00 m m 95 urn... mn I Problemen door gemis buurthuis t pÈSTEM Staten hebben zin in het nieuwe jaar ÏK UIT... Axelse wethouder wil watertoren zo goed mogelijk conserveren Cheque van vierduizend gulden voor basiliek DAG KLAPPER Mercator museum in Sint Niklaas breidt uit 'Mogelijkheden in Den Dullaert beperkt' c IAALT. DB STEM ZEELAND C2 Ontbreken van jongerenwerk in Hulst werkt baldadigheid en vandalisme in de hand (0)ma 65 jaar Abraham vandaag 50 jaar W Steen houdt jeugdinstuif Inbraak in winkel Sluis X 55 DINSDAG 16 JANUARI 1996 tg. kat Het lippens fiat Van onze verslaggever «xel - Het ziet er naar uit dat alle wilde plannen over een bestemming van de watertoren in Axel voorlopig de ijskast in gaan. De toren en zijn omgeving 'piekfijn' opknappen, hem 's avonds in het licht zetten en er regelmatig een evenement in laten laats vinden. Dat is wat wethouder j van Schayk (cultuur) nu voorstaat. Op die manier komt de watertoren aan de Kinderdijk als jong monument het best tot zijn recht, zo voerde Van Schayk gis teravond aan tijdens de vergadering van de werkgroep 'watertoren'. Dus geen milieu-educatief centrum, golfclubhuis, pannekoekenhuis of wat dies meer zij. „Nee, ik neig er naar de toren zo goed mogelijk te conserveren, van binnen en buiten en de tuin er omheen op te knap pen zodat de toren nog beter in het zicht komt te staan. Laten we daar maar eens mee beginnen. Dus geen dure verbouwin gen en geen lift." De toren kan na de opknapbeurt dienst doen als tentoonstel lingsruimte voor de kunstwerkgroep en het museum en voor evenementen van verenigingen en scouting of bedrijvenpre- sentaties. De gemeente Axel kocht de watertoren begin vorig jaar van het waterbedrijf. Een speciale toren-werk groep komt sinds juni regelmatig bijeen om te praten over invulling van het monument. Bovendien mocht de Axelse bevolking zelf met plannen komen. Op die oproep kwamen overigens maar wei nig reacties. Er bleek wel belangstelling van een Axelaar die in de toren wilde gaan wonen, maar daar had Van Schayk de laatste tijd niets meer van gehoord. Wel heeft de gemeente inmiddels een brief gehad van de stichting K2-Outdoor uit Terneuzen, die in de watertoren klim wanden wil plaatsen. Maar de gemeente wil eerst weten wat de precieze plannen zijn van de stichting, eer ze daar een beslissing overneemt. Het aanbrengen van een verdieping in de watertoren zagen de werkgroep-leden net als de wethouder niet zitten. Dat kost, blijkens een offerte van een bouwkundig bureau, ruim zestig mille. „En je kunt dan vanaf de grond niet meer de hele binnen- constructie zien. Dat zou doodzonde zijn," vond Van Schayk. Werkgroeplid mevrouw L. den Doelder zei gisteravond gesproken te hebben met iemand van het Terneuzense bedrijf Elec tron. „Die stelde voor verlichting aan te brengen van de goot naar de koepel en witte bundels van onderaan de toren naar boven toe." Ook de rest van de werkgroep leek het een goed idee om daar eens wat meer over te horen. H.G. kinderen en kleinkinderen. Deze jongeman ziet vandaag Albert wordt De zaterdag komen ia aUemaa^H.GA^® 9 Van onze verslaggever Hulst - Het gebrek aan activiteiten voor Hulster jongeren werkt baldadigheid en vandalisme in de hand. De problemen zijn vooral te wijten aan het ontbreken van sociaal-cultureel jongerenwerk en een buurthuis in Hulst. Dat vindt direc teur M. Moonen van de stichting Algemeen Maat- schappelijk Werk Zeeuws-Vlaande ren. Dat er in Hulst weinig voor jonge ren te doen is, heeft volgens hem verveling bij een groot aantal jonge ren tot gevolg. En zoiets levert moei lijkheden op. „In bepaalde buurten hangen jongeren van twaalf tot zes tien rond in plant soenen, in groepjes bij elkaar. Dat levert regelmatig problemen op voor de omgeving. Ook binden ze kinderen van onder de twaalf aan zich. Directeur M. Moonen van het Algemeen Maatschap en vooral dat vind pelijk Werk Zeeuws-Vlaan deren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ik geen goede ont- wikkeling." Hulst doet best veel aan sport- en spelactiviteiten, vindt Moonen, „Maar het ontbreken van een buurthuis, dat ook activi teiten voor jongeren organiseert, is een groot gemis voor Hulst. Ik woon zelf in Terneuzen, en ben daar met mijn gezin voor slechts een tientje een heel jaar lid van een buurthuis. Jongeren kunnen daar vrij in- en uitlopen en aan allerlei activiteiten meedoen. Voor een tientje word je niet eens lid van de scouting." Dat opgeschoten jongeren in Van onze correspondent St.-Jansteen - Morgen houdt de jeugdafdeling van de voetbalver eniging Steen voor de tweede keer een jeugdinstuif. Alle jon gens en meisjes van de groepen 3 tot en met 6 van de basisscholen in St.-Jansteen en Heikant zijn uitgenodigd. ledereen die mee wil doen kan zich vanaf 13.45 uur in de kanti ne melden. De deelnemers krij- gen alles wat met voetballen te maken heeft voorgeschoteld. Ze j gaan onder andere penalty schie- ten en enkele partijtjes spelen. De eerste instuif op 1 november was een groot succes. Vooral de meis jes waren toen goed vertegen- I y°°rdigd. Ook nu zullen weer diverse senioren- en jeugdtrai ners van de Steen de jeugdige voetballertjes begeleiden. De instuif duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Zowel leden als niet- 'eden kunnen gratis deelnemen. EDITIE ZEELAND Redactie '«metsen: ï*"dstraat32,4532CG pil 645769,fa* 0" 5-645742. «Meuren: Peter Oggel (editiechef), van den Assem, Frank van Cooten, r™n der Helm, Harold de Puysseleijr, gneVerstraeten. SS»1. "461JK y°L3'273700, fa* °113-273701. 5aSSMaaS(Pr0VinCie- Hulst: H 4561 AS Bed!! fax '4-372771. 'd Wnd^g 01 64575I751 {Jjjjheutie-exptoitatie r|tem en ZVK '«meuren: teftSt32'4532CG -645740, fax 0115-645741 u3eJIW00rdigers: Sil»iaB,°le,privé°115-563976, Sdi?genwoordi9ers: Ma9anaVedr«nraB?nde' privé 01 '4-3N570, Verl«oo^e dpr pr'Vé 0114"316755- P,iv«0I6-5O2Ó894arneMUUrmanS' ®P*ningstijden: a,"invr. 8.30-17.00 uur Hulst kinderen van onder de twaalf aantrek ken, is Moonen vooral het afgelo pen jaar duidelijk geworden. Hij is namelijk coördi nator van het in maart 1995 opge richte buurtnet- werk voor de kern Hulst. Dat netwerk signal eert in een vroeg stadium proble men bij kinderen van 0 tot 12 jaar. Het netwerk bestaat uit verte genwoordigers van het Algemeen Maatschappelijk Werk, de peuter speelzalen, direc teuren van de basisscholen, wijkagent, GGD en het kruiswerk. „In de Terneu zense binnenstad is een dergelijk netwerk bij wijze van experiment drie jaar geleden van start gegaan. Inmiddels is daar vorig jaar een tweede net werk in het leven geroepen. Dat experiment is zo goed geslaagd, dat we ook in Hulst begonnen zijn." Scholen kunnen volgens Moonen problemen bij kinderen wel sig naleren, maar ze hebben beperkte mogelijkheden om daar iets aan te doen. „Dan spreek ik van opvoedings- en gedragsproble men, pesten op school en bedreig de situaties waarin kinderen kun nen verkeren." Moonen geeft een voorbeeld: „Stel een kind onttrekt zich van bepaalde schoolactiviteiten waarbij een financiële bijdrage van de ouders gemoeid is. De school signaleert dat de ouders financiële problemen hebben, bespreekt ze in het netwerk en maatschappelijk werk kan er snel op inhaken. Nog vóór dat de pro blemen geëscaleerd zijn en de ouders bij ons komen omdat ze hun huis bij wijze van spreken uit moeten." Voordeel van het net werk is volgens Moonen ook de verbeterde samenwerking tussen allerlei instanties. Ook die werpt haar vruchten af in het vroegtij dig signaleren van problemen bij kinderen. Het netwerk verkeert in een pril stadium, zegt Moonen. „Zoiets heeft zijn tijd nodig. Maar in Ter neuzen, waar het netwerk al lan ger bezig is, constateren we dat mensen de weg naar het maat schappelijk werk beter weten te vinden." Een cheque ter waarde van vierduizend gulden ten bate van de actie 'Redt de basiliek'. Die kreeg burgemeester A. Kessen van Hulst gistermorgen uit handen van leden van Innerwheel Zeeuws- Vlaanderen. Dat is een damesclub die zeven jaar geleden opgericht is door vrouwen van leden van de rotary-clubs in Oostburg, Ter neuzen en Hulst-Hontenisse. De Innerwheel-leden vergaarden de vierduizend gulden tijdens de kerstmarkt in Hulst. Ze verkochten er zelf gemaakte handwerkjes, jam, wafels, chocolademelk en wat dies meer zij. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Cees Maas „VOORZITTER, mag ik u even tot de orde roepen," zegt de kleinlinkser Frans van Kollem en iedereen lacht. Want natuur lijk is het altijd de voorzitter die iedereen tot de orde roept en nooit andersom. Het gele maan dagmorgenlicht dwarrelt door de oude ramen van de Staten zaal en buiten toetert een vrachtauto. De Zeeuwse Staten hebben vrolijk de kop van het nieuwe jaar afgebeten en zijn hier bijeen in de eerste commis sievergadering van 1996. 1900 gulden per dagdeel vindt de sociaal-democraat Fini de Paauw 'enorm veel', en de libe rale Katrien Koster, plus de christen-democratische Lukkie Nederhoed, roepen om een 'meervoudige aanbesteding'. Op de agenda prijkt een voorstel van Gedeputeerde Staten om een bouwtechnisch onderzoek te houden in een stel Zeeuwse bejaardentehuizen. Om ze te onderzoeken op, zoals de soci aal-democraat Gert de Kok dat noemt, verpleeghuisgeschikt heid'. Hij als gedeputeerde wordt om die reden kogelvrij geflankeerd door zijn ambtena ren, Jeroen Bosch en Jack van Aspert. De laatste onderdrukt een geeuw, en beleidsambtenaar Margreet Trimpe verwisselt een opneemcassette. Want alles hier is geschiedenis en moet vastge legd. Vooral omdat het een pittige vergadering is. Gert de Kok wil 145.000 gulden voor zijn onder zoek en Fini de Paauw heeft dus uitgerekend dat dit het betreffende onderzoeksbureau het buitengemeen riante salaris van 1900 gulden per dagdeel oplevert. Te duur, vindt hij, en Lukkie Nederhoed knikt. Ook Katrien Koster vindt het veel te duur en dus heeft Gert de Kok een machtig politiek blok te overtuigen. Maar, zoals dat vaker gaat met dit parlement, verloopt dat in een vloek en een zucht. Eerst is iedereen tegen of bijna tegen en ontsteekt een storm van kritiek en vragen, waarna de stemming verbluffend snel omslaat en op het eind van de rit iedereen toch voor stemt. Behalve Frans van Kollem dan, maar die is van GroenLinks en die stemmen wel vaker niet voor als ze tegen zijn. En George van Heukelom, staat kundig gereformeerd en voorzit ter, die maakt ook een voorbe houd. Hij heeft namelijk een gemeen bijverschijnsel van het onderzoek ontdekt. „Ik zie een zwart scenario, het gevaar is dat we weer in de bejaardentehui zen gaan snijden. Dat we ze slo pen als blijkt dat ze bouwtech nisch niet voldoen." Zo drama tiseert George van Heukelom een potje weg en hij trekt er een zwart gezicht bij. Maar hij grijnst naar koffiemevrouw Cla ra, die als bijna enige hier, weet hoe je in Zeeland nieuwjaar wenst: 'en alles wat wenselijk is voor je ziel en je lichaam.' En Gert de Kok gaat verder. Een bouwkundige inventarisatie is toch nodig omdat de Staten dat straks nodig hebben voor de nie- we nota Ouderzorg die de Staten aan het eind van dit jaar gaan vaststellen. En niet bekijken hoe de bouwkundige staat van je tehuizen is is je hoofd in het zand stelen. Gert de Kok her haalt het tweemaal en Margreet Trimpe verwisselt weer een bandje. De milieupartijer Marten Wiers- ma stelt voor om heel goedkoop van oude bouwkundige rappor ten, die er toch moeten liggen, één rapport te maken, en ook Lukkie Nederhoed en Frans van Kollem voelen veel voor dit idee, maar om een of andere reden, niemand komt er vandaag ach ter waarom, kan dat niet. Dus stemt Katrien Koster 'met pijn in het hart' voor, andere criticasters volgen en De Kok heeft zijn onderzoek. Buiten toetert weer een vracht wagen en de elf commissieleden op de tweede rij in de statenzaal zijn allang weer bezig iets anders te regeren. Wat opvalt is dat het pittige discussies zijn, de vergadering leeft en bibbert, alsof de Zeeuwse Staten zin hebben in het nieuwe jaar. En misschien is dat ook wel zo. „Ik schors voor tien minuten," zegt George van Heukelom, en vijf pakjes sigaretten sissen open. Zelf hapt de voorzitter in een witte boterham. THEATER BEL5ELE Neandertaal (cabaret) - door Kommil Foo - de Klavers St. Andriesstraat - 20.00 uur DIVERSEN CLINGE Biljarten en volksdansen - Mal- pertuus (KBO) -13.30 uur Zang - Malpertuus (KBO) - 15.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon -14.00 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café De Reizende Man -19.30 uur NIEUW NAMEN Vleeskaarting - Café St. Cecilia - 20.00 uur ST. JANSTEEN Bieden en jokeren - Café Zon dags Vermaak -14.00 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - Café Rue du Nord -13.30 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -13.30 uur Tentoonstelling - strips van Michel den Hamer - openbare bibliotheek - 09.30-12.00 uur Crea club - voor vijftigplussers - De Speye - 13.30-15.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur Jokeren - Gregoriuscentrum - 14.00 uur GRAAUW Jokeren - gemeenschapshuis - 13.30 uur TERNEUZEN Expositie - aquarellen en karak terpoppen van papydou van mevrouw Van Nieuwenhuyzen - centrale hal Ter Schorre - 09.00- 21.00 uur (tlm 31 jan) Biljarten - Buurthuis De Hoeve - buurtvereniging Oudelandse Hoe ve -14.00 uur Dansen - SWOT - De Veste flat B - 19.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - Schutterslokaal -13.30 uur Demonstratie schoonheidsspe cialiste - KBO - De Kauter -19.30 uur HULST Bieden - De Lieve -13.30 uur Dansen - De Lieve - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Goldeneye HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Filmpje 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur Bridges of Madison County 20.00 uur The Net 20.00 uur Seven 20.00 uur Desperado MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Tot Ziens VLISSINGEN Afhambra 1 - 20.00 uur Filmpje Alhambra 2 - 20.00 uur Golde neye Alhambra 3 - 20.00 uur The bridges of Madison County Alhambra 4 - 20.00 uur Carring- ton BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Showgirls 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur The American President GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fair Game 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Showgirls 17.00, 20.00 en 22.30 uur Butterfly Kiss 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Virtuosity 14.30 en 17.00 uur The Little Ras cals (Ned) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur A walk in the Clouds 14.30 en 17.00 uur An indian in the Cupboard 20.00 en 22.30 uur The American President 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nine Months 14.30, 17.00; 20.00 en 22.30 uur 20.00 en 22.30 uur To Die for 20.00 en 22.30 uur Jade 14.30 en 17.00 uur Mortal Kombat 14.30 uur Santa Clause 22.30 uur Clockers 14.30 uur Pocahontas (Eng) 14.30 en 17.00 uur Pocahontas (Ned) 17.00 en 20.00 uur Apollo 13 20.00 uur Braveheart KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur Nine Months 20.00 uur Showgirls 20.00 uur Fair Game Van onze correspondente Sint Niklaas - Het Mercator museum in Sint Niklaas krijgt er deze week een nieuwe afdeling bij waar vooral aandacht besteed wordt aan de moderne cartografie. Donderdag 18 januari wordt de nieuwe zaal geopend. In het museum zijn vele eeuwenoude kaarten te zien. De Mercator-eolleetie wordt wereldwijd gewaardeerd. Omdat de cartografie als wetenschap in volle evolutie is, heeft het stads bestuur van Sint Niklaas een samenwerkingsakkoord gete kend samen met het Nationaal Geografisch Instituut. Van onze verslaggever Sluis - Bij een inbraak in een winkel aan de Meerminnestraat is kleding gestolen. De daders kwamen het pand binnen door het forceren van de voordeur. Daardoor is het mogelijk om de evolutie van de cartografie door middel van tentoonstellingen weer te geven. Het arbeidsinten sieve terreinwerk is vervangen door de elektronica en de heden daagse procédés bieden nieuwe mogelijkheden en toepassingen. Ruimtelijke en plaatsgebonden informatie werd tot nu toe via kaarten doorgegeven. Nu gaat dat via de computer, die vlot ruimtelijke gegevensbanken kan raadplegen. Ook de inlichtingen via de satel lieten hebben het ruimtebeeld van de mens vergroot. In de nieu we zaal worden deze aspecten extra belicht. Het Mercator museum aan dé Zwijgershoek is geopend van dinsdag tot zondag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Harry Bruggeman neemt na bijna halve eeuw afscheid van bibliotheekwerk Door Eugene Verstraeten Terhole - Bijna een halve eeuw lang is Harry Brugge man uit Terhole betrokken geweest bij het bibliotheek werk in de streek. Eerst als bestuurlid en de laatste, pak weg, negen jaar als voorzitter van de stichting Openbare Bibliotheken Oost-Zeeuws- Vlaanderen Oost. Hij heeft al een paar jaar uitstel gekregen, maar nu is het afscheid toch echt onvermijdelijk. Volgens de statuten moet hij op 72- jarige leeftijd de voorzitters hamer neerleggen. Zelf is hij altijd een van de beste klanten geweest van de biblio theek. „Om televisie geef ik niks. Om lezen wel. Dat heb ik altijd al graag gedaan en nog." Hij herin nert zich nog de tijd dat iedere parochie zijn eigen bibliotheek had. Als opgroeiende jongeling kon je daar niet zomaar een boek uitzoeken. Want er was heel wat lectuur die niet geschikt werd geacht voor jeugdige ogen. Zulks uiteraard ter beoordeling van de pastoor. „Maar dan liet ik ze halen door mijn zus, want die was ouder. Wat voor boeken? Nou, niet echt spectaculair hoor. Dokter Vlimmen en zo. Maar dat zaten we toen toch met rode oor tjes te lezen." Verkassen Voor Harry Bruggeman begon zijn betrokkenheid bij het biblio theekwezen met een bestuurs functie bij de Terholense parochiebibliotheek. Hij bleef in het bestuur toen alles samen smolt tot één openbare biblio theek voor de gemeenten Hulst en Hontenisse. Die was destijds nog gevestigd in de Bonte Hondstraat in Hulst. Op een gegeven moment kwam Hulst met ambitieuze plannen voor de bouw van het gemeenschapscentrum Den Dul laert. Op de bibliotheek werd zachte druk uitgeoefend daar naar toe te verkassen. „Den Dul laert had onze huur nodig om de zaak financieel rond te krijgen," zegt Bruggeman. „Anders waren we nooit verhuisd. Ik weet wel dat we er toen veel moeite mee hadden, maar nu zijn we blij dat het zo gelopen is. Je kunt eigen lijk op geen betere locatie zitten." Bruggeman werd voorzitter op een moment dat het bibliotheek werk volop in beweging kwam. „De informatievoorziening heeft een snelle ontwikkeling doorge maakt door de komst van nieuwe media. We hebben tegenwoordig ook een hele collectie cd's, we organiseren tentoonstellingen en lezingen. We hebben ook al eens gesproken over de mogelijkheid voor een kunstuitleen. Typisch iets dat ook in een bibliotheek thuishoort. Maar daar moet je wel ruimte voor hebben." Het ruimtegebrek is de rode draad die door de geschiedenis van de Hulster bibliotheek loopt. „Onze mogelijkheden hier in Den Dullaert zijn beperkt. We hebben nog weieens gedacht aan een eigen onderkomen. Ja, toen het ziekenhuis leeg kwam." Het is bij die gedachtenspinsels gebleven. Dat zou een strop geweest zijn voor Den Dullaert. We betalen nu ieder jaar 50.000 gulden aan huur en die inkomsten hebben ze hard nodig. Die huur drukt wel fors op onze begroting. Voor dat geld kun je jaarlijks nogal wat aan een eigen gebouw spenderen." Stunt Bruggeman heeft de bibliotheek uit zien groeien tot een voorzie ning waar men in Oost-Zeeuws- Vlaanderen best trots op mag zijn. Er kwamen nevenvestigin gen in Kioosterzande en Vogel waarde. „Een politiek stunt," zegt Bruggeman. „De technische dienst ging weg uit Vogelwaarde en de politiek wilde het dorp toch eigenlijk wel wat teruggeven. Toen hebben we de politiek wat bewerkt en met succes." Inmiddels hebben ook Nieuw- Namen en Clinge, dankzij samen werking met de Belgische buur gemeenten Beveren en St. Gillis- Waas, een eigen bibliotheek. „Het heeft allemaal nog wel wat voeten in de aarde gehad, maar het is nu al duidelijk dat deze projecten voorzien in een behoef te. Het aantal uitleningen is in die dorpen enorm gestegen. Voor Clinge heeft het ons aardig wat geld gekost. Voor Nieuw-Namen minder. De gemeente Beveren is een rijkere gemeente en daar ging dat allemaal wat gemakkelijker dan in St. Gillis-Waas." De financiën zijn altijd al een probleem geweest. Jaarlijks levert het bibliotheekbestuur een gevecht met de gemeente over de subsidie. Kostenstijgingen, die te maken hebeen met de cao, wor den volledig vergoed. „Maar voor alle overige vaste kosten zitten we ai jaren op de nullijn. Dat klopt ergens niet, want ook die kosten stijgen jaarlijks." Er zijn nu plannen om de bibliotheek jaarlijks gewoon een vast bedrag toe te stoppen. „Dat zou een goe de zaak zijn, want dan hoeven we niet meer ieder jaar over de begroting te bakkeleien." Bruggeman zegt tevreden terug Harry Bruggeman uit Terhole is bijna een halve eeuw betrokken bij het bibliotheekwerk in de streek, eerst als bestuurslid en del te kijken op de resultaten die de afgelopen jaren zijn geboekt. „Dat wil niet zeggen dat er geen wensen meer zijn. We zouden graag in Kioosterzande ook op zaterdag open zijn en cd's uitle nen. Maar dat kost natuurlijk weer geld en de gemeente houdt de hand stevig op de portemon- laatste negen jaar als voorzitter. Een ander project, dat Brugge man tot zijn spijt niet kan afma ken, is uitbreiding van de vesti ging in Hulst met tweehonderd vierkante meter. „Dat stond eerst op de gemeentelijke meerjaren begroting voor dit jaar, maar nu is het al opgeschoven naar 1998. En dan alleen nog maar als 'wens'. Dat is verkeerd denk ik. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De gemeente moet nu maar eens concreet zeggen wanneer we op die uitbreiding kunnen rekenen." Misschien iets voor burgemeester A. Kessen om in gedachten te houden. Hij is namelijk een van de sprekers als op 25 januari Harry Bruggeman officieel afscheid neemt van de biblio theek.

de Stem | 1996 | | pagina 13