De Vries klopt IJzerman in finale 'In de bergen helpt een computer je niet naar de top' BOVA Van de Plasse sterkste opleiding op maat AN G EN SPORT ZEELAND B3 eente jtk TBURG MNISGEVING Zeeuws-Vlamingen goed op dreef in K5-Interscheldejeugdtoernooi in Goes TENNIS De eenzame strijd van de Italiaanse rasklimmer Marco Pantani tegen de tijd ;n dag op donderdag 13.00 TOT 20.00 UUR I AC Milan Toekomst 'Baby-Giro' SPORTNIEUWS KORT Wilfried Bogaart gaat weg bij Zaamslag Jan Raas spreekt in Goes W Dow 4 nieuwe leider Carlos van Regenmortel blijft bij Graauw Dressuurwedstrijd om 'De Stern-trofee' SPORT AGENDA KORFBAL SCHAKEN TENNIS VOLLEYBAL 14-jarige ponyruiter wint zinderende finale louden, MBA, SPD-l en ARANTIE kunt u bellen met onze i ren), met de studieleider ■r Grift (0165-53 75 69) of trgofu bewekt een van de CHTINGSDAGEN: rdag 18 jan. 1996. 15 jan. 1996. 225, woensdag 17 jan. DE STEM ZATERDAG 6 JANUARI 1996 AANGEWEKh ONDERWIJS" INSTELLING 'Buitengebied, ning" 'Scheldeveste" Iers van Oostburg paalde in artikel 25 lijke Ordening ter ingang van maan- neentesecretarie (af- lein 1 te Oostburg or een ieder ter in- december 1995 door telde bestemmings- e herziening" en )H" heeft betrekking rovinciale weg N 675 et het plan worden even betreffende de g en de gevolgen heeft betrekking op esluisweg bij de kern vorden planologische ntwikkeling van een k te maken. In het ge en maximaal 210 re- vd worden, ven termijn kan een itoont, dat hij redelij- jweest overeenkom- zienswijze bij de ge- maken, bij Gedepu- ind, Postbus 6001 te hriftelijk bedenkingen lestemmingsplannen. 96. eester en wethouders md, burgemeester se, secretaris Door Henk van de Voorde Goes - Te midden van diverse deelnemers uit de rest van Zee land en uit Brabant was het contingent Zeeuws-Vlamingen isteren aardig succesvol in de finales van het K5-Interschelde- ieugdtennistoernooi Tennis Schelde International in Goes. Het betrof het eerste indoor-jeugdranglijsttoernooi in Zeeland. to de categorie tot en met 12 jaar werden bij de jongens Krijn de Vries uit Vogelwaarde en bij de meisjes Annick van de Walle uit Terneuzen toernooiwinnaar. De Vries stuitte in de finale op de nodige tegenstand van Oostbur- j,er Frank IJzerman, maar won uiteindelijk toch in twee sets. De Vries wil op de kritieke momen ten nog wel eens te voorzichtig I spelen. Dit keer leed hij niet aan I deze kwaal: 6-4, 6-5. Annick van 1 de Walle versloeg in een opmer kelijke finale - de eerste set ging i voor de Animo-speelster met 6-0 I verloren - in drie sets Floortje I Bosch uit Veere. In de halve fina- I le had Van de Walle eenvoudig I gewonnen van Sharon de Witte I uit IJzendijke. I In de categorie tot en met 14 jaar I ontdeed toernooiwinnaar Dennis i Bommelijn uit Hoek zich eerst I van favoriet Bram de Nijs uit 1 Oost-Souburg en vervolgens in [de finale van de als tweede I geplaatste Chiel Maranus uit I Middelburg. De Animo-speler I boekte op het forse schema van I {4 vijf zeges op rij. Bij de meisjes I tot en met 14 jaar bereikte de I ongeplaatste Beatrix Verhaegen luit Hulst verrassend de eind- 1 strijd. In de kwartfinale maakte I ze een einde aan de illusies van de als tweede geplaatste Nathalie de I Paepe uit Schoondijke. De Paepe heeft weliswaar meer 'feeling' voor tennis, daar tegenover staat Idat Verhaegen een completere urt: Bel voor meer informatie of stuur de bon m speelster is. Anticiperen gaat haar goed af, terwijl ze boven dien in de 'winning mood' is na haar successen vorige week in het indoor-toernooi te Hulst. In de halve finale te Goes won Beatrix Verhaegen van haar jongere zusje Jacqueline, die beschikt over een goede topspin-forehand. Alleen in de finale moest Beatrix voor rang verlenen aan Lenneke Cle ment van MLTC. In de jongste leeftijdsgroep gingen Kim Boes van Hulster Ambacht en Rianne Verdonk van Tiola (IJzendijke) in de halve finales onderuit. De als tweede geplaatste Boes sloeg in de semi-finale tegen de Brabant se Rianne Verdonck minder diep dan gewoonlijk. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 14 jaar: kwartfinales: Bram de Nijs-Erik Raaman 6-4, 6-3; Dennis Bommelijn-Johny Quaak 6-5, 6-1; Davy de Waal-Jacco de Looff 5- 6, 6-0, 6-4; Chiel Maranus-Rick Salome 6-3, 6-5; halve finales: Den nis Bommelijn-Bram de Nijs 6-5, 6- 2; Chiel Maranus-Davy de Waal 1-6, 6-3, 6-3; finale: Bommelijn-Maranus 6-3,6-1. Tot en met 12 jaar: kwartfinales: Krijn de Vries-Tim Mosmans 6-3, 6- 4; Arthur te Boekhorst-Robin Loopik 6-0, 6-1; Frank IJzerman-Stanley Bish 6-3, 6-1; Brian Dijkstra-Stefan Westerweel 6-3, 6-4; halve finales: Krijn de Vries-Arthur te Boekhorst 6-5, 1-6, 6-1; Frank IJzerman-Brian Dijkstra 6-3, 4-6, 6-5; finale: Krijn de Vries-Frank IJzerman 6-4, 6-5. Tot en met 10 jaar: kwartfinales: Stijn van Doeselaar-H. Halewijn 6-1, 6-0; Martijn Franken-Sjoerd Huis in 't Veld 6-1, 6-0; Michiel Kuijk-Joost de Vries walk over Kuijk; Jeroen Bakx-Bart van de Sande 6-2, 6-5; halve finales: Stijn van Doeselaar- Martijn Franken 6-4, 6-2; Jeroen Bakx-Michiel Kuijk 6-1, 6-4; finale: De finalisten in het K5-Interscheldejeugdtoernooi in Goes: bovenste rij v.l.n.r. Dennis Bommelijn, Chiel Maranus en Lenneke Clement; middelste rij v.l.n.r. Krijn de Vries, Frank Ijzerman, Annick van de Walle, Floortje Bosch en Beatrix Verhaegen; onderste rij v.l.n.r. Jeroen Bakx, Stijn van Doeselaar, Lidwien van Helmond en Silvana Bauer. foto jaap wolterbeek Jeroen Bakx-Stijn van Doeselaar 6- 2, 6-3; 3e/4e plaats: Martijn Fran- ken-Michiel Kuijk 6-3, 6-5; verlie zersronde: Ferry Sonnemans-Kadir Pokorni 6-0, 6-4. MEISJES Tot en met 14 jaar: kwartfinales: Lenneke Clement-Annoeska Willem- sen 6-2, 6-1; Kim Dijkstra-Nicole de Vrieze 6-1, 6-0; Jacqueline Verhae- gen-Marloes Ketting 6-0, 6-0; Beat rix Verhaegen-Nathalie de Paepe 6- 3, 6-0; halve finales: Lenneke Cle- ment-Kim Dijkstra 6-0, 6-0; Beatrix Verhaegen-Jacqueline Verhaegen 6- 3, 6-2; finale: Lenneke Clement- Beatrix Verhaegen 6-2, 6-3. Tot en met 12 jaar: kwartfinales: Floortje Bosch-Silvana Bauer 6-3, 6- 2; Saskia Oranje-Anneke Riemens 6- 1, 6-1; Annick van de Walle-Merel Luijpen 6-4, 6-3; Sharon de Witte-K. de Klerk 6-1, 6-2; halve finales: Floortje Bosch-Saskia Oranje 6-2, 6- 1; Annick van de Walle-Sharon de Witte 6-1,6-1; finale: Annick van de Walle-Floortje Bosch 0-6, 6-2, 6-3; 3e/4e plaats: Saskia Oranje-Sharon de Witte 6-3, 6-3. Tot en met 10 jaar: kwartfinales: Sil vana Bauer-Femmy Barends 6-0, 6- 0; Rianne Verdonck-Nelleke Konings 6-3, 6-1; Lidwien van Helmona- Yvonne van de Lindeloof 6-0, 6-1; Kim Boes-Stephanie van Damme 6- 0, 6-0; halve finales: Silvana Bauer- Rianne Verdonck 6-0, 6-1; Lidwien van Helmond-Kim Boes 6-0, 6-4; finale: Silvana Bauer-Lidwien van Helmond 6-2, 6-0; 3e/4e plaats: Kim Boes-Rianne Verdonck 6-1, 4-6, 6-1; verliezersronde: finale: Stefanie Maenhout-Birgit Schijvenaars 6-0, 6-1. imenwerkingsverband van I ellingen heeft per februan j 3den. Het betreft opleid» I lutomatisering en logistiek' I rum College Breda worden 1 J-opleidingen varieert van 11 door middel van werken' AVO: jewerker ief Medewerker matiesystemen MBO: anagement Door Jan Seuren Cesenatico - Veel profwielrenners zijn al naar warmere oorden ver trokken om zich op het nieuwe sei zoen voor te bereiden. In zijn woon plaats Cesenatico herstelt Marco Pantani van de gevolgen van de zware val in Milaan-Turijn waarbij hij zijn linker scheen- en kuitbeen op verschillende plaatsen brak. Bijna drie maanden zijn verstreken sinds het ongeval de beste klimmer van het profpeloton vleugellam heeft gemaakt. Marco Pantani (25) loopt moeizaam op krukken. Het been mag onder geen enkel beding belast worden. Pantani woont nog bij zijn ouders in Cesenatico, een van de badplaatsen aan Italiaanse Riviera langs de Adriati- Ische Zee, niet ver van Rimini. In het appartement van Ferdinando en Tonina I Pantani zijn de wanden van de hal [bedekt met foto's waarop zoon Marco 'aat afgebeeld. Als winnaar van junio- I ren- en amateurwedstrijden toen hij Jg een fraaie haardos had. De piep- kleine woonkamer heeft meer weg van een tentoonstellingsruimte. Overal foto's van de enige zoon. Grote bekers en andere trofeeën staan op de kast. Een schilderij van de hand van een van zijn I vrienden bedekt grotendeels een wand |van de kamer: in zijn elegante stijl I beklimt Marco Pantani een van de zwa- [re cols in de Giro van 1994. Eén kleu- renplaat valt onmiddellijk op. De foto van de in de Tour van dit jaar tragisch [verongelukte Fabio Casartelli. -Fabio was mijn vriend. Zijn dood heb ik nog steeds niet verwerkt. Ik kan het nog steeds niet begrijpen dat iemand bij [het uitoefenen van zijn hobby het leven [verliest," zegt Pantani met zachte stem. «et is enkele minuten stil in de kamer s hij de woorden heeft uitgesproken. [De glazen die vader Ferdinando met [champagne heeft gevuld, blijven een hele poos onaangeroerd. [Op de dag dat hevige sneeuwstormen jVoor veel ongemak op de Italiaanse pegen zorgen, bezorgt de postbode een Paraet met AC Milan als afzender. Het |js de favoriete voetbalclub van Pantani. hen lach verschijnt op zijn gezicht als mj het pakje opent. Bestuur en spelers an de roemruchte club wensen hem F® prettige jaarwisseling en sturen als I "jk van waardering het shirt met rug- pummer 9 van George Weah mee, de uropees voetballer van het jaar. Pan- H trekt het veel te grote tricot onmid- E aan' ZorSt er wel voor dat de sponsor van zÜn elub voor de foto- k °kZiclltl3aar ^jft. ..Anders krijg emen met mijn werkgever," hll verontschuldigend. bi'iH ou^ers beantwoorden de enorme L'aan fanmail. De populaire coureur L i4 zijn eentje een strijd tegen de C J wanneer hij weer kan fietsen, kan PI met geen mogelijkheid zeggen. Elke li naar ket nabij gelegen For- .aa[ bij in de privé-kliniek San Roc- etherapie van specialist Terragnoli e zwembad volgt. „Dat is mijn eni- lL wlng"' zegt Pantani- -Ik l0°P Refev t tTater' koud ik miJn zwaar leotj linkerbeen tenminste nog een F'jein beweging." angs kreeg Pantani de schrik van Pantani, die pas in maart de training kan hervatten. zijn leven toen zijn arts een ontsteking in het been ontdekte ter hoogte van de enkel, waar een stalen pin in het bot is geschroefd. Terragnoli had Pantani al te verstaan gegeven dat hij met een nieuwe operatie rekening moest hou den. De uitslag van het onderzoek viel enkele dagen later echter positief uit. Volgens het schema van zijn arts moet Pantani in maart voorzichtig met de trainingen kunnen beginnen. Daarvoor gaat de coureur naar Cuba, waar hij op grote hoogte en onder ideale omstan digheden aan de slag gaat. „Toen Terragnoli de ontsteking consta teerde, dacht ik dat ik een klap kreeg. Van nature ben ik zeer optimistisch, maar een nieuwe tegenslag had ik nau welijks kunnen verwerken. Nu er niets ernstigs aan de hand is, denk ik stiekem aan de Tour. Eigenlijk durf ik het niet eens uit te spreken. Want als er ook maar iets fout gaat, raak ik achter op het door Terragnoli samengestelde schema." De Ronde van Italië is komend seizoen sowieso niet aan Marco Pantani besteed. Een forse tegenslag voor de tifosi, de organisatie en niet op de laat ste plaats voor de renner zelf. De orga niserende krant Gazetta dello Sport heeft genoeg van de buitenlandse over winningen van Indurain (twee keer), Berzin en Rominger. Het wordt tijd dat weer eens een Italiaan in de rose leider strui als eindwinnaar wordt gehuldigd. Daarom werd de laatste week in het hooggebergte extreem lastig gemaakt. Precies zoals Marco Pantani het graag wil. Het ongeval in Milaan-Turijn dwarsboomde niet alleen de plannen van de Giro-organisatie maar ook die van Pantani. Pantani zegt dat hij bij de val niet het bewustzijn heeft verloren. Beweert dat hij geen moment heeft gedacht dat zijn wielerloopbaan wel eens afgelopen kon zijn. De coureur maakt er geen geheim van dat hij het daags na het ongeluk heel moeilijk had. Besefte toen eigenlijk pas tot welke consequenties de val kon leiden. „Ik had plotseling angst voor de toe komst. Vroeg me af of ik nog wel mijn niveau kon bereiken. De bestuurder die de val heeft veroorzaakt, is met zijn vader bij me geweest in het ziekenhuis. Advocaten zijn met de zaak bezig. Het interesseert me niet wie schuld is aan het ongeval. Ik ben maanden uitgescha keld. Die tijd kan niemand me terugge ven. Is ook niet met geld te betalen. Er zijn dagen geweest dat ik niet aan wiel rennen kon denken. De artsen hebben me er gelukkig bovenop geholpen. Ze zijn er van overtuigd dat ik volledig herstel. Toen ik dat hoorde was ik gerustgesteld. Uiteindelijk ben ik pas 25 jaar. De toekomst ligt nog voor me. Als ik tenminste van verdere pech gespaard blijf." De val in Milaan-Turijn was niet de eni ge tegenslag die hij dit seizoen te ver werken kreeg. Pantani had zich in de foto henk theuns wintermaanden intensief voorbereid op het nieuwe wielerjaar. Hij volgde krachttraining om het verschil in de tijdritten met Indurain en Rominger te kunnen beperken. Zijn positie op zijn nieuw ontworpen fiets werd aangepast. De inspanningen leken voor niets te zijn geweest toen Pantani enkele dagen voor de start van de Giro op een training door een automobilist van de weg werd gereden. Hij hield er een knieblessure aan over. Was veertig dagen uitgescha keld en kon de Ronde van Italië verge ten. „Voor het eerst in mijn leven heb ik Marco toen als wielrenner zien huilen," zegt moeder Tonina. Met nauwelijks enkele duizenden kilo meters in de benen bond hij vervolgens in de Tour de strijd aan met de favorie ten Indurain en Rominger. Pantani won twee bergetappes. De beklimming naar l'Alpe d'Huez voltooide hij in een nieu we recordtijd. De ploegleiding van Rominger bood hem één miljoen gulden voor volgend jaar. Pantani verkoos ech ter bij Carrera te blijven omdat zijn ploeg voor volgend seizoen aanmerke lijk is versterkt. In het najaar van 1992 debuteerde Mar co Pantani bij de profs. Hij smeekte ploegleider Boifava van Claudio Chiap- pucci om een contract omdat hij het shirt van Carrera zo mooi vond. Boifava sloeg onmiddellijk toe, want de 22-jari- ge coureur had met overmacht de 'Baby-Giro' gewonnen. Ruim anderhalf jaar later won Pantani in de Giro zijn eerste wedstrijden bij de profs. In de ronde van Italië liet hij de favorieten Berzin en Indurain op de Dolomieten cols met speels gemak achter zich. De internationaal vrijwel onbekende Itali aan eindigde als tweede in het eindklas sement. In de daaropvolgende Tour ver overde hij de derde plaats in Parijs. De als knecht van Chiappucci begonnen Pantani ontpopte zich als de enige ech te klimmer in het Tourpeloton. 'Hij heeft de benen van Bahamontes. De stijl van Van Impe'. De internationale pers kwam loftuitingen te kort. Pantani werd vergeleken met de Spaanse klim mer José Manuel Fuente en met de Luxemburgse engel van het hoogge bergte, Charly Gaul. Het was meer dan vijftien jaar geleden dat een coureur met zo'n gemak de cols in het hoogge bergte had bedwongen. Kritiek Marco Pantani staat er om bekend dat hij iedereen vertelt hoe hij over bepaal de zaken denkt. Kritiek is hij nooit uit de weg gegaan. Pantani was nog geen twee jaar prof toen hij de vedetten Ind urain en Rominger als computer gestuurde renners afschilderde. „Ze pakken de leiderstrui en verdedi gen die tot het einde. Een dergelijke manier van wielrennen spreekt het publiek niet aan. Ik val aan wanneer ik zin heb en waar het kan. Nu moet ik het nog tegen Indurain en Rominger afleg gen. In de tijdritten schiet ik te kort. Mijn tijd komt wel." De coureur met de gladde schedel werd beschouwd als het zoveelste produkt van de Italiaanse school. Iedereen was vervolgens met stomheid geslagen toen bleek dat hij als een der weinige cou reurs niet met een hartslagmeter werkt. Zijn ploegmaats beschikken in een gro te etappekoers over een computer waar in alle gegevens per dag worden opge slagen. Pantani wil van de moderne aanpak echter niets weten. „Als je bergop rijdt, is de polsslag niet belangrijk. Ook de computer kan je daarbij niet helpen. Het enige dat telt, is zo snel mogelijk de top proberen te bereiken. Als Ihdurain aanvalt, kan ik toch niet eerst op mijn hartslagmeter gaan kijken of ik hem wel kan volgen? Dan bereik je nooit iets." Zanger Behalve als renner staat Pantani ook als zanger zijn mannetje. In de winter maanden trekt hij met zijn vrienden langs de Adriatische Zee en zingt in bars en kleine zalen. Zijn landgenoten Eros Ramazotti en Adriano Celentano zijn z'n voorbeelden. Op de gitaar wordt hij begeleid door Michele Coppolillo, ook een Italiaanse profrenner. Het duo treedt ook op tijdens benefietconcerten voor mensen die organen afstaan. De grote droom van Pantani is om ooit nog eens aan het songfestival van San Remo deel te nemen. Medio januari brengt hij zijn eerste cd uit. Met begeleiding van een professio nele popgroep neemt hij negen liedjes op. De opbrengst is bestemd voor de oorlogsslachtoffers in Sarajevo en voor de minder bedeelden in de Italiaanse maatschappij. „Ais ik als coureur niet slaag, kan ik altijd nog als zanger aan de slag," zegt hij lachend bij het afscheid. Zaamslag - Trainer Wilfried Bogaart verlaat Zaamslag aan het eind van het lopende seizoen. Bogaart is aan zijn derde seizoen bij de Zeeuws-Vlaamse zaterdagclub bezig. Hij sloeg het aanbod af er een vierde jaar aan vast te knopen. Bogaart, die nog geen andere club heeft: „Ik vertrek bij Zaamslag, omdat er te weinig mogelijkheden voor de toekomst zijn oni hogerop te komen." Goes - In Sportpunt Zeeland te Goes wordt woensdag 17 janauri een forumdiscussie gehouden met het oog op de amateurklassie- ker Grote Prijs Arjaan de Schipper, die voor zaterdag 15 juni 1996 op de kalender staat. Tijdens de bijeenkomst in Sportpunt Zeeland komen onder ande re aan het woord: Jan Raas (directeur-sportief en oud-renner), Henk Remijnsen (consul district Zeeland KNWU), Rini Wagt- mans (oud-profrenner) en Jo Kuijs (voorzitter amateurklassieker GP Arjaan de Schipper). De presentatie is in handen van wieier- speaker Kees Maas uit Hoeven. Terneuzen - W Dow 4 is de nieuwe leider in de derde klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Die formatie won met 6-3 van Witte/Boussen/De Bruijn en vernam dat koploper W Crunchtime tegen ABN-AMRO/Adhanco niet verder kwam dan een 5-5- gelijkspel. Op basis van een beter doelsaldo eist W Dow 4 nu de eerste plaats op. In deze derde klasse blijft het toch dringen geblazen, want ook ABN-AMRO/Adhanco, Maas 3, Witte/Boussen/De Bruin en W Dow 2 blijven in het spoor van de koploper. Laatstgenoemd team won met 6-4 van Maas 3. De grootste score kwam op naam van W Dow 3 dat met 2-8 van hekkesluiter Smit won. STAND Derde klasse: W Dow 4 9-17, W Crunchtime 9-17, ABN- AMRO/Adhanco 9-15, Maas 3 9-13, Witte/Boussen/De Bruin 9-13, VV Dow 2 9-13, W Dow 3 9-12, Smit 9-3. Graauw - Carlos van Regenmortel blijft ook volgend seizoen trai ner van de selectie van de voetbalvereniging Graauw. De uit Koe wacht afkomstige oefenmeester begint dan aan zijn tweede sei zoen bij de Oost-Zeeuws-Vlaamse afdelingsclub. Axel - In manege Magrette nabij Axel wordt zondag de tweede dressuurwedstrijd om 'De Stem-trofee' gehouden. In totaal heb ben 109 combinaties ingeschreven bij de paarden en pony's. De wedstrijden beginnen om 08.30 uur met wedstrijden voor pony's en in de middaguren komen de paarden in actie. De Z- klasse paarden wordt pas vanaf 20.40 uur afgewerkt. Omstreeks 21.30 uur is de prijsuitreiking. ZATERDAG 6 JANUARI Landelijk: Tjoba-Vrienden- schaar (eerste klasse G), Sport centrum Goes 2, aanvang 16.25 uur. Stormvogels-TOGO (derde klasse N), sporthal Koudekerke, aanvang 18.20 uur. Afdeling: Luctor-DSO (promo tieklasse A), sporthal 't Zwaan tje Terneuzen, aanvang 15.40 uur. Seolto-Zaamslag (promo tieklasse A), sporthal Vlissingen 1, aanvang 14.50 uur. ZATERDAG 6 JANUARI Vijfde ronde KNSB: HWP 1- Caisa (eerste klasse B), HWP 2- Vianen (tweede klasse C), Ter- neuzen-Rijswijk (derde klasse E). Vierde ronde ZSB-hoofdklasse: Middelburg 2-SVWZV, HWP 3- Vlissingen 1, Middelburg 1-Vlis- singen 2, Souburg 1-Landau. Promotieklasse: Terneuzen 2- SVWZV 2, De Zwarte Dame- Goes 1, Souburg 2-Goes 2, Sou burg 3-Zierikzee. ZONDAG 7 JANUARI Zeeuwse indoorcompetitie: Mixed: WPD l-'t Halve Maantje 1 (tweede klasse), Goes, aanvang 9.00 uur; SJEF 1-DOS 1 (vierde klasse), Hulst, aanvang 14.00 uur; Mannen: Sluiskil 1-Sou burg 1 (eerste klasse), Kapelle, aanvang 12.00 uur; Drive 1-Ani- mo 1 (eerste klasse), Terneuzen, aanvang 11.00 uur; SJEF 1-De Schelde 1 (tweede klasse), Ter neuzen, aanvang 11.00 uur. ZATERDAG 6 JANUARI Landelijk: Morres-Keukencen- trum, tweede divisie vrouwen, sporthal Den Dullaert, Hulst, aanvang 17.00 uur. District: Morres 2-Ardito 2, eer ste klasse mannen, sporthal den Dullaert, Hulst, aanvang 17.00 Door Jan Murre Goes - „Winnen blijft altijd leuk. Of het nu een grote of kleine wedstrijd is en of het nu in Wierden is of in Goes. Het geeft altijd een fijn gevoel," reageerde Christiaan van de Plasse uit Yerseke na afloop van de Z/ZZ-klasse springen voor pony's tij dens Indoor Zeeland te Goes. Met zijn schimmeltje Quarry Hill behaalde hij na een zinderde barrage de eerste plaats in deze klasse. De 14-jarige Christiaan van de Plasse, vorig jaar nationaal kampioen op de Levade, had toch een noot van kritiek: „Opvallend hier in Goes zijn de parcoursen. Vorig jaar was dat uitstekend verzorgd, maar nu viel me dat tegen. Er waren te weinig hindernissen en die ston den dan nog heel ver uit elkaar. Ik dacht dat het zeker in het klassiek parcours verplicht was om 13 hindernissen te nemen. Nu waren dat er maar 9. In het tweede parcours was dat niet anders." Over zijn prestatie was hij wel enigszins tevreden, al had hij in het tweede parcours stiekem op meer gehoopt dan een derde plaats. In de barrage van de Z/ZZ-klas- se in handicap drongen vier combinaties tot de barrage door. Marcel van Oorschot uit Oud gastel opende met Dolly met nul fouten en een tijd van 33,38. Adriaan van de Plasse ging als laatste van start en wist wat van hem verlangd werd om als eerste te finishen. Zonder een 'splinter' van het houtwerk te halen daverde hij rond en liet de con currentie zijn 'hielen' zien in een tijd van 29,76 zonder strafpun- ten. Tweede werd Michel Greeve met Magie BB uit Roosendaal in een tijd van 30,77. Zijn plaatsge- note Marie Claire Ripainsel van de Mauritsruitertjes pakte het brons in 32,59. UITSLAGEN SPRINGEN PONY'S Z/ZZ-klasse vastgestelde tijd: 1. Marie Claire Ripainsei met Kant jes Koraal (Roosendaal), 2. Beggy Zetteler met Lacas NN, 3. Chris tiaan van de Plasse met Quarry Hill (Yerseke). B-klasse klassiek categorie A/B/C: 1. Erika van de Beemd met Len's Haven Kelly (Rucphen), 2. Niels Kennis met Milton (Zun- dert), 3. Guus Jan Ideler met Wil- ma (Koudekerke). B -klasse klassiek categorie D/E: 1. Maaike Hamelink met Pinto (Vlissingen), 2. Jolanda Verton met Arrabel ('s-Heer Hendriks kinderen), 3. Ilona Riemens met Bonanza (Middelburg). L-klasse klassiek categorie C: 1. Vivian Albers met Bianca (Schijf), 2. Annica Meewisse met Jolanda (Bosschenhoofd), 3. Flo- rien Moens met Carola (Aagteker- ke), 4. Femke de Buck met Ilyo B (Absdale). L-klasse klassiek categorie D/E: 1. Vivian Albers met Sky Vieuw Star (Schijf), 2. Moniek Herrey- gers met Yellow Star (Rijsber- gen), 3. Neeltje Uitdewilligen met Yrhan (Wouwse Plantage). B-klasse progressief categorie A/B/C: 1. Niels KEnnis met Mil ton (Zundert), 2. Guus Jan Ideler met Wilma (Koudekerke), 3. Mat- jon Tieten met Fire (Zevenber gen). B-klasse progressief categorie D/E: 1. Thamar Zweistra met lona (Geersdijk), 2. Maaike Hamelink met Pinto (Vlissingen), 3. Anneke Monden met Amogi (Etten-Leur), 6. Esther de Vetter met Mr. Ron (Heikant). M-klasse klassiek categorie D/E: 1. Michaël Greeve met Bolero BB (Hilligersberg), 2. Kees Lips met Ruttchen Romeo (Breda), 3. Arnout Sekreve met Sjoerd (Roosendaal), 4. Ilona Riemens met Valentijn (Middelburg). M/Z-klasse progressief in handi cap categorie A/B/C: 1 Domini que Greeven met Nickery BB (Hilligersberg), 2. Michelle Scha- ger met Wendy (Bergen op Zoom), 3. Esther de Vetter met Donja (Heikant). L-klasse progressief categorie D/E: 1Neeltje Uitdewilligen met Yran, 2. Jozien van Dis met Said- jah (Oranjezon), 3. Marieke Heijboer met Ryan (Schouwse Ruiters), 4. Femke de Buck met Samanta (Absdale). M-klasse vastgestelde tijd catego rie D/E: 1. Carolein van de Plasse met Ambassador (Yerseke), 2. Ilo na Riemens met Valantijn (Mid delburg), 3. Michaël Greeve met Bolero BB (Hilligersberg).

de Stem | 1996 | | pagina 13