DE STEM Vitesse geschokt door uitspraak arbitragecommissie eter Hoekstra bijna Ajacied Rechtbank besluit in maart over Segers Ruitenberg profiteert van concurrentiestrijd 216451 UITSLAGEN standen SCHAATS kalender I met GRA' (OOKPLAAT, IP, KOELKAST ÏÏWASSER 'Ik verwacht zeker dat ik van Van Gaal een basisplaats krijg' mÊm Celtic verzuimt het gat met Rangers te verkleinen SENSATIONEEL 6 JAN I NEDERLAND EN BElGlil in de krant en over de vloer. Gliniclowns :ldje te bestellen. Elfstedenverenigmg ïat commercieel lansman rijdt op mijn in rally Duitse interesse voor Sparta-spits Dennis de Nooijer sportnieuws KORT Veldritzege Adrie van der Poel Noord-Korea naar Spelen in Atlanta Stich niet naar Austalian Open Angst voor racisme dwarsboomt transfer DARTS TENNIS RALLYSP0RT VOETBAL SKI SPORTPRIJSVRAGEN IANTRA WAGON PRIMEUR BIJ VAN RIEL! v.a. 31.950.- noni <S>vanRlel autobedrijven B.V. Gen. Maczekstraat 6-14 - Breda - Te». 076-5213825 WE WEKEtDMBWK. Sport vervolg van voorpagina jij Vitesse reageerde men geschokt |op de uitspraak. „Het is een onrede lijk bedrag, dat absoluut niet te bil lijken valt," zei Herman van Veenen- üaal, die als woordvoerder optrad omdat voorzitter Karei Aalbers door iriep is geveld. „Wij hebben gepro beerd de zaak in alle redelijkheid op te lossen, maar daar word je in Nederland als bestuurder kennelijk poor gestraft." I Wij hadden geen moment rekening toehouden met zo'n hoog bedrag. Ik heb de motivatie van de arbitragecommissie nog niet gelezen, maar slechter had deze niet uit kunnen vallen," aldus van Veen- endaal, die de hoop had nog in beroep te kunnen gaan. „Als er een mogelijkheid is, zullen we dat zeker doen," zei hij. Deze hoop werd door de advocaat van Vitesse, W. Gitmans, echter direct de kop in gedrukt. „Tegen een uitspraak van de arbitragecommissie is geen beroep mogelijk." Bij de WON (belangenvereniging voor trainers) is men zeer tevreden met de uit spraak van de arbitrage-commissie. „Wij vinden het een goede zaak," verwoordde secretaris S. Philippo de mening van de WON. „Ik hoop echt dat het zomaar ontslaan van een trainer in de voetballe rij hiermee een halt is toegeroepen." „De WON is er voor het bewaken van de belangen van de trainers. Clubs moeten niet denken dat ze zomaar allerlei onzin over een trainer uit kunnen kramen. De strijd hiertegen zullen we tot het bittere einde voeren." Alles wijst erop dat de KNVB met de 'zaak Spelbos' een daad wilde stellen. Philippo: „Dat zit inder daad in deze uitspraak opgesloten. Maar het gaat er ons vooral om dat mensen niet ongestraft beschadigd mogen wor den. Ik hoop dat de clubs dit ook als zodanig willen zien," aldus de secretaris. Spelbos werd 20 november ontslagen als hoofdtrainer van Vitesse, maar weigerde dat te accepteren. Hij eiste handhaving van zijn contract, dat nog 21/: jaar door liep, of anders een uitkering van 750.000 gulden. Op de zitting vorige maand werd door uitlatingen van Vitesse-zijde al duide lijk, dat een eventuele terugkeer van Spelbos als trainer onbespreekbaar was. Vitesse vond zelfs dat Spelbos het ont slag voor een deel aan zichzelf te wijten had. Het bod dat Vitesse deed, was dan ook een stuk lager: het aanvullen van de ww-uitkering van de trainer met ander halve ton. In de uitspraak van gisteren bepaalde de commissie formeel dat Vitesse tot vol gende week woensdag de tijd heeft om het op non-actief stellen van Spelbos op te heffen. Doet de club dat niet, dan zal een bedrag van 490.000 gulden aan Spel bos over moeten worden gemaakt. Aan gezien Vitesse bij monde van technisch adviseur Herman van Veenendaal giste ren herhaalde niet meer met Spelbos in zee te willen gaan, zal de club moeten betalen. Poor Gerard Lukken Eindhoven - Peter Hoekstra en zijn zaakwaarnemer Rob lansen zien geen problemen bij de contractbesprekingen lie zij vandaag met Ajax houden. Jansen verwacht er bin ten enkele uren uit te zijn, zo zei hij gisteren. Dinsdagavond laat bereikten waar hij wil - één van de over wegingen is geweest om Hoeks- ZATERDAG i:;.s lil: Tennisbanen om de hoek :ht? Marmeren keuken? Tweepersoons badkuip-1 in de krant, want: ;t van wanten en kranten. U krijgt he'l PSV en Ajax een akkoord over de transfer van de 22-jarige Eindhovense vleugelaanvaller, fik wist het maar mocht niets i voordat de spelersgroep KT ingelicht," zo verklaarde poekstra waarom hij dinsdag- ivond vertelde dat beide clubs (isteren nog verder moesten nderhandelen. Boekstra, die gisteren dus niet pet PSV meereisde naar Indone- gaat ervan uit dat hij vanaf navond Ajacied is, hoewel de borwaarden nog allemaal bsproken moeten worden. „Ik [raat donderdag ook met Van taal. Maar door de blessures pn Overmars en Reuser ver acht ik een basisplaats te krij- |en. Ja, het is jammer dat ik niet de Champions League kan beien, maar Ajax heeft zo'n puk programma. Ik verwacht ker wel aan de bak te komen. Petgeving Bax noch PSV wil iets zeggen ter de transferprijs van Hoeks- a, wiens contract in Eindhoven nd juni zou aflopen. Het Eind- bvense clubbestuur vroeg aan- fenkelijk in ieder geval een jedrag van rond de vijf miljoen ilden. „Wij maken nooit trans- Irbedragen openbaar," aldus BV-manager Frank Arnesen. fij bevestigde dat de nieuwe iropese wetgeving - waarin is fepaald dat een voetballer na hoop van zijn contract in prin- pe vrij is om te gaan en staan fceuwarden (anp) - De Ver- jiging De Friesche Elf Ste len gaat commercieel. De ver laging heeft in het verleden poit munt geslagen uit de pit der tochten. Zij hield de nercie altijd buiten de (ur. Bij een eventuele nieuwe tstedentocht ligt dat Iders. fct zes Friese bedrijven, vooral ïiken en verzekeringsinstellin- i, gaat de vereniging afspraken 'ken om op belangrijke punten flameborden te plaatsen. In Taal krijgt de vereniging daar- l°r 125.000 gulden. Dat bedrag W niet in de kas van de vereni- maar is voor het stimuleren b de schaatssport in Friesland, n bureau doet de reclamever- |°P- Voorzitter Henk Kroes van j Vereniging de Friesche Elf leden vindt overigens niet dat RB club echt op de commerciële £r gaat. „Dat is veel te ver pocht. We hebben het bureau in r arm genomen om -wildgroei (i reclameborden te voorko- fn Stel je voor dat er honder- borden bij Bartlehiem zou- 1 staan, dan kan de NOS niet js.uitzenden. Het bureau houdt jvmger aan de pols." •tra aan concurrent Ajax te ver kopen. „Maar er waren er natuurlijk meer. Peter zelf wilde bijvoor beeld graag weg omdat hij bij ons nooit zeker is geweest van een basisplaats. Een maand geleden heb ik nog met hem gesproken over een eventuele contractverlenging. Want voor ons hoefde hij niet weg. Toen hij liet weten daar nog over te wil len denken, wist ik wel hoe laat het was. PSV respecteert zijn wens. Natuurlijk ook omdat we met Cocu en Zenden nog sterk bezet zijn op de linkerkant. Al met al was het moment dat Ajax bij ons aanklopte inderdaad gunstig." Jammer PSV-trainer Dick Advocaat - die zelf instemde met de trans fer - zei gisteren niet blij te zijn met het vertrek van Hoekstra. „Je kunt beter goede spelers erbij halen dan verkopen. Maar voor Peter is het, een unieke kans. Wij kunnen zijn vertrek intern oplossen, toch het is jam mer dat hij gaat. We zijn nu op de goede weg met PSV, maar we hebben wel alle spelers nodig." De Hagenaar reageerde laconiek op de vraag of het niet onver standig is concurrent Ajax uit de brand te helpen. „Och, als ze Hoekstra niet halen, dan halen ze wel een andere sterke speler. Bovendien loopt zijn contract over vijf maanden af. Peter had al besloten dat hij graag naar Ajax wilde. Dan heeft het weinig zin om hem tegen te houden. Ik heb dat ook niet geprobeerd." Jammer Advocaat denkt wel dat Hoeks tra in het 4-3-3-systeem van Ajax beter tot zijn recht komt, dan in het 4-4-2 van PSV. „Peter is een pure linksbuiten. Op die plaats speelt hij ook het liefst. In ons systeem moest hij van verder komen. Waarschijnlijk ligt de Ajax-rol hem beter. Hoe goed Hoekstra is? Dat zullen we nu gaan zien. Straks is Overmars natuurlijk ook weer fit. Dan krijgt hij zware concurrentie. Maar Peter is zonder meer een zeer talentvolle speler die het bij iedere club goed kan doen. Dus ook bij Ajax." Peter Hoekstra speelde tot zijn veertiende jaar bij de amateur club ACV in Assen. Daarna ging hij naar PSV waar hij aanvanke lijk deel uitmaakte van het jeugdinternaat. In het seizoen '91-'92 haalde de toenmalige trainer Bobby Robson hem naar de A-selectie. Hoewel de blonde Drent met zijn fabelachtige techniek furore maakte, brak hij nooit écht door. Vorig seizoen werd hij in de pikorde zelfs gepasseerd door de 18-jarige Boudewijn Zenden, die van trai ner Dick Advocaat de voorkeur kreeg. beeldje in uw be®1 door 49,50 ave') te maken op 8378, te Amersf°ol,,! o.v.v. 'Cliniclov"0 beeldje eerst 06 (40 ct. p.m.) DeCliniclo^l Dc specialisten van of bei f Wara (rtr) - De rally Granada Dakar 1996 heeft de Frans- ran Laurent Gueguen het pen gekost. Hij reed met zijn jachtwagen met materiaal net Citroën-team in Zuid- Parokko op een mijn en kwam fm- Zijn Mercedes vloog in ■rand en werd volledig ver hoest. 8 pueguen zou tijdens de vijfde TaPPe van Foum el Hassan ar Smara iets buiten de rou- gereden hebben en daarom terecht zijn gekomen in een mijnenveld, een overblijfsel van de oorlog in de West-Saha- ra (1976-1989). De inzittenden Pascal Ludenot en Vincent Baudin raakten gewond door het ongeluk. Hun conditie is stabiel. Ze zijn met een vlieg tuig naar Europa gebracht. In de achttienjarige historie van de woenstijnrally zijn meer dan dertig deelnemers en toe schouwers om het leven geko men. Midwolda (anp) - Schaatser René Ruitenberg heeft woensdag optimaal geprofi teerd van de felle .concur rentiestrijd in het mara thonpeloton. De inwoner van Oldebroek was in Mid wolda de sterkste van een kopgroep van vijf man. Huitema en Stam waren toen al afgehaakt. Dit tweetal maakte deel uit van een kopgroep van zeven, die na 20 minuten ont stond. Stam reed voortdurend in het spoor van Huitema. De Nederlands kampioen op kun stijs raakte daardoor zo geïrri teerd dat hij de kopgroep liet lopen. Even later haakte ook Stam af. Er bleven dus kanshebbers over. Vlak voor de finish ont stonden er opnieuw problemen, ditmaal tussen Yep Kramer en Edward Hagen. Hagen wilde de Nederlands kampioen op natuurijs aan de binnenkant passeren. Kramer raakte daar bij echter uit balans en bracht Hagen ten val. Ruitenberg pro fiteerde. Hij kreeg alle ruimte en sprintte als eerste over de finish vóór Piet Kleine en Kra mer. Bij de eindstreep ging Kramer verhaal halen bij Hagen. Er ontstond een opstootje maar dat kon snel worden gesust. Kramer protesteerde ook nog officieel tegen het gedrag van zijn collega. De jury zag echter geen aanleiding de uitslag te wijzigen. UITSLAGEN Midwolda. Marathon op natuurijs. Mannen, 1 uur 10 ronden: 1. René Ruitenberg (Oldebroek), 2. Kleine (Kerkenveld), 3. Kramer (Oudeschoot), 4. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 5. Hagen (Haarlem), 6. Huitema (Roden), 7. Stam (Sprang-Capelle), 8. Groenendal (Oldehoven), 9. Pieterse (Diemen), 10. Bouma (Oldetrijne). Vrouwen, 40 min 5 ronden: 1. Sijnstra (Stiens), 2. Pasveer (Gro ningen), 3. Span (Stiens), 4, Kam- minga (Groningen), 5. Smit (Ters). Een sfeervol plaatje van de kopgroep in Midwolda. FOTO ANP "ï.T Breda - Een Britse rechtbank zal in maart beslissen of Hans Segers, doelman van de Lon- dense voetbalclub Wimble don, terecht moet staan wegens omkoping. De Bra bander verscheen woensdag met mede-verdachten Bruce Grobbelaar, John Fashanu en Heng Suan Lim voor de rech ter in Southampton. Er werd een datum vastgesteld voor de hoorzitting. Bij "dat vooronderzoek, dat 18 maart in Eastleigh bij Southamp ton begint en naar verwachting twee weken gaat duren, zal een politierechter de verhalen aanho ren van de officier van justitie en de verdedigers. Aan de hand van het aangevoerde bewijs zal hij bepalen of Segers en de mede verdachten daadwerkelijk wor den vervolgd. De politie pakte het viertal in juli op voor verhoor. Een Aziatisch goksyndicaat, met aan het hoofd de Maleisische zakenman Heng Suan Lim, zou uitslagen van wedstrijden in de Premier League hebben gemanipuleerd. Segers, Fashanu en Grobbelaar zouden een aantal duels hebben verkocht. Segers zou 48.000 gul den hebben gekregen voor het beïnvloeden van de wedstrijd Wimbledon - Liverpool in okto ber 1994. Wimbledon verloor met 3-0. Het drietal ontkent bij een omkoopschandaal betrokken te zijn. Fortuna Düsseldorf gaat onderzoeken of Dennis de Nooij er te koop is bij Sparta. „Dennis de Nooijer is een voetballer die ons in de huidige positie moet kunnen helpen," zegt voorzitter Jürgen Hauswald van de club, die in de Duitse Bundesliga onder aan staat. Fortuna Düsseldorf gaat er van uit dat de 26-jarige Zeeuwse top scorer van Sparta voor een rede lijk bedrag te koop is omdat zijn contract over een half jaar afloopt. Volgens de nieuwe regel geving na de uitspraak in de zaak-Bosman hoeven buiten landse clubs in de Europese Unie (EU) dan geen transfersom te betalen voor spelers uit andere landen van de EU. „Ik hoor dat er veel belangstel ling voor mij is, ook in Engeland, dus staat Sparta nu voor de keus. Nu een miljoen gulden of zoiets vangen voor mij, dan wel wach ten tot het eind van het seizoen. Nu sta ik op twaalf goals, als er nog een stuk of acht bijkomen, ben ik met twintig goals straks toch zeker weg. En dan zou Spar ta er niets voor terugzien," aldus De Nooijer. Nigeria riskeert een schorsing van zes jaar voor de Afrika Cup als de autoriteiten van het land bij hun besluit blijven de natio nale selectie niet te laten mee doen aan het toernooi van 1996 in Zuid-Afrika. Dat zei Issa Haya- tou, de voorzitter van de Afri kaanse voetbalfederat'ie gisteren in Yaounde,, de hoofdstad van Nigeria. De Nigeriaanse minister van sportzaken is van mening dat de voetballers gevaar lopen. Hij heeft serieuze bedreigingen bin nengekregen. Ondermeer Zuid-Afrika heeft fel geprotesteerd tegen de ophan ging van de Nigeriaanse schrijver en milieuactivist Ken Saro- Wiwa. Jo Bonfrère, de bonds coach van Nigeria, was met zijn ploeg ook niet welkom in Neder land ter voorbereiding op het continentaal kampioenschap. De tuchtcommissie van de KNVB heeft verdediger Gentile van MW voor vier wedstrijden geschorst. De overige, voor slechts een wedstrijd geschorsten zijn: Karaali (Heracles), Bogers, Smits (Willem II), Lems (Dor- drecht'90), Thijssens (Eindho ven), Michels, Rorije (GA Eagles), Godee (De Graafschap), MacDo- nald (Haarlem), Van Gils (RBC), Derix (TOP), Elzinga, Bosvelt (FC Twente), Prinsen (Veendam). De Engelse voetbalclubs mogen voortaan net zoveel bui tenlanders opstellen als ze willen. Mits de huurlingen maar afkom stig zijn uit een land dat lid is van de Europese Unie. De nationale voetbalbond FA besloot woensdag voorlopig gehoor te geven aan de uitspraak van het Europese Hof, vorige maand in. Luxemburg in de zaak van de Belg Jean-Marc Bosman. Dat oordeel maakte een einde aan het huidige internationale transfersysteem en aan de bui tenlanderbeperking. De verantwoordelijke mensen in de Premier League honoreerden de eis van het Hof aanmerkelijk sneller. In de hoogste Engelse afdeling is het al bijna twee weken toegestaan meer EU-bui- tenlanders tegelijk op te stellen dan de maximaal drie die tot voor kort samen het veld in mochten. Afgesproken is de materie opnieuw aan de orde te stellen bij een nieuwe vergadering van de FA op 23 januari. DONDERDAG 4 JANUARI 1996 DEEL B Glasgow - Ook de tweede wed strijd van dit seizoen tussen de twee Schotse aartsrivalen, Cel tic en Glasgow Rangers, ein digde onbeslist. Nadat de eerste thuiswedstrijd van titelverdediger Rangers in 3-3 was geëindigd, bleef het gisteren op Celtic's Parkhead 0-0. Celtic zette de koploper in de hoogste Schotse klasse 90 minuten lang onder zware druk in The Old Firm Derby, maar doelman Andy Goram was niet te kloppen, al kregen Pierre van Hooijdonk en Andreas Thom aardige mogelijkheden. Kort na rust had Celtic pech toen een kogel van Phil O'Don- nell buiten bereik van Goram op de paal belandde. Daar tegenover stond in de slotfase een knappe vrije trap van Ran- gers-vedette Paul Gascoigne, die de bal met een fraaie curve tegen de lat krulde. Het was de enige kans van de wedstrijd voor de gasten. Zo bleef het 0-0, wat betekent dat de ploeg van Pierre van Hooijdonk een achterstand van acht punten behoudt op de stadgenoot. Celtic heeft nog wel twee wedstrijden te goed, die vanwege het slechte weer rond nieuwjaar afgelast wer den. Stand aan kop: Rangers 21-50, Celtic 19-42. Surhuisterveen - Adrie van der Poel heeft gisteren met overmacht de veldrit in Surhuisterveen gewonnen. Aan de streep bad de in België woonachtige routinier bijna anderhalve minuut voor sprong op. nummer twee Richard Groenendaal. UITSLAGEN Profs, topcompetitie: 1. Van der Poel (Kapellen) 1.01.20, 2. Groenendaal (St. Michielsgestel) 1.25, 3. Boezewinkel (Hooglanderveen) 1.35, 4. Kuyper. (Til burg) 1.40, 5. Scheffer (Velswijk) 1.50, 6. Brentjens (Haelen) 1.55, 7. Coehorst (Tilburg) 2.08, 8. Gerritsen (Hooglanderveen) 2.15, 9. Vrogten (Zelhem) 2.18, 10. Van der Broek (Veghel) 2.25. Uitslag junioren: 1. Roel Egelmeers (Oploo), 2. Patrick Leijten (Udenhout), 3. Dennis Kools (Baarle-Nassau), Lausanne - Noord-Korea neemt toch deel aan de Olympische Spelen in juli in Atlanta. Het land heeft zich als laatste lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) aangemeld. Het IOC heeft dit in Lausanne bekendgemaakt. De aanmelding van Noord-Korea brengt het totaal aantal deelne mende landen op 197, een record. Bij de Zomerspelen van 1992 in Barcelona waren 169 landen vertegenwoordigd. Doha - Na zijn nederlaag in het tennistoernooi in Doha heeft Michael Stich besloten af te zien van deelname aan de Australian Open. De als vierde gerangschikte Duitser verloor in de tweede ronde kansloos van de Tsjech Petr Korda in twee sets: 6-3 6-4. Stich maakte in Doha zijn rentree in het tenniscircuit. Bijna tien weken geleden raakte de 26-jarige Duitser bij het toernooi in Wenen zWaar geblesseerd aan de linkerenkel. „Het is een lange weg terug. Ik heb zeker nog drie tot vier weken nodig," zei Stich. Berlijn - De transfer van Sebastian Barnes naar Hertha BSC gaat niet door. De Ghanees, die door zijn Duitse werkgever Leverku- sen zou worden uitgeleend aan de Berlijnse club uit de tweede Bundesliga, is bang aan de Spree te maken te krijgen met racisme. Manager Carl-Hainz Rühl vertelde dat woensdag voor de radio. Op zijn bureau zijn een aantal protestbrieven tegen de komst van de 19-jarige Barnes bezorgd. 697 winnaars, elk f. 25,10. Frimley Green. WK. Eerste ronde: Beaton (Eng/6) Stompé (Ned) 3-0. Tweede ronde: Burnett (Wal/1) Scholten (Ned) 3-1, Clarke (Eng) Bameveld (Ned/3) 3-1. Rally Granada - Dakar. Vijfde etap pe Foum El Hassan-Smara, 494 km waarvan 474 klassementsproef. Auto's: 1. Lartigue/Perin (Fra) Citroën 4.54.46, 2. Vatanen/Picard (Fin/Fra) Cirtoën 0.49, 3. Fonte- nay/Musmarra (Fra) Mitsubishi 9.17, 4. Servia/Puig (Spa) Citroën 18.48, 5. Wambergue/Gallagher (Fra/GBr) Citroën 25.03. Klassement: 1. Vatanen 15.35.48, 2. Lartigue 4.07, 3. Fontenay 31.10, 4. Wambergue 37.45, 5. Servia 1.44.21. Motoren: 1. Peterhansel (Fra) Yama ha 5.16.22, 2. Kinigadner (Oos) KTM 5.58, 3. Orioli (Ita) Yamaha 7.43, 4. Magnaldi (Fra) KTM 9.25, 5. Trolli (Ita) Cagiva 22.14, 15. Jimmink KTM 1.07.48.' Klassement: 1. Peterhansel 16.43.54, 2. Kinigadner 19.20, 3. Magnaldi 28.12, 4. Orioli 37.40, 5. Arcarons (Spa) KTM 1.13.20, 14. Jimmink 3.01.11. Perth. Hopman Cup, 960.000 gulden. GROEP A KROATIË - VERENIGDE STATEN 2-1. Majoli - Rubin 5-7 0-6, Ivanis evic - Reneberg 7-6 6-3, Majoli/Iva- nisevic - Rubin/Reneberg 6-4 6-2. GROEPB DUITSLAND - AUSTRALIË 2-1. Huber - Bradtke 6-3 6-1, Sinner - Philippoussis 4-6 7-5 7-6, Sinner/Huber - Philippousis/Bradt- ke 6-7 2-6. Adelaide. Mannen, 525.000 gulden. Tweede ronde: Rusedski (GBr/7) - Draper (Aus) 6-3 6-2, Furlan (Ita/3) - Kucera (Slw) 6-3 6-2, Frana (Arg) - Steeb (Dui) 6-4 3-6 6-1, KafelnikoV (Rus/1) - Woodforde (Aus) 6-4 4-6 6- 1. Doha. Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Voinea (Roe) - Kulti (Zwe) 7-6 6-4, Muster (Oos/1) - Gau- denzi (Ita) 6-3 6-3, Korda (Tsj) - Stich (Dui/4) 6-3 6-4, Larsson (Zwe/5) - Tarango (VSt) 6-4 6-7 6-3. Sestrière. Nachtslalom mannen (twee beste van drie ipanches tellen): 1. Kosir (Slv) 1.13,50, 2. Von Grüni- gen (Zwi) 0,82, 3. Jagge (Noo) 0,97,4. Amiez (Fra) 1,10, 5. Miklavc (Slv) 1,97. Toto 52: eerste prijs: 2 winnaars, elk brüto f. 11.614,60; tweede prijs: 50 winnaars, elk f. 140,00; derde prijs: Frankrijk, Supercup: Paris SG - Nantes 2-2, Paris SG w.n.s. Competitie: Montpellier - Metz 1-2. Spanje: Albacete - Sociedad 3-5, Bil bao - Zaragoza IrO, Compostela - Gijon 1-0, Vallecano - Merida 4-1, Betis - Celta 0-3, Real Madrid - Val- ladolid 4-1, Oviedo - Deportivo 0-2, Salamanca - Atletico Madrid 1-3, Stand aan kop: Atl. Madrid 19-45, Espanyol 18-38, Compostela 19-36, Barcelona 18-35, Real Madrid 19-31, Valencia 18-30. Programma donderdag: Barcelona - Espanyol. Rabat. Oefenwedstrijd. MAROKKO - TUNESIË 3-1 (2-1). 3. Fertout 1-0, 20. Bassir 2-0, 43. Zou- beir 2-1, 70. Kamacho 3-1. *v m 1 WEDSTRIJDEN OP NATUURIJS DONDERDAG 4 JANUARI Alteveer: NK kortebaan vrouwen (en neo-senioren), 13.00 u. 030-2618301. Wijk en Aalburg: Marathon mannen, 15.00 u. 0416-691377. Elburg: Veluwemeertocht. Alle cat. (klassieker), 100 km. 10.00 u. 0525- 682591. TOERTOCHTEN DONDERDAG 4 JANUARI UTRECHT Hart van Hollandtocht (15 en 30 km), 10.00-14.00 u., Wilnis, Hoek van Spengen, Kockengen en Portengens- brug, 0346-241637. Westveense Poldertocht (20 en 35 km), 10.00-15.00 u., Jachthaven in Woerden, Amstelkade en de Hoef in Woerdense Verlaat. ZUID-HOLLAND 2-Provinciën toertocht (15, 25 en 40 km), 10.00-14.00 u., Polsbroek, Vlist, Haastrecht en Polsbroekerdam, 0182-309311. Plassentocht Ter Aar (10-90 km), 09.30-14.00 u., IJsclubgebouw Oost- kanaalweg en Voetbalvereniging Altior, 0172-602247/603114. Plassentocht Nieuwkoop Noorden (10-120 km), 09.00-14.00 u., Pavil joen Plaszicht en Rest. De Ziende in Nieuwkoop, Café de Klinker en Café van Bemmelen in Noorden. Plassentocht Reeuwijk (20 en 30 km), 10.00-14.00 u., Camping De Reeuwij- ckseHout, 0182-395944. Molen- en Merentocht (20-60 km), 09.30-15.00 u., Roelofarendsveen, Rijpwetering, Oude Ade, De Kaag, Hoogmade, Warmond en Leiderdorp, 0252-544278/071-3315011. Meijetoertocht (15 en 30 km), 10.00- 14.00 u., Bodegravense Meije 70, va A12 Borden Bodegraven Noord vol gen, 0172-685568. Poldertocht Bergambacht (25, 60 en 120 km), 10.00-14.00 u., IJsbaan Ber gambacht en IJsbaan Berkenwoude. Molentocht Rotte Meren (10-150 km), 9.30-15.00 u., Lange Vaart, Bleiswijk en Roerdomp, Zevenhui zen. 01802-2683/01892-15605.

de Stem | 1996 | | pagina 9