Zware kritiek Europa op Yasser Arafat Wereld begroet nieuwe jaar met feesten en vreugdevuur ff8 Grote Jaai Amerikanen beginnen stationering Bosnië Geen luxe voor Nederlandse Bosniëgangers Vredesoverleg Israël en Syrië vruchteloos Saudische prins Abdullah is man van de woestijn I?8 Giro en milieu Zeeuws-V Tonny Bal Schreurs i karaoke-k DE STEM BUITENLAND A4 'Manipulaties bij verkiezingen' Major blijft aan DESTEM WZM COMMENTAAR Na het aftellen weer tot 10 tellen. Bellen? Even tot (ïo) tellen. BUITENLAND Passagiers etmaal vast op veerschepen Beving treft Indonesisch eiland Sulawesi Fundamentalisten willen Mubarak doden Dode verstekelingen in haven Antwerpen Premier Dini van Italië blijft nog aan SUPERMARKTEN ^éSENTE^J, HET A R K A D Axelaar bij ongeval zwaargewonc In verband mei komst zijn onze Terneuzen en i 12.30 uur geslote DINSDAG 2 JANUARI 1996 Van onze redactie buitenland Londen/Parijs - Met het knal len van wapenschoten en champagnekurken heeft de wereld het aantreden van 1996 gevierd. De hemel boven de Bosnische hoofdstad Sarajevo lichtte om middernacht op door schoten en lichtspoorkogels. In de verwoeste stad vierden de bewoners, die drie en een half jaar zijn geteis terd door oorlog en belegering, het begin van een jaar dat voor het eerst sinds 1991 een jaar van vrede moet worden. De heuvels rond Sarajevo beleefden opnieuw het geluid van machinegeweren en explosies, maar het was een geknal van vreugde, niet van woede. In Parijs luidden 400.000 Parijze- naars op de Champs Elysées het nieuwe jaar in met veel getoeter, vuurwerk en champagne. Zo'n 70.000 mensen trotseerden in Londen de kou om het nieuwe jaar op Trafalgar Square in te gaan. Er gold een verbod op het nuttigen van alcoholhoudende drank en het afsteken van vuur werk. Rotjes en vuurwerk kostten in Italië aan twee kinderen en aan een 50-jarige man het leven. Ongeveer duizend Italianen raakten door vuurwerk gewond. Op Times Square in New York woonden een half miljoen men sen de traditionele oudejaarsce- remonie bij van het laten dalen van een bol op het dak van een van de gebouwen rond het plein. Laserstralen, meer dan duizend kilo confetti en tienduizenden ballonnen lardeerden de show, evenals het in Central Park afge stoken vuurwerk. Volgens vuurwerkfabrikanten in Duitsland is er daar nog nooit zo veel geld uitgegeven aan vuur werk als voor deze jaarwisseling. Er ging voor ruim 165 miljoen gulden de lucht in. Berlijn ging het nieuwe jaar in met een feno menaal vuurwerk bij de Bran denburger Tor. Zeker vier men sen kwamen om het leven als gevolg van het afsteken van vuurwerk en branden. De politie had het druk met het opbreken van uit de hand gelopen partijen en relletjes, waarbij meer dan honderd mensen gewond raak ten. Paus Johannes Paulus II riep de wereld maandag in de Sint Pieter in Rome op de kinderen een vreedzame toekomst te geven. De 75-jarige kerkleider zag er na zijn griepaanval van de afgelopen week vermoeid maar gezond uit. Na de mis wenste de paus de ongeveer 30.000 gelovigen op het plein voor de basiliek in zes talen een zalig Nieuwjaar toe. „Laten we kinderen een vreedzame toe komst geven," zei hij. „Laten we de hoop in de harten van de kin deren niet uitdoven, laten we hun verwachting van vrede niet ver stikken." Op de Filipijnen ging de jaarwis seling gepaard met het nodige geweld. Zeker acht mensen wer den het slachtoffer van ongeluk ken met vuurwerk en schietpar tijen. Meer dan vijfhonderd raak ten gewond. Ook in de Pakistaan se havendstad Karachi ontaard den de festiviteiten als vanouds in geweld. Bij incidenten kwa men 16 mensen om het leven. In Moskou vroren zeker twee men sen dood, die na fikse drinkpar tijen op straat waren gevallen bij een temperatuur van min twintig. Tientallen zwaar benevelde Mos- kovieten belandden met bevrie zingsverschijnselen in het zie kenhuis. Jeruzalem (ap/rtr) - Waarnemers van de Europese Unie hebben gisteren scherpe kritiek geleverd op ingrepen van PLO-leider Yasser Arafat in de reglementen voor de Palestijnse verkiezin gen van 20 januari. Volgens het hoofd van de 300 EU-waarnemers, de Zweed Carl Lidbom, bedreigen de manipula ties de geloofwaardigheid van de verkiezingen, zowel in de ogen van de Palestijnen als die van de internationale gemeenschap. Zo heeft Arafat, die aan het hoofd van het autonomiebestuur staat en zelf kandidaat is bij de verkiezingen, zonder nadere ver klaring de verkiezingscampagne ingekort van 22 naar 14 dagen. Ook is de toewijzing van zetels in de autonomieraad tot twee keer toe gewijzigd. Er zijn extra zetels toegewezen aan de Gazastrook, waar Arafat zijn hoofdkwartier heeft, terwijl de Westoever een grotere bevolking heeft. „Dit is een waarschuwing, geen veroordeling," verklaarde Lid- bom. „Deze waarschuwing wordt Londen (rtr) - De Britse Conser vatieve regering heeft verklaard vast van plan te zijn haar zit tingstermijn tot 1997 uit te die nen. Dit hoewel opnieuw een Conservatief Lagerhuislid, Emma Nicholson, naar de oppo sitie (de Liberaal-Democraten) is overgelopen. Premier Majors meerderheid is nu nog kleiner gegeven opdat er geen verdere veranderingen worden aange bracht in de verkiezingswet of - regels. Dit is genoeg." Lidbom zei meermalen tevergeefs te hebben gevraagd om een onderhoud met het verkiezings comité. „De gebeurtenissen van de afgelopen dagen hebben ver warring en onzekerheid gesticht en wekken de indruk van wille keurig gebruik van macht om de opzet van de verkiezingen te ver anderen," aldus Lidbom. Aan de onregelmatigheden moet nu een einde komen, willen de verkie zingen nog enige geloofwaardig heid behouden, zegt hij. Ook een Noorse waarnemersmis sie, het National Democratie Institute en het Carter Center bekritiseerden de aanloop naar de verkiezingen. Er leeft met name bezorgdheid over de aan houding van journalisten die kri tiek op Arafat hadden geleverd. Ook arrresteerde de politie een redacteur van het veel gelezen Al-Quds nadat hij had geweigerd een verhaal over Arafat op de voorpagina te publiceren. Voor de 88 zetels in de Palestijnse Nationale Raad hebben zich meer dan 700 kandidaten opgegeven. Op de laatste dag van de inschrij ving meldden zich zondag nog vier aanhangers van de islamiti- NEDERLAND heeft het goede voor en is gul. Is er ergens ter wereld misstand of nood, de Nederlander schokt met graagte. Zelfs dicht bij huis lenigt het chequeboek het leed. Geen pro- bleem, affaire of verdrietige omstandigheid of er komt een comité, inclusief gironummer en catalogus vol waardevolle hebbedingen die gekocht kunnen worden ten bate van de nood. En er zijn altijd Nederlanders die lid, donateur of contri buant willen worden. Een op de vijf goede vaderlanders, drie miljoen in totaal, betaalt bijvoorbeeld extra aan het milieu. Niet alleen de van staatswege opgelegde heffingen, maar ook de volstrekt vrij. willige bijdragen aan Natuurmonumenten, de Zeehonden crèche of Greenpeace. Nergens ter wereld weet de zorg voor de natuurlijke omgeving zo veel betaald enthousiasme te weeg te brengen. Maar is die bezorgdheid gemeend? Is het meer dan een vrien delijk, weinig verplichtend gebaar om het geweten te sussen? Wie zich in de Nieuwjaarsnacht vijf minuten op straat begeven heeft, kent het antwoord. Minstens evenveel, even waarachti ge en oprechte Nederlanders stond toen vuurwerk af te steken en dus het milieu te belasten. Onbekommerd en vol vuur. Eenzelfde, niet minder bezorgde en net zo'n grote groep vaderlanders is op wintersport of gaat nog in de komende weken. Wat hun ontspanning en genoegen betekent voor het milieu, hoeft niet meer voorgerekend te worden. En wie zich met Kerst ietwat extra tegoed gedaan heeft aan ossehaas, kal koen of hert, denkt op dat moment niet aan de bestrijdens- waardige omstandigheden waaronder deze dieren gefokt zijn, Laat staan dat het mestoverschot dat deze veestapel veroor zaakt, een gesprektsthema onder de boom geweest is. Het openbaar ministerie te Middelburg neemt zich voor, dit jaar 720 milieuzaken aan te pakken. Het gaat daarbij niet om het onjuist vullen van de duobak of het in de achtertuin ver branden van een hoopje tuinafval, maar om milieucriminali teit. Zo veel ernstige zaken spelen er dus in zo'n klein gebied. Zullen al deze overtreders nu juist behoren tot die categorie die nooit wat in een collectebus stopt? Of is het juist dat ook in 1996 in Nederland de linkerhand nog immer niet weet wat de girootjes invullende rechterhand doet? De pontonbrug over de rivier de Sava is klaar, waardoor de Navo-hoofdmacht van 20.000 Amerikanen Bosnië binnen kan trekken. Net voor hij met zijn gevechtswagen de rivier oversteekt, wast een Amerikaanse militair hier nog even zijn haar. foto epa geworden. Britse media specule- sche verzetsbeweging Hamas, die ren dat hij gedwongen zal zijn in als partijloze kandidaten zullen 1996 verkiezingen te houden. De meedingen. Harnas zelf besloot in oppositiepartijen reageerden december na mislukte onderhan- Van onze redactie buitenland Sarajevo - Na dagen vertraging is in het nieuwjaarsweekeinde in Bosnië een begin gemaakt met de stationering van de Amerikaanse troepen voor de interna tionale vredesmacht IFOR. De duizenden militairen gaan onder Navo- leiding toezien op de naleving van het akkoord van Dayton. De eerste Amerikaanse legervoertuigen passeerden zondag de nieuwe pontonbrug over de grensrivier Sava tussen Kroatië en Bosnië. Over de drijvende oever verbinding moet het grootste deel van het 20.000 man tellende Amerikaanse contingent van de vredesmissie de komende dagen Bos nië binnenrijden. De aanleg van de brug duurde de afgelopen week langer dan ver wacht door het slechte weer, overstromingen en modderstromen. In het noorden van Bosnië viel het eerste slachtoffer van de IFOR-mis- sie. Een Amerikaanse soldaat raakte zaterdag gewond toen hij met zijn vrachtwagen op een anti-tankmijn reed. Volgens woordvoerders van IFOR legden de strijdende partijen gedu rende de oorlog miljoenen van dergelijke mij nen. De commandant van de Navo-strijd- krachten, admiraal Leighton Smith, liet de Bosnische Serviërs zaterdag weten dat er geen sprake kan zijn van uitstel bij de over dracht van de Servische delen van Sarajevo aan de autoriteiten van de Moslim-Kroati- sche Federatie in Bosnië. De overdracht vindt daarom, zoals voorzien, op 3 februari plaats. De Serviërs vroegen om een uitstel van acht maanden. De Duitse minister van Buiten landse Zaken Kinkel zei gisteren in Bonn dat de landen van voormalig Joegoslavië ver plicht zijn mee te werken aan het opsporen van oorlogsmisdadigers. Als zij dit niet doen, móet dat consequenties hebben voor de eco nomische hulp die zij ontvangen. De ver schrikkelijke oorlogsmisdaden in voormalig Joegoslavië mogen niet onder het tapijt Wor den geveegd, aldus Kinkel. „De onderteke naars van het Dayton-akkoord moeten mee werken met het VN-tribunaal in Den Haag." Het tribunaal klaagde tot dusver 52 personen, onder wie de Servische leiders Mladic en Karadzic, aan wegens oorlogsmisdaden. De moslim-autoriteiten van Bosnië hebben gisteren verklaard dat Bosnische Serviërs in een voorstad van Sarajevo de afgelopen dagen elf burgers hebben gekidnapt. Volgens een minister sleurden Servische separatisten personen uit wagens op wegen rond Sarajevo. Over het lot van de vermisten is niets bekend. opgetogen op Majors nieuwe pro blemen. delingen met de PLO niet aan de verkiezingen deel te nemen. Damascus (rtr/afp) - Het hoofd van de Syrische delegatie bij de vredesonderhandelingen met Israël, Walid Mualem, heeft afge lopen weekeinde gezegd dat de gesprekken tot nu toe nuttig en serieus zijn geweest, maar dat nog nergens overeenstemming over is bereikt. Door Harald Doornbos Split - In een groot en verval len hotel, vlak nabij de Kro atische havenstad Split, wonen momenteel honderden Kroatische vluchtelingen en een zestigtal Nederlandse IFOR-militairen. De zestig zijn de voorhoede. Van af morgen komen hier 800 Neder landse militairen aan, die vanuit Split moeten worden vervoerd naar Bosnië. „Split is nog een beetje de gewone wereld," merkt een Nederlandse soldaat op, „maar Bosnië is wel even wat anders, ondanks dat er niet meer wordt gevochten." Voor de ingang van hotel Medena staat een aantal groene leger- jeeps, met daarop in grote witte letters 'IFOR' geschreven. Het is duidelijk; nauwelijks drie weken na de ondertekening van het Dayton-akkoord hebben de VN het definitief moeten afleggen tegen IFOR. Weg zijn de witte In een vraaggesprek met het Syrische persbureau Sana zei iMualem dat een anatal onder werpen was besproken maar dat er nog geen spijkers met koppen zijn geslagen. De gesprekken waren nog in een 'verkennend stadium', zei hij. De sfeer was echter 'beter' en de gesprekken 'serieuzer' dan de vorige ronde van besprekingen van een half jaar geleden. Een Syrische functionaris in Damascus voegde daaraan toe dat tijdens deze eerste ronde nog niets nieuws is gezegd over de twee belangrijkste onderwerpen. Het gaat hierbij om de teruggave van de Golan-hoogvlakte aan Syrië en in de toekomst te nemen veiligheidsmaatregelen. Israël heeft nog hierover nog geen enkel standpunt gegeven, aldus deze functionaris. De Israëlische premier Peres ver telde zijn kabinet zondag dat het belangrijkste struikelblok tot nu toe blijft 'de aard van de vrede' met Syrië. Hij voegde eraan toe dat de 'omvang van de terugtrek king uit de Golan-hoogvlakte geliëerd zal zijn aan de omvang van de vrede'. Israël heeft tot nu toe nog geen kaarten laten zien van de voorgestelde nieuwe grens tussen de twee landen, bevestigde hij. De besprekingen worden morgen voortgezet. (ADVERTENTIE) Gelukkig nieuwjaar wensen doet u dit jaar toch zeker met 10 cijfers? U vindt de nieuwe nummers met behulp van de Omnummergids. Noteer ze meteen even in uw nieuwe agenda. Hebt u toch nog vragen, bel dan gratis 06-0096. auto's en de blauwe helmen. Hier is alles groen. De voertuigen, de uniformen en de helmen. „Het is een enorme logistieke operatie om alles hier op tijd te krijgen," zegt overste Brouwer, hoofd van de operatie in Split. „Er moeten boten gelost worden, er komen vliegtuigen hier naar- toe die 200 tot 280 mensen bin nenbrengen. Maar als het weer een beetje meewerkt, zodat ook alle militairen hier vandaan naar centraal-Bosnië kunnen vertrek ken, dan kunnen we het hier pri ma behappen." Na een week onduidelijkheid over de lokatie van de Nederlan ders in Bosnië, is er nu dan toch onderdak gevonden voor de mili tairen die binnenkort via Split naar Bosnië zullen afreizen. Eer der ging een lokatie in het stadje Vitez aan de neus van de Neder landers voorbij, toen bleek dat Britse IFOR-soldaten voorrang kregen. Brouwer: „Er zijn inmid dels lokaties gevonden in de buurt van het centraal-Bosnische Novi-Travnik, Jajce en Turbe. Dat zijn de plekken vanwaar het bataljon zal gaan opereren." Sergeant-majoor Daanje heeft er een dagtaak aan om alles te rege len voor de Nederlandse militai ren die aankomen. „Het is hier hard werken en veel improvise ren," meent hij, „alle militairen weten dat ze hier komen om te werken, niet om te slapen of om niks te doen. Luxe hebben we hier niet, maar dat zijn wij mili tairen sowieso niet gewend." Londen - Twee veerboten hebben urenlang voor de Britse kust gelegen omdat ze door een zware storm de haven van Holyhead in Wales niet konden binnenlopen. Aan boord waren bij elkaar ruim 1300 passagiers. De opvarenden van de veerboten Hibernia en The Isle of Innisfre waren zaterdagochtend ingescheept voor een overtocht uit Ierse havens die normaal 2,5 uur duurt. Na 24 uur konden ze aan land. De schepen liepen volgens de kustwacht geen gevaar en de bemanning besteedde extra zorg aan de passagiers. Jakarta - Een aardbeving met een kracht van 7 op de schaal van Richter heeft gisteren het Indonesische eiland Sulawesi getroffen. Enkele houten huizen stortten in en de beving had vloedgolven en enkele naschokken tot gevolg, maar voor zo ver bekend vielen er geen slachtoffers. Berichten zijn echter schaars wegens de slechte verbindingen. Cairo - De Islamitische Groep, een militante organisatie die in Egypte een aanslagencampagne voert, heeft gisteren de verant woordelijkheid opgeëist voor een aanslag met drie doden en gezegd zich voor 1996 voor te nemen, president Hosni Mubarak en enkele ministers te doden. 'Al Gamaa al-Islamiya' voert al vier jaar een geweldscampagne om de regering van Mubarak omver te werpen eri een islamitische staat te stichten. Antwerpen - In de haven van Antwerpen zijn zondagochtend twee lijken van Afrikaanse verstekelingen ontdekt in een contai ner. De container was afkomstig van het Nederlandse schip Zaan dam, dat van een Afrika-reis terugkeerde. De lichamen waren naakt en verkeerden in staat van ontbinding. Identificatie is tot dusver niet mogelijk gebleken. Het was de tweede keer in een week dat in Antwerpen dode verstekelingen werden ontdekt. Rome - De Italiaanse premier Dini blijft op verzoek president Scalfaro voorlopig aan. Dini had Scalfaro zaterdag het ontslag van zijn regering aangeboden. Maar de president vroeg hem te onderzoeken of het parlement een tweede kabinet Dini ziet zitten. Dini kan hierdoor met volledige bevoegdheden in functie blijven. Begin deze maand bekijkt het parlement of er een meerderheid is voor een nieuw kabinet met Dini als premier. Als dat niet het geval is moeten er vervroegde verkiezingen komen. (ADVERTENTIE) Prins Abdullah FOTO EPA Door Ed Blanche (ap) KROONPRINS Abdullah van Saudi-Arabië, door koning Fahd aangesteld om het land te regeren terwijl deze zelf probeert zijn gezondheid terug te krijgen, is een man van de woestijn en staat sinds jaar en dag aan het hoofd van de Nationale Garde, gevormd door bedoeïne-strijders die voor hem door het vuur gaan. Abdullah, een lange man van begin zeventig met een zwart sikje, was de logische keus om in te vallen voor Fahd. Toen deze in 1982 zijn overleden broer Kha- led opvolgde, benoemde hij zijn halfbroer Abdullah tot troonop volger. Aangenomen wordt dat Abdullah, die behalve kroon prins inmiddels ook vice-pre mier is, bij aftreden of overlijden van Fahd aan het hoofd zal komen van het conservatieve koninkrijk en 's werelds grootste olie-exporteur. Koning Fahd, net als Abdullah begin zeventig, werd eind november in een ziekenhuis opgenomen. Over de aard van zijn gezondheidsproblemen wer den geen bijzonderheden gege ven, maar het feit dat hij nu absolute rust wil nemen doet vermoeden dat deze ernstig zijn. Net als Fahd is Abdullah een van de meer dan veertig zonen van Abdul-Aziz ibn Saud, de stichter van Saudi-Arabie. Hij geldt als de leider van de tradi tionalisten binnen de uitgebrei de koninklijke familie, die zich in het verleden hebben verzet tegen de snelle modernisering van Saudi-Arabië onder Fahd. Terwijl de mondaine Fahd zich uitstekend kan vermaken in de cosmopolitische gemeenschap van Jiddah, voelt Abdullah zich het best thuis in de woestijn, in het gezelschap van zijn geliefde bedoeïnen. Hoewel hij zich kritisch heeft uitgelaten over de sterke militai re en politieke banden die Fahd met de Verenigde Staten heeft gesmeed, geldt Abdullah niet als anti-Amerikaans en gaan ana listen ervan uit dat hij uit prag matisme de VS te vriend zal houden wanneer hij de troon bestijgt. Zijn sterke religieuze overtuiging en conservatisme zullen naar verwachting wel voor een verschuiving in het beleid zorgen. Anders dan de meesten van de 6.000 prinsen van de regerende familie Al Saud, is Abdullah afkerig van pronkzucht en ver kwisting. In het openbaar is hij gereserveerd en hij zou last heb ben van stotteren. Hij is vele malen gehuwd, conform de mos limtraditie die hem toestaat er vier echtgenotes tegelijkertijd op na te houden. Er gaan verha len dat hij in Riyadh hele hotels afhuurt voor de ontmoetingen met zijn verschillende vrouwen en kinderen. Abdullah heeft godsdienstige opvoeding geno ten bij de ulema, de Saudische schriftgeleerden, en is getraind als miliair. De Nationale Garde, die in 1963 onder Abdullahs bevel kwam, smeedde hij om tot een goed uitgeruste, moderne strijdmacht die inmiddels 80.000 man telt en een duchtige concur- - rent is geworden van het regu liere leger. Als Abdullah Fahd opvolgt wordt hij de vijfde zoon van Abdul-Aziz op de Saudische troon en wellicht tevens de laat ste, want inmiddels staat een legertje kleinzoons - veertigers en vijftigers - te trappelen om het roer over te nemen. Vanaf dinsdag 2 januari t/m zaterdag 27 april kunt u bij Jumbo sparen voor 8 waardevotie kado's in de Pro-Kado spaaraktie Stuk voor stuk kado's met de laagste prijs van Nederland garantie. Dit houdt in dat u spaart voor artikelen die nergens in Nederland voordeliger te krijgen zijn. Is dit wel het geval, dan wordt door ons het prijsverschil terugbetaald. DIT ZIJN DE 8 ARTIKELEN WAARVOOR U KUNT SPAREN 4. Tefal Hi-Speed 5. duo koffiezetapparaat winkelwaarde: 79J5 Brabantia 2-deligo set 6. bestaande uit: een keukenset en een kurketrekker winkelwaarde: 69?» Rowenta stofzuiger aqua cleanette winkelwaarde: 79!° Moulinex broodrooster winkelwaarde: 69P 7. Philips professionele haardroger winkelwaarde: 79?° Brabantia 3-delige set bestaande uit: broodtrommel, 3 voorraadbussen en een beschuitbus winkelwaarde: 79?" Philips aqua ladyshave winkelwaarde: 79S" Moulinex stoomstrijkijzer winkelwaarde: 69Ï* HOE WERKT DEZE PRO-KADO SPAARZEGELAKTIE? Elke besteedde gulden geeft recht op het kopen van een zegel van 10 cent. Deze zegels plakt u in het daarvoor bestemde Pro-Kado spaarzegelboekje, die verkrijgbaar is in onze winkel. Tegen inlevering van elk volgeplakt spaarzegel boekje (500 zegels) ontvangt u één van de 8 artikelen, ZONDER ENIGE BIJBETALING! 30% TOT 50% SPAARWINST Voor welk Pro-Kado artikel u ook kiest, u krijgt het dlrekt mee naar hul», immers, alle Pro-Kado artikelen zijn op voorraad aanwe zig in onze winkel. En... deze unieke spaarvorm geeft u een spaarwinst van 30% tot 50%. EXTRA GRATIS ZEGELS Elke week ontvangt u bij 5 produk- ten in onze winkel 3 extra gratis zegels per produkt, waardoor u extra snel kunt sparen en de spaarwinst natuurlijk weer veel groter wordt. Jumbo vestigingen vindt u in: Bergen. Berghem. Bladel, Den Bosch, Den Dungen. Deurne, Dongen. Eindhoven, Gemert, Grave, Heeswijk-D, Kerkrade, Lieshout, Luyksgestel, Mariahout, Meerssen, Middelburg, Moergestel, Nistelrode, Nuenen, Nuth, Oirsbeek, Oisterwijk, Ooltgensplaat, Scharendijke, Schijndel, Sint Michielsgestel, Someren, Steenbergen, Terneuzen, Tilburg (2x), Uden, Volkel, Willemstad. 500 gram nu BAVARIA PILS krat 12 flesjes so cl. nu w£koT«nB""u" rol 13 stuks nu 38 MEERGRANEN rol 13 stuks nu blue band haiwarine kuip 500 gram nu ®8",C"«« SINAAS- ME?JS!MO,,aDE VRUCHTVLEES 995 "terf,esi»* Aanbiedingen *ln -,nsaag 7atcr_ Van onze verslaggever Oostburg - De koppeli] gemeentearchief op het i netwerk Internet blijkt eö Vanuit heel de wereld wc mende mate geraadpleegd archieven van Groede, zijn nu de volgende klan| weg. Van onze verslaggever Terneuzen - De jaarv veel incidenten verloi Zeeuws-Vlaanderen tegen baldadige jeugi Verder had de politie in de: te maken met wat kers] brandjes en het verbrani pallets in de binnenstad v: neuzen. Ingrijpen was echi nodig omdat de omwonei zaak zelf netjes in de hand en opruimden. Ook in S| Gent en andere Zeeuws- plaatsen gingen kerstbomi brand ter begroeting van hc we jaar. Strijkers In de Korte Kerkstraat Scheldestad ontdekte de dat er gevaarlijk vuurweri kers) werd afgestoken. A namen het illegaal km twintig stuks, in beslag. winkels in het Terneuzeni trum ging het alarm af, schijnlijk door het afsteki vuurwerk. Enkele jeugdij Hoek bleven tot laat in de vuurwerk afsteken en ged zich vervelend in het do politie riep de baldadige jei de orde. Een etalageruit vj Stem-kantoor aan de Zui straat in Terneuzen werd v delijk ingetrapt. Een door tie gewaarschuwde gl bracht een noodruit aan. Van onze verslaggever Axel - Een inwoner van l op nieuwjaarsdag zwaarg afgevoerd naar het unive ziekenhuis te Gent na een dig verkeersongeluk. De man zat als enige in zij en raakte gisteren rond 10. van de weg op de Tweede V tingsweg nabij de kruising Langeweg in Axel. Hij kwam bekneld te zit' zijn auto en moest door de b weer worden bevrijd. Dm was total loss. Van onze correspondent Sas van Gent - Tonny Ba Sas van Gent zijn doorg karaoke-kampioenschap never walk alone van de love got tot do with it val Ze stonden afgelopen zaterc het podium van het Sasse e mentencentrum De Vlaan samen met nog 21 acts in de ronde van het Nederlands pioenschap Karaoke. ■Voor het eerst wordt dit ja landelijke kampioenschap gi wseerd door Smile Entc ment. Dit bedrijf werkt zo Karaokewedstrijden in Ned( en 250 in België per jaar af. 1 genoeg om daar een nati Kampioenschap van te make e winnaar krijgt een cd-op (en een reis naar de Verenigdi n aangeboden. En de twee

de Stem | 1996 | | pagina 4