;nheid 95 5 95 9« Nog geen restauratie van basiliek Zullen wij het nog meemaken? Maak Doel met de grond gelijk en huisvest bewoners in Kallo' HEEFT? )ESTEM De Sterre blij met vernieuwd zwembad DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN Lieve ILSE Abraham ngSTEM ZEELAND C2 ulieren huari 1996. jitter ïnlikeur >p i/hisky ïlameda )rt servies luist wacht met smart op officiële toezegging voor 3,2 miljoen subsidie van Monumentenzorg FKennbach6ii,PlV'eAChef)' b?&#,1M45741 fes55,AS Graauw Hulst St.-Jansteen Koewacht Nieuw-Namen Kaartingen X 61 WOENSDAG 10 JANUARI 1996 i f ge, jubileum, verloving, ie, examen, pz. 0,65 incl. BTW, jerplicht. ■ding, [26.- incl. BTW. aanvraag, bretourneerd. geef uw tekst af bij één van lelijke opgaven ;cepteerd, indien Jijn, ook indien uw oegd is. Ischt voor teksten men te weigeren. ;n bereiken over de pt de uitgever zich s naam van de bnd te maken. Bliciteerd Samsdonk. er in Wouw. Tykman, Breda. Gefeliciteerd met je 6de I verjaardag. Veel plezier [ranmiddag. Groetjes Oir Ad en Tante Tonny. Kees van Oosterhout zal vandaag zien. H.G., je familie uit Oosterhout. liter 1^95 od of wit Ls 0,75 liter aast de A&P supermarkten.' Axel Oranjestraat 9 Oostburg Schoolstraat 4 van Gent Canadalaan 4 euzen Schuttershofweg 1 rug garantie. Aanbiedingen geldig ang de voorraad strekt. Geniet maar dn .„onze verslaggever jj - Het Scheldedorp Doel kan het «I met de grond gelijk worden aaakt en alle bewoners moeten 'J worden gehuisvest in het nabu- m Kallo. Dat idee staat in een ï'erne nota van het kabinet van de mse minister van openbare wer- ■m, die het weekblad Het Vrije Ijjasland in handen heeft gekregen. In Kallo is er ruimte aan weerszijden van de Melseledijk. Om het dorp zou een buffer moeten komen om het te onttrek ken aan het zicht van de oprukkende industrie. Kallo zou door de grote volks verhuizing uitgroeien tot tussen de 3.000 en 3.500 inwoners, wat ten goede zou komen aan de leefbaarheid. De achterliggende gedachte is dat Doel in het geheel niet meer leefbaar zou zijn als er straks een containerterminal in de achtertuin van het dorp komt. De gedachte is nu om dat containerdok in een later stadium niet te verlengen, maar om het bestaande Doeldok door te trek ken. In dat geval zou Doel geheel van de kaart verdwijnen. Intussen heeft de overheid dan kans de bewoners van Doel te herhuisvesten. „Dankzij een herhuisvesting in Kallo blijven ze boven de expresweg wonen en behouden ze een deel van hun verbon denheid met de Schelde," stelt de interne nota. „De woonuitbreiding Kallo is een zinvollere besteding dan welke oplossing voor Doel ook." Er is echter nog een probleempje uit de weg te werken: de Doel-bewoners zover krijgen dat ze met het plan meegaan. Voorlopig zit dat er niet in. Tijdens een recente fakkeltocht stelde het actieco mité Boze Doelenaars zich nog bijzonder strijdlustig op. In Doel vecht men nog steeds voor het behoud van het dorp. Daarom ligt er de eis dat de container- terminal anderhalve kilometer van het dorp verwijderd blijft en dat er een tun nel onderdoor komt. De Boze Doelenaars hebben daar nu nog twee eisen aan toegevoegd. Ze willen nu ook de komst van een 'parkzone' om de visuele hinder te beperken en eisen meteen ook maar de aanleg van een nieu we jachthaven. „nonze verslaggever 1st - De aannemer staat in startblokken en kon bij ie van spreken gisteren al (jonnen zijn met de restau- jjie van de basiliek. Maar och laat de start nog even op ich wachten. je gemeente Hulst wacht name- jjkmet smart op de officiële toe- u van de Rijksdienst voor f Monumentenzorg wat 3,2 mil- gulden subsidie betreft. Met xdrag kan de eerste fase van [(restauratie dit jaar voltooid [erden. iitkouder P. Weemaes (monu- itenzorg) had gehoopt dat de itanratiewerkzaamheden in januari konden begin- l Maar nu ze de subsidietoe- ling nog altijd niet zwart op it heeft, durft Hulst niet het jjsico te nemen alvast van start te 4». |it de subsidie er komt is zeker, tóen de toezegging van staats- Kretaris A. Nuis begin decem- e 1995. Maar volgens K. Rou- jrst, hoofd regio Zuid van sdienst voor de Monumen- wordt er momenteel wat „in en weer gesteggeld' tussen e ministeries van onderwijs, en wetenschappen en en laat een definitieve nog even op zich lichten. Meevaller Jtsubsidie voor de Hulster basi- tomt namelijk uit een mee- op de rijksbegroting van |!5 miljoen gulden, dat wordt iveld naar monumenten- „Deze subsidiegelden voor nten komen nu dus uit 1 bronnen (ministerie van red.) dan waar ze nor- vandaan komen," aldus orst. „Vandaar dat het I wat langer duurt. Eer- ;s hoop ik een bevestiging te Wanneer precies, daar i ik verder geen uitsluitsel geven." gezien zou het handig pais de restauratie meteen kan Dat is prijstechnisch en de aannemer Jur is kan zo van start gaan. Maar |t kan me voorstellen dat Hulst risico liever niet neemt, het verleden wil Hulst lijk op zeker spelen," isEouwenhorst. ff totale restauratie gaat onge- twaalf miljoen gulden kos- De gemeente betaalt zes ton 'orhet opknappen van de toren, h miljoen gulden moet het tuur ophoesten, daarbij door de acties van de Ming Fondsenwerving Redt Basiliek. tst, tien miljoen gulden, |®t van het Rijk, dat het bedrag lor drie jaar uitsmeert. F1996 gaat het om een subsi- Psbedrag van 3,2 miljoen gul- EDITIE ZEELAND dactie rauzen: Pandstraat 32,4532 CG Cii!i 69, fax 0115-645742. triuren: Peter Oggel (editiechef), Sn», j Assem. Frank van Cooten, 1, "e'm' Har°ld de Puysseleijr, PVerstraeten. -Èraat 1,4461 JK F "1-273700, fax 0113-273701. ^CeesMaaslprovincie- - «straat H 456, as I "«72770, fax 0114-372771 .Mactie Zeeland: I'toomen r nda90115-645753 CstemenZVK Tjeuzen; |ofc32'4522«3 KltPrivé0l15-563976, Rfc' W 0115-452732, kis,. privé 0115-562354 ïriegemvoordigers; f'ia"Vew"raB»nde'privé 0114-314570, roopleiderlunpnvé0111-316755. pa 076-5020894 Muurmans' lï9** Vm vr. 8,3o -17.00 uur De pupillen van De Sterre zijn blij met hun volledig gerenoveerde zwembad, compleet met een gewenningsbadje met bubbelgedeelte en sproeiers, foto wim kooyman Clinge - Het zwembad van gehandi- capteninstituut De Sterre in Clinge is vrijdag, na een verbouwing van een half jaar, weer in gebruik genomen. De bewoners kunnen nu gebruik maken van een volledig gerenoveerd bad, dat voorzien is van een nieuwe technische installatie en waterzuive ring. Het zwembad van De Sterre beschikt nu over een nieuwe temperatuurregulatie en in het zwemgedeelte is een tillift aange bracht. De verhoogde rand langs het bad is vervangen door een overloopgoot, dit om voor de bewoners het contact met de omgeving te vergroten. Naast het zwemgedeelte is er een gewen ningsbadje met bubbelgedeelte en sproei ers. Dat badje is bedoeld om bewoners, die niet in het grote bad durven, toch op een ontspannen manier van het water te laten genieten. De Sterre beschikt nu ook over een natte snoezelruimte; een ruimte met whirlpool en jetstream. De jetstream zorgt voor een massage van de rug door de sterke stro ming van het water. De knuffelmuren, verwarmde ronde muren met douchekop pen, maken het vernieuwde zwembad compleet. In februari vindt de officiële opening van het bad plaats. Niet alleen bewoners van De Sterre maken frequent gebruik van het zwem bad. Ook een groep reumapatiënten zwemt in het bad, waar de watertempera tuur hoger is dan in een gewoon zwem bad. Verder zijn ook gehandicapten, via het Rode Kruis, geregeld in het bad te vinden. Bovendien verzorgt de personeelsvereni ging er zwemlessen voor kinderen van het personeel. ZULLEN WIJ het nog meema ken dat er na de kaalslag rond de eeuwwende opnieuw kerken gebouwd worden? Alles neemt immers eens zijn keer! Ook voor Stoppeldijk of Rapenburg ener zijds en Pauluspolder anderzijds is die keer gekomen. Van der Aa is er in zijn rond 1850 verschenen 'Aardrijkskun dig Woordenboek der Nederlan den' duidelijk over: - Stoppel dijk, gemeente in Staats-Vlaan- deren,... Deze gemeente bevat het dorp Pauluspolder, het gehucht Rapenburg, de buurt schappen Campen, Lunters- hoek... - Over Pauluspolder merkt hij onder meer op: - dorp in Staats-Vlaanderen. De inwo ners (140 zielen, Sp.) die op 7 na allen r.-k. zijn, behooren tot de parochie van Stoppeldijk, welke alhier eene kerk heeft aan den H. Gerulphus toegewijd, zijnde een oud gebouw, van een orgel voorzien, door den destijds aldaar dienstdoende Pastoor, in 1817, ten geschenke gegeven. Tegen deze kerk staat een zware toren, welke sedert onheugelijek tijden aan de Westzijde over hangt. - De kering was al begonnen in de Franse Tijd (1794-1814) toen de oude bestuursvormen vervangen werden door nieuwe. Het aloude Hulsterambacht, een grote plat- telangsgemeente voor de streek buiten de stad Hulst, kwam te vervallen. Het grondgebied werd opgedeeld in gemeenten als Hontenisse, Hengstdijk, Ossenisse etcetera. Niet Paulus polder echter werd het centrum van een nieuwe gemeente, maar 'het gehucht Rapenburg'. Het werd ook geen Pauluspolder of zo, maar Stoppeldijk. Naar de kerk evenwel moest men nog altijd in Pauluspolder, hoewel dat erg excentrisch gele gen was binnen zowel de gemeente als de parochie. Tot 1860, zoals we in onze vorige aflevering schreven. Het oude kerkje van De Polder werd afge broken en de stenen verkocht. Dat zou nu niet meer doorgaan, zo'n oud kerkje afbreken, maar daar dacht men toen nog anders over. Dertig jaar later gebeurde te Hengstdijk, aan de noordkant van De Vogel, hetzelfde. Afbre ken mag eigenlijk niet, zei zelfs de verantwoordelijke minister, maar alla, doe het dan toch maar. Voor Hengstdijk niet eens zo'n grote achteruitgang, gezien in het licht van deze tijd: het De preekstoel van de parochiekerk te Stoppeldijk, vervaardigd door Ch. Bruggeman uit Gent. Een fraai stuk kerkmeubilair. foto camile schelstraete kreeg er een fraaie Van Genk- kerk voor in de plaats. Rapen burg niet; er kwam een Soffers- kerk. P. Soffers uit Ginneken was destijds de architect van het bis dom Breda. Hij heeft heel vele kerken gebouwd. In onze regio bijvoorbeeld Axel, Graauw, Groenendijk, Nieuw-Namen, Clinge, Aardenburg, Biervliet, Groede en Hoofdplaat. Mooie kerken? We hebben eens ergens gelezen, en we menen dat het over de kerk van Stoppeldijk ging, dat door de 'schoonheids commissie' die over het ontwerp moest oordelen, gezegd werd: „Architect Soffers heeft weer eens een van zijn gebruikelijke ontwerpen ingediend. Hij ver andert hier of daar iets, maar de grondvorm blijft altijd hetzelf de." Zoiets was het of in ieder geval woorden van gelijke strekking. Weinig hoopgevend misschien voor de parochies die over een Soffers-kerk beschikken in het licht van de komende kaalslag, al is de ene wel (wat) mooier dan de andere. Maar terug naar Rapenburg: op 19 april 1860 werd de kerk aan besteed. De aannemer was J.Fr. Bleijenberg, de aanneemsom 6145. Het kerkbestuur was eige naar van het kerkgebouw; de toren alsmede de erin hangende klok(ken) behoorde(n) aan de burgerlijke gemeente. De eerste mis in de nieuwe kerk werd in februari 1861 opgedragen, maar al op 23 december 1869 brandde ze helemaal uit. Alleen de muren bleven overeind staan. De 'heilige' vaten, zoals men die toen nog noemde, en meer van de inboedel konden gered wor den. De meer vaste inventaris als het orgel, de biechtstoelen en de preekstoel bleven in de vlam men. De brand begon om tien uur 's morgens door onvoorzich tigheid. Er is een schilderij van, dat thans in de sacristie hangt. Op 8 juni 1870 werd de herbouw aanbesteed en tegelijk werd de kerk met zeven meter verlengd. Een steen in de rechterbuiten- muur - aan het kerkhof, ter hoogte van het altaar - zegt daar het volgende over: 'Deze kerk is afgebrand den 23 December 1869. Herbouwd zeven meters verlengd in het jaar 1870. C. van Raak, Pastoor.' THEATER MIDDELBURG Sorry, dat ik besta (komedie) - met Bavo Galama - Stadschouw- burg Molenwater 99 - 20.00 uur 30) DIVERSEN TERNEUZEN Kinderknutselmiddag - Buurthuis De Hoeve - buurtvereniging Oude- iandse Hoeve -13.30 uur Expositie - aquarellen en karakter poppen van papydou van mevrouw Van Nieuwenhuyzen - centrale hal Ter Schorre - 09.00-21.00 uur (t/m 31 jan) Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Soos, Handwerken, hobby, kaar ten, biljarten - Malpertuus (KBO) - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - Zaal De Regenboog - 14.00 uur Tentoonstelling - strips Michel den Hamer - openbare bibliotheek - 13.30-17.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur AXEL Bridgen - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur Pocahontas 20.00 uur Goldeneye HULST Koning van Engeland 20.00 uur Goldeneye 20.00 uur filmpje 20.00 uur Santa Clause 20.00 uur Seven 20.00 uur Bridges of Madison Coun ty 20.00 uur Babe TERNEUZEN Porgy Bess 20.00 uur Priest VLISSINGEN Alhambra 1 -2-3-4 14.00 uur Pocahontas (Ned) 20.00 uur Goldeneye 14.00 en 20.00 uur Filmpje 14.00 uur Babe 20.00 uur The bridges of Madison County 14.00 en 20.00 uur The Santa Clause BRUGGE Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Showgirl (avant- première) 14.30 en 20.00 uur Goldeneye 14.30 uur Pocahontas (Ned) 20.00 uur The American President 20.00 uur To die for KNOKKE Beverly Sereens 15.00 en 20.00 uur Goldeneye 15.00 en 20.00 uur Nine Months 20.00 uur Something to talk about 20.00 uur The American President 15.00 uur Pocahontas 15.00 uur Santa Clause OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Graauw halen zaterdag 13 januari weer oud papier op. VISVERGUNNINGEN - Bij de familie Crombeen aan de Roos- eveltweg 39 in Hulst kunnen vanaf maandag 15 januari vis vergunningen worden afge haald voor het vistwater De Zandput. De vergunning geldt voor 1996. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Steen halen zaterdag 13 januari tussen 08.30 en 13.00 uur weer oud papier op. Men wordt verzocht buiten dit tijdstip geen oud papier aan te bieden op de par keerplaats aan het voetbalveld. SOOS - De soos voor echtparen en alleenstaanden houdt zater dag 13 januari een dansavond in De Vlaschaard, aanvang 20.00 uur. De muziek wordt verzorgd door organist Holly wood. Tussendoor wordt bingo gespeeld en wordt een verlo ting gehouden. OUD PAPIER - Leden van fan fare De Scheldezonen halen zaterdag 13 januari weer oud papier op. De start is in de Hul- sterloostraat. Axel - Leden van de kaartclub Ons Genoegen te Axel speelden in café De Graanbeurs de zevende ronde in bieden zonder roem en jokeren mee tellend voor het clubkampioen schap. Bieden: 1. A. Brouwer, 2. A. Scheele, 3. B. de Letter. Stand: 1. P. Asselman, 335 punten, 2. D. Mes- saadi, 305, 3. R. Verhelst, 289 pun ten. Jokeren: 1. M. de Schepper, 2. J. Riemens, 3. T. van de Enden. Stand: 1. L. Pieterse, 187 punten, 2. T. Ambrosini, 186, 3. M. de Schepper, 176 punten. Nieuw-Namen - Bij Nico en Chris tian: 1. R. Verbist-A. Bleyenberg, 2. H. van den Eede-G. Bogaert, 3. F. de Bleyser-M. Thieleman. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. G. Beletter-M. de Berge, 2. J. Siel- lez-E. Dillis, 3. R. Boeckling-H. van den Eede. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, vijf de wedstrijd competitie. Groep A: 1. Lichteveld-Ramondt, 2. De Jong- Willemstein, 3. Lichteveld-Pieters. Groep B: 1. Touw-Van de Zande, 2. echtpaar Burger, 3. Den Doelder- Visser. Groep C: 1. Reedijk-Buys, 2. Kavelaars-Van Alphen, 3. echtpaar Korst. Axel - Bridgeclub Axel, derde wed strijd kortedagencompetitie. A-lijn: I. Moeliker-Vermunt, 2. Van Bam- bost-Kuijk, 3. Vermunt-De Wever. B-lijn: 1. Geertse-Willems, 2. Ant- heunis-Verlinde, 3. echtpaar Herre- bout. C-lijn: 1. Van bambost-Ant- heunis, 2. echtpaar Luycks en Jor- dens/Dooms. D-lijn: 1. Koers- Rekers, 2. Van de Wagt-Juffermans, 3. Van de Wind-De Kind. Axel - Bridgeclub Axel, uitwisseling Hulst-Axel. A-lijn: 1. De Koning- Schreurs (Axel), 2. Van Galen-Van de Schoor, 3. Nijs-Taelman (beiden Hulst). B-lijn: 1. Geertse-Willems (Axel), 2. Van Dierendonk-Simpe- laar (Hulst), 3. Van de Casteel-Essel- brugge (Axel). C-lijn: 1. Scheele-De Block, 2. De Regt-Vogels, 3. Kock- Lambert (allen Axel). D-lijn: 1. Burm-Zaman, 2. Van de Bunderen- Meijer, 3. Van de Casteel-Schelle- man (allen Axel). Totaal Axel-Hulst: A-lijn: 343,45-365,55 procent, B- lijn: 362,50-337,50, C-lijn: 385,71- 314,29, D-lijn: 263,60-260,42 pro cent. Axel wint wisselbeker.' St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, achttien personen. Bieden: 1. G. Maerman, 2. J. D'Hondt, 3. B. van Gassen. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 26 personen. Bieden: 1. J. van de Hen- de, 2. P. Blommaert, 3. P. Ras. Joke ren: 1. mevrouw Warrens, 2. mevrouw De Bruyn, 3. Th. de Bley- ser. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, zestien personen. Bieden: 1. E. van de Branden, 2. T. van Spaandonk, 3. mevrouw Tilleman. Jokeren: 1. L. de Bruyn, 2. M. Haulez, 3. K. van de Branden. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 21 personen. Jokeren: 1. R. Doebai, 2. J. Dalsen. Bieden: 1. mevrouw De Waal, 2. J. Dieleman, 3. mevrouw Hemelaar. Koewacht - Zaal De lange Akkers, 27 personen. Bieden: 1. G. Schal - kens, 2. L. Maenhout, 3. J. Elegeert. Hulst - Zaal De Kroon, 44 personen. Bieden: 1. P. Pauwels, 2. E. Rietjes, 3. A. van Eerdenburg. Jokeren: 1. M. Haulez, 2. mevrouw Rombout, 3. F. Buys. Graauw - Gemeenschapshuis, acht tien personen. Jokeren: 1. J. Kamoen, 2. mevrouw Van geertruy, 3. P. de Caluwé. Sas van Gent - Zaal De Engelenroos, dertig personen. Bieden: 1. T. Bley enberg, 2. R. de Wit, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevruow De Pan, 2. mevrouw De Wit, 3. mevrouw Saeye. Westdorpe - Zaal Concordia, dertig personen. Bieden: 1. L. Knuyt, 2. mevrouw De la Ruelle, 3. R. Dumez. Graauw - Gemeenschapshuis, 23 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2. P. de Nijs, 3. H. Berkel- mans. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 56 personen. Jokeren: 1. A. de Waal, 2. 1. de Waal, 3. F. Esseling. Bieden: 1. V. van de Bergen, 2. O. de Cock, 3. J. Hoogstad. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, achttien personen. Bieden: 1. T. Kegels, 2. W. Neve, 3. S. Yekema. Jokeren: 1. C. Dalsen, 2. R. de Nijs, 3. mevrouw Hoop. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, negentien personen. Bieden: 1. J. Pauwels, 2. F. de Koning, 3. mevrouw Goossen. Jokeren: 1. A. Rottier, 2. mevrouw Tieleman, 3. R. de Waal. Hulst - Zaal De Kroon, 32 personen. Jokeren: 1. mevrouw Coalone, 2. F. Esseling, 3. C. de Cock. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. H. Coalone, 3. E. Patijn. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 per sonen. Bieden: 1. F. van Eerdenburg, 2. M. de Block, 3. J. Gijsel. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw Acke, 3. mevrouw Rottier. Sluiskil - Zaal Atlanta, 47 personen. Bieden: 1. R. Poppe, 2. mevrouw Poppe, 3. B. van Tavenhove. Joke ren: 1. mevrouw Dubbeldam, 2. mevrouw Dieleman-van Hijfte, 3. J. Weststrate. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 26 personen. Bieden: 1. A. Warrens, 2. J. Tieleman, 3. J. Bogaert. Joke ren: 1. R. Verschuren, 2. mevrouw Verschuren, 3. P. de Waal. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 47 personen. Bieden: 1. mevrouw Ver- helst, 2. R. van Eerdenburg, 3. W. Riemens en J. de Rijk. Jokeren: 1. J. de Bruyne, 2. mevrouw De Bruyne, 3. mevrouw Hamelink-Berkes. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 44 personen. Bieden: 1. J. van de Hen- de, 2. P. Valent, 3. Th. de Vet. Joke ren: 1. mevrouw Rietjes, 2. mevrouw Aarts, 3. C. de Cock. Axel - Zaal De Boemerang, 36 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. T. Ambrosini, 3. H. West strate. Bieden: 1. J. Ambrosini, 2. I. de Deyn, 3. J. Jansen. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Campenhout, 2. mevrouw Verwey, 3. J. van Oosterwijk. Bieden: 1. J. Her mes, 2. R. de Kort, 3. J. Piet. Westdorpe - Zaal De Gravin, 37 per sonen. Klaverjassen: 1. F. Bos, 2. R. van Hoorn, 3. H. Burbach. Bieden: 1. J. de Graeve, 2. Th. de Jonge, 3. T. Verschorre. Driewegen - Zaal Lippens, 58 perso nen. Bieden: 1. F. Barendse, 2. C. Oosterling, 3. R. Linthout. Jokeren: 1. R. van Tiggelen, 2. mevrouw Tem merman, 3. J. van Drongelen. Kloosterzande - Zaal Molenhof, zestig personen. Bieden: 1. D. Stam- bes, 2. P. Pauwels, 3. J. Tieleman. Jokeren: 1. R. de Waal, 2. R. Matelee, 3. mevrouw Van Kerkhoven. Aardenburg - Bridgeclub Aarden burg, nieuwjaardrive, middagzit ting: 1. J. van Eenenaam/A. Hooge- steger, 2. echtpaar Plaetinck, 3. S. van Hanegem/N. Dauve. Avondzit ting, A-lijn: 1. F. Vriends/D. Jans- sens, 2. D. de Kruijter/I. Groosman, 3. echtpaar Plaetinck. B-lijn: 1. L. van Daalen/C. Wijffels, 2. echtpaar Wiltink, 3. echtpaar Buijsse. I

de Stem | 1996 | | pagina 15