DE STEM Prehistorische Sesamstraat alsnog op tv Proefprogramma uit 1974 en 20Hoera markeren 20-jarig jubileum Paolo Seganti uitgekeken op 'As the world turns' Jan Klaassens vrienden zijn gemaakt van kroonkurken en kalebassen DE STEM Golden Smog Ivan Krai Rev Brown „Wetenschap is vaak geautoriseerd plagiaat. John Smits, proefschrift KU Brabant Gids NEDERLAND 1 Van onze rtv-redactie Inmiddels 22 jaar oud en alsnog een televisieprimeur. Dat kan gezegd worden van de uitzending van Sesamplein, een curiosi teit die vanavond voor de allereerste keer op tv te zien is. Niet op het gebruikelijke Sesam straat-tijdstip 18.00 uur als de kleuters kijken, maar na negenen als de drie- tot zesjarigen ook in de kerstvakantie al in bed beho ren te liggen. Want de kleintjes zouden weieens danig in de war kunnen raken van deze geheel andere Sesamstraat. Sesamplein is voor volwassenen, die geïnteresseerd zijn in televi siegeschiedenis. Die bovendien weieens willen horen hoe Bert en Ernie klinken met de stemmen van Frans van Dusschoten en Ger Smit in plaats van de sinds jaar en dag vertrouwde stemmen van Wim T. Schippers en Paul Hae- nen. Sesamplein is een proefprogram- ma uit 1974. Dat was twee jaar voordat de zondag twintig jaar oude echte Sesamstraat van start ging. Het programma was jaren lang onvindbaar. Ajé Boschhui zen vond de dertig minuten durende pilot tijdens zijn histo risch onderzoek over Sesam straat, dat eerder dit jaar werd gepubliceerd. Tram De proefuitzending is opgenomen op locatie in Amsterdam-noord en in een NOS-studio. Hoofdrol len waren weggelegd voor de jeugdige Nicole Barbiers, Saskia van Schaik, Ruud Jans, Alexan der Pola en Adèle Bloemendaal. Hoewel gedateerd komt de pilot bekend voor. Kinderen stappen bij de halte Sesamplein uit de tram en zingen de tune. Beelden van de buurt en van spelende kinderen. Nicole is nieuw in de buurt en wordt door Saskia en Ruud rondgeleid. Ook krijgt zij Bert en Ernie, Kermit en het Koekjesmonster te zien, want die doen uiteraard al mee. Zij wer den en worden overgenomen van het Amerikaanse origineel Sesa me Street en in Hilversum van Nederlandse stemmen voorzien. Dichtbij en veraf, tellen tot twin tig, eten met mes, vork en lepel en de letter T staan centraal. Alexa nder Pola verkoopt stapels letters T in zijn winkel en Adèle Bloe mendaal vent ze op straat voor één gulden per pond: „Maar ze zijn licht, dat deelt lekker uit." Heel Hilversum was enthousiast over de pilot. Alleen de deelname van Alexander Pola stuitte op verzet, zo blijkt uit Mensen maken de straat van Ajé Bosch huizen. Dick Baars, de vertegen woordiger van de Evangelische Omroep, wilde Pola er niet bij hebben. Hij vond hem niet de ideale schrijver voor teksten 'voor een, naar ik aanneem, poli tiek en levensbeschouwelijk strikt neutraal programma'. Dubbeldik Zondag 7 januari wordt gevierd dat Sesamstraat twintig jaar op de Nederlandse televisie is. Dat gebeurt met een speciale dubbel dikke 20Hoera aflevering van dertig minuten. Het jubileum wordt op ingeleid op een typische Sesamstraat-manier, met een mopperende meneer Aart. „Belachelijk, waarom zou twin tig nou hoera moeten zijn?" zegt hij. Thuiskomend van zijn werk wordt hij overal in Sesamstraat geconfronteerd met 20hoera. Zelfs het bushalte-bordje is voor zien van de tekst 20hoera. Meneer Aart: „Het was toch lijn Meneer Aart: hoezo 20Hoera? Sien Diels, de enige die er 20 jaar geleden ook al bij was. 3; 20hoera is toch geen naam voor een bus." De opmerkingen van meneer Aart - volgens Aart Staartjes zelf 'een ongevaarlijke gek in de straat' - vormen het begin van een reeks verwikkelingen rond het feestje dat eigenlijk gebouwd moet worden rond twintig jaar Sesamstraat op de Nederlandse tv. Alle Sesamstraat-bewoners wor den overal met de neus op 20hae- ra geduwd. Zelfs de hagelslag is van slag en valt als chocolade 20hoera-tjes op de beschuit. Maar vreemd genoeg denkt nie mand bij het zien ervan aan het vierde lustrum van Sesamstraat. Sien Diels Meneer Aart herinnert zich plots dat hij twintig jaar op kantoor werkt. Sien beseft opeens dat ze twintig jaar in Sesamstraat woont - de Vlaamse actrice Sien Diels doet inderdaad als enige van de huidige cast vanaf de allereerste uitzending mee - en wil dat uiteraard gepast vieren. En Frank denkt dat zijn fans ver antwoordelijk zijn voor de 20hoera-tjes. Ze willen hem sti muleren om de bal twintig keer met zijn hoofd te koppen. Verantwoordelijk voor die 20hoera's is het verjaardagsman netje. Hij wil zo graag een feestje van en voor alle straatbewoners organiseren ter gelegenheid van twintig jaar Sesamstraat, maar niemand pikt het op. Totdat Tommie, Ieniemienie en Pino het mannetje horen klagen: „Stomme grote mensen verpesten het hele feest. Koeien zijn het, koeien van ezels." Dus besluiten Tommie, Ieniem ienie en Pino om alle straatbewo ners naar het feest op de ijsbaan te lokken. Ze treden er op als steltlopers. De grote blauwe vogel Pino is daar niet goed in. Wordt uitgemaakt voor doetje en watje, maar uiteindelijk wordt Pino toch de held, omdat hij het feest redt. Huid „Voor mij was het een geweldige ervaring. Één keer de held. Meestal is Pino het onderdeur tje", vertelt Renée Menschaar, de jonge vrouw die steeds letterlijk en figuurlijk in de huid van Pino kruipt. Zij is inmiddels de vijfde Pino, maar de eerste vrouw in die rol. Zes weken per jaar is Renée een grote blauwe vogel. In die ander halve maand worden alle nieuwe Sesamstraat-afleveringen voor het hele seizoen opgenomen. De poppenspeelster is al vijf seizoe nen Pino. Daarvoor was zij zes jaar het rechterhandje van Tom mie. Samen met Bert Plagman (ooit zelf Pino) die kop, stem en linkerhand van de hond is. Om het nog wat ingewikkelder te maken: Renée Menschaar is niet helemaal Pino. De rechtervleugel doet iemand anders. Omdat Renée haar rechterarm nodig heeft om Pino's hoofd te bewegen en de hand voor de snavel, moet iemand anders de andere vleugel doen. „Pino is heel erg belangrijk", benadrukt de speelster. „Omdat hij er met name is voor de hele kleine kinderen. Pino spelen is mijn lust en mijn leven. Hij is naïef, maar heeft uitschieters van extreme slimheid. Hij is de jong ste en de liefste en moet steeds opboksen tegen die twee grote kinderen Tommie en Ieniemiene. Pino is wel de grootste, maar roept steeds dat hij de kleinste is." Spiegelbeeld Onder het verenpak van Pino is het behoorlijk warm. Bovendien moet de poppenspeelster vijf din gen tegelijk doen: de tekst fout loos zeggen, de bek synchroon open en dichtklappen, een arm in de lucht houden, op een monitor die op de borst hangt zien wat de andere hand doet en dan dat beeld in haar hoofd nog eens omkeren omdat het in spiegel beeld is. Dat zij weggestopt in de huid van Pino nooit met haar eigen gezicht in beeld komt, vindt Menschaar helemaal niet erg. „Daar kies ik zelfs voor. Ik ben nogal gesteld op mijn privacy en wil niet met mijn hoofd in beeld. Gewoon omdat ik niet op straat herkend wil wor den. Ik wil niet eens dat de men sen mijn stem herkennen. Kinde ren in de straat waar ik woon hebben mij wel herkend. Daar ben ik niet blij mee", zegt de pop penspeelster. Zij studeerde een jaar aan de toneelacademie. Daarna deed ze foto dijkstra kinder- en jeugdverzorging. Ver volgens kwam Renée in contact met een kinderpoppentheater en dacht 'dit is 't, dit wil ik worden'. Tien jaar heeft ze vervolgens theater gedaan. Daarna kwam de televisie. Behalve de zes intensie ve weken Sesamstraat doet zij samen met Bert - Tommie - Plag man veel werk voor de Neder landse Onderwijs Televisie. „Het programma Koekeloere. Dat schrijven we samen, we spelen het en doen de regie gedeelte lijk." Ontgoocheld In het poppentheater speelde zij dicht op de kinderen. Bij televisie is dat anders. Bij de opnames zijn nooit kinderen. Ze worden zelfs uit de studio geweerd. Kinderen van omroepmedewerkers die onverwacht in de studio kwamen kijken, hebben weieens gezien dat Pino zijn kop afdeed. Ze waren zo ontgoocheld dat zij begonnen te huilen. Hoe goed het is om geen kinderen in de studio toe te laten, blijkt na afloop van de voorvertoning van de jubileumuitzending. Iemand heeft zijn kind meegenomen. De kleuter kijkt verbaasd naar de attributen die even tevoren nog in Sesamstraat te zien waren en ziet als klap op de vuurpijl plot seling ook nog Lex (Goudsmit) met een glaasje in zijn hand staan. Het kind vraagt zijn moe der waar die plotseling vandaan komen. De moeder moet het ant woord even schuldig blijven. Maar goed dat Pino er onherken baar verkleed als Andrée rond loopt. 'Sesamplein', Nederland 3, 21.28 uur 'Sesamstraat: 20Hoera', zondag, Nederland 3, 18.15 uur MET EEN nieuwe plaat wordt het niets als hij niet voldoende aandacht krijgt, dus zul je soms iets moeten verzinnen om poten tiële kopers extra attent te doen zijn op jouw produkt. In het geval van Golden Smog heet het dat de groep bestaat uit leden van Amerikaanse topgroe pen die omwille van contractu ele verplichtingen niet met hun echte naam op de hoes-informa tie van de cd Down by the old mainstream vermeld mogen staan. Als dan via de pers 'gelekt' wordt dat het om leden van The Jayhawks en Soul Asy lum gaat, dan ben je er zo onge veer van verzekerd dat de plaat volop aandacht in de media zal krijgen. In het geval van Down by the old mainstream is dat ook niet erg, want het is een hele leuke plaat geworden met veel hoorbare aanwezigheid van Jayhawks Marc Perlman en Gary Lewis en in veel mindere mate herkenbare bijdragen van Dan Murphy en Dave Pirner van Soul Asylum. Verder zitten er in de groep leden van de bands Wilco, Run Westy Run en The Honeydogs. De muziek van Golden Smog zou je een wat losse versie van die van de Jayhawks kunnen noe men, aangevuld met materiaal dat aan Bob Dylan ten tijde van Blood on the tracks doet denken. Dat losse moet je niet opvatten als zomaar een tussendoortje dat vooral de persoonlijke behoeften van de betrokken muzikanten bevredigt. Nee, Down by the old mainstream is wel degelijk een plaat met alles erop en eraan en qua intensiteit gaat-ie soms die per dan het meer afgebakende Jayhawks-geluid. Bovenal is Down by the old mainstream gewoon een hele lekkere plaat die laat horen dat er in Amerika weer volop muzi kanten zijn die muziek boven sound stellen en die imago ondergeschikt maken aan opti male platen. Dat zijn de echte muzikanten. De plaat komt op 15 januari uit. (Ryko, Munich Records) wim van leest IVAN KRAL is een naam die vooral bij de insiders bekend is. Deze sinds 1968 in ballingschap levende Tsjech belandde in de muziek toen hij een baantje kreeg bij Apple Records. Zijn eerste schreden op het muzikale pad zette hij in New York waar bij acht maanden deel uitmaakte van de oer-for- matie van Blondie. In 1975 stap te hij over naar de Patti Smith Group. Hij maakte tot eind 1979 deel uit van die band en was mede-auteur van de klassieker Dancing barefoot. Na Patti Smith kwam Iggy Pop, met wie hij begin jaren tachtig speelde. Het met Pop geschreven Bang bang belandde ook nog op het Never let me doion-album van David Bowie. Na zijn perio de bij Iggy Pop heeft Ivan Kral het leven van sessie-muzikant geleid en was hij onder meer te horen op platen van John Cale. Met Nostalgia heeft hij zijn eer ste cd onder eigen naam gemaakt. Opvallendste nummer op die plaat is meteen het ope ningsnummer Perfect moon, waarin Patti Smith een eigen gedicht voorleest en waarin John Cale achter de piano zit. Patti Smith is daarna nog aanwezig als stem in Rains again. Is Per fect moon een zeer stemmig, haast verstild stuk, vanaf Rains again hoor je eigenlijk alleen nog maar simpele rockmuziek. Nostalgia is voor dat overige dus niet zo'n bijzondere plaat, al hoor jein een aantal stukken wel een onderhuidse spanning die tot echt opwindende muziek had kunnen leiden als ze door bij voorbeeld Iggy Pop nadrukkelij ker zou zijn uitgevoerd. (Ariola, BMG) wvl DE BRITSE bluesmuzikant Rev Brown verraste begin vorig jaar met de ongecompliceerde cd Bare in change, waarop de twee langspeelplaten die hij eerder voor kleine labeltjes maakte werden samengevat. Nu is onder de titel Psychoma- nia een cd met nieuw materiaal. Dat nieuwe moet je dan vooral zien als de zoveelste variaties op inmiddels overbekende blues- en rock-schema's en met teksten die ook weinig lijken toe te voe gen aan wat er ooit op blues- en rockdeuntjes verzonnen is. Voeg daarbij dat de plaat ook nog een cover van Jimi Hendrix' Voodoo chile verwacht en je zou moeten spreken van een overbodige plaat. Maar dat is Psychomania dus allerminst. Rev Brown weet van al die over bekende clichés uiterst aanste kelijke muziek te maken. Waar veel van zijn hedendaagse Ame rikaanse tegenhangers het dik wijls moeten hebben van pose en pretentie, daar weet Rev Brown de luisteraar voor zich te winnen met speelsheid, muzikale humor en onopgesmukte vertolkingen. Zelfs van Voodoo chile weet Brown iets verrassends te maken. De Delta-bluesachtige uitvoering voorkomt elke verge lijking met Hendrix' versie, maar het is niettemin een prach tige versie. (Provogue) wvl Rev Brown: van overbekende clichés uiterst aanstekelijke muziek gemaakt. foto randal alquist WOENSDAG 3 JANUARI 1996 DEEL D Door Anja van den Akker Echt veel zin in een interview heeft Paolo Seganti duidelijk niet. De in Rome geboren Amerikaanse acteur hangt onver- schillig in zijn stoel. Zo heel verwonderlijk is dat nu ook weet niet, want praten over de rol van Damian in As the world turn heeft voor hem niet zoveel zin meer, nu hij onlangs heeft beslo ten uit de serie te stappen. Zijn driejarig contract wordt i eigen verzoek niet verlengd. In Nederland is Seganti zeker nog een jaar of twee, drie te zien als Damian, de derde echtgenoot van Lily Walsh (Martha Byrne). „In tegenstelling tot hem kan ikzelf niemand kwaad doen. Dat is mijn zwakke punt", vertelt hij tussen de opnames van As the world turns door. Vindt hij de karakters in een soap te cartoon-achtig, te weinig levensecht „Ach, om een cartoon kun je nog lachen", klinkt het kribbig. „Maar ik blijf wel beschikbaar voor de serie, mocht ik nog een keertje nodig zijn."' Seganti wil hogerop. Een soap is niet de uitdaging die hij zoekt, hoewel die hem wel heeft geholpen in zijn carrière. De don kerharige acteur heeft zojuist de opnames afge rond voor de speelfilm Mighty Aphrodite een film van Woody Allen, waarin hij een formule-I- coureur speelt. „Een prachtige ervaring", blikt hij tevreden terug. „Ik heb tot nu toe steeds geluk gehad dat ik nooit zonder werk heb geze ten. Ik ben foto model geweest, onder meer voor de geur i van Chanel en voor Yves St. Lau-1 rent, deed commercials, heb vijf| jaar als professional gebokst, acht maanden bij de marine eal werkte bij een benzinestation! Dat soort dingen", aldus SegantiI die op zijn veertiende wegliep van school. Het acteren heeft hem veranderd, I geeft hij toe. „Het dwingt je diep I in jezelf te duiken. Eigenlijk beul je je eigen psychiater", grijnst hij I „Het liefste 'ben ik op mezelf. lil houd van rust en van motorrijf den. O, ik houd heus wel vaij mensen... Op zijn tijd." 'As the world turns', RTL4, iedeiel werkdag, 15.10 uur en 0.55 uur f Beeld voor beeld, bijbelvertelling voor de jeugd Bertje Knor met tekenfilms Tom en Tim; Noddy; La la liedje, kleu terliedje; Nijntje Studio op stelten met tekenfilms Ratjetoe; Robbedoes; Uitgestor ven, serie; Tom Jerry, tekenfilm; Pete Pete, jeugdserie; Vriend schap, serie Journaal De week van, gesprekken Peak Practice (Praktijkperike len), serie Survival, natuurserie: Cliff Han gers Cosby Show Boggle,spelletje 18.39 Ik heb al een boek, literair maga zine Lieve Martine, vragen van kijkers beantwoord (PP): AOV Journaal Purper 10 op tv, 2-delige registra tie cabaret. Deel 1 Televizier Recht onrecht: A Private Mat ter, tv-film Teevee studio. Gast: Ralph Inbar (tot 23.55) 14.00 14.05 14.30 16.00 16.05 16.31 17.16 17.43 18.11 19.07 19.53 20.00 I 20.31 21.24 21.54 23.25 16.58 17.05 17.29 18.00!: 19.581 20.27 21.2® 22.00 22.16 22.341 23.07 NEDERLAND 2 16.03 116.33 17.00 17.29 119.00 S 19.30 20.00 20.35 [22.00 23.30 123.38 De verandering, gesprekken Overal en nergens: De dieren temmer getemd, reportage Als je durft, jongerenmagazine. Afl. 1: Wie is God? 2 Vandaag met actualiteiten, 17.30 en 18.00 Journaal, 18.43 Sportjournaal en 18.51 Hoofdpun ten uit het nieuws Eenmaal andermaal, magazine Ik weet het beter, spelletje Klasse scheids! Voetbalspelregels Studio Sport Scarlett, miniserie (slot) Journaal American Cinema (tot 00.38) NEDERLAND 3 Paolo Seganti foto henny miltenbuk Door Irene Verhiel Oude exemplaren van Jan Klaassen en Katrijn, wayangpoppi uit Indonesië, waterpoppen uit Viëtnam, draadpoppen f India, schaduwpoppen uit Turkije, teenpoppen uit Afrik; stokpoppen uit Mali. Honderden theaterpoppen zijn te bewoi deren in de expositie Verre vrienden van Jan Klaassen in Tropenmuseum te Amsterdam. 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 0722 Aubrey 07.29 Ontbijt-tv met elk half uur Jour naal en 8.10 NOS-Sportjournaal Journaal (PP): Groen Links Kook tv Rondom tien Aquarelleren Eenmaal andermaal De week van Boggle 11.59 MiddagEditie met 12.00 Journaal, 12.15 Den Haag en 12.30 NOS- Sportjournaal Journaal Onderstroom De verhuizing Zembla Mores leren 07.00 07.10 07.15 08.08 08.35 09.30 10.00 11.00 11.45 12.30 ij 13.301 14.20 14.30 i 15.10: 16.00 16.10 17.00 17.10 18.30 i 19.00 19.30: 20.00 20.30 1 22.00 23.00 23.35 00.25 01.10 R 16.50 Hoeveel deals met poppenmakers hebben de medewerkers van het museum wel niet moeten sluiten om deze gigantische collectie bij elkaar te brengen? „De verzame ling is langzaam gegroeid in de loop van zo'n twintig jaar", zegt Elisabeth den Otter, een van de samenstellers van de expositie. „Sommigen denken dat wij de lokale bevolking hun culturele erfgoed afnemen, maar zo wer ken we natuurlijk niet. Al deze spullen hebben we verkregen in samenspraak met die mensen. Regelmatig hebben ze speciaal voor ons nieuwe poppen gemaakt, zoals de stokpoppen uit Mali. Vaak is het ook een kwestie van geluk. Als een medewerker van ons niet toevallig in Egypte was geweest, hadden we die spe ciale poppen niet gehad." Om het enigszins overzichtelijk te hou den, is de expositie beperkt tot Azië en Afrika. Een aanwinst zijn de waterpop pen uit Viëtnam, waarbij de spe lers in het water staan en de pop pen via een ingewikkeld systeem van stokken en touwen over het water laten dansen. Nieuw zijn ook de theaterpoppen uit Mali en Togo. Daarvoor is het hart van de expositieruimte omgebouwd tot een Afrikaans dorpsplein. Aan de ene kant staat de levensgrote buffel Sigi, die van stal wordt gehaald tijdens het jaarlijkse poppen- en maskerfeest in Mali. De buffel bestaat uit een grote houten kooi waarover lappen stof zijn gedrapeerd. De poppenspe lers kruipen onder de buffel en bedienen vandaaruit de stokpop pen die uit de rug van het beest steken. Hoe dat alles in zijn werk gaat, demonstreert en videofilm. Aan de andere kant vind je de eenvou dige draadpoppen, gemaakt van hout of kalebassen, kroonkurken en oude lappen, uit Togo. Ook hierbij hoort een filmpje dat laat zien hoe actuele thema's in het poppenspel verwerkt worden: 'Aids, had ik het maar geweten'. Populair in West- en Centraal- Afrika is het 'grote teen'-theater. Daarvoor zijn twee mini-draad- poppetjes nodig, die aan elkaar DUITSLAND 1 '■30 Morgenmagazin 09,00 Heute 09.03 alias, soap 09.45 Tele-Gym 10.00 Heute 10.03 37°, reportage 10,35 Tips und Trends, modemagazine 11.00 Heute 11.04 ^/here's Poppa?, Amerikaanse komedie uit 1971 van Cari Reiner met George Segal, ith Gordon en Trish van Devere 12.30 illervorden's Spott-Light, satire 12.55 ïsseschau 13.00 Mittagsmagazin 13,45 'irtschafts-Telegramm 14.00 Tagesschau 14.03 Rehmsen, talkshow 15.00 Tagess- diau 15.03 Juliane Andrea, talkshow *■55 Jürgen Fliege antwortet 16.00 Tagesschau 16.03 Fliege, talkshow 17.00 Tagesschau 17.10 Brisant, magazine 17.40 - Regionale informatie 17.50 Tagesschau- Het Tropenmuseum wil met at] Telegramm 17.55 Verbotene Liebe, serie expositie vooral 'de veelzijfc 18-25 Marienhof, serie 18.49 Tages'schau- heid en de schoonheid van I Ipegramm 18.54 Die Partner, serie 20.00 poppentheater laten zien', alt: Sgesschau 20.15 Das Boot, 3-delige'tv- Elisabeth den Otter. „HetDeel 1 21.55 Der Frohs'inn als Ernst- penspel is niet ouderwets, nfc» reportage over hotel 22.30 Tagesthe- gaat met de tijd mee. Het he, men 23.00 Frauen in Angst, misdaadfilm nog steeds iets te melden. Va] <0.30 Nachtmagazin 00.50 Signé Charlot- zijn het de clowns die sekt;* speelfilm 02.20 Nachtmagazin (tot reageren op de actualiteit. Zo!»90) je bij ons Jan Klaassen, dies* regelmatig te zien is in voorsll ■DUITSLAND 2 lingen op de Amsterdamse DjjH .30 Morgenmagazin 09.00 Heute 09.03 lenfieber met Wickie und die starken nner, tekenfilm; Mystery Island, jeugd- \n;00v:'eJ"'45„Da.lliDa,li'celletje vastgemaakt zijn. Die poppetj zitten aan touwtjes om de tenen van de poppenspeler. D< op zijn dijen te slaan, brengt beweging in het spel. In Indonesië hangt de dil Semar de clown uit en in Viel is er ondeugende Teu." Voor kinderen is een kinderspoor door de exposi' uitgezet. Zo kunnen ze zelf sj een draad- of schaduwpop of via een computerspelletje diverse popppen beter leren fc nen. „Maar de expositie is nadrul lijk niet alleen voor kindew| vindt Den Otter. „Ook voor' wassenen is er veel moois zien." En dat is waar, want V» vrienden van Jan Klaassej vooral een schitterende expositie. In de ingenieuze vi geving van Jaap de Groote mi de bezoeker via gangetjes trapjes als het ware een reis al die Aziatische en Afrika; landen Het begint bij een enorme Klaassen. Dan gaat het Egypte en Turkije en va® steeds verder naar het oosten, mooie licht- en geluidsinsl ties vertellen de poppen uil diverse landen hun verhaal, fragmenten uit het berofl Indiase epos de Mahabharata bezoeker eindigt op het kaanse dorpsplein. Wie de s$ te pakken heeft, kan in het we Ekeko-restaurant hapjes verre landen proeven. 'Verre vrienden van Jan Kb' in het Tropenmuseum in Aj dam. Te zien tot en met tember. Open: maandag j) met vrijdag 10.00 tot 17.00 zaterdag en zondag 17.00 uur. *15 Die Kinder von Bullerbü, kinderserie f|m ie «cS Ansst9e9en Mut' animatie- ki» T L°9°' ieu9di°umaal 15.15 Wic- und die starken Manner, tekenfilms w ut9 er Rente 15'45 Heute 15.50 af wicherts von nebenan, serie 16.35 ,en9e Leben' serie 1700 Landeijournal 17-5S Hotel Parad i 18,45 Lotto-trekking A en B 19.00 Re 19 25 Der Schattenmann, miniserie. 4 41.30 Heute-journal 22.00 Wie wür- Wr^scheiden?, nagespeelde rechts- H ,7 5 Derrick, misdaadserie 23.45 bn iii- 24'00 Gli esecutori, speelfilm Wie wdrden Sie entscheiden? (tot der Lal mem WestdJ Aktuei ry, Arf Roben Carlo j Orte, I daadsg rung. denis I Spureil Ier 02. olie (td 07.00 News I taire-s| tectorg Can't ning 13.05 14.30 serie 16.051 anima! 17.101 Spike t the Pel Newsrif Peter, soap li 20.30 Paul D Points j 22.30 I daadsel tweeliri haat-I gevolgl Street, WTSLAND 3 15 lele-Gym, skigymnastiek 08.30 Bon >n^c ^ursus Rrans 09-00 Kölner Fenster I -"[haufenster Düsseldorf 09.40 Hier 10,00 Münsterlandmagazin aktuell 10.40 Südwestfalen t m 11.00 Fliege, talkshow 12.00 Robbi, !I IT und J- ,;l-30 in z 12.0» WÊÊt und das Fliewatüüt, poppenserie in Zukunft, reportage 13.15 Men- "autnah 14.00 Aktuell 14.05 Hit •i°!;e'5en 'n Lappland, documentai- Atl. 2 15.00 Reporter: werk van gevangenisbewaarder 15.30 Aktuell I ensterPlatz 16.20 Sport im Westen «natzinseln, documentaire: Das hei- Uri von Caldey 17.00 Babar, teken- 1Die Kürbisvögel, kinderpro- la Afl. 17.30 EswareinmaL. Ent- E?nder- informatieve teken- nri r», aChrichten aUS Rhei'n- ■0"»i D alen 18-05 KuK| magazine *11» ce;Pr?ls'medisch magazine 18.45 ,upde 19.25 Fensterprogramme BE 08.00 E serie tekenfil ne 09. i film 111 Murderf misdaaj Meivin 14.20 i 16.00 19.00 I serie 19 ry, sf-sf reportal aans hu 21.30 nairesei TV, sketj ge-serie[ Newsnic (ZW) Le speelfilr NB 07.00 1 Business' Europe! Squawk FT BusinT 18.30

de Stem | 1996 | | pagina 18