DE STEM uitsland veegt Oranje zaal uit Taaie Hulzebosch wint Yeluwemeertocht Stab B.V. UITSLAGEN standen SCHAATS kalender folleybalsters bijten zich in eerste Olympisch kwalificatieduel stuk op tegenstander: 3-0 ïgen trio mislukte cafetarial Terlies van Scliultz en Krajicek betekent inde in Hopman Cup Weah betaalt deel trip Liberia naar Afrika Cup Gascoigne boekt zichzelf ten Autobedrijf sportnieuws KORT Jackie Stewart terug als renstal-eigenaar China geen kandidaat Spelen 2004 Oekraïense schaatser vindt hier sponsor RALLYSP0RT SCHANSSPRINGEN VOETBAL Sporting voor mini-duel op reis NUARI 1996 ^3 f Spyititf) ytAe*c doe» ncet Stal in zijn voor spoedgeval- i nacht bereikbaar, uws-Vlaanderen: 0117. ïws-Vlaanderen: 0114. ne 0115-674500. ARTSEN rinkenszand en Noord- - Dierenarts H.v. Dijk si 2, Heinkenszand, tel' 290. -Gravenpolder, Kapelle, en, Krabbendijke e.o. - jk van A. Mosselman, W. en B. Boer wordt waarge- jor dierenarts A. Mossel- jenakkerweg 8, Kruinin- >113-381233. jk en Hulst - Vanaf zat. dierenarts R. Versol en J. n Hoopen, Plevierstr. 18 jk, tel. 0114-682365'. r: za. 13.00 u. en vlgs. neuzen, Zaamslag - Die- ik J. Kop/M. Schaub, Bas- Axel, tel. 0115-561488. ekuur: 11-12 u. en vlgs. Dierenartsen Aerts-Bosch, str. 43, tel. 0114-314015. ur za. 10-11.30 u. en vol- araak. Aardenburg, Oostburg, 'Dierenartsencentruro tel. 0117-382769/0117- 0117-454484. Weekend- Noord wal 81, Oost- •ijd. 19.00-20.00 u. zat. en 00-13.30 u. verder na telf. Gent - Dierenarts E. Westdam 54, tel. 0115- bgg. 0115-471319. Spreek- 11-12 u. en na afspraak, ten e.o. - Peter de Vos, Poli voor kleine huisdieren 'De irghe', v. Steenbergenlaan ïeuzen, tel. 0115-696425. mr: zat. 12-13 u. Verder na sche afspraak. Vos en A. Burm, Kliniek ?ine huisdieren en bijzonde- :en, v. Diemenstr. 83, Ter- tel. 0115-619628. Spreek- 12.30-14 u. en na telefo- verleg. rg - Dierenarts J.v.d. Vij- irius 1, tel. 0117-452103. uur zat. en zond. na tel. 5gg. Dierenkliniek IJzendij- 7-301388. ïsteen e.o. - Dierenarts A. de Tempelier 34, St. Jansteen, 1114-312701, bgg. 0114- Spreekuur za. en zo. 11-12 vlgs. afspraak, huisbezoek 1 afspraak. ikliniek IJzendijke F Dieren- Van de Vijver. Weekend- uren: zat. om 13.00 uur, om 12.00 uur en vlgs. afspr. 0117-301388, bgg. 0117- 26-28. teW 71."8. lel. 0162-460520 nieuw-gebruikt-onderhoud-reparatie IS Sport n 'de nieuwste Ajacied, maar Hoekstra tekent voor ruim zes jaar bij Ajax ok tegelijk de speler met het isstlopende contract, gisteren bereikte de ex- SV'er persoonlijk overeen- temming met zijn nieuwe „b over een verbintenis tot et jaar 2002. feelopen dinsdagnacht bereik- ,n PSV en Ajax al een akkoord rerde transfersom voor de 22- irige linksbuiten. Gisteravond erd gesproken over de per- lonlijke eisen van Hoekstra, iteindelijk rolde er een verbin- inis voor de komende zeseneen- ali jaar uit de besprekingen, jax heeft er, met het oog op de uitspraak van het Europse Hof in de zaak-Bosman, alle belang bij zijn talentvolle spelers lang durig te binden. Bij een aflopend contract is immers voortaan geen transfervergoeding meer verschuldigd in geval de betrok kene naar het buitenland gaat. Zondagavond vertrekt Hoekstra met de Ajax-selectie naar Israel voor een trainingskamp van een week. Donderdag 11 januari maakt hij mogelijk zijn debuut in het Ajax-shirt, wanneer de landskampioen oefent tegen Maccabi Haifa. Zondag de 14-de staat de inhaalwedstrijd Willem n-Ajax op het programma. In de Champions League kan Ajax geen gebruik maken van Hoeks tra. Hoekstra is door Ajax vooral aangetrokken om het wegvallen van Mare Overmars op te van gen. De langdurig geblesseerde linksbuiten zelf vindt het een goede zet van zijn club om de Hoekstra te kopen. „Aan het begin van dit seizoen hebben we het er met een paar spelers wel eens over gehad dat alle posities bij ons dubbel bezet waren, behalve mijn plaats. Toen heb ik zelf nog de naam Hoekstra laten vallen als iemand die geschikt zou zijn om aan te trekken." Niet naar VS Overmars zelf is nog steeds in afwachting van een operatie aan zijn linkerknie, waarin de bin nenste kruisband vervangen moet worden. De international speelde enige tijd met de gedachte zich in de VS te laten opereren door dr. Steatman uit Vial in Colorado, die een goede naam met soortgelijke ingrepen opbouwde. Inmiddels lijken de plannen voor een operatie in Amerika echter van de baan. Overmars: „Waarschijnlijk word ik gewoon in Nederland behan deld. Ik ben nog steeds aan het navragen, maar de techniek die Steatman gebruikt, wordt hier ook door genoeg artsen toege past. Dan wegen de nadelen van een trip naar Amerika en de revalidatie daar niet meer op tegen de eventuele voordelen." Wanneer Overmars daadwerke lijk onder het mes moet is nog niet duidelijk. Eerst moet hij volledig hersteld zijn van de ingreep aan de meniscus die de vrijdag voor Kerst werd gepleegd. „Ik ben nu aan het revalideren van die operatie en dat gaat heel goed. Iedereen is zelfs verbaasd over de spier kracht die ik nu alweer kan onwikkelen. Was ik alleen aan mijn meniscus geblesseerd geraakt dan had ik met mijn her stel waarschijnlijk een nieuw record geboekt." Vooralsnog is een snelle rentree voor Overmars zelf nog helemaal niet aan de orde. „Ik hou me er eigenlijk alleen mee bezig dat ik weer volledig herstel van deze blessure. Volgend seizoen wil ik er weer staan. Als het sneller kan is dat meegenomen, maar ik richt me er nu maar niet op." ARTSEN leeuws-Vlaanderen - Tan- C. Thomaes, Nieuwstr. 55, urg, 0117-453580. Spreekuur zond. 12-12.30 uur. leeuws-Vlaanderen - Tan- Mathijssen, Herengracht jrneuzen, tel. 0115-612004. tuur zat. 10-10.30 en 18- zond. 12-12.30 u. en Noord-Beveland - Tan- B. Groot, Laustr. 1 's-Hee- ek. In het weekeinde tel. nr. 157131. Spreekuur zat. en 10-11 uur. HEKEN - Apotheek Axel, Oranjestr. 0115-562888. Geop. zat. 10- 16-17 uur. Verder uitsluitend poedgevallen en recepten. - Goesche apotheek, Klokstr. el. 0113-227104. Geop. zat. .30 u., zond. 10-11.30 en 16- Apotheek Hulst, Dubbele 7. Geop. zat. 11-12 uur en -17.30 uur, zond. 11-11.30 u. .30-17.30 u. Voor spoedgeval buiten openingstijden is de stdoende apothekersassistente bereikbaar tel. 0114-314255. heek Reynaert, Steenstr. 7, )114-311156. Geop. zat. 10-18 nd. 11-12 u. en 14-18 u. euzen - Apotheek Klaassen, 115-612090. Geop. zat. van 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. -18 u. CENHUIZEN ZEEUWS- LANDEREN eerste hulp bij ongelukken: t dienstdoende huisarts 2Ï1- T i ;t - Buitenpolikliniek De Hofl* el. 0114-373000. tburg - St. Antoniuszieken- tel. 0117-459000. ïeuzen - Streekziekenhuis De ite tel. 0115-688000. BULANCE EN BRANDWEER uws-Vlaanderen - Tel. 0118* 444. Joor Eddy van der Beek temen - In de tweede set, bij een stand van 8-4 in het Weel van Duitsland, j de 19-jarige Oranje- tlleybalster Elles Lefe- mk de bal ver uit. Ze Echte uitbundig, hopend it zij het punt zou krijgen. |e Duitse routinier Susan- Lahme had het al lang Sezien. Zij gebaarde hoog- fartig dat de bal uit was en lus kreeg Duitsland, overi- lens terecht, het punt: 9-4 loor de gastvrouwen. De Tuitsen zouden winnen let 3-0, ze veegden Oranje e zaal uit. De actie met de jonge Leferink en gelouterde Lahme in de hoof- was tekenend voor het ver- ip van het duel tussen Neder- id en Duitsland, gisteravond iens het Olympisch kwalifica- [toernooi in Bremen. Het vooraf •ker en creatiever geachte Ierland moest het afleggen ;en het degelijke spel van litsland, dat zoals zo vaak een «tekende wedstrijdmentaliteit teh toon spreidde. De regerend Europees kampioen m bondscoach Bert Goedkoop »am geen enkel moment in de ■dstnjd en ging opvallend sim pt onderuit: 0-3 (setstanden: 7- 15, 5-15 en 6-15). Plaatsing in Semen voor de Spelen van Atlanta wordt nu wel erg moei lijk voor het team van Goedkoop, dat nog moet aantreden tegen Rusland en Kroatië. In Noord- duitsland is slechts één ticket beschikbaar voor Olympia. Blijft kwalificatie in de Bremer Stadt- halle uit dan krijgt Oranje in mei in Japan de laatste kans om als nog in Atlanta te geraken. „We hebben een jong team, dat is geen excuus, maar in dit soort wedstrijden redden we het nog niet," stelde Bert Goedkoop nuchter vast. „Het Europees kampioenschap, de World Cup in Japan en het voldoen aan de clubbelangen is voor deze groep kennelijk nog teveel. We waren er gewoon niet klaar voor, we waren te gespannen en kwamen niet in ons ritme. Ik kan alleen maar hopen dat we ons snel van deze afstraffing herstellen." Gisteravond, toen het er weer op aan kwam, liet de Duitse ploeg weinig steken vallen. Oranje - en met name Leferink - sloeg zich volledig stuk op het Duitse blok en verdediging. De Nederlandse basis, die werd gevormd door de tieners Leferink (19), Fledderus (18), Visser (18) en het ervarener trio Boersma, Fleurke en Brink man had geen antwoord op het robuuste optreden van de Duitse speelsters. In de tweede set stuur de Bert Goedkoop routinier Mar jolein de Jong het veld in ten kos te van Visser, maar ook die ingreep hielp niet. Door de belab berde service aan Nederlandse kant kwam de thuisploeg geen moment onder druk te staan en het gezelschap van coach Siegf ried Kohier blokte het duel moei teloos uit. Vanavond treft de Nederlandse ploeg het team van Rusland, dat gisteren Kroatië in een vijfsetter klopte: 3-2. Het Russische gezel schap rond de barse coach Niko lai Karpol is in feite nog steeds herstellende van de 'beschamen de' derde plaats tijdens het EK vorig jaar in Nederland. De wereldtoppers van Karpol misten door de povere prestatie in Arn hem het World Cuptoernooi in Japan en daardoor de eerste mogelijkheid om zich te kwalifi ceren voor de Olympische Spelen van Atlanta. De voorbereiding van de Russinnen op het evene ment in Bremen was merkwaar dig. Zes vrouwen uit de Karpol-selec- tie speelden bij Japanse clubs een aantal competitiewedstrijden, twee vonden onderdak bij Turkse verenigingen. In het nabije verle den had Karpol de gehele groep internationals onder zijn hoede bij clubteam Uraloehka. „Ik had slechts vier dagen om me met mijn speelsters voor te bereiden op dit toernooi, deze reeks wed strijden is gewoon verkeerd gepland," bromde Karpol, die met zijn uitspraak de andere in Bremen aanwezige coaches imi teerde. Bremen. Olympisch kwalificatie toernooi vrouwen, eerste dag. Rusland - Kroatië 3-2 (15-4 12-15 3-15 15-4 15-6), Duitsland - Nederland 3-0 (15-7 15-5 15-6). Programma vandaag: Nederland - Rusland, Kroatië - Duitsland. Bondscoach Bert Goedkoop probeert zijn speelsters Boersma (links) en De Jong op het goede spoor te zetten. Zijn woorden haalden in Bremen echter niets uit. foto anp ii :r van justitie, had er 8-jarige M. J. uit 's Grave inkenszand en zijn 19-ja >orden voor nodig: ,,Knw Op het moment dat de t wapend binnenkwamen en lid vroegen, zette de vrouw V hter de toonbank het op Hen en rende zij weg. Niet :nd op een dergelijke re® rschoten de drie van schns nden nog veel harder de o eer uit. ankzij een oplettende vooi inger kon het kenteken woj moteerd en werden zij hvl inuten later bij 's Heer Are» ;rke door de politie aa :n. Was dit het eerste echte?® •ijf voor Van T. en S., het W et misdrijven van J. was W md langer. Zo moet hij zi® :rantwoorden voor vier allen en twee inbraken iravenpolder en een wonWl raak in Kwadendamme :n videoplayer, een tv, cho' e en ijs stal. De bewoner va uis, een 'slachtoffer' van J_ p dat moment vast in een 1 T de 'el olitiecel. J. is een van an de Goese jeugdbende' ledio november talloze j<®8 fpersten, bedreigden en °r ievenpad gingen. U )e rechtbank doet uitspraa eertien dagen. h (rtr) - De Nederlandse ten- heeft zijn tweede Waag geleden in de Hopman |p in Perth. Zwitserland won Ïl' 2-1. Brenda Schultz en bard Krajicek verloren hun elspelen tegen Martina Hin- sn Mare Rosset. ^or het verlies is de als tweede ilaatste Nederlandse ploeg geschakeld. Eerder verloor de eg de openingswedstrijd in P B van Duitsland (1-2). itserland en Duitsland zijn ongeslagen. De winnaar van inderlinge wedstrijd plaatst vrijdag voor de eindstrijd. iultz serveerde twaalf aces !n Martina Hingis, maar had !dg verweer op de returns de 15-jarige Zwiterse, 3-6 5- njicek, elfde op de werel- 'glijst, speelde slecht tegen v® plaatsen lager inge- ia'de Rosset, 4-6 4-6. De Waar verloor in 69 minuten frspeelde op 4-5 twee breek- iten speelde absoluut niet goed," osset na de wedstrijd. „Ik °g slecht en mijn opslag riet. Alleen mijn return was bp dat onderdeel won ik Wij." Het dubbel was voor Wand. Schultz/Krajicek eri na 6-3 2-6 in de derde oen tiebreak, toe met 7-0. ergi Bruguera zal niet deel- en aan de Australian Open. 'Panjaard, tweevoudig win- ,°P R°land Garros, heeft onderdag teruggetrokken os een enkelblessure, dag eerder zegde Michael at. Hij ondervindt nog Wast van de linker enkel. Lwn 8e'eden scheurde L ,enen de enkelbanden. J°r bij zijn rentree in da i t. tweede ronde van a- in februari wil hij terug- P de tennisbaan in de i„ ^Wstrijd van Duits- Lenève tegen Zwitser- tract met de Amerikaanse ten- nisbond als Davis Cup-coach met één jaar verlengd. Gullikson veroverde in december in Mos kou voor de 31e keer de Davis Cup voor de Verenigde Staten. UITSLAGEN Perth. Hopman Cup, 960.000 gul- den. Poule B: Nederland - Zwitserland 1- 2. Schultz - Hingis 3-6 5-7, Krajicek - Rosset 4-6 4-6, Schultz/Krajicek - Hingis/Rosset 6-3 2-6 7-0 (tiebre ak). Stand: 1. Duitsland en Zwitserland 2-0, 3. Nederland en Australië 2-0. Poule A: Zuid-Afrika - Kroatië 2-1. Coetzer - Majoli 6-4 3-6 6-1, Ferrei- ra - Ivanisevic 4-6 3-6, Coetzer/Fer- reira - Majoli/Ivanisevic 4-6 6-3 7-5 (tiebreak). Verenigde Staten - Frankrijk 2-1. Rubin - Tanvier 6-2 6-2, Reneberg - Boetsch 6-4 4-6 1-6, Rubin/Rene- berg - Tanvier/Boetsch 6-2 7-5. Dona. Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Prinosil (Dui) - Ala- mi (Mar) 6-3 6-4, Pereira (Ven) - Becker (Dui/2) 7-6 6-7 7-6, Raoux (Fra) - Volkov (Rus) 6-3 4-6 6-3, El Aynaoui (Mar) - Enqvist (Zwe/3) 3- 6 6-3 6-4. Adelaide. Mannen, 525.00 gulden. Tweede ronde: Black (Zim/8) - Novak (Tsj) 6-1 3-6 6-2, Holm (Zwe) - Renzenbrink (Dui) 7-5 7-6, Damm (Tsj) - Kiefer (Dui) 6-3 6-4, Vacek (Tsj/2) - Johansson (Zwe) 2-6 6-3 6- 3. Milaan - Europees voetballer van het jaar George Weah betaalt de deelneming van zijn geboorteland Liberia aan de Afrika Cup in Zuid-Afrika voor een deel uit eigen zak. Dat beloofde hij in een telefo nisch radiogesprek aan de Liberiaanse minister van sportzaken, Frangoise Mas- saqui. „Wij moeten absoluut naar Zuid-Afrika, wij hebben ons gekwalificeerd en wij moeten daarbij zijn," aldus Weah. Hij zal een beroep doen op zijn sponsor Diadora, vrienden en der tien in Europa voetballende Liberianen een bijdrage te leveren. Voor de radio riep de aan valler van AC Milan op tot rust, eenheid en solidariteit in het door een burgeroorlog ver scheurde Liberia. „Ik vlieg dinsdag naar Johannesburg," zei Weah. „Niets en niemand zal mij daarvan kunnen weerhouden. Het geld zal er zijn." Geldgebrek leek Liberia te dwin gen af te zien van deelneming aan het Afri kaanse kampioenschap. Lennart Johansson, de voorzitter van de Europese voetbalfederatie (UEFA), heeft woensdag wat extra geschut in stelling gebracht in de strijd met de oppermachtige FIFA-baas Joao Havelange. De Zweed, die de wereldvoetbalbond te zijner tijd (1998) wel wil gaan leiden, noemde het optreden van de Bra ziliaan, die het WK van 2006 vorige week al vast toezegde aan Zuid-Afrika, dictatoriaal. „Het is niet aan de voorzitter de wereld af te reizen en te bepalen waar de titelstrijd wordt gehouden," zei Johansson verwijtend. „Hij moet hiermee ophouden. Havelange heeft met zo'n toezegging de spelregels ernstig overtre den." De FIFA-praeses verklaarde afgelopen weekeinde in de krant Jornal do Brasil dat hij bij zijn bezoek aan Zuid-Afrika op 10 januari president Nelson Mandela zal verblijden met de organisatie van het WK in 2006. Het bestuur van de FIFA, 21 man sterk onder wie Johansson, maakt echter uit welk land het toernooi mag organiseren en doet dat pas over vier jaar. Duitsland en Engeland hebben ook belangstelling. De Braziliaanse voetbalbond, voorgezeten door Havelanges schoonzoon Ricardo Teixei- ra, geeft de FIFA-baas groot gelijk in diens uitlatingen over de toewijzing van de wereld kampioenschappen in de toekomst. „Als het WK van 1998 in Frankrijk is, dat van 2002 in Azië, dan is het volstrekt logisch dat in 2006 Afrika aan de beurt is en weer vier jaar later Zuid-Amerika," zei Teixeira donderdag in de krant Folha de Sao Paulo. Juventus en Liverpool durven elf jaar na de catastrofe in het Heizel-stadion weer vriend- schapppelijk tegen elkaar te spelen. Dat gebeurt in de Verenigde Staten, ver weg van mogelijk supportersgeweld. Het duel staat voor 11 augustus op het programma in Boston. In 1985 tijdens de Europa Cup-finale tussen de landskampioenen van Italië en Engeland (1-0) in Brussel kwamen bij ernstige ongeregeldhe den 39 mensen om. De rellen waren in gang gezet door Engelse fans. De meeste slacht offers waren Italianen. De Engelse voetbal clubs werden daarop voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan de Europese bekertoernooi en. De Nigeriaanse autoriteiten hebben donder dag verklaard geen reden te zien het standpunt te wijzigen ten aanzien van het Afrikaanse voetbalkampioenschap, dat 13 januari in Zuid-Afrika begint. De titelhouder blijft weg bij het evenement omdat de veiligheid van de Nigeriaanse spelers, onder wie de Ajacieden Finidi George en Kanu, onvoldoende zou zijn gewaarborgd. Hoewel de Afrikaanse kam pioen een schorsing boven het hoofd hangt van zes jaar, hield minister van sportzaken Jim Nwobodo voet bij stuk. „Er is niets veranderd. Alles is bij het oude gebleven en dus gaan we niet naar Zuid-Afrika." Bert Zuurman keert terug naar Heerenveen. De 22-jarige 'aanvaller was door de Friese ere divisieclub verhuurd aan Veendam. Door bles sures en verkopen van Meijer en Tammer heeft Heerenveen gebrek aan aanvallers. Om die reden vroeg de club om een versnelde terug keer van Zuurman, die in de lopende competi tie vijf keer scoorde voor Veendam. Heerenveen kwam Veendam tegemoet door voor de rest van het seizoen een andere speler uit te lenen: de 21-jarige André van Tuinen, een aanvallende middenvelder. Mark Wotte wordt de nieuwe trainer van FC Den Haag. Hij volgt komend seizoen Theo Ver langen op. Tot anderhalf jaar geleden had Wotte al enige tijd de jeugd onder zijn hoede in het Zuiderpark en even het eerste elftal na het vertrek van Co Adriaanse. Wotte is volgens voorzitter John van Ringelen- stein akkoord gegaan met een verbintenis voor vijf jaar als technisch directeur. In elk geval de eerste twee seizoenen treedt hij ook op als trai ner van de A-selectie. Wotte is momenteel oefenmeester van zaterdageersteklasser FC Lisse. son heeft zijn con- Elburg (anp) - Marathon schaatsers zijn per definitie geen klagers. Zeker in hun strijd tegen de elementen niet. Dat past niet bij hun imago van 'oerharde jongens'. Maar na de natuurijsklassieker Veluwemeertocht zagen de meeste rijders niet meer fris. Alleen Erik Huizebosch had totaal geen last van de eerder geleverde inspanningen. De kraanmachinist uit Grams- bergen lichtte zichzelf ver boven het peloton uit. Hij won nabij Elburg de eindsprint van een kopgroep van drie man. René Ruitenberg en Arnold Stam wer den respectievelijk tweede en derde. Aan de wedstrijd op het Veluwe- meer deden toprijders als Huite- ma, Kramer, Kleine, De Vries, Evert van Benthem en Bouma niet mee wegens werk, ziekte en vermoeidheid. Het deelnemersveld bestond uit 26 A-rijders en ruim honderd B- rijders, veteranen en vrouwen. Bij de laatste categorie won Jeni- ta Smit, de vriendin van Erik Huizebosch. Na afloop van de wedstrijd had Huizebosch niet naar de presta ties van Jenita gevraagd. „Oh, heeft ze gewonnen. Dat is mooi man. Ik feliciteer haar vanavond wel. Daar moet je de tijd voor nemen," glunderde de schaatser, die notabene naast zijn vriendin stond. De levende schaatslegende Dries van Wijhe (50), die voor het eerst sinds 1994 weer een wedstrijd reed en als 17e finishte, heeft diep respect voor Huizebosch. „Die jongen is onmenselijk sterk. Mocht er toch een Elfstedentocht komen, dan wint hij hem. Huize bosch kan alles. Zet hem op zijn kop en hij loopt op zijn hoofd," aldus Van Wijhe. UITSLAGEN Elburg. Veluwemeertocht. Mannen: 1. Huizebosch (Gramsbergen) 100 km in 2.52.25, 2. Rene Ruitenberg (Oldebroek), 3. Stam (Sprang-Capelle), 4. Borst (Leiderdorp) 1.10, 5. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 6. Pieterse (Diemen), 7. Van Kempen (Nieuw- veen), 8. Zandsta (De Pikke), 9. Krom kamp (Wolvega), 10. Baars (Nieuw- Vennep). KNSB-klassement natuurijs: 1. Krom kamp 52 pnt., 2. Huizebosch 50,3. Kra mer (Oudeschoot) 46, 4. Stam 45, 5. Henri Ruitenberg 44. Vrouwen: 1. Jenita Smit (Rouveen) 60 km 1.46.19, 2. Dijkstra (Groningen), 3, Gretha Smit (Rouveen), 4. Dickhut (Tuindorp), 5. Van der Hoorn (Ter Aar). KNSB-klassement natuurijs: 1. Dijks tra 56, 2. Jenita Smit, Gretha Smit 50. Oudehaske. Fries kampioenschap marathon. Mannen, 60 km: 1. Bakker (Wijnjewou- VRIJDAG 5 JANUARI 1995 DEEL Detroit - De terugkeer van drievoudig wereldkampioen Jackie Stewart in de Formule I is rond. Donderdag tekende de Schot op de North American International Show in Detroit een vijfjarig contract met Ford motoren. Vanaf 1997 is hij eigenaar van een renstal. Zijn zoon Paul is de teammanager. Stewart behaalde 23 jaar geleden zijn laatste van drie wereldti tels. Na 99 races in de Formule I nam hij afscheid. Van de 99 won hij er 27. Hij trad daarna aan als adviseur bij Ford, die motoren leverde aan Benetton en Renault. Vanaf 1997 bezit hij zijn eigen renstal. Zijn startkapitaal bedraagt 47,5 miljoen gulden. Van dat bedrag reserveert hij 12,5 miljoen als salaris voor de kopman, 15 miljoen voor de aanschaf van twee wagens, 12,5 miljoen voor bedrijfskos ten en 7,5 miljoen voor algemene uitgaven. Stewart voert onder handelingen met zijn landgenoot David Coulthard voor de positie van kopman. Peking - China zal zich niet kandidaat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen in het jaar 2004. Dit heeft de secreta ris-generaal van het Chinees Olympisch Comité, Wei Jizhong, donderdag in Peking verklaard. Volgens Wei is het voor China onmogelijk een dergelijke evene ment te organiseren. „Geen enkele stad heeft nog haar kandida tuur gesteld. Onze metropolen hebben voor hun economische ont wikkeling andere prioriteiten gesteld." Nijmegen - Een bedrijf uit Nijmegen gaat de Oekraïense schaat ser Sergei Priz sponsoren. De Europese school voor correspon dentie-onderwijs (ESKK), die ook vestigingen heeft in Rusland, Polen en Oekraïne, wil' via financiële steun het Oekraïense lange baanschaatsen ondersteunen. „Het is voor landen als Oekraïne moeilijk aansluiting met de internationale top te behouden," vertelde een woordvoerder van ESKK. „Ze hebben simpelweg de middelen niet. Het zou toch jammer zijn als de schaatstop zich zal versmallen tot Nederland, Noorwegen en Japan omdat landen als Oekraïne de faciliteiten niet hebben." Priz heeft zich bij de nationale titelstrijd geplaatst voor de Euro pese kampioenschappen van 19 tot en met 21 januari in Heeren veen. De inwoner van Tsjarkov won bij de Oekraïense afstands kampioenschappen de 1500 en 3000 meter. Priz is dit seizoen aan de start verschenen bij de wereldbekerwedstrijden in Berlijn, Heerenveen en Oslo. Smara (Mar). Rally Granada - Dakar, vijfde etappe Foum El Hassan-Smara, 494 km waarvan 474 klassementsproef. Auto's: 1. Lartigue/Perin (Fra) Citroën 4.54.46, 2. Vatanen/Picard (Fin/Fra) Cirtoën 0.49, 3. Fonte- nay/Musmarra (Fra) Mitsubishi 9.17, 4. Servia/Puig (Spa) Citroën 18.48, 5. Wambergue/Gallagher (Fra/GBr) Citroën 25.03, 9. Snippe 1.15.24, 69. Ten Harkei 3.34.36. Motoren: 1. Peterhansel (Fra) Yamaha 5.24.10, 2. Kinigadner (Oos) KTM 5.58, 3. Orioli (Ita) Yamaha 7.43, 4. Magnaldi (Fra) KTM 9.25, 5. Trolli (Ita) Cagiva 22.14, 15. Jimmink KTM 1.00.00, 41. Vercoelen 1.45.51, 60. Lauwers 2.42.00, 61. Vosters 2.42.30. Zesde etappe Smara - Zouerat, 603 km. Auto's: 1. Fontenay/Musmarra (Fra) Mitsubishi 5.17.24, 2. Larti gue/Perin (Fra) Citroen 2.13, 3. Sainozyke/Magny (Jap/Fra) Mit subishi 10.28, 4. Warmbergue/Cal- lagher (Fra/GBr) Citroen 10.41, 5. Masuoka/Schulz (Jap/Dui) Mit subishi 13.14. Klassement: 1. Lartigue/Perin 20.59.32, 2. Fontenay/Musmarra 24.50, 3. Warmbergue/Gallagher 42.06, 4. Vatanen/Picard 1.36.04, 5. Servia/Puig 1.52.51. Motoren: 1. Orioli (Ita) Yamaha 5.59.27, 2. Trolli (Ita) Cagiva 1.55, 3. Arcarons (Spa) KTM 8.43, 4. Sotelo (Spa) KTM 27.47, 5. Mas (Spa) Cagiva 28.12, 11. Jimmink KTM 57.43. Klassement: 1. Orioli 23.21.01, 2. Arcarons 44.33, 3. Trolli 48.07, 4. Magnaldi 1.41.28, 5. Gallardo 1.55.11, 11. Jimmink 3.31.28. Innsbruck. Derde wedstrijd vier- schansentoernee: 1. Goldberger (Oos) 238,8 punten (111,5+109,5 meter), 2. Weissflog (Dui) 230,9 (110+108), 3. Saito (Jap) 229,5 (103+117), 4. Nishikata (Jap) 228,8, 5. Nikkola (Fin) 228,6. Stand toernee: 1. Weissflog 701,1, 2. Nikkola 673,8, 3. Saito 659,9. Stand wereldbeker: 1. Nikkola 690, 2. Laitinen (Fin) 678, 3. Aho- nen (Fin) 493. Buitenlands voetbal Spanje: Barcelona-Espanyol 2-1. Stand aan kop: Atl.Madrid 19-45, Barcelona 19-38, Espanyol 19-38, Compostela 19-36. VRIJDAG 5 JANUARI WEDSTRIJDEN OP NATUURIJS Numansdorp: Gewestelijke kam pioenschappen kortebaan, junioren B en C, 14.40 u. 0186-651768. Lekkerkerk: Kortebaan mannen junioren t/m 19 jr, 0180-661673. Dodewaard: NK Schoonrijden, A, B, C. 11.00 u. 0488-412707. Assendelft: NK kortebaan junioren B, 13.00 u. 030-2618301. Stolwijk: District kampioenschap pen Krimpenerwaard kortebaan (mannen, vrouwen vanaf 16 jaar), 19.30 u. 0182-519865. Nieuw Lekkerland: Kortebaan, meisjes junioren C, 13.00 u. 0184- 682688. TOERTOCHTEN UTRECHT Hart van Holland (15-30 km), 10.00- 14.00 u-, Wilnis, Hoek van Spengen, Kockengen en Portengensbrug, 0346-241637. Vechtplassen (20 km), 10.00-15.00 u., Boslaan Vreeland Westveense Polder (20 en 35 km), 10.00-15.00 u., Jachthaven Woerden, Amstelkade en de Hoef Woerdense Vprlaaf ZUID-HOLLAND Plassentocht Ter Aar (10-100 km), 9.30-14.00 u., IJsclub Oostkanaalweg en W Altior, 0172-602247/603114. Plassentocht Nieuwkoop Noorden (10-120 km), 9.30-14.00 u., paviljoen Plaszicht en rest. de Ziende Nieuw koop, café de Klinker en café Van Bemmelen Moorden. Plassentocht Reeuwijk (20 en 30 km), 10.00-14.00 u.f Camping De Reeuw- ijkse Hout, 0182-395944. Molen- en Merentocht (20-60 km), 9.30-15.00 u., Roelof arends veen, Rijpwetering, Oude Ade, De Kaag, Hoogmade, Warmond en Leiderdorp, 0252-544278/071-3315011. Molentocht Rotte Meren (10-150 km), 9.30-15.00 u., Lange Vaart Bleiswijk, Roerdomp Zevenhuizen, 010-5215605/0180-632683/632208. Meijetocht (15-30 km), 10.00-14.00 u., Bodegravense Mei je 70 (vanaf A12 borden Nodegraven Noord), 0172-685568. Omloop Alblasserwaard (75-150 km), 8.00-10.00 u., dorpshuis De Til Giessenburg, 0184-61395. de), 2. Jeroen de Vries (Heerenveen), 3. Poelstra (Hijum). Vrouwen, 40 km: 1. Seinstra (St. Johannesga), 2. Bron (Hoornster- zwaag), 3. Span (Stiens). Alteveer. NK kortebaan, vrouwen, finale. 1. Koudenburg (Assen) 45,37 seconden, 2. Schiengenga (Wolvega) 45,86, 3. Zijlstra (Bergum) 46,04, 4. Buitenhuis (Ermelo) 46,48. Sleen. Drents kampioenschap lange- baan. Mannen, eindstand (500 m, 1500 m, 5 km, totaal): 1. Bloemberg (Assen) 138.353 (44,1 - 2.14,8 - 8.13,2), 2. Dracht (Zuidwolde) 139.803 (44,6 - 2.16,5 - 8.15,7), 3. Tingen (Bijlen) 147.843 (45,0 - 2.24,4 - 9.07,1). Neo- sen: 1. Roling (Veenoord) 138.480 (44,2 -2.15,3-8.11,8). Vrouwen, jun. A (500, 100, 1500): 1. Lever (Valthe) 153.150 (49,3 - 1.41,2 - 2.39,6). Glasgow (rtr) - Een geintje van Glasgow Rangers-vedette Paul Gas coigne in de wedstrijd tegen Hibernian (7-0) kan de Engelsman nog duur komen te staan. Scheidsrechter Dougie Smith zag er namelijk de humor niet van in. De 28-jarige middenvelder raapte de gele kaart op die de arbiter tijdens het duel was verloren. Hij boekte zichzelf er even later mee wegens het missen van een mooie kans. De supporters vonden het prachtig dat Gascoigne zichzelf geel gaf voor dat 'vergrijp'. De arbiter niet. Hij nam de kaart over en zwaaide er echt mee wegens 'onfatsoenlijk gedrag'. Daartegen is in Schotland geen beroep mogelijk. De kans bestaat dat Gazza voor twee wedstrij den wordt geschorst. Een officieel rapport van Smith is echter nog niet binnen. Lissabon - Sporting Lissabon moet volgende week donderdag voor twee minuten voetbal naar Chaves. De bond heeft dat bepaald. De scheidsrechter moest het duel zaterdagavond vlak voor tijd bij een stand van 1-1 afblazen doordat de lichtinstallatie het begaf. Volgens de regels had de wedstrijd een dag later moeten worden uitgespeeld. Sporting had daar, op oudejaarsdag, geen trek in en betoogde bovendien dat er geen hotelaccommodatie te vinden was in het Noordportugese stadje. Het arbitrale trio verscheen op de laatste dag van 1995 ook niet op het veld, waar Chaves wel klaar stond.

de Stem | 1996 | | pagina 13