Van de Griendt wil zich bewijzen Villeneuve, alleen de naam al de stem 'Het Z£ grote Holla Veel derby's op slotdag tiende soccertoernooi Supportersclub Oranje profiteert van EK'96 Groot aantal afmeldingen kwelt tweede dressuurdag Jan de Harto (81): een verteller mei zeemansheimw naar Nederland DE STEM SPORT ZEELAND Hardloper uit Hoek heeft Wallenloop hoog op zijn verlanglijstje staan Zoon omgekomen auto-coureur ziet in Formule 1 nieuwe uitdaging SPORTNIEUWS kort Rinus Zegers tekent bij Gewestelijk kampioenschap libre Titelstrijd eerste klasse libre Toerclub Axel houdt veldrit Nieuwjaarswedstrijd De Stormvogel La Chouette superieur VRIJDAG 5 JANUARI 1996 Q Van onze sportmedewerker Sas van Gent - De ploegen die zich gekwalificeerd hebben voor de slotdag (zaterdag 6 januari) van het tiende soc- certoernooi in Sas van Gent zijn bekend. De vooraf ingeschatte kans hebbers, Hoek, HW'24 en Terneuzen, ontbreken niet op het appèl. Opvallend is dat in de vier overgebleven poules diverse derby's op het pro gramma staan. In poule A treft HW'24 als belangrijkste concurrent het beloftenteam van de Belgische eersteklasser Eendracht Aalst. Daarnaast zal de Hulster forma tie ook rekening moeten houden met Terneuzense Boys. Spui com pleteert deze poule. In poule B is Terneuzen toren hoog favoriet. Tegen Sluiskil en Biervliet worden plaatselijke derby's afgewerkt. Hoofdplaat is de derde tegenstander voor de zondagtweedeklasser. Op papier lijkt alleen Sluiskil in staat het Terneuzen moeilijk te maken. In poule C is het beloftenteam van Club Brugge de belangrijkste kanshebber. Kenners omschrij ven deze poule, de jeugd van Brugge buiten beschouwing gela ten, als de minst sterke. Het tref fen Philippine-Corn Boys is een plaatselijk prestigeduel. In poule D lijkt Hoek nu al zeker van kwalificatie voor de kwartfi nale. Het jeugdige, maar in de plaatsings wedstrijden verras send sterke, Koewacht, Axel en Clinge kunnen normaal bezien de zaterdageersteklasser nauwelijks in de problemen brengen. De poulewedstrijden in de gemeentelijke sporthal,te Sas van Gent beginnen zaterdag om 09.30 uur en duren 13 minuten. Vanaf de kwartfinales - de eerste twee uit iedere poule stromen door - wordt er twee keer tien minuten gespeeld. De strijd om de derde plaats is om 17.55 uur en de fina le wordt om IS. 15 uur afgewerkt. De finale van het jeugdsoccer staat om 17.30 uur gepland. De prijsuitreiking van het ABAB Soccer Toernooi is na 21.00 uur tijdens de jubileumfeestavond in de grote zaal van het Vlaanderen- complex. Muzikale medewerking verlenen dan Sugar Lee Hooper, Peter Koelewijn en The Daylight Superband. INDELING POULES FINALEDAG Poule A: HW'24, Spui, Terneuzense Boys, Beloften Eendracht Aalst. Poule B: Sluiskil, Biervliet, Terneu zen, Hoofdplaat. Poule C: Philippine, Corn Boys, Hon- tenisse, Beloften Club Brugge. Poule D: Koewacht, Clinge, Hoek, Axel. Van onze atletiekmedewerker Goes/Hoek - Hans van de Griendt is een van de klanten om de 35e editie van de Goe- se Wallenloop, komende zaterdag 6 januari, op zijn naam te schrijven. De 28- jarige Hoekenees, sinds vorig jaar lid van het Vlissingse Atletica, was een aantal keren dicht bij de winst maar moest steeds weer buigen voor sterke atleten van bui ten de provincie. Al in 1992 werd hij derde en eer ste Zeeuw achter Michel de Maat en Domien Brandsma. In 1994 gingen de gebroeders Eric en Robin Punt en Dennis Klaasse hem vooraf. Beide keren was hij de beste Zeeuw. Vorig jaar moest hij wegens ziekte verstek laten gaan. Dit jaar is hij er bij. Ondanks dat hij wegens werkzaamheden niet echt veel kilometers kon maken en dat het al van half december geleden is dat hij een wedstrijd liep (de trimloop van Nieuw Namen niet meegerekend). Dat was de 10 kilometer lange Corri da van Stekene waarin hij als 22e eindigde. Gezien het deelne mersveld, met een aantal sterke Afrikanen en de Belgische top, voorwaar geen slecht resultaat. Zijn laatste wedstrijd in Zeeland dateert van begin november toen hij in de Middelburgse Singel loop met minimaal verschil als tweede eindigde achter John Vermeule. Egmond aan Zee De Wallenloop prijkt hoog op zijn verlanglijstje. „Ik vind het een schitterende loop. Qua afstand wat te kort voor mij maar goed voor de snelheid. Hij past uitstekend in de aanloop naar de halve marathon in Egmond aan Zee een achttal dagen later. Daar wil ik er hele maal staan. Me laten zien." Dat laatste heeft dan betrekking op zijn plaatsje in de nationale B-selectie van bondscoach Eugène Jansen waarin hij nog steeds de enige Zeeuw is. „Een uitstekende coach," vindt van de Griendt. „Iemand die voor iedereen aan- Hans van de Griendt: „Ik wil de kans, die ik nu krijg, met beide handen aangrijpen. Het allemaal wat serieuzer aanpakken dan in het verleden.foto wim kooyman dacht heeft. Laatst nog tijdens een nationale training in de Drunense duinen heb ik een goed gesprek met hem gehad. Ik wil de kans, die ik nu krijg, met beide handen aangrijpen. Het allemaal wat serieuzer aanpak ken dan in het verleden, al zijn de verhalen over mijn 'stapge- drag' wel wat overdreven. De mensen zien je ergens eens een potje bier drinken en dan ben je gelijk niet goed met je sport bezig. Van een mug wordt een olifant gemaakt. Als ik niet echt met mijn sport bezig zou zijn, dan zat ik nu niet in een nationa le selectie." Komend seizoen wil deze van de Griendt zich dus laten zien en dan buiten de provinciale gren zen. Dat neemt niet weg dat een zege in de Wallenloop niet welkom is. „Toch een van de klassiekers in het Zeeuwse winterseizoen die zijn aantrekkingskracht buiten de provincie heeft bewezen. Kijk maar eens naar de erelijst met ondermeer Mare Nevens, Luc Wijns, Jos Wijns, Jo Slagmolen, Michel de Maat, Robin en Eric Punt. Toch jongens die in Neder land, België en op internationaal niveau wat hebben bewezen in de atletiek." Mexicaan Vorig jaar won Mauricio Gonza les in Goes. De Mexicaan, al jaren bivakkerend op Walcheren en lid van Sporting Walcheren, is - als hij aan de start komt - gelijk weer een van de topfavo rieten. ,„En vergeet Niels Koole niet," geeft van de Griendt te kennen. Verder natuurlijk, als ze het startnummer afhalen, John Vermeule en Rachid Ben Mezia- ne. Belangrijke outsiders zijn Edwin de Leeuw, die als hij zijn dag heeft veel kan en er een par cours naar zijn gading vindt, Miquel van Tongeren, Theo Rabout, Jan de Bart, Jan Guil- jam en Peter Louwerse. Het gezelschap wordt om 15.00 uur weggeschoten aan de Voorstad voor zes rondjes van 1300 meter in een decor dat wel eens erg winters zou kunnen zijn. Het zou trouwens niet de eerste keer zijn dat er wordt hard gelopen op de Goese Wallen terwijl er aan de voet van die Wallen wordt geschaatst. Het programma wordt geopend met de pupillen om 13.00 uur. Om 13.45 uur beginnen de junio renreeksen terwijl de vrouwen om 14.45 uur aan de start wor den verwacht. De prestatie lopers sluiten om 15.45 uur deze 35e Wallenloop, met de Goese atletiekvereniging AV'56 als organisator, af. Café Baarends aan de Voorstad is deze eerste zaterdag van het nieuwe jaar zoals gebruikelijk weer de thuis haven van atleten en atletes. Door Jaap van Essen Zeist - Pas opgericht, maar na die van Ajax en Feyenoord nu al de derde supportersclub van Nederland. Sinds het Nederlands elftal zich ten koste van Ierland plaatste voor het EK voetbal loopt het storm bij de Supportersclub Oranje in Zeist. Per dag komen er honderden aanmeldingsformulieren binnen. De reden is simpel. De KNVB benadrukt voortdurend dat leden van de supporterclub voorrang zullen krijgen bij de verdeling van EK- kaarten. „Het is een gekkenhuis," meldt een medewerkster van de suppor tersclub. „We zitten met drie man voortdurend nieuwe leden in te schrijven. Vooral sinds de feestda gen stromen de formulieren bin nen." Hoeveel Nederlanders zich inmid dels lid mogen noemen is bij de KNVB ook niet exact bekend. Bestuurslid Jan Buskermolen van de Supporterclub Oranje houdt het er echter op dat de tussen stand gisteren zo'n 6500 was. Dat zijn dus mensen die daadwer kelijk lid zijn van de Supporters club en daarvoor 50 gulden per jaar betalen. Nog eens tiendui zend voetballiefhebbers meldden zich aan voor alleen maar een een clubcard van Oranje, a tien gulden per jaar. Het einde van de stroom aanmel dingen is nog steeds niet in zicht. De vraag dringt zich dan ook op of er straks wel genoeg EK-kaarten zijn om de leden van de suppor tersclub tevreden te stellen. Voor ieder van de drie poule-wed- strijden die Oranje in juni speelt, krijgt de KNVB straks 7000 tot 7500 kaarten. De ervaring bij andere grote toernooien leert dat een flink deel van de plaatsbewij zen bij sponsors terecht komt. Daarnaast is de voetbalbond con tractueel verplicht een flink deel beschikbaar te stelen aan de reis organisaties OAD en Roever, die de kaarten gebruiken om comple te arrangementen aan te kunnen bieden. Toch is Buskermolen van de Sup portersclub Oranje stellig wan neer hij zegt: „Zeker de helft van de kaarten die de KNVB krijgt is beschikbaar voor leden van de supportersclub. En daarbij is dit in mijn ogen nog maar het begin van het kaartspel. Je ziet bij ieder toernooi weer opnieuw dat er via allerlei kanalen meer kaarten beschikbaar komen." Eind deze maand moet er duide lijkheid zijn op welke wijze de KNVB de kaarten gaat verdelen. De leden van de supportersclub krijgen in ieder geval een voor keursbehandeling. „Zij krijgen allemaal een inschrijfformulier waarop zij hun voorkeur kunnen aangeven. Aan de hand van de aanvragen wordt er vervolgens geloot. Inderdaad, een absolute garantie dat de leden ook daad werkelijk een kaartje toegewezen krijgen geven wij niet, maar dat hebben wij in al onze advertenties ook steeds benadrukt", zegt Bus kermolen. Bang dat de Oranje-fans massaal bedanken voor de supportersclub wanneer hun investering van 50 gulden nutteloos blijkt, is Busker molen niet. „Natuurlijk worden veel mensen lid om vooraan te staan bij het EK. Maar wij bieden de leden straks veel meer. Er komen feestavonden, er komt een magazine, leden krijgen voorrang bij alle interlands, ook voor de komende oefenduels. En op nog langere termijn zijn zij ook bevoorrecht wanneer in het jaar 2000 het EK in Nederland en Bel gië wordt gehouden." Met Roever- en OAD wordt momenteel overleg gevoerd om bij de arrangementen van beide reis organisaties ook voorrang te ver lenen aan leden van supporters club. Door Ad Pertijs Amsterdam - Jacques Ville neuve kon gisteren in Neder land ongestoord fietsend een dichtgevroren sloot ver kennen. De 1.68 metende 24- jarige Canadees heeft niet het uiterlijk van de bloed- snelle superster die hij is. De wereldkampioen IndyCar- racen (de Amerikaanse tegenhanger van de Formule 1) is een onopvallende ver schijning en zijn gedateerde metalen bril geeft hem eerder een sullige uitstralig. Toch doet alleen zijn naam al de harten van de autosportfans sneller kloppen. Zeker nu de in Monte Carlo wonende autocou reur dit jaar in het team van Frank Williams de overstap maakt naar de Formule 1. Jac ques is immers de zoon van Gil les Villeneuve. Bij zijn leven was de duivelskunstenaar uit Quebec al razend populair en sinds de fatale crash tijdens de training van de Grand Prix van België op het circuit van Zolder is de Ferrari-coureur een van de allergrootste Fl-legendes geworden. Vooral in Italië, waar nog altijd vlaggen met zijn naam erop wapperen vanaf de tribu nes. „In eerste instantie heb ik alleen maar van mijn naam geprofi teerd," zei Jacques Villeneuve gistermiddag in Amsterdam. „Ik kon heel gemakkelijk sponsors vinden. De laatste jaren werkt die naam echter als een extra druk. Als een Villeneuve word ik gedwongen heel snel naar een hoog niveau door te groeien." Villeneuve was gisteren in Amsterdam om de introductie van een nieuw type sigaret van zijn sponsor Rothmans te onder steunen. Hij onderbrak er zijn ski-vakantie voor. „Als ik geen autocoureur was geworden dan was ik wel gaan skiën. Of iets anders waarbij het aankomt op snelheid en het zoeken van de grenzen." Jacques Villeneuve was elf jaar toen zijn vader omkwam. „Als kind voelde ik dat hij het leuk vond dat ik ook autocoureur zou worden. Ook na de dood van mijn vader, wist mijn moeder dat ik ooit zou gaan racen. Ze heeft het uiteraard nooit aange moedigd. Daarom ben ik ook niet in een kart begonnen. Tot mijn zeventiende deed ik maar wat op sportgebied. Ik hield wel van snelle dingen, maar de stu die ging voor. Patrick Tambay (teamgenoot van Gilles Ville neuve, red) begeleidde mijn zus en mij toen we in Zwitserland op school zaten, maar ook hij heeft me niet warm willen maken voor de racerij." Als zeventien-jarige maakte de jonge Villeneuve alsnog de onvermijdelijke stap. „In een l-,3 liter Alfaatje ben ik in Italië begonnen. Met dat ding wilde ik in de eerste plaats de circuits verkennen." Een jaar later zat Villeneuve in zijn eerste een-zit- ter, en reed mee in het Italiaanse F3-kampioenschap. Een jaartje Japan rondde zijn opleiding af. In Amerika rees de ster van Jac ques Villeneuve met dezelfde snelheid als waarmee hij de cir cuits rondde. In 1994 was hij de 'beste nieuwkomer' (Rookie of the Year) in het IndyCar-kam- pioenschap en afgelopen zomer stoomde de Canadees door naar de wereldtitel, die hij mede dankzij de overwinning van de Indy 500 (dé race van het jaar in Amerika) naar zich toe trok. Het tekent het karakter van Vil leneuve dat hij na het binnenha len van de wereldtitel zocht naar een nieuwe uitdaging. Hij wilde naar Europa, naar het continent waar zijn vader faam maakte. Diverse Fl-teams, waaronder Ferrari, Benetton en Williams, polsten hem. „Michael Andretti adviseerde me niet te gaan," zegt hij lachend. Het neefje van Mario Andretti is voor velen immers hét voorbeeld dat Indy-coureurs niet aarden in de Fl. Veel voormalige Fl-pilo- ten schitteren in Amerika, maar omgekeerd heeft nog niemand het kunnen maken. Andretti reed in 1993 voor McLaren, en kwam ondanks de hooggespannen verwachtingen niet verder dan een enkele derde plaats. Teleurgesteld keerde hij terug naar de States. „De fouten die hij gemaakt heeft, probeer ik te voorkomen," zegt Villeneuve. „Michael bleef in Amerika wonen en kon door allerlei ver plichtingen slechts twee keer testen voor zijn eerste Grand Prix. Zoiets kan natuurlijk niet. Ik heb nu al uitvoerig op vier verschillende circuits getraind. Als later deze maand de nieuwe wagen klaar is, gaan we er hele maal hard tegen aan." „Daarnaast ben ik veel meer een Europeaan dan een Amerikaan. Ik woon al vijftien jaar in Monte Carlo. Ik ben Europees opge voed en ook dat maakt het een stuk gemakkelijker om de over stap te maken." Villeneuve krijgt bij Williams te maken met teamgenoot Damon Hill. Naar goed Williams- gebruik krijgen beide coureurs dezelfde status. „We werken niet met een nummer één of twee. Dat Benetton zoiets wel doet, komt omdat ze de midde len niet hebben om twee topwa- gens op de baan te zetten," zegt Williams-woordvoerder Ian Cunningham. Villeneuve: „We werken gescheiden. Een auto coureur neemt geen adviezen aan van een andere rijder. Dat heeft te maken met je zelfver trouwen en rijstijl. Alleen van je eigen fouten wil je iets leren." Binnen zijn eigen team ligt zoiets weer heel anders, zegt Villeneuve. „Je werkt samen aan een snellere auto. Vooral die laatste seconde, die kost veel tijd en moeite. Bij het testen zeg ik niet hoe ze de auto moeten afstellen. Ik geef alleen aan wat ik voel, zie of hoor. De team ingenieurs moeten dan beslissen wat er wordt veranderd. Zij hebben het overzicht en ik moet hen vertrouwen." Bij de keuze van een team keek Villeneuve dan ook zeker niet in de eerste plaats naar geld. „In Amerika werkte ik bij Green Team met een compacte ploeg, die erg gedreven opereerde. Die zelfde sfeer trof ik aan bij Wil liams. Ik voel me er nu dan ook al helemaal thuis." Williams op zijn beurt voelde perfect aan hoe Villeneuve op zijn gemak gesteld moest wor den. Zo verbiedt hij zijn duur betaalde coureurs al jarenlang blessuregevoelige hobby's als skiën. Voor Villeneuve werd een uitzondering gemaakt. Cun ningham: „We konden er moei lijk iets van zeggen. Hij is een zeer ervaren, bijna professionele skiër. De risico's op breuken zijn daardoor een stuk kleiner. Daarnaast is het een stuk van zijn leven. Het zou hetzelfde zijn als Nigel Mansell verbieden om te golfen." Villeneuve: „Ik ben een buiten mens. Trainen in een sport school kan ik niet. Ik werk aan mijn conditie in de sneeuw of op de tennisbaan. Die sporten kun je ook ontspannen doen, maar na verloop van tijd wil ik beter zijn dan de ander. Die competi- tie-drang zit nu eenmaal in me." Axel - Trainer Rinus Zegers van de eerste selectie van de voetbal, vereniging Axel heeft voor een jaar bijgetekend. Zegers is bij Axel aan zijn derde seizoen bezig. Nieuwerkerk - Philemon Roegiers van de biljartvereniging SBC uit Sluiskil neemt van vandaag, vrijdag 5 januari, tot en met zon. dag 7 januari deel aan het kampioenschap derde klasse libre van het gewest Zuid-Nederland. Hij is te gast in hotel De Meebaalte Nieuwerkerk. Voor het district Walcheren en De Bevelanden js William de Jonge van De Toekomst uit 's-Heerenhoek gerechtigd aan deze eindstrijd deel te nemen. Kwadendamme - De biljartvereniging OKK uit Kwadendamme houdt van vrijdag 12 tot en met zondag 14 januari het kampioen, schap eerste klasse libre van het district Walcheren en De Beve- landen. Deze titelstrijd wordt afgewerkt in café 's-Lands Welva- ren te Kwadendamme en start vrijdag 12 januari om 19.00 uur. Zaterdag en zondag gaat men om 12.00 uur verder. Wedstrijdlei der is Gerard Schaap. Deelnemers: 1. Leen van Boven (VEG/ABV Oost-Souburg) algemeen gemiddelde 6,27, 2. Jan Brinkman (VEG/ABV) 5,90, 3. Lou Rijk (LBV Lewedorp) 4,97, 4. Simon Nanuruw (BVM Middelburg) 4,95, 5. Rob van Hoepen (BVM) 4,57, 6. Sjaak Westdorp (VEG/ABV) 4,15, 7. Marco van der Hout (VEG/ABV) 4,10 8. Ronnie Geschiere (HIO Heinkenszandl 4,05. Axel - De toerclub Axel houdt zondag 7 januari de nieuwjaars, veldrit. Er kan worden gekozen uit de afstanden 25 of 40 kilome ter. Het comité dat de veldrit uitzet heeft voor een geheel nieuw parcours gekozen. Zowel landelijke weggetjes als bospaden worden betreden. Voor de deelnemers is er onderweg een rustpunt opgenomen om even op adem te komen. Op vertoon van een deelnemerskaart krijger de deelnemers dan een warme versnapering. Bij terugkomst kun nen de fietsen schoongespoten worden en krijgen de deelnemers een kopje erwtensoep aangeboden. Er is gelegenheid om te dou chen. Deze rit is opgenomen in het Bianchi Challengeklassement. I om worden er ook veel deelnemers verwacht. De vrije start vindt plaats tussen 09.00 uur en 11.00 uur. Kosten voor deelname bedragen een rijksdaalder. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij secretaris Jan van Drongelen. Vlissingen - Zondag wordt in het Golbad te Vlissingen de tra tionele nieuwjaarswedstrijd van De Stormvogel gehouden. Voor deze wedstrijd bestaat opnieuw grote belangstelling. Zo komt de volledige zwemploeg van A-klasser WVZ-Zoetermeer naar Vlissingen. Verder zijn de meeste Zeeuwse topzwemmers zwemsters, onder wie Eelco van Gemert, Rudi Goudswaard, Sol Kluwen, Patrick Braam, Melanie Bos, Kiki Myhrbro, Ryan Ver- planke, Sandra Temmerman, Carolien de Millian en Ellen van de Velde voor dit topevenement ingeschreven. Voor de Zeeuwen is het de laatste kans zich te plaatsen voordt Zeeuwse winterkampioenschappen, die 20 en 21 januari in worden gehouden. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Twee vierde plaatsen Jan Noordhoek in Goes Van onze paardesportmedewerker Goes - Tijdens de tweede dressuurdag van Indoor Zeeland in Zeelandhallen in Goes waren de paarden in de klassen B, L M aan de beurt. Zoals ook bij de ponydressuur gaven Zeeuwse combinaties over het algemeen goed partij. dit dan direct weten dan kan organisatie nog deelnemers ira ten van de wachtlijsten. Dal organisatie de achterblivjers gereglementeerde boete laat be len, vind ik correct." Naast de incidenten van alt dingen liep de organisatie opn letjes. Algemeen secretaris het bestuur en pr-man Ron Ui de stuwende kracht achter organisatie: „Het lijkt vreemd! er zo weinig problemen zijn om een oplossing vragen. 11 loopt geruisloos, dus kennel hebben het bestuur en al or medewerkers geleerd van vt gaande uitvoeringen. Het is I slotte al de zeventiende M Zeeland. Vandaag en mor krijgen we dus de dressurtopj in de ring. Vrijdag de landelij top in de Z1-klasse en nati« ZZ licht en zwaar, de Prix George en Grans Prix en als sis stuk vrijdag de show Pas deft van de zusjes Barbara en Koot. Zaterdag de absolute suurklapper met finales vo Z2-, Zl,- M2- en Ml-klasse. Eveneens de intermediaire denproef van de nationale ji ren en de Young Riders, ffi] muziek, Grand Prix en Pij Deux van Zeeuwse en Westl bantse combinaties." INDOOR ZEELAND Opvallend was het grote aantal afmeldingen. Eén deelnemer die zich hiervan niets aantrok, was de 25-jarige Jan Noordhoek van de Nieuwvlietse Zwinruiters. Hij was met vier paarden naar de Zeelandhallen afgereisd. Jan Noordhoek: „We hebben vier paarden meegebracht. Dat zijn Juventus en Hinerva met respec tievelijk 14 en 17 winstpunten voor de L-klasse en Edwin en Hurby voor de M-klasse. Edwin heeft 7 winstpunten en Hurby 8." Noordhoek reed zich met Juven tus in de L-klasse ring 10B naar een verdienstelijke vierde plaats met de goede score van 165 pun ten. Met Hiverva in ring 9C even eens in de L-klasse ook een vierde stek met 159 punten. In de M- klasse was de score lager. Met Edwin behaalde hij een negende plaats met 148 punten en met Hurby een tiende stek. De Axelse Oranjeruiters-amazone Carla Haak met Icara pakte brons met 159 punten in de M2-klasse. Herman Timmerman uit Katten- dijke, federatievertegenwoordi ger voor deze dressuurdag: „Wat betreft het opvallende aantal afmeldingen vandaag met geldige redenen zoals de gladheid of ziek te, daar heb ik geen problemen mee. Diegenen die op de startlijst staan en niet komen opdagen zonder iets van zich te laten horen, dat vind ik onsportief. Uiteraard is het vervelend voor de organisatie, maar vooral ook voor de combi naties die op de wachtlijst staan. Kan een deelnemer niet, laat hij Axel - In het Axelse zaalvoetbal heeft koploper La Chouette/V- Deco zich in een rechtstreeks treffen met concurrent Marine Service superieur getoond. De leider won met 10-4 door rake inzetten van Eric Dey (2x), Ste fan van Vossen (3x), Peter van de Velde (2x), Adrie Koekkoek en Frank van Drongelen (2x). Voor Marine Service, dat doel man Marco van Boven node mis te, maakten Kevin Jones en Leo de Visser de doelpunten door elk twee maal raak te kegelen. STAND La Chouette/V-Deco 11-33, Marine Service 11-28, Primus/Pluym 12-25, Ratjetoe 11-21, Gemeente 10-20, Cysouw/Roeland 11-20, De Poot- er/Koole 11-19, Disco Love 11-18, Maradonna jr. 11-17, De Ridder 11- 16, Gemeentehuis/Van Waes 9-13, De Ruyter 11-10, Engelhard 10-1, Den Doelder 12-1, Bromchemie 9-0, Steelant 11-0. UITSLAGEN L-paarden ring 10B: 1. CorinaVen met Juna (Halsteren), 2. Monique^ man met Veersedam Inova (Kao land), 3. Jan Noordhoek met Juj' (Zwinruiters), 7. Carla HaakmetJö (Oranjeruiters). Ring 10A: 1. Flora Schilt (Zevenbergen), 2. Dicky WieriJ Jade (Wolphaartsdijk), 5. Dennisj met Berkenhorst Whoophy (Of de). Ring 9C: 1. Wendy Soffers metG Gea (Hoogerheide), 4. Jan I" met Hinerva, 6. Evelien Heaven Star (Honteruiters). 'il Ring 9B: 1. Philly Geluk metj lvorm's Pallieter (Dinteloord), 3. A sta Lantsheer met Golita (AagteW 4. Joke Schipper met FaroucW W zande). i Ring 9A: 1. Henry Martens met J] (Steenbergen), 2. Corine van del met Bonanza (Goes), 3. Barbar» I met Berkenhorst Whoophy (Oudei Se)- B-paarden ring 8D: 1. Christel r' met Tjeerd (Zoutelande), 2. Gil^J met Jalvo (Arnemuiden), 3. Boone met Kingston (Oost-Soubji Adri Hamelink met Keritina (H^ Ring 8C: 1. Yvonne Gooyer met (St.-Willebrord), 2. Marjan de b met Karrina (Middelburg), 5. Luc^ met Kairouan (Aardenburg). Ring 8A: 1. Natasja de Wit metV ba (Rotterdam), 4. Anita de Gilette (Vlissingen), 5. Boy V" Gezant (Middelburg). Ring 8B: 1. Rafaela van de I Gullit (Middelburg), 2. Nina l met Iduna (Serooskerke), 3. K I Looff met Arminda (Schore). v M M2-paarden ring 12B: 1. Karin^"1 met Inova (Scheldestad), 2. MairJ Dijk met Enanda (Weelruiters)Ar Haak met Icara (Oranjeruiters A1 Ring 12A: 1. Yvonne van de Gtf'l Fernando (Prinsemolen) 3. Jo^e met Jade (Yerseke). j, Ml-paarden: 1. Elles Kole me' (Zuid-Beveland), 2. Monique va^l kem met Matcho (DongemondJJÏ 3. Monique Verschure met Jet!*' j seke). Door Hij spot Hij won dati hote daar houc de jare: jaar andi zijn hele Oudr gept over maal denk dat ik volge ring,- verno Ja, er Neder „wan' kan ven. I Nee, i tog it trokk toen nieuw zwijn' Geuze het gr Toen jonger mijn I Maar dat al] ven, lands verhui waar r Een n een ai Engel: wel. daar HoO£ We dr felijk t] zer." En hij] over ol missch beschol waarscl

de Stem | 1996 | | pagina 14