IScheldorado later •pen dan gepland 4 We willen dit niet, we willen nachtrust' Cursus toerisme voor Zeeuwse bestuurders blijkt nodig POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT UITSLAGEN Felle korfballertjes taart weer open 06-98.57 Escort Breda! 06-98.50 06-96.85 Autobedrijfl Musterd b.vl Auto's te koop gevraagd. 'De Stelle' twee keer de sterkste op soccertoernooi C3 Beertje Aanrijding Bedrijfstennis Ador Sport Biljarten Schietingen Kaartingen Schietingen DE STEM ZEELAND Stimula Phone I van onze verslaggever Middelburg - Het lijkt onmo- I gelijk in zo'n oude vakantie- I provincie als Zeeland, maar [veel gemeentelijke en provin ciale bestuurders plus de [ambtenaren, zijn nog onvol- doende doordrongen van de [sociaal-economische beteke- )oor tegenvallers bij grootscheepse renovatie Bel Dames Thuis ADRESSEN Huw./Kennism. [echter laat ulub X sluiten ICrea Club voor 50-plussers [en 50-minners Oproep/ReunieJ ft tV> vanaf Auto's Kleintje Verzorgingshuizen in Zeeland onder de loep DONDERDAG 4 JANUARI 1996 Terneuzen - Een 36-jarige Ter- neuzenaar werd in een winkel aan de Arsenaalstraat betrapt op winkeldiefstal. De buit: een speelgoedbeertje ter waarde van bijna een tientje. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt. Westdorpe - Een Franse chauffeur keerde gistermorgen, tijdens dichte mist, zijn truck met oplegger op de Tractaat- weg, vlakbij Westdorpe. Een 34-jarige automobiliste uit Zelzate had de manoeuvre wegens het slechte zicht te laat in de gaten en reed op het gevaarte in. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. De personenauto werd zwaar- en de vrachtwa gencombinatie licht bescha digd. VROUWEN Poule A: Vijverboom-SJEF 4-0, Noord- zuidkwartet-TS Ador 4-0, Matchpoint - Aardenburg 4-0, poule D: Tegenstan- ders-Advantage 4-0; poule E: Nijsse- Denoek 4-0, Friends-Berendsen 2-2, Bos- kreek 3-Smash 2-2, Friends-Boskreek 4 4-0. MANNEN. Poule C: SGZ 1-Albert Sport 8-4, Wabe- ko-Polka Print 4-8; poule D: Ador Sport 2-Onze Zorg 6-6, Ador Sport 3-Positivo's 8-4. MIXED Poule C: Wijland/Neels-Medio Video 8-4, Ador Sport 2-Team'91 8-4, Akba-Voor- uit 14-8, Attent De Bart-Ziekenzorg 4-8. DUBBEL Sinke/De Vries-Tommel/Tommel 1-5, Blackman/Buyze-Leeuw/Gijsen 0-6, De Jong/Doreley-Nieuwelink/Steenbergen 6-0, Overdulve/Dieleman- Vervaet/Blackman 0-6. Clinge - Zaal De Landbouw, toep- biljarten, zeventien personen: 1. M. de Maare, 2. W. Martens, 3. E. van Hoof. Koewacht - Prijskampioenschap voor ouderen om kalkoenen, De Vlaschaard, 32 personen. 1. A. Janssens-P. de Waele, 2. R. Buis- G. Schalkens, 3. A. van Hooye-P. Goossens. St.-Jansteen - KBO, De Warande, 41 schutters. Hoge vogel: E. Jans- sens, eerste zijvogel: F. de Meijer, tweede zijvogel: E. Fierens, groot ste aantal: J. van Hove. Driewegen - Zaal Lippens, 31 perso nen. Bieden: 1. S. Ruyter, 2. M. Rie- mens, 3. T. Bleyenberg. Jokeren: 1. T. Dekker, 2. J. Copmels, 3. R. van Tig- gelen. Axel - Kantine voetbalvereniging Axel, 72 personen. Jokeren: 1. mevrouw Ferket, 2. mevrouw Boga- ert, 3. mevrouw Van Cadsand. Bie den: 1. C. den Delder, 2. mevrouw Paree, 3. D. Messaadi. Ossenisse - Zaal Hof te Nesse, vijftig personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. mevrouw Schenkels, 3. mevrouw Poppe. Jokeren: 1. G. de Bruyn, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw Crombeen. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 32 personen. Bieden: 1. I. de Winkel, 2. A. de Bruyn, 3. mevrouw Destombes. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw Warrens, 3. mevrouw Ras. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 33 personen. Bieden: 1. R. van Hijfte, 2. E. Baart, 3. mevrouw Verbist. Hulst - Zaal De Kroon, zestig perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Rombout, 2. mevrouw Dobbelaar, 3. mevrouw De Block. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. J. Tieleman, 3. G. Ferket. Westdorpe - Concordia, 33 personen. Bieden: 1. R. Baecke, 2. R. de Wit, 3. W. Kalle. Graauw - Gemeenschapshuis, 25 personen. Bieden: 1. V. de Caluwé, 2. H. Berkelmans, 3. P. de Caluwé. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 39 per sonen. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. mevrouw Van Geertruy, 3. J. Tiele man. Jokeren: 1. mevrouw Van Dor- selaer, 2. mevrouw Patijn, 3. mevrouw Driesen. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 26 personen. Bieden: 1. R. de Cock, 2. R. Verschuren, 3. Th. Kegels. Joke ren: 1. mevrowu Verschuren, 2. mevrouw Van Dalsen, 3. R. Doebeek. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 29 personen. Bieden: 1. J. van Opdorp, 2. E. Picavet, 3. J. Hulshout. Jokeren: I. mevrouw Van Opdorp, 2. M. de Waal, 3. mevrouw Dierikx. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 37 personen. Bieden: 1. A. de Kort, 2. mevrouw Warrens, 3. A.Rottier. Jokeren: 1. mevrouw Naeye, 2. P. de Waal, 3. mevrouw Freyser. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 46 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2. J. Bertram, 3. L. van Goethem. Jokeren: 1. mevrouw De Beer, 2. M. Haulez, 3. R. Sponselee. Sluiskil - Zal Atlanta, 152 personen. Bieden: 1. mevrouw Reyers, 2. J. Hoogstad, 3. A. Taalman. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw De Koning, 3. C. Landuit. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, zestien personen. Bieden: 1. J. Naeye, 2. A. Heinze, 3. F. van Eerdenburg. Jokeren: 1.1. Naeye, 2. V. Vermeulen, 3. L. de Bruyn. Lamswaarde - Zaal De LamsoEren, 23 schutters. Hoge en eerste zijvogel: G. Stijleman, tweede zij vogel: E. Raes, grootste aantal (10): A. de Waal. Paal - Zaal 'T Zicht der Schelde, 35 schutters. Hoge vogel: P. de Koster, eerse zijvogel: P. Verras, tweede zij vogel: J. Keyzer, grootste aantal (4): A. de Waal. Koewacht - Zaal 't Hoekske, dertig schutters. Hoge en tweede zijvogel: R. Schalkens, eerste zijvogel: R. D'Hondt, grootste aantal (5): J. Lion. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 25 schutters. Beide hoge vogels: L. van Hoeke, eerste zijvogel: M. Suy, twee de zij vogel: E. Pottelberge, grootste aantal (6): M. de Cock en M. D'Hondt. Hulst - Zaal De Kroon, vijftien schutters. Eerste hoge vogel: E. de Kort, tweede hoge vogel en grootste aantal (8): L. van Kerkhoven, eerste, tweede en derde zij vogel: G. Her- wegh, vierde zij vogel: E. Luykx. Hoofdplaat - Zaal De Vriendschap, 56 schutters. Hoge vogel: T. Neyt, eerste zijvogel en grootste aantal (4): D. de Valke, tweede zijvogel: L. Mar tens. Wolphaartsdijk - HCR Royal, Doel naar Hoger, 23 schutters. Wip 1: hoge vogel en eerste klep: R. Ossewaarde, Doel naar Hgoer; tweede klep: C. Jeremiasse, derde klep: P. de Visser, beide Zorgvlied; vliegende vogels: A. Dekker, Doel naar Hoger en M. de Jonge Soranus 2; grootste aantal (6): M. de Jonge. Wip 2: eerste hoge vogel: E. Maat, Zorgvlied; tweede hoge vogel: P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; eerste zijvogel: C. Jeremiasse, tweede en vierde zijvogel: A. Dekker, derde zij vogel: E. Maat, grootste aantal (6): R. Kopmels, Doel naar Hoger. Oudelande - Zaal De Barbier, Julia na. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Remijnse, Zorgvlied; tweede hoge vogel: J. Vermeule, Edele Handboog; eerste zijvogel: P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: C. Jere miasse, Zorgvlied; derde zijvogel: S. van der Horst, Edele Handboog; vierde zijvogel: G. Goovers, Victoria; grootste aantal (5): J. Rijk, ADLM; vliegende vogel: E. Ponsaert, Diana. Wip 2: eerste hoge vogel: L. van Dij- ke, St.-Sebastiaan; tweede hoge en eerste zijvogel: W. Bek, Victoria; tweede en derde zijvogel: M. de Jon ge, Soranus 2; grootste aantal (5): H. Goetheer, Juliana. VERVOLG VOORPAGINA ZEELAND -C1 De sprekers waren niet gekomen om voor eigen parochie te preken. Zelfs al hadden ze die illusie gehad, de toehoorders maakten in korte tijd duidelijk dat het hen menens was. „Waarom voor deze locatie geko zen Weet u wat dit voor een buurt is Labiele mensen worden geplaatst in een supermarkt van drugs. Wij willen dit helemaal niet. Wat wij willen, is eindelijk weer eens wat nachtrust. We kunnen er niets meer bij hebben, behalve wat goeds. Dit project het voordeel van de twijfel geven Het voordeel van de twijfel geldt al lang niet meer in de binnenstad van Terneuzen. Het is slechts een bloemlezing van de opmerkingen en vragen die op het panel werden afge vuurd. Wethouder, ambtenaren en hulp verleners hadden het niet makke lijk. Hun positie achter de tafel was weinig benijdenswaardig. Toch probeerden ze zo goed en zo kwaad als het ging antwoord te geven op de 'waarom'-vraag. Wethouder Hamelinck verschool zich achter het raadsbesluit. „Daarin stond dat gezocht zou gaan worden naar een locatie in de binnenstad of aan de rand daarvan. Dat is in openbare ver gaderingen besloten en er is gele genheid geweest om daar bezwaar tegen aan te tekenen. We zijn op zoek gegaan naar een groep leegstaande woningen, die als unit aan elkaar zitten. De Klaassenstraat voldoet aan die eisen. Ik ben er vervolgens aan gehouden om een raadsbesluit uit te voeren." Wat Hamelinck er niet bij vermeldde, is dat de spe cifieke locatie Klaassenstraat noch in een commissie-, noch in een raadsvergadering genoemd is. Ook mevrouw Vreeman van de AZZ probeerde haar duit in het zakje te doen. „Ik begrijp de ongerustheid. Maar het opstarten van het sociaal pension is juist een stukje hulp bieden om de problemen die er zijn te vermin deren. En dat vanuit een inrich ting waar overzicht en orde heerst en geen herrie. Als eerst verantwoordelijke zit ik niet te wachten op overlast. We gaan echt geen mensen binnen halen met het idee: waar beginnen we aan De mensen die binnen komen hebben een maand proef tijd en die is er niet voor niets." Het verweer van de panelleden was tevergeefs. De scepsis van het publiek bereikte rond de klok van half negen (de bijeenkomst was een uur bezig) het hoogte punt: het gros van de mensen trok de jas aan en liep weg. Zowel Hamelinck als AZZ-direc- teur Sarneel waren verrast door de verhitte reacties vanuit het publiek. Wellicht dat de bezwaarmakers daar hun hoop nog uit kunnen putten. „Ik proef hier een behoorlijke weerstand tegen het besluit," zo erkende de wethouder. „Dat zal ik mee terugnemen naar het college. Ik ben niet iemand met dovemans oren." Sarneel ging mogelijk nog een stapje verder: „Ik ga deze commotie zeker rapporteren. Ik sluit niet uit dat de voorbereidin gen worden stopgezet. AZZ en de wethouder zullen op korte ter mijn met elkaar rond de tafel gaan zitten." )ames van alle leeftijden ebben hun privénummer I i ons systeem ingevoerd zodat onze computer u direct met haar doorverbindt via 24 u/p.d. 100 cpm VE SEX! direct apart7^1 ymfomane vrouwtjes!! lu 06-340.350.80 50cphm| iay direkt-apart horrd ingens zoeken heet sex-f ontakt met jou. 06.| 88750. 50 cpm. NIEUW voor Nederland •VERLEIDELIJK* Sensuele live-gesprekken I op niveau. In België reeds meer dan 3 jaar eenzaam ran de top. 00-323231497( Vellustige hete hitsigi rouwtjes via je postcodsl 16-340.320.50 50cphm. 076-5428315 Nieuwe meisjes aanwezig!I ERVAREN vrouwen vaj: 10 jaar zoeken Kontaktl 36-350.290.42 (75cpm), HUISVROUWEN geven SI irs. voor gratis sex bij ha| thuis. 06-9664 (75gpm). LANGDURIGE sexrelatiell Vrouwen geven hun nr. 06-9880 (75cpm) Vrouwen (40+) willen SEXKONTAKT. Direkt ail de lijn! Bel 06-9757. 75cpn| Hete vrouwen geven telnrs. voor GRATIS seitf Bel: 06-9580 (75cpm) 50+ SEXKONTAKT. Vot heren die 'n rijpe vroui zoeken 06-9702 (75cpm) STUDENTES gevel telnrs voor langdurige sei| relatie. 06-9706 (75cpm) Oudere HEREN gezocht t| gratis sex met lieve dames bel 06-9705 (75cpm) STUDENTES gevs| gratis sex op hun kamertj Bel 06-9603 (75cpm) nis van het toerisme. Daarom is bijscholing, in de vorm van excursies, voor deze groepen [beleidsmakers en - voorberei ders zeer nodig. Zo luidt een prikkelende aanbe veling in het nieuwe rapport van de Initiatiefgroep Professionali sering en Kwaliteitsverbetering. In opdracht van het provinciebe stuur heeft deze groep laten onderzoeken hoe de kwaliteit en de beroepsmatigheid in de Zeeuwse toeristische sector kan worden verbeterd. En dat is nodig, want het gaat bergaf waarts met het toerisme in Zee land. Het rapport van de groep hebben Gedeputeerde Staten inmiddels 'voor kennisgeving aangenomen'. De rode draad in het rapport is een 'oude kwestie waar politiek geen overeenstemming over bestaat: de vraag of toeristisch Zeeland vol is of niet. Volgens het rapport kan er nog veel extra's bjj, maar dan moet wel een aantal bestuurders zich kort laten bij scholen. Aanbeveling nummer één luidt aldus: 'Het organiseren van excursies voor gemeentelijke en provinciale bestuurders (en amb tenaren) waarbij vooral de soci aal-economische betekenis van het toerisme centraal staat. Van belang is dat er een vervolg aan de excursie gekoppeld wordt zodat de excursie een meerwaar de krijgt.' Verderop in het rapport wordt deze aanbeveling onderbouwd door de uitkomsten van een ana lyse. Sommige gemeenten zien onvoldoende in dat Zeeland tijd en ruimte heeft om veel toeristen extra te ontvangen. Die bestuurders, aldus het rap port, beseffen niet geheel dat een steeds groter deel van de Zeeuw se bevolking tegenwoordig zijn inkomen verdient in de toeristi sche sector. Door die onwetend heid loopt de provincie veel inkomsten mis, aldus de analyse. Opnie-onderzoek wijst uit dat onder de bevolking zeker steun bestaat voor de verdere ontwik keling van de toeristische sector. Dat neemt volgens de onderzoe kers niet weg dat een deel van de bevolking nog steeds van mening is dat er te veel toeristen naar Zeeland komen. Het rapport: 'Een tragisch hoog tepunt daarvan was de uitspraak Zeeland is vol, van enige jaren geleden. Een uitspraak die een geheel eigen leven is gaan leiden. De bevolking heeft geen ongelijk als ze zegt dat de aanwezigheid van veel toeristen haar bewe gingsvrijheid ietwat beperkt. Maar zij lijkt de voordelen van het toerisme (o.a. het ruime aan bod van blijvende voorzieningen) over het hoofd te zien.' Dominante vrouwen geve telnrs. v. gratis SM-kontali Bel nu 06-320.325.80 1gpi SM-VOOR-2: direkt voor dominant sexkontatt 06-320.329.99 (75cpm) Homojongens onder elki Hoor die knullen genietsj 06-320*330*88 (75cpm) HOMO-KONTAKTEN direK apart Brabant/Zeelar Bel 06-9614 (Nu 50cpm) in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ 24 u/p.d. 1 g.p.m. Ze vertellen wat over zichzelf, geven hun adres en telefoonnr.J wachten tot jij ze belt f 24 u/p.d. 100 cpm Als u wilt reageren i op advertenties met brieven onder num mer, gelieve u links boven op de enve loppe duidelijk het briefnummer uit de advertentie te ver I melden en uw brief te adresseren aan: De Stem, postbus 3229 4800MB Breda Indien U Foto's e.d. terug wenst te ont vangen van de ad verteerder, is het verstandig een aan Uzelf gerichte en I gefrankeerde enve loppe bij uw reactie te voegen. Van onze correspondent uitwerpen - De correctionele rechtbank van Antwerpen heeft risteren de uitbaters van de Vuustwezelse discotheek Club gevestigd in een vroeger doua nekantoor op de Belgisch-Neder landse grens, veroordeeld tot |oorwaardelijke gevangenis- traffen en zware geldboetes. Daarnaast werd bepaald dat de bouse-tempel definitief dicht Jioet en dat de drie veroordeel den - de 41-jarige Frederik B. uit frecht en zijn twee Nederlandse iompagnons H.v.G. en J.G. - een [levenslang verbod krijgen opge- l om nog een horecazaak te ieginnen in België. |)ok dit keer hebben de uitbaters jeroep aangetekend tegen het lonnis van de correctionele |echtbank in Antwerpen, zodat r wellicht nog even verder kan gorden gehuppeld op de Bel- Bsch-Nederlandse grens. Van onze correspondent [Sas van Gent - Vijftig plussers en mensen die |deze leeftijd nog niet bereikt hebben kunnen iedere dinsdagmiddag creatief bezig zijn bij de 'Crea Club. Daar worden onder deskun dige leiding allerlei zaken gemaakt als cadeautjes, wenskaarten, poppenkle- ding, stofpoppen, heksen, clowns, kortom allerlei cre- jatieve bezigheden. Tevens kunnen (tegen bet aling) herstelwerkzaamhe- jden of veranderingen aan 'kleding worden verricht. De [kosten bedragen vijf gulden, inclusief een kop koffie. De Crea Club komt samen in De Bpeye van 13.30 tot 15.30 [uur. Inlichtingen kan men jkrijgen bij L. Freyzer van de JSenioren Activiteiten Ver- leniging of de Stichting Wel pijn voor Ouderen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het subtropisch zwemparadijs Scheldorado in Ter neuzen wordt op zaterdag 17 februari heropend. De accommo datie is in verband met een grootscheepse renovatie vier maan den gesloten geweest. Volgens de oorspronkelijke plan ning zou Scheldorado al deze maand opengaan maar mevrouw M. Verpalen-Van den Bosch ver telde gisteren dat de opknap beurt met een aantal tegenvallers gepaard ging. „Het werk viel echt tegen. Zo moest bijvoorbeeld de hele vloer van het peuterbad eruit omdat er water onder zat." De familie Van den Bosch kocht het failliete zwemparadijs begin vorig jaar. Toen was al duidelijk dat er heel wat aan gedaan moest worden. Vandaar dat werd beslo ten het bad vier maanden te slui ten om de broodnodige renovatie uit te voeren. Volgens mevrouw Verpalen-Van den Bosch is het zwembad niet langer de kurk waar Scheldorado op drijft. „Alleen het zwembad geeft geen garanties voor de toe komst. We spreken daarom vanaf nu over bodycentrum Scheldora do. Alle voorzieningen zijn aan wezig voor de weldaad van het lichaam. Zoals massage-appara ten, uitbreiding en verbetering van de sauna en een Turkse tuin. De nieuwe fitness-ruimte wordt gerund door een echtpaar dat veel ervaring heeft en probeert een vereniging op te richten. Naast deze voorzieningen hebben we ook de kassa veranderd, zodat de mensen sneller geholpen kun nen worden, is de bikini-bar uit gebreid en de verlichting ver nieuwd." De familie Van den Bosch, tevens eigenaar van recreatiecentrum De Braakman in Hoek en cam ping De Vogel in Hengstdijk, hoopt met Scheldorado ook een belangrijk element voor seizoens verlenging in huis te hebben. „We denken zeker dat dit mogelijk is. Er is weer toekomst voor Scheld orado." Bedrijfsleider wordt G. van den Bosch uit het Brabantse Hoeven. „Hij gaat zich met name bezig houden met de horeca en de alge mene organisatie. Daarnaast hebben we ook een assistent- bedrijfsleider aangesteld." Mevrouw Verpalen-Van den Bosch kon gisteren nog niet veel vertellen over het personeelsbe leid. „We beginnen rustig. We starten in een slechte periode. We gaan in ieder geval ook met part- NOVEEN St. Clara, BeM rijk, vraag alleen posM dingen. Bid 9 dgn weesgegroet bij een bi» dende kaars, ook als ul geen zin in heeft. Vraagl dingen die vast onmogff lijken om verhoord te den en iets wat u heels ter harte gaat. Laat dej dag de kaars geheel V branden en publiceer bericht. U krijgt wat vroeg. M.M. ro /m ÜL :ch. ier- laar uil!! 1120 au Voorraad 400 auto's I ANWB-gekeurd NA'I Ook huurkoop, leasingj inruil, financiering. Garai™ Tel. 0162-683380 elax ass. Tel. 0162-683380, Een nieuw pluspunt in reclame: Het plaatsen van KLEINTJE vormt een zenlijke bijdrage tot ne^ liseren van uw doel- DUIZENDEN lezen u feenaar van het hotel, Churchill peer BV, heeft een pachtover- nkomst gesloten met een echt- ir, dat zijn clièntele vooral in [industrie zal moeten vinden. Idacht wordt aan bedrijven pis Dow Chemical, die werkne- ps van tijdelijk onderdak moe- voorzien. Het hotel wordt uit- pst met 116 kamers, twintig ►roteerde appartementen, tien peubileerde appartementen en Jug studio's. I formule is volgens J. Hamel- Ij! van Churchill Beheer afge- P van Bastion, een hotelketen T vestigingen in het hele land. rar ik denk dat de prijsstel- J nog iets lager zal zijn. Verder F® gedacht aan eigen trans- P °m de mensen naar hun f 'e brengen. In de zomer zal hotel ook door toeristen jbeht worden, maar dat is niet primaire doelgroep." Centraal Orgaan opvang f oekers (COA), dat tot vorig september het pand van pchill Beheer huurde, zal een r Van de renovatiekosten voor rekening nemen. Hoeveel het gaat bijdragen is nog niet ■end. „Wanneer wij een pand timers werken. Maar niet met zoveel als in het verleden. Wij vinden het belangrijk dat de gas ten bekende gezichten zien. We vragen daarom aan de part timers zeker acht weken achter elkaar te werken." De officiële opening van het ver nieuwde Scheldorado vindt ove rigens een paar weken na 17 februari plaats omdat nog niet alle materialen zijn geleverd. Van onze verslaggever Middelburg - Het College van Ziekenhuisvoorzieningen begint deze maand met een bouwkundige inventarisatie van 32 verzorgingshuizen in Zeeland. Provinciale Staten moeten hun goedkeuring nog geven, maar omdat er haast bij is, hebben Gedeputeerde Staten de opdracht alvast de deur uit gedaan. De inventarisatie kost de provin cie 145.000 gulden. Volgens de verwachtingen is de rapportage over de bouwkundige staat van de verzorgingshuizen half mei gereed. Er moet vaart achter gezet worden in verband met de kabinetsplannen om de huidige wet op de bejaardenoorden vol gend jaar in te trekken. De finan ciering van de verzorgingshuizen wordt dan tot en met het jaar 2000 ondergebracht in een subsi dieregeling van de Ziekenfonds raad. De nieuwe ontwikkeling houdt in dat de provincie dan wel met ingang van 1997 een nieuw plan voor de bejaardenoorden op tafel moet hebben liggen. De bouw kundige inventarisatie is noodza kelijk voor een goede onderbou wing van dat plan. Spelmoment uit de wedstrijd Geule 1-Zuidlandschool. foto camile schelstraete Van onze correspondent Terneuzen - In sporthal 't Zwaantje werd gisteren begonnen met een tweedaags korf- baltoernooi voor basisscholen uit Groot-Ter- neuzen. De Meerpaal won bij de acht- en negenjarigen, de Stelle won bij de ouderen. In totaal namen er aan de wedstrijden voor acht en negenjarigen tien ploegen deel. 's Morgens werd begonnen met de poulewedstrijden. De pou lewinnaars en de nummers twee kwamen tegen elkaar uit in de kruiswedstrijden. De teams van de Meerpaal en Oude Vaart speelden om de eerste en tweede plaats. De Wiekslag en de Schelde- school om de derde en vierde. Het team van de Meerpaal won, gevolgd door de Oude Vaart op de tweede en de Wiekslag op de derde plaats. Acht teams hadden ingeschreven voor de wed strijden voor de tien-, elf- en twaalfjarigen. Zij speelden elk zeven wedstrijden. Hierbij kwam als winnaar uit de bus de Stelle Op de tweede plaats eindigde de Zeemeeuw en de derde plaats was voor de Oude Vaart, op doelgemiddelde. Vierde werd de Meerpaal, eveneens op doelgemiddelde, vijfde de Geule. Vandaag komen er nog eens negen ploegen in de leeftijd van zes en zeven jaar en tien ploegen van tien jaar en ouder tegen elkaar uit. in onze verslaggever tneuzen - Wanneer de renovatie volgens planning blijft ver- len. opent het Roosevelthotel aan de Peter van Anrooylaan paf maart weer de deuren voor het publiek. De verbouwing P het pand, dat twintig maanden dienst deed als asielzoe- pcentrum, is in volle gang. in gebruik hebben en er moet tus sentijds iets verbeterd worden, doen we dat in overleg met de eigenaar. Aan het einde van de rit maken we een inventarisatie, door te bekijken welke schade is ontstaan door bewoning en welke verbeteringen er op kosten van COA zijn aangebracht. Het is dus een kwestie van onderhandelen met de eigenaar. Maar conform de overeenkomst betalen wij in ieder geval een deel," aldus een woordvoerder van COA. Het Roosevelthotel heeft vanaf begin 1994 dienst gedaan als asielzoekerscentrum. De oor spronkelijke termijn was gesteld op drie maanden, maar de Ter- neuzense gemeenteraad stemde twee keer in met een verlenging. De laatste keer met als dwingen de voorwaarde dat het contract met COA na september niet meer verlengd zou worden. Hamelinck vindt dat jammer. „Het was beter geweest als die mensen nog vijf jaar hadden kunnen blijven. Dan had ondertussen de zaak al ver beterd kunnen worden. Maar de gemeenteraad heeft anders beslist." Basischool De Stelle heeft het soccertoernooi (zaalvoetbal), dat gisteren in de sporthal van Sas van Gent werd gespeeld, op twee fron ten gewonnen: zowel de meisjes als de jongens gingen met de eerste prijs aan de haal. Aan het toernooi, dat voor de zestiende keer gehou den is, deden de zes basisscholen van Sas van Gent, Westdorpe en Philipine mee. 120 leerlingen van de groepen zes, zeven en acht vorm den samen vijftien teams. Naast De Stelle mochten bij De Werfl en De Valkeburcht 1 bij de meisjes het erepodium betreden. Bij de jon gens werden de tweede en de derde plaats opgeëist door respectievelijk De Kreeke I en De Werfl. foto camile schelstraete 1

de Stem | 1996 | | pagina 17