enheid v eel illegale honden in Hulst OR Hulst ziet heil in hondepoepbakken op strategische plaatsen ÈSTEM Pax Christi geeft kinderen weer hoop Schorren en slikken in Frankrijk Controle door bureau Fiscal Control levert 400 'nieuwe' honden op WEIEMAN B.V. ELEMAN B.V. Nieuwe plattegrond bij boek over basiliek Hulst Den Dullaert zoekt naar soundmixers voor show DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS 4x10 is een jaar cel en betalen schade tegen Terneuzenaar HANSEN IMATIE 19 :ulieren ZEELAND LN DANSEN (m/v) ssmger eroordeeld or handel heroïne Opbrengst rally voor restauratie basiliek Hulst Jan Dellaert Souvenir jager Hengelen Vuurwerk Op tijd thuis Snelkraak Vernielingen Controles Gewonden Sint Jansteen Nieuw-Namen Kieldrecht I x 57 i A h X&k 4 hkje, jubileum, verloving, Jtie, examen, nï. I 0,65 incl. BTW, verplicht, elding, 26.- incl. BTW. ip aanvraag, geretourneerd, f geef uw tekst ig af bij één van ftelijke opgaven cepteerd, indien pjn, ook indien uw egd is. IVan onze verslaggever List - Het idee om de gemeente IHulst te voorzien van hondepoep bakken gaat de gemeente zo'n 15.000 Lilden kosten. Om de meest poepge- voelige plaatsen te kunnen bestrijken Ln er tussen de tien en vijftien bak ken nodig en die kosten duizend gul- [den per stuk. Dan praten we over betonnen bakken Let een inhoud van 60 liter," zegt wet houder G. van de Voorde. „Als we klei nere bakken nemen kost dat maar de helft, maar dan zit je weer met het pro bleem dat ze veel vaker geleegd moeten worden. Hoe we het precies in het vat gaan gieten is nog niet zeker. Op dit moment zijn we de plannen nog aan het uitwerken". Het is de bedoeling dat de bakken strate gisch worden neergezet op plaatsen waar nu veel overlast is van hondepoep. Baas jes die met hun hond aan de wandel zijn moeten de uitwerpselen van hun huis dier met een schepje in een zakje doen en het spul vervolgens in de bak deponeren. Die bakken worden eens per week geleegd en in de zomer zonodig wat vaker. Plaatsen die bijna voortdurend bezaaid liggen met uitwerpselen zijn onder meer het park bij de Hulsternieuwlanddijk en het gebied tussen de Glacisweg en de binnenvest. „Daar zouden die bakken een goede functie kunnen hebben," stelt Van de Voorde. „Maar er zijn nog veel meer plaatsen waar het probleem speelt." Ook in de verschillende kernen moeten dergelijke bakken komen. De gemeente wil de geschikte locaties bepalen in overleg met de dorpsraden. Of de hondenbezitters de moeite zullen nemen om de nieuwe voorzieningen ook daadwerkelijk te gebruiken is nog de vraag. „Het is hoofzakelijk een kwestie van mentaliteit," stelt Van de Voorde. „Als de hondenbezitters niet willen mee werken houdt het natuurlijk op." Wat dat betreft heeft de gemeente nog weinig goede ervaringen met de bazen van de trouwe huisdieren. Een brief waarin werd gewezen op de grote over last van hondepoep, met daarbij een oproep om te proberen die overlast te beperken, heeft destijds weinig resultaat opgeleverd. Naar schatting produceren alle honden in de gemeente Hulst dagelijks een slor dige 300 kilo uitwerpselen. Wanneer de poepbakken precies hun intrede doen in het Hulster straatbeeld is nog niet bekend. sliciteerd in 8rfcda. (/an onze verslaggever jjulst - Hondenbezitters in de gemeente Hulst hebben de afgelopen jaren massaal de gemeentelijke hondenbelas- ng ontdoken. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten van een intensieve controle, waarbij vermoedelijk uiteindelijk zo'n 400 'nieuwe' honden aan het licht zullen komen. Namens de feestcommissie! HG met je verjaardag f Nicole en Brigitte ledereen mag het zien, onze papa wordt Kusjes Veronique en Servi Op dit moment zijn er 320 nieuwe honden geteld, maar P. Prince van de Hulster afdeling Belastin gen denkt dat de definitieve cij fers op rond de 400 uitkomen, pat aantal komt bijna overeen let de verwachtingen voor aan- iang van de controle. Het aantal 'onden in de gemeente Hulst Jomt daarmee op ongeveer 1500. Het bureau Fiscal Control, dat let onderzoek in opdracht van de lemeente heeft uitgevoerd, legt op dit moment de laatste hand ian de definitieve cijfers. „Dus ik Enk dat we aardig in de buurt En de 400 komen," zegt Prince. If het geschatte totaal aantal ;elemaal gehaald wordt is nog de Iraag. In de gemeentebegroting [oor dit jaar is ervan uitgegaan kt de controle 400 nieuwe bezit ters van één hond zou opleveren lus nog ongeveer twintig men- In die meer van deze huisdieren lebben. De tarieven voor de hon- lenbelasting bedragen respectie velijk 70 en 170 gulden. Dat zou dan bij elkaar 31.400 gulden extra voor de gemeentekas ople veren. De door Fiscal Control uit gevoerde controle kost de gemeente 17.000 gulden. Wethouder G. van de Voorde zegt dat de resultaten hem persoonlijk toch wat zijn tegen gevallen. „We dachten dat de cijfers hoger zou den zijn," aldus de wethouder. „Toch zeker omdat er sprake is geweest van een bijzonder inten sief onderzoek. Anderzijds is het resultaat toch niet slecht, als je bedenkt dat het nog maar een paar jaar geleden is dat er ook zo'n algehele controle is uitge voerd." De gemeente heeft zich voorgenomen de controle op het aantal honden voortaan om de vier of vijf jaar te herhalen. In de gemeente Hulst kwam er vorig jaaar 107.500 gulden binnen aan hondenbelasting. Voor dit jaar ligt de schatting op 138.000 gul den. Van onze correspondent Middelburg - Voor zijn aandeel in een reeks inbraken eiste offi cer van justitie, mevrouw mr. M. van Nooyen, gisteren tegen M. eén gevangenisstraf van een jaar plus het betalen van een scha- ttvergoeding van in totaal 9.808 gulden. LESSEN) DOOR DE WEEK ËNTRUM VNDEREN uzensestraat 28, Postbus 2 ZG ZAAMSLAG 15-431920 en, dêuren en trappen ïeling iing vragen wij een aiding HAVO. oortgelijke functie is ge' celijk. :end salaris, n een klein team. eid vast werk. en kunt u telefonisch cof' ze mevrouw Mertens (te vante gegevens kunt u De 20-jarige N. M. uit Terneuzen, die sinds 1989 al zes keer is ver- irdeeld tot tuchtschool, liet het ir de rechtbank in Middelburg eten. En dat lag voor de hand. fi onze correspondent ddelburg - De 29-jarige Vliss- er G. C. is gisteren door de htbank in Middelburg con- de eis veroordeeld tot een 'angenisstraf van vijftien nden wegens het dealen in 'oïne. t gebeurde van juli 1994 tot ober vorig jaar. C. kreeg ver- 'zes maanden extra als uitvoe- i van een eerder vonnis. Hij is der veroordeeld wegens opi- delicten. C. kwam op 1 juli i het vorige jaar vrij en nog n dag later was hij weer actief de scene. editie zeeland 1 factie foeuzen: Zuidlandstraat 32, 10115-645769, fax 0115-645742. Tjirteuren: Peter Oggel (editie- «1 Peter van den Assem, Frank JCooten, Rein van der Helm, ■old de Puysseleijr, Eugene ■stoeten. J** Klokstraat 1, 10113-273700, fax 0113-273701. IJWeur: Cees Maas (provincie- Pjoggever). Jjst: Steenstraat 14, tel. 0114- |7'0, fax 0114-372771. ■Meuren: Frank Deij (plv. ed. 1Gerlach Hochstenbach. ■«redactie Zeeland: Koomen ■ma t/m vrij. 0115-645751 ^■ZOpd^r. Our r aI- i - vi ij. v i ij - OH3/ [zondag 0115-645753 Vertentie-exploitatie Wrtem en ZVK Tjeuzen: Zuidlandstraat 32, 0115-645740, fax 0115-645741 pjgenwoordigers: [tin Boeije, privé 0115-563976, Broekhoven, privé 0115- '*l Hans Dimmers, privé 0115- 't: Steenstraat 14, 0114-372770. Mgonwoordigers: S7nan.den Brand«. privé 0114- o. Marjan Verstraeten privé *"416/55. oopleider: Harrie Muurmans, «076-5020894 fningstijden: I t/m vr. 8.30- 17.00 uur M., wordt verdacht van een mogelijke betrokkenheid bij de wapendiefstal uit het Axelze politiebureau op 6 oktober van het vorige jaar en dus is de politie naarstig op zoek naar hem. Ver schijnen bij de rechtbank bete kende gepakt worden. M.'s advo caat schitterde eveneens door afwezigheid. M. moest terecht staan voor zijn aandeel in een hele serie inbra ken, die het afgelopen jaar door enkele jeugdige Zeeuws-Vlamin gen waren gepleegd. Van het groepje van vijf man is de 22- jarige M. W. al verordeeld tot in totaal drie jaar cel en moeten twee anderen nog maar eens aan tonen dat het hen menens is om van hun gok- en/of verslavings- poroblematiek af te komen. Het aandeel van M. beperkte zich tot het inladen van een partij T- shirts, trainingspakken en sok ken, die op 16 juni 1995 uit een sportzaak in Hulst werden gesto len, de opzetheling van 36 trai ningspakken en nog diverse andere inbraken, waaronder een bij het zwembad de Honte in Ter- neuzen. Daar werd veel schade aangericht en verdween een hoop geld. Van onze verslaggever Hulst - De opbrengst van de Vierhouten Pallets rallysprint is dit jaar bestemd voor de restauratie van de Hulster basiliek. Het is de vierde ach tereenvolgende keer dat dit autosportevenement wordt gehouden in de gemeenten Hulst en Hontenisse. De voorgaande jaren ging de opbrengst van de rallysprint tel kens naar het Rode Kruis. In 1995 was dat een bedrag van 9.000 gulden. Het evenement is onder leiding van Nico Biesheuvel uit gegroeid tot een top-rallysprint die ook nu weer mee telt voor zowel het nationale rallysprint- als het nationale rally-kampioen schap. De toezeggingen van enkele topteams zijn nu al bin nen. Zo zal tweevoudig winnaar Eddy van den Hoorn weer aan de start verschijnen. Tevens ver schijnt er een nieuwe klasse aan de start, die van de Nissan Micra. Het vertrek van de rally vindt ook dit jaar weer plaats op de Grote Markt in Hulst. Met het bepalen van de wedstrijddatum is rekening gehouden met de wensen van de bevolking en de middenstand. De rallysprint vindt plaats op zaterdag 27 april. Van onze correspondent Terneuzen - Na bijna drie weken in Nederland te heb ben doorgebracht is er tussen de gastoudergezinnen en hun 'vakantiekind' een hechte band ontstaan. Waren er eerst tranen bij het vertrek uit het voormalige Joegosla vië, morgen zullen ze vloeien bij het vertrek uit Nederland. Gisteren was er een afscheids avond in het Zeldenrust-Stee- lant college. Alle veertig kinde ren en hun gastgezinnen geno ten gezamenlijk van een brood maaltijd. Er was ook nog een verrassing: optreden van jeugd circus Reinardi. „Het was voor ons de tweede keer dat we een dergelijke kin dervakantie georganiseerd heb ben. Elke keer is het weer anders. Dit jaar kregen meer kinderen heimwee en moesten we twee kinderen uit een gezin overplaatsen omdat het niet klikte. De organisatie verliep perfect," zegt H. Knotsenburg die de algemene leiding namens Pax Christi op zich genomen had. „Wel bemerken we enige 'Balkan-moeheid' bij de men sen. Het was een zware klus om de financiën dit jaar rond te breien. We denken eraan om de vakantieweken in het vervolg om de drie jaar te organiseren. Ook kinderen uit landen als Polen en Albanië hebben onze steun nodig." Hoewel de kinderen tijdens hun vakantie hebben genoten van alle luxe verheugen ze zich toch erg op het weerzien met hun familie. Veel kinderen hadden maar een stel kleren bij zich toen ze aankwamen. Ze gaan 'afgeladen' terug met kleding en cadeautjes. Bovendien kreeg elk kind een kleurig bureaulampje als herinnering. Optreden van jeugdcircus Reinardi tijdens de afscheidsavond voor de veertig kinderen uit voor malig Joegoslavië en hun gastouders in het Zeldenrust-Steelant college in Terneuzen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Hulst - De Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten uit Hulst heeft het boekje 'De basiliek van Sint Willibrord uit de steigers' uitgegeven. Omdat de afbeelding van de platte grond van de basiliek niet voldeed is nu een extra grote plattegrond gemaakt. Van onze correspondente Hulst - De soundmix- en playbackshow, die buurtvereniging Den Dullaert jaarlijks organiseert, is een hoogtepunt in de acti viteitenreeks van deze Hulster wijk. „Wij waren niet gelukkig met de afdruk in het boekje en de drukker heeft aangeboden om een nieuw inlegvel te maken van 22,5 bij 32 centimeter," aldus Paul Prince, secretaris van de Kring. De plattegrond is getekend door D. Schopraan in 1930 naar een tekening die door W. Hattinga in 1760 is vervaardigd. De plattegrond hoort bij het artikel van archi varis A. Prinsen over de kerke lijke kunstschatten. De cijfers op de plattegrond verwijzen naar de illustraties in het arti kel. De opbrengst van de ver koop van het boekje komt na aftrek van de kosten volledig ten goede aan de Stichting Fondsenwerving Restauratie Basiliek Hulst. De uitgave bevat vier artikelen over de basiliek met nog nooit eerder verschenen materiaal. Het boek kost 21,50 en er zijn al een flink aantal exemplaren verkocht. Zij die al een boek hebben aangeschaft, kunnen het nieuwe inlegvel gratis afhalen in de locatie waar ze het boek aanschaften (erkende boekhandels, VW, AH Hulst, Oudheidkundige Kring) of bij secretaris P. Prince, Wilhelmi- nastraat 27 in Sint Jansteen. Dit jaar is de show opengesteld voor soundmixers en playbackers van 5 tot 65 jaar. Tot nu toe was de show louter voor de jeugd tot 14 jaar. Nu kunnen ook laatbloei ers een kansje wagen. De show vindt vrijdag 2 februari plaats in Den Dullaert. De artie sten kunnen ongetwijfeld reke nen op een volle zaal. Belangstellenden kunnen tot 19 januari een cassettebandje inle veren bij Marleen de Rijcke, Leeghwaterstraat 19 in Hulst. Het liedje waarop geplaybackt wordt, moet vooraan op een ver der leeg cassettebandje staan. Soundmix-deelemers moeten zorgen voor een cassettebandje zonder zangstem. „We verwachten met de openstel ling voor volwassenen een geva rieerd programma en een creatie ve inzet. Het aantal optredens is beperkt tot 25. Daarom mogen de inwoners van de wijk slechts een maal meedoen met een nummer. We hopen op een aantal solo's, maar ook op duo's en groepen. Ook dit jaar verkopen we bij de ingang van de zaal genummerde programmaboekjes voor een gul den. Een aantal nummers is goed voor een verrassing of prijsje." Voor artiesten in de dop is het aan te raden zich snel te melden. Het bestuur verwacht een flink aantal belangstellenden. De show op vrijdag 2 februari begint om 19.00 uur. Voor meer inlichtingen kan men bellen naar 0114- 319089. Door Ronald Verstraten DE ZEE bij Mont St. Michel trekt zich bij eb zo'n veertien kilometer terug over een uitge strekte vlakte van nat zand. Een eindeloos vals plat met zuigende stroompjes die glinsterend meanderen in de ondergaande zon. Hoogteverschil is er nauwe lijks. Leg er een dijk rond en je hebt een perfecte polder. Dat hebben de monniken die op de zeeberg woonden ook gedacht. Ten zuiden van de rots wonnen ze grote stukken land en noemden ze les Polders. Een naam die je er als Zeeuwse toe rist natuurlijk onmiddellijk doet thuisvoelen. En anders doet het landschap je dat wel. Jaap Klein is de gelijkenis ook niet ontgaan. „De omgeving van deze Franse Bedevaartsberg lijkt veel op de Zeeuwse Delta," zegt hij. „Afgaand en opkomend water bepalen het landschap van geulen, zandplaten, schor ren en slikken." Jaap heeft er oog voor en dat moet ook wel, want hij is fotograaf. Broer van die andere, die ook Klein heet, maar dan Johan. Afkomstig uit Axel, werkt hij al meer dan tien jaar in Domburg. Net als veel schilders, schrijvers en kunstenaars in het begin van de eeuw, werd hij aangetrokken door de bijzondere lichtval langs de kust. In een serie foto's over Dom burg, heeft hij geprobeerd dit Zeeuwse Licht vast te leggen, evenals de vergane glorie van het Walcherse badplaatsje. His torische gebouwen als Kasteel Westhove en villa Carmen Silva en diverse overzichtsfoto's laten de oude charme herleven. Tot 19 februari zijn de foto's te zien in zwemschool Aquavia aan de Polenstraat in Axel. Naast die van Domburg is er een serie over Mont St. Michel. Het grijs van de zee, het bruin van de zandplaten en het groen van de schorren bepalen het kleurenpalet, terwijl een oud kapelletje onderaan de berg de serene sfeer verbeeldt. Een derde serie bestaat uit foto's die gemaakt zijn in Span je. Aquavia is op werkdagen open van 11.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Minder om hun artistieke dan om hun historische waarde, vor men foto's een belangrijk onder deel van de tentoonstelling over het leven en werk Jan Dellaert in het Museum Oud Westdorpe. De kleine, grote man uit West dorpe, grondlegger van luchtha ven Schiphol, staat er met aller lei kopstukken uit de eerste helft van deze eeuw op. Daar kwamen al meer dan duizend mensen naar kijken. Reden voor het museum om de tentoonstel ling te verlengen. Hij is nog te zien op de zaterda gen 6 januari, 3 februari en 2 maart, telkens van 14.00 tot 17.00 uur. Liefhebbers kunnen ook een Dellaert-wandeling maken. De routebeschrijving is verkrijgbaar in het museum. THEATER GOES Mark van de Veeronk (cabaret) - Odysseus op Kostschool - Podium 't Beest - 20.30 uur KLASSIEK MIDDELBURG Bartok Sonate - voor 2 piano's en slagwerk - Kloveniersdoelen 20) Marlies Helder en Band (muzi kaal theater) - Stadschouwburg Molenwater 99 - 20.30 uur 17,50) TERNEUZEN Nieuwjaarsconcert - door Johann Strauss Ensemble - Zuidlandtheater - 20.00 uur VLISSINGEN The Gipsy Boys (mix van jazz en klassiek)- m.m.v. Ellen Helmus (fluit) en Fried Manders (accordeon) - Arsenaaltheater Arsenaalplein 7 - 20.00 uur (ƒ17,50) DIVERSEN ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur Nieuwjaarsreceptie - voetbalver eniging STEEN - kantine - 20.30 uur WALSOORDEN Prijskaarting - café Rue du Nord - 14.00 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur TERNEUZEN Expositie - aquarellen en karakter poppen van papydou - mevrouw Van Nieuwenhuyzen - centrale hal Ter Schorre - 09.00-21.00 uur (t/m 31 jan) STOPPELDIJK Koersbal - 't Gelaag -13.30 uur CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur SLUISKIL Kaarting - café Atlanta - 20.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - strips Michel den Hamer - openbare bibliotheek - 13.30-20.00 uur SPUI Jeugdsoos - De 3 Gehughten - 20.00 uur AXEL Kaarting - Ons Genoegen - clublo kaal - 20.30 uur KLOOSTERZANDE Kaarting voor competitie - café De Reizende Man -19.30 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur Pocahontas 19.00 en 21.45 uur Goldeneye VLISSINGEN Alhambra 1 -2-34 13.30 en 16.00 uur Pocahontas (Ned) 19.00 en 21.45 uur Goldeneye 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur Filmpje 19.00 uur Pocahontas (Eng) 13.30 en 16.00 uur Babe 21.30 uur The bridges of Madison County 13.30,16.00,19.00 en 21.30 uur The Santa Clause BRUGGE Kennedy Complex 14.30, 17.15, 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 14.00,16.00 en 18.00 uur Pocahon tas (Ned) 17.15, 20.00 en 22.30 uur The Ame rican President 20.00 en 22.30 uur To die for 20.00 en 22.30 uur The crossing guard 14.00 uur The indian in the cup board (Ned) 14.30 uur Mortal Kombat 16.00 en 18.00 uur The Santa Clause KNOKKE Beverly Sereens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Nine Months 20.00 en 22.30 uur Something to talk about 20.00 en 22.30 uur The American President 15.00 en 17.30 uur Pocahontas (Ned) 22.30 uur Crossing Guard 15.00 en 17.30 uur The Santa Clause Hulst - In Hulst is een wel bij zondere souvenirjager aan de gang geweest. Dat hier en daar weieens een verkeersbord wordt ontvreemd, is bekend. In de Reynaertstad echter ging een onbekende er vandoor met een parkeermeter die stond in de Piersensstraat. Wat nog restte was slechts de paal waaraan het incasso-apparaat vastzat. Schadepost voor de gemeente: 1500 gulden. Terneuzen - Afgelopen dagen is op diverse plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen ingebro ken. Opvallend is dat hierbij een aantal keren de zogenaam de 'hengelmethode' werd gebruikt. De methode is eenvoudig. Via een openstaand bovenraampje hengelt de ongenode gast naar de hendel van het daaronder zittende grote raam om deze daarna om te draaien. Dit sys teem werkt ook bij voordeuren waar deurslot en brievenbus op ongeveer dezelfde hoogte zit ten. Via de brievenbus probeert men dan de deurgrendel te bedienen. En dat lukt als de deur niet op het nachtslot zit. Terneuzen - Naar eerst nu bekend werd is door vuurwerk behoorlijk schade aangericht aan het interieur van de peu terspeelzaal aan de Prof. Zee manstraat. Door de brievenbus bleken diverse vuurpijlen naar binnen te zijn gegooid. Voor deur, brievenbus en de in de hal liggende vloerbedekking waren zwartgeblakerd. Philippine - Een bewoner van een huis aan de Ravelijnstraat in Philippine was nog net op tijd om diefstal te voorkomen. Thuisgekomen ontdekte hij dat ongewenst bezoek een raam had geforceerd om binnen te komen. Er ontbrak nog niets aan de huisraad maar wel stond een aantal spullen gereed om opgehaald te worden. Een bewoner van de Beatrix- straat in Terneuzen deed even eens aangifte van inbraak. Via een raam was met de woning binnengekomen. Er werd niets vermist. Uit een woning aan de Pijnboomstraat werd bij inbraak de voorraad genees middelen van de bewoonster gestolen. Sas van Gent - Bij een snel kraak in een winkel aan de Gentsestraat in Sas van Gent werd in de nacht van woensdag op donderdag voor enkele dui zenden guldens aan kleding gestolen. Een forse steen door de winkelruit verschafte de toegang. De ruit, waarde ruim 2000 gulden, werd hierbij geheel vernield. Terneuzen - De eigenaar van een garage aan de Transport straat in Terneuzen ontdekte gistermorgen een forse schade post. Tien auto's, die op zijn terrein stonden, bleken door nog onbekenden flink te zijn beschadigd. Terneuzen - Bij politiecontro les in de binnenstad van Ter neuzen is weer een aantal men sen aangehouden dat al eerder een binnenstadsverbod had opgelegd gekregen. Het ging hierbij om inwoners van Oss, Rotterdam en een Belg. Zij kre gen een proces-verbaal. Tevens werd een 27-jarige Terneuze naar aangehouden die drugs probeerde te verkopen. Ook voor hem is de binnenstad van af nu verboden terrein. Een 36- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats werd aange houden. Hij stond gesignaleerd omdat hij nog een boete van 150 gulden moest betalen, te vervangen door drie dagen hechtenis. Hij werd ingesloten om die drie dagen uit te zitten. Sint-Niklaas - Bij een ongeval, woensdagavond in Sint- Niklaas, zijn Mieke van Elslan- de (39) en haar zoon Peter Dil leman uit Sint Jansteen gewond geraakt. Ze zijn over gebracht naar een ziekenhuis, evenals een 37-jarige Belg uit Temse, die bij de frontale bot sing betrokken was. NIEUWJAARSRECEPTIE - De voetbalvereniging STEEN houdt vandaag de traditionele nieuwjaarsreceptie in de kanti ne van de voetbalvereniging. Leden, donateurs en sponsors zijn vanaf 20.30 uur welkom. KVO - Zondag 7 januari wordt, na de mis van 11.00 uur, een nieuwjaarsbijeenkomst gehou den in verenigingsgebouw De Kauter. OP TELEVISIE - Op 6 januari om 22.15 uur zal het Meer- donkse driekoningenpaar, Boer Lowie en Celevie, te zien zijn op Nederland 1 bij de AVRO in het televisieprogramma De Paradijsvogels.

de Stem | 1996 | | pagina 11