6 Ruimere rol Navo-macht in Bosnië' KOOP MET ZEKERHEID J De trots van de Bommlerwaard Drie gewonden bij ldop- en schietpartij Bergen op Zoom sex jastvrouwen uisgestuurd e gratis Spo .fir' Ouwe koeien vallen slecht bij Haan Raadsels rond dood van Ossendrechtse student Gigantische keukenverkoop in Kaatsheuvel Dames Thuis 06-98.50 ADRESSEN 06-96.85 06-98.57 Wij zoeken mannen!! voor gratis 120-4221002 Irvice I Met v.d. Born valt te praten! LEENDERT V.D. BORN 'Letten op steun V00r plannen ruilverkaveling' 'Heel Nederland eet, drinkt en rookt te veel' Weer speculaties over prins Philip NAC laat winst liggen door blunders Willem II herhaalt stunt tegen Ajax Groenendaal prolongeert nationale titel J P. van Gastel naar Feyenoord Baby ontvoerd uit Luiks ?kkenhuis Tsjetsjenen krijgen extra bedenktijd Bescherming onderzoekteams 58 pOR-2. direkt apart dominant sexkontakt p.329.99 (75cnm^ l.-jongens onder elkaar I die knullen genieten! |0-330'88(75cDmf^! 3-KONTAKTEN direkt Brabant/Zeeland 5-9614 (Nu 50cpn£^ lin heel Nederland I GEHEEL PRIVÉ 24 u/p.d. 1 g.p.m. Ze vertellen wat bver zichzelf, geven i adres en telefoonnr Lachten tot jij ze belt [24 u/p.d. 100 cpm ■mes van alle leeftijden Tjben hun privénummer pns systeem ingevoerd lodat onze computer 1 u direct met haar doorverbindt via 24 u/p.d. 100 cpm eem hete sexbeluste liwen via je kengetal! 40.350.70.50 50cphm. lintje geen slipje. Ze over tafel voor 2 SM esters. 06-350.250.20 pm. |onderden vrouwen zoe- i vrijwillig sex contacten! EL SNEL voor meer info, ook in UW regio la t/m za van 10 tot 22 u. euwe exclusieve privé- Lb, net over de grens in plgië, zoekt nette ft. inwoning mogelijk. Bel a-vr. na 14.00 uur: 0032- 115.4063. )113-222227. pc. (dames gevr.) Bizarre Plattelands Ver halen! Live met zo'n Bizarre Lrouw? 1gm.06-320.328.18 ARIN Breda ontv. u in een Jtiscr. rom. sfeer. 7 dg. p.w. F0.30-23.00u 076-5211197. <LUNDERT Privé 12-21 uur Sandra slank, blond 37 jaar. Ö168-403916. ÜACKY D-cup privé relax JOYCE ontspanningsmass. 11-22 uur. 0168-402167. |Snel-Sexü! 06-9644. Snel privé 'n vrouw voor Ijou! Snel-Sex 1 gm. "I r postzegel naar BREDA 3PINVELD 33 en 37, 4815 HR BREDA. Tel. 076-5223166 DESTE 136e JAARGANG Biervliet - Bij ruilverkavelings- Dlannen in Zeeuws-Vlaanderen moet veel meer rekening worden gehouden met de belangen van de landbouw. Dit om te voorkomen dat het draagvlak voor ruilverka velingsplannen in "de huidige vorm steeds meer afbrokkelt. Deze conclusie werd duidelijk tij dens een studie-middag in Bier vliet voor de agrarische leden in landinrichtingscommissies. zie zeeland -a5 Kerkrade - Uit onderzoek blijkt dat de inwoners van Kerkrade te vet eten, te veel drinken en te wei nig bewegen. Daarom is 23 pro cent te dik, tegenover 17 procent in heel Nederland. Toch waar schuwt voedingsadviseur Ronald van Wankum voor leedvermaak over de Kerkradenaren, wier voe dingspatroon wellicht een over blijfsel van de verdwenen Mijn- werkerscultuur is. „Heel Neder land is voedingstechnisch ver keerd bezig. We eten te veel indus trieel bewerkt, verkracht en infe rieur voedsel." izie binnenland-a3 Londen - Oude geruchten over buitenechtelijke avonturen van prins Philip hebben weer de voor pagina's van de Engelse schan daalkranten gehaald. Aanleiding is een nieuwe biografie van konin gin Elizabeth. zie buitenland-a4 Rotterdam - NAC liet in de inhaalwedstrijd tegen Feyenoord de winst liggen. De Bredase eredi visieclub verspeelde in de Kuip een rianfe 0-2-voorsprong door blunders in de defensie. Een ris kante terugspeelbal van Lokhoff en slecht wegwerken door Karelse zorgden voor 1-2. Foutief uitlopen van de Bredase doelman beteken de even later de gelijkmaker. zie sport -b1 VANDAAG IN DEZE KRANT Willem II maakte gisteren in Til burg een einde aan een serie van 52 competitieduels zonder nederlaag van Ajax: 1-0. Van der Vegt was matchwinner. Tot gisteren was Ajax sinds 8 mei 1994 ongeslagen in de competi tie. Ook toen was Willem II te sterk. DEEL B Richard Groenendaal prolon geerde gisteren op een zwaar parcours in Zwolle zijn nationa le titel veldrijden. Hij bleef zijn naaste concurrenten, Wim de Vos (tweede) en Adrie van der Poel (derde) ver voor. DEEL B INHOUD 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Zeeland Gids RTV-programma's Sport A2 A3 A4 A5/A6 A7 A8 deel B vf: vjau/' y/MimBSÈBÊ' Kouder De zachte lucht maakt plaats voor koudere. In de ochtend kans op nevel of mist, die hardnekkig kan blijven hangen. Weinig wind uit zuidoostelijke richting. Het blijft droog. Tilburg - Bredanaar Jean-Paul van Gastel is met ingang van van- Mag Feyenoorder. De Rotterdam se eredvisieclub contracteerde de verdediger van Willem II gisteren v«or 4,5 jaar. <ZIE sport -b1 Brussel - Uit het Citadelle-zie- enhuis in Luik is gistermorgen ^jongetje van een dag oud ont roerd. Gisteravond zocht de Luik- Pohtie nog steeds naar een circa l vrouw. De vermoedelij- ontvoerster hing al verschillen- Ragen rond in de gangen van ziekenhuis. Aan een pas beval- vrouw had ze zaterdag verteld r_ ze zou worden afgehaald, ®at niemand was komen srZ®0n'j moeder stemde Ue vrouw de nacht in m™„ r doorbracht. Gister- st» jWas de vreemde bezoek en Je j ^enen met het pasgebo- Gevreesd wordt voor het en va„ de zuigeling. Het kindje ee" mfectie en heeft drin- medische verzorging nodig. Van onze verslaggever Bergen op Zoom - Bij een klop- en schietpartij in de binnenstad van Bergen op Zoom zijn zaterdagnacht drie mensen gewond geraakt. De problemen ontstonden rond 1.15 uur in de Zuivelstraat, toen twee groepen mannen van Turkse afkomst elkaar tegenkwamen. De politie heeft nog geen duidelijk heid over de directe aanleiding voor de vecht- en schietpartij. Agenten troffen aanvankelijk twee mannen aan, die beiden ge wond waren aan het hoofd, waar schijnlijk als gevolg van schoppen en klappen. Even later werd vlak bij een derde gewonde aangetrof fen, die in zijn hand was getroffen door een kogel. De gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Na de vecht- en schietpartij vluchtte een onbekend aantal mannen weg. Volgens politie-woordvoerder P. van der Graaf waren de drie slachtoffers sympathisanten van de Nederlands-Turkse Integratie Stichting en hun aanvallers te genstanders daarvan. Om hoeveel mensen het in totaal ging, weet hij niet precies. „Aan de kant van de slachtoffers waren het er dus ten minste drie, terwijl de andere groep in ieder geval uit meer dan drie personen bestond," aldus Van der Graaf. Kort na het voor val werd de Zuivelstraat vanaf de Grote Markt tot aan de Wouw- sestraat afgesloten in verband met het onderzoek. De technische recherche vond drie hulzen. Het is nog onduidelijk of ze uit hetzelfde wapen komen. Wapens werden niet gevonden. Er zijn negen poli tiemensen op de zaak gezet. Het rommelt al enige tijd in de Turkse gemeenschap in Bergen op Zoom. Eind november vond er op de Prins Bernhardlaan een schiet partij plaats tussen twee Turken. Niemand raakte toen gewond. Hoewel het motief in de relatio nele sfeer lag, bleek de verschil lende politieke interesse van de schutters ook een rol te hebben gespeeld. Sinds die tijd zijn er re gelmatig incidenten, De inwoners van de gemeenten Zaltbommel en Neerijnen mochten zaterdag alvast over de nieuwe Waalbrugde trots van de Bommelerwaard, flaneren. En wat doe je als Rijkswa terstaat je de unieke kans biedt om één keer in je leven op je dooie akkertje over de belangrijkste verbinding tussen Noord en Zuid-Nederland te lopen? Juist: je troont je hele familie mee, je hangt een fototoestel om je nek en je legt het moment vast voor de eeuwigheid. Mooi plaatje: pa, ma en de kinderen flanerend over de brug die vanaf donderdag dagelijks negen tigduizend automobilisten te verstouwen krijgt. Dag-in-dag- uit hebben de inwoners van de Bommelerwaard de brug zien groeien. De nieuwe brug over de Waal is vooral ook hun brug. Slechts een enkeling waagt het om, met de hand voor de mond, te zeggen dat-ie de brug niet mooi vindt. De rest is gewoon apetrots. En neemt nog een foto uit een andere hoek. FOTO COR DE KOCK Door Jacques Hendriks Rotterdam - In de mooie voet- balzomer van 1974 speelden Wim Rijsbergen en Arie Haan broederlijk samen in het cen trum van de verdediging van het Nederlands elftal. De twee - door supervisor Rinus Michels verrassend verkozen boven het verwachte duo Rinus Israel- Pleun Strik - waren er mede ver antwoordelijk voor dat doelman Jan Jongbloed in het hele WK- toernooi maar drie treffers hoef de toe te staan. Eén (van Gerd Muller) te veel, maar dat terzij de. Afgelopen zaterdag avond zaten de twee naast elkaar tijdens de persconferentie na Feyenoord-NAC. Van verbroedering tussen de trainer van Feyenoord (Haan) en die van NAC (Rijsbergen) was dit keer geen sprake. Ouwe koei en van Rijsbergen verpestten het weer zien. De trainer van NAC was behoorlijk geïr riteerd, omdat de meeste vragen van de journalisten over de perikelen bij Feyenoord gingen en niet over de wedstrijd. De maat was vol voor Rijsbergen, toen Dick van den Polder, de immer kritische nes tor van de Nederlandse voetbal- joumalistiek, de situatie van de door Haan naar het tweede elftal verbannen Feyenoorders Wit- schge en Blinker vergeleek met 21 jaar geleden. Haan spande toen als Ajax-speler een kort ge ding aan, omdat trainer Hans Kraay hem naar het tweede had teruggezet. „Jongens, laten we ophouden met al die ouwe koeien," scham perde hij. „Dan kunnen we het Arie Haan. FOTO DE STEM/DICK DE BOER Wim Rijsbergen. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP ook nog wel over het omkopings schandaal bij Standard Luik hebben. Je was toen snel ver dwenen naar Hongkong, hè Arie?" Haan verschoot van kleur, ter wijl de andere aanwezigen zó schrokken van deze woorden, dat het niet eens in hen opkwam om erom te lachen. „Nu ben je iets te ver gegaan, Rijsbergen," siste Haan met een gezicht dat op onweer stond. Uren later sprak hij nog altijd van een schandalige opmerking van zijn collega. Rijsbergen, die zijn om geving wel vaker laat schrikken met krasse taal, zei later dat hij het helemaal niet zo verve lend bedoeld - had. Hij wilde gewoon af van 'dat gezeur over 20 jaar gele den'. „Ik heb helemaal niets tegen Arie," verzekerde hij. Maar zo broe derlijk als in die mooie voetbal- zomer van 1974 zullen Haan en Rijsbergen vast nooit meer met elkaar omgaan. De 22-jarige Sion werd in de nacht van 28 op 29 december dood aangetroffen voor een hotelge bouw in Panama-City. Gelet op de verwondingen moet hij van het dak van het hotel zijn gevallen. Maar wat die val heeft veroor-' zaakt, is ook voor zijn grootvader, R. Baartmans uit Woensdrecht, een mysterie. „De politie in Pana ma is er druk mee bezig, maar kan er nog niets van zeggen." Er bestaat een sterk vermoeden dat Sion het slachtoffer is gewor- Moskou (rtrj - Rusland heeft de Tsjetsjeense opstandelingen, die in het zuiden van het land 116 mensen in gijzeling houden, een nacht extra bedenktijd gegeven om zich te bezinnen op het Russi sche ultimatum, waarin de vrijla ting van alle gijzelaars wordt geëist. Een eerder Russisch ultimatum aan de Tsjetsjenen liep gisteroch tend om 11.00 uur Nederlandse tijd af, nadat het reeds met drie uur was verlengd. De confronta tie tussen de Russische troepen en de Tsjetsjenen kreeg gisteren een grimmiger karakter, toen Tsjetsjeense scherpschutters het vuur openden op Russische mili tairen en gijzelaars opstelden als menselijk schild. 8 710311 000218" I I I I I MAANDAG 15 JANUARI 1996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: ƒ2,50 Door Bert Ummelen Washington - Nog deze maand zullen Amerikaanse en ande re Navo-troepen in Bosnië bescherming gaan bieden aan on derzoekers die bewijzen van oorlogsmisdaden proberen te verzamelen. De Amerikaanse minister van Defensie William Perry heeft dat gezegd tegen de krant New York Times. Zodra de stationering van de Navo-troepen voldoende is gevorderd, zullen zij instaan voor de vrijheid van beweging en veiligheid van alle burgers en internationale organisaties die door Bosnië reizen, aldus Perry. Het escorteren van teams die schendingen van de mensen rechten onderzoeken, hoort daar bij. 'Als het VN-tribunaal voor oor logsmisdaden naar Srebrenica wil gaan om daar graven te ope nen, dan zullen wij ervoor zor gen dat ze dat veilig kunnen doen', aldus de minister in de Amerikaanse krant. Massagraf Perry's opmerkingen volgen op berichten, dat de Bosnische Ser viërs in het noorden van Bosnië een enorme dagbouwmijn gebruiken als massagraf voor duizenden slachtoffers van hun 'etnische zuiveringen'. Met zijn uitspraken heeft de minister de Amerikaanse agenda voor de vredesoperatie in Bosnië op een gevoelig punt verhelderd. Volgens het akkoord van Dayton moeten de Navo-troepen ervoor zorgen dat de strijdende partijen zich terugtrekken van dg afge sproken bestandslijnen. Com mandanten te velde hebben ook de bevoegdheid niet strikt mili taire taken uit te voeren. Maar uit vrees munitie te verschaffen aan de tegenstanders van de missie, heeft de regering Clinton dit onderdeel van het akkoord wat weggestopt. Opponenten in het Congres hebben steeds gesteld dat Amerika zich in Bos nië in een moeras begaf, waar het niet gemakkelijk meer uit zou komen. Berechting Sommigen zien de kwestie van de oorlogsmisdaden als een bom onder de kwetsbare relatie tus sen de Navo en de Bosnische 'Serviërs. Die laatsten vinden toch al dat het westen'op de hand is van de moslims. Mensen rechten-organisaties en het VN- tribunaal in Den Haag vreesden daarentegen dat Realpolitik ver volging en berechting van oor logsmisdadigers in de weg zou staan. Volgens een medewerker van het tribunaal, plaatsvervangend aanklager Graham Blewitt, is bewaking van plaatsen Waar zich waarschijnlijk massagraven bevinden dringend geboden. In het voorjaar zouden die dant blootgelegd kunnen worden om als bewijs te dienen. Er zijn allerlei aanwijzingen dat de Bosnische Serviërs druk doende zijn de sporen van hun misdaden zoveel mogelijk uit te wissen. Volgens het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van Defensie, zijn spionage-satellie- ten intussen zo "geprogram meerd, dat de verdachte dag bouwmijn in de stad Ljubija constant in de gaten wordt gehouden. Navo-commandanten in Bosnië hebben tot dusver steeds ver klaard het niet als hun taak te zien potentiële bewijzen van oorlogsmisdaden te bewaken. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Ossendrecht - De dood in Panama-City van de Ossendrechtse student Romain Sion, die zaterdag onder massale belangstel ling werd begraven in zijn geboorteplaats, stelt zijn familie voor een groot raadsel. den van een misdrijf. Baartmans: „Toen hij werd gevonden, bleek hij zijn geld en zijn papieren kwijt te zijn. Mijn dochter is drie dagen in Panama geweest, maar in ver band met de feestdagen heeft ze maar één ochtendje met de politie kunnen praten. Alles gaat daar nogal op zijn elfendertigst." Romain Sion studeerde aan de universiteit van Tampa in de Amerikaanse staat Florida en ver bleef eind vorig jaar enkele dagen in Panama om er zijn verloofde te bezoeken. „Zij is Indische en van wege haar geloofsovertuiging mocht hij niet bij haar blijven sla pen. Daarom overnachtte hij in een hotel," vertelt Baartmans. Het enige dat Baartmans weet, is dat zijn kleinzoon op 28 december om tien uur 's avonds is afgezet voor het hotel. Uren later werd Sion gevonden voor een hotel vlak tegenover het hotel waar hij ver bleef. „We kunnen slechts gissen wat er in die tussentijd is gebeurd. Het wachten is op de uitslag van het onderzoek door justitie," zegt Baartmans. Pastoor T. van Balve ren vond de begrafenisplechtig heid in Ossendrecht 'indrukwek kend'. „Ik kende Romain persoon lijk niet. Hij zat al in Amerika toen ik hier kwam. Daarom sprak zijn zus "een memoriam uit. In mijn toespraak heb ik geprobeerd de familie een beetje bij te staan in het verdriet. Het is heel erg wat deze mensen is overkomen en dan hebben de ouders ook nog zo lang moeten wachten voor ze hun zoon konden begraven." In het pand van Keuken Kampioen Kaatsheuvel wordt maandag, dinsdag, woensdag en donderdag een alles-of-niets-verkoop van showroomkeukens georgani-1 seerd. Met kortingen die op kunnen lopen tot 70 (zeven tig!) procent en met een aantal modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD wegmogen. De oorzaak van deze discount-verkoop is, dat een groot aantal keukens plaats moet maken voor de nieuwe modellen, die elk ogenblik uit Duitsland in Nederland worden verwacht De directie I van Keuken Kampioen Kaatsheuvel laat weten dat deze verkoop niet bedoeld is voor de handelaren maar dat uitsluitend PARTIKULIEREN deze keukens kunnen aanschaffen. Het adres van deze showroomverkoop is: Amerika- straat 14, Industrieterrein De Kets, Kaatsheuvel. Geopend van maandag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. (ADVERTENTIE) Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele, Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en> naar keuze erin gegraveerd, ais u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. f r 1 Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres:1 Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incassoƒ31,15 kwartaal autom. incasso91,25 bank/gironrkwartaal acceptgiro93,75 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) S De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- gen hebben.- Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. 1 IfliH'FiMil LAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND t V

de Stem | 1996 | | pagina 1