'Fusie geen garantie besparing' GS zijn tegen rooien van bomen op voorwallen van Sluis Zeeuwse voorzitter BZW over samengaan drie Zeeuws-Vlaamse waterschappen: mosselloods| bewezen Karaoke-wedstrijd voor kinderen Tsjernobyl SPORT IN HET KORT 'Weigering vergunning kokkelvisserij onjuist' Man vijftien dagen cel in na niet betalen van boetes Onderzoek onderstreept belang Duitse toeristen DESTEM ZEELAND C4 stanken ^ster aangereden jersbal I Geld voor studieclub tuinbouw hebben GS gisteren bes'" Green Spirit naar I Euro Pull in Zwolle pJC houdt lavonddropping Loopcursus voor beginners Wandeltocht De Vrijbuiters Concert Eikcis worden Boomen in Westdorps centrum Concordia Schoonmaakactie Zwarte Polder bij Nieuwvliet NUARI 1996 C3 WOENSDAG 10 JANUARI 1996 Ier van een bestelbus Ine. Door de klap vloog i'erpenaar op de auto stadgenoot, die voor hd. de Antwerpenaars op jtstrook gegevens ston- |e wisselen trok de Ste- Ir tussenuit. Zijn busje |nder sleutels en zonder aangetroffen op een [strook vlakbij de grens. Jertuig werd overge- naar het politiebureau I. De identiteit van deze der is inmiddels aehter- Bij een benzinepomp ISint Anmnastraat ging Itomobilist er vandoor !te betalen. Hij had voor [den getankt. Een soort- 1 geval, waarbij waar- ijk dezelfde man betrok- |s, deed zich vorige week Je man rijdt in een XM, waarvan de num- lat onbekend is. Een 35-jarige fietsster lop de kruising Carmel- langereden door een 21- 1 plaatsgenoot. De auto- ist reed over de Zand- I en sloeg linksaf de Car- in. Daarbij lette hij doende op de hem tege- lomende fietsster. De jaande zon zou hem hier- hinderd hebben. - Faculteit Technische luist. Jant. Doctoraal bestuurlij. Sas van Gent. onze verslaggever Middelburg/Sluis - Het wijzi gen van contouren, op bepaal de perceelsgedeelten in de voorwallen van Sluis, kan seen genade vinden in de ogen van GS van Zeeland. Debetrokken grondeigenaar wil de wat veranderingen in de per ceelgrenzen aanbrengen en daarbij de bomen rooien op de huidige grenzen. Omdat het betrokken gebied als cultuurmo nument is aangemerkt is voor veranderingen hierin een aanleg- vergunning nodig. GS hebben geweigerd hiervoor een verkla ring van geen bezwaar af te geven. De Provinciale Planologisch Commissie, die GS negatief advi seerde over het afgeven van de verklaring, merkte op dat de wal len van de vesting Sluis en de hierbij behorende voorwallen landschappelijk bezien als zeer waardevol zijn aan te merken. „Sluis is een van de weinige Nederlandse steden met een nog vrijwel gaaf wallensysteem. Het is onaanvaardbaar de contour van die (voor)wallen aan te tas ten," zo valt in het advies te lezen. In hun brief aan het Sluis-Aar- denburgse college wijzen GS erop dat ook de gemeenteraad zelf het waardevolle van het betrokken gebied inziet. De raad heeft hieraan het predikaat 'cul tuurmonument' gegeven. En het beleid in gebieden met cultuur historische waarden is onder meer om aandacht te besteden aan het historisch gegroeide patroon in de verkaveling en groenstructuren. Hoewel de aangevraagde veran dering vanuit landbouwkundig oogpunt niet als onbegrijpelijk wordt gezien, achten GS het op langere termijn ongewenst. „De werkzaamheden brengen naar onze mening ook een onomkeer bare verandering in de perceel grenzen van de huidige voorwal len." Het huidige agrarisch gebruik van de grond ondervindt door de bestaande kavelgrenzen volgens Middelburg geen dusdanige beperkingen dat afwijken van het cultuurhistorisch beleid gerecht vaardigd is. Van onze verslaggever Oostburg/Terneuzen - Een fusie tussen de drie Zeeuws- Vlaamse waterschappen tot een nieuw Zeeuws-Vlaams waterschap zal niet tot echte kostenbesparingen leiden. Als de fusie er alleen maar toe leidt dat de milieulasten nog verder stijgen worden er geen juiste beslissingen genomen. Deze mening ventileerde voorzit ter L. van Gelder van de sectie Zeeland van de Brabants Zeeuw se Werkgeversvereniging BZW gisteren in zijn nieuwjaarsrede. Van Gelder zei het onacceptabel te vinden dat de bestaande situ atie ais vaststaand wordt aange nomen. Vooral het gebrek aan bereidheid binnen de water schappen om in eigen huis naar kostenbesparingen te kijken stoort de werkgevers. Ier, beide zijvogels: F. de Mey- rootste aantal (6): J. Cocqheyt. jvacht - Zaal 't Hoekske, der- Ichutters. Hoge vogel: O. de lijver, eerste zijvogel: A. Toghe, tweede zijvogel: G. Eert, grootste aantal (4): J. van Idorpe - Schutterslokaal, 27 [tters. Eerste hoge vogel: G. [Hassel, tweede hoge vogel: D. jenaerd, beide zij vogels: M, grootste aantal (4): A. Slok. |st - Zaal De Kroon, 27 schut- Eerste hoge vogel: A. de II, tweede hoge vogel: G. Her- Pm, eerste zij vogel: P. van Kerk ten, tweede zijvogel: A. de looff, otste aantal (6): J. Dobbelaar, jiswaarde - Zaal De Lamsoren, fchutters. Hoge vogel: P. Boën- eerste zijvogel: Th. Praet, lede zijvogel: A. D'Hondt, |otste aantal (8): L. van Heeze. losterzande - Clubgebouw Venhof, 28 personen: 1. A. Cort- hndt-J. Rombout, 2. G. Come- lens-A. Cornelissens, 3. A. d< |cht-L. Kint. Tikant - KBO, 't Heike, 32 perso- Groep 1: 1. P. Ringoot-Aude- irt/J. ae Rechter, 2. A. van :er-Hulshout/A. Ferket. Groep E. Jonkers/S. Govaert-van de tnde, 2. Y. van de Ha-Bral/C. .1 Houte. senisse - Zaal Hof ter Nesse, >n personen: 1. A. Rottier/M. .demakers-Warrens, 2. R. aal-Cambeen/E. de Maat, 3. L in Vooren/M. de Maat-de Waal. estorpe - Zaal Concordia, acnt- ?n personen. Mat 1: 1. mevrouw e Pachter, 2. mevrouw Spues* ns/mevrouw Verhoosel. Mat 2. h Dobbelaar/E. de Smet, 2. C. de net/I. Goethals. is van Gent - Zaal St.-Albert, ht personen: 1. H. de Sutter, evrouw Van de Wijnkei, evrouw De Buck. toppeldijk - Zaal 't Gelaag tien ersonen: 1. J. Everaert/J. L ers, 2. P Roelands/P. Vinken- ein, 3. mevrouw ankaert/mevrouw Van Laar. i' va^Gent - Zaal St.-Albeh I en personen: 1. mevrouw NuPjj mevrouw Belviso, 3. loeke. Efficiënter „Als we nu toch naar grotere bestuurlijke eenheden gaan is de tijd misschien wel daar om te kij- ken of dat niet allemaal efficiën ter kan. Een fusie moet wat ons betreft meer zijn dan een optel som van de nu nog bestaande afzonderlijke waterschappen. Bij een kritische beschouwing kan het best weieens zo zijn dat één I waterschap voor geheel Zeeland de beste oplossing blijkt te zijn." Dijkgraaf C. Almekinders van het waterschap Het Vrije van Sluis in Oostburg en zijn collega W. Gosselaar van waterschap De Drie Ambachten in Terneuzen vinden dat Van Gelder voor zijn beurt praat. „Zijn conclusie dat een fusie niet tot kostenbesparin- gen zal leiden, is een beetje voor barig," aldus Almekinders. „De i discussie over de meest gewenste samenwerkingsstructuur moet I aan de hand van een rapportage J nog worden gevoerd. Ais er knel- j punten worden gesignaleerd worden daar zeker oplossingen voor gevonden. Ik meen daar naast dat de waterschappen nu al Van onze verslaggever mevrouw omstreden mosselloods in igen van het provmi ciebestuV overlast aangetoond. -- gert het provinciebestuur a J gunning in te trekken, hoe* rijksinspecteur milieunyg dat adviseert. Voor een groep bewoners Vlake is het niets nieuws a loods overlast veroorzaa,,en voeren al jaren actie teg opslag van halflege rnosss pen dichtbij hun huizen waardevol natuurgebied- Morgen behandelt de State het beroep van de ners tegen de vergunning ning van het provinciebes Blijft de vergunning j» J dan moeten de mogehj "jj om de schelpen in te worden uitgewerkt eni f tember van dit jaar na gedaan zijn met de ov Maar of dat ook gebed vraag. (,1 De mosselloods is,.,i.e i bestaan door bestuur ij ten van de gemeente 1( waal en vervolgens he ciebestuur. Het provinciebe- I stuur haalt 32 mille uit een eco- Inomisch steunfonds om daarmee leen studieproject in de Zeeuwse I tuinbouw te subsidiëren. I Het gaat om het project 'verbete- Jting ondernemerschap' van de [Tuinbouwstudieclub Zuidwest- I Nederland. De bedoeling is ken- jnis uit te wisselen tussen alle I telers, maar ook akkerbouwers I die geheel of gedeeltelijk willen I omschakelen te helpen. I Van onze correspondent lUzendijke - Het team van Green I Spirit uit Biervliet doet zaterdag 113 januari mee aan de vijftiende j™tie van de Euro Pull in de IJs- ■selhallen in Zwolle. I k de middagsessie rijden de vrije jklassen 3,4 en 4,4 ton, de two Meel drives en de minipuilers. zaterdagavond komen onder ■andere ook de 4,4 en 5,4 ton vrije «klasse aan bod. I olgens de organisatoren zijn er naast Green Spirit, Popeye en It ypmantsje nog enkele anders oppers te verwachten zoals de [vernieuwde Just Another Inva- ~r' v°orzien van twee Allisons Wet turbo's. «oor supporters is het mogelijk V gezamenlijk per bus naar L le reizen. Hiervoor kan en terecht bij Boehle Reizen in P'-Jansteen. Tan orize verslaggever fcwg - De Stichting Centrale Bi„., eugd- en Jongerenwerk in S; ws""Vlaanderen (SJC) L°P zaterdag 20 januari een Kioo„ Ppmg voor tieners en fectn.Hen.Van,a^ dertien jaar. Deze L„ gebeurt in samenwer- knnfa, jengdsozen Joveho H dpiaat), soosburg (Oost- fc tDurp(Cadza«d). tocht m l°ngeren die aan deze pch voor 17 deelnemen m°eten Bii fannan aanmelden li.-..: de deelnemende orga- tieelname kost vijf gul- efficiënt werken. Het is onze ver plichting bij een eventuele fusie nog efficiënter te gaan werken om aan kostenbesparingen te doen. Maar dat de heer Van Gel der nu al van een fusie uitgaat is geheel voor zijn rekening." Dijkgraaf Gosselaar meent dat door de eventuele fusie relatief gezien op de begrotingen van de drie waterschappen maar een zeer kleine winst te halen is. „Dat levert zeker geen vele miljoenen op. Mede omdat de drie water schappen nu al vrij efficiënt wer ken. Daarnaast is een stijging of daling van de milieulasten geen gevolg van een eventuele fusie. We hebben te maken met inter nationale regelgeving. Wij moe ten de gevolgen daarvan doorbe rekenen aan het bedrijfsleven en de inwoners. Wel kunnen de waterschapslasten als gevolg van de eventuele fusie veranderen. Er wordt dan immers een nieuwe verdeling gemaakt en er wordt een gemiddelde genomen van de tarieven van de drie waterschap pen. Voor het waterschap De Drie Ambachten zouden de las ten hierdoor omhoog kunnen gaan." Eén waterschap Wat de vorming van één water schap voor geheel Zeeland betreft zou Gosselaar graag een motivering van de BZW willen zien. „We beschikken nog niet over de financiële cijfers van het gefuseerde waterschap De Zeeuwse Eilanden. Dat nieuwe waterschap is nog maar kort bezig. We weten ook niet wat de prognoses zijn van dit water schap. En ik weet dat toch ook het bedrijfsleven graag een financiële onderbouwing ziet. Daarnaast zijn we met één Zeeuws waterschap een van de grootste in ons land terwijl we een van de kleinste provincies zijn. Ik weet daarom niet of een algehele fusie wel zo verstandig is. De afstand tussen bestuur en ingelanden en dus ook het bedrijfsleven wordt dan wel heel erg groot." Advies Het rapport over de toekomstige structuren van de drie Zeeuws- Vlaamse waterschappen wordt eind deze maand besproken door de dagelijkse besturen. Die drie besturen stellen ieder afzonder lijk een advies op. Dit advies wordt op 28 februari besproken tijdens de bijeenkom sten van de algemene vergaderin gen die gelijktijdig bij elkaar komen. Die datum wordt beslist of er een fusie komt of wellicht een andere samenwerkingsstruc tuur. Marianne en Fred, Tromp (midden) uit Terneuzen zamelden vorig jaar onder andere vrachtwagens vol hulpgoederen in voor het weeshuis bij Tsjernobyl. foto wim kooyman Van onze correspondent Westdorpe - Op 26 april is het tien jaar geleden: de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl. In Bucha, op circa 70 kilo meter afstand van de centrale, staat een weeshuis met zo'n vierduizend kinde ren. Zij en met hun vele anderen worden nog dagelijks geconfronteerd met de gevolgen van deze nucleaire ramp. Vier enthousiaste vrijwilligers uit Terneu zen en Sas van Gent zetten zich in voor de kinderen in dat weeshuis. Zaterdag 13 janu ari hoopt Fons Mannaert van de Jeansbar voor hen tweeduizend gulden op te halen tijdens een grote karaoke-wedstrijd. Vorig jaar gingen Fred en Marianne Tromp uit Terneuzen en Alain en Alia Rottier uit Sas van Gent naar Bucha met twee vracht wagens vol hulpgoederen. Voor Alia bete kende dit een emotioneel weerzien met haar geboortestreek. Zij woonde in Kiev, een stad met meer dan drie miljoen inwoners op cir ca 100 kilometer afstand van Tsjernobyl. De dagen na de ramp staan haar nog levendig voor de geest. „Pas na drie dagen hoorden we via buitenlandse zenders dat er brand was uitgebroken in de centrale." Eerst vier dagen later, dus een week na het ontstaan van de brand, werden alle kinderen uit Kiev en omgeving naar de Zwarte Zee geëva cueerd. Ook Alia, zij verbleef er drie maan den. Haar moeder stierf enkele jaren terug na een lang ziekbed aan keelkanker ten gevolge van de ramp. Acties Fred en Marianne Tromp maakten kennis met de problemen in de Oekraïne via de Stichting Kinderen van Tsjernobyl, die sinds 6 jaar vakanties voor kinderen ver zorgt. Zij fungeerden daar enkele jaren als coördinatoren in de vakantieparken. Daar leerden zij ook Alia kennen, die in 1994 vrij willigster was. „De kinderen hadden hier een schitterende tijd, maar moesten wel terug," aldus Fred Tromp. Om iets meer concreets te kunnen doen star ten zij eind 1994 hun eigen actie voor het weeshuis in Bucha. Via connecties van Fred bij het Navo-hoofdkwartier SHAPE in Mons (B) kwamen zij aan twee vrachtwa gens. Vanuit Shape verzorgt een groep mili tairen namelijk regelmatig humanitaire transporten naar het voormalig Oostblok. Nu zijn er reeds plannen om weer naar Bucha te gaan. De eerste contacten met de Koninklijke Landmacht zijn reeds gelegd. Het wachten is op de vraag of er wederom een humanitair transport die richting uit- In de tussentijd kwam er van allerlei kanten hulp voor hun actie. Fred, Marianne, Alain en Alia nemen hun petje af voor de activitei ten die men op touw zet. Cees Schrijvers uit Westdorpe, die vaste gast is op de snuffel- markt in De Vlaanderen en daarnaast met kerststukjes op alle kerstmarkten in de omgeving te vinden was, is een van de pro motors van de activiteiten. Van de verkoop van zijn kerststukjes ging een gedeelte naar de actie en ook de verkoop van kleding op de snuffelmarkten komt geheel ten goede aan de kinderen van Bucha. Sponsors Cees kwam ook op het idee een karaoke- wedstrijd te houden. Hij vond in de persoon van Fons Mannaert een goede partner. Samen gingen zij op zoek naar sponsors. De Twilight Road Show, die het geluid ver zorgt, verleent graag medewerking. Dankzij hun en andere bedrijven start men reeds met een batig saldo van ruim vijfhonderd gul den. Daarnaast zijn de prijzen van de kara oke-wedstrijd (soundmixer, stereoset en cd- speler) mede gesponsord door een postor derbedrijf uit Hulst. „Ook het entree- en inschrijfgeld wordt gebruikt als sponsoring van de actie," aldus Fons Mannaert. Hij is ervan overtuigd dat het streefbedrag van tweeduizend gulden gehaald wordt. Tevens zal er een loterij gehouden worden. Er hebben zich al een aantal karaoke-artie- sten aangemeld, maar de termijn van aan melden is nog niet gesloten. De karaoke- wedstrijd begint om 20.00 uur, deelnemers betalen van vijf piek toehoorder een rijks daalder. Breskens - Barry de Wilde begint 28 januari een loopcur sus voor beginners in Breskens. De cursus is bedoeld voor iedereen vanaf 16 jaar met wei nig of geen loopervaring en/of conditie. De cursus bestaat uit tien les sen waarin men in groepsver band deskundig en individueel begeleid wordt. Hiernaast bestaat de mogelijk heid een combinatiecursus te volgen die bestaat uit de loop cursus en aangepaste fitnes- slessen bij fitnesscentrum Way of Life in Breskens. Beginnen de lopers worden in tien weken van 400 meter joggen naar een kleine duurloop gebracht. Ieder op zijn eigen niveau. Er wordt ruim aandacht besteed aan goede looptechniek en ademhaling, het stretchen van de spieren en de verdeling arbeid-rust. Dit alles onder deskundige leiding van Barry de Wilde. De kosten bedragen vijftig gul den voor tien weken les van een tot anderhalf uur. Er is moge lijkheid tot omkleden in het fit- nesscnetrum. Voor nog eens vijftig gulden kan men weke lijks een op lopen afgestemde krachttraining volgen bij het fitnesscentrum. Bij voldoende deelname kan er eveneens een cursus voor gevorderden van start gaan. Terneuzen - Wandelsportver eniging De Vrijbuiters houdt zaterdag 20 januari de tweede wandeltocht uit de winterserie. Men kan zich inschrijven in gebouw 't Schelpenhoekje aan de Dokweg. Man kan starten tussen 10.00 en 14.00 uur. De afstanden bedragen 5,10 en 15 kilometer. Er is verzorging aanwezig. Van onze correspondent Den Haag - Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij moet de vergunningaanvraag voor de mechanische kokkelvisserij van B. Marcus uit Halsteren opnieuw behande len. Dat heeft de Raad van State in Den Haag bepaald. Marcus was daar tegen de weige ring in beroep gegaan. Volgens het ministerie is het beleid om vergunningen voor de mechani sche kokkelvisserij in de kustwa teren en het zeegebied alleen te verstrekken aan diegenen die in 1987 al een vergunning hadden. Marcus had zijn vergunning ech ter ook aangevraagd voor de vis serijzone. Daarvoor geldt een ander beleid. Volgens de Raad van State had het ministerie de aanvraag ook aan dat beleid moeten toetsen. Volgens departe mentsmedewerker H. Bouquet was de vergunning ook bij toet sing aan deze richtlijnen gewei gerd. Maar de Raad van State is van mening dat het ministerie niet zorgvuldig heeft gehandeld en heeft de weigering van de ver gunning vernietigd. Een vergelijkbaar beroep van J. van Beers uit Bergen op Zoom, ook tegen een geweigerde ver gunning voor de kokkel visserij, werd door de Raad van State wel afgewezen. Van onze correspondent Westdorpe - Door de Westdorpse harmonie Eikels worden Boomen wordt zaterdag 20 januari voor de dertiende keer het nieuwjaarsconcert gehouden in cultureel centrum Concordia. Gast dit jaar is fanfare Excelsior uit Terhole onder leiding van dirigent van Hecke. Eikels worden Boomen bijt onder leiding van Henk Mulder het spits af met Time is Money van M. Chapuis, gevolgd door Four Dances for Youth Band van J. de Winter. Vervolgens staan Happy Sound Selection van C. Vlak, Twoodledrum van Pi Scheffer en The Universal Band Collection van J. de Haan op het program- ma. Tijdens de pauze wordt een blik- semloterij gehouden ten bate van het instrumentenfonds. En daar na treedt Excelsior op met The Elephant van J. Ord Hume en New Village van C. Vlak. Excelsi or speelt verder Seagate Ouver ture van J. Swearingen, Jubila tion van J. Curnow en Choral and Rock van T. Huggens. Return to the Blue Lagoon, naar een arran gement van F. Bernaerts en de mars Sonority van P. Riedeman maken het programma compleet. Het nieuwjaarsconcert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Muziekliefhebbers die géïnter- resseerd zijn om bij een harmonie te spelen, zijn welkom bij Eikels worden Boomen. Tijdens de repe titie-avonden op dinsdag vanaf 20.00 uur in Concordia kan men altijd kennis komen maken. Van onze verslaggever Terneuzen - De marechaussee heeft maandag in Terneuzen een 35-jarige man aangehou den, die nog een geldboete van ruim negenhonderd gulden open had staan. Omdat de man niet alsnog aan zijn verplichtingen kon voldoen, is hij op het politiebureau achter slot en grendel gezet. Daar blijft hij tot er een plekje vrij is in een I huis van bewaring. Het niet beta len van de boete levert de man vijftien dagen cel op. De politie Terneuzen hield tij dens een patrouille in de binnen stad van Terneuzen een andere 'dubieuze debiteur' aan. Het ging hierbij om een 26-jarige Belg uit Merelbeke, die nog een boete had staan van 625 gulden. Bij gebrek aan contanten werd ook hij inge sloten. Van onze verslaggever Terneuzen - In 1994 hebben inwoners van de Duitse deelstaat Nordrhein-Westfalen van vijftien jaar en ouder in totaal 523.000 vakanties doorgebracht in Zeeland. De voornaamste bestemmingen van deze oosterburen waren Renesse (99.000), Domburg (65.000), Breskens (55.000) en Cadzand (50.000). In totaal waren zij goed voor rond 4,2 miljoen overnachtingen. Wordt de leeftijdscategorie 0-14 jaar erbij betrokken dan komt het totaal aantal overnachtingen vanuit Nordrhein-Westfalen op rond vijf miljoen. Dit blijkt uit een vakantie-onder- zoek dat het NIPO in 1994 deed naar de vakantiebestemmingen van deze volkrijke Duitse deel staat. Geconstateerd werd dat in totaal 29,2 miljoen vakanties werden doorgebracht door men sen van vijftien jaar en ouder. Dat waren 20,9 miljoen lange (minimaal drie overnachtingen) en 8,3 miljoen korte vakanties. De helft van deze vakanties werd in het buitenland doorgebracht. De favoriete buitenlandse bestemmingen zijn Spanje (2,6 miljoen) en Nederland (2,5 mil joen). Van de Nederlandse bestemmingen neemt Zeeland 27 procent van de overnachtingen voor zijn rekening. Dit duidt erop dat Nordrhein-Westfalen voor Zeeland erg bepalend is voor het totaal aantal vakanties vanuit Duitsland. Zeker als men beseft dat het aantal vakanties van Nederlanders met als bestem ming Zeeland slechts tweemaal zo hoog is, ruim een miljoen. Binnen Nordrhein-Westfalen zijn ook verschillen vastgesteld per regio, voor wat betreft vakanties in Zeeland. Bij korte vakanties is de deelregio Keulen de voor naamste leverancier, bij lange vakanties Düsseldorf. Opmerke lijk bij het onderzoek was dat het voorseizoen (mei/juni) met 38 procent van het totaal aantal in Zeeland doorgebrachte vakanties het hoogst scoorde, gevolgd door het hoogseizoen met 32 procent. Het najaar (september tot en met december) trok 20 procent van de vakantiegangers. Het minst is het vroege voorjaar in trek: 10 pro cent. Het leeuwedeel van de Duitse bezoekers zit in de leef tijdscategorie 25-44 jaar. Slechts drie procent is 65-plusser. In 1994 waren de inwoners van de Duitse deelstaat Nordrhein-Westfalen goed voor rond de vijf miljoen overnachtingen. foto archief de stem Van onze verslaggever Nieuwvliet - Het natuur gebied De Verdronken Zwarte Polder bij Nieuw vliet wordt zaterdag 13 januari schoongemaakt door de jeugd van acht tot en met zestien jaar. Deze schoonmaakactie is onderdeel van een natuur wandeling door dit schor-, duin- en sluftergebied (gebied waar de zee door de duinen heen het land bin nendringt). Het gebied wordt beheerd door Het Zeeuwse Land schap. De jeugd gaat aan de slag om zwerf- en aange spoeld vuil in het gebied te verwijderen. Vooral op de vloedlijn ligt heel wat afval dat door de najaarsstormen naar binnen is gestuwd. Het gaat onder andere om plas tic, piepschuim en lege blik ken. De natuurwandeling begint om 13.30 uur op de parkeer plaats bij hotel St. Pierre. Belangstellenden dienen zich op te geven bij Lilian de Wever in Schoondijke of Ward de Brabandere in Bres kens.

de Stem | 1996 | | pagina 17