We wachten op jonge helden' Seles al in vorm <o Terneuzen krijgt Goes op bezoek voor beker Jan Schut: 6We moeten ons eigen spel spelen' Paarden naar Atlanta ondanks virusinfectie Teamcaptain Adriaanse blij met samenwerking Flying Dutchman en Yellow Dot DESTEM SPORT ZEELAND B2 de de het 2 in drie Een Eu- zon- Zaamslag: 'Doorgaan duel een ramp' sportnieuws KORT sport AGENDA sport KORT DONDERDAG 11 JANUARI 1996ZSO paardesportmedewerke^ Walraven presteert goed in Zeelandhallen tend parkoers. Aanvankelijk dacht ik dat het moeilijker was Tenimste, die indruk toeg ik bij het verkennen. Maar tijdens de wedstrijd viel het reuze mee," aldus natio naal springruiter en instruc teur Simon den Exter over de wedstrijd in de L-klasse van Indoor Zeeland. „De B-klassers hadden te kam pen met een voor hen ongewone, haast professionele omgeving in de Zeelandhallen. De vele vlag gen, reclameborden en de grote publieke belangstelling zorgden er voor dat de meeste paarden wat schichtig en gespannen waren. Die zijn dan natuurlijk niet helemaal bij de les," aldus kenner Den Exter terugblikkend op het springgebeuren. In de B-klasse werd dat duidelijk onderstreept, want van de vijftig combinaties bereikten slechts zeven de barrage. In de L-klasse klassiek plaatsten 26 van de 100 combinaties zich voor de barrage en dat is een normaal gemiddel de. Via deze voorwedstrijden - de finale wordt, donderdag afge werkt - kwalificeren zich 25 combinaties per klasse voor die eindstrijd. Het gros van de deelnemers was afkomstig van buiten Zeeland. Van de aanwezige Zeeuwen sprongen vooral de prestaties van Margreet Walraven uit Veere en Linda Pluijmers uit Lewedorp in het oog. Margreet Walraven reed in de B-klasse met haar paard Jendy naar een tweede plaats op zowel het klassiek als progressief parkoers. Linda Pluijmers pres teerde verdienstelijk in de progr°ssieve rit door als derde te eindigen met haar paard Jamir. UITSLAGEN L-klasse klassiek groep A: 1. Bart Bons met Jason (Rotterdam), 2. Corné Buur stede met Mr. Sandman (St.-Wille- brord), 3, Tamara Klop met Mac's ('s- Gravenzande). Groep B: 1. Krista van Oers met Izamo- ra (Heerle), 2. Krista van Oers met Imperial, 3. Robert Puck met Bolvorm's Grandessa. L-klasse vastgestelde tijd: 1. Jac Neefs met Blom's Junior (Etten-Leur), 2. Ver onica Bolders met Haron B (Bergen op Zoom), 3. Jan van Beek met Ishan (Rijs- bergen). Groep B: 1. Jac Neefs met Blom's Jor dan, 2. Tanja Kommers met Hyazinthe (Hoogerheide), 3. Krista van Oers met Imperial. B-klasse klassiek: 1. Wendy Warner met Justify ('s-Gravendeel), 2. Margreet Walraven met Jendy (Veere), 3. Moni que Sweep met Tatrichta (Schijf). Progressief: 1. Toby Jansen met Ekros Jurist (Dordrecht), 2. Margreet Walra ven met Jendy, 3. Linda Pluijmers met Jamir (Lewedorp). Van onze sportmedewerker Itemeuzen - De squashclubs Flying Dutchman uit Ter- neuzen en Yellow Dot uit Cadzand schreven bij aanvang van de competitie van de Stichting Squash Promotion schoorvoetend als één club in. „Het is een goede zet geweest," zegt teamcaptain Peter Adriaanse een half sei zoen verder. SQUASH Zowel Yellow Dot als Flying Dutchman had eerder steevast problemen met het op de been te brengen van een team. In de nationale competitie lukte dat eerder nauwelijks. In de ZWN- competitie, met reizen niet ver der dan Roosendaal, verbeterde dat in eerste instantie iets. Echt soepel verliep het echter nooit I door een gebrek aan goede spe- j Iers die in een competitie uit wil- I len komen en doordat diverse squashers, die op zaterdag niet kunnen, uitweken naar de Belgi sche competitie. j Zorgen Er waren daardoor steeds zorgen rond het uitkomen met een vier tal. Voor spelers met voldoende ambitie werd het min of meer I frustrerend. Tot het idee van onderlinge samenwerking geop perd werd. Deze suggestie leidde tot het samengaan van de wed strijdspelers uit beide clubs. „Dit is goed uitgepakt. Tot nu toe hebben we altijd voldoende spelers, die ook nog eens prima met elkaar overweg kunnen," aldus Adriaanse, die wordt bij gevallen door zijn maatje Niels van Sabben, die veelal als vierde speler binnen de lijnen komt. Naast Adriaanse en Van Sabben levert de Terneuzensé club Robert-Jan Knoppen en Raplh de Wever als vervangers. Yellow Dot levert Piet Provo, Peter van Hee, Stefan Langeraert en Jaap Velthuis als kwartqt. Piet Provo wordt als sterkste speler van de totale groep aangemerkt. „Hij is nog duidelijk sterker dan de rest," aldus Adriaanse. Aanvulling Adriaanse, die zeven jaar gele den als recreatief squasher begon, hoopt in de toekomst op aanvulling van de groep compe titiespelers. „In principe zitten we te wachten op jonge helden. Jeugdige knapen die meer willen dan vrijblijvend een balletje slaan." Peter Adriaanse wil om dat te bereiken meer 'vuur' in zijn club brengen. „We zijn op zoek naar een tweede trainer. De mogelijk heden om meer onder begelei ding te trainen, zullen dan toe nemen, met hopelijk een gunstig gevolg," aldus Adriaanse. De huidige eerste trainer, Gilles Roger, komt slechts eens per maand richting Terneuzen van wege de hoge kosten - Roger woont in Brussel - en het feit dat Roger, een topspeler, veel tijd kwijt is aan het spelen in de Franse competitie. Peter Adriaanse: „Onze ambities liggen nog niet erg hoog. Als we dit jaar leuk meedraaien, zijn we tevreden. Volgend seizoen kun nen we mogelijk mikken op een klasse hoger. Na het afhaken van wedstrijdspelers als de routi niers Gerard de Koeyer, Mattheo Milazzo, Peter de Boevere en Kevin Jones zijn we met nieuw komers bezig de zaken weer op te bouwen. Jammer eigelijk voor een club als de onze met 200 leden, van wie slechts een enke ling bereid is in de competitie uit te komen." VOETBAL Terneuzen-Goes eindigde kort wor de winterstop in 1-0. Het uuel was er een uit de serie om snel te vergeten. Trainer Henk Ottens van de gastheren is het baar roerend mee eens. „Het oekerduel moet een rechtzetting Wn de vorige uitgave zijn. Ons publiek heeft daar recht op," s de Bressiaander in dienst 'an de rood-zwarten. Zijn hoop °P een betere wedstrijd gaat gepaard met, zoals hij over de winstkansen zegt: „Zestig pro cent voor Terneuzen." esondanks weet Ottens dat het een rare' wedstrijd kan worden omdat het een eenmalige uitgave 1 ??eu2en moet dat doen zon ar Michel de Vries en Patrick I nnmgarte. Beiden zijn geschorst j00r Gerard Maas naar de Pus door zal schuiven en Brian m in mag vallen. Dat Goes maal met de tussentijds van j! j 'wuggekeerde Ron Brusket 0 gelederen naar Terneuzen ™mt, verontrust Ottens enigs- j. Is een gevaarlijk type maar iW ir °,e' z''n dirkte tegenstan- u-cni' Ridder mee over- 8 kunnen," aldus Ottens, die in Pn,de ronde Hoek hoopt E te komen. Dit Hoek, dat tii ?et 'n een oefenpar- Jt(5n kWdegem won, speelt L.lfg m Middelburg. De pro- iWr-6 hoofdstedelijke derde- Eern mi°,et normaal gesproken Geert a ziin voor Hoek. rt de Poorter van Hoek, vorf tot beste sPeler in het lover af6™00' uitgeroepen, stelt aan nn 26 ontmoeting: „We zijn l»en n„ S. d verPlicht te win- laar viJ ®jnd r°nde moet haal- WstriiA nks het feit dat de Wordenn°g gespeeld moet Van onze sportmedewerker Axel - Als het even meezit rolt in het weekend de bal weer over de velden. Op de rol staan bekerwedstrijden en inhaalduels. In de vierde ronde om de KNVB-beker Zuid 1 krijgt tweedeklas ser Terneuzen 'klasgenoot' Goes op bezoek en komt eersteklas ser Hoek tegen de zondagamateurs van Middelburg binnen de lijnen. Kloetinge ontvangt 's-Heer-Arendskerke. Zaamslag haalt in tegen SKNWK. fii ijderingsbijdrage. Leasepr'J;te behouden. "Geldig t/m 3 Het trainerskoppel Johan Balle- geer/Nico van de Kerkhove moet het stellen zonder Danny Magito (schorsing) en nog zonder Dave Gijsel, die herstellende is, maar mogelijk als bankzitter begint. Hoek heeft verder volgens Geert de Poorter 'goed overwinterd'. Of Kloetinge dat eveneens heeft gedaan, mag de formatie van trainer Paul Telussa bewijzen tegen tweedeklasser, tevens rode lantaarndrager, 's Heer-Arends- kerke. Een strijd die normaal gesproken door Kloetinge gewonnen moet worden. Temeer daar het op eigen veld speelt. Wat competitie betreft is de bezetting mager. Vierdeklasser Zaamslag speelt tot eigen verras sing op eigen veld tegen SKNWK. „Daar was niet op gerekend. Enkele jongens zijn zelfs op vakantie of gaan net weg omdat we vrij waren," aldus Wilfried Bogaart, trainer bij de groen-wit- ten. Hij noemt de ontmoeting: „Een ramp." Zaamslag, dat toch al een een moeizaam seizoen bezig is en trainer Bogaart straks op ziet stappen, moet het stellen zonder Johan Haak, Ronny van de Velde, Mark Cornelissen (allen gebles seerd) en zonder de vakantiegan gers Jan de Zwarte en Jaeco Lucasse. De vrees van Wilfried Bogaart is daarmee verklaard. PROGRAMMA KNVB-Beker Zuid 1 4e ronde: Zaterdag: Middelburg (zo)-Hoek, Kloetinge-'s-Heer-Arendskerke. Zondag: Terneuzen-Goes. Inhaalduels: Zaterdag: Tweede klasse A: Veere-Roda Boys. Derde klasse A: Rillandia-Arne- muiden. Vierde klasse A: Zaamslag- SKNWK, Krabbendijke-Middel- burg. Zondag: Derde klasse D: MOC'17- Moerse Boys. Vierde klasse H: Robur-VC Vliss- ingen (rest. 72 minuten en 0-0). Hulst maakt zich op voor volleybalkraker Morres-Schovocomca Door Willy van Leeuwen Hulst - Zaterdag 13 januari staat in de tweede divisie van de landelijke volley balcompetitie een topduel op het pro gramma. Het eerste mannenteam van Morres ontmoet dan koploper Schovo- comca. Trainer-coach Jan Schut heeft met zijn team tijdens de winterstop wat extra trainingsarbeid verricht. „We moeten ons eigen spel spelen," zegt de succesvolle coach aan de vooravond van deze topper. VOLLEYBAL Het eerste mannenteam van Morres doet het voortreffelijk in de tweede divisie. De Hul stenaren hebben 21 punten uit 9 wedstrijden en hebben een punt achterstand op koploper Sehovocomca. „Als men aan het begin van dit seizoen had verteld dat we nu op een tweede plaats zouden staan, dan had ik eens moeten glimlachen. Dit had ik niet ver wacht," blikt Jan Schut terug. „We hebben constant gespeeld en ook Seho vocomca blijkt kwetsbaar te zijn. Ze hebben nu tweemaal verloren. Ons team gaat er voor, ook na een achterstand. Het blijft knokken. Onze andere concurrent WC 2 heeft enkele spelers door laten stromen naar het eerste team en is hierdoor wellicht ook verzwakt, dus er is misschien nog veel mogelijk in de resterende wedstrijden." Zaterdag staat de topper tegen Sehovocomca op het programma en daar wordt in Hulst al lang naar uitgekeken. „We hebben geen bles sures. Enkele spelers zijn op wintersport geweest en zijn gelukkig zonder problemen teruggekomen, want dat moet je toch maar altijd afwachten. We hebben tijdens de win terstop extra trainingen afgewerkt en hebben oefenwedstrijden gespeeld tegen WS'92 uit Vlissingen. Die hebben we allebei gewonnen. De spelers zijn enthousiast en hebben veel zin in de wedstrijd van zaterdag. Sehovocomca zou een geblesseerde speler hebben en er zou ook een speler opgestapt zijn. Toch moeten we niet vergeten dat het veel kwaliteit heeft. Er spelen ook enkele ex-eredivisiespelers in, dus dat zegt genoeg. Het heeft door de twee nederlagen wel een forse dreun gehad, dus wat dat betreft was het beter als er geen win terstop was geweest. Nu heeft het team zich weer opgepept." Schut waagt zich niet aan een uitspraak over de uitslag. „We moeten ons eigen spel spelen. De vorm van de dag is bepalend en draaien enkele spelers wel of niet, daar hangt het van af. Ons blok is de laatste weken toch weer iets verbeterd," vervolgt Schut. „We hebben natuurlijk nog wel veel trai ningsachterstand op de andere teams in onze divisie. Sommige trainen twee tot driemaal per week, wij slechts één keer. Daar zullen we wel eens iets van gaan merken, al hoop ik het niet. We hebben nu anderhalf seizoen geen thuiswedstrijd in de competitie meer verloren, dus dat geeft wel hoop. Vooral de steun van het Hulster publiek zal zaterdag van groot belang zijn. Ik hoop dat we weer op een volle bak kunnen rekenen." Mocht Morres de topper winnen dan gaan de gedachten langzaam uit naar de eerste divi sie. Duidelijk is wel dat er dan spelers aange trokken moeten worden. „Zover is het natuurlijk nog niet. Winnen we zaterdag niet, dan kunnen we altijd nog voor de tweede plaats gaan," weet Schut. „Mochten we in de eerste divisie terechtkomen dan zullen we op zoek.gaan naar versterking. Ik ga daar met het bestuur over praten. We hebben spelers niets te bieden, dus geen financiële toestan den. Morres is wel een leuke vereniging en dat is ook veel waard. Eerst moeten we zater dag winnen en het seizoen goed afmaken. Als ons blok goed zit dan hebben we de wedstrijd in onze zak. Met een moeilijke opslag, snelle aanvallen en veel publiek op de tribune moet het lukken." Deze topper begint zaterdag om 17.00 uur in sporthal Den Dullaert in Hulst en wordt om 15.00 uur voorafgegaan door een topper in de eerste klasse mannen tussen Morres 2 en Mytilus 2. Sydney (dpa) - Monica Seles maakte van haar lang verwachte eerste optreden in het tennistoernooi van Sydney een succes. De gedeeld eerste op de vrouwen-wereldranglijst versloeg in 52 minuten de Belgische Dominique Monami, 61e op de lijst: 6-1 6-2. Voor Seles was het haar eerste optreden buiten de Verenigde Staten sinds haar come-back. Richard Krajicek bakte er niet veel van op de Colonial Classic invitatietennistoernooi in Kooy- ong-stadion in Melbourne (Aus tralië). De Nederlander - die op dit toernooi Pete Sampras ver ving - verloor in twee sets van de als derde geplaatste Rus Kafelni kov (6-2 6-4). Eerder deze week ging Krajicek ook al in de eerste ronde onderuit. In Sydnmey werd hij uitgeschakeld door de Engels man Greg Rusedski. Sydney. Peters Intei Sydney. Peters International, 1,2 miljoen gulden. Vrouwen: tweede ronde: Seles (VSt/1) - Monami (Bel) 6-1 6-2, De Swardt (ZAf) - Frazier (VSt/7) 6-3 6- 2. Mary-Joe Fernandez (VSt/3) - Coetzer (ZAf) 6-4 6-2. Mannen: eerste ronde: Draper (Aus) - Black (Zim) 4-6 6-2 7-5, McEnroe (VSt) - Karbacher (Dui) 6-2 2-6 6-4. Tweede ronde: Rusedski (GBr) - Aniens (Dui) 6-0 6-0, Woodforde (Aus) - Henman (GBr) 3-6 6-3 6-3, Stoltenberg (Aus) - Kucera (Slw) 2-6 6-2 7-6, Woodbridge (Aus) - Lareau (Can) 6-3 6-4. Martin (VSt/5) - Costa (Spa) 6-3 3-6 6-3, Ivanisevic (Kro/1) - Norman (Zwe) 6-4 6-7 6-3, From- berg (Aus) - McEnroe (VSt) 6-4 6-1, Draper (Aus) - Furlan (Ita) 6-1 7-5. Auckland, mannen, 524.800 gulden. Tweede ronde: Novak (Tsj/8) - Pes- cosolido (Ita) 6-2 6-3, Forget (Fra) - Clavet (Spa/7) 6-3 6-4, Washington (VSt/2) - Damm (Tsj) 6-3 6-4, Yzaga (Per) - Enqvist (Zwe/1) 7-5 6-4. Melbourne. Colonial Classic demon stra tietoernooi. Kafelnikov (Rus/3) - Krajicek (Ned) 6-2 6-4, Courier (VSt/4) - Ferreira (ZAf) 6-1 3-6 6-2. Agassi (VSt/1) - Rafter (Aus) 7-6 6-7 7-6, Chang (VSt/2) - Edberg (Zwe) 6-2 6-7 6-4. Hobart, vrouwen, 171.200 gulden. Eerste ronde: Hack (Dui/6) - Smasj- nova (Isr) 1-6 6-2 6-3, Ruano-Pascu- al (Spa) - Reindstadler (Oos) 7-6 6-1, Farina (Ita) - Courtois (Bel) 5-7 6-3 6-4, Basuki (Ino/3) - Serra-Zanetti (Ita) 6-2 6-3, Sugiyama (Jap/8) - Fusai (Fra) 3-6 6-3 6-3, Labat (Arg) - Wild (VSt) 7-6 6-1, Ellwood (Aus) - De Lone (VSt) 6-1 4-6 7-5, Miyagi (Jap) - Kamio (Jap/4) 6-7 7-5 6-0, Ghirardi (Fra) - Paulus (Oos/2) 6-1 2-6 6-2, Singer (Dui) - Nagatsuka (Jap/5) 6-1 4-6 6-2, Halard (Fra) - Park Sung Hee (ZKo) 6-0 6-3. Tweede ronde: Wiesner (Oos/1) - Ell wood (Aus) 7-5 6-4. Jakarta. Mannen, 550.000 gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Lapentti (Ecu) 6-3 4-6 6-1. Monica Seles veegde in het tennistoernooi van Sydney de baan aan met haar Belgische opponente Dominique Monami (6-1 6-2). foto anp Topploegen maken geen fouten Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB zaalvoetbal, dat door het wegvallen van Populierenhof en De Ruysscher nog slechts uit acht teams bestaat, maakten de topploegen geen fout. Dikke van Dale behield de ongeslagen status door met 7-4 van Bron te winnen. Zeemeeuw hield aansluiting. Dit door Rabo Aar- denburg/Eede met maar liefst 14-2 terug naar huis te sturen. Ook werd de loting verricht voor de halve finales van de ZAVIO beker. Op 26 februari speelt Zeemeeuw tegen Dikke van Dale en Sporthuis de Cocq en Rabo Aardenburg/Eede maken op 4 maart uit wie de finale mag spelen. Stand: 1. Dikke van Dale 8-22, 2. Zeemeeuw 8-19, 3. Groosman/Casuals 7-13, 4. Verduin 8-13, 5. Bron 7-9, 6. Rabo Aardenburg/Eede 8-7, 7. Leenhouts 7-4, 8. Security 7-0. Biljartkampioenschap in Colijnsplaat Colijnsplaat - De biljartvereniging Delta uit Colijnsplaat houdt van vrijdag 19 tot en met zondag 21 januari het kampioenschap vierde klasse driebanden van het district Walcheren en De Beve- landen. Deze titelstrijd wordt gehouden in café Juliaan te Colijns plaat. De wedstrijdleiding is in handen van Frits van der Vliet. Deelnemers: Rinie Mijnsbergen (Avontuur Goes), Wilco Adriaanse (Scheldezicht Wemeldinge), Betsy Lokker (Delta Colijnsplaat), Henny van Hese (VEG/ABV Oost-Souburg), Nel Schuit (VEG/ABV), Henk den Heijer (Avontuur), Jan Brocates (Delta), Jan Versprille (TOG Kortgene). Reserves zijn: Dirk Pater (OBK 's-Heerenhoek), Maria Boonen (Delta), 3. Leo Duinkerke (Scheldezicht). Strijd om finaleplaats Speedo-club Meet Breskens - De Zeeuws-Vlaamse zwemclub Scheldestroom, de Schelde en de zwemclub Koewacht zijn door de Kring Zeeland van de Zwembond aangewezen om samen met de clubs De Ganze, De Bevelanders en De Stormvogel te strijden om een landelijke finaleplaats van de Speedo-club Meet. De wedstrijd wordt zon dagmiddag in het zwembad te Vlissingen gehouden. Schelde stroom uit Breskens is met zijn sterke jeugdploeg favoriet voor de finale, maar zal op felle tegenstand van De Stormvogel kunnen rekenen. Ook de Schelde met de nieuwe aanwinst Sven Schieman en de zwemclub Koewacht met Ruud Pieters als belangrijkste troef, zullen zich zeker niet zonder meer gewonnen geven. De wedstrijd begint om 13.30 uur. De twee-eenheid in beeld: de squashers van Flying Dutchman en Yellow Dot. Vlnr. (staand) Neil Sabren, Gilles Roger, Jaap Velthuis, Stefan Langeraert, Raf de Wever. Onder: teamcaptain Peter Adriaanse en Peter de Boever. foto wim kooyman BADMINTON VOLLEYBAL Zaterdag 13 januari: Sjuttul 1-BC Terneuzen 2, Sjuttul 3-Schepnet I, Sjuttul 4-Verommemeppers 2, Sjut tul 2-Zierikzee 2, sporthal Noorddijk Cadzand van 13.00 tot 16.30 uur. Zondag 14 januari: Groot Sas 1- Backhand 3, Groot Sas 2-Backhand 5, Groot Sas 3-Rillandia 2, Vlaande- renhal Sas van Gent van 10.00 tot 13.00 uur. BC Terneuzen 4-Den Ossaert 1, BC Terneuzen 3-Sinar 1, BC Terneuzen 7-Kats 2, sporthal Oude Vaart Terneuzen van 10.00 tot 14.00 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zee land eerste klasse: Domburg-Lewe- dorpse Boys, Hansweertse Boys- Oostburg, Graauw-Hontenisse, Schoondijke-Clinge, Zeelandia-Zee- land Sport. ZAALHANDBAL Zondag 14 januari, Rotterdamse competitie: GSC-ASC'95 (vrouwen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 11.00 uur. GSC-WIK 2 (mannen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 12.15 uur. Belgische competitie: HV Hulst- GBSK 2 (mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 10.00 uur. HV Hulst-Desselgem (vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aan vang 11.15 uur. Zaterdag 13 januari, landelijk: Mor res-Schovocomca (tweede divisie mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres 2- TDK/Brevok 3. (derde divisie vrou wen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. WS'92-Odulp- hus 2 (derde divisie vrouwen), sport hal Baskenburg 2 Vlissingen, aan vang 14.00 uur. District: Scheldesport-Dynamo'70 2 (promotieklasse vrouwen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 18.30 uur. YVC-Delta (eerste klasse vrouwen), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 1&.30 uur, De Sterre-VVR (promotieklasse man nen), sportzaal Zuiddorpe, aanvang 17.00 uur. Scheldesport-Mytilus (promotieklasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 18.30 uur. YVC-Ardito (promotie klasse mannen), sporthal De Veer hoek Oostburg, aanvang 16.30 uur. De Kikkers-Dynamo'70 (promotie klasse mannen), sportzaal Aarden burg, aanvang 19.00 uur. Morres 2- Mytilus 2 (eerste klasse mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aan vang 15.00 uur. BASKETBAL KORFBAL Vrijdag 12 januari: Smokkelhoek 1- Oostburg 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Groenewoud Kapelle, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 13 januari: Kruiskamp 1- Scheldesport 1 (mannen rayon over gangsklasse A), sporthal De Schuts- kamp 's-Hertogenbosch, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 13 januari, landelijk: Excelsior-Tjoba (eerste klasse G), sporthal Buitenhof Delft, aanvang 17.00 uur. TOGO-ACKC (derde klas se N), sportcentrum Goes 2, aanvang 16.50 uur. Afdeling: DSO-BKC (promotieklasse A), sporthal te Klunbdert, aanvang 17.00 uur. Atlas-Luctor (promotie klasse A), sporthal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, aanvang 17.40 uur. Zaamslag-VTOS (W) (promotieklasse A), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.05 uur. TENNIS Zondag 14 januari: Zeeuwse indoor- competitie: Hulster Ambacht 1-Goes 1 (mixed eerste klasse), Sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur; Ludo et Emergo 1-Hulster Ambacht 2 (mixed derde klasse), Racketcen trum Terneuzen, aanvang 11.00 uur; DOS 1-Sluiskil 2 (mannen tweede klasse), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. Atlanta (rtr) - Paarden die zijn besmet zijn met piroplasmose, een infectieziekte overgebracht door teken, mogen dit jaar deelnemen aan de Olympische Spelen in Atlanta. Dat hebben officials van de staat Georgia, waar de olympische stad deel van uitmaakt, bekendgemaakt. die besmette paarden afvaardi gen. De Internationale Hippische Federatie (FEI) ging op haar beurt akkoord met de strenge veiligheidsvoorschriften van de landbouw- en veeteeltspecialis ten van Georgia. Volgens de FEI staan er momenteel 23 paarden geregistreerd die het virus onder de leden hebben en kandidaat zijn voor de hippische onderdelen van de Spelen. De organisatie gaat er vanuit dat uiteindelijk tussen de veertien en twintig paarden met piroplasmose naar Atlanta gaan. In totaal worden er circa 260 paarden verwacht. De Amerikanen hebben enige tijd geleden al hun vrees uitgespro ken voor verspreiding van de virusziekte die in de Verenigde Staten zelden voorkomt. De infectie ontstaat door teken, die vooral in grote hitte welig tieren. In juli, als de Olympische Spelen worden afgewerkt, is het door gaans bijzonder warm in Geor gia. Volgens de veiligheidsinstructies van de Amerikanen dienen paar den die besmet zijn met het virus, direct na aankomst op het vlieg veld van Atlanta in quarantaine te worden gezet. Het zal voor die paarden niet toegestaan zijn te grazen en ze moeten om de acht uur een serie controles onder gaan. Geïnfecteerde dieren mogen niet meedoen aan de mili tary. Met de extra voorzieningen ter voorkoming van de verspreiding van de ziekte is een bedrag van ruim een miljoen gulden gemoeid. De Amerikanen denken dat bedrag te kunnen verhalen op de nationale hippische federaties Veldrijden DE VELDRIT in Surhuisterveen krijgt volgend jaar een interna tionale status. De organisatie hoopt de wedstrijd op donderdag 2 januari te kunnen houden. Vorige week woensdag won Adrie van der Poel de rit in deze Friese plaats. Tafeltennis DE TAFELTENNISSER Zoran Primorae heeft in Los Angeles een sterk bezet invitatietoernooi gewonnen. De Kroaat versloeg in de finale de Zuidkoreaan Kim Taek Soo (21-18 14-21 21-19 21- 14). Voetbal DE VOORMALIGE Duitse inter national Frank Mill wordt na beëindiging van zijn sportieve carrière manager bij Fortuna Düsseldorf. De 37-jarige aanval ler wil na dit seizoen nog één jaar voetballen in het eerste elftal van de Duitse club. Boksen HET HOGER gerechtshof in Washington heeft het verzoek van Mike Tyson om rehabilitatie afgewezen. De bokser zat een drie jaar durende straf wegens verkrachting uit en kwam 25 maart uit de gevangenis. Hij houdt vast aan zijn onschuld.

de Stem | 1996 | | pagina 11