pgepakte osniers vrijgelaten 1 -^d=x:rdat [graël blokkeert bezoek Van Mierlo aan PLO-kantoor niet Duitse bewindsman valt drugbeleid aan Uitwijzing faxende Saudi brengt Londen in verlegenheid Israël laat aanhangers Hamas-beweging vrij Ontvoerders eisen meer loon voor ambtenaren 1MENTAAR BUITENLAND A5 [roaten eisen 'tol' van VN <vnd KORT fë: Beloning oor arrest I opiumkoning Madonna lijdt aan nachtmerries 4Zoon president van Slowakije pleegde fraude' BUITENLAND KORT De feestdagen liggen net achter ons k" morres bruist het nog na. maar bij morres» o aktiekorting m het bezit te k meube| dat u allang op het oog heeft Meer dan 500 voordeel artikelen staan JARI 1996 A4 IdESTEM VRIJDAG 5 JANUARI 1996 warme belangstel- n, is een algemeen de cijfers over kijk- i die in de Tweede uw duidelijk. Verge- populaire program teken staan van de net de pogingen het dere bekendheid te gende factoren. Het de Tweede Kamer eld aan te slaan, gedoemd te misluk- leewerkt aan de ver- /ernieuwing van het eren van levendige zijn belangrijke ele- inwoordiging en het n dat opzicht bemoe- s in de Kamer blijken de politiek (nog) met rgde de aanpak van iet nodige politieke in het dualisme in de al in het eerste Paarse eerste haarscheurtjes lenter. Zijn uitspraken der dan voorheen de de schenen te schop- nt Kok gewijzigd. Aan- aanpak van zijn voor- >kte tijdens informeel n de premier. Tot het een. Tijdens het debat zelfs niet de Eerste gewaarschuwd tegen Isfactor in de politiek, op gereageerd en heb- es van het parlement Dat gegeven zal onge- onstatering kunnen de tafel worden geveegd, igehalte. |/a(i onze redactie buitenland Ln Haag/Tel Aviv - De regering van Israël zal een bezoek van minister fcan Mierlo van Buitenlandse Zaken rn pLO-kantoor in Oost-Jeru salem, het Orient House, niet blok leren. Dat heeft de Israëlische Inderminister van Buitenlandse laken, Eli Dayan, gisteren ver- Ha^- Isens de bewindsman doet zijn rege- g er langs diplomatieke weg wel van alles aan om Van Mierlo af te brengen van zijn voornemen een bezoek te bren gen aan het Orient House. Een definitief besluit om naar het PLO-kantoor in Oost-Jeruzalem te gaan, is nog niet genomen, aldus de onderminister. Volgens een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Buitenland se Zaken blijft het bezoek van Van Mier lo aan het Orient House echter deel uit maken van het programma. Ook het departement kreeg gisteren bij navraag te horen dat de Israëlische autoriteiten het bezoek niet zullen verhinderen, maar dat ze wel hun bezwaren handhaven. De kwestie Oost-Jeruzalem ligt buiten gewoon gevoelig bij de Israëliërs. De Palestijnen zien het stadsdeel als hun grondgebied. Een officieel, politiek bezoek van buitenlandse gasten ver sterkt in de ogen van de Israëlische rege ring de claim die de Palestijnen leggen op de huidige hoofdstad van Israël. Het resulteert volgens Dayan slechts in pro blemen in de vredesonderhandelingen met de PLO. Een Israëlische krant meld de woensdag nog dat de politie in Jeru zalem een bezoek van Van Mierlo aan het Orient House desnoods met een blokka de wilde verhinderen. Twee leden van het Israëlische kabinet, minister Shalal (Binnenlandse Veiligheid) en Dayan zelf, zouden volgens de krant achter zo'n actie staan. Zij maken deel uit van de zogenoemde Commissie voor Jeruzalem die zich inzet voor het behoud van de hoofdstad voor de joodse staat. Van Mierlo en premier Kok bezoeken Israël als onderdeel van een reis door het Midden-Oosten, van 15 tot 18 januari. Volgens Buitenlandse Zaken in Den Haag is het normaal dat ministers uit EU-landen het Orient House aandoen. Dayan stelt daar tegenover dat de minis ters van Buitenlandse Zaken van Zwe den en Italië onlangs nog van zo'n oms treden bezoek afzagen. WD-kamerlid Blaauw gaf gisteren opnieuw te kennen dat zijn fractie tegen een bezoek van Van Mierlo aan het Orient House is. Volgens hem kan het optreden van Van Mierlo het vredesproces verstoren. an onze redactie buitenland arajevo/Wenen - Alle zestien Bosnische burgers, die vorige eek in het Servische deel van Sarajevo waren opgepakt, zijn steren vrijgelaten. De eerste confrontatie tussen de Navo en Servische milities lijkt daarmee beëindigd. Bosnische regering meldde iteravond echter drie nieuwe «allen van verdwijning. De ie zouden, net als eerder de nu jgelaten zestien, in een door rviërs gecontroleerd deel Sara- «o zijn gekidnapt, zestien Bosniërs werden in e groepen overgedragen. rst werden drie vrachtwagen- auffeurs vrijgelaten en later op dag de resterende dertien bur rs. De Bosniërs waren tijdens kort na de Kerstdagen opge- ergoeden die baat hebben bij een moeten dit in zieken- middel de levensver- ddeld met een jaar, ver iet Academisch Zieken- n van een groot Ameri- axol gebruikt in combi- Nederland omstreden, igduizend gulden. Neijt nderzoeksresultaten wel ot zelfmoord heeft een 28-jarige man Hij had vorig jaar een roordpoging. De officier ezegd dat ze dood wilde, i haar rolstoel en gooide nippertje gered. De offi- «an een moordpoging. De omdat hij de giroreke- rd. ;evaar ;ere voorwaarden stellen slaafden die via een Con- 1AD) het middel ontvan- vergoed. Ziekenfondsen oeten opdraaien. Volgens ïgen voor Verslavingszorg ion te betalen, ille geneesmiddelen uit de ere ziektekosten (AWBZ) uitgehaald en overgehe- iiiljard ipbrengst van de gemeen- lden zal bedragen. Onder- neenten wijst uit dat dit 195. De groei ligt aanzien- 1996. deringen in het gemeente ben om de belastingen te geld uit het fonds. Om ital gemeenten nu al een e Antillianen ■spectieven te bieden aan esultaat. De schuld hiervan liaanse regering. Dit heeft en) gisteren in Willemstad Antilliaanse jongeren te bben. ring Srebrenica ijke dienstweigeringen van ica heeft geen strafbare fet- een woordvoerder van he' Lken te Arnhem gisteren sterie in Arnhem heeft de Dat gebeurde naar aanlei- sprake was van mogelijke msie achtte vervolgens een •zoek blijkt volgens het OM n sprake was. „Weliswaar is kking tot het uitvoeren van geleid tot het niet uitvoeren cel >sch heeft e.en 17-jarige joij' jaar onvoorwaardelijke cel' ngkok (rtr) - De Verenigde hebben gisteren een tloning van 2 miljoen dollar jtgeloofd voor informatie die tot de arrestatie van de nese opiumkoning en bellenleider Khun Sa. pun Sa beheerst een gebied in T noordwesten van Birma. Hij zou verantwoordelijk zijn lor een groot deel van de heroï- produktie in de Gouden Drie- r (het grensgebied van Thai- Id, Laos en Myanmar). aankondiging in Washington aanhouding van Khun Sa [et bespoedigen, kwam kort na richten dat de Birmese rege- een akkoord zou hebben {loten met de bendeleider. Dat inhouden dat Khun Sa zou pden gevrijwaard van rechts- in ruil voor het staken i de guerrillastrijd tegen de Mese overheid. de Verenigde Staten wordt i Sa gezocht wegens heroï- jandel. Uit zijn gebied komt '60 procent van de her- |e die in de VS wordt verhan- d h Birmese diplomaat ontkende er sprake is van een overeen- F' tussen de Birmese regering Pun Sa, maar andere zegslie- f meldden dat Birmese troepen V1 Sa's 'territorium' in het Moosten van het land zijn Nagetrokken zonder dat de Idieten verzet pleegden. De jenngstroepen zouden de fsbasis van Khun Sa, Ho hebben ingenomen. De ideleider zou onder 'bescher- |g van leid. regeringstroepen zijn pakt in de Servische buitenwijk Ilidza. Ze werden door Servische autoriteiten beschuldigd van ille gale activiteiten en zouden voor de rechter worden gesleept. Ze werden vastgehouden in een gevangenis in Kula, dicht bij Sarajevo. Volgens de Bosnische regering hadden de mensen echter niets misdaan en ging het puur om een zenuwenoorlog tegen de Navo- vredesmacht Hor. Van de vrijge laten moslims beklaagden enke len zich over mishandelingen. Eén man had een gebroken neus opgelopen. Ze klaagden ook over het gebrek aan bescherming door de Navo-konvooien. Inmiddels heeft de vredes- en hulpoperatie in Bosnië met een nieuw probleem te kampen. Bos nische Kroaten in de stad Mostar eisen sinds gisteren een 'tolgeld' van 10 dollar voor iedere VN- vrachtwagen, die Bosnië met voedsel en andere hulpgoederen wil binnenrijden. De VN-organi- satie UNHCR in Zagreb is woe dend en heeft voorlopig alle goe derenzendingen naar n midden- Bosnië opgeschort. Alle hulpcon- vooien vanaf de kant van de Adriatische Zee moeten het stra tegische Mostar - in het zuiden dicht tegen de grens met Kroatië - passeren. Als uitvloeisel van het Dayton- akkoord zijn gisteren in Wenen de onderhandelingen over ont wapening en 'vertrouwenwek kende maatregelen' tussen de voormalige oorlogspartijen in Bosnië begonnen. Meteen aan het begin uitten de Bosnische Ser viërs kritiek op het vredesak koord. Onder vuur Zowel de militaire krachtsver houding als de voor de Serviërs onbevredigende gebiedsverdeling is in de definitieve versie van het verdrag binnengesmokkeld, beweerde de leider van de Bos- nisch-Servische delegatie, Aleksa Buha. Het is nodig om opnieuw te overleggen over de grenzen tus sen de betrokken partijen en hun militaire krachtsverhoudingen, vindt hij. Desondanks lijken de drie partijen nader tot elkaar te komen, menen deelnemers aan de conferentie. De Navo-vredesmacht kwam gisteren voor het eerst onder vuur te liggen. Een Italiaanse schild wacht werd in het Servische deel van Sarajevo in zijn arm gescho ten en een Brits transportvlieg tuig werd eveneens beschoten. De eerder door de Serviërs gekidnapte Bosnische moslims zijn opgetogen na hun vrijlating. foto epa Los Angeles - De popster Madonna heeft voor een rechtbank in Los Angeles verklaard geregeld nachtmerries te hebben, sinds zij is bedreigd door Robert Hoskins. De zangeres zei ook haar bun galow in Hollywood te koop te hebben aangeboden omdat het huis sinds het incident 'negatieve energie aantrekt'. De 39-jarige Hoskins wordt ervan beschuldigd dat hij Madonna wilde vermoorden. Hij zou hebben gezegd haar keel te zullen doorsnijden, 'van oor tot oor', als de popzangeres niet met hem wil trouwen. Madonna was door de rechter gedwongen te getuigen. Eerder wil de zij niet verschijnen omdat zij Hoskins niet durfde te zien. Een lijfwacht van de popzangeres verwondde Hoskins met een pis toolschot tijdens een handgemeen eind mei. Dat was de derde maal dat hij Madonna bij haar huis belaagde. Hoskins kan tot tien jaar cel krijgen. Gaza (afp/rtr/ap) - Israël laat volgende week meer dan 1.200 Palestijnse gevangenen vrij, onder wie ook verscheidene aan hangers van de fundamentalistische beweging Harnas. Dat heeft de Palestijnse onderhandelaar Nabil Shaath gisteren gezegd. Door Frans Wijnands Bonn - Nederland moet zijn drugpolitiek eindelijk en grondig veranderen. Dat vindt de Duitse staatssecretaris voor Drugbe leid Eduard Lintner (CSU). Volgens de bewindsman kunnen de pogingen van de Duitse auto riteiten en hulpverleningsinstan ties om het drugprobleem aan te pakken geen enkel succes hebben 'zolang drugs in ons westelijke buurland alom aanwezig zijn en bovendien heel gemakkelijk ver krijgbaar'. In een gesprek met de Frankfur ter Allgemeine Zeitung zegt Lint ner dat Nederland 'de drugdraai schijf van Europa' is geworden. Niet alleen omdat Nederland een belangrijk transit-land voor drugs is, maar ook omdat er in ons land in toenemende mate drugs worden geproduceerd, en vervolgens geëxporteerd. Volgens Lintner is 50 tot zelfs 70 procent van alle drugs die in Duitsland worden onderschept, uit Neder land afkomstig. De afgelopen dagen zijn met name in Noord- rij n-Westf alen weer grote hoe veelheden importdrugs in beslag genomen. Lintner is bezorgd over de toename van het gebruik van cocaïne, maar meer nog over de opmars van de modieuze drug Ecstasy. Nederland is volgens de Duitse staatssecretaris Polen voorbij gestreefd als producent nummer één van dit middel. Een lichtpunt noemt Lintner het afgenomen gebruik van heroïne in Duitsland; in het afgelopen jaar met zo'n 15 procent. Volgens de staatssecretaris blijft de Duitse drugpolitiek er op gericht de verkrijgbaarheid van alle soorten drugs in te perken. „De ervaring leert dat waar ver slavende middelen ruimschoots voorhanden, zijn de consumptie ervan automatisch toeneemt." Harnas wijst het vredesproces tussen Israël en de Palestijnen af en heeft zich verantwoordelijk gesteld voor een aantal terreur aanslagen in de joodse staat. Shaath zei na overleg met de Israëlische minister van justitie, David Libai, 'bemoedigd' te zijn dat Israël nu ook aanhangers van Hamas in vrijheid stelt, en andere gevangenen die een lange gevan genisstraf moeten uitzitten. Israël heeft enkele Hamas-leden vrijgelaten nadat het op 1 sep tember 1993 een eerste akkoord met de PLO had getekend. Maar het sloot bij latere vrijlatingen van groepen gevangenen leden van Harnas uit, omdat de organi satie de verantwoordelijkheid voor zelfmoordaanslagen in Israël had opgeëist. Volgens de Israëlische radio zijn er ongeveer 400 Hamas-aanhan- gers onder de personen die vol gende week vrij komen. Israël heeft de PLO vorig jaar septem ber toegezegd alle 5.500 Pale stijnse gevangenen vrij te laten. De joodse staat gaf eind vorig jaar al ongeveer 1.000 gevange nen de vrijheid. Een uitspraak van de Palestijnse 'minister' van Justitie Abu Medein, waarin deze de schade vergoedingen door de Duitsers aan de joodse slachtoffers van de Holocaust vergelijkt met Pale stijnse eisen tot schadevergoe ding, is de Israëliërs gisteren hevig in het verkeerde keelgat geschoten. De Israëlische minister van Justi tie Libai zegde een ontmoeting met Medein af. Hij vond het 'schandelijk en laag bij de grond' de nazi-terrëur te vergelijken met de Israëlische bezetting van de Westoever en de Gazastrook. Ook zei hij dat de burgers van Israel geschokt zijn. Israël besloot van de week de Palestijnen die heb ben geleden onder de onderdruk king door Israël van de Palestijn se volksopstand Intifadah, geen schadevergoeding toe te kennen. Bratislava (dpa) - De Slo waakse justitie heeft de zoon van president Michal Kovac en twee anderen wegens frau de in staat van beschuldiging gesteld. De beslissing van justitie maakt het mogelijk dat Oostenrijk Kovac jr. aan Slowakije uitlevert. Kovac jr. kwam in augustus in Oostenrijk terecht na een mistige ontvoering. Hij werd daar aangehouden op de beschuldiging, een Slowaakse onderneming voor 3,5 miljoen gulden te hebben opgelicht. Kovac bestrijdt dat. Hij werd in oktober op borgtocht vrijgelaten en verblijft sindsdien op een geheim gehouden plaats in Oos tenrijk. doodslag. Die straf was ook ïgen de Gestelnaar alsof J1 j j Dte onrust die de poging I zeer gewelddadige karak' derjarigen had hij maxim33 1 schoot in augustus iema® I rkeersruzie in Den Bosch. V 1 irt van het slachtoffer en ka 1 ruikelijk dat een minderja l erderjarigenstrafrecht, z°a I de rechter strafzaken I :cht. s uitgewezen Saudische dissident Mohammed al Mas'ari. foto epa Door Bob van Huët Londen - De Britse autoritei ten hebben ontkend dat eco nomische en diplomatieke overwegingen een rol hebben gespeeld bij de omstreden uitwijzing, gisteren, van de vooraanstaande Saudische dissident Mohammed al Mas'ari. Diens verbanning naar de voormalige Britse kolonie Dominica heeft tot een politieke rel in Londen geleid. De Labour-oppositie heeft de Conservatieve regering beschul digd van schijnheiligheid. Dit nadat onderminister Anne Wid- decombe voor de radio had erkend dat het 'moeilijk is de Britse belangen in evenwicht te brengen met die van een een man, die Britse gastvrijheid gebruikt om een bevriende rege ring aan te vallen." Volgens Labour is dit het bewijs dat de regering is gezwicht voor Saudi sche druk. Mensenrechtengroepen hebben premier John Major en zijn kabi net verweten, de vrijheid van meningsuiting op te offeren aan economische belangen. Volgens ingewijden is vanuit de Britse defensie-industrie de laatste maanden zeer actief gelobbied om de 'irritante' dissident aan te pakken. Saudi-Arabië is een van de belangrijkste klanten van Groot- Brittannië. Twee jaar geleden kocht Ryad ter waarde van ruim vijf miljard gulden aan vliegtui gen en radars. In 1985 tekende Margaret Thatcher het zogeheten Al Yamanah-contract, waarbij Groot-Brittannië gedurende twintig jaar olie in ruil voor Tor nado bommenwer pers en ander high tech krijgstuig. De waarde van het megacontract was ruim 60 miljard gulden. Mas'ari reageerde nonchalant op de afwijzing van z:ijn verzoek om politiek asiel: „Ik had nooit gedacht dat Groot-Brittannië, een zo gerespecteerd land, zulke lage trucs zou gebruiken tegen iemand die om asiel vraagt. Ik zal zeker beroep aantekenen tegen de uitwijzing. De Britse regering handelt op deze manier uit angst voor een paar duizend banen." Mas'ari werd gelast zijn koffers te pakken nadat zijn aanvraag voor een verblijfsvergunning op formele gronden was afgewezen. Onlangs meldde de Sunday Times dat verbolgen Saudische leiders de regering in Londen duidelijk hebben gemaakt, Brit se bedrijven te willen uitsluiten van toekomstige wapenorders, tenzij Al Mas'ari snel het zwij gen werd opgelegd. Omstreden in dat verband blij ken nu ook uitspraken van de Britse defensieminister Malcolm Rifkind. Nog vóór de afhande ling van het asielverzoek veroor deelde hij Mas'ari activiteiten in een interview met een Saudische krant. De dissident vluchtte in 1994 via Yemen naar Groot-Brittannië nadat hij was ontsnapt uit een Saudische gevangenis. De oppo sant was naar eigen zeggen gemarteld vanwege zijn kritiek op het 'corrupte' koningshuis en vanwege zijn campagne tegen Amerikaanse militaire bases in Saudi-Arabië. In Londen, waar zo'n zeventig groepen van Arabische dissiden ten zijn gevestigd, werd Mas'ari de leider van het zogeheten Comité voor de Verdediging van Legitieme Rechten (CDLR). Tot ergernis van de nu zieke en deze week teruggetreden koning Fahd had hij veel succes met een nieuwsbrief, die hij wekelijks naar honderden nummers in zijn vaderland faxte. Een populaire rubriek daarin was 'Prins van de maand', met bijzonderheden over misdragin gen van een lid van de koninklij ke familie. De Saudische autoriteiten heb ben de faxende dissident steeds afgeschilderd als een gevaarlijke extremist die de monarchie wil vervangen door een streng isla mitisch regiem. Door Frans Lindenkamp Sao Paulo - Een groep revolutionairen heeft in Costa Rica een tot dusver onbekende troefkaart uitgespeeld in het loonoverleg tussen de sociale partners. Gisteren viel een tiental met AK-47 machinegeweren bewa pende mannen een hotel aan de grens met Nicaragua aan, en ontvoerde een Duitse en Zwit serse toeriste. Van beide vrou wen ontbreekt tot nu toe elk spoor. Bij de hotelbalie liet het com mando - dat zichzelf vernoemd heeft naar de in 1981 door de Costaricaanse politie in haar cel vermoorde terroriste Vivia- na Galardo - een lijst met eisen achter, die een van de dienst doende receptionistes met de hand moest opstellen. De meest spraakmakende daarvan is een loonsverhoging van 18 procent voor alle Costa ricaanse werknemers in over heidsdienst. Ook wil de bende één miljoen dollar van de rege ring ontvangen om de revolu tionaire kas te spekken. Aan het eind van de reeks voor- Waarden is een manifest opge nomen waarin ontvoerders de 'oorlog verklaren aan het hui dige ultraliberale economische beleid'. De Costaricaanse regering heeft toegezegd te zullen onderhandelen uit vrees dat de publiciteit negatieve gevolgen oplevert voor de toeristenin dustrie, die na de bananenex- port de tweede belangrijkste deviezenbron van het Midden- amerikaanse land is. In Bonn heeft minister Kinkel van Bui tenlandse Zaken er bij de rege ring in San José op aangedron gen, alles in het werk te stellen opdat beide vrouwen geen haar gekrenkt wordt. Verdedigers McVeigh naar Nederland Oklahoma City - Verdedigers van Timothy McVeigh reizen bin nenkort naar Nederland om nader onderzoek te doen naar berich ten in de Nederlandse pers, dat de in Rotterdam ingesloten Ame rikaan Daniel Spiegelman banden had met verdachten van de dodelijke bomaanslag in Oklahoma City. „Wij zullen onderzoe ken of er iets van waar is," verklaarde advocaat Stephen Jones. Amerikaanse autoriteiten hebben de betrokkenheid van Spiegel man tegengesproken. Zij hebben geen plannen, hem te ondervra gen. Spiegelman (32) werd in juni in Nederland aangehouden op verdenking van handel in gestolen middeleeuwse manuscripten. Spiegelman wordt ook beschuldigd van 'transport van verboden wapens'. McVeigh en medebeklaagde Terry Nichols worden ver dacht van de bomaanslag, die vorig jaar april 169 mensen het leven kostte. Laatste kernproef 'voor eind februari' Parijs - De Franse president Chirac heeft gisteren aangekondigd dat zijn land voor eind februari met de omstreden serie kernproe ven in de Stille Oceaan ophoudt. Dat heeft hij tijdens een nieuw jaarsceremonie op gezegd. Chirac deed zijn uitspraak met name in de richting van de landen die al sinds het begin van de kern proeven fel ageren tegen de Franse eigenzinnigheid. Frankrijk hield op 27 december zijn vijfde kernproef in een serie die aan vankelijk uit zeven of acht ontploffingen zou bestaan, maar inmiddels tot zes is teruggebracht. Piloot ramptoestel zou gedronken hebben New York - Er is alcohol gevonden in het stoffelijk overschot van de piloot van de Amerikaanse Boeing die vorige maand in Colom bia verongelukte. De ramp kostte 163 mensen het leven. American Airlines verklaarde zeer geschokt te zijn als definitief blijkt dat de gezagvoerder heeft gedronken, maar dat staat volgens de maatschappij nog niet vast. Eerder hebben de Colombiaanse autoriteiten al verklaard dat het ongeluk waarschijnlijk het gevolg is van een fout van de piloot. Hoofd Poolse contra-spionage stapt op Warschau - Het-hoofd van de Poolse contraspionagedienst, Kon- stanty Miodowicz, heeft ontslag genomen. Nadat een parlemen taire onderzoekscommissie hem gisteren had gehoord over de affaire-Oleksy, zei Miodowicz dat hij sinds dinsdag niet meer bij de dienst werkt. Hij gaf geen reden voor zijn vertrek. De parle mentaire commissie onderzoekt de rol van de veiligheidsdiensten in de affaire-Oleksy.' Vorige maand beschuldigde de vroegere minister van Binnenlandse Zaken Milczanowski premier Oleksy ervan, geheime informatie aan de Russen te hebben doorgespeeld. De premier sprak dat tegen en en beschuldigde de veiligheids diensten van een complot tegen hem. Helft bevolking Tsjetsjenië gevlucht Moskou - De oorlog in Tsjetsjenië heeft naar schatting 600.000 mensen, ongeveer de helft van de bevolking, op de vlucht gejaagd. Dat heeft de Russische migratiedienst gisteren gezegd. Zo'n 30.000 vluchtelingen, voornamelijk etnische Russen en Oekraï- ners hebben asiel gekregen in Rusland. De meeste anderen zijn Tsjetsjenen of Ingoesji, die binnen de Tsjetsjeense grenzen op de vlucht zijn geslagen of naar aangrenzende regio's, zoals Ingoesje- tië en Dagestan, zijn gevlucht. Drie doden bij gevangenisoproer Istanbul Istanbul - Bij de bestorming door soldaten van een gevangenis in Istanbul waar een oproer was uitgebroken, zijn gisteren drie gedetineerden omgekomen, aldus het persbureau Anatolia. De opstand brak uit nadat de autoriteiten de eisen van de gedeti neerden voor betere levensomstandigheden hadden verworpen. In het geweld raakten 36 gevangenen, 20 soldaten en tien gevange nisbewakers gewond. (ADVERTENTIE) Soecialer dan nu, is de afdeling rhrcJe Aanbiedingen nog nooit geweest. TaNoze artikelen tegen opruimingsprijzen. uitgestald in onze showrooms. hulst: Zeeuws Vlaanderen 7 dagen per week geopend.Tel. OM Kom 'n dagje morresseo® in Hulst, dat is méér dan meubelen kijken

de Stem | 1996 | | pagina 5