was gebeurd. Het blijft dus opletten geblazen hoe je reageert, hoe je overkomt. Je bent de gevangene van de publieke opinie. Vanaf de dag dat de partijchef belt. Elke dag weer. De Tweede Kamer behandelt deze week onder meer de ont- grondingswet en de werkwijze van de raden voor kinderbe scherming. Morgenmiddag is het spoeddebat met minister Sorgdrager van Justitie over het ontslag van de Amsterdamse procureur-generaal Van Rand wijck. De Eerste Kamer rondt de begroting van Landbouw, Visserij en Natuurbeheer af en begint daarna aan de behande ling van de begroting van Bin nenlandse Zaken. eenstemming over de personele consequenties die het rapport- Wierenga moest hebben," aldus Hirsch Ballin. „Niet alles kon bij het oude blijven." Daarvan kwam uiteindelijk niets terecht. Van Thijn weigerde de Amsterdamse korpschef Nord- holt te laten vallen, waarna Hirsch Ballin in een later stadi um ook procureur-generaal Van Randwijck en hoofdofficier van justitie Vrakking niet wenste te slachtofferen na het IRT-debacle. In het geval-Van Randwijck bleek dat slechts van tijdelijke aard. Minister Sorgdrager, de opvolger van Hirsch Ballin op Justitie, ontdeed zich oktober vorig jaar alsnog van de Amster damse procureur-generaal. Die affaire achtervolgt Sorgdrager nog steeds. Morgen moet zij zich daarvoor in de Tweede Kamer opnieuw verantwoorden. Dit maal staat niet de 'goudgerande oprotpremie' daarbij centraal, maar de echte beweegredenen van het ontslag van Van Rand wijck; disfunctioneren of de komende reorganisatie van het openbaar ministerie. en gedraagt zich daar geïnteresseerd. Maar de 29-jarige prins realiseert zich misschien niet steeds voldoende dat alle ogen en alle camera's nu eenmaal altijd op hem gericht zijn. Vorige maand nog leverde een foto met de voetballer Patrick Kluivert de prins ook kritiek op, zij het bij lange na niet zo uitbundig als nu.Het omhelzen van Kluivert, de van een strafbaar feit verdachte sterspeler, viel niet overal in goede aarde en dat leverde de Rijksvoorlichtingsdienst een flink aantal gepikeerde reacties op. Van onze verslaggever Den Haag - Een Cito-toets voor vier- en vijfjarigen. Is dat zinvol of niet? Staatssecreta ris Netelenbos van Onderwijs wil op zeer korte termijn weten of het mogelijk is om alle kinderen (200.000 leerlin gen) in het eerste jaar van de basisschool te testen. Zo'n test zou dan moeten uitwij zen of een kleuter al enige vorm van achterstand heeft ten opzichte van leeftijdgenoten. Netelenbos wil binnen enkele weken een commissie benoemen voor een onderzoek naar zo'n toets. De bewindsvrouw wil nog voor deze zomer uitsluitsel heb ben over de mogelijkheid om kleuters een test te laten maken. De onderzoeksinstituten Cito in Arnhem, ITS in Nijmegen en het Sociaal Cultureel Planbureau zijn benaderd om een advies uit te brengen. Het ministerie van Onderwijs heeft dit gisteren bevestigd. De toets moet, aldus het departe ment, inzicht geven in de intelli gentie, de kennis en de sociale en emotionele ontwikkeling van een kind. Het doel van de test is, de basisschool meer in staat te stel len extra aandacht te geven aan leerlingen die problemen hebben in het onderwijs. Het ministerie wil de toets ook aangrijpen om na te gaan of een school extra geld voor onderwijsmateriaal en personeel nodig heeft om de kin deren met een achterstand te hel pen. Tot op heden kijkt het ministerie voor het verstrekken van extra geld vooral naar de vraag of een school in een achterstandswijk staat. Bij voorbaat wordt dan al uitge gaan dat kinderen in een 'sociaal zwakkere' buurt een achterstand hebben. Daarin schuilt, aldus een woordvoerder van Onder wijs, een vooroordeel. „De ouders kunnen een taalachters tand hebben, maar dat zegt nog niets over de ontwikkeling van hun kind. De vereniging van katholieke schoolbesturen wacht in span ning de uitkomst af van het onderzoek. De belangenorgani satie vindt het een goede zaak dat de rijksoverheid niet langer meer kijkt naar de buurt of etni sche afkomst van de leerlingen voor het bepalen van de hoogte van een extra geldbedrag voor een school. Maar dr. C. Aarnoutse, hoofddo cent onderwijskunde aan de Nij meegse universiteit, verwacht weinig heil van een toets. „De ontwikkeling van zulke jonge kinderen is heel moeilijk in een toets vast te leggen. Ze zijn vlug afgeleid. Ik zie meer mogelijkhe den in langdurige observaties," aldus Aarnoutse. DE UTRECHTSE criminoloog prof. Bovenkerk wond er tijden, de verhoren van de parlementaire enquêtecommissie ops ringsmethoden politie en justitie geen doekjes om. De hoo ,5. raar liet uit zijn mond optekenen dat de conclusie gerechtvaar, digd is dat allochtonen - vooral Turken en Marokkanen-in belangrijke mate betrokken zijn bij de handel in drugs. De uitspraken werden Bovenkerk niet in dank afgenomen Allerlei belangengroepen steigerden om het hardst en ook dé politiek liet zich niet onbetuigd. Bovenkerk bleek niet geïmpo neerd door alle kritiek. Hij erkende dat hij zijn boodschap wel licht diplomatieker had kunnen verpakken, maar liet zijn oppo nenten eveneens weten dat hij bewijslast zou aanvoeren voor de door hem genoemde cijfers. Aanvullend materiaal dat ver werkt wordt in de eindrapportage van de commissie-Van Traa Inmiddels zijn er nieuwe schokkende gegevens opgedoken.De Volkskrant heeft uit gezaghebbende kringen in de Marokkaan se gemeenschap vernomen dat een aantal besturen van grote Nederlandse moskeeën betrokken is bij de handel in drugs bij het witwassen van druggeld. Deze bevindingen sluiten aan bij de rapportage van een onafhankelijk internationaal insti tuut, dat eerder heeft geconstateerd dat hoge Marokkaanss functionarissen zich bezighouden met grootschalige handel in drugs. De Europese Unie is op de hoogte van het rapport, maar heeft het tot nu toe in de la laten liggen. De eerste reacties op het spraakmakende artikel hebben een hoge voorspelbaarheidsfactor. De beweringen worden ont kend. 'De enige plaats in Nederland die vrij is van drughandel en druggebruik is de moskee', aldus de furieuze vice-voorzitter van de Unie van Marokkaanse Moslim-Organisaties in Neder land. De verontwaardiging is begrijpelijk, maar daarmee zijn de ver halen de wereld niet uit. De politie heeft met alle beweringen die duiden in de richting van Marokkaanse betrokkenheid bij de drughandel, tot nu toe niet erg veel gedaan. De nieuwste beweringen kunnen niet onbesproken blijven. Justitie en poli tie moeten snel tot een gericht onderzoek overgaan. Alle betrokkenen hebben recht op duidelijkheid. Den Haag - E. Dronkers, eigenaar van de koffieshopketen"Smile bv en directeur van het Hasj Infomuseum in Amsterdam, heeft in II een versnelde bodemprocedure bij de bestuursrechter een voor- schot geëist van 15.000 gulden op een schadeclaim van potentieel j 1,75 miljoen op de staat. Dronkers meent dat hij aanzienlijke! schade heeft geleden door de weigering van minister Sorgdrager (Justitie) vier nieuwe bv's te erkennen waarin zijn nieuwste acti- II viteit, de produktie en verwerking van hennep (maar dan voor kattebakvullingen en isolatiemateriaal) zijn ondergebracht. De I minister ligt dwars omdat Dronkers landelijk bekend is als can- j nabis-goeroe, meent zijn advocaat. Amstelveen - Het middel Taxol tegen eierstokkanker is niet voor iedere patiënt in gelijke mate beschikbaar. Een meerderheid v de ziekenhuizen heeft een limiet gesteld waarbij maximaal vijf I patiënten per jaar recht hebben op de kankerremmer. Dient num-1 mer zes zich aan, dan kan zij er naar fluiten. In een aantal zieken-1| huizen is het dure middel alleen beschikbaar als patiënten mee- j doen aan een onderzoek of als de verzekeraar het vergoedt. Dit j| blijkt uit een onderzoek van de de Ziekenfondsraad. Taxol is e omstreden middel. Een behandeling is vrij kostbaar, zo'n 30.000 gulden. Taxol II geneest niet maar kan het leven verlengen van vrouwen met eier-1 stokkanker. Kerkrade - De Algemene Inspectiedienst (AID) gaat de naleving van de mestregels intensiever controleren. Vanaf begin f zet de dienst 26 extra controleurs in. Na de zomer worden nog II eens twintig nieuwe inspecteurs aangenomen en opgeleid. Dat blijkt uit het jaarplan van de dienst. Uiteindelijk zullen eind dit jaar 85 AID-controleurs, van de in totaal 422, toezien op denale-1 ving van de mestvoorschriften. De mestcontroles kwamen (ie f afgelopen maanden onder vuur te liggen, omdat ze boeren ruimte zouden laten te frauderen. Doetinchem - De vakbond AbvaKabo gaat actie voeren tegen het I voornemen van de Zorggroep Oost-Gelderland om 700 vrouwen I die in de thuiszorg werken te ontslaan en daarna als alpha-hulp weer aan het werk- te zetten. Dat deelde de bond gisteren mee Alpha-hulpen hebben een veel slechtere rechtspositie en verdie-1 nen minder dan de helpenden in de thuiszorg. De AbvaKabo vreest dat de Zorggroep Oost-Gelderland een trend zet voor heel j| Nederland. „De werkgelegenheid en rechtszekerheid van 120.000 1 deeltijd-werknemers wankelen." Vlaardingen - De Geuzenpenning van dit jaar gaat naar de Aim- i rikaans-Chinese vrijheidsstrijder Harry Wu. Dat heeft de Stick-1 ting Geuzenverzet 1940-1945 gisteren bekendgemaakt. De pen-1 ning wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of instantie I zich verzet tegen 'ontmenselijking'. Wu werd afgelopen zomer» China tot 15 jaar veroordeeld wegens 'spionage', maar kort daar- na werd hij uitgewezen. (ADVERTENTIE) naar Plusrekening', moment spaart u op Plusrekening. Met een pri" rente (3,75%*), terwijl u toet Heeft u zojuist uw dertiende maand ontvangen en weet u nog niet direct wat u daarmee gaat doen? In zo'n geval is het zonde om dat geld zomaar op uw girorekening te laten staan. U kunt immers ook profiteren van een aantrekkelijke rente. Een thuisbankier zonder girospaar rekening pakt dan zijn giroboekje, vult een bedrag in en schrijft 'van girorekening steeds over uw kunt beschikken. En heeft u Plusrekening, een Sterrekening (4,0%*) of bijvoorbeeld e" I Leeuwrekening (4,25%*) een Kapitaalrekening (4.' dan stort u uw dertiend maand natuurlijk daar op. Meer informatie? Bel Postbank Sp< (020) 591 82 20. Op werkdagen bereik tot 21.00 uur en op zaterdag tot 12.00 uur. Door Bob van Huët Londen - Britse scholen moeten 1 deren beter leren wat de verschi zijn tussen goed en kwaad. Een bi maatschappelijke discussie is n<] over de vraag hoe leerlingen v kennis kunnen nemen van mo beginselen. Het kan daarvoor behulpzaam zijnl moderne versie van de Tien Gebodef te stellen die - na maatschappej goedkeuring - verplichte leerkost] moeten worden op alle scholen. I Deze spraakmakende suggesties wel gisteren in Londen gedaan door Dr. I Tate, een van de meest vooraanstas VERVOLG VAN VOORPAGINA President Jeltsin verzette zich aanvankelijk tegen een geweld dadige oplossing voor de gijze ling, aldus woordvoerder Sergej 'Medvedev. Maar het staatshoofd zag in dat verder uitstel van de operatie de levens van de gegij zelden in gevaar zou brengen, waarop hij het groene licht gaf. „De rebellen moeten vernietigd worden," aldus Jeltsin. De Russische autoriteiten beslo ten tot de aanval nadat de zwaar bewapende opstandelingen gijze laars, gevangengenomen Russi sche soldaten en een Dagestaanse onderhandelingsdelegatie zouden hebben doodgeschoten. De rebel len lieten een derde ultimatum om de gijzelaars vrij te laten en de wapens neer te leggen verstrijken. Als gevolg van de Tsjetsjeense gij zelingsactie in Pjervomajskoje en de reactie van de Russen nam ook de spanning in de afvallige Kau- kasusrepubliek Tsjetsjenië toe. De hoofdstad Grozny is gisteren getroffen door een zware ontplof fing, aldus het Russische persbu reau Itar-Tass. De explosie had plaats in de buurt van een bio scoop, meldde de pro-Russische regering van Tsjetsjenië. Er wa ren geen berichten over schade of slachtoffers. Jeltsin stelde giste ren de Zuidrussische havik Niko- laj Jegorov aan als hoofd van de presidentiële administratie. Je gorov, afkomstig uit Krasnodar, geldt als een aanhanger van de harde lijn in het Tsjetsjeense con flict. Hij krijgt veel macht binnen het Kremlin. Zijn functie wordt nog belangrijker als Jeltsin be sluit zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen van 16 juli. Van onze correspondent Brussel - In België zijn op grote schaal tekeningen verspreid van vrouw die zondagmorgen ver moedelijk een zuigeling heeft ont voerd uit het Citadel-ziekenhuis in Luik. De politie had gisteren nog geen spoor van het jongetje Nico las dat de ochtend na zijn geboorte uit zijn wiegje werd gestolen. Op e kraamafdeling komen volgens ue directie voortdurend familiele us en kennissen op bezoek. Het personeel kan volgens algemeen mtecteur Alain Devroye onmoge- ujk iedereen controleren. e vrouw, die ervan wordt ver- cht de baby te hebben weggeno- nn,f' aad Seen argwaan gewerkt, tiM dat ze al gemime dp !5eleentasvo1 babyspullen op oeafdehng rondhing. De verdach- e kon volgens de directie goed op schieten met de moeder van het van aanbood de nacht •Rentevergoeding per 8 september 1995.

de Stem | 1996 | | pagina 4