Sport Goes wipt Terneuzen uit beker Beveren maatje te groot voor STEEN De Footer stapt op bij IJzendijke Hoek bekert door ten koste van Middelburg TOEGIFT OP MAANDAG Jong Zeeland in Hoek tegen Eendracht Aalst] Thuisploeg blijkt nog niet klaar voor de competitie DESTEM MOSSELEN ZEELAND Udovic en Goots nemen negen doelpunten voor hun rekening Gazza Voetbalverdwazing Ondergoed Taboe ECHT ANTWERPS Zeeland bezorgd over vervoer KNVB wil transfer systeem afschaffen Justitie A'dam zoekt naar 'mol' Plan: Cito-toets voor ldeuters Kok spreekt Palestijnen moed in 'Holocaust mag n°oit worden vergeten' Speculanten verdienen Fokker M.wMah, pti-mu'Z t GltmiTY fflMF MR WgK :w?p*m tt$wmi/V Door Rinus Verberkmoes Middelburg - Na eerder Veere Via een beslissende straf- schoppenserie uitgeschakeld te hebben, bleek Hoek ook tegen Middelburg beter vanaf de stip. Middelburg stuitte na de 3-3- eindscore driemaal op de onvermurwbare doelman Wim Verpoorte. Hoek had intussen vier keer aan mogen leggen en drie keer de bal in de touwen gedeponeerd. BEKERVOETBAL Echt blij was Hoek er niet eens mee. Coach Johan Ballegeer: „Het duel was bepaald niet om over naar huis te schrijven.". Derdeklasser Middelburg zou een simpele prooi worden voor Hoek, was vooraf de verwachting. Ten Wim Verpoorte held van de dag in beslissende strafschoppenserie MAANDAG 15 JANUARI 1996 onrechte, zou blijken. Want waar Hoek bijzonder matig speelde, kwam Middelburg verrassend voor de dag. De équipe van coach Wim Groenewegen kan meer dan het eerder in de competitie en zaterdag liet zien. De hoofdstede lingen missen de flair om van meet af aan voluit te gaan terwijl een frontlijn met mannen als Albert Slinger, Jan de Rijke en Werner Blanckaert meer in de mars heeft dan middenmoter in de derde klasse te zijn. Hoek daarentegen, afgaande op het zaterdag vertoonde, is duidelijk een te grote broek toebedacht. „Middelburg is een degelijke ploeg. Desondanks hadden we het na de vroege voorsprong - een treffer van Marc Minnaert in de zesde minuut na een dieptepass van Patrick Naudts - af moeten maken. Teveel foute passes en onzuiverheid in het spel verhin derden dat," zuchtte Ballegeer achteraf. Falen deed Hoek vele malen. Want hadden mannen ais Mare Minnaert, Franky Standaert en Geertjan de Smet beter met hun enorme kansen omgesprongen, dan was Middelburg simpel opzij gezet. Nu moest Hoek niet alleen tegen de hoofdstedelingen knok ken, maar vooral ook tegen zich zelf. In de 20e minuut knalde voor stopper Milco Patikawa van 45 meter afstand op het doel van Verporte. Een schot dat de Hoek se sluitpost verraste en hem dwong een hoekschop weg te geven. „Dat had niet gemogen. Het was zijn fout," zei Ballegeer later over dat moment dat tevens tot 1-1 leidde. Want uit de door de prima leidende arbiter Rien van Haaften uit Kapelle toege kende hoekschop knalde Alexan der Bom in de 20e minuut raak. Dat de bedrijvige Albert Slinger, plaaggeest voor Erwin Dek, nog een poging op 2-1 ondernam en Jan de Rijke door Verpoorte van scoren af werd gehouden, toonde aan dat Middelburg zeker niet de mindere van Hoek was, al had Mart van de Guchte in de 19e minuut pech toen de paal zijn poging in de weg stond. Na de thee kwam Hoek opnieuw op voorsprong. Nauwelijks twee minuten binnen de lijnen was het Leo Kayser die voor 1-2 zorgde. Middelburg moest knokken om terug te komen en slaagde hierin met de 'medewerking' van doel man Verpoorte, die even aarzelde op een uittrap van zijn collega aan de andere kant, Michel Jan- sen-van Gaaien, wat leidde tot een 'tip' van de lange Jan de Rij ke, 2-2. Middelburg fleurde ervan op. Het bracht Florisse en Seedo binnen de lijnen voor Van de Berg en Leynse. Wissels die ren deerden, want nauwelijks op de grasmat op 'Nadorst' maakte Steven Seedo 3-2 na een pass van Albert Slinger. Hoek kreeg het na deze tik Spaans benauwd maar zag de goed invallende Jacky Lambert de bal tot bij Mart van de Guchte koppen uit een hoekschop van Geertjan de Smet. Van de Guchte gleed die kans binnen, 3-3, waar door de strijd weer volledig open was. Met nog tien minuten te gaan, gooide Ballegeer Davy Maes en Peter Nieskens in de strijd voor Van de Guchte en Jos Kayser. De score bleef ongewijzigd waar door strafschoppen uitsluitsel moesten geven. Zoals gezegd ont popte Wim Verpoorte zich hierin tot held van de dag door achter eenvolgens de 'pingels' van Jan de Rijke, Michiel Koppejan en Alexander Bom te stoppen. Geert de Poorter stuitte als eerste Hoe- kenees op Michel Jansen-Van Galen waarna Franky Standaert, Jacky Lambert en Patrick Naudts raak kegelden. Hoek won dus maar stapte met zorgelijke blikken het veld af. En zij niet alleen. Door Sjaak Begijn Terneuzen - In een zeer matige wedstrijd is Terneu zen door Goes uitgescha keld in de stijd om de dis trictsbeker. De Goesenaren wonnen met 1-2 en namen daarmee een kleine revan che op de eerder verloren competitiewedstrijd tegen de rood-zwarten in de tweede klasse. BEKERVOETBAL Trainer Hugo Barends van Goes kon na afloop alleen maar tevre den zijn over het vertoonde spel. Net als een aantal weken geleden domineerde zijn ploeg, die dit maal het overwicht wel met een overwinning bekroonde. Dat de medewerking van Patrick de Meyer-(eigen doelpunt) daaraan debet was, deed volgens de Goese oefenmeester niet ter zake. „Daarvoor hadden we al een aan tal riante mogelijkheden gehad om op voorsprong te komen," verklaarde hij. Terneuzen, dat nog nagenoot van de lofuitingen na het succesvol verlopen soccertoernooi, kreeg een iesje in inzet. Trainer Henk Ottens moest het met lede ogen aanzien, maar weigerde een ver gelijk te trekken tussen soccer en veldvoetbal. „Twee totaal ver schillende disciplines," zo doceerde hij. „Het ontbrak ons aan de juiste instelling vandaag. Ik kan dan wel zeggen dat ze duels moeten aangaan, maar als ik in het veld niets terug zie van de voorafgemaakte afspraken, dan houdt alles op. Het was rond uit zwak van de kant van Temeu zen." Als oorzaak haalde de Breskense oefenmeester aan dat zijn ploeg wekenlang niet gevoetbald heeft en met een aantal invallers het duel moest beginnen, maar dat zelfde gold voor Goes. De bezoe kers domineerden bijna de volle «BK v: Een aanvaller van Terneuzen waagt een schot op het Goese doel. negentig minuten. Alleen halver wege de tweede helft moesten de gasten het initiatief overlaten aan Temeuzen. Vooral verdedigend liet de thuis ploeg steken vallen. De laatste lijn maakte een onzekere indruk en weigerde op gepaste tijden de lange bal te hanteren. Alles voet ballend oplossen, bleek niet de juiste weg naar succes. Het zou echter te eenvoudig zijn om alles op het conto van de verdediging te schrijven. Ook op het midden veld verloren de gastheren de slag. Mike van Rossem, tijdens het soccer een gelouterd speler, was te statisch en daardoor onzichtbaar, terwijl jongelingen als Jean Dooms en Marvin Hame link aan banden gelegd werden. Desondanks kreeg Temeuzen kansen. Menno den Dekker kwam al na vier minuten spelen in kansrijke positie, maar faalde jammerlijk. Het was uitstel van executie. Ruim tien minuten later zag de beste man aan Terneuzen- zijde, Hubert van den Hemel, zijn vrije trap in de winkelhaak van het vijandelijke doel verdwijnen, 1-0. De thuisploeg leek op rozen te zitten, maar binnen het half uur hingen de bordjes in het voordeel van Goes. Jacco de Kok tekende de gelijkmaker aan, terwijl Patrick de Meyer de bal uit een voorzet van Clarence Pahlad ver keerd op de voet kreeg en tot ont steltenis in het eigen doel zag dwarrelen. Met het wegvallen van Gerard Maas, gevreesd wordt voor beschadiging van de meniscus en kruisbanden, raakte Temeuzen nog meer stuurloos. Noodge dwongen moest Ottens daardoor in de tweede helft een aantal omzettingen doen. De pas van vakantie teruggekeerde Dennis Rietjens kwam als vrije verdedi ger in het veld, zodat De Meyer opschoof naar de back-plaats en Michel de Ridder doorschoof naar het middenveld. Ottens: „Ik wilde met die omzetting ook meer aanvalskracht op het middenveld krijgen. Jammer dat dat er niet helemaal is uitgekomen." Toch kwam Temeuzen in het tweede bedrijf meer in de wed strijd. Naarmate de minuten wegtikten, werd Goes meer onder druk gezet. De Temeuzenaren zagen Menno den Dekker uit ver meend buitenspel teruggefloten worden en claimden kort voor tijd een strafschop toen invaller Barry van der Hooft naar de grond getrokken werd. In beide gevallen had scheidsrechter Cor Bos uit Vlissingen het bij het rechte eind en weigerde op de protesten in te gaan. Voor zowel Temeuzen als Hoek was het bekerduel van waarde. Bij de Goesenaren maakte Leen Koster na anderhalf jaar zijn ren tree. In een wedstrijd met het Zeeuws elftal tegen Ajax had de verdediger zich in een duel om de bal met Oulida zwaar gebles seerd. Het heroptreden gaf trai- foto camile schelstraete ner Barends hoop voor de toe komst. „Tel daarbij op de terug keer van Ron Busket van Hoek en je ziet dat we in de breedte een stuk sterker zijn geworden." Dat zal overigens ook nodig zijn, gezien de plaats op de ranglijst. Met twaalf punten uit twaalf wedstrijden bevindt de ploeg zich in een weinig benijdenswaardige positie. Door de winst op Temeuzen bekert Goes aanstaande zaterdag verder tegen Hoek, dat zaterdag van Middelburg won via straf schoppen. De Goesenaren spelen thuis. De zondag tweede klasser kent dan wel personele proble men, omdat zeven spelers nor maal gesproken op zaterdag moet werken. door Eddy de Schrijver Sint Jansteen - SK Beveren boekte gistermiddag een 0-9-overwinning op vierdeklasser STEEN. Een nor male score, want de withemden van trainer Edy de Witte kwamen er in de tweede helft nauwelijks aan te pas. Met een verbluffend sterk spelende Saso Udovic - die vrijdag tegen VW ook al de doelpuntenmachine van Beveren han teerde - in de eerste helft en een in het tweede bedrijf even zo 'hongerige' Patrick Goots was er geen houden aan voor STEEN. Beveren oefende er rustig op los en is klaar voor de bekerstrijd van vrijdag tegen Club Brugge. De aanwin sten Keiler en Krunoslav hebben duide lijk nog niet helemaal hun draai gevon den, maar met hen zit er wel wat meer lijn in het spel van de Beverse club. Beveren kwam goed uit de startblokken, maar daartegenover stond een zeer gemotiveerd STEEN. Op de rechterflank liet Wemer Bisschop zien dat hij aardig kan voetballen. Hij zette Hane Belligh en Meeuwsen volkomen op het verkeerde been. De voorzet belandde in de grijp grage handen van ex-Anderlecht-doel- man Pieter Maes. Philip Haagdoorn - ook al uit het Brusselse overgewipt - kreeg een niet te missen kans, maar doel man De Bot voorkwam het eerste doel punt voor Beveren. Dat kwam er natuur lijk toch. De ruim 350 opgekomen toe schouwers zagen Saso Udovic zonder blikken of blozen raakschieten. Een doelpunt uit het boekje. STEEN kreeg van Beveren ook de kans om te voetbal len. Bijna resulteerde dat in de gelijkma ker. Mark Strijdonk aarzelde echter te lang en Maes kon ingrijpen. Het werd in de 23e minuut 0-2 na een een-tweetje tussen Messagie en Udovic. Een goochel- hakje deed de bal tegen het net dreunen zonder dat De Bot er tussen kon komen. Een kwartier voor rust werd de stand naar 0-3 getild. De lengte in de Beveren voorhoede won het duidelijk van de wat minder forse Steense spelers en Udovic kopte de bal in de verste hoek: 0-3. Een ware hattrick. Scheidsrechter Meertens wees ook nog naar de stip nadat Michel Vereecken Beverenspeler Udovic neerge haald had. Udovic nam de elfmetertrap zelf en scoorde opnieuw. Het was voor hem voldoende om in de tweede helft Goots zijn kunsten te laten tonen. Deze op de legendarische Jango Edwards lij kende spits deed wat er van hem ver wacht werd en scoorde in het tweede bedrijf aan de lopende band. In de tweede helft werd er flink wat gewisseld aan beide zijden. Het spel was identiek aan dat van de eerste helft want Beveren discteerde het spel. STEEN kon geen vuist meer maken en kon slechts één keer een schot op invaller doelman Steven de Smet loslaten. Dat zegt vol doende over het veldoverwicht van de Beverse formatie. Patrick Goots mocht dus zichzelf bewij zen en dat deed de lange spits dan ook. Hij kon vrij snel na de hervatting num mer vijf op de borden brengen na een fout in de Steense verdediging. Met Oppeneer in doel was het achterin veel minder rustig leek het wel. Nauwelijks Een aanval van Beveren (geel shirt) op het doel van STEEN. 39 tellen later stond het al 0-6. En het was wederom Goots die doelman Oppe neer helemaal wegspeelde. De bordjesjongens vonden het al bij 0-5 genoeg en lieten het daarbij. Maar Beve ren zette de hoogste versnelling in en Goots kon vrij gemakkelijk de zevende treffer op laten tekenen. Invaller Andy Janssens - een aankomend talent - maakte nummer acht en vlak voor het foto camile schelstraete verstrijken van de negentig minuten scoorde Goots opnieuw. Daarmee werd de 0-9-eindstand bepaald. Philip Kan tens blesseerde zich nog aan enkel en knie en moest zich laten behandelen. Paul Gascoigne. foto epa HET IS ALTIJD huilen van het lachen met die Paul Gascoigne, alias 'Gazza'. De Engelsman in dienst van Glasgow Rangers is nimmer te beroerd om een gek ke stunt uit te halen, binnen of buiten het veld. Dit keer heeft de man met de losse ellebogen medewerking verleend aan een reclame voor een bepaald merk chips. Samen met Gary Lineker treurt hij daarin na om de uitschakeling van Engeland tijdens het WK in 1990 door de latere Weltmeister Duitsland. De krokodilletranen spuiten werkelijk de pagina uit. Niet zo vreemd, want spetteren de optredens kun je wel aan 'Gazza' overlaten. OVERLEDEN Braziliaanse voetbalfanaten, die op een waardige wijze de laatste eer willen bewijzen aan hun favo riete club, hebben daartoe sinds kort de gelegenheid. Een begra fenisondernemer uit de stad Curitiba, met een neus voor commercie, heeft een doodskist op de markt gebracht met de kleuren en het embleem van de populairste voetbalverenigin gen in het Zuidamerikaanse land. Daaronder bevinden zich Flamengo, Gremio, Palmeiras en Corinthians. „Welke recht geaarde voetbalsupporter zin dert niet bij het idee om de reis naar het hiernamaals aan te vangen in een kist met de kleu ren van de vereniging die ver antwoordelijk was voor zoveel levensvreugde." Met dit argument tracht Carlos Sysocki (42) - een nazaat van Poolse immigranten - ajn spraakmakende produkt aan de man te brengen. Voor de i van bijna 1000 gulden verzorgt hij de begrafenis en de 'vrolijk getinte' lijkkist. Aan eventuele verzoeken om tijdens de uit- vaartmis het clublied te spelen is ook gedacht. Volgens Sysocki zijn de voorzitters van de voet- balclubs razend enthousiast. De initiatiefnemer heeft geen idee hoeveel hij op jaarbasis zal ver kopen, maar afgaande op zijn onderzoek moet het storm gaan lopen. (FL) ZUN BLOTE billen leverden slechts een schandaaltje op, de kont spannend bedekt waar schijnlijk een fortuintje. Albert Tomba, die afgelopen zomer naakt werd geportretteerd j een Italiaans blad, presenteerde zaterdag in Kitzbühel - in navolging van Frank Rijkaard- de collectie ondergoed die zijn naam draagt. 'La Bomba' staat er in de flanel letjes. „Opdat er in de toekomst nooit meer problemen kunnen ontstaan in de sauna," grapte de skiënde miljonair. Onla u smeet hij de fotograaf die hem destijds in alle vlezigheid betrapte de net gewonnen beker naar het hoofd. De nu gdshowde collectie bestaat uit boxershorts, body's en t-shirts, verpakt in blik en bedoeld voor mannen. Eind dit jaar komt waarschijnlijk een lingerielijn voor vrouwen op de markt. IN DE vlaggemasten rond Ein ders Park, vanaf vanochtend het toneel van de Australian Open, ontbreekt de Franse drie kleur. Als stil protest tegen d kernproeven in de Stille Oce aan. De organisatie in Melbour ne wil de zaak echter niet op de spits drijven. In plaats van c ïkanse vlag wappert de vlag van Roland Garros, het Grand Slam van Parijs. Bijdrage: Frans Lindenkamp Eindredactie: Jacques Hendriks Ui tgesproken Feyenoorder Gaston Taument in Nieuwe Revu over het van trainer Willem van Hanegem: „Laat me er alsjeblieft niet over praten. Te moeilijk Persoonlijk deed het vertrek me pijn. k heb er dagenlang mee gezeten." Wielrenner Andrei Tsjmil in Het Nieuwsblad (België): „De moderne wielrennerij dringt keuzes op, óf de klassiekers, óf de Ronde van Frankrijk. De voormalig Oostduitse schaatster Gunda Niemann in De Volks krant: „Voor jullie is het de gewoonste zaak van de wereld, zeggen wat je denkt. Dat hebben wij moeten leren." Wielrenner Adrie van der Poel in Trouw: „Je kunt het als een positief punt beschouwen dat ik op elk parcours uit de voeten kan. Maar voor mijn erelijst zou het beter zijn wanneer ik echt een specialisme had." De in Japan werkzame doelman Dido Havenaar in het AD over Japanners: „Ze doen alsof ze hard werken. Ze doen met zn tweeën wat je gemakkkelijk in je eentje kunt doen. Echt, Neder landers werken het hardst van allemaal." kerke), Mario Harte en Minnaert (beiden Hoek), Paul Harthoorn (Kapelle), l nder Bom (Middelburg), Joel h'I tenier (Oostkapelle), Onno W I land en Mariano Tjauw a W l (beiden RCS), Wilbert K»| (Serooskerke) en Patrick de®I er (Terneuzen). Verzorger- Jong Zeeland is Ton Shields -I begeleider Lau Traas. Dearth'1 le leiding is in handen van- van Haaften met assistentie l grensrechters Miel Asselma Loek Zaman. William Boei de vierde arbitrale official- aftrap is om 19.30 uur. Hoek - De Zeeuwse selectie Jong Zeeland speelt dinsdag 16 janu ari op het terrein van de HSV Hoek tegen de beloften van Een dracht Aalst. Van deze jonge gar de van trainer Jan Ceulemans werd enkele weken geleden in Aalst met 2-0 verloren. Zeeuwse coach Wies van Aver- maete selecteerde de volgende spelers: Leo van Belzen en Cor Schroevers (beiden Arnemuiden), Arjan Verburg (Colijnsplaatse Boys), Arno Melaard (Dauwelda- ele), Rino de Windt (Breskens), Niels van Langevelde (Goes), Walter de Kok ('s-Heer-Arends- Van onze sportmedewerker IJzendijke - Trainer Dick de Pooter is met onmiddellijke ingang^ stapt als trainer van vierdeklasser IJzendijke. De in Spui w°on\ de Pooter, bezig aan zijn eerste seizoen in IJzendijke, had ee kennen gegeven zijn contract niet te verlengen. Zijn opvolger i I gens met Paul van der Hooft al bekend. „^1 Gezien de positieve resultaten is het des te verrassender dat V er al tijdens de winterstop is vertrokken. „Ik vond er nooit de die ik van jongens, die vierde klasse spelen, verwachtte, ook a de resultaten bevredigend. Bij mij ontbrak dan ook de mow door te gaan." Jack Herregodts, voorzitter van IJzendijke, kennen verrast te zijn door het besluit van De Pooter. „De jj was bij hem verdwenen. We zullen in eerste instantie pvobere j ningen intern op te lossen en hebben Paul Steyaert gevraag restfl delijk uit de nood te helpen. Onze intentie is wel dat er voor I rende deel van het seizoen nog een trainer wordt aangetrokK 'n bolleke De Koninck Restaurant 23e ^HtJOOr Nieuwe Ginnekenstraat 3 - Breda 136e JAARGANG Middelburg - Zeeland is als de dood voor het nieuwe stelsel van openbaar vervoer, dat de rege ring per 1 januari 1998 wil invoe ren. De Zeeuwse Staten zijn nog lang niet overtuigd van het nut en denken dat het openbaar vervoer er in de provincie nog verder op achteruit gaat. zie zeeland -c1 Breda - De KNVB stelt de clubs in het betaalde voetbal voor ook na tionaal het transfersysteem af te schaffen. De voetbalbond wil de uitspraak van het Europese Hof van Justitie naleven. Sinds kort is het de clubs verboden om geld te vragen voor spelers die in het bui tenland (maar wel binnen de Eu ropese Gemeenschap) een nieuwe club vinden. zie SPORT-b1 Amsterdam - De Amsterdamse justitie denkt zeker te weten dat zij een ambtenaar binnen haar ge lederen heeft die als spion en hel per van de grote misdaad fun geert. Na een nieuwe inbraak in het Amsterdamse Paleis van Jus titie, vrijwel zeker door de onder wereld, wordt de opsporing van die 'mol' met de grootst mogelijke voorrang aangepakt. zie binnenland-a3 Rustig winterweer Heel gemakkelijk kan onder deze weersomstandigheden plaatselijk mist ontstaan, die langzaam optrekt. Verder is het rustig en zonnig winterweer. Den Haag - Staatssecretaris Nete lenbos van Onderwijs denkt er over een Cito-toets voor vier- en vijfjarigen in te voeren. Die test zou al in de eerste klas van de ba sisschool moeten uitwijzen of een kleuter achterop dreigt te raken. Netelenbos wil binnenkort een commissie instellen die gaat on derzoeken of zo'n toets zinvol is. ZIE binnenland-a4 Jeruzalem - Premier Kok stak de ralestijnen op de westelijke Jor- flaanoever gisteren een hart onder (rem tijdens zijn bezoek samen met minister van Buitenlandse zaken Van Mierlo. Kok zei te ho- Pen dat de eerste Palestijnse ver- bezingen van aanstaande zater- a| democratisch zullen verlopen. ■zie buitenland-a5 wnüa De hol°eaust mag nooit stelden de presi- zov In .ei2man (Israël> en Her" gisteren tijdens Duit gezoek van de eerste aan sere f Herz°g zei dat Duit- verleHPen moeten staan voor het omdat Weizman P*es hem den tr ilDuitsers die dat verle- hestrijdt te verg°eUiiken fel zie buitenland - as 5nietamr sPeculanten schu- spreidèn ,femchten te ver- het nomti v? te verdienen aan was hetw 8 Fokker- Gisteren deel FoMr ?e?s 20 veïihet aan" onbekendeerv, t uerde nadat een sPreid dat w hericht had ver- hogefi^H veriies over '95 veel Zie verwacht ■zie economie -a7 O hi ki Sport verbroedert dus toch

de Stem | 1996 | | pagina 20