Veerman snelste van Nederland Ron's Fashion haalt vernietigend uit Blue Diamonds rekent op opleving in 1996 Derde wedstrijd om Graeve Jan-trofee Schitterend baanseizoen voor Aardenburgse mavo-scholier Springweek Indoor Zeeland Crosscup in beslissende fase DESTEM SPORT ZEELAND In tweede klasse regionaal zaalvoetbal PAARDESPORT tl®12 J—* °p Maldegem onderuit in en tegen Hoek Tafeltennissers moeten zich nog plaatsen voor Atlanta De Velde hervat morgen zeilrace SPORTNIEUWS KORT Paul van der Hooft trainer IJzendijke Eerste Vossejacht Middelkamp Nieuwjaarslopen in Graauw Training en bijscholing KNAU HZH heeft nieuw bestuur De Boer en Van Bunder zegevieren ZVH klopt De Ridder/Kiss Va„ onze sportmedewerker axel - In de tweede klasse van Lt regionale zaalvoetbal Left Bon's Fashion in het Lel met IZV vernietigend uitgehaald. De formatie uit g0ek won deze slag met 18-3. ifnoloper was en bleef GTI door met 7-5 van Com Boys/136 Graaff te winnen. De Gravin had deze rol bij winst op Van Haperen over Lnnen nemen als het gespeeld Ld Stond in het regionaal pro- ramma dit duel voor 19.00 uur on de rol, in het afdelingsboekje stond 20.50 uur. De Gravin hield zich aan het laatste, Van Haperen aan het eerste. Kortom, men ont moette elkaar niet. HKC bleef hekkesluiter door met 7-11 van Qutility te verliezen. OZ-Wentz- ler/Pauwels werd 1-3. RON'S FASHION-IZV 18-3 - IZV stond er niet best op en ging na de 6-1 halverwege na de her vatting volledig door de knieën. Grote man was Eddy Breepoel met zeven treffers. Robert van de Kevie deed het met een treffer minder eveneens voortreffelijk. Jan Mieras (3x), Johnny Diele- man en Jeroen Pijpelink maakten de winnende serie vol. Barry Wilhelm nam solo de pro- duktie van IZV voor zijn reke ning. GTI-CONR BOYS/DE GRAAFF 7-5 - Na 2-0 namen de Sassena- ren een 2-4-voorsprong. Deze vasthouden lukte na de hervat ting niet. GTI had hierin het beste van het spel en kwam sterk terug. In een boeiende eindfase trok GTI uit eindelijk aan het langste eind via doelpunten van Jurgen Vermeu len, Patrick Freijer (2x), Eric van Goethem, Jean-Paul Eggermont, Benny Maes en Marti Dobbelaar. Christoff de Beule, Lex Janse (2x), Jos de Meyer en Hans van de Boom scoorden voor de oranje hemden. OZ-WENTZLER/PAUWELS 1-3 - In dit duel waren de doelpunten duur. Wentzler/Pauwels was het meest succesvol in de afronding en won zodoende via rake inzetten van Patrick Vonk (2x) en Wim de Laere. Frank Buyze scoorde voor OZ. HKC-QUTILITY 7-11 - Na 4-4 halverwege trok Qutility het ini tiatief naar zich toe en liet de leraren de hielen zien. Hans Stof- fijn (4x) en Johan Plamont (3x) schoten voor de thuisclub raak. Patrick de Meyer (6x), Hubert van de Hemel (2x), Menno den Dekker (2x) en Daniël Dobbelaar meldden zich voor de winnende elf- STAND GTI 11-22, De Gravin 10-21, Qutility 11-18, IZV 11-18, Maas 10-16, Corn Boys/De Graaff 10-16, Ron's Fas hion 10-14, Van Haperen 10-12, Wentzler/Pauwels 10-11, OZ 11-9, HKC 10-7. Door Fred Rabout Aardenburg - Het jaar 1995 was voor de jonge, talentvol le atleet Rutger Veerman een oogstjaar. Toen de jaarlijkse nationale ranglijsten bij de C-junioren werden opge maakt, prijkte de Aardenburger bovenaan op de 1500 meter 'en stond hij met de tweede tijd op de 800 meter genoteerd. Rutger Veerman liet zijn toptij den in de slotfase van het baan seizoen optekenen. Toen op 23 september met de Vlissingse recordwedstrijden het Zeeuwse baanseizoen werd afge sloten, liep hij de 800 meter in 2.01,10, slechts vijfhonderdste langzamer dan de tijd die Niels van der Woude uit Alphen aan de Rijn in 1995 liep. Een week later nam hij afscheid van het baanseizoen en van de categorie C-junioren in het Belgi sche Tessenderloo met 4.12,05 op de 1500 meter. De snelste tijd op nationaal vlak door een Nederlandse C-junior in t jaar gerealiseerd. Een schit terend baanseizoen dus voor de MAVO scholier uit Aardenburg die eerder in de crossen ook al de beste van Nederland was geweest met overwinningen in de Sylves- tercross (Soest), Sprintcross (Breda), Keiencross (Uden) en Duindigtcross (Den Haag). Voorts was was er nog een tweede its in de Warandecross (Til burg). Hij weet dat zijn weg nog lang is. „Ik heb veel te danken aan Kim Reynierse. Sinds een jaar bege leidt hij mij en ondanks het feit dat het van op afstand moet euren (Reynierse woont in Middelburg), klikt het geweldig. Hij stelt de trainingsschema's op en meerdere malen in de week hebben we telefonisch contact. Is er een vrij weekend, dan gaan we samen trainen. Kim bezorgt me afwisselende trainingschema's. Strand-, baan-, duur- en boslo- pen zorgen voor een leuke varia tie. Aan hem heb ik de geweldige progressie te danken. Op de 1500 meter begon ik het seizoen met 4.31. Daar gingen dus 25 secon den af. Op de 800 meter begon ik met 2.06. Ook hier dus 5 seconden scherper. Uiteraard begrijp ik dat in de toekomst het minder snel zal gaan. In plaats van inden kunnen het wel eens tiendes van seconden worden. Niettemin gaf het me een heerlijk i als B-junior heeft Veerman zijn visitekaartje al afgegeven. Zowel in de Warande- als de Syl- vestercross eindigde hij als derde. Het NK Indoor in het weekend wn 17/18 februari is een volgend „Vorig jaar pakte ik in de Haagse Houtrusthal zilver op de 800 meter achter Bram Som. Mede doordat de afstanden van de crossen aanmerkelijk langer zijn geworden nu ik B-junior ben, wil ik op het NK indoor de 1500 meter doen. Er liggen voor mij medaillekansen. Eind januari doe ik mijn eerste indoor van dit sei zoen in Gent. Daarnaast train ik maandelijks met de nationale selectie in de Houtrust. Het is een leuke afwisseling met de crossen waarin ik trouwens op het NK op 3 maart in Tilburg ook op het podium hoop te staan. Dat vind ik toch het leuke van de atletiek. Aan het einde van het crosssei zoen is de motivatie er weer voor het baanseizoen en omgekeerd. Daartussen nog even indoor. Het is moeilijk voor mij om nu al een keuze te maken tussen cross en baan." Het loopt ook wel eens minder. Dat ondervond hij in de jongste Elderschanscross die vrijwel in zijn achtertuin werd verlopen. Hij moest er zijn grootste concur rent, Vlissinger Michel Schrier, al vrij vlug laten gaan en liep gede motiveerd zijn wedstrijd uit. „Achteraf weet ik waar het aan lag. Ik kwam niet uitgerust aan de start. Bovendien is er toch altijd wat extra druk om voor eigen publiek te lopen. Ik heb in de Elderschanscross nog nooit goed gelopen. Het is trouwens wel eens goed dat het wat minder gaat. Dan zie je de andere kant van de medaille ook eens. Na Soest is dat weer vergeten," aldus de man die ook door Frans Maas van het Zeeuwse Olympische steunpunt werd opgemerkt. Hij krijgt samen met Michel Schrier 'Olympische' steun. Met Schrier is gelijk de tweede grote Zeeuwse belofte genoemd. „Voor concurrentie hoef ik niet buiten de provinciale grenzen. Met Michel heb ik overigens een uit stekende verstandhouding en we kunnen alleen maar van elkaar leren. In de wedstrijden zijn we concurrenten. Daarbuiten vrien den. Moet kunnen." De prestaties van Rutger hebben ook zijn jongere broer Diederik weer in de atletiek gebracht. Als eerstejaars C-junior dook hij eind vorig jaar weer in de Zeeuwse crossen op. Het programma ging gisteren van »t met 150 ruiters en amazones F1® klassen B en L. andaag komen 70 combinaties springpiste in de M-klasse een klassiek en progressief Parcours. ®rna is het de beurt aan de ationale hengstencompetitie t Pnngen en dressuur). .evens verzorgt internationaal ssuuramazone Tineke Bartels pet clinic. -™.,uag u januari valt er in Zee andhallen te genieten van dpwt i ?mers in de B°°gste lan- Pelijke klassen springen, de Z- en een J=or'e> die een klassiek en totJi i parcours ^werken. In Iflfi men ht deze rubrieken actie grUiters en amazones in die avond een tweetal ^b"kfn Vana£ 20-30 uur de fina- «tt JSï1!:1??125 deelnemers in vanaf 90 nn Parcours en CVeneen uur de L"klassa. ■ttematirf16?25 combinaties. De vol ale rubri«ken staan Rutger Veerman: „Ik heb veel aan Kim Reynierse te danken. Sinds een jaar begeleidt hij mij." FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Hoek - In een vrij attractieve wedstrijd heeft Hoek gisteren met 4-3 het vriendschappelij ke treffen tegen het Belgische SK Maldegem gewonnen. Bei de ploegen zochten de aanval en daardoor ontspon zich een op en neer gaande wedstrijd met vrij veel doelkansen. Hoek was vooral in de eerste helft de betere ploeg en ging voortva rend van start. .Na vijf minuten opende Geert jan de Smet de score en nog geen tien minuten later liet Jacky Lambert 2-0 noteren. SK Maldegem, dat ongeslagen de klassering aan voert in de eerste klasse van het Belgische provinciale voetbal, kwam enkele minuten later op 2- 1 door ex-Aardenburg-speler Mario de Vreeze. Op slag van rust verruimde Mare Minnaert verdiend de marge opnieuw naar twee treffers. Hoek liet de volledige selectie in actie komen en daardoor voerde trainer Balleger in de rust een vijftal wissels door. Die verande ring ging overigens ten koste van het collectief. In die periode was er sprake van een meer gelijkopgaande strijd dan voor rust. Ruim vijf minuten na de pauze kwam Maldegem op 3-2 uit een strafschop van Eric Dhooghe. De vreugde van die treffer was bij de Belgische gasten nog maar nauwelijks verwerkt of Hoek stond op 4-2. uit een vrije trap van Geert de Poorter. Een half uur voor tijd legde You- ri Dobbelaere de 4-3-eindcijfers vast. Zaterdag speelt Hoek de bekerwedstrijd tegen Middel burg. Van onze paardesportmedewerker Goes - In de laatste week van de zeventiende editie van Indoor Zeeland in de Zeelandhallen te Goes, het grootste hippische jMoorspektakel dat Zeeland kent, komen de springcombina- es 'n actie. Deze tweede week wordt wel de 'springweek' genoemd, nadat vorig week de dressuurcombinaties hun kun- oen toonden. deelnemers vanaf 18.30 uur. Het internationale veld van deelne mers mag er zijn. Voor Frankrijk komen aan de start Estel Tjordman, Jean Louis Lambert en Marius Krugel; Bel gië brengt Sven Laevers, David Christophe, Sanscho Voerman, Peter van Broekhoven, Gilbert de Roock, Lombard Pyla, Peter Pos telmans, Mecina Postelmans en Stefan Corten in de piste; Duits land verschijnt in Goes met Alexandra Voss en Catrin Wenig en voor Nederland komen de vol gende toppers in actie: Jos Lans- ink, Emile Hendrix, Eric van der Vleuten, Wout Jan van der Schans, Peter Geerink, Bert Romp, Rob Ehrens, Roelof Bril, Henk van der Pol, Eric Willems Geeroms, Leon Thyssen, Kyra Aaldering, Marcel Willems, Jeroen Dubbeldam, Jenny Zoer, Wil Schellekens, Nancy Huys- mans, Ben Schroder, Anouck de Bot, Jack Neefs, Simon den Exter, Wiljan Laarakkers en Patrick Jurriëns. Zaterdag 13 januari is de slui tingsdag van Indoor Zeeland. Dan worden de finales van de pony's in de klassen M, Z en ZZ afgewerkt. Voorts staan er dan shows en de finales van de internationale rubrieken op het programma. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Blue Diamonds uit Terneu- zen is en blijft een gezellige vereniging. Dit maakten de rugby'ers tijdens de nieuwjaarsreceptie overduidelijk. Een bijeenkomst waar het optimisme hoor baar was. „We zijn uit het dal aan het komen," oordeelde voorziter Levien de Groote, met instemming van teamleider Geert van Tiel. The Oval Ball, het onderkomen van Blue Dia monds op sportpark Oude Vaart, stond tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst in het teken van saamhorigheid. Een samenkomst waarbij het korps vrijwilligers naast lovende woorden een blijvend aandenken in ontvangst mocht nemen. Een geste die de toch al prima sfeer een extra dimensie gaf. Tevens werd duidelijk dat de oude garde, met ex-voorzitter Roger Vermeire voorop, nog altijd een enorm positieve inbreng in het geheel heeft. Het waren deze knapen die Blue Diamonds maakten, maar met het stijgen van de jaren moesten constateren dat de aanwas op zich liet wachten. Blue Diamonds zakte prestatief gezien weg, verliet de nationale competitie en keerde terug naar de Belgische competitie. „Die koerswijziging is goed uitgepakt," zegt aanvoerder Geert van Tiel. „Doordat we nu minder ver moeten reizen zijn er minder afzeggingen en kunnen we veelal met een vol tallig team uitkomen. Daarnaast is de sfeer bij de Belgische clubs enorm en is het achter af tijdens het onderling samenzijn veelal dol le pret," aldus de 26-jarige in Zaamslag woonachtige Geert van Tiel, die drie jaar geleden door zijn jongere broer Kees over de streep werd getrokken. De overstap van tafeltennis naar rugby was weliswaar groot, maar werd met goed gevolg genomen. Een stap samen met vaste krachten als Frank van de Vreede, Walantien de Groote, Peter Krijger, Ronald Bil, Peter Her- rebout en Jeffrey de Waal. Terugblikkend op de ontwikkelingen in het voorbije halve seizoen zegt Geert van Tiel: „De overgang van oud naar jong speelt ons parten. Gelukkig zijn er ontwikkelingen die positief zijn. Naast de komst en het doorsto men van enkele jongeren, keert Edwin Ver- planke terug. Hij haakte af wegens werk in Engeland, speelde daar en heeft er hopelijk een fikse dosis ervaring opgedaan waarvan wij kunnen profiteren. Daarnaast rekenen wij op de komst van Laurence Cresty. Hij zou naast Frank van de Vreede als tweede trainer kunnen fungeren en als speler een fikse inbreng kunnen hebben. Temeer daar hij in Wales op topniveau heeft gespeeld. In de drie jaar dat hij hier werkt, kan hij ons mogelijk heel wat bijbrengen," aldus Geert van Tiel, die graag wat jonge knapen tussen de 17 en 18 jaar in zou willen lijven. Jongens van wie hij vermoedt, dat ze bang zijn voor blessures. „Die zijn er minder dan bij het voetballen," is hierop zijn repliek. Kortom, de club van voorzitter Levien de Groote en zijn mede-bestuurders Peter Krij ger, Walantien de Groote, Hans Wullems en Ton Slijk is nog niet waar het zijn moet en wil. „We zijn uit het dal aan het klimmen. Eruit zijn we er nog niet," hield Levien de Groote tijdens de nieuwjaarsbijeekomst zijn optimis tische clubgenoten dan ook voor. finale811 'le,t s£ot van deze bag «kort M3n *1M_klasse met een klassiek parcours met 25 Manchester (anp) - Krijgt Bettine Vriesekoop op de Olym pische Spelen in Atlanta nog gezelschap van andere Neder landse tafeltennissers? Of moet de Amsterdamse in deze tak van sport de vaderlandse eer, zoals zo vaak op een interna tionaal evenement, alleen hoog houden? Mirjam Hooman, Gerdie en Trinko Keen en Danny Heister willen Vriesekoop graag vergezellen op haar reis naar Amerika. De tweevoudige Europese kampioene heeft zich via haar tiende plaats op de geschoonde wereldranglijst al direct geplaatst voor Atlanta. Haar collega's uit de nationale top daarentegen hebben nog een lange weg te gaan. Zij nemen vanaf vandaag deel aan het Olympisch kwalificatie toernooi in het enkelspel dat zich in de Nynex Arena in Manches ter afspeelt en tot zondag duurt. In het Europese kwalificatietoernooi zijn zowel bij de vrouwen als de mannen tien tickets te verdelen. De 62 speelsters en de 71 spelers zijn over twaalf groepen ver deeld. De eerste twee deelnemers van iedere groep gaan naar de tweede ronde en komen terecht in vier groepen van zes. De num mers één en twee van iedere afdeling plaatsen zich voor de Zomerspelen. Maar ook de nummers drie en vier uit de eerste ron de behouden nog kans op deelname aan het olympisch toernooi. Zij strijden via een knock-out systeem om de resterende twee plaatsen. Van de Nederlanders is de nummer vijftien van Europa, Trinko Keen, bij de mannen als derde geplaatst en heeft Mirjam Hooman als vijfde speelster een beschermde positie verworven. „Althans, daar ga ik vanuit," zegt Hooman, die zich met de andere drie in Rotterdam en in Zweden op het evenement heeft voorbereid. Van onze atletiekmedewerker Westenschouwen - De strijd om de Zeeuwse crosscup wordt zaterdag 13 januari weer opgepakt. Dit in de fraaie boswachte- rij van Westenschouwen, waar met de 24e Deltacross, de vijfde van het zeven wedstrijden tellende circuit, wordt afgewerkt. Het is gelijk de zwaarste uit de serie want wie op dit geacciden teerde, loodzware parcours over eind blijft, kan met een gerust hart de twee laatste opdrachten (Braakman en Inkel) tegemoet zien. Vorig jaar legde Miquel van Ton geren hier de basis voor de eind zege en ook nu is de atleet uit Arnemuiden aardig op weg naar prolongatie van zijn titel. Tijdens de vorige wedstrijd, op de Aar denburgse Elderschans, haalde hij vernietigend uit richting zijn grootste belager Edwin de Leeuw. Andere mannen die nog in de slag zitten zijn Theo Rabout, Jan de Bart, Jan Guiljam, Peter Louwer- se en een verrassend goed lopen de Erik Goossen. Bij de veteranen kan Piet Wester- weele er naar alle waarschijnlijk heid een kruis over slaan. De Aardenburger sukkelt van de ene in de andere blessure en het is hoogst onzeker of hij op zijn geliefkoosd terrein aan de start verschijnt. John Overweel is in deze categorie de te kloppen man met Wim Besuyen en Sam Pol derman als de gevaarlijkste out siders. Het programma van deze 24e Deltacross begint met de pupillen om 11.00 uur. De korte cross vrouwen gaat om 13.00 uur van start, terwijl de vrouwen- senioren en veteranen om om 13.20 uur aan hun 5000 meter beginnen. De korte cross mannen wordt om 13.50 uur weg geschoten. Vervolgens is het om 14.20 uur de beurt aan de vetera nen voor hun 10.000 meter, ter wijl het hoofdmenu wordt ver zorgd door de mannen senioren die om 15.00 uur aan de start ver wacht worden voor hun opdracht die uit 10.000 meter bestaat. De prestatielopen over 4500 of 9000 meter gaat om 14.30 uur van start. WOENSDAG 10 JANUARI 1996 B2 Van onze paardesportmedewerker Axel - De landelijke ruitersportvereniging en ponycluyb Grae ve Jan, die in manege Magrette in Axel zijn thuishaven heeft, houdt zaterdag 13 januari de derde wedstrijd van de dressuur- competitie om de Graeve Jan-trofee. Op de startlijsten voor deze derde wedstrijd staan 111 dressuurcombinaties paarden en pony's. Sommige combinaties hebben na twee twedstrijden al een goede uitgangspositie. Zo heeft de Koewachtse amazone Lieveke Goossens met Haydn van De Oranjeruiters twee punten. Dat betekent dat zij die twee wedstrijden beide keren op haar naam schreef. Clubgenote Janet Murre met Harona heeft zeven punten, even als de Breskense amazone Ingrid Faes met Diana van De Zwinrui- ters. Deze drie amazones hebben twee wedstrijden gereden, alle anderen nog maar één. Bij de Z-klasse pony's voert Jeroen Dees met Monsieur Pomp idou van de ponyclub De Klep- pertjes de ranglijst aan. Dees is echter inmiddels achttien jaar geworden en mag reglementair niet meer bij de pony's starten. De zusjes Nijssen uit Yerseke vormen de hoofdmacht tot nu toe in de M-klasse paarden. Ina met Ikarus met twee punten en Joke met Jade met drie. Drie punten na twee wedstrijden heeft eveneens Suzane Lijbaart met Diego van de Biervlietse Haringsruiters in de M-klasse pony's, Zeven punten zijn daar voor Sylvia Hoefnagels met Rowana van de Honteruiters en 8 voor Ingeborg van Zeele met Galinda van De Zwinruiters. De dagindeling zaterdag ziet er als volgt uit: 08.30 uur B-pony's, 10.15 uur L-pony's, 11.30 uur Ml-pony's, 12.50 uur M2-pony's, 13.20 uur Z2-pony's, 13.30 uur Zl- en Z2-paarden, 15.20 uur Ml- en M2-paarden, 17.40 uur L- paarden en 20.00 uur B-paarden. De juryleden zijn: Adrie Hame link uit Kapellebrug voor de B- pony's, Peter Kosters uit Axel voor de L-pony's, Eric van 't Westeinde uit Terneuzen voor M- en Z-pony's en Z-paarden, Chris tian de Feyter-Seydlitz uit Axel voor de M-paarden, Arsene Goossens uit Biervliet voor de L- paarden en Lieveke Goossens uit Koewacht voor de B-paarden. Lissabon (anp) - Henk de Vel de begint donderdag tegen de avond in Lissabon opnieuw met zijn solo-zeilrace rond de wereld. De 46-jarige zeezeiler heeft in de afgelopen dagen zijn catamaran C1000 weer in orde gemaakt. Het wachten is op goed weer, dat donderdag wordt verwacht. Bij vertrek uit Portugal wordt opnieuw de tijd vastgesteld. De Velde begon vorige maand in Brest aan zijn poging het wereld record solozeden, dat sinds 1990 met 109,5 dagen in handen is van de Fransman Titouan Lamazou, te breken. Door hevige storm liep hij al snel stevige averij op, waarna hij zijn eerste poging ruim een week geleden in Lissabon moest sta ken. De Velde had onder meer problemen met de synchronisatie van de twee roeren. IJzendijke - Paul van der Hooft wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van vierdeklasser IJzendijke. De Terneuzenaar die na een succesvolle periode als actief speler bij ondermeer Terneuzen en Sluiskil op dit moment de A junioren van Terneuzen traint tekende een contract voor een jaar. Hij volgt Dick de Pooter op die al een tijdje geleden te kennen gaf IJzendijke aan het eind van het seizoen te verlaten. 's Gravenpolder - De ZRTC Theo Middelkamp is begonnen met de eerste Vossejacht. Deze intervaltrainig wordt nog twee keer herhaald op 14 en 21 januari. Het vertrek is steeds bij sporthal De Zwake in 's-Gra- venpolder om 10.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. Het parcours was zondag uitstekend berijdbaar. UITSLAGEN Amateurs: 1. Arjan Klaasse, 2. Arnold Duijnhouwer, 3. Dennis Mesu, 4. Wilfred Geijs. Junioren, nieuwelingen, vrouwen: 1. Richard Slabbekoom, 2. Walter van Overbeeke, 3. Lex Luteijn, 4. Wilma Rijk. Trimmers: 1. Sjaak Rommers, 2. Huib Slabbekoom, 3. Sjaak Dekker, 4. Hans Harinck. Graauw - In Graauw staan zaterdag 13 januari de Nieuwjaarslo pen op het programma. Het betreft dan de vierde uit de winterse- rie van vijf, die SV Aloy organiseert. De jeugd doet een 500 meter. Start om 14.45 uur. Om 15.00 uur worden de 2, 5,6, 8 en 16 kilo meter op pad gestuurd. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschre ven in het clubgebouw van SV Aloy aan de Dorpsstraat. De slot- lopen, de carnavalslopen, staan voor zaterdag 10 februari op de kalender. Goes - Dit jaar komt er weer een trainings/bijscholingsdag in Zeeland. Evenals vorig jaar is Bas de Vos, commissaris jury/oplei ding van de KNAU Zeeland, er in geslaagd een aantal ervaren trainers naar Goes te halen. Hij kreeg hierbij de steun van het bondsbureau en het district West 2. Dit gebeurt op 30 maart waarop vier docenten acht onder delen zullen behandelen. Marjan Olyslager doet sprint en horden, Frans Maas hinkstap- en verspringen, Arno Tavenier polshoog- en hoogspringen en Erik de Bruinn kogelstoten en discuswerpen. De doelgroep zijn trainers, hulptrainers en atleten vanaf de categorie C-junioren. Terneuzen - Het Zeeuwse Honk heeft een nieuw bestuur. De Ter- neuzense honkbalclub moest een nieuwe leiding kiezen omdat het zittende bestuur onlangs wegens kritiek en bloc opstapte. De zaken lijmen bleek ondanks vele pogingen niet meer mogelijk. In de onlangs gehouden extra algemene vergadering werd een vijftal nieuwe bestuurders gekozen, dat intussen de rollen ver deeld heeft. Dio van Uytrecht werd voorzitter, Marina Strik secretaresse, Sidney Lebacks penningmeester. Anita Dekker maakt samen met Marcel van de Brande het vijftal bestuurders vol. Gemert - De regionale judojeugd, die deelnam aan een sterk bezet toernooi van sportschool Gemert, heeft daar goed gepresteerd. Lisanne de Boer uit Breskens won in het Brabantse in haar groep tot 18 jaar en tot 61 kg door in de finale haar tegenstandster in een houdgreep te houden. Jeroen van Bunder uit Kloosterzande zegevierde in zijn categorie, 14-15 jaar tot 65 kg, eveneens via een houdgreep in de beslissen de eindstrijd. Van judoclub Breskens werd, naast voornoemde successen, nog een viertal judoka's derde. Jeffrey de Boer (17 jaar tot 60 kg), Arjanne Bastianen (16 jaar tot 72 kg), Jesper vanDijke (15 jaar tot 50 kg) en Carla de Rammelaere (10 jaar tot 36 kg) presteerden dat. Terneuzen - In een boeiend duel met twee tevreden coaches heeft ZVH uit Hulst de derby in de hoofdklasse van het provinciale zaalvoetbal met 6-7 van gastheer De Ridder/Kiss gewonnen. Jan de Wolf van de Terneuzense thuisclub was met name tevreden over het feit dat hij weer eens een collectief bezig had gezien. Zoals eerder gemeld was zijn ploeg ver weggezakt en leek nauwe lijks meer in staat tot een team te komen. Het eerste optreden in 1996 deed hem ondanks het verlies goed. Henk Maas van ZVH was eveneens een gelukkig man. „We waren beter. Kwamen op 4-7 en werden toen weer iets te gemakkelijk," aldus de Hulstenaar. In dit sportieve duel scoorden Arno Zwegers, Hans Picavet, Kees de Putter (2x) en Dennis d'Olieslagers (3x) de winnende serie. Voor de gastheren troffen Paul Tjen-A-Sem (3x), Mike van Ros- sem (2x) en André de Regt de roos.

de Stem | 1996 | | pagina 11