üampeerwet vraagt nieuw beleid SE. 0 Mogelijke fusie tussen bejaardenoorden is ver weg POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT laad van State beoordeelt vergunning aan varkensboeren lluis-Aardenburg voert nieuwe penning in voor ereburgers Iwervende oplichter loopt in Bergen tegen de lamp )ESTEM ZEELAND C3 iluis-Aardenburg wil ruimere regeling kleinschalig kamperen in goede banen leiden (013) 539 43 33 Zeeuw geld afgetroggeld met 'zielig verhaal' lORECA! R MÉÉRS ïerdersbrug officieel geopend 'Watersnood 53' in De Speye Principe-akkoord tussen besturen 't Verlaet in Westdorpe en De Blide in Terneuzen Inbraken Aanrijding Autogordel Achterdeur Schennispleger Onder water Vakantiewoningen Sas van Gent F amilie-toernooi zaalvoetbal EXAMENS Schuurfeesten in Aardenburg voorproefje komend carnaval met een SIEMENS S3 GSM-telefoon r errlt ejonge axel ZATERDAG 6 JANUARI 1996 3EWEST BREDA fax 076-5203010 fel het realiseren van fagbesteding voor cliënten «est Breda. De Stichting hout; Kan onze verslaggever Kluis-Aardenburg De lemeente Sluis-Aardenburg trijgt in navolging van het Weuwe gemeentewapen ook feen nieuwe erepenning. Deze is fcedoeld voor inwoners, die tot Ereburger worden benoemd. Van het nieuwe gemeentewapen wordt ten behoeve van de ambts keten van de burgermeester een medaille geslagen. B en W menen dat het ontwerp tevens uitste kend dienst kan doen als pen ning. Zowel Sluis als Aardenburg ken de het fenomeen ereburger hoe wel die onderscheiding in Sluis niet op een formele regeling stoelde. Aardenburg had een ver ordening die toekenning van het ereburgerschap (met legpenning en oorkonde) en van legpenning met oorkonde (als zelfstandig huldeblijk) regelde. De raad besliste over het ereburgerschap en het college over de penning. In alle gevallen werd de begunstig de ook ingeschreven in het Ere- boek. Het college meent dat deze for mele regeling ook voor de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg moet gaan gelden. „Wij nemen niet aan dat er kwistig met onderscheidingen, met name het ereburgerschap, zal worden gestrooid doch wij menen dat de mogelijkheid van een formele toekenning dient te bestaan," aldus het college in het voorstel aan de raad. Omdat er een nieuwe penning wordt gemaakt, is de tijd volgens het college nu dus gunstig ook de verordening vast te stellen. Het voorstel wordt dinsdag behan deld door de leden van de raads commissie Financiën en Algeme ne Zaken. De vergadering begint om 19.30 uur in de commissieka mer van het stadskantoor aan de Groote Markt in Sluis. unctie van ROEPBASIS Indicapten van toepassing. Is, zal in 1996 overgegaan Stie en beheer van STAP, de f januari 1996 te richten aan tia, onder vermelding van; ■ANGEN por deze studenten i of bezoek onze jSDAGEN: Complex Rachelsmolen 1, ban 210, mtroenvlinderstraat 46, ABO, Geuljanslaan 16, 10 uur (tot 13.00 Uur). i/an onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Iedere particuliere grondeigenaar nag voortaan het hele jaar door vakantiegangers met ten- ;en en caravans ontvangen. Dit is het gevolg van de nieu- ive wet openluchtrecreatie. dit is toegestaan. Dat moet nader worden geregeld door de gemeen te. De wet biedt een raamwerk waarbij het aan de gemeenten is zelf invulling te geven aan het openluchtrecreatiebeleid en het kampeerbeleid. Het college vindt het belangrijk te weten wat de gemeente met verblijfsrecreatie binnen de gemeentegrenzen wil om adequaat in te kunnen spelen op aanvragen voor een vergun ning, vrijstelling of ontheffing. Niet alleen ten aanzien van de huidige situatie maar ook met het oog op toekomstige gewenste en ongewenste ontwikkelingen. De verschillende kampeervormen vragen ieder om eigen gemeente lijk beleid. Het is inmiddels gewenst gebleken regionaal invulling te geven aan het kam peerbeleid. Het college vraagt daarom aan de gemeenteraad een beleidsnotitie vast te stellen waarmee handen en voeten wordt gegeven aan de veranderingen als gevolg van de Wet op de Open luchtrecreatie. Het voorstel komt donderdag aan de orde tijdens de vergadering van de raadscommissie Vrom, die om 19.30 uur begint in de com missiekamer van het stadskan toor aan de Groote Markt. De kampeerwet is als gevolg van je nieuwe wet op de openluchtre creatie op dat punt aanzienlijk Eewijzigd. Tot vorig jaar mochten ïlieen agrariërs in de periode van |5 maart tot en met 31 oktober iakantiegangers ontvangen. Deze wijziging is voor B en W van fluis-Aardenburg aanleiding een beleidsnotitie vast te stellen om Bes in goede banen te kunnen jiden. De wet op de openluchtrecreatie sop 1 november 1995 van kracht bworden. De wijzigingen heb- jen met name betrekking op de Jiogelijkheden van kamperen tuiten de officiële kampeerter- [sinen. Om wildgroei te voorko ken is het volgens het college joor de gemeente noodzakelijk Is op te stellen voor deze form van kamperen. i vergunning, ontheffing en/of tijstelling van B en W blijft in rincipe noodzakelijk. Tevens jeldt de eis dat een aanvraag niet ii strijd mag zijn met het bestem- ngsplan. Wat het veranderde hjstellingsbeleid betreft gaat fet nog steeds om maximaal tien ampeereenheden. De periode pn zes weken, waarvan de kam- :erwet spreekt om vijf extra fenheden te mogen plaatsen is jervangen door perioden waarin ■eikwijdte van de wet valt) aangewezen op grond Ir van Onderwijs en Wetenschappen op grond van Bs Zuid Nederland. tk en veelzij- verken in de lereen die dit is van harte de landelijke januari 1996. tenen diverse jiod-bedrijven hun deuren. In de praktijk kje achter de natie fin onze verslaggever uiningen - Een door het hele land zwervende oplichter is feze week in Bergen op Zoom tegen de lamp gelopen. RDAG 13 JANUARI het onderwijs- en personeelsvoorzienings* de werkgeversorganisatie (Koninklijk Horeca rie- en Voedingsbond CNV) in de horeca. eidsbureaus presenteren Bergse politie hield de 69- ige J.R. aan op het station, [idat een man uit Kruiningen ngifte had gedaan van oplich- g. R. had hem met een 'zielig Ihaal' driehonderd gulden uit I zak weten te kloppen. Blitie-onderzoek wees al gauw lit dat het hier gaat om een ptoire oplichter, die in het hele nd al tientallen jaren bekend sat om zulke praktijken. „Hij is geloof ik, al kort na de oorlog se begonnen," zegt een politie- jordvoerder. een 'nette, oudere man', doet let voor de kost. Doorgaans laat bij zich langs de weg oppikken en pggelt hij mensen geld af met Irhalen over zijn treurig lot - lek, blut, bestolen' - of hij Jat zich opnemen in ziekenhui- ien om na enkele dagen verzor- Bn onze correspondent Bdzele (B) - De nieuwe Her- [sbrug in het Belgische Dudze- I is officieel geopend. Daarmee |mt ook voor vele West- leuws-Vlamingen een einde aan stremming die het verkeer met feme het afgelopen jaar richting Tigge ondervond. 'oral het verkeer richting het j Ziekenhuis was jarenlang een rcbleem. De oude, door het [vasieleger bij de bevrijding ■"gelegde Herdersbrug had Par één rijstrook waar men telings over mocht en die fes ook nog vaak gestremd. nieuwe brug ligt naast de feue, die afgebroken wordt, en jSchikt over twee rijstroken. De re zorgt ook voor het ontlasten Ijl de verkeersdrukte van de pi (Zeebrugge-Brugge). ging met de noorderzon te ver trekken. R. moet een overtuigend acteur zijn, gezien het aantal slacht offers, maar een gewiekste boef is hij toch niet. Volgens de politie wordt hij meerdere keren per jaar aangehouden en heeft hij ook al enkele straffen ondergaan voor zijn oplichterspraktijken. R. krijgt volgens het wetboek van strafrecht 'een samenweefsel van verdichtsels' in de schoenen geschoven. Maar zal de aanklacht hem ook bereiken? Uiteindelijk heeft hij geen vaste woon- of ver blijfplaats. Geen probleem, denkt de politieman. R. is na verhoor door de politie 'heengezonden' met een dagvaar ding op zak, dus dat zit goed. En het vonnis komt-ie te zijner tijd ook wel te weten, als hij weer eens wordt betrapt, ergens in het land waar zijn niet geringe voor geschiedenis ongetwijfeld ook in de politiecomputer zit. R. is het prototype van de recidi vist. Bij zijn aanhouding had hij het geld van zijn laatst bekende slachtoffer overigens alweer opgemaakt. Van onze verslaggever Sas van Gent - De Heemkun dige Kring in Sas van Gent houdt dinsdag 9 januari een lezing over honderd jaar film. De lezing wordt ver zorgd door J. van Delft uit Axel. Hij laat ook oud film materiaal zien waaronder een film uit 1897. Verder zijn er beelden van de water snoodramp in 1953 en de inpoldering van de Braak man. De bijeenkomst is in cultureel centrum De Speye. Aanvang 20.00 uur. Bejaardentehuis De Blide in Terneuzen. Verzorgingstehuis 't Verlaet in Westdorpe. Van onze verslaggever Terneuzen - De besturen van het bejaardenoord 't Verlaet in Westdorpe en het bejaardencentrum De Blide in Terneuzen hebben in principe besloten tot een fusie tussen beide instellingen. De besturen verwachten dat de fusie zodanige voordelen oplevert dat de postitie van de instellingen op de markt voor de ouderenzorg aanzienlijk wordt verstevigd. Th. de Brauwer zei gisteren namens beide besturen dat zowel 't Verlaet (55 bedden) en De Blide (81 bedden) momenteel te klein zijn om in te kunnen spelen op de ouderen zorg in de toekomst. „De basis is momenteel te smal. Zonder fusie zou het best mogelijk zijn dat de instellingen in de gevarenzone komen." De fusie moet volgens De Brauwer vooral besparingen opleveren in de ondersteunen de diensten zoals administratie en in de staffuncties. Tevens kan een gezamenlijke inkoop van materialen meer rendement opleveren. „De besparingen komen ten goe de aan de verzorgende functies. Dit kan zowel intensivering van bestaande zorg- functies als het ontwikkelen van nieuwe zorgfuncties betreffen. Zoals bijvoorbeeld het ontwikkelen van een zorgfunctie voor de wijken rondom het bejaardenoord. Het beleid is er immers op gericht ouderen zo lang mogelijk zelfstandig thuis te laten wonen. Dat zijn toch ontwikkelingen die op ons afkomen." De komende tijd worden onderzoeken ver- FOTO'S WIM KOO'/.MAN richt naar het rendement van een fusie en noodzakelijke maatregelen voor de fusie. „Daarbij valt onder andere te denken aan een andere manier van functioneren van de directie. Gaan we met één directeur aan de slag of met locatiedirecteuren. Dat zijn zaken die nog moeten worden bekeken. Aan de hand van de resultaten van die stu dies zullen de beide besturen tot definitieve besluitvorming overgaan. „Ik heb vertrou wen in het rendement en de voordelen van een fusie. De studies moeten in 1997 zijn afgerond. De streefdatum voor de fusie is 1 januari 1998," aldus De Brauwer. Het bestuur van bejaardenoord 't Verlaet was de initiatiefnemer voor de besprekin gen. „Waarschijnlijk omdat 't Verlaet klei ner is dan De Blide. We zaten al vrij snel op één lijn." Oostburg - Op diverse plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen werd ingebroken. Dat gebeurde onder meer in Oostburg. Daar constateerden bewoners van de Komeet donderdag dat er ongewenst bezoek was geweest in de woning van afwezige buren. Omdat die nog niet gehoord konden worden, is onbekend wat er verdween. Dat gebeurde ook aan de Savooyaardsweg in IJzendijke, waar op klaarlichte dag een achterdeur werd ingetrapt. De gehele woning werd doorzocht. Ook hier kon de eigenaar nog niet worden gehoord zodat niet bekend is wat er weg is. De achterdeur van een woning aan de Rooseveltstraat in Kloosterzande sneuvelde even eens. Bij thuiskomst van de bewoners werd ontdekt dat een aantal sieraden en geld was verdwenen. Bij een vakantiewoning aan de Steenhovensedijk in Water landkerkje werd ook geweld gebruikt. Door het inslaan van een ruit kon de achterdeur worden geopend. Voor zover viel na te gaan is er niets verd wenen. Terneuzen - Bij het oversteken van de Rooseveltlaan, ter hoog te van de kruising met de Sloe- laan, verleende een 14-jarige fietser geen voorrang aan een auto. De fiets werd geheel ver nield, de auto liep lichte schade op. De jeugdige fietser had alleen wat schaafwonden. Sluis - Bij controles op Rijks weg 58 en in de omgeving van Sluis kregen vier automobilis ten een bekeuring wegens het niet dragen van de autogordel. De tijd van alleen maar waar schuwen is voorbij, zo zei een politiewoordvoerder. „Er wordt nu direct bekeurd." Hulst - Bij een inbraak in een woning aan de Zoutestraat een radio-casetterecorder, een kleine som geld en wat servies goed gestolen. De achterdeur van de woning werd ingetrapt. Het huis is kennelijk grondig doorzocht. De hele boel is vol gens de politie overhoop gehaald. Westdorpe - Een vrouw uit Westdorpe is deze week geschrokken van een man die zijn geslachtsdeel aan haar liet zien. De ongelukkige confron tatie gebeurde op het fietspad van de oprit naar de brug over het kanaal Gent Terneuzen. De vrouw heeft geen signalement kunnen doorgeven. Aardenburg - Het bouwterrein aan de Herendreef, waar een nieuw bejaardentehuis wordt gebouwd, is donderdag hele maal onder water komen te staan. Onbekend trokken de grondwaterpomp open waar door het bouwterrein onder water liep. Nieuwvliet - In Retranchement en Niewvliet is gisteren in twee vakantiewoningen ingebroken. De totale schade is nog niet bekend. In Nieuwvliet zijn onbekenden een woning aan de Ringdijk binnengedrongen door een deur te forceren. Waarschijnlijk worden een cassettespeler en sieraden gemist. In Retranchement is bij een woning aan de Schenkel- weg ingebroken. DANSEN - Naar aanleiding van de jaarvergadering houdt de Sasse harmonie De Veree- nigde Vrienden vandaag een gezellige dansavond. De entertainer Dirk van de Voorde zorgt voor muzikale omlijsting. Vanaf 21.00 uur is iedereen welkom bij Staf en Melda in zaal Engelenroos. De dans avond is niet alleen voor de leden en donateurs, maar voor iedereen die De Vereenigde Vrienden een warm hart toe draagt. Koewacht - De jeugdcommis sie van de voetbalvereniging Koewacht hield als afsluiting van het jaar 1995 een zaalvoet- baltoernooi voor C-junioren in de zaal van basisschool De Eikelaar. De ploegen waren samengesteld uit junioren, hun ouders en jeugdtrainers. In totaal namen dertig perso nen aan het toernooi deel, ver-j deeld over vier ploegen. Na de wedstrijden was er in de kanti ne van de club een gezamenlij ke maaltijd en konden nog enkele gezelschapsspelletjes worden gespeeld. UITSLAG 1. team Kleppe/Kint, 2. team Clar- ke/Vioen, 3. team Vermond/Dhondt 4. team Van Remoortele/Koster. Eindhoven - Technische Universiteit. Ingenieur scheikundige technologie: Harald Verhelst, Sas van Gent. Van onze verslaggever Aardenburg - De Aardenburgse Carnavals Stichting De Nach- tuuln houdt deze maand een aantal schuurfeesten om de men sen alvast in de stemming te brengen voor het komende earns val. en de Deze feesten vinden zoals vanouds plaats in de verwarmde loods van de familie Van Overloop. Op zaterdag 13 januari wordt voor vierde keer 'dü èrdübürgsü üüll'n aovünd' gehouden. De muzi wordt deze avond verzorgd door het orkest Nightflyer en boeri blaaskapel De Blaosuuln. Tevens wordt op deze avond de nieuwe prins der Nachtuuln bekend gemaakt en vindt de trekking van de gro te verloting plaats. Deze avond begint om 21.00 uur. De schuurfeesten worden op zaterdagmiddag 20 januari vervolgd met de 'Dolledwazejeugdprinsenschuurbalmiddag'. Deze middag wordt voor de zevende keer gehouden. Deze middag staat in het teken vanide jeugd. Tijdens deze middag wordt de nieuwe jeugdprins en jeugdprin- ses bekend gemaakt. Deze middag duurt van 14.00 tot ongeveer 17,00 uur. Het traditionele schuurbal start zaterdag 20 januari om 20.00 uur. Dit bal vindt voor de negentiende keer plaats. De muziek wordt verzorgd door het Scheldekwartet en door de boerenblaaskapei De Blaosuuln. Op deze avond vindt de verkiezing plaats van het carnavalslied voor 1996. De grote donateursactie van de carnavalsstichting volgt op 10 februari. Deze actie en de schuurfeesten zijn de grootste inkomsten bronnen van de stichting. (ADVERTENTIE) Torecabedrijven: Karnemelkstraat 5 Oude Kerkstraat 1 Dorpsstraat 23 Beneluxweg 1 Beneluxweg 1a Prins Hendrikstraat 6 Rustplaats Hazeldonk 500b Bredaseweg 10 iterhout. sn onze correspondent pi Haag/Oostburg - Binnen zes Eken velt de afdeling bestuursrecht- ]taak van de Raad van State in Den een eindoordeel over de milieu- k'gunningen die Oostburg heeft ver- pid aan Brabantse varkenshouders. F vergunningen zijn verleend voor nieuw I te richten varkenshouderijen aan de ï^deweg, de Maagdenbergweg en de qaweg in Oostburg. [Problematiek is eerder aan de orde Weest: Brabantse veeboeren trekken r,r ee'aad omdat daar minder strenge 'gmgseisen gelden(golden). „We zijn niet blij met hun komst, maar je kunt alleen een vergunning weigeren als je daar een geldige reden voor hebt," verduidelijkt gemeentewoordvoerder C. Westerweele gistermiddag tijdens een zitting in Den Haag. Daarom moest de gemeente ook voor vier lokaties aan de drie bovengenoemde wegen milieuvergunningen afgeven. Omwonenden en de natuurbeschermings vereniging 't Duumpje spanden enkele maanden terug bij de Raad van State een spoedprocedure aan waarin ze schorsing van de milieuvergunningen vroegen. De plaatselijke natuur zou niet opgewassen zijn tegen de komst van de varkenshoude rijen en en er is kans op overmatige stank overlast. Het schorsingsverzoek werd verworpen, waarna de Brabantse boeren over geldige milieuvergunningen beschikten. Bij de rechtbank in Middelburg werd gestreden over de door de gemeente verleende bouw vergunningen. Ook in die zaken werden schorsingsverzoeken afgewezen. Theoretisch hadden de varkensbedrijven dus de afgelopen maanden uit de grond gestampt kunnen worden. Dat is niet gebeurd. Bij de gemeente vermoedt men dat de var kenshouders het zekere voor het onzekere willen nemen. Na schorsingszaken volgen immers maanden later zogenoemde bodemzaken. In die zaken kunnen de ver gunningen alsnog sneuvelen. „Als ze echt zo'n haast hadden, hadden ze dat risico maar moeten nemen," vindt Westerweele. In het verleden is het gemeentebestuur van Oostburg door de boeren bedreigd met torenhoge claims wegens overschrijding van termijnen bij het verlenen van de vergunningen. Die claims kunnen de boeren nu in de prullen bak gooien, vindt Westerweele. Door met bouwen te wachten totdat de bodemproce dures zijn afgehandeld, hebben de boeren volgens hem aangetoond dat hun plannen niet zo verschrikkelijk spoedeisend zijn. bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 0115-562710

de Stem | 1996 | | pagina 21