Vogelaar wil regeren met strakke hand Tegenslag velt Frank van Bakel Zeeuwen presteren goed in dressuur Toernooivoetbal voor kanaalzone-jeugd Mike Simon strandt in zicht van de haven Strandvoetbal C-junioren DE STEM SPORT ZEELAND e ït n ie n u- n- Timmermans eerste afvaller door aanpak nieuwe trainer Vogelaar SPORTNIEUWS, KORT Jaap Goossens verlengt zijn contract Veldrijder breekt botje in hand Verschillende ereplaatsen in sterk bezet Indoor Zeeland in Goes v, DONDERDAG 4 JANUARI 1996 B2 Van onze sportmedewerker Terneuzen - Onder impuls van Wim Fontijn en Juliën Wau- ters en in samenwerking met voetbalverenigingen uit de kanaalzone staan er dit jaar weer tal van zaalvoetbaltoer nooien in die regio op het pro gramma. Zaterdag 6 januari begint dit groots opgezette gebeuren met een toernooi voor F-pupillen in sporthal 't Sportuus te Axel. Dat toernooi wordt gehouden van 09.00 tot 15.30 uur. Zaterdag 13 januari komen in Axel, eveneens van 09.00 tot 15.30 uur, de C-ju- nioren van enkele verenigingen in actie. Op diezelfde dag is er eveneens een toernooi voor C-ju- nioren in de gemeentelijke sport hal te Sas van Gent tussen 09.00 en 15.00 uur. Zaterdag 20 januari wordt in Axel een toernooi voor A-junio ren gehouden. Dat duurt van 13.00 tot 18.00 uur. Op die dag is er tevens een toernooi voor B-ju nioren in Sas van Gent tussen 09.00 en 12.20 uur. De D-pupillen werken hun toernooi op zaterdag 27 januari af tussen 09.00 en 15.30 uur in de sporthal te Axel en in Sas van Gent van 09.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag 3 februari wordt het geheel afgesloten met een toernooi voor E-pupillen in Sas van Gent van 09.00 tot 12.00 en van 15.00 tot 18.00 uur en een toernooi voor F-pupillen in Axel van 09.00 tot 15.30 uur. Aan deze toernooien verlenen de volgende verenigingen hun medewerking: Corn Boys, Philippine, RIA, Ter- neuzen, Terneuzense Boys, Axel, AZW, Sluiskil, Hoek, Zaamslag, Spui en Biervliet. Van onze sportmedewerker Steenbergen - De gouden tij den van Jan Raas en de 'Kee- sen' Priem en Bal doen herle ven. Het is aan de Steenbergse wielertrainer Hans Vogelaar om het Zeeuwse wielrennen uit een diep dal te trekken door een groep topamateurs tot een succesrijke formatie te smeden. Zijn eigen, onortho doxe methode moet de door slag geven. Het welslagen van de opdracht valt of staat bij de mentaliteit van de cou reurs. „Talent is er genoeg. Hardrijden kunnen ze alle maal, dat hoef ik ze niet te le ren." WIELRENNEN De Stichting Bevordering Zeeuwse Wielersport van voor zitter Joop de Jonge heeft veel ge loot in de nieuwe trainer/coach van de amateurploeg Erotic Dis count Centre; de hoofdsponsor én het bedrijf van De Jonge in het Walsoorden. Vogelaar werd be naderd op advies van Gerrie Knetemann. De huidige KNWU- bondscoach dankte zijn come back als profrenner in niet gerin ge mate aan de nu 50-jarige Steenbergenaar. In het revalida- tieproces - van de bijna fatale valpartij tot de onvergeetlijke ze- in de Amstel Goldrace - was zijn aandeel van grote betekenis. De Kneet was toen al een goede inde van Vogelaar, die zelf pas op 25-jarige leeftijd voor het eerst in de touclips van een sport- fiets stapte. „De dokter raadde me aan het volleyballen te verrui len voor het fietsen. Omwille van diverse blessures. Problemen met knieën, enkels, m'n rug." Later zou hij hierdoor alsnog afgekeurd worden. Therapie „Het begon dus als een soort the rapie, maar het is nogal uit de hand gelopen." Sinds 1975 ver vulde hij naast een reeks (be stuurlijke) functies bij de KN- WU, zoals de job van assistent- Kampioenschap eerste klasse libre Clinge - De biljartvereniging CBC uit Clinge houdt van vrijdag 5 tot en met zondag 7 januari het kampioenschap eerste klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. De wedstrijden in café De Smidse te Clinge beginnen vrijdag om 19.00 uur en gaan zowel za terdag als zondag om 13.00 uur verder. Wedstrijdleider is Frank de Rijk. Deelnemers: 1. Jan de Rechter (De Smickel Hulst) algemeen gemiddelde 5,84, 2. Jo Boogaert (CBC Clinge) 5,52, 3. Staf de Baerdemaecker (De Kastelein Eede) 5,32, 4. Willy de Nijs (CBC) 5,18. 5. Eddy van Goethem (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 5,07, 6. Benny Visser (WBC Walsoor den) 4,83, 7. Romain Goethals (Hof van Eede, Eede) 4,57, 8. Jo Leeraert (De Steense Carambole St.-Jansteen) 4,41. Reserves zijn: 1. Sjef van den Bunder (Concordia Terneuzen) 4,39, 2. Marcel Roegiers (SBC Sluiskil) 4,54, 3. Robin Claerhoudt (De Smickel) 4,47. NK vijfde klasse libre Kwadendamme - De biljartvereniging OHG1 uit Kwadendamme houdt van vrijdag 5 tot en met zondag 7 januari het nationaal kampioenschap vijfde klasse libre. Plaats van handeling is café 's- Lands Welvaren te Kwadendamme en de wedstrijdleiding is in handen van Gerard Schaap. De wedstrijden beginnen vrijdag om 19.00 uur en gaan zaterdag om 14.00 en zondag Om 12.00 uur verder. De finale is gepland om streeks 15.30 uur. Het district Walcheren en De Bevelanden is in deze eindstrijd vertegenwoordigd door Perry Bos van OBK uit 's- Heerenhoek. Deelnemers: 1. C. Vrielink (Deventer) algemeen gemiddelde 1,54, 2. H. Sipma (Zuidwolde) 1,44, 3. R. Mols (Hilversum) 1.43, 4. P. Bos ('s-Hee- renhoek) 1,38, 5. H. Otten (Den Helder) 1,38, 6. M. Nijholt (Venlo) 1,27, 7. J. IJpelaar (Waalwijk) 1,23, 8. J. Verkaik (Lekkerkerk) 1.18 Programma eerste ronde: Bos-Otten, Mols-Nijholt, Sipma-IJpelaar, Vrielink-Verkaik. Nederlaagtoernooi HGL/KOT'86 Sas van Gent - Bij de jubilerende biljartvereniging HGL/KOT'86 uit Sas van Gent komen zaterdag 6 januari, in het kader van een nederlaagtoernooi dat die vereniging houdt, de verenigingen Dow uit Terneuzen en CBC uit Clinge op bezoek. De wedstrijden in café Reseda te Sas van Gent beginnen om 19.00 uur. Van onze tennismedewerker Goes - Mike Simon uit De Braakman te Hoek was de enige Zeeuws-Vlaming in het sterkbezette Auto Lease Zuid-West Toernooi in Tennis Schelde International te Goes. Hij had pri ma papieren in huis om de BI-finale te bereiken, maar in de halve eindstrijd struikelde hij na een indrukwekkende inhaal- race alsnog over Arno Jongsma. TENNIS Hans Vogelaar (derde van rechts met lichte trui) met een deel van zijn selectie. Van onze verslaggever Terneuzen - Jaap Goos sens heeft zijn contract bij Terneuzense Boys met een jaar verlengd. Goossens, dit seizoen voor het eerst werkzaam bij de Terneu zense KNVB-zaterdag- vierdeklasser, was eerder werkzaam als 'tweede man' bij Hoek. Goossens boekt momen teel leuke resultaten met Terneuzense Boys. Reden voor het bestuur van de I Boys om Goossens nog een jaar langer aan de club te binden. Met de optie van g eens een jaar. ploegleider bij het toenmalige Transvemij van Piet Bos (nu TVM) en de Skil-équipe. Het be stuurslidmaatschap van de WBW (belangenvereniging voor wielrenners) hangt hij binnen kort aan de wilgen. „Ik krijg nu twee petten op en dat kan con flicterend zijn." Conflicterend was trouwens ook de manier van benadering van Vital Timmermans uit Yerseke. Vorige week verspreidde Voge laar een persbericht - en dat was een unicum, want tot nu toe wer den persberichten altijd ver spreid via Ap den Doelder - met daarin de reden van het opstap pen van Timmermans. Toen Timmermans met de lezing werd geconfronteerd stond hij met stomheid geslagen. „Ik geen tijd meer. Helemaal be zijden de waarheid. Nee, ik wilde best nog voor Erotic rijden indien er een redelijk gesprek had plaatsgevonden met mij. Maar tot nu toe heb ik van Vogelaar telefo nisch nooit wat vernomen. Trou wens, ik zal hem waarschijnlijk nooit meer bellen ook. Of er zou nu nog wat moeten veranderen," aldus Timmermans. Het naar buiten brengen van het nieuws rond Timmermans is een ware klucht. Vogelaar en Timmermans probeerden nog de media naar hun hand te zetten door dat be richt als 'not-done' te doen over komen. Bijzonder amateuristisch eigen lijk en dat aan de vooravond van een nieuw wielerseizoen. „We hadden besloten geen bericht in de wereld te sturen. Zeker niet dit bericht dat kant noch wal raakt. Maar blijkbaar moet het wel zo. Ik heb voor Erotic toch de nodige prestaties geleverd. Als men denkt zo te moeten hande len, dan weet ik voldoende. Jam mer zo'n begin van het nieuwe jaar," aldus Timmermans. Vreugde Het voorbije seizoen toog Voge laar met de nationale amateurse lectie, onder wie de latere we reldkampioen Danny Nelissen, naar wedstrijden en trainings oorden. Recent zat hij de jury voor tijdens het Wielergala, waarbij tot zijn vreugde Jeroen Blijlevens door diens collega's met de titel 'Beste Prof 1995' werd bedeeld. „Blijlevens is een uitstekend voorbeeld van een he dendaagse renner die weet waar hij mee bezig is. Daar schort het namelijk vaak aan." Daarom roept Vogelaar de jon gens die momenteel onder zijn hoede staan wekelijks bijeen voor een gezamenlijke training. Het programma oogt eenvoudig en 'dat is het ook'. Rek- en strekoe feningen, waarvan een aantal da gelijks huiswerk móet zijn voor iedere zichzelf respecterende coureur. Een door de deelnemers zelf op te bouwen circuit, met schaatssprongen en specifieke bewegingen teneinde een krom me rug te voorkomen. „Aan zulke zaken dien je in de winter de nodige aandacht te be steden," stelt Hans Vogelaar. „Vooral ook aan het mentale aspect. Zelfvertrouwen kweken. Geestelijk fit zijn. Daarom draait het tijdens de wedstrijden. Het zijn stuk voor stuk grote kerels met twee benen die hard kunnen trappen. Dat is niet genoeg om winnend over de streep te gaan. Je hersens gebruiken. Spelen met je eigen mogelijkheden en die van de concurrentie. Die dingen tel len. Een bepaald niveau is na tuurlijk een voorwaarde om op het hoogste plan een rol te kun nen spelen. Maar dan dat geven gedragsfactoren, zoals motivatie, discipline en creativiteit, de doorslag. En doorzettingsvermo gen niet te vergeten. Pijn kunnen lijden." Eén en één is twee bij Vogelaar. „Als je je goed voelt, dan ben je ook goed en moet je eruit halen wat er in zit." Knetemann-logica in de trant van de klassieke uit spraak 'berg op viel tegen, berg af ging stukken beter'? Hou het erop dat ook Vogelaar niet graag dik doet. Hoge pieken, diepe dalen, hij is er geweest. „Vertel mij wat. De ene keer ben je alles, heb je de wijsheid in pacht, het volgende moment heb je afgedaan." Toch blijkt telkens opnieuw het respect voor zijn visie en kunnen. Zoals nu bij de Zeeuwse ama teurformatie, waar jonge talen ten verder ontwikkeld zullen worden en zo mogelijk een kweekvijver ontstaat voor de professionals. Hans Vogelaar hoeft de vissen niet te vangen, noch te leren I foor John Graat Deurne - Hij moet het beken- I nen. Nog even heeft Frank I van Bakel met de gedachte I gespeeld om het zelfs nu met I sen gebroken middenhands- j Beentje te proberen. I >A dacht: als ze die ene wijsvin- 1kunnen spalken, is het mis- I ^ctuen mogelijk. Maar ze zeggen I at er dan nog twee vingers Ijneer moeten worden ingepakt. I'5an ik niks beginnen. Scha- I elen, van de fiets af, fiets op de I «houder, grip op het stuur hou- I een, nee, dat zou niet gaan." ank van Bakel blijft vitaliteit I «stralen, ook nu de bijna on- erwoestbare veldrijder uit eurne de komende maand door en breuk in de rechterhand op 0n~actief staat. Tijdens de in- mationale veldcross in Soest- J hmen, 0p tweede kerstdag, Poeg het noodlot toe. 1" ^as meteen bij de start al pevallen,' vertelt Van Bakel. Li'1 n va' 's denk ik het voor- ia al los komen zitten. Maar ik I" a gewoon doorgereden, had ets in de gaten. Op een gege ven moment voelde ik wel wat, maar ik dacht dat dat door al dat los zand kwam. Bij een af da- linkje liep ineens het voorwiel eruit en sloeg ik over de kop. Ik voelde meteen dat er iets in mijn hand kapot was." De röntgenfoto's in het zieken huis maakten de botbreuk zicht baar. Vier tot zes weken mag Van Bakel in de weekeinden zijn schone goed aanhouden. Een kniesoor zal hij er niet van wor den, balen doet hij wel. Want in de voorbije weken liep het net weer zo soepel. Hij werd tweede in Harderwijk, in Berlicum, in Etten-Leur en ook zondag in Reusel. In de internationale veldrit in Woerden zaterdag werd hij vijf de, onder toeziend oog van bondscoach Martin van Dijk. De keuzeheer van de KNWU vertel de na afloop dat Van Bakel bij vormbehoud een grote kans maakte op selectie voor het WK in Montreuil. Dat startbewijs had Van Bakel dan ook graag in de komende weken veilig willen stellen. Met name op het NK in Zwolle op 14 januari. „Ik was mijn carrière eigenlijk aan het afbouwen, maar de laatste tijd reed ik ge woon heel goed. Dit vriesweer, met de snelle parcoursen, ligt mij wel. Ik zou nog diverse wed strijden rijden, om mijn conditie aan te scherpen om zo goed mo gelijk voor de dag te komen op het NK. En dan naar het WK." Maar, voegt Van Bakel er on middellijk aan toe, zijn wereld is niet ingestort na de pijnlijke buiteling in Soestduinen. „Als ik nog van deze sport moest le ven, had ik er veel meer moeite mee gehad. Dan moet je in vijf maanden tijd zoveel mogelijk publiciteit binnenhalen voor de sponsor. Drie jaar geleden brak ik in Spanje een sleutelbeen, verschrikkelijk vond ik dat. Dit nu is alleen maar erg voor mij zelf." De nieuwe tegenslag krijgt Frank van Bakel niet klein. Sinds zijn twaalfde is hij verzot op het slijk en die liefde is niet vergankelijk. De man die in 1983 Nederlands kampioen werd bij de amateurs en in de "tien jaar als prof puur op karak ter drie Super Prestige-ritten won en een keer brons pakte op het WK, heeft er nog altijd lol in. En dus zal hij in september ge woon weer aan het trainen gaan. „Daar zal het wel weer op uit draaien ja, ook al zal mijn vrouw daar misschien niet zo blij mee zijn. Maar het blijkt dat ik met weinig training op natio naal niveau toch nog heel aardig mee kan. Dat had ik zelf ook niet verwacht. Ik reed de laatste we ken net zo goed als de laatste ja ren als prof. De druk van het per se moeten had ik niet meer, dat werkte alleen maar in mijn voordeel. Bovendien kan ik te ren op veel ervaring," zegt Van Bakel. Héél misschien hoeft de Deurne- se grondwerker niet tot de vol gende herfst te wachten op zijn rentree. Hij heeft zich inge schreven voor het WK voor vete ranen dat op 28 januari in België Mol wordt gehouden. Van Bakel wacht nog maar eens even met afmelden. „Hopelijk ben ik her steld, want daar hoor ik onder hand toch wel bij. Daar moet ik kort kunnen rijden." v.a. fl. 599,-*, Fiat Bravo)] lederland. 'Geldig t/m 31- zwemmen. Wel leren ademhalen en overleven. Dit laatste nadrukkelijk met el kaar en niet ten koste van elkaar. Teambuilding. Zoals Louis van Gaal het propageert. „Niet nieuw natuurlijk," stelt hij. „Twintig jaar geleden gaf ik op dezelfde manier les als nu. Eigenlijk triest dat ik diezelfde informatie nu nóg moet uitdragen. Terwijl er halfweg de jaren tachtig toch vol op renners echt goed bezig wa ren. Enfin, dat zag je wel aan de resultaten. Maar dat al die men sen die met wielrennen bezig zijn daar nu nog steeds niet van over tuigd zijn! Het is mij een raadsel. Heel jammer." Tegenstand Dat hij soms op tegenstand stuit wijdt Vogelaar aan het feit dat 'de meeste wielrenners niet van allerlei schema's houden'. „Ze willen het liefst gewoon fietsen en verder geen poespas. Omdat de Nederlandse wielersport in middels een jaar of vijf behoor lijk in het slop ('te lang geteerd op oude roem misschien') zit, is men eindelijk weer bereid er wat aan te gaan doen." „Willen ze precies weten hoe dat zit met die Italiaanse trainings methodes. Maar die zijn óók niet nieuw hoor. Dat deden wij vroe ger net eender, maar dan met de hand. Toen hadden we geen com puters om al die informatie over hartslag enzovoorts op te slaan en schema's uit te draaien. En trouwens; ideaal is het ook niet. De computer weet namelijk nooit in welke gemoedstoestand ie mand verkeert en nogmaals, dat weegt zwaar mee bij het neerzet ten van een prestatie." Bij het oppeppen van de Zeeuwse (en Westbrabantse) wielersport krijgt de ploegleider directe hulp FOTO RUBEN SCHIPPER van twee assistenten. John Paul van den Ameele en Leen van de Parel. Mecanicien is Piet Mooy- man en Henk Sentse is de verzor ger. Het wedstrijdprogramma voor 1996 wordt nog uitgedokterd, want 'dat is van groot belang'. „Van eendagswedstrijden en cri teriums word je weinig wijzer. Wel van etappewedstrijden." In Nederland doet de equipe van Erotic Discount Centre beslist mee aan de topcompetitie, die vijftien wedstrijden omvat. Hans Vogelaar heeft nog een maand of drie om de juiste spirit te creëren en is vol vertrouwen. Wat de bui tenwacht ook zegt over het ni veau van de tegenwoordige gene ratie coureurs. „In bepaalde opzichten heeft men wel een beetje gelijk, dat heb ik al toegegeven in feite. Het publiek weet echter niet wat er allemaal bij komt kijken. Maar hoe je ook je best doét; elke wielerwedstrijd heeft slechts één winnaar. Als er honderd deelnemers zijn heb je automatisch 99 verliezaars, zoals Knetemann het zegt." De 21-jarige Jongsma trok de partij in de begin naar zich toe. Offensief spelend zoals gewoon lijk nam hij een 4-2-voorsprong op dertiger Mike Simon. De 'all round-speler' uit Hoek geeft evenwel nooit op voor de laatste bal geslagen is en kwam via 4-4 langszij. Vervolgens kwam Si mon op eigen service met 30-0 voor waarop de bel ging. Uiter aard moest de game worden uit gespeeld en wel volgens het zoge naamde 'no-add-systeem': dege ne die het eerste het punt maakt bij 40-gelijk is eindwinnaar. Het was uiteindelijk niet Mike Simon" - hij kan gewoonlijk goed onder druk presteren - maar Arno Jongsma die doorstootte naar de finale. Simon had in de kwartfinale met 6-3 afgerekend met Dennis van 't Westeinde, terwijl Jongsma een benauwde 4-3-zege boekte op Marcel Schouw. In de finale moest Jongsma het opnemen tegen favoriet en titel verdediger Virgil Greeve. Mid dels een 6-4-score ging de 17-ja- rige Greeve uiteindelijk met de hoogste eer strijken. In de kwartfinale had Greeve ruim gewonnen van Ramon de Jong (9-3), in de halve finale had hij het heel wat moeilijker tegen Harold Schipper. De laatste had op 4-3 en zelf serverend de kans langszij te komen, maar faalde jammerlijk met een dubbele fout. Virgil Greeve werd de terechte Van onze sportmedewerker Terneuzen - Maar liefst 106 teams van diverse clubs uit Zeeland hebben ingeschreven voor de jaarlijkse voorrronden standvoetbal voor C-junioren van de afdeling Zeeland. Zaterdag 6 januari worden deze op verschillende lokaties afgewerkt. Organiserende verenigingen zijn Breskens, Oostburg, DFS, Oostkapelle, Meeuwen, VCK en Zeeland Sport. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en zijn omstreeks 12.00 uur afgelopen. Op het strand in Breskens komen teams van Breskens, Sluis, Schoondijke, Hoofd plaat, Aardenburg en Axel in actie. Op het strand te Cadzand, waar de W Oostburg voor de organisatie zorgt, zijn teams van Sluiskil, Hoek, Oostburg, Philippine, AZW, Corn Boys, Vogelwaarde en Groede van de partij. eindwinnaar. De tennisleraar-in- spé beschikte over verreweg de beste service in de Goese TSI-hal en domineerde iedere partij. Bij de vrouwen loste Marjet Groenleer van het Middelburgse MLTC Afke Hartog - de full time-tennisster was er dit keer niet bij - af als eindwinnares in de hoogste categorie. De redelijk sterk spelende Groenleer won in de finale van een tegenvallende Marjolein Meulenberg met 6-4. In de halve finale had Groenleer met 5-2 Davidse bedwongen en Meulenberg met 7-2 Brand. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL 'BI: finale: Arno Jongsma-Virgil Gree ve 4-6. B2: finale: Camiel Folmer-Robert Springer 3-4. Cl: finale: Marcel Verwei-Erwin de Keyzer 4-5. C2: finale: Raymond Barten-Dennis Reynhout 2-9. Dl: finale: Maarten Gideonse-Kris van Weye 4-5. D 35+: finale: Max Jongsma-Louw Dominicus 3-6. D2: finale: Tonny Nelis-Sven Ver meulen 2-6. DUBBELSPEL B: finale: Jongsma/Schouw-Schip- per/Van 't Westeinde 6-7. Cl: finale: Van Driel/Jongsma-De Keyzer/Manten 4-7. C2: finale: Kats/Kokelaar-Van Dij- ke/Verbraak 6-7. Dl: finale: Spinnewijn/Ton-De Ko ning/Walraven 7-8. D 35+: finale: Dominicus/Duinkerke- Aarts/Op 't Hof 6-7. D2: finale: De Graag/Van de Merwe- Van Belzen/Sonke 4-11. VROUWEN ENKELSPEL BI: finale: Marjolein Meulenberg- Marjet Groenleer 4-6. B2: finale: Janita Davidse-Marije Heeringa 2-7. Cl: finale: Cynthia Westerweel-Na- thalie Vinkoert 3-7. C2: finale: Joke Janse-Kim Dijkstra 5-6. Dl: finale: Kim Dijkstra-Emmy van de Merwe 4-7. D2: finale: Monique Baarends-Corina Eckhardt 1-8. DUBBELSPEL C2: finale: Janse/Janse-Vrieze/Schol- ten 2-8. Dl: finale: Feyter/Veerhoek-Lip- lijn/Tienpond 3-11. D2: finale: Hofman/Hofman- Braam/Schagen 6-8. GEMENGD DUBBELSPEL B: finale: Brand/De Maar-David- se/Greeve 4-7 Cl: finale: Ganseman/Ganseman-Van Sabben/Manten 1-8. C2: finale: Brevet/Hendrikse-Van Ee- nennaam/Petrignani 4-10. Dl: finale: Ilic/Filius-Koens/Van Weye 5-6. D2: finale: Joosen/Loeman- Burgs/Van Buuren 4-8. Van onze paardesportmedewerker Goes - Op de eerste dressuur- dag van het zeventiende Indoor Zeeland, het grootste paardesport-gebeuren binnen de Zeeuwse grenzen, kwamen de pony's in actie van de B- tot en met de Z2-klasse. Tijdens deze wedstrijden werd duide lijk dat het met het Zeeuwse niveau bij de pony's, in tegen stelling tot wat vaak beweerd wordt, nog niet zo slecht gesteld is. De Zeeuwen hielden de eer hoog en waren met regelmaat in de kop van de klassering te vinden. Dat gold onder meer voor amazone Ilona van Drongelen van de ponyclub De Kleppertjes uit Axel. Met Palmer eindigde zij op een fraaie zesde plaats in de M- klasse categorie D/E. Haar score van 156 punten was goed voor f een winstpunt. Haar prestatie krijgt nog meer glans gezien de kwaliteit van de concurrentie die in Goes aantrad. Voor de prestatie van Ilona van Drongelen deed Daisy Dekker uit Oostburg niet onder in de B-klas se categorie D/E. Met een pun tentotaal van 161 reed de amazo ne van De Zwinruiters naar de vijfde plaats met Cadanze. Nog een winstpunt kon er genoteerd worden voor Debora Taalman met Place du Marche uit Philip-1 pine. In de B-klasse categorie C/D behaalde zij een totaal van 156 punten. Deze eerste wedstrijddag werd nog niet erg druk bezocht, maar de verwachting is dat het vooral tijdens vrijdag en zaterdag een volle bak zal zijn. Dan komt de absolute top in de dressuur in actie. Vrijdagmorgen wordt er gestreden in drie ringen in de klassen Zl, ZZ-licht en ZZ- zwaar, Prix St.-George en Grand Prix. Het sluitsuk van de dag is een Pas de Deux door Barbara en Mischa Koot. zaterdag komen de Ml-, M2-, Zl- en Z2-klasse in actie en is er ook ruimte voor Intermediair 1 en de landenproef voor junioren. UITSLAGEN B-klasse categorie D: 1. Veerle Van- dekeyburg met Avanti (Wuustwe- zel), 3. Ilona Riemens met Bonanza (Middelburg). B-klasse categorie C/D: 1. Vicky Honig met Gold Star (Burgh- Haamstede), 3. Liselotte Roossen met Zuidhoek's Renate (Middel burg), 4. Michelle Schager met Jos- quin van Lingeland (Rilland-Bath), 6. Deborah Taahnan met PLace du Marche (Philippine). B-klasse categorie D/E: 1. Sara Heyse met Rashida (Middelburg), 2. Anne Hurkens met Vedette ('s-Heer Areendskerke), 5. Daisy Dekker met Cadanze (Oostburg). L-klasse categorie A/B/C: 1. Femke van Kaam met Natasja (Bergen op Zoom), 3. Anne Moerland met She- tan (Yerseke), 4. Resemarijn Over hand met Deborah (Bruinisse). L-klasse categorie D/E: 1. Inge Jor- dens met Bonita (Roosendaal), 3. Debbie Jansen met Jerome (Kloe- tinge), 4. Marei van Dijk met Ricky (Heinkenszand). L-klasse categorie D/E: 1. Margreet Walraven met Harley (Veere), 2. Anoek Erwich met Miphan (Kapel- Ie), 3. Josien van Dis met Goeike (Vrouwenpolder) Ml-klasse categorie D/E: 1. Angeli na Steenoven (Rijsbergen), .5. Lewellyn de Jonge met Hannes (Nöordwelle), 6. Ilona van Dronge len met Palmer (Axel). Ml-klasse categorie C: 1. Marriët Koster met Julia (Yerseke). Ml-klasse categorie D/E: 1. Ilona Riemens met Valentijn (Middel burg), 2. Jeanine Heystek met Laika (Yerseke), 6. Suzanne Lijb'aart (Biervliet). M2-klasse categorie D/E: 1. Wendy Moelker met Helenique (Wemeldin- ge), 3. Bedette Zande met Gondi (Dreischor), 5. Angelique Sinke met Neegon (Kapelle). Zl-klasse categorie D/E: 1. Fabiën- ne Jochems met Bravoure (Breda), 4. Rachel de Wolf met Diamond (Ovezande), 5. Chantal de Wolf met Doronto (Yerseke). Z2-klasse categorie D/E: 1. Jantine Lazeroms met Markies (Sprundel), 4. Jacqueline Walraven met Edel- weis (Middelburg).

de Stem | 1996 | | pagina 11