6 Godenzonen9 terug op aarde m 17.990,- iMPEN DE STEM NAC niet echt blij met puntje in de Kuip Kou is weer even uit de lucht voor Cruijff ne nieuwe Ford- r pesta 1.1 Classic. prpda - Etten-Leur - Oosterhout I in had gezeten dan de 2-2, I zeker gezien het feit dat NAC [halverwege nog comfortabel j op 0-2 stond. I Keerpunt in de wedstrijd was de 54e minuut. Doelman John I Karelse speelde een terugspeel- I bal van aanvoerder Ton Lokhoff zomaar in de voeten van Feye- er. Giovanni van Bronck- [Haan stelt tegen 4vieze counterploeg' pas na rust orde op zaken bij Feyenoord PRIVÉ 99 Breda Vertrek Van Gastel werpt schaduw over zege Willem II Willem II bezorgt Ajax eerste competitie-nederlaag in ruim twintig maanden F Theo de Jong onder druk bij Willem II X bi ■f 3 smaken^ CALVÉ SAUZEN ELDERS>89f ST. W1LLEBR0RD: Doq»»tra«t P ZOOM: Noordgeest Tempur is een oorspronkelijk de NASA ontwikkeld traag- dat bijzondere drukverlagen- jenschappen heeft. jr invloed van lichaamsgewicht armte vormt de matras zich iaal naar uw lichaam en ijk worden uw lichaamsdelen ondersteund. )FC*Tempur worden matras »oofdkussens, lenden- en ssens gemaakt. ontspannen slaap- iing is belangrijk uw gezondheid. JviTr DFOTempur 01 int deze bon kosteleS® Jen aan: COMFORT B.V. woordnummer z-Ju 0 VB EDE int ons natuurlijk o0'4 en: 0318-625577 Sport Van onze verslaggevers Rotterdam - Er was een tijd (jat clubs als NAC dolblij waren als ze na een uitwed strijd bij Feyenoord een punt- I ie meer naar huis konden I nemen. Zaterdagavond lag I dat anders. De meeste spelers I hadden het gevoel dat er meer horst: 1-2. „Het was wel een beet je een moeilijke bal, maar John had hem gewoon de tribune in moeten schieten," vond Lokhoff. Karelse had er na afloop al met zijn aanvoerder over gesproken. „Ton gaf toe dat hij die bal nooit had moeten terugspelen. Ik voel me er behoorlijk lullig over. Kijk, meevoetballen is niet mijn sterk ste punt, dat weet ik zelf ook wel. Een Van der Sar is daar aanzien lijk beter in, maar zeg nou zelf, die krijgt ook nooit zulke terug speelballen. Het vervelende van die vroege aansluitingstreffer was dat Feyenoord daardoor nog scherper ging spelen en bij ons de angst in de ploeg sloop. We kon den geen vijf seconden meer bal bezit houden. Vooraf waren we met 2-2 blij geweest, maar nu blijf je toch met een kater zitten. Ik ben in ieder geval blij dat we dinsdag alweer tegen PSV aan de bak moeten, des te sneller is die fout ook weer vergeten." Yassine Abdellaoui speelde een sterke eerste helft, maakte de tweede treffer, maar viel na rust sterk terug. „Ik kreeg last van mijn liezen, ik ben gewoon nog niet sterk genoeg om een hele wedstrijd te spelen." De aanvaller, die tijdens de win terstop een transfer naar het Ara bische Al Hilal zag afketsen, vond ook dat er meer in had geze ten. Zijn medespeler Maarten Atmodikoro gaf hij een hele grote pluim. „Heb je dat gezien? Ik snap niet dat Maarten niet bij Feyenoord speelt, hij is na Reiziger echt de beste rechtsback van Neder land." De bescheiden Atmodikoro keek al uit naar de volgende ontmoe ting met Feyenoord, op 24 janu ari, dan voor de beker. „Dat wordt een hele zware wed strijd, want dan zal Feyenoord vast net zo agressief spelen als nu in de tweede helft. Bovendien, kwaliteit hebben ze natuurlijk genoeg, kijk maar wat er rond loopt. Het heeft alleen tijd nodig om eruit te komen." Peter Remie, halverwege de tweede helft gewisseld, was minder lovend over de 'aartsvijand'. Maar hij is dan ook een echte Bredanaar, Atmodikoro een Rotterdammer. „De hele ambiance straalt het misschien wel uit, maar dit Feye noord is echt geen topclub," vond Remie. „Op 24 januari heeft NAC dan ook net zo veel kans om de volgende bekerronde te berei ken." Uitblinker, met Atmodikoro, in de NAC-defensie was Dick van Burik, die Henk Vos geen feeste lijk debuut gunde. „Ik heb lekker gespeeld, maar na de pauze was het wel erg zwaar. NAC imponeert een helft Gay direkt-apart homol jongens zoeken heet sej-l kontakt met jou. 988750. 50 cpm. nwe charm dames ontvu'jl rom. privé-sf. 076-52210511 Door Chris van Nijnatten Rotterdam - Door Arie Haan werd Feyenoord- I NAC (2-2) een spannende wedstrijd. Hij liet zijn ploeg eerst met twee spit sen en zonder Gaston Tau- ment spelen. Daarmee wist NAC wel raad; bij rust stond het 0-2. Vervolgens draafde de zeer gemoti veerde Taument wél op en verschenen er drie spitsen in de Bredase defensie. Die tactische wijziging en ongelukkig ingrijpen van NAC-doelman John Karel se brachten Feyenoord als nog een gelijk spel. Feye noord was er blij mee, NAC niet eens. a is al geruime tijd op zoek het nieuwe Feyenoord en I zijn wegen zijn ondoorgrondelijk. [Wilde hij nu met twee of drie spitsen spelen? Niemand die het [zich nog herinnert. Zaterdag- Taument niet star- [ten, omdat hij in een vriend- schappelijke wedstrijd aan de rechterkant slecht had gespeeld. Daardoor en vanwege de absentie van Ronald Koeman (lichte [enkelblessure) moest Feyenoord wel erg veel kwaliteit ontberen. Tegen het gedisciplineerd spelen- de NAC bewezen de Rotterdam- I raers maar moeilijk zonder Koe- j man te kunnen. Zeker voor de pauze durfde niemand van rood in wit initiatieven te nemen. Het hroet vooral voor debutant Henk teleurstelling zijn geweest, want hij droomt, zo zei mj, soms van de lange passes van Koeman. Die kwamen er dus niet, kwant gelegenheids-libero Bosz [keek wel uit om lange ballen te I versturen. Ook zijn companen den zich slechts in tik jes breed en ballen achteruit. NAC, gesteund door een grote aanhang, genoot ervan. De Bra banders waren veel feller dan hun opponenten en kropen na een -half uur steeds dichter naar de kooi van De Goey, nadat ze met vertragend spel en harde duels alle lijn, voor zover aanwezig, uit het Rotterdamse voetbal hadden gehaald. Van Bronckhorst noem de NAC een 'vieze counterploeg' en het leek erop of hij een beetje gelijk had. De geelzwarten vielen twee keer aan en twee keer was het raak. Na ruim een half uur-plaatste Van Burik - hij bezorgde de voor rust matige Vos een lastige avond - een cross-pass op Brusselers. Die zette vanaf links voor op de volledig door Schuiteman vrijge laten Arnold. De Australiër kopte in de verste hoek raak. Even later gilde het stadion om een straf schop, toen Trustfull viel na een sliding van Brood, maar de even strikt als streng fluitende Zuide- ma liet doorspelen. Die mazzel voor NAC lag aan de basis voor de tweede treffer. Lok hoff passte weliswaar verkeerd op Bosz, maar die liet de bal lopen. Remie pikte hem echter op en speelde slim de sprintende Abdellaoui aan. De Marokkaan werd niet nerveus van de meehol- lende Boateng en schoof met links en met een dodelijke preci sie de bal langs De Goey. De scheidsrechter, NAC en de eigen spelers bleken de gebeten honden voor de talloze hysterici in de Kuip, toen het gezelschap de kleedkamers opzocht voor een kopje thee. De Rotterdammers, inclusief Arie Haan, trokken die bijtende hoon op hun fatsoen. Feyenoord imponeerde de Bred- anaars in de tweede helft met een aanhoudend offensief. Vos mocht vanaf links komen en dat deed hij niet onaardig, terwijl vanaf rechts de voor de kleurloze Kliouev ingevallen Taument zijn kwaliteiten toonde. Daarbij had de flankspeler geluk dat NAC- coach Wim Rijsbergen geen pas sende tegenspeler op hem zette, maar de voor dit werk minder geschikte Brusselers een ongelij ke strijd liet vechten. Reserve Marco Sas had op de zeer matige Larsson kunnen spelen, waar door Atmodikoro Taument aan de ketting had kunnen leggen. De inbreng van Taument schonk zijn collega's vertrouwen, maar Feyenoord had acties van Lok hoff en Karelse nodig om een gelijk spel in het vizier te krijgen. In de 54e minuut voelde Lokhoff zich met drie Feyenoorders in zijn nek gedwongen om in plaats van op de tweede ring te richten toch maar met een boog op Karelse terug te spelen. Dat ligt de doelman niet zo en dat bleek. Hij trapte in één soepele bewe ging de bal zo in de voeten van de na rust achter de spits lopende Van Bronckhorst. Die dacht 'dankjewel' en schoot 1-2 binnen. De gelijkmaker viel vlot daarna. Vos passte diep op Van Bronck horst, die de sterke Atmodikoro op zijn huid had. Karelse besloot helaas voor NAC zijn doel te ver laten en maakte het zo Van Bronckhorst eenvoudig te scoren: 2-2. NAC zette alle zeilen bij en voor kwam dat het met lege handen terug de Moerdijkbrug over moest. Alleen Larsson had de boel voor de Brabanders kunnen verpesten, maar pal voor tijd schoot hij van dichtbij naast. Zijn misser kwam goed uit, Feye- noord-NAC had met 2-2 een uit stekende uitslag. FEYENOORD-NAC 2-2 (0-2). 35. Arnold 0-1, 43. Abdellaoui 0-2, 54. Van Bronckhorst 1-2, 68. Van Bronckhorst 2-2. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 30.231. FEYENOORD: De Goey; Boateng, Bosz, Schuiteman en Heus; Trustfull, Maas, Klioejev (46. Taument) en Van Bronckhorst; Larsson en Vos. NAC: Karelse; Gaasbeek, Brood, Van Burik en Atmodikoro; Remie (66. Scheepers), Van Wonderen, Lokhoff en Brusselers; Arnold en Abdellaoui. MAANDAG 15 JANUARI 1996 DEEL B Tja, en die goals van Feyenoord... Die eerste was natuurlijk drama tisch, maar ook bij die tweede letten we niet op. Gewoon slecht verdedigd. Normaal ben je hier heel blij met een punt. Behalve vandaag, ook ai was Feyenoord in de tweede helft beter. Maar dat weet je, het is een ploeg die nooit opgeeft. Wij kwa men niet meer aan voetballen toe. Waarom? Misschien wel door vermoeid heid. Deze uitslag is in ieder geval een lekker uitgangspunt naar PSV toe. Het is wel kort op elkaar, twee toppers in drie dagen, maar het heeft ook z'n voordelen. Gemotiveerd hoeven we in ieder geval niet te worden. Dat zullen we na vanavond zeker zijn." Van onze verslaggever Tilburg - Het vertrek van Jean-Paul van Gastel naar Feye noord wierp gisteren een donkere schaduw over de zege van Willem II op Ajax. De 22-jarige middenvelder tekent voor 4,5 seizoen in Rotterdam-Zuid. Feyenoord moest gisteren tot een bliksemactie overgaan om Van Gastel nog speelgerechtigd te krijgen voor het Europa Cup Il-treffen met Borussia Mön- chengladbach in maart. De overschrijving dient vandaag om twaalf uur op het bureau van de KNVB en de UEFA te liggen. „Een zwaar verlies dat enorm pijn doet en de vreugde over de overwinning tempert," noemde voorzitter Wim Groels het ver dwijnen van de speler die al sinds de B-jeugd aan Willem n verbonden was. Toenmalig scout Frans Bouwmeester bracht hem mee van NAC. Afgelopen zaterdag onthulde Bouwmeester in deze krant de zeer concrete belangstelling van Feyenoord voor de Bred anaar. De manier waarop Feyenoord te werk ging, leek op een overval. Voorzitter Jorien van den Herik trok met in zijn kielzog scout Bouw meester gistermiddag naar Til burg. „Niet om de wedstrijd te bekijken. We wilden gewoon die speler hebben en snel zaken doen," aldus de praeses van Feyenoord. De zakenman wist precies wat hij voör Van Gastel moest betalen. Die had een gelimiteerde transfersom, ongeveer twee miljoen gulden, in zijn contract staan. Daarom bereikten beide clubs snel overeenstemming. Een half uurtje na de bewogen zege op Ajax zat Van Gastel in gezel schap van zijn zaakwaarnemer Bob Maaskant al met Van den Herik rond te tafel. „Ik heb altijd gedroomd van een over gang naar een club uit de top drie. Daar heb ik al die jaren keihard voor gewerkt," reageerde Van Gastel. De speler besefte dat hij giste ren tegen Ajax zijn laatste wedstrijd voor Willem II speel de. Terwijl zijn ploeggenoten in polonaise langs de tribunes lie pen bleef hij eenzaam en geë motioneerd op de middenstip zitten. Hij nam het Tilburgse stadion nog eens in zich op. „Zo afscheid nemen met een zege op Ajax. Ik ben er hele maal onderste boven van," zei hij met tranen in de ogen. Door Herik Mees Barcelona - De witte zakdoekjes bleven op zak in Nou Camp Ingetogen slikten tachtigduizend toeschouwers het gelijke spe van FC Barcelona tegen Deportivo La Coruna (1-1). Slecht: eventjes klonk na afloop een flauw fluitconcertje op. Het ebd< snel weg. Maarten Atmodikoro (links) in duel met Henke Larsson van Feyenoord. FOTO ANP „Het publiek heeft een tien ver diend, door zich zo rustig te gedragen, wordt de club verder geholpen," sprak voorzitter Josep Luis Nunez. „Toch normaal dat de fans zich zo opstellen. Na zo'n attractieve wedstrijd mogen ze niet ontevre den zijn," reageerde Cruijff nadat hij samen met de voorzitter de samenvatting in de kleedka mer had gevolgd. De opiniepeiling1 over Cruijff, met witte zakdoekjes volgens het ritueel van de stierenarena, waarom Nunez vorige week plot seling had gevraagd, bleef uit. Voor de wedstrijd al hadden coach en voorzitter weer vrede gesloten. Alleen steggelen ze nu nog over het contract voor vol gend seizoen dat volgens Cruijff geldig is maar volgens de club geen rechtskracht bezit. „Als de club na dit seizoen niet verder wil met mij, heeft de club een pro bleem. Niet ik," stelde Cruijff gisteravond. De dagen van de Nederlandse coach in Nou Camp lijken even wel geteld. „Ik ben argumenten aan het verzamelen voor mijn beslissing of we volgend seizoen nog langer met Cruijff door moe ten gaan. Nu Cruijff ontslaan zou een slechte oplossing zijn Daar zijn de eenheid van de clul en de huidige sportieve situati niet mee gediend," 'verkondigd' voorzitter Nunez. De kou is daarmee weer even ui de lucht in Barcelona. Maar he heeft er alle schijn van dat eei heet voorjaar op komst is. D krachtmetingen met PSV in d kwartfinales van het UEFA Cup toernooi zullen in maart eei nieuwe vingerwijzing vormei •voor de machtspositie vai Cruijff, maar veel bepalende wordt vermoedelijk de ontkno ping van de Spaanse competiti' waarin nog 21 wedstrijden moe ten worden gespeeld. Vooralsnog kan Cruijff bogen oi de sympathie van de meeste sup porters, die gisteren alleen maa konden juichen toen verdedige Abelardo na de rust de achters tand goedmaakte. Volgen prompt uitgevoerde enquetes vai diverse Catalaanse sportkrantei wil gemiddeld zestig procent vai de aanhang dat Cruijff aanblijft. VERVOLG OP SPORT-B4 Door Jaap van Essen Tilburg - De mythe werd gisteren in Tilburg ontluis terd. Ajax verloor voor het eerst in ruim twintig maanden een competitiewedstrijd. Wil lem II, uitgerekend de ploeg die op 8 mei 1994 verantwoor delijk was voor de laatste nederlaag van de Amsterdam mers, flikte dat kunstje gister avond weer: 1-0. De 'godenzo nen' zijn terug op aarde. De reeks zonder nederlaag besloeg in totaal maar liefst 52 competitieduels. Omdat in dezelfde tijdspanne ook interna tionaal niet één officiële wed strijd werd verloren, werd Ajax de voorbije tijd door de interna tionale pers al bestempeld als 'de onverslaanbaren'. Tegenstanders leken zich in de regel bij voorbaat neer te leggen bij de superioriteit van de Amsterdammers. Slechts zelden Kiki Musampa wordt uit balans gebracht door Jean-Paul van Gastel (rechts), de Willem U'er die vandaag een contract bij Feyenoord ondertekent. FOTO ANP werd het Ajax serieus lastig gemaakt. Willem II deed dat gisteren wel, en dat was opmer kelijk gezien de waslijst afwezi gen aan Tilburgse kant. Door blessures en schorsingen ontbra ken Smits, Bogers, Stewart, Kolkka, Van Hintum, Jansen en Van der Linden. Het deerde Wil lem II echter niet. De thuisploeg koos voor een realistische strijdwijze, verdedig de massaal en geconcentreerd. Ruimte werd niet weggegeven. Bij balbezit werd echter wel degelijk de aanval gezocht. Die speelwijze was vooral in de eerste helft succesvol. Ajax speelde in een te laag tempo om de muur voor de uitstekende doelman Tilburg - Trainer Theo de Jong kon de stunt van Willem II tegen Ajax goed gebruiken. Mogelijk neemt die overwin ning bij het bestuur het wan trouwen tegen zijn persoon weg. De Willem II-top weigert voor lopig met De Jong over con tractverlenging te praten. Uit de houding van het bestuur trok Theo de Jong de conclusie dat zijn verbintenis die aan het einde van het seizoen afloopt niet verlengd zal worden. „Vol gens afspraak zouden we voor de kerst over contractverlen ging praten. Dat gesprek werd Jimmy van Fessem regelmatig te slechten. De Amsterdammers ontwaakten pas nadat Willem II in de 56e minuut op voorsprong kwam. Henry van de Vegt maakte de treffer met enig fortuin; eerst liet Wooter de bal liggen, vervolgens raakte Frank de Boer het schot van de Tilburger aan. Ajax moest een versnelling hoger schakelen en deed dat met over tuiging. Met Musampa voor de geblesseerde Davids en even later Kanu en Finidi voor Litmanen en Wooter werd Willem II tegen de eigen achterlijn aan gedrukt. Een spervuur van kopballen, schoten en wat dies meer zij bleef echter zonder gevolgen voor de stand. uitgesteld tot 3 januari en nu wil het bestuur tot eind febru ari, begin maart wachten. Daar spreekt niet het volste vertrou wen uit. Ik wil echter dolgraag met de club verder." Voorzitter Wim Groels wilde 'gisteravond niet veel over de affaire De Jong kwijt. „Het is de taak van het bestuur te bekijken wat het beste is voor de club. De bal kwam gewoon niet voorbij Van Fessem, óf belandde op lat of paal. „En dat is ook voetbal," consta teerde Louis van Gaal na afloop. De Ajax-trainer toonde zich niet echt ondersteboven van de neder laag die in Tilburg het carnaval een maand te vroeg deed losbar sten. „Er is ook geen reden tot onge rustheid. We kregen een beetje dom en pechvol een tegentreffer, maar daarna hebben we getoond hoeveel vermogen deze ploeg heeft. Alleen wilde de bal er absoluut niet in." Volgens Van Gaal was dat ook de enige juiste verklaring voor de nederlaag. Geen excuus in de Als we nu zouden beslissen, betekent dat dat we nog ander half jaar met dezelfde trainer door moeten gaan. We willen eerst zeker zijn van onze zaak." Het wantrouwen ten aanzien van De Jong komt vreemd over op de spelersgroep. „We staan op de derde plaats en zijn toch vanaf het begin aan een lekker seizoen bezig. In dat opzicht is het vreemd dat het contract niet verlengd wordt. Als je een goede trainer hebt verleng je het con tract automatisch", aldus Jaap Stam, een van de aankopen van De Jong. vorm van de blessures in zij) selectie, geen sprake van eei vormverlies, gebrek aan ritme, o wat dan ook. „Iedereen probeert nu toch op dc een of andere manier een vinge: achter deze nederlaag te krijgen Wat mij betreft geldt echter nog maals alleen maar: de bal wildi er niet in. Ik raak pas bezorgd al: we nog een aantal wedstrijdei zouden verliezen." Zorgen of niet, de competitie oog ineens weer een stuk interessan ter. Dat was de winst van de 'his torische' nederlaag van Aja> Bovendien is niet te voorspelle hoe de Ajax-spelers er op reage ren. Wat te denken van nieuwkome Peter Hoekstra die twee keer i: het Ajax-shirt speelde en twee maal verloor. Of Patrick Klui vert, die gisteren voor de aller eerste keer een echte wedstrij. met Ajax 1 verloor. WILLEM II-AJAX 1-0 (0-0). 5t Van der Vegt 1-0. Scheidsrechtei Wegereef. Toeschouwers: 14.000 Gele kaart: Van Gastel (Willem II) WILLEM II: Van Fessem; Latupei rissa, Stam, Feskens en Wijngaar de; Ceesay (84. Van Zundert), Var Gastel, Van der Vegt en Vos (75. Dt Gier); Lammers en Van de Berg. AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer en Bogarde, Ronald de Boer, Litmanen (65. Kanu) en Davids (60. Musampa); Wooter (65. Finidi), Kluivert en Hoekstra.

de Stem | 1996 | | pagina 11