Feyenoord wint in Casablanca Angelique Seriese prolongeert titel Trainers betaald voetbal willen zelfstandig verder Som] Gelijkspel en winst Nederlandse hockeyers UITSLAGEN standen Rotterdammers kunnen tijdens Marokkaans toernooi nog niet imponeren Staking basketbalarbiters Bert van Vlaanderen! hunkert naar wedstrij Uitsli DE STEM SPORT )ESTEM Eerste gouden medaille voor Bredase Deborah Gravenstjn Bridgetitel Van der Pas en Vriend sportnieuws KORI Ook Guinee niet in Afrika Cup Duitse clubs handhaven buitenl andersre» Trainingskamp Roda in Turkije mislukt leurts/Welten ederlands bkampioen sport PRIJSVRAGEI Directeur judobond op non-actief MAANDAG 8 JANUARI 1996 Rome (anp) - De nationale hockeyploeg heeft in Rome twee keer geoefend tegen Bel gië. De eerste wedstrijd ein digde zaterdag in 2-2, zondag speelde Oranje aanmerkelijk beter en won verdiend met 3- 1. Nederland bracht het verschil met de Belgen, straks in Barcelo na ook tegenstander in het olym pisch kwalificatietoernooi, daar mee onvoldoende tot uitdruk- king. Met name het gelijkspel van zaterdag was een nuttige les voor de selectie van Roelant Oltmans. „Duidelijk is dat ook België geen tegenstander meer is waarvan je even gemakkelijk wint. Dat zal de realiteit zijn in Barcelona. We hebben de stijgende lijn echter te pakken. Zondag kregen we in het eerste kwartier al vijf opgelegde kansen. Qua veldspel was het voor rust zeer goed. In de tweede helft raakten we de grip wat kwijt en kwam België door een strafcorner terug tot 2-1. Ook in de slotfase, toen het al 3-1 stond, hebben we nog twee riante moge lijkheden op een hogere score gehad." De doelpunten kwamen zondag van de stick van Jacques Brink man (rebound strafcorner), Rochus Westbroek en Mare Delissen. Zaterdag scoorden Ste fan Veen en Taco van den Honert uit een korte hoekslag. HDM- speler Wouter van Pelt bleef in het tweede duel aan de kant wegens en lichte blessure die zijn optreden in Barcelona niet in gevaar brengt. Het korte trainingskamp in de Italiaanse hoofdstad was eigen lijk niet door Oltmans opgeno men in de voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi, dat op 19 januari begint en waar acht landen strijden om vijf tic kets voor Atlanta. Hij besloot deze week uit te wijken naar Rome omdat in Nederland geen trainingsgelegenheid was door de winterse omstandigheden. De Belgische ploeg vergezelde Nederland naar Italië. De Neder landse selectie keerde zondag avond terug in Nederland, waar de ploeg deze week nog tweemaal traint. Op 11 januari vertrekt de ploeg al naar Barcelona. In de Catalaanse hoofdstad is Spanje vrijdag en zondag sparringpart ner. NEDERLAND - BELGIË 2-2. Doel puntenmakers Nederland: Veen (se), Van den Honert (sc). NEDERLAND - BELGIË 3-1. Doel puntenmakers Nederland: Brinkman (sc), Westbroek, Delissen. Casablanca (anp) - Feyenoord heeft het voetbaltoernooi in Casablanca gewonnen. De hele selectie, met uitzonde ring van reserve-doelman Doeleman, droeg bij aan het succes. Na de strafschoppenzege zaterdag tegen Ander- lecht volgde zondag een reguliere overwinning op de Marokkaanse kampioen CODM Meknes. Orlando Trust- full tekende kort voor rust voor de enige treffer. Feyenoord oefende in Casablanca ploeg van Jan Boskamp niet ver voor het vervolg van de competi tie, zaterdag tegen NAC. Ander- lecht was zaterdag de eerste en meest serieuze testcase voor de selectie. Het duel, door Haan aangegrepen om veel te experi menteren, verliep stroef. Henk Fraser maakte tegen de Belgen zijn rentree na lang blessureleed (achillespees), aankoop Henk Vos debuteerde twintig minuten voor het einde bij zijn nieuwe werkge ver. Bij de rust was het 1-0 voor Anderlecht door een treffer van de Nederlander Graeme Rutjes in de 33e minuut. Obiku bracht de Rotterdammers vijf minuten na de pauze op gelijke hoogte. Even later kreeg de spits een gele kaart na een overtreding op John Bos man. In de zestigste minuut kon Obiku na een harde charge tegen één van de Anderlechtspelers met een directe rode kaart de kleed kamers opzoeken. Strafschoppen moesten na de 1-1 uitsluitsel over de finale geven. Doelman Ed de Goey stopte twee strafschoppen van de Belgen, de eerste, van aanvoerder Grün, en de vijfde, van Walem. Voor Feye noord scoorden van elf meter Vidmar, Maas, Vos en Iwan. De vijfde Rotterdamse strafschop was overbodig. Wisselingen Zondag speelde Feyenoord ook niet flitsend, maar wel sterk genoeg om Meknes opzij te zet ten. Trustfull, zaterdag met een lichte blessure naar de kant gehaald, schoot vlak voor rust van een meter of twintig raak. In de tweede helft haalde Haan, net als zaterdag, een half elftal naar de kant. Ondanks de vele wisse lingen bleef de 1-0 op het score bord. Anderlecht eindigde als derde. Tegen Ra ja Casablanca kwam de Utrecht - Een jaar spelen ze samen: Marijke van der Pas en Bep Vriend. De bridgesters zijn nog geen vlammende combinatie, maar wonnen zondag wel de nationale titel voot paren. In Utrecht scoorde het tweetal 55,82 procent. Ruim voldoende om de concurrentie achter zich te laten. Van der Pas en Vriend rukten in het laatste weekeinde op van de vierde naar de eerste plaats. Bei den hebben, met andere partners weliswaar, al vele titels achter hun naam staan. De oudgedien den sloegen toe op de slotdag. Ze speelden tegen de regerende kampioenen Bicknese/Van der Spek. De score, 53-31, was vol doende de titel binnen te halen. De onttroonde kampioenen ein digden als tweede met 54,59 pro cent. De derde plaats was voor het koppel Doedens/Wijma. Uitslag: 1. Van der Pas/Vriend 55,82 procent, 2. Bicknese/Van der Spek 54,59, 3. Doedens/Wijma 52,91, 4. Broek/Van Moorst 52,78, 5. Vis- ser/Witteveen 52,71, 6. Schuil/Wes- seling 52,63, 7. Van Glabbeek/Hof- land 52,09. der dan 2-2. John Bosman nam beide treffers voor zijn rekening. De Belgische kampioen toonde zich echter beter bedreven in het nemen van strafschoppen dan een dag eerder tegen Feyenoord. Casablanca. Int. toernooi. FEYENOORD - ANDERLECHT (BEL) 1-1 (0-1), Feyenoord vv.ns. (4- 3). Scoreverloop: 33. Rutjes 0-1, 50. Obiku 1-1. Rode kaart: 65. Obiku. CODM MEKNES (MAR) - RAJA CASABLANCA (MAR) 4-0. FINALE: FEYENOORD - CODM MEKNES 1-0 (1-0). 42. Trustfull 1-0. OM DE DERDE PLAATS: ANDER LECHT - RAJA CASABLANCA 2-2. Anderlecht w.n.s. Doelpuntenmaker Anderlecht: Bosman 2. PSV PSV heeft in Indonesië de eerste vriendschappelijke wedstrijd tij dens de negendaagse oefenstage met 6-2 gewonnen van Surabaya. Jonk, Eijkelkamp en Zenden scoorden ieder twee keer. Het duel in Surabaya, dat dik 30.000 toeschouwers trok, werd gespeeld in een temperatuur van 28 tot 30 graden. „Gezien de omstandigheden hebben we een aardige prestatie geleverd," aldus Jan Wouters. „De tegen stander was niet echt van hoog niveau. Maar die jongens zijn natuurlijk wel gewend aan het weer hier." PSV reist vandaag van Oost-Java naar het eiland Sulawesi waar morgen in en tegen Manado wordt gespeeld. Vrijdag komen de Eindhovenaren weer terug van de oefentrip. Overigens gaf Jan Wouters van uit Indonesië te kennen dat 'zijn speciale binding met de stad' één van zijn voornaamste redenen was om kort voor aanvang van de Indonesië-trip een contract te tekenen bij FC Utrecht. Wouters, die in de Domstad zijn voetbal carrière begon, wordt daar met ingang van volgend seizoen assis tent-trainer. De Utrechter had ook een aan bieding van Bayern München op zak. Hij kon daar jeugdtrainer worden. Ook met PSV-manager Frank Arnesen sprak hij al eens over een dergelijke baan bij zijn huidige werkgever. Maar de rol van assistenttrainer in het betaalde voetbal trok de Utrech ter echter meer, dan een terug keer naar München, waar hij eer der speelde. „Ik moet ervaring opdoen. Dan kun je het best in Nederland beginnen. Wie bij FC Utrecht opvolger wordt van de onlangs ontslagen hoofdtrainer Kistemaker - de naam van Spelbos blijft hardnek kig in het geruchtencircuit han gen - zegt Wouters niet belang rijk te vinden. „Wat wel belang rijk is, is dat de rust bij FC Utrecht terugkeert. En dat er vol doende punten bijeen worden gesprokkeld om in de eredivisie te blijven." SURABAYA (INDO) - PSV 2-6. Doelpunten PSV: Jonk 2, Eykel- kamp 2, Zenden 2. WILLEM II - TELSTAR 3-3 (1-1). Bijzonderheden: Wedstrijd in Den Bosch gespeeld, Van Gastel maak te alle doelpunten voor Willem II. SPIJKENISSE - SPARTA 0-5 (0- 4). Doelpunten: Van de Velde 3, Dennis de Nooijer, Krijgsman. Bij zonderheid: door het slechte veld duurde de wedstrijd 2x30 minu ten. Angelique Seriese (rechts) in duel met Claudia Zwiers. Den Bosch - Ze waren er alle maal, de Nederlandse kam pioenen en medaillewinnaars op EK en WK judo. Maar slechts enkelen, zoals Angeli que Seriese, Ben Sonnemans, Claudia Zwiers en Mark Hui- zenga kwamen zaterdag in Den Bosch in actie op het NK alle categorieën. Voor de meeste judoka's kwam dit NK een maand te vroeg. „Dit is de enige periode om een maand rust te nemen," verwoordde Jen ny Gal, tweede van de wereld, de algemene opinie. „In de opbouw naar een belangrijk toernooi, zoals dat van Parijs op 10 febru ari, komt dit NK voor mij gewoon te vroeg." Ook Jessica Gal ontbrak, haar gescheurde spier in een knie liet geen judo toe. „Het gaat al een stuk beter," zei ze. Op 3 decem ber scheurde ze de spier. „Nor maal staat er zes weken voor de revalidatie, maar volgende week hervat ik de training. Dan ben ik net op tijd klaar voor de grote toernooien," aldus de meervou dig kampioene uit Haarlem. Gravenstijn De titel onder 61 kilo bij de vrou wen ging naar Deborah Graven stijn uit Breda. Het was haar eer ste. In de finale versloeg ze club genote Chantal van Gestel uit Goirle. „Het is moeilijk om te judoën tegen iemand die je door- en-door kent. Ik wilde echter per se kampioen worden en daar schrok Chantal toch wel van. 'Zo heb ik je nog nooit zien judoën' zei ze. Dat klopte ook wel, want het was mijn bijna beste partij ooit." Voor Gravenstijn is de titel de zoveelste bevestiging dat ze na Jenny Gal de beste is in de klasse tot 61 kilogram. „Ik kom steeds dichter bij haar in de buurt. Mocht Jenny geblesseerd raken, dan sta ik klaar om haar te ver vangen voor de Olympische Spe len in Atlanta." Bunnik - De wedstrijden in de eredivisie basketbal mannen staan deze week opnieuw op de helling. De scheidsrechters zijn volgens woordvoerder Bart van de Graaf niet van plan hun stakingsactie op te schorten. De arbiters legden afgelopen weekeinde de com petitie in de hoogste afdeling stil uit protest tegen de beslissing van de Nederlandse Basketbal Bond (NBB) geen wedstrijdcom missarissen meer op te roepen bij wedstrijden. Vandaag komt het bondsbestuur bijeen om de situatie te bespre ken. De scheidsrechters wachten eventuele voorstellen van de NBB af. Boven de 61 kilo ging de finale tussen Angelique Seriese, de wereldkampioene 72 plus van Tokyo, en Zwiers, de WK-vijfde in -66. Zwiers, zo'n 25 kilo lichter dan Seriese, deed er alles aan om zich niet te laten gooien, maar 28 seconden voor het einde kwam ze toch in een houdgreep terecht. Seriese was de enige die haar nationale titel prolongeerde. „Voor mij kwam dit NK wel goed uit. Ik heb direct na het WK een rustperiode ingebouwd." Seriese nam in november de trai ning weer op. In De Maaspoort stond ze zaterdag in drie partijen een minuut of zes op de tatami. Parijs is haar eerste grote toer nooi, gevolgd door München en Budapest. Op weg naar het olym pisch toernooi in Atlanta zijn het NK, het open NK en het EK aar dige tussendoortjes voor de zwaargewicht uit Zevenbergen. Bij de mannen onder 78 kilo zegevierde verrassend Twan van Heugten uit Geldrop. De relatief onbekende judoka versloeg in de eindstrijd de favoriet Patrick Klasuit Tilburg met een vol punt. „Zo verrassend vind ik dat niet," aldus Van Heugten. „Tenslotte ben ik nationaal juniorenkam- Zeist (anp) - De aloude trai nersvakbond WON moet het vanaf half januari waar schijnlijk zonder de collega's uit het betaalde voetbal stel len. De beroepskrachten wil len zelfstandig verder in de belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). Tij dens een vergadering op 16 januari valt de (formele) beslissing om tot afsplitsing over te gaan. „De WON wordt sinds 1985 geleid door mensen uit de ama teursector," zei CBV-voorvechter Jan Reker zondag in Zeist. „Dat is aan het beleid heel goed te merken. De trainers uit het betaalde voetbal hebben geen inspraak meer en worden nauwe lijks nog serieus genomen. Daar door komen onze wensen ook niet over bij de clubs en de KNVB. Het is de hoogste tijd dat we nu zelf een voortrekkersrol nemen." Ruim vijf jaar geleden ontston den in een klein groepje proftrai ners de eerste plannen voor een eigen vakbond. Op 3 maart 1991 was de oprichting van de CBV als afdeling van de WON officieel, mede dankzij de steun van de huidige KNVB-voorzitter Jeu Sprengers. De belangenvereniging telt thans 125 leden. Allen zijn full-time werkzaam in het betaalde voet bal. Louis van Gaal fungeert in het tienkoppige bestuur als voor zitter, Reker is secretaris/pen ningmeester. „We hebben in de afgelopen jaren veel kennis en ervaring opgedaan in organisatorische zin," stelde Reker. „We zijn stukker verder dan in de beginperiode van de CBV. Daarom is de tijd nu rijp om op eigen benen te gaan staan. We hebben de WON meer dan eens gevraagd met ons mee te doen. Maar het bestuur heeft alleen maar geprobeerd onze ont wikkeling af te remmen. Een slechte zaak. Een terugkeer van de CBV onder de VVON-vlag is daarom uitgesloten. De WON mag zich eventueel wel weer bij ons aansluiten, maar dat zie ik zo snel niet gebeuren." De CBV richt zich op drie werk terreinen: technische zaken (competitiebeleid, opleidingen, nationale selecties), sociale zaken (pensioenen, contracten) en pr- zaken. Een onafhankelijke vak bondsman moet die belangen voor de leden gaan behartigen. Door zijn centrale en onafhanke lijke positie lijkt Reker, onlangs wegens rugklachten afgekeurd voor een trainersfunctie in het betaalde voetbal, de belangrijk ste kandidaat om de CBV naar buiten toe uit te dragen. „Daar laat ik mij nu nog niet over uit," sprak hij diplomatiek. Een omvangrijke afvaardiging van de CBV brengt komende zomer een bezoek aan het EK voetbal in Engeland. Gedurende negen dagen bekijkt het gezel schap zes wedstrijden. Het zake lijke tripje past volgens' Reker prima in het beoogde pr-beleid van zijn club. „Het imago van de trainer-coach in het betaalde voetbal moet omhoog," gaf hij aan. „Het vak moet een betere uitstraling krijgen. Daarbij is de voorbeeldfunctie van groot belang. Alle trainers zullen zich aan een bepaalde erecode moeten houden. Dan pas kun je een vorm van eenheid kweken." De CBV luidde zondag het nieu we jaar in met een klein symposi um, getiteld: 'Trainer/coach, een vak!' Staatssecretaris Terpstra (VWS) leidde de discussiemiddag in. De uitdagende stelling van forumlid Piet Keizer ('trainen is een vak, coachen is een gave') ,en Haag (anp/rtr) - Mare osset kan hard slaan. Met Bin racket en zijn blote hand. et zijn racket sloeg de Zwit- 'r 7aterdag in Perth in de ale van de Hopman Cup èen de Kroaat Ivanisevic legentien aces. Met zijn blote land eins hij een reclamebord L furieus te lijf, dat hij een haarscheurtje opliep in de link van zijn rechter hand en e strijd moest staken. Conakry - Het voetbalelftal van Guinee vervangt Nigeria nietiB de strijd om de Afrika Cup, later deze maand in Zuid-Afrika.jT heeft een woordvoerder van de regering van Guinee, IbrahimSii la, zaterdagavond bekend gemaakt. Titelverdediger Nigeria trok zijn elftal terug omdat de ZuidafrJ kaanse organisatie de veiligheid van de Nigeriaanse spelers J kon garanderen. De Afrikaanse Voetbal Bond CAF heeft de Ni-j riaanse bond forse strafmaatregelen (zes jaar schorsing) jn fl vooruitzicht gesteld. Sylla verklaarde dat Guinee heeft besloten niet als vervangen Nigeria naar Zuid-Afrika te gaan omdat de CAF volgens geen officieel verzoek tot deelname heeft ingediend. Bovendiei volgens hem de voorbereidingstijd voor de nationale ploeg onto reikend om voldoende prestaties te kunnen leveren. De CAF® nu een nieuwe vervanger voor Nigeria zoeken. Het toen begint over een week. Het organisatiecomtié van de Afrika Cup beslist begin deze» welk land de plaats van Guinee zal innemen. Senegal is belangrijkste kandidaat. Het land was na Guinee de bestevetl Torflp V* j Hpl( r] i zer bij de kwalificatiewedstrijden. Daarna volgden Malawi( ld-*- *-*■ Marokko. De Nigeriaanse spelers willen uit onvrede met de beslissing de regering de nationale competitie boycotten, die op 10 febn, begint. Bovendien overwegen de internationals niet mee te dj aan de wereldkampioenschapen in 1998 in Frankrijk. De 4 kaanse voetbalbond bepaalt nog deze maand de hoogte vat straf die Nigeria krijgt voor de afwezigheid bij de Afrika Cup, Frankfurt - De Duitse clubs uit het betaalde voetbal mogen', het einde van het seizoen 1995/'96 maximaal drie buitenhui opstellen. Overleg tussen de 36 voorzitters resulteerde in Fa furt tot een onverwachte solidariteit. Volgens Franz Beckenbauer, voorzitter van Bayern Münchej er sprake van een herenakkoord. Het Europese Hof van Ji bepaalde onlangs in de zaak van de Belg Jean-Marc Bosn» er geen plafond voor het aantal buitenlanders mag bestaan. Met ingang van volgend seizoen willen ook de clubs uit de ei en tweede Bundesliga zich aan de uitspraak van het Europesel conformeren. Dan zijn ook de binnenlandse transfers vrij In Engeland stemde het bestuur van de league een plan weg' Birmingham City, dat in de Ierse hoofdstad Dublin een satellij club wilde installeren. David Sullivan, eigenaar van Birming City, had 1,2 miljoen gulden over voor een dergelijk initial Sullivan veroverde zijn miljoenen dank zij een keten van pornolektuur. In Spanje maakte de vrouwenbasketbalploeg van Vali gebruik van de nieuwe Europese sportwetten. In een compdis wedstrijd stelde de coach in plaats van twee nu drie buitenli speelsters op. De Russinnen Zasoelskaja, de Amerikaanse Mc en de Engelse Congreaves kwamen voor Valencia uit ondo Russische coach Gomelski. McGee speelde acht minuten ii wedstrijd tegen Tenerife. Antalya - Roda JC heeft het trainingskamp in Turkije letterlij! het water zien vallen. De Limburgers kregen te maken met vloedige regenval, waardoor de oefenwedstrijden van zat! (tegen Antalyaspor) en zondag (Genclerbirligi) moesten afgelast. Trainer Huub Stevens kon met zijn selectie slechts wat traina| een kunstgrasveld en op het strand. Het Limburgse gezels zou aanvankelijk woensdag terugkeren uit Turkije, maar het beert enkele dagen eerder naar huis te gaan, maar besloot toch volgens plan tot woensdag te blijven omdat de omstandij den zondag iets verbeterden. Roda vond twee oefenpartners voor de resterende dagen van trainingskamp. Vandaag speelt de ploeg op circa twintig Mi ter buiten Antalya tegen Ankaragücü, dinsdag is in Antalya 1 zonspor sparring partner. osset en zijn 15-jarige partner artina Hingis verspeelden op 6- 6-7 5-4 vier wedstrijdpunten oen Ivanisevic en Iva Majoli. et was het beslissende dubbel, ingis had daarvoor Majoli in oor Danny van den Broek in Haag - Ze keek met een huin oog nog eens naar het orebord. Opgeflitst waren jje eerste eindtijden op de 500 iter bij de vrouwen. Een 12 voor Sandra de Ronde 45.43 voor Marja Vis. „Ik id, geloof, ik mee kunnen ien," zei Sippie Tigchelaar, d-schaatsster uit de eind ■en zeventig en bij het NK round op de Haagse Uithof ;ief als verslaggeefster van .dio Friesland. Voor de eer- serieuze sprint moest ze chten tot de rit tussen amarie Thomas en Tonny Jong. De enige twee die men de 42 seconden bleven. en pioen." De nummer twee van vorig jaar, Valerie Tsiarkviani uit Heerde, kreeg geen kans tegen Koen van Nol, ook al een jeugd kampioen. Titelverdediger Huizenga ver scheen in de klasse boven 78 kilo. Daarin stuitte hij op de veel zwaardere Sonnemans, zevende op het WK. Die won met twee koka's en yuko. Sonnemans behaalde de titel niet. In de mooi ste finale van de dag verloor hij van clubgenoot Dennis van der Geest met een vol punt. „Hij is mijn voorbeeld," zei Van der Geest over Sonnemans. „En Wil lem Ruska natuurlijk. Die hangt ingelijst boven mijn bed." Den Bosch. NK alle categorieën. Mannen, tot 78 kg: 1. Van Heugten (Geldrop), 2. Klas (Tilburg), 3. Van Loon (Tilburg) en Van Rooy (Berli- cum). Boven 78 kg: 1. Van der Geest (Haar lem), 2. Sonnemans (Haarlem), 3. Huizinga (Vlaardingen) en Verhor- stert (Venray). Vrouwen, tot 61 kg: 1. Gravenstijn (Breda), 2. Van Gestel (Goirle), 3. Huiskamp (Heerde) en Van Stokkum (Tilburg). Boven 61 kg: 1. Seriese (Zevenber gen), 2. Zwiers (Haarlem), 3. Langen- veld (Velsenerbroek) en Van de Brink (Lunteren). Toto 1: 2-1-1-3-3-1-1-2-1 - 1 - 3 - 3 Lotto 1: 2 - 8 - 13 - 26 - 30 - 35. Reservegetal: 33. Cijferspel: 800756. Belgische lotto: 2-17-21-24-34 - 41. Reservegetal: 9. Joker: 2551211. Duitse lotto: 3 - 6 - 14 -19-: 32. Reservegetal: 29. Supergetal: 4. Super 6: 226405. Spel 77: 7092231. HANDBAL PSV 9 0 0 9 EREDIVISIE VROUWEN VOLLEYBAL SEW-Hellas 19-16 HC Westl - Swift R 14-22 Ancora - PSV 19-15 Volewijck E en O 27-22 UDSV-VenL 9-14 Volewijck 9 9 0 0 18 210- 158 Swift R 9 8 0 1 16 230- 139 E en O 9 7 0 2 14 203- 170 Ancora 9 5 1 3 11 186- 182 SEW 9 4 0 5 8 183- 190 HC Westl 9 3 1 5 7 169- 176 Hellas 9 3 1 5 7 180- 196 UDSV 9 2 1 6 5 150- 180 V en L 9 2 0 7 4 154- 184 EREDIVISIE MANNEN Brevok - Zwolle A.Capelle - Dynamo Dynamo Zwolle Brevok AMVJ ZVH ACapelJe Radius Ekspalvo WC Sudosa Den Bosch - Het bestuur van de Judo Bond Nederland (JBN) heeft directeur Jan Post op non-actief gesteld. Als reden geldt een ernstige vertrouwenscrisis op zakelijk gebied. Het bondsbestuur is van plan een ontslagaanvraag in te dienen voor de in Amersfoort woonachtige Post. Post fungeerde al vijf jaar ais directeur van de JBN. Daarvoor maakte hij vijftien jaar deel uit van het bestuur. Nieuwegein (anp) - Na ruim een half jaar zonder wedstriij de tijd van hunkeren naar competitie voor Bert van VM voorbij. De meervoudige nationale kampioen op de mij liep een half jaar geleden zijn laatste wedstrijd. Een, lang onderzoek bleek, beklemde zenuw in de lage rug» hem het lopen onmogelijk. is (anp) - Rob Geurts ïmer Marcel Weiten zijn Jerdag in Igls nationaal ïpioen in de tweemansbob 'orden. Bij de open Oos- rijkse titelstrijd eindigden als vierde met runs van >66 en 54,03 seconden. Win- irs werden de Oostenrij- rs Kurt Einberger en Car ol Nentwig. |er tevreden was Geurts over de Igressie bij het starten. Hij Jnt met Welten sinds enige tijd ét behulp van schema's van Ink Kraaijenhof. In vergelij- gg met vorig jaar verbeterde de itionale titelhouder zich met ■tiende seconde. De starttijd in T was nu twee keer 5,31 secon- J, destijds 5,39 en 5,41. I Nederlands kampioenen ver- Scken over acht dagen al naar taada ter voorbereiding op het T- Ze trainen vier weken in |gar\y opnieuw met de pro- na's van Kraaijenhof, die i op de atletieksprint afdoen- Peeft bewezen als trainer. J de tweede Nederlandse slee |t bemannen, is wellicht nog I vraag. Op grond van de ein- TOschikking in Igls zouden George Kenter en John Drost, 'roegere remmer van Geurts Met tijden van 54,59 en II eindigden zij als elfde in 'totaal en als tweede bij het Dat geeft in principe recht ■uitzending. Arend Glas en w) Otterhof waren echter in |e manches (54,44) sneller. In Tdassement kwamen zij even- niet voor. Bij de weging bleek i slee vier kilo te zwaar. Dat tot diskwalificatie. Het ls gmg daardoor naar Nakad 'lr en Rienk Bijlsma. ,?P<Cn Oostenrijks kam- 'schap, tevens NK: 1. Einber- IO°s), 4. en Nederlands 'tbrl s Oeurts/Welten 53,66 Tost u cn <5'31>. Ken- MMwn-i <5,43)/54,71 (5,40), ajair/Biilsma 55,59 (5,57)/56,88 1/s.i a a ?ias/Otterho£ 54 44 (5.45) gediskwalificeerd maakte vele tongen los. De trai ners van de top-drie ontbraken. Louis van Gaal (Ajax), Dick Advocaat (PSV) en Arie Haan (Feyenoord) hadden met hun club verplichtingen in het buitenland. Ook Ron Spelbos (ex-Vitesse) en Simon Kistemaker (ex-FC Utrecht) waren afwezig. Van Gaal kwam op de dag van het vertrek naar Israël zijn colle ga's, onder wie bondscoach Guus Hiddink, nog wel even gelukkig nieuwjaar wensen. Maar de lief hebbers van een vlammend betoog van de succestrainer van Ajax, zoals vorig jaar bij dezelfde gelegenheid, kwamen bedrogen uit. Nog voor het begin van het symposium vertrok voorzitter Van Gaal naar Schiphol. Na drie maanden vrijwel vols trekte rust en intensieve behan deling met fysiotherapie en acu punctuur, ziet Van Vlaanderen de toekomst weer met vertrouwen tegemoet. Zondag 14 januari staat hij in Egmond aan de start voor de jaarlijkse halve mara thon. „In november kon ik weer gaan trainen. Conditioneel zit het allemaal goed. Ik heb afgelopen week weer 170 kilometer getraind. Gelukkig ondervind ik geen hinder meer van de blessure. Door de weersomstandigheden heb ik nog weinig op snelheid en tempohardheid kunnen trainen. Daarom zal ik in Egmond waar schijnlijk wel wat last hebben met het aanvangstempo," aldus de atleet. Van Vlaanderens doel voor dit jaar is de olympische marathon in Atlanta. In het voorjaar wil de atleet eerst nog een wedstrijd over de 42 kilometer en 195 meter lopen. Hoewel hij zaterdag bij de nieuwjaarsreceptie van de atle- tiekunie in Nieuwegein niet ver der wilde gaan dan dat vrijdag duidelijk zal zijn waar dat zal gebeuren, loopt^hij vrijwel zeker 23 april in Rotterdam./ komende vrijdag houdt d terdamse marathon zijn t jaarsbijeenkomst, wast organisatie traditioneel namen van toplopers maakt. Bert van VM kreeg zaterdag voor maal in zijn carrière df van Leeuwen-beker, di tieprijs voor de mann®J reikt, Hij ontving de owj ding voor de 2.10.36, soonlijk record, die hij3 jaar april liep in de Rd'l marathon. Van Vlaanot'l digde daarme als twee®! Europees- en later «etT pioen Martin Fiz uit Sp®| In Nieuwegein reikte voorzitter Anny Sch® meerdere onderscheid»! Zij gingen naar meet» Sharon Jaklofsky dubbel Europees jeugd® ne discus en kogel W Bruin (meisjes) en dis® Mike van de Bilt (j0» onderscheiding voor 1 organisatie ging naar®1 van de Adriaan Paul®*! in Hengelo. Mannen Ritsma Postma Persman Zandstra De Jong Straathof Van Falier Heideman Verheijen Berkhout Reetman Vrouwen Thomas Te Jong Zijlstra De Loor Groenewold Timmer Oostinq Zee puntentotaal 163.042 163.953 164.426 165.497 166.038 166.685 167.295 167.384 168.083 171.212 171.948 Kluin op 10.00Q puntentotaal 178.000 178.557 180.985 181.363 182.771 183.995 185.906 186.472

de Stem | 1996 | | pagina 12